Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Dark Archon válasza #45185024 (#4598) üzenetére


Dark Archon
addikt

A két csávó meg mintha ikrek lennének :DD Hajrá AMD!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4602) BiP válasza Dark Archon (#4601) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi mind egyéniségek vagyunk!
Mi mind egyéniségek vagyunk!

(#4603) schawo válasza .Ishi. (#4600) üzenetére


schawo
titán

Azért ott a Németalföldön az is látszik, hogy sokan nem tudtak úszni. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4604) Omli85 válasza #45997568 (#4594) üzenetére


Omli85
őstag

Amennyiben nyugalmi állapotban kevesebb vagy majdnem szoba hőmérsékletet mutat a cpu akkor bekever az ASUS sensemi bios opció ami az 1700x és 1800x +20 fokos adatait hivatott korrigálni. Amennyiben kikapcsolod az opciót akkor reálisabb hőmérsékletet mutat de ez sem 100%-os jelenleg szerintem.

Rog fórumról:
"Tweaker's Paradise. Disable Sense MI Skew. The Sense MI Offset is fine at auto."

HWBot fórumról pedig egy elég korrekt eredmény :Y :

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#4605) BeZol válasza hann (#4573) üzenetére


BeZol
őstag

Átlag 220 fps körül tud cs:go-ban (180 körüli minimummal) egy ryzen proci, mindenhol írják h +100fps-ük van i7-esekkel, tehát ha csak a cs:go a cél, akkor maradj ahol vagy. 2012es dx9-es játék, kétlem h kapna majd optimalizációt. Esetleg használt i7-5820k konfigot ajánlanám, olcsóbb mint egy új i7-7700K konfig, vizezve 4.4ghz-et mindegyik 5820k viszi, és én 300fps alatti értékekre nem emlékszem vele. IPC-ben durván azt tudja 4.4ghz-en mint a 6700k/7700k alap járaton (de inkább 4ghz-en, nem 4.2-őn), és 4.6+ ghz-es oc-val le tudják pipálni, viszont mégis csak 6magod lenne, de még használtan is drágább, mint egy új 6magos amd konfig, viszont cs:go-ra egyértelműen jobb választás ha kell annyi fps.
Én mikor megvettem a gépet, akkor hagytam kifutni az fps-t, aztán abbahagytam a cs:go-t több hónapra, és csak g-synccel játszottam 144fps-es korláttal, és mikor fél évvel később feltettem a cs:go-t újra, akkor bántotta a szememet a folyamatos képtöredezettség a rengeteg fps miatt (ami korábban egyáltalán nem zavart), és egyszerűen nem bírtam normálisan játszani mert folyton zavart a képtörés, úgyhogy g-sync be, fix 144hz/fps, és úgy toltam, és adta ugyanúgy rendesen ;] (cs:go elviekben fix 6 maggal megy a leggyorsabban HT nélkül, most találtam, persze gondolom azonos órajel mellett, szóval 4magos proci jobban felhúzva még mindig jobban üthet)
Még annyi, hogy supreme és global elite rangon mozogtam régen.

[ Szerkesztve ]

(#4606) BiP válasza Omli85 (#4604) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a memóriasebesség igencsak brutál. 3845MHz CL12-n. Többe kerülhetett az a ram, mint az autóm.

(Kontrasztként én meg azon szenvedek épp, hogy az 1333-as ddr3-jaim 1066-on mennek az ITX-es konfigomban, és végre a single channel helyett menjenek valahogy dualban)
A 60GB/sec-es Ryzen memory read-hez képest az meg megy 10-et :)

[ Szerkesztve ]

(#4607) apa111 válasza Omli85 (#4604) üzenetére


apa111
aktív tag

Ezt meg hogy csinálták? :F :C :C :C

(#4608) MZperX75 válasza #45185024 (#4598) üzenetére


MZperX75
addikt

"4 way Ryzen vs intel A csajt nézzétek miket pislog besírtam rajta milyen tudományos "

Azért a 2 srác sem semmi ,igazi informatikus és szociális gondozó keverék,a csaj helyett én is a gépet nyomkodnám,szegény nem tehet róla, púpos és bűn ronda,de azok a tokák,mindent visznek!
Az meg ,hogy a teszt film felvételre ők hárman voltak a legszebbek,milyen csapat volt akkor ott :DDD
Linus is egy kicsit hajaz a Kék osztriga bár pultos i pozíciójára,de legalább nem sírom be magam rajta.
Az igazat megvallva vannak emberek,akik lehet ,hogy egy egy dologban tehetségesek,de nem valók kamerák elé.

Azért az AMD hype erről az oldalról is valami szörnyen rossz ,azért Lisa is megéri a pénzét....

(#4609) Németh Péter válasza MZperX75 (#4608) üzenetére

Szerintem a TV nézők generációja kapott egy furcsa helyzetet, ahol mindenki szép volt a TV-ben. Korábban évezredekig egymást nézték az emberek a falvakba, városokban. Pár éve, hogy bejött a youtube, twitch és az embereket nem castingolja senki, kezd visszaállni a rend, hogy egymást nézegetjük, nem egy szűk alpopulációt. A mostani youtuber, twitch generáció már ezt szokja meg.

(#4610) Szeszkazán válasza hann (#4573) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Azt csicsergik nyáron jön a Source 2 motor a CS GO alá , vulcan, dx11 , akár fordulhat is a kocka.
Meg kell nézni dota2 alatt mit megy a rzyen vs 7700k.

[ Szerkesztve ]

(#4611) MZperX75 válasza Németh Péter (#4609) üzenetére


MZperX75
addikt

Azért a 2 dologról van szó.

Ne mennyen bemondónak a rádióba aki beszédhibás .
Nem arról van szó ,hogy mindenkinek a TV - be vagy a médiába szépnek kell lennie,de azért nézzen ki már valahogy.
Vagy csak beszéljen és a kamera mást mutasson ,pl itt Ryzen tesztnél elég lett volna mutatni a játékot, konfiget,ábrákat,nem a 3 muskétást faluról.Azis lehet ,hogy az operatőr szénne nevette magát,gondolta ezt mindenkinek látnia kell!

Itt van még egyszer a videó

[ Szerkesztve ]

(#4612) hann válasza Szeszkazán (#4610) üzenetére


hann
tag

Én is láttam róla cikket, de elvileg kamu.
Gaben-nel volt egy ama redditen, amiben egyértelmûen leírta, hogy nem lesz az egész source2 engine áthozva, csak egyes részei, mint pl. az UI mostanában. Csak azokat hozzák át aminek szerintük van értelme és hasznos.

(#4613) Németh Péter válasza MZperX75 (#4611) üzenetére

Szerintem csak hozzászoktál, hogy a TV-ben előre castingolt szép emberek vannak. Az utóbbi években lassan felnő egy komplett generáció, akik a youtube, twitch-hez vannak szokva. Nekik mindenki kinéz valahogy. Ez van, haladni kell a korral!

(#4614) arabus


arabus
addikt

Üdv! Nem tudom hogy megtenné-e valaki hogy Sandrával leméri ezeket:?
Enézést de csak ilyen procim van kéznél!Ne kövezzetek meg. :B



Elöre is köszönöm. :R

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4615) Malibutomi válasza arabus (#4614) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Meres nelkul megmondom neked: a latency joval magasabb Ryzenen, a bandwith viszont jobb.

(#4616) MZperX75 válasza Németh Péter (#4613) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem érted!de nem baj,én értem ,hogy mit mondasz,és elfogadom ,hogy ez van.
Én pl kinézetre normálisnak mondanak,de eszembe sem jutna szerepelni ,magamat mutogatni,belőlem ez hiányzik,szerencsére.(bár felvételkor van egy sminkes és egy rendező is ,akkor talán javít valamit a megvilágítás és a fény és kamera beállítással is ,eladhatóvá téve azt amit nem lehetne amúgy.

Mindenkinek legyen egészséges önkritikája,ha már szerepelni akar.

(#4617) Televan74 válasza Németh Péter (#4613) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én sem teszem ki a dagadt amorf fejemet és a beszédhibás sokszor érthetetlen hangomat a youtube -ra.Mért is? Ja tudom már, van önkritikám! Sajnos sok embernél ez a mai világban hiányzik,ezért születik annyi megmosolyogtató videó. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4618) -KP-


-KP-
addikt

Van olyan ryzen 5 teszt, ahol szerepelnek régebbi procik is? Kíváncsi lennék egy régi 4,6-4,8 körül járó i7 2600k vajon hogy viszonyul teljesítményben az ötös ryzenekhez.

(#4619) Malibutomi válasza -KP- (#4618) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

(#4620) Raymond válasza -KP- (#4618) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

A tesztek 5:45-nel a jatek tesztek 8:55-nel kezdodnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4621) arabus válasza Malibutomi (#4615) üzenetére


arabus
addikt

A bandwith tulajdonképpen nem érdekel mert a memory spped értéke.
Viszont a speed faktor annál inkább.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4622) Németh Péter válasza MZperX75 (#4616) üzenetére

Erről a bevésődés (angol nyelven: imprinting) jut eszembe. Tudod, amikor a kacsák követik az első általuk meglátott dolgot, mintha az anyjuk lenne. Neked ez jutott. Érted amit mondok, de még ott él benned, beléd van vésődve, hogy aki TV-ben szerepel, az egy előre castingolt szépség. Ebben nőttél fel, neked ez a norma, ehhez igazodsz. Közben a világ megváltozott. Adoptálódni kellene. Nyugodtan lehetne youtube csatornád, ha jókat mondanál, lenne előfizetőd is.

https://s3.amazonaws.com/burnsfilm-prod/images/000/005/368/large/20160309192845-fly-away-imprinting.jpg

(#4623) KRoy19 válasza Raymond (#4560) üzenetére


KRoy19
őstag

Igen még míndíg itt vagyok. :DDD

Tegnap párszor nem úgy nyilvánultam meg ahogy kellett volna, ezért elnézést kérek.

Szóval megválaszolnám a kérdésed, ha még mindíg kíváncsi vagy rá.

MSRP= Gyártó álltal ajánlott végfelhasználói ár.

Ez az ár tartalmazza a kereskedő hasznát és erre jön még rá az adó esetleg vám bizonyos országokban.

Ettől függetlenül a kereskedő annyiért adja amennyiért akarja, ez nem ütközik törvénybe.

Ha túl drágán adja akkor a kutya nem fogja tőle megvenni, ha meg olcsóbban árulja, akkor nem lesz rajta annyi haszna, viszont cserébe többen fognak tőle vásárolni.

Adhatná 5ft-ért is, de ezt nyilvánvaló okokból nem teszi meg senki.

[ Szerkesztve ]

(#4624) nkmedve válasza apa111 (#4597) üzenetére


nkmedve
őstag

Nekem egy Noctua NH-U12 van a tuningolt 1700-on, 100% terhelés mellett sem hallom, 75 fok fölé nem megy Prime alatt sem. A NH-D15 sokkal komolyabbnak tűnik, szerintem elbír az bármelyik Ryzennek, tuningot is beleértve.

(#4625) Raymond válasza KRoy19 (#4623) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt ertem, nem ujdonsag az MSRP, de en nem is az MSRP-rol beszlek hanem a realis piaci arakrol. Minimum arressel dolgoznak az online eladok mindenhol, engedmenyt pedig volumen utan kapsz. Ebben az estben pedig kb. 151EUR vs. 165EUR AFA nelkuli arrol beszelunk, ez 10% ami nagyon sok, akkor a magyar online boltok annyit rendelnek hogy jobb aron kapjak a nemetek vagy a lehetseges profit jelentos reszet inkabb nem szedik be?

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4626) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Akit esetleg erdekel msi honlapjara felkerult a b350 gaming pro carbon alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#4627) KRoy19 válasza Raymond (#4625) üzenetére


KRoy19
őstag

Az az igazság, hogy annyira nem értek a témához, de azt is el tudom képzelni, hogy a forint-euro árfolyam is nagyban közrejátszik ebben, mivel ha mondjuk éppen erős a forint amikor bevásárol a webshop, akkor kvázi olcsóbban jutnak áruhoz.

(#4628) HSM válasza Devas (#4596) üzenetére


HSM
félisten

Hát, nem tudom... Azért van szívás oldala a tuningnak... Nálam komoly érték lenne az 1600X-nél, hogy nem kéne tuningolni, csak betenni és élvezni, és garantáltan atomstabil lenne minden teszt és tortúra nélkül... Mondom ezt úgy, hogy évek óta tuningolt gépeket használok, de ennek eddig az volt az oka, hogy gyárilag nem lehetett értelmes áron olyan procit kapni, amit a képességeihez mérten, korrekt áron belőttek volna ideális teljesítményre....

Az a hűtő meg nem egy nagy szám, én azért nem olvadnék el tőle.... Nekem a toronyhűtőkkel vannak jó tapasztalataim. Nekem fontos, hogy a lehető leghalkabb legyen a gép, ahhoz viszont nagy hőleadó felület kell.
Tény, egy jó toronyhűtő hozzárak még 6-10K-t a végösszeghez, ezt nem tagadom. :B
Viszont olyan, mint egy jó gépház, egyszer kell megvenni, és utána akár évtizedekig kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

(#4629) apa111 válasza nkmedve (#4624) üzenetére


apa111
aktív tag

Csak azért kérdeztem Televantol mert elég húzos az ára amit ő kinézett és amit én vettem 25000 ft-ért Cooler master /MASTERLIQUID 240 viz / hütést fél ora prime után is csak 66 fok és terhelés nélkül szinte nem is megy a két venti a radiátoron és hát olcsobb :K :K

(#4630) apa111 válasza arabus (#4614) üzenetére


apa111
aktív tag

Annyit hozzá füznék nagyon szenvedet a lefuttatásall kétszer indult el nem válaszolt 3-ra fél oráig tartott a lefutattás.Kiváncsiságból a procit is néztem az is egy fél ora volt a teszt többet nem is csináltam belöle nem csipik egymást :R

(#4631) Cathulhu válasza apa111 (#4629) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nekem is az a noctua van, barhol megnezed, mindenhol ezt ajanljak a levegok kozul, nem veletlenul. Eredetileg alpenfohnt akartam, de ok toketlenkedtek, igy maradt a noctua, de nem bantam meg. Raadasul csak az egyik 14-es ventit tudtam bekotni mert a masik nem fert be a hazba, az egy 12-essel van helyettesitve, igy sem megy huzva 81-83 fok fole a proci (es mivel az X-es procik +20-fokot ramernek, igy kabe ez 61-63 fok lehet) ugy, hogy 90 fok folott ernek el a 100%-ot a a ventik, azaz az meg sose fordult elo. Csak ajanlani tudom leghutoknek, ennel jobbat a piacon nem kap.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4632) Walter_White válasza apa111 (#4629) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia! Mekkora a fesz amit adsz a procinak?

(#4633) Raymond válasza apa111 (#4630) üzenetére


Raymond
félisten

Jobbra lent a nagyitora rakattintsz -> Snipping Tool -> New -> Window Snip

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4634) arabus válasza apa111 (#4630) üzenetére


arabus
addikt

Köszönöm. :F
Na most jol megvigasztaltál.
Hirtelen nem tudom mit irjak,de hátha másnál esetleg.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4635) apa111 válasza Cathulhu (#4631) üzenetére


apa111
aktív tag

Értem én nem akarok le beszélni senkit gondoltam az árkülönbözetre ennyi. Persze jónak tartom azt a hütőt :C :C

(#4636) Devas válasza HSM (#4628) üzenetére


Devas
őstag

Lehet akkor megis 1600X lesz belole. Azt gondoltam hogy a Spire nem nagy szam, de ha az a Wraith Max egy letezo dolog, nem csak legenda, es valahonnan be lehetne szerezni, azt talan eleg lenne mar a feladatra. Kicsit fanboy szagu lehetne tole a vas. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4637) apa111 válasza Walter_White (#4632) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia. Ofset modba 1,4 volt teljes terhelésnél, 0515 biossal. Az új bios nem vált be az 1,45v adott ugyan ezzel a beállitással.

(#4638) apa111 válasza Raymond (#4633) üzenetére


apa111
aktív tag

Bakker nem értem mit szeretnél béna vagyok én ezekhez magyarázd el :Y

(#4639) apa111 válasza arabus (#4634) üzenetére


apa111
aktív tag

Mit vonsz le ebböl? Nekem az jött le ahogy láttam nem tudja hova rakni a rendszert.

(#4640) Raymond válasza apa111 (#4638) üzenetére


Raymond
félisten

Beepitett Windows progi - csinal egy screenshot-t csak az ablakrol amire rakattintasz (pl. a Sandra). Nem kell az egesz kepernyot lementeni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4641) apa111 válasza Raymond (#4640) üzenetére


apa111
aktív tag

Ez se tudtam :R print skrintet használok ez jó,és játéknál is le tud menteni képet?

(#4642) HSM válasza Devas (#4636) üzenetére


HSM
félisten

Ja, elvileg OEM-eknek lesz szánva, szóval van esély, hogy feltűnjön itt-ott. :) Kérdés, mikor, és milyen áron.

(#4643) Raymond válasza apa111 (#4641) üzenetére


Raymond
félisten

Ha ablakban fut akkor igen, de ha fullscreen akkor termeszetesen nem :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4644) apa111


apa111
aktív tag

Csak félig tartozik ide ,de csak a Ryzen óta csinálja ezt a jelenséget a gtx1060 ,hogy böngészek mást nem csinálok a video kártya höfok felmegy 60c viszont a kártya ventije 30% körül megy ami alap helyzet és nem értem mitöl megy 1900-on a gpu vagy csak beragadnának az értékek.Leg ujabb driver de mindegyiknél ezt csinálja a Ryzen melett.Ha elinditom a asus gpu tweket van benne egy funkció ami optimalizálja a gépet akkor szép lassan vissza áll 33c -ra kártya kb fél óra mulva kezdi előröl.Esetleg más nem figyelt fel erre ?Persze én sem ugy vettem észre ,hogy hangos lett volna a vido kártya ventije csak a programokkal/Aida ,Gpu-z,Asus gpu twek/ ezeket ha megnyitom úgy látszik :F :F

(#4645) apa111 válasza Raymond (#4643) üzenetére


apa111
aktív tag

Köszönöm :R

(#4646) Honzi válasza apa111 (#4641) üzenetére


Honzi
senior tag

Alt+PrintScreen és csak az ablakról csinálsz képet nem pedig mindenről.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#4647) apa111 válasza Honzi (#4646) üzenetére


apa111
aktív tag

Ki probáltam szupi :R :R :R

(#4648) MZperX75 válasza Németh Péter (#4622) üzenetére


MZperX75
addikt

megy inkább privibe!

[ Szerkesztve ]

(#4649) MZperX75 válasza Televan74 (#4617) üzenetére


MZperX75
addikt

off

[ Szerkesztve ]

(#4650) CSiPet2


CSiPet2
tag

Valaki egyik nap kérte hogy gaming 5 tapasztalatokat ossza meg, akinek van, tegnap este az én vasam is összeállt, úgyhogy íme (bár tesztelni még szinte semmi időm nem volt). A CMU16GX4M2C3200C16 memóriával eléggé mellé nyúltam úgy fest, egyelőre nem megy 2100-nál többet (legfrissebb bios). Nem samu b-die, és még csak nem is single rank, de akkor is azért ez egy corsair...
Az xmp profilt próbáltam, boot loop-ba küldi a gépet (f9 hiba). Viszont nincs is fenn a ram a hivatalos qvl listán, úgyhogy csak magamat okolhatom. Még szerencse hogy mostani ram árakhoz képest relatíve olcsón sikerült rá lecsapni.
Reménykedjünk a köv nagy amd bios frissítésben ami ramokat javít.

Ezt leszámítva abszolút elégedett vagyok vele, csak így azért nem az igazi... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.