Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) BeZol válasza sb (#4500) üzenetére


BeZol
őstag

Hát igen, én most adtam el a 6magos i7-5820k-s konfigomat, ami a 4.4ghz-et lazán vitte és azt tudja mint a most kapható i7-6800k ha azonos az órajel. 340ezerért vettem a nyáron fél évesen, és most adtam el 350ért :)) (adatlapomon még ez van fent)

Tökéletesen ment minden, de zavart, hogy bf1 multi alatt is csak 35-40%-os cpu kihasználtságig jutottam, annyira feleslegesen erős volt a proci, közben pedig kijöttek a 8magos ryzenek, amiknek a kezdeti tesztjei inkább lehangolták az embereket mint vásárlásra ösztönözték, de már tudni lehetett, hogy a ryzen 7 1700-as is olcsóbb lesz 8magosként, mint a legolcsóbb intel-féle 6magos.
Szóval meghirdettem a gépet, aztán egyszer csak el is vitték. Még használtan is drágább egy ilyen konfig összerakása, mint egy zsír új 6magos ryzen rendszeré. (használtan 90körül mennek az 5820k-k, alaplapok meg talán 40től indulnak, és akkor ezek sanszosan 2+ évesek már mind, újonnan pedig 200ezer Ft lenne...)

Tehát tudtam, hogy még kaphatok vmennyit a gépért, de a ryzenek szélesebb körű elterjedésével jóval nagyobb bukta lenne mintha most szállnék ki, hiszen még újonnan is olcsóbbak mint az 5820k használtan, közben pedig nem sokkal gyengébbek. És igen, már az 5820k-nál is egyértelmű volt, hogy játékok alatt gyorsabb nála egy i7-6700k/7700k, de akár egy húzott i5-ös is, csak ott nem ment a hiszti emiatt. Pedig mehetett volna, mert a 3.3/3.6ghz-es gyári órajeleivel aztán végképp egy vacaknak tekinthető és amit 4.4ghz-en tudott, azt IPC-ben egy skylake/kabylake már 4ghz-nél hozta... Egy 3xxx-es proci pedig 4.7ghz-en hozta ezt.

Szóval agyaltam, hogy mi legyen:

1. G4560 + H110 + 1050Ti? - előre tudtam volna, hogy mik a határok és az újabb játékoknál már para lett volna a 60fps elérése a proci miatt --> kb. 94ezer Ft lett volna

2. i3-6100 + Z170 + be quiet! pure rock hűtő + 1050Ti? - Z170-es lappal BCLK bios-szal felhúzva 4.4-4.5GHz-re egész hozható, de annyi felára lett volna már, h ennyit meg már nem adtam volna egy 2magos prociért, DE a bővíthetőség i5-i7-re már adott lett volna --> kb. 140ezer rémlik

3. i5-6400 a 2-es számú összeállítással vagy akár gtx 1060-assal: szintén bclk-val ment volna 4.4-4.5GHz-en, és akkor ahova nem kell az extra szál és kakó, akkor fogtam volna 20ezret egy i5-6600K-hoz képest. --> 175ezer rémlik erre, ami már nem kevés pénz, ÉS már szintén tudni, hogy pl. BF1-hez kevés, akkor meg minek adjak ki rá pénzt :F

4. Megvárom az április 11edikét és i5-6400/7400 árban veszek 4/8-as v. esetleg 6/12-es ryzen procit ha nem sokkal drágább, persze várhatóan 3-4 hét várakozás után állnak be az árak, egyébként tuti felárat fizetek érte, mert már látható volt, hogy a 8magos ryzenek árai is tudtak normalizálódni.

Végül miután eladtam a gépet, kiégtem 2 nap alatt az ezer éves laptop előtt és berendeltem a 8magos ryzen 1700X-et (108ért volt sima 1700, mondom 120ért belefér az X), egy B350 Tomahawk Arctic lapot (38k, de igazából sima b350-es lap is elég lett volna 30ért), 16gb 3200mhz cl16 corsair rgb led-es ramot (38k --> vmiért aznap 52ezerről be volt esve az ára), egy be quiet! pure rock hűtőt (9,5k) és egy msi gaming x 3gb gtx 1060-ast (70k).

Tekintve, hogy igazából csak wow-ozok, és a kihasználatlanság miatt váltam meg leginkább a korábbi géptől, most lett egy erősebb procim (+30-40%), egy erősebb videókártyám (+15%), minden alkatrész új, és fel tudtam használni az 5820k előtti gépem maradványait, így 280ból megállt a történet és még maradt 70ezer Ft-om :)) Folyton az motoszkált bennem, hogy mi lesz ha wow-ot megunom és újra bf1-eznék, vagy bármi egyéb új játék? Na ezt most kiküszöböltem jó pár évre :DDD

Most, hogy megjelentek a tesztek a 4-6magos ryzenekről is, és az árakat is látni már, így most egy 6magos ryzent rendelnék be, az is bőven kitartana évekig és maradt volna további bő 40ezer Ft a zsebemben, de nem panaszkodok.

A 2magos procikkal az a baj, hogy ahova elegendőek, ott oké minden, de amint kéne az extra mag, akkor akár fele annyi fps lesz kapásból, és ez gáz. Aki tudja, hogy mivel játszik és h ahhoz elég-e a 2 mag, annak oké, egyébként felejtősek.
A 4magos procik alapvetően rendben vannak mindenhol, de azért látni lehet, hogy az i5-höz képest az extra 4szálas i7 néhol szépen elhúz. Ezzel a metodológiával agyaltam azon, hogy i5 árban a 4mag8szálas ryzen 5 1400-as jó vétel lesz pár évre, csak nem fog menni 4.6+ ghz-en, egyébként teljesen rendben van ennyi pénzért. Ezt továbbra is tartom, de az árak alakulása miatt inkább 6magos ryzen 5 1600-ast vennék most. Tekintve h egy i7-6700k/7700k néhol már 85-90%-on teker, azért ott már nincs sok tartalék a kompromisszummentes játék érdekében, ezért egyáltalán nem elvetendő ötlet a tartósabb 6mag felé kacsingatni, ha pedig még azt is bevesszük a számításba, hogy Inteltől ez eddig mennyiért volt lehetséges, akkor aztán végképp irány az olcsó 6mag. Remélhetőleg jön pár tapasz, rendbe rakják a játékokban mutatott gyengélkedéseket, és máris rendben lesz minden. Akit pedig zavar a kevesebb fps 1080p-ben, az menjen nagyobb felbontásra, hogy tutira a vga legyen kevés ;]

Szóval szerintem szép kis csomagot tett le az AMD az asztalra, és a játékokban nyújtott gyengélkedések ellenére is valós alternatívát tud végre nyújtani az Intelekkel szemben. Akinek kell az utolsó csepp fps is, megveszi az Inteleket.
Én így rangsorolnám a procikat most: G4560 -> i3 felejtős (g4560-as miatt) -> ryzen 5 1400 (extra szálak miatt i5-höz képest) -> ryzen 5 1600 (best buy jelenleg) -> ryzen 7 1700. Akinek pedig kell az extrém sok fps, annak a K verziós i5-7600K és i7-7700K mehet. Nem mondom, hogy a sima i5-i7-esek "halottak", mert biztos lesznek olyanok, akiknek megfelelőbb választás lesz a ryzennel szemben, de hosszabb távon gondolkodva nem látom értelmüket a ryzenekkel szemben. A lényeg, hogy végre újra verseny van! :)

(#4502) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Érdekesek lettek az új procik. De szerintem max kettő éri meg az árát az 1600-as és az 1700-as modell 3600 mhz-es ramokkal.

[ Szerkesztve ]

(#4503) ttwepinefrin válasza BeZol (#4501) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Üdv.
Nekem van 1 kis kételkedésem a sok mag, meg a tartalék erő miatt a ryzen_ el kapcsolatban.
Dezsavűm is van mert, az előző konfigom 1 fx 8120(bulldozer) volt, és az sajnos csalódás volt.
Ott is volt 8 mag csak nem sokat hozott, pedig igérgették ott is az optimalizációtt ami elmaradt, inkább adtak ki ujabbszériás processzort.
A 8120 se ment 100% on mégse volt tartaléka.
Akkor is sokat vaciláltam, hogy intel vagy amd és most is ott tartok.
Nem hiszem, hogy a rengeteg mag számít mert akkor a 8120 is elegendő lenne.
Remélem a ryzen nem úgy jár mint a bulldozer.

(#4504) Omli85 válasza ttwepinefrin (#4503) üzenetére


Omli85
őstag

Azért itt most kicsit más a helyzet. Az fx elég messze volt egyszálas teljesítményben az inteltől még magasabb órajelen is míg most a ryzen azonos órajelen kb ugyan azt tudja mint az intel.
Oké nem tud 5GHz-s OC-t de 3.9GHz környékén már bőven rendben van a teljesítménye egy 4+GHz-s intelhez viszonyítva is játékok alatt. Mindenhol máshol meg eléggé elhúz.
Újabb i5-ről i7-ről nem igazán éri meg váltani ez tény viszont valami régebbi szériáról való váltás esetén már elgondolkodtató. Főleg ha nem 1 évre veszed a procit hanem hosszabb távra tervezel. Amennyiben viszont a gaming és a minden fps számít táborba tartozol akkor számodra az intel az opció ha viszont nem zavar az elhanyagolható különbség és esetleg kihasználod a 4+ szálas teljesítményt is akkor a ryzen lesz a jó választás.
Én oc-zott 8320-ról váltottam nem egy liga a két cpu (igaz árban sem ez is tény).

(#4505) -KP-: Csak azért írtam mert ezen szoktak mindig pörögni a kékek :D nagy többség azért ott is megáll 4.5 4.8 környékén tisztában vagyok vele én is. ;)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#4505) -KP- válasza Omli85 (#4504) üzenetére


-KP-
addikt

Mindig ez az 5ghz. Átlag józsinak átlag léghűtéssel delid nélkül megy az 5gz? Nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#4506) Malibutomi válasza ttwepinefrin (#4503) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem jar ugy mert most egy szalon is csak par szazalek az elmaradasa.

(#4507) wwenigma válasza Malibutomi (#4506) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Es itt - sok számára sajnálatosan - jönnek a teljesitmenyt valoban javito patchek, mindenhez. Ahogy az egy uj architektúránál illik. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4508) ttwepinefrin válasza Omli85 (#4504) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Üdv.
Gép összerakás elött álok és nagyon vártam a ryzen 5 ös szériát abból is az 1500 ös amit megtudok fizetni, viszont szerintem nagyon drágáka jelen pillanatban.

Nem tartozok a max fps táborba, pont azért szemezgetek a ryzen el mert kisebb az fps ingadozása.
Viszont igen játékra kell.

Remélem lejebb ugrik az ára, mert i5 7500 vagy ryzen 1500 ön gondolkodok és a ryzen jóval drágább még akkor is ha kb azonos a teljesítmény.

Ezért volt példa a 8120 mert mikor megjelent akkor is jövőre próbáltam gondolni.
Na, majd az idő eldönti.

Ww enigma: hát a játékokról ne is beszéljünk :)

[ Szerkesztve ]

(#4509) Raymond válasza ttwepinefrin (#4508) üzenetére


Raymond
félisten

"a ryzen jóval drágább még akkor is ha kb azonos a teljesítmény."

Ezt nem ertem. Ugyannyiba kerul a ket proci (200-210EUR).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4510) gabi123


gabi123
senior tag

Gondolom másoknak is feltűnt, hogy az R5 1400-ben csak 8 MB az L3, a többi modellben 16 MB. Megpróbáltam utánajárni, hogy ez hogy lehet, vortez.net ezt írja:

"It is worth noting that the 1500X, though it is still a 4c/8t part, it features 16MB L3 cache rather than just 8MB as featured on the 1400. This suggests that the differences lie in that the 1400 has just one CCX active, while the 1500X utilises two cores from each of the two available CCX."

Ezt meg tudja valaki erősíteni?

Forza Ferrari!

(#4511) Raymond válasza gabi123 (#4510) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, az osszes R5-ben 2 darab CCX van. Az AMD ezt mar hetekkel ezelott megerositette es jopar mostani review-ban is ott van. Az L3-bol is tudnak letiltani, ez tortenik az R5 1400-nal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4512) ttwepinefrin válasza Raymond (#4509) üzenetére


ttwepinefrin
tag

https://m.ipon.hu/termek/ryzen-5-1600-320ghz-am4-box/1563141
https://m.ipon.hu/termek/ryzen-5-1400-320ghz-am4-box/1563140
Ha a kettő közé lövöm be akkor se stimmel
https://www.pcx.hu/intel-core-i5-7500-bx80677i57500-processzor-645007

(#4513) Raymond válasza ttwepinefrin (#4512) üzenetére


Raymond
félisten

Ahol van is raktaron:

R5 1500X - 70K
i5-7500 - 72K

Ez megfelel a normalis EUs kisker araknak amiket irtam, csak persze 27% AFA-val.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4514) Omli85 válasza ttwepinefrin (#4512) üzenetére


Omli85
őstag

Azt ne felejtsd el hogy a 7500 esetén nincs tuning. És egy 3.8 3.9-re felpiszkált 1500 igencsak jobb opció szerintem. A nyitó árakról meg annyit mindig az aktuális beszerzéshez igazítják az 1700 pl most 10K-val olcsóbb mint amikor kijött. Az 1500 szerintem valahova 70K környékére fog benyitni az ismertebb nagy magyar boltokba pár hét alatt meg könnyen lehet lesz abból 60K környéke is.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#4515) arabus válasza ttwepinefrin (#4512) üzenetére


arabus
addikt

Itt nézz szét:[link]
Megbizható.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4516) ttwepinefrin válasza Omli85 (#4514) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Igen, számomra akkor lesz nyerő.

(#4517) wwenigma válasza ttwepinefrin (#4508) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

FX-8320@4G és 4,4G turbó, nekem egy darabig még elég asszem.... :)) Addig lemegy picit az ára legalább...

BeZol: igazabol ezt csak jobb gyartastechnologiara kell tenni, es kesz a rev2, ha kis finomaits lesz mellette akkor rev3 is van. Ez minimum 2-3 évnyi proci :]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4518) BeZol válasza ttwepinefrin (#4503) üzenetére


BeZol
őstag

Nem nagyon figyeltem akkor az AMD-t, nekem az rémlik, hogy eleve láthatóan gyenge volt az 1szálas teljesítménye, és csak bepakoltak 8 magot h ezt ellensúlyozzák, mert a jövő a többszálé, és akkor minden oké lesz (és közben egy csomó áramot is zabált). Eltelt x év, és csak most kezd igazán 4 szál fölé menni pár játék, ezért évekig elég volt az i5-i7 a maga 4magjával és fele akkora fogyasztásával a magasabb ipc-jével.
Most viszont ahogy Omli is írta, látható egy csomó tesztben, hogy 1szálon és többszálon is rendben van minden, haswell és skylake közti IPC szintet tudnak biztosan, ezt megfejelték ismét akár 8 magig, most csak annyi a bökkenő, hogy 4ghz-nél elhal a dolog (6-8magos intelek 4.4-ig jutnak, de oda vízhűtés kell már, léghűtéssel inkább 4.2ghz a vége, tehát léghűtéssel ez 5% bukó), és mivel teljesen új az architektúra, még ki kell ismerni, hogyan lehet teljesen kiaknázni a benne rejlő teljesítményt, mert játékok alatt láthatóan nem présel ki mindent magából, de közben egyáltalán nem gáz a szitu!
Szerintem nem járnál pórul a ryzennel, és az intel is 6magosra növeli majd a mostani 4magosait 1-2 év múlva, tehát az irány adott, a legjobb választás szerintem most egy 6magos ryzen 5 1600-as, és most azt kell nézni, hogy vajon mit lép erre az egészre az intel. Ha tudna olyat lépni, mint anno a core2 sorozattal, vagy a sandy bridge szériával, és ennek azonnal látható teljesítménybeli különbségei lennének (és itt főleg a játékokra gondolok), akkor annak megint elkérnék az árát, és megint eltelne pár év, mire az lenne az új "standard", ezért szerintem aki ilyen 6 magos ryzent vesz, az legalább 4 évig tutira hátradőlhet.

A sztori másik fele, hogy az AMD minden vagyona belement a ryzenbe és a polaris vga-kba. Most jó eséllyel ismét évekig nem lesz lényegesebb technológiai ugrás a procijaik terén, csak reszelgetés. Az intel viszont csorog le 10nm-re, utána megint lesz majd valami kisebb méret, az AMD pedig szerintem még akkor is 14nm-en lesz, csak megoldják a 4.4ghz-et, és találnak még itt-ott pár extra ipc növelési lehetőséget, de ez nem lesz annyira jelentőségteljes, hogy megérje a mostani ryzen-ről majd váltani.

(#4519) Malibutomi válasza BeZol (#4518) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A sztori másik fele, hogy az AMD minden vagyona belement a ryzenbe és a polaris vga-kba. Most jó eséllyel ismét évekig nem lesz lényegesebb technológiai ugrás a procijaik terén, csak reszelgetés.

Ilyen marhasagokat ne irjunk mar. Most vasaroltak fel egy VR ceget, es mar a Ryzen megjelenese elott elmondtak hogy mar boszen dolgoznak a Ryzen 2-n, meg az utodjan ami 7nm-en fog jonni kb 2 ev mulva.
AMD Confirms Ryzen And Vega Launch Schedule, Developing 7nm Zen Products

"Ryzen's launch denotes AMD's jump from 28nm/32nm to its new 14nm process. Due to fuzzy marketing math, we can't be sure how AMD's 14nm process compares to Intel's, but Su also noted that AMD is also moving forward with next-generation 7nm Zen products. Su referred to the next-generation products as "Zen 2" and "Zen 3." The company previously announced that it would provide a Zen+ variant as the successor to the original Zen core, but hasn't specified what lithography it will use for the "+" products. It's possible that Zen+ will be a tock-equivalent, while Zen 2 and 3 represent future shrinks. Meanwhile, Intel soldiers on with its commitment to its 10nm platform, so we may see its 10nm process slug it out with 7nm AMD products in the future. "

A Vega 20-rol is mar jottek adatok ami 7nm-en jon majd amint lehet. (globalfoundries 2018 masodik felere tervez a 7nm-el)

[ Szerkesztve ]

(#4520) BeZol válasza Malibutomi (#4519) üzenetére


BeZol
őstag

Na ezekre már nem emlékeztem, de AMD-t ismerve adj hozzá 1-1,5 évet :))
Polaris kártyák rajtja is milyen volt már. Tavaszra ígérték, majd tavasz végére, aztán a semmiből jött az nvidia május végére, végül júliustól lett kapható az rx480-as..., ÉS már jött a hír, hogy decemberben jön a vega. Aztán nvidia is jött ezzel a dumával, ekkor a vegát már ősz végére ígérték. Az nvidia aztán hozott egy meglepetés Titan X-et augusztusban! Az 1080Ti pedig márciusban került csak a boltokba (talán január-február helyett, de konkurencia híján hova siessenek). AMD vega? Ja hogy még sehol :DDD
Szóval csak óvatosan az AMD slide-okkal, mert azért ez a ryzen start is messze állt a tökéletestől.
Ha pedig gyártástechnológia ugrásokról beszélünk, még az Intel bicskája is beletört nemrég, elég 2015re visszaugrani. Júniusban broadwell, szeptemberben skylake, és vége a tic-tac-nak is.
Ezek után már mégsem 100%-osan marhaság amit írtam ;)
Mostani ryzen development 5 év volt? Ryzen 2 gondolom gyorsabb lesz, de nagyon optimista az a 2 év, inkább 3-4 lesz az, addig pedig reszelgetik azt ami van, mert biztos többet ki tudnak hozni a friss 14nm-ből idővel.

(#4521) Hajdi


Hajdi
senior tag

Én még mindig Phenom II-vel harcolok és köszönöm, jól elvan. Az egyetlen dolog, amiért a váltást terveztem, az SSE4.1. Ha minden úgy alakult volna, ahogy terveztem akkor már Ryzen "zörögne" mellettem. Tény, hogy a jövőben ez a processzor csak jobb lesz. Bulldozer nekem is csalódás volt, Intel ezalatt horror árakig vergődte fel magát, ezért is tartok még itt. A Ryzen jó alternatívának tűnik és amint alkalmam adódik le is csapok egyre. Nem érdekelnek az fps-ek, nekem csak egy használható gép kell, ami időt álló. Ezt a Ryzen hozni tudja!

Mellesleg ez az fps hype egy elég korrekt bullshit. Magyar emberként én nem tehetem meg, hogy 5%-on vergődjek és bevallom nem is érdekel már.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#4522) wwenigma válasza Hajdi (#4521) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Visszaolvasol, 45ért vettem lap+proci kombot több mint 1 éve, szvsz most is lehet jot kifogni. Ryzen gyorsabb, de annyival dragabb hogy még nem éri meg (nekem).

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4523) ttwepinefrin válasza BeZol (#4518) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Igen
Az nem vitás, hogy a 6 hatmagos lenne a legjobb megoldás, de az nekem drága.
Inkább videókártyába dobom bele.

De kitudja hogyan alakulnak az árak?
Vagy összetöröm a gyerek perselyét ;]

(#4524) füles_ válasza BeZol (#4520) üzenetére


füles_
őstag

Semmilyen ígérgetés nem volt sem a Polaris-szal, sem a Vega-val kapcsolatban AMD háza tájáról. Igen voltak pletykák, hogy 2016 március-áprilisban jön a Polaris, vagy októberben a Vega. De a pletykáknak semmi közük az AMD ígéreteihez.

Ryzen 2-őt ne úgy képzeld el, hogy egy teljesen új architektúra, mert nem az. Nem kell neki 3-4 év. Akármilyen hihetetlen 1 év alatt bőven tudnak annyit változtatni a jelenlegi Ryzen dizájnon, hogy mehet Ryzen 2 néven a piacra. Ryzen 2 formájában olyanra számíthatunk, hogy magasabb órajelek és gyorsabb Infinity Fabric stb.

(#4525) KRoy19 válasza Raymond (#4513) üzenetére


KRoy19
őstag

Ez az i5 7500 ár egyáltalán nem reális.

Jelenleg 59-60k közt van az ára PCX-en és Ipon-on.

[ Szerkesztve ]

(#4526) Raymond válasza KRoy19 (#4525) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom mennyire realis egy 60K HUF ar 27%-os AFA-val ami kb. 193EURha a 19% AFA-s DE-ben a procik 197EUR-nal kezdodnek: [link]

Ha az EU-n beluli legmagasabb AFA-val rendelkezo orszagban a kisker ar alacsonyabb mint az EU legnagyobb piacan talalhato ar ami raadasul joval alacsonyabb AFA-t tartalmaz akkor az enyhen szolva is gyanus picit es mondjuk erdekelne hogy miert van ez.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4527) Omli85 válasza füles_ (#4524) üzenetére


Omli85
őstag

És azért ha igazak lesznek a pletykák, hogy mennyit finomítottak az RX5xx széria esetén ha valami olyasmi fejlődés lesz a ryzen esetében is a jövőben akkor végkép nem nagyon lesz miért aggódni.
Én személy szerint nem tartom valószínűnek, hogy az intel akkorát tudjon ugorni amivel olyan hátrányba kerülne az AMD mint az FX esetében volt de ez persze csak találgatás stb :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#4528) apa111


apa111
aktív tag

Most adták ki ezt a tesztet ha valakinek van 1060 6g kártyája és nem Ryzen hanem valami cori5 vagy cori7 ,ha meg tenné hogy futasson egy tesztet csak hogy jobban rá lásunk erre az nvidia driver kérdésre itt 99% ig ment egész teszt alatt a kártya :R :R

(#4529) Picco válasza KRoy19 (#4525) üzenetére


Picco
addikt

Nem unod mar szemetelni ezt a topicot azzal hogy neked az intel jobb valasztas? Ez egy szakmai topic, a ryzen procikrol. Senkit nem erdekel hogy szamodra mi az idealis valasztas velemenyed szerint. Vedd azt amelyik jobban megeri szamodra es kesz. :W

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4530) FollowTheORI válasza apa111 (#4528) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Extreme futtasd...

(#4531) apa111

Mindegy elnéztem a topicot, azt hittem az eredményes ez. :)

Amugy ez nem jó procit tesztelni... szóval nem igazán érdemes procikat összehasonlítgatni, mondjuk az a 99% érdekes. Biztos valami hiba.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#4531) apa111 válasza FollowTheORI (#4530) üzenetére


apa111
aktív tag

Igy indult alapon ,de akkor máris le futtatom extremen azt hittem ugy kell :)

(#4532) SECTORnooB válasza apa111 (#4528) üzenetére


SECTORnooB
addikt

büszkén vállalom a kihívást!
csak egy kis idő, elég lassú a 10megabit/szek :D

[ Szerkesztve ]

(#4533) apa111 válasza apa111 (#4531) üzenetére


apa111
aktív tag

Itt 100% kártya használat

(#4534) apa111 válasza SECTORnooB (#4532) üzenetére


apa111
aktív tag

Super :C :C :C :R

(#4535) Picturemaker válasza apa111 (#4528) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

I5 4,6 GHz - 1060/3GB:

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4536) apa111 válasza FollowTheORI (#4530) üzenetére


apa111
aktív tag

Azt akartam ki hozni ebböl,hogy az utobbi id9ben arról volt szó na meg youtubon is látom hogy nem jöl van optimalizálva az nvidia a Ryzenre és hogy ez vadi új teszt hátha ez jobban ki mutatja hogy igaz-e a feltevés ezzel kapcsolatban ,még az lenne jó ha ha egy rx480 * ryzen proba is lenne. :K

(#4537) MZperX75 válasza apa111 (#4536) üzenetére


MZperX75
addikt

Rayzen +RX480 -8G,NvidiaGTX1060-6G és Intel+RX480,NVidia GTX1060-6G kombóval kiderülhetne a tesztben van Nvvidia ryzen bug.
Full AMD vs Intel@Nvidia :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4538) apa111 válasza Picturemaker (#4535) üzenetére


apa111
aktív tag

Üdv.Köszönöm de kár ,hogy csak a 3g van ,mert ugye abban kevesebb a számoló egység.Egyébként fent a neten olyan 20fps különbséget hoznak ki az rx480 javára a ryzenekkel,hátha ez az új bencmarh rá cáfol az nvidia driverre hogy nem jól müködik a Ryzennel. :R :R

(#4539) apa111 válasza MZperX75 (#4537) üzenetére


apa111
aktív tag

Hát igen ,jó lenne ha ez sikerülne itt a topikban amit irtál összeállitást ebböl is le tudnánk vonni egy két következtetést meg én magam is még jobban meg bizonyosodnék hogy szuper a ryzen a gyereknek menne egy kisebb belöle 2600k repülne :D Nehogy apját le tolja a gyerek 3-5 fps miatt :K

(#4540) schawo válasza BeZol (#4501) üzenetére


schawo
titán

6 magos Xeon használóként soha többé nem tudnék megbékélni egy négymagossal. Megszoktam, hogy bármit odavethetek a procinak, és észre se veszi. Nyilván bennehagy némi fpst a játékokban, de azt túlélem, a mindennapi komfort sokkal fontosabb számomra. Amikor a nyaralás képeit kell feldolgozni, nem a homokóra a barátom, amikor sakkállást elemzek, nem kell elmenni ebédelni, és egy mezei kicsomagolós telepítő sem tart egy örökkévalóságig (sajnos néhény bénább tömörítők még mindig nem kedveli a sok magot). A proci 4.4-en még ma is nagyon jó, de sajnos a platform felett eljárt az idő. Cserelehetőségként felmerül egy kicsit újabb Xeon használtan, de az a platform is öreg, és elég sokat kell rádobni a mostanira nagyjából semmi előnyért. Másik lehetőség egy új négymagos k-s i7, de az esztelenül drága nagy semmiért. Ad sok fpst, amit a hajamra kenhetek, mert az már most is van elég, azon kívül viszont egy gyenge proci a fejlesztési költséget (Westmere->Kaby) figyelembe véve. Következő lehetőség (fél éve még ez tűnt befutónak), hogy a Kaby platform felett egy kevés plusszal megkapom az intel aktuális legolcsóbb hatmagosát, ott legalább indokolható a fejlesztési költség (jobb platform, gyorsabb proci, bódottá). De szerencsére jött AMD, és becipzárazta a zsebemet, amit egy Broadwell-E-re fejlesztésre költöttem volna, annak több, mint a felét visszaadja, és még mindig hozzámvág egy modern platformot egy hatmagos procival, ami minden területen gyorsabb, mint a mostani. Ez így az igazi boldogság.

Szóval nálam az 1600 lett a befutó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4541) BeZol válasza schawo (#4540) üzenetére


BeZol
őstag

:C :C :C

(#4542) HSM válasza schawo (#4540) üzenetére


HSM
félisten

Hehehe, hatalmas +1. :K

(#4543) szente válasza MZperX75 (#4537) üzenetére


szente
addikt

Ha segít:
RX 480 + 6600K alapon

[ Szerkesztve ]

(#4544) SECTORnooB válasza apa111 (#4534) üzenetére


SECTORnooB
addikt

(#4545) apa111 válasza schawo (#4540) üzenetére


apa111
aktív tag

Én is igy voltam a ryzen vételével több száll több tudás igy ugrott a 7700k. R1600 egy joker bár nekem még a R1500x is befúto második példánynak.A régi gépektöl szabadulok megfele mert aztán telitődik a piac és csak el kotya vetélem apro pénzért ugy-hogy most kell lépni 2-3 héten belül addigra stagnálnak az árak :K

[ Szerkesztve ]

(#4546) KRoy19 válasza Raymond (#4526) üzenetére


KRoy19
őstag

Ja szerintem is menjünk ki tüntetni, hogy igazságot akarunk.
Miért nem 70k fölött van itthon ez a proci, amikor annyinak kéne lennie, miért csak 60?
Kerítsék elő azonnal a felelősöket!

Most komolyan ne legyünk már ennyire elfogultak/elvakultak.... :U

[ Szerkesztve ]

(#4547) apa111 válasza szente (#4543) üzenetére


apa111
aktív tag

Köszi . :R itt ugy látom nem igazolja az nvidia driver rossz lenne a ryzennel még ha csak egy szintetikus teszt. :C

(#4548) Raymond válasza KRoy19 (#4546) üzenetére


Raymond
félisten

Elfogultak? Mirol beszelsz? A kerdes ott van - magyarazza mar el valaki hogy lehet egy nagyon kicsi piacon a legmagasabb AFA-val egy termek olcsobb mint a legnagyobb piacon az EU-n beluli majdnem legkisebb AFA-val? Mert ez az ami igazan erdekelne.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4549) apa111 válasza SECTORnooB (#4544) üzenetére


apa111
aktív tag

Köszi. :R úgy látom egyforma a kettö valoszinü akkor a játékoknál keresendö a hiba ,és akkor jövöbiztos a ryzen ,mert az ez utáni játékokat mostmár ugy irják meg,nekem ez jött le amire eddig is gondoltam a RYZEN tarolni fog egy jó fél éven belül minden fronton :C :C :C

(#4550) Picco válasza schawo (#4540) üzenetére


Picco
addikt

Hasonlo cipoben jarunk, azonos platformon vagyunk csak nekem dual cpu's a rendszer es elegge hangos es sajna nalam tuning nem jatszik. Sata2, usb3, m.2 ssd hianya is lassan fajo hianyossagga alakul. En varok meg 1-2 honapot es valtok 1600 vagy 1700-ra, addig osszevadaszok egy par komponenst a leendo konfighoz es az arak is normalizalodnak.

(#4546) KRoy19 mennye' ma'r innen elfele' basszus, ne rontsd tovabb a levegot kerlek. Az egesz forum tudja es megerti es tamogat a dontesedben hogy nem akarsz ryzent, intel 4evor.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.