Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) laychi válasza Márk (#4900) üzenetére


laychi
veterán

attol meg terheletlen marad meg vissza veszi a feszt is idle, eppen, hogy elpofog...

(#4902) scott_free


scott_free
senior tag

AM4 B350 / X370 VRM lista
igen részletes!

(#4903) Márk válasza laychi (#4901) üzenetére


Márk
senior tag

Akkor nálam valami gebasz van (vagy a CPU-Z mér rosszul) mert húzva üresjáratban (nem ment semmi [a háttérben sem], a Windows asztalt néztem), nem ment a feszültség 1,275V alá. :F

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#4904) laychi válasza Márk (#4903) üzenetére


laychi
veterán

HWinfo-t tedd fel és nézd meg a VID-et
Vagy lehet,hogy a BIOS-ban kellene beállítani valamilyen energiagazdálkodási funkciót.
De ha winfosban teljesítménycentrikus mód van beállítva,akkor lehet,hogy felülbírálja.
A minimális processzorteljesítmény 5%-on áll vagy 100%-on az energiagazdálkodási sémán belül??

(#4905) Márk válasza laychi (#4904) üzenetére


Márk
senior tag

Ryzen Balanced séma, maximális processzorteljesítmény 100%, minimális processzorteljesítmény 30% (de asszem ezt már én lőttem be 30-ra, gyárilag magasabbon volt, asszem 70-80%-on).

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#4906) BeZol válasza Márk (#4900) üzenetére


BeZol
őstag

Csak akkor fog lemenni, ha auto-ra rakod az órajelet.
Ez a ryzen balanced nekem nem vált be.
Az automata órajel mellett esik csak le a feszültség. Én most automata órajelen vagyok teljesítménycentrikus profillal, és a windows szerint 3.3ghz-en ketyeg, nos cpu-z szerint pedig fixen 3.5ghz-en megy (néha ugye felszurkál 3.9ghz-re mert 1700X), és hát a feszkó föl-le ugrál, meg magasabb feszkóra is megy, mintha fix 3.9ghz-en használnám 1.375V mellett..., cserébe néha lecsorog 1.2V-ig, de 3.5ghz-hez ne tolja fel magát 1.35V fölé... Nem tudom, hogy Intelnél ez hogyan működött, mert mindig fix órajelen használtam, de ez egy f*shalom a ryzen balanceddel együtt, a feszültségváltozgatások pedig szerintem nem tesznek hosszú távon semmi jót.

Kéne egy automata profil felismerő, ami netezéshez, filmezéshez, torrentezéshez levágja magát akár 2magig, 0.8V-ra fene tudja milyen órajellel. Ha ezen a szinten érzésre csutka ugyanaz lenne mint 8magnál, akkor ugye minek pörögjön a motor... Most 4magon vagyok, netezés és társai, meg a pár szálat használó wow ugyanúgy megy, áramfogyasztást is mérek majd van-e értelmes különbség.

Egy olyan is lehetne, hogy szoftveresen korlátozzon: profilokat beállítanám, pl.:
1. 2mag 2ghz
2. 2mag 3.5ghz
3. 4mag 3.5ghz
4. 8mag 3.5ghz
5. 8mag oc 3.9ghz
Kipróbálnám melyiknél mennyi a fogyasztás (100-120W-ot sokallom netezéshez 3.9ghz-nél, de idle-ben is ennyi ilyenkor), mert nekem 24/7-ben szokott ketyegni a gép. Ez ha jól számoltam 60W-ot fogva 1 év alatt 22,5ezer Ft spórolás lenne.

Ismer valaki ilyen programot?

(#4907) likeaRAINBOW válasza BeZol (#4906) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Ez azért nem teljesen í]y van, nálam Giga lap F5-ös BIOS-al, ha fel volt húzva a proci 3,8 Ghz-re, akkor is lement a minimum órajel 1,5 Ghz-re, illetve a feszültséget is elvette, F6-os BIOS-al baszik ezt megcsinálni, energiasémától függetlenül :)

(#4908) Walter_White válasza BeZol (#4906) üzenetére


Walter_White
senior tag

feszültségváltozások én szerintem, míg egészséges tartományban van, pl teljesem mind1 a procinak hogy 0.8V-ot kap akár 1GHZ mellett, vagy 1.35V-ot - fel le ugrálva (hirtelen is akár) - 1GHZ-n is ugyan azt eszi meg (ha hirtelen kapna random 1.5 - 1.7V-ot- na akkor már más a helyzet), Ugyan olyan mintha minden alapon lenne ott is olyan ugrások vannak hogy csak na...

(#4909) Ruuwa válasza scott_free (#4902) üzenetére


Ruuwa
tag

:R

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#4910) Márk válasza BeZol (#4906) üzenetére


Márk
senior tag

Most, hogy úgy jó 10 percet nézegettem a CPU-Z progit, nálam is össze-vissza ugrál a feszültség és az órajel (BIOS-ban a szorzó Auto-n, energiagazdálkodási séma Windowsban Ryzen Balanced 30%-ra levett minimum processzorteljesítménnyel), eddig ilyen órajeleket figyeltem meg: 1,508-1,546-1,595-2,461-2,794-3,393-3,692 GHz, namármost 1,595 Ghz-en 5 másodpercnél tovább sohasem maradt, sőt ez volt a legtöbb idő hogy fix frekin maradt és nem ugrált.

Ilyen feszültségeket láttam: 0,360-0,371-0,382-0,414-0,425-0,458-0,491-0,501-0,523-0,545-0,578-0,589-0,600-0,621-0,676-0,687-0,828-0,839-0,861-0,872-0,883-0,916-0,937-1,112-1,221-1,232-1,243-1,253-1,297-1,308-1,352V.

Háttérben csak a torrentprogi ment, meg az Edge, hogy a CPU-Z értékeit le tudjam írni.

Ez valami borzasztó, bár erős a gyanúm, hogy a CPU-Z hülyeségeket ír feszültségek terén. :DDD

Ez az állandó freki ugrálás, ez szörnyű (bár lehet hogy ezt csinálta a Phenom II is, ott nem figyeltem ennyire).

Úgyhogy én is afele kezdek tendálni, hogy használjam teljesítménycentrikus üzemmódban, akkor legalább nem ugrál az órajel és a feszültség.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#4911) wwenigma válasza Márk (#4910) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azt ir. Megmondtak, leirtak hogy nem hagyomanyos modon mukodik, ezredmasodperc alatt valthat allapotot es nem tudjak lekovetni a programok...mégis ezen pörögtök...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4912) BeZol válasza wwenigma (#4911) üzenetére


BeZol
őstag

Autónál nem jó, ha lepadlózod, majd semmi, megint padló, semmi, padló, semmi. Itt is ezt érzem, hogy ok-ok ugráljon, de ne ennyiket, mert szerintem ez többet árt mint használ.
Kocsiknál is ezek a környezetvédelmi vackok csak új autónál jók, utána ezek később tönkretehetnek ezt-azt. Lehet, hogy valótlan a félelem, de szerintem a tartósságra rányomja majd a bélyegét, márpedig 8magosként ennek bőven a gari időn túlig kéne üzemelnie, szóval jobb ezeket még most az elején tisztázni. Nekem mindenesetre nem tetszik amit látok, de ha egy ryzen mérnök azt mondja h semmi probléma, akkor majd elhiszem.

(#4913) wwenigma válasza BeZol (#4912) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez nem autó. Meg lett mondva hogy ilyen a design, 1200 szenzor figyel a procin belul hogy mindig az adott szituacionak megfeleloen menjen. Ott van AMD kommunikalta, ennyi.

AMD Ryzen processors feature AMD SenseMI technology, a sophisticated package of sensing and adapting features that (amongst other capabilities) allow the underlying microarchitecture to rapidly execute fine adjustments to voltage and frequency for peak performance. These changes can occur as quickly as 1 millisecond on an AMD Ryzen CPU. However, this intended functionality depends on the integrated power management in Ryzen being in absolute control. After all, nothing knows the hardware better than the hardware itself!

Ha nem tetszik hogy igy mukodik, add el még most de ne kezdjunk el alaptalan félelmekkel tévhiteket gyártani és terjeszteni...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4914) joysefke válasza BeZol (#4912) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Autónál nem jó, ha lepadlózod, majd semmi, megint padló, semmi, padló, semmi. Itt is ezt érzem, hogy ok-ok ugráljon, de ne ennyiket, mert szerintem ez többet árt mint használ.

Ez nem autó, hanem processzor. az autós hasonlatok a processzorokra nagyon nem működnek...

Addig amíg a teljesítményen, játék folyamatosságán nem veszed észre a dolgot, addig nem árt semmit, csak használ. Már elég régóta működik ez a terhelés függvényében történő órajelváltoztatgatás illete a processzor nem használt részeinek lekapcsolása. Néha persze bekavar játékban, nekem is voltak már az i5-tel hangakadozásaim energiagazdálkodás (C6 state) miatt Crysis 2 ben...

Egy nyolc- vagy akár hatmagos deskop procival meg még fontosabb a dolog mint eddig, mert lehet hogy a proci csak az idő 10%-ban van értelmesen kihasználva az idő maradék részében pedig kevesebb mag kisebb órajelen is elegendő lenne a megfelelő felhasználói élményhez. Cserébe az áramfelhasználás egy jelentős részét meg lehet takarítani, ami a teljes élettartamra vetítve akár egy kisebb proci ára is lehet...

Ha nem működne jól a technológia, akkor ez már bőven kibukott volna az elmúlt tíz évben (!!!). Ezzel szemben a procik még mindig összehasonlíthatatlanul ritkábban hibásodnak meg mint az autók.

Amit el tudok képzelni egy combos tuningnál, az az lenne, hogy az alaplap VRM-je kevésbé tolerálja a feszültség/áramingadozásokat, de ugye tuninghoz eleve erősebb VRM-mel szerelt lapot szoktak venni, illetve egy extrémebb tuning nem a maximális élettartamról szól. (RyZEN 3.9GHz-en az eddigi tesztek szerint minden csak nem extrém)

[ Szerkesztve ]

(#4915) laychi válasza joysefke (#4914) üzenetére


laychi
veterán

nem auto feszültség és szorzóra gondolt véletlenül a kolléga???? :)

(#4916) joysefke válasza laychi (#4915) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

én úgy értelmeztem, hogy egy autós hasonlatot (padló-semmi-padló-semmi) próbál ráhúzni a procik energiagazdálkodására (órajel és feszültségingadozás) és ezzel akarja bizonyítani, hogy ez káros hatással van a proci élettartamára nézve.

(#4917) BeZol válasza joysefke (#4916) üzenetére


BeZol
őstag

Csak feltevés volt. Nekem akkor sem szimpi.
Gyors mértem fogyasztást 2mag4szálon és 8mag16szálon 1.1V 3.5GHz-en, és kb. 90W volt netezgetés közben 2magos üzemmódban, addig 8magosban 100W. Ez elég minimális különbség, ezért nem fogom megvagdosni szegényt kevesebb magra, azt hittem combosabb különbség lesz :DDD
Egyébként meg automatán 1.2V-ot ad 3.5GHz-en a rendszernek (teljes terhelésnél, egyébként fölszalad mint majom a fára), mindjárt megnézem mennyi lehet az alja 3.5GHz mellett.

Értem én h intelligens mert a mérnök annak címkézte, de akkor omoljon össze 1.2V alatt a kevésbé intelligens felhasználó kezei között, aki még csak nem is mérnök, nemde? ;]
Ez csak marketing, ne dőljetek be neki. ;)

(#4918) varmi2 válasza BeZol (#4917) üzenetére


varmi2
nagyúr

Most olyan kifogásod van, aminek semmi alapja nincs, 10 éve így müködnek a procik, intel és amd oldalon is.
Ha már autós hasonlattal éltél. Akkor ez olyan, hogy most 2017ben rácsodálkoznál, hogy az autók benzinnel mennek, ami ugyebár tűz és robbanás veszélyes, és nem szivesen ülsz autóba e miatt.....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#4919) Ruuwa válasza BeZol (#4912) üzenetére


Ruuwa
tag

Nagyon fontos észben tartani, hogy a processzorok teljesen más időskálán mozognak, mint a monitorozó szoftverek. Mire lekérdezi és kiírja az órajel vagy feszültség értékét, addigra már valószínűleg nem is aktuális az általad leolvasott érték. A Ryzennek még nem néztem utána, de a Skylake akár 35ms körül átállhat egyik "power state"-ról a másikra, illetve akár 1ms is elég két órajel közti váltáshoz. Régebbi Intel processzoroknál kb 100ms volt egy teljes váltás, míg egyik órajelről a következőre ugráshoz 20-30ms kellett.
Valószínűleg a Ryzen sem sokkal marad el ezektől az értékektől, ráadásul sokkal több köztes lépcső áll rendelkezésére, ha lehet hinni az AMD-s diáknak. Ez azt jelenti, hogy még ha negyed másodpercenként (250ms) frissítésre kerül a kiírt érték, ez a latt a rövid idő alatt is vagy két tucat órajelen ment az adott mag.

És ez egy teljesen normális működése a rendszernek. Hogy mindez jár-e az ember számára érzékelhető hátrányokkal az egy teljesen más kérdés.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#4920) BeZol válasza BeZol (#4917) üzenetére


BeZol
őstag

1V már kevés volt neki (még nem is láttam a szomorú szmájlis új kék képernyőt), 1.05V-on viszont ugyanúgy lefut a cinebench 3.5GHz-en 3200MHz-es ramokkal, ez annyit tesz, hogy 175W helyett 165W-ot eszik 100%-os terhelésen, normál használattal pedig szintén van mindenhol legalább 5W nyereség.

Szóval van az intelligens automata, ami szinte végig 3.5GHz-en járatja a procit és pörgeti 1.2-1.38V között a processzor feszültségét (nagyon ritkán küldi fel 3.9ghz-re, teljes terhelésen meg 1.2V-ot ad csak), és van az átlagosnál 1 lehelettel értelmesebb felhasználó (mert kb. tud a bios-ban turkálni :DDD ), és megoldja ezt fix 1.05V-on.

Korábbi fogyasztásmérés 3.9GHz-en 1.375V-on. Most 130W elég a wow-nak is.

Kiforgatjátok az ember szavait. Éltem egy hasonlattal, hogy a kocsiknál mi nem jó, hátha itt is így van, és már a sokadik okoska reagálja ezt túl és kezd el vicceskedni. Elég lesz srácok.

Mire föl van az intelligens feszültségállítás? Azért, hogy mindig annyi áramot fogyasszon a rendszer, amennyi éppen kell, ergo save the world, szép marketingmaszlaggal körítve és tálalva a fogyasztóknak. A gyakorlatban ez nálam láthatóan elvérzik, egyedül a low state állapotnak lenne értelme, mikor 0.8V-ra vágja magát, ám miközben egész nap a gép előtt ülök, akkor meg feleslegesen túlkakaózza a rendszert --> a gyakorlati eredményessége nagyon is erőteljesen megkérdőjelezhető.

BMW-t tudom kocsinak felhozni. Sok bmw-t ledugóztatnak, mert beesik vmi műanyag pöcök, aztán tönkrevágja a motort. Ez a cucc azért dugóztatható le, mert a környezetvédelmi normák miatt van oda betéve. Ledugózás után kisebb fordulatnál lehelettel erőtlenebb lesz a kocsi, de padlógázas gyorsítás esetén nincs különbség. Egy új ilyen cucc 200ezer Ft talán, a dugóztatás 40ből megáll :F . Az új tulajnak nincs problémája vele, mert 200ezer km utántól kezd szétesni, a használtautós tulaj meg pikk-pakk vehet új motort ha nem figyel rá, és ez csak 1 dolog a problémásabb cuccok közül, de erről pont tudom, hogy szimplán a környezetvédelmi normák miatt van ott.

A kocsiknál tehát jó dolog, de hosszú távon káros. A prociknál ezek szerint évek óta megy a dolog problémák nélkül, rendben, megértettem, de nem tetszik akkor sem ez a folyamatos feszültségtánc a semmire.

(#4921) Kreon21 válasza HSM (#4871) üzenetére


Kreon21
csendes tag

Ez már nagyon off, úgyhogy csak röviden válaszolok.
Ha elolvastad, amit írtam, akkor láthattad, hogy azt írtam, hogy a teljes költség a tervezői asztaltól a kiszállításig, és a humán jellegű költségektől a gyárig minden cakli-pakli + 10-15% nekem az elfogadható.
Ha valóban csak kb. 40% a tiszta nyereség az Applenél, akkor valamit nagyon elszúrtak, mert az alkatrészek ára töredéke a kész termékeik árának. Nem kellene annyit elverni a cégközpontokra, a marketingre és hasonlókra. Vagy azt is megemlíteném, hogy nem kellene offshore számlákon tartani az eltitkolt milliárdokat, hanem tisztességesen le kellene adózni az USA-ban. Mindjárt kiderülne, hogy az a 40% tulajdonképpen 200-500%.
Azt sem tudom biztosan, hogy a korábbi árak mennyire tükrözték a valóságos költségeket, de nem hinném, hogy a 2010 körül vásárolt ADATA XPG Gaming series DDR3 1600 8GB 4GBx2 RAM-om, amit 15.000 forint alatt vettem olyan nagy veszteséget jelentett volna a gyártónak. Ha kicsit buktak is rajta, nem hinném, hogy belerokkantak volna.
Ehhez képest több csíkszélességet léptek azóta, vagyis a gyártás sokkal olcsóbbá vált, a kihozatali arány is sokat javulhatott, mert a DDR4 nem most indult. Továbbá a Forint sem gyengült sokat, így a 16 GB-ra a 45-85.000 Ft. árnak nagyon sok. Ha azt számolom, hogy az áraknak elvileg feleződni kellett volna ezen idő alatt (HDD, SSD és RAM áraknak elvileg gyors a felezési ideje), akkor ez azt jelenti, hogy nekem ugyanennyiért kellett volna megvegyem az én 8 GB RAM-omat. Vagyis két lehetőség marad. Töredékáron jutottam hozzá akkor, vagy most szálltak el irreálisan az árak?

(#4922) IstvánLászló válasza BeZol (#4920) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! BeZol

A szándékom nem az oltogatás, de szeretnék most segíteni és ez a szándékom :) .
A lényeget a kollégák már el is mondták a feszültségeknek az ugrálásának az okát és hidd is el amit mondanak hogy minden igaz igen.

Az én példámat mondanám most el és nem az észt akarom most osztani.
A gépem régi talicska és alkatrészei: Gigabyte GA-78LMT-USB3 v5, FX 8300, 2x4 GB DDR3 1600 MHz (PC3-12800) Kingston RAM (HyperX Fury Blue), GeForce 9800 GT 1GB, sata hdd 320 GB.
A procim nálam is produkálja a feszültségeknek az ugrálását, de ezzel én nem is foglalkozom..
Az oka és miértje az hogy terhelésnek megfelelően a proci hol több vagy kevesebb feszültséget igényel a frekvenciának is megfelelően, szívünk is hasonlóan működik, de ez durva hasolat.
A frekvenciának a változásán is múlik, mint éppen nálam is.
A magok 1406 Mhz és 4219 Mhz között 1-másodpercekén is változik vagy kevesebb is ez a idő.
A program amit éppen most használok csak a magok frekvenciáját mutatja, mert ezzel szoktam is monitorozni a változásokat.
A programneve : Openhardwaremonitor ezt biztosan te is ismered és ezzel nézzed is meg a cpu frekvenciának a változását.
Remélem sikerült is segítenem ezzel a Hsz-el.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#4923) Valdez válasza scott_free (#4902) üzenetére


Valdez
őstag

Köszi! Ez hasznos! B350-es lapból az MSI B350 Gaming Pro Carbon a legerősebb VRM szempontból ezekszerint?

(#4924) Márk


Márk
senior tag

Turkáltam kicsit a BIOS-ban, próbáltam felhúzni a procit 4GHz-re, de még BIOS-ban beállított 1,4V-nál is a Cinebench kb. 10 másodperc után hibázik/újraindítja a gépet, úgyhogy szerintem nálam 3,9GHz a vége értelmes feszültség mellett (1,3V).

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#4925) Márk válasza laychi (#4904) üzenetére


Márk
senior tag

Felraktam a HWInfo-t és belenéztem. Nem kellett volna.

Ez valami katasztrófa, minden mag más feszültséget kap...... :DDD, és nem az kapja a nagyobbat amelyik 3,3 GHz-en megy, hanem az, amelyik csak 1,5GHz-en........ :Y

Nekem ne mondja senki, hogy ember volt aki kitalálta ezt a procit. :DD

Ezek UFÓK voltak biztos, ember ilyet nem képes kitalálni és főleg megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#4926) scott_free válasza Valdez (#4923) üzenetére


scott_free
senior tag

igen, a hozzászólások között írják, hogy ugyanolyan, mint az X370 Gaming Pro Carbon-on lévő, de az ára is 150€ körül lesz.

(#4927) Omli85 válasza Márk (#4925) üzenetére


Omli85
őstag

Nálam pl meg se mozdul a HWinfo fix 0.9v-ről szóval nem vennék rá mérhet, hogy ezzel foglalkozni kell :D.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#4928) VaniliásRönk válasza Márk (#4925) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha ez így lenne akkor a POST-on sem jutnál túl, itt valószínűleg valami software-es probléma van.
Viszont a 3.9-es plafon benne van a pakliban. Volt olyan hogy a létező legkisebb verzió simán ment +50%-ot (és itt is valszeg az alaplap adta meg magát), a legnagyobb Black Edition meg +100MHz-et bírt aztán bedobta az unalmast. A tuning sajnos szerencse kérdése.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4929) wwenigma válasza Márk (#4925) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Valoszinuleg mire kiolvassa a feszultséget majd a frekvenciat 345-ször váltott allapotot...tulspilazzatok.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4930) .Ishi. válasza IstvánLászló (#4890) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Egyetértek konfigossal, valami ritka 9800GT-d lehet, ha ilyen pontszámot produkál. :K

De összehasonlításban itt van a Guru3D tesztje, nagyon hasonló a pontszámom, mint nekik, illetve ott van egy screenshot is egy 13100 körüli Graphics Score-ral.

(#4931) HSM válasza Kreon21 (#4921) üzenetére


HSM
félisten

Hát pedig pont azok az árak tettek be sok kis memóriagyártóknak, a 15 000 Ft-os 8GB kitek és hasonlóak. :K

Igen, most kicsit többe kerül GB-ja, 50 000 körül lehet venni egy korrekt kitet ma is 16GB-ot. Nekem ez még nem horror, bár nem is aprópénz. A használt 8GB 2133Mhz DDR3 kitem is 20 000Ft körül vettem 2-3 éve.
A HDD-k sem lettek olcsóbbak amúgy csak nagyobbak, lassan egy évtizede. Az oké, egyre sűrűbbé teszik a cuccokat. Az SSD olcsósodása már érdekesebb, mert ott a minőség is meredeken zuhan(t) az olcsóbb daraboknál.
Ami nagy gond amúgy, és szeretik az emberek elfelejteni, hogy 5-10 évvel ezelőtt még bőven lehetett gazdaságosan (!!!!) és hatékonyan fejleszteni a gyártástechnolófiákat, viszont manapság már a fizikai határokat feszegetik a gyártók, és jóval kisebb javulások is nagyságrendekkel (!!!!) több befektetést igényelnek.

[ Szerkesztve ]

(#4932) jocomen válasza BeZol (#4920) üzenetére


jocomen
aktív tag

Hány 3.5"-os merevlemez van a gépedben? Azok is elég sokat esznek.
Az én Intel Haswell procim is váltogatja a feszt és órajelet, és én örülök neki, mert amint te is mérted: fesz jobban befolyásolja a fogyasztást, mint az órajel. Intelnél, különösen az utsó gen-nél jól működik a dolog. A Ryzennek pedig jobb a telj/fogy mutatója, tehát még jobban működik.

(#4933) Konfigos válasza .Ishi. (#4930) üzenetére


Konfigos
őstag

Ne haragudj,de valami ott nem kóser ahogy méred.Egy 10~ éves vgaról beszélünk a 9800gt személyébe,manapság alsókategóriás notik vgaja erősebb nála.

GTX 1060 6gb 9800gt

Szerintem futtasd le újra,de igazából felesleges is mert eléggé offtopic lenne,csak szemet szúrt ez amit írtál,nem kekeckedés volt.Naponta olvasom a zen topicot,aki ismer tudja hogy nagy AMD-s voltam,bár engem csak mobil szegmens zen fog majd érinteni ha lesz,addig is viszont jó látni hogy végre igazi fejlődés lett a vörös oldalon is . :)

[ Szerkesztve ]

(#4934) .Ishi. válasza Konfigos (#4933) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Várj, igazából szarkazmus volt, amit írtam, talán mellé kellett volna tennem egy /s-t. :DDD Ki van zárva, hogy egy 9800GT megközelítsen egy GTX 1060-at. A mérésem konzisztens a többi teches oldal méréseivel, 13k feletti graphics score, rendszer szinten meg 11k körül.

(#4935) hokuszpk válasza gepida22 (#4888) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

eddig folyekony hutoanyag nelkul nemnagyon ment senkinek ennyit a ryzen, meseld mar el, honnan szereztel engineering sample procit, amit igy meg lehet tolni ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#4936) apatyas válasza BeZol (#4906) üzenetére


apatyas
Korrektor

Lassanként kijöhetne valami segédprogram, ami a power stateket tudja állítgatni egyesével. Mint a k10stat volt anno a PhenomII -k idején. Persze lehet, hogy a mostani bonyolultságba külső program már nem piszkálhat bele.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4937) Konfigos válasza .Ishi. (#4934) üzenetére


Konfigos
őstag

Ciki nekem ez most,de átjött volna,ha nem nézem be ki is írta.Azt hittem István írta ezt a hszt is amit te,és még mindig megvan róla győződve hogy a 9800gt ezt tudja,azonos az avatarotok,ez zavart meg :DDD Hagyjuk is,minden esetre én vevő vagyok István 9800GT kártyájára ha valóban rejtetten már 10éve piacra került a gtx 1060 teljesítménye :D

(#4938) hokuszpk válasza Márk (#4925) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

esetleg a hwinfo meg mindig nem kezeli jol a cput ?
sot elkepzelhetonek tartom, hogy mire megallapitja a mag frekvenciajat, addigra mar reg masallapotban van a cucc, a hozzatartozo feszultseggel egyutt...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#4939) Omli85 válasza HSM (#4931) üzenetére


Omli85
őstag

5 éve 27K-ért vettem a DDR3 1600 16GB CL9-es kit-et most lassan ott tartunk, hogy eredeti vételáron el tudom adni 5 év használat után mert újonnan nem nagyon lesz 40K alatt 16GB-os kit még DDR3-ból se :D DDR4 terén se fényesebb a helyzet fél áron volt egy éve a mostani árakhoz képest a leg alapabb 2133-as is és azóta nem drágult a gyártási eljárás csupán kevesebbet gyártanak vagy legalábbis azt mondják :].

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#4940) BeZol válasza jocomen (#4932) üzenetére


BeZol
őstag

1db 8 éves 640gb-os winyó van.
Guru3d-nek a teljes terhelésnél sem ment 175W-ra, hanem csak 145-ig, tehát vmi +30W-ot okoz folyamatosan, és így ki is jön a 90W körüli netezős fogyasztás, ami náluk csak 55-60W, és náluk nincs benne winyó.
Szerintem a ventillátorok miatt lehet még kicsit több a fogyasztás, mert a procihűtőn kívül pörög másik 4db is :DDD (bár 1et lekapcsoltam, szóval csak 3)

Utánaolvasva elvileg a dvd író 1,5-5W idle-ben, a HDD 6,5-9W, a ventillátorok darabja is 2W körül csipegethet.
A memória nem néztem mennyi extrát eszik 3200mhz-en az 1.2V-os 2133mhz-hez képest, és ami érdekes még, hogy az alaplapok elég bőszen szórhatnak akár 80W-ig is. Az én mindenütt világítós csodám tuti többet kér és 25W helyett 40+W körül fogyaszthat, úgyhogy kb. meg is van az extra 30W, ami végülis nem nagy mennyiség, de ha most fillérb@szó lennék, és azt nézem, hogy 60W helyett 90W-ot eszik, az biza +50% fogyasztás, és ha teszem azt 10ezer Ft lenne az éves villanyszámla a gép rendszeres 24/7 használata miatt, akkor emiatt ebből 15ezer Ft lesz, az áramdíjak közben hosszú távon évről évre növekszenek, és alsó hangon 6 év alatt (remélem lesz azért 8-10 is mire cserélni kell a gépet) ez bizony minimum extra 30ezer Ft lenne, ami addigra ha vga váltás jönne képbe, akkor "ingyen" egy fokozattal erősebb kategóriát jelenthetne ;]

Ettől függetlenül nem kötök ki semmit, de jó volt írni róla :))

[ Szerkesztve ]

(#4941) kovy79 válasza wwenigma (#4857) üzenetére


kovy79
őstag

Igen,ami rossz, azt hagyjuk is úgy... Tudom, hogy IT oldal, meg miegymás, csak ha valami érthetetlen, engedtessék már meg megjegyezni (és nem, nem a helyesírásról volt szó)!
u.i.: ha nem témába vágó a hsz-ed, ajánlom az "Off topic" gombot!

(#4867) apa111, "jó magyar szokás sárbatiporni a másikat" TIPIKUS MAGYAR MENTALITÁS"
Ez a magyarozás meg mai, trendi divat. Ajánlom külföldi fórumok olvasgatását, kifejezetten a németeket!
Sajnálom, ha nem tudod, mi a különbség a kritika és a kioktatás között!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4942) HSM válasza Omli85 (#4939) üzenetére


HSM
félisten

Erre már írtam.. [link] Azt nézd, amit rupsz-nak címeztem.
Az, hogy kezdetben olcsóbban beszerezhető volt, önmagában nem sok mindent jelent.

(#4943) Omli85 válasza HSM (#4942) üzenetére


Omli85
őstag

Olvastam ;) 20k körüli 8gb-os modul nyitó ár cirka 1 év alatt be esett a felére és most ott vagyunk ahol indult a ddr4 piac közben hatékonyabb lett a gyártás mert fejlődött a technológia valamelyest de minimum finomítottak rajta. Szóval nem tartom reálisak az emelkedést még ha állítólag nagyobb a kereslet mint a kínálat de ha tényleg így van akkor arra számítani lehet, hogy azok alapján amire hivatkoznak bizony az árak még jobban fel fognak menni most, hogy az AMD is kitolta a DDR4-es platformot.
Vajon a tényleges hiány van e mögötte vagy csak a gyártók ügyeskednek azt se nem én se nem te nem fogjuk tudni megmondani ;).

(#4940) BeZol : szerintem erősen túlgondolod ezt a fogyasztás kérdés dolgot de legegyszerűbb lemérned egy hónapot a legolcsóbb mérők is tudják szerintem ezt a funkciót és az alapján kalkulálni egy értéket mennyibe volt. mert azért szépen mutat a papíron megspórolt évi 20K de gyakorlatban sanszos hogy annak nem igen lesz látszatja :) a havi 1-2K-nak meg végkép elviszi egy laza sörözés úgy, hogy észre se vetted ;).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#4944) HSM válasza Omli85 (#4943) üzenetére


HSM
félisten

Azt azért ne felejtsük el, hogy a gyártó a beruházásai költségét ideális esetben nem egyszerre akarja behajtani a terméken, hanem a teljes életciklusa ciklus alatt. Tehát simán lehet, hogy előre kalkuláltak a kereslet növekedéssel, és magasabb árral, hogy majd akkor visszajön a sok befektetett pénzük... Nem tudhatjuk, ahogy írod is. :K Legfeljebb a pénzügyi jelentésekből lehet majd sejteni, mi volt a háttérben.

(#4945) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Jól látom, hogy crosshair VI hero lappal a memória tunning is túlmutat 3200mhz-en?
Valakinek tapasztalat?

(#4946) Walter_White


Walter_White
senior tag

VRM táblázat. Linkelték már, ehez a részéhez annyira nem értek,(ha rosszul értelmezek valamit, javítsatok ki) viszont ha jól látom akkor pl az Asrock X370 Prof Gaming az MSI Titanium / Giga K7 CPU VCC vezérlőjét kapta, CPU/Soc VCC Mosfetből pedig ugyan azt mint a C6H

Csak nem lesz ez a lap sem olyan rossz Mem támogatás terén :)

[ Szerkesztve ]

(#4947) .Ishi. válasza Konfigos (#4937) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

:R

És én még azt hittem, hogy csak az AMD-nek van FineWine technológiája!

[ Szerkesztve ]

(#4948) Gézengúz


Gézengúz
addikt

R5 teszt mikorra jön ki itt ph-n? Tudja valaki?

(#4949) BeZol válasza Omli85 (#4943) üzenetére


BeZol
őstag

Tudom, de nem iszok, nem dohányzom, nem bulizom, moziba is max. havi 1xer ha viszem a párom, étterem is max gyorskaja (de vagy párszázas menü, vagy 1db bigmac :DDD ), szóval lehet mégiscsak fillérb@szó leszek én, mert most h húgom 4 hónapra kiment külföldre, az ő kocsijával mászkálok, mert csak 5litert eszik, és nem 8at :)) , ergo csak a hétvégi ingázásokon havi 6ezret fogok ;]
Pesten robogóval mászkálok, olcsóbb mintha diákbérletet vennék (+ nem érintenek a dugók és a sok göthös nyomorgó ember, bár a kezdeti beruházás igényel egy kis tőkét), a felnőtt bérlet áráról nem is beszélve.
A lakásban sem égetek minden villanyt a szobában, elég 1 izzó a 3ból. Egyedül a fűtésen nem spórolok, pedig lehetne, mert 2 évig éltem németben, ahol 17fok volt a szobában, és simán hozzá lehetett szokni, de most 23-24közöttre van állítva (+ nyárra még a klíma is be van üzemelve).
Egyetem mellett napi 4-8 órát tudok játszani, vegyük napi 6 órának, ilyenkor most a procituning nélkül fogok 60W-ot játék alatt (195W helyett 130W-ot kér), egyébként pedig ha 24/7-ben hagyom menni a gépet (ami évekig így volt, mostanság már nem, de azért számoljunk csak így), akkor ott 30W-ot fogok. A kettő együtt éves szinten 20ezer Ft a kalkulátor szerint úgy, hogy semekkora hátrány nem ér a gép használata közben, csak egy pár perces finomhangolás az egész. HA kiszedném a ventillátorokat, lekapcsolnám a fényeket, kihúznám az évente 1xer ha használt dvd-írót, a winyót pedig kukáznám (mert régi és hibás is), akkor lefaraghatnék további 30W-ot, akkor pedig évi 32ezer Ft-ot fognék 24/7-ben --> 1,5 év alatt összespórolnám az 525gb-os crucial ssd árát.
Hááát, most h ezek leírtam, amint visszajutok a gép elé, végre is hajtom a műveleteket, és meg is rendelem az SSD-t :)) , bár tekintve h sok évre lenne, rendelhetnék 1-2TB-osat is.
Nem kell egyébként egyetérteni az életstílusommal, de létezik ilyen "életvitel". (tudom, g4560-ast is vehettem volna ennyi erővel :U , de kell egy hobbi is ;] )

(#4950) errorcode06 válasza Gézengúz (#4948) üzenetére


errorcode06
őstag

Szerintem kedd du vagy szerda de. Én is várom már...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.