Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) #45997568 válasza Walter_White (#3048) üzenetére


#45997568
törölt tag

Most adott ki az AMD egy uj mikrokodot amit a gyartok be tudnak epiteni a BIOS-okba, addig hasznald azon a frekin amin megy is stabilan. En is most csokkentgetem le amig jo nem lesz. Azt mar tudom hogy munkara jo a 3200, jatekra meg nem.

Jo munkahoz ido kell. :F

(#3052) Vitka675 válasza #45997568 (#3051) üzenetére


Vitka675
tag

Jó munkához nem kell a launchot 2 hónappal előre hozni a launch küszöbén.

(#3053) emmm válasza Vitka675 (#3052) üzenetére


emmm
senior tag

Egyetértek. Szerintem se múlt volna sok azon a 2 hónapon. Ez mindig a vezetői döntésen múlik, semmi máson.

(#3054) füles_ válasza Vitka675 (#3052) üzenetére


füles_
őstag

Nem hozták előre a launchot, inkább még késtek is.
Ha egy év múlva adták volna ki akkor is lettek volna bugok. Sok problémára mindig élesben, az userek kezében derül fény. Ahogyan Fiery is említette, ez a rajt még teljesen jó volt ahhoz képest, hogy ez egy teljesen új architektúra az AMD-től. Simán voltak már rosszabb rajtok akár Intelnél is. Emlékezzünk csak vissza a C2D-s időkre, vagy AMD oldalról a Barcelona rajtja egy katasztrófa volt.

[ Szerkesztve ]

(#3055) anbonn


anbonn
csendes tag

Azért az AsRock-nál is csapnivaló munkát végeztek. Ez volt az utolsó deszka tőlük, pedig eddig nem volt gáz. Az hogy a gyári biosból hiányzik a frissítésre vonatkozó menü és csak frissítés után kerül bele? Válogatós az USB-boot? A BIOS doksiban pár menüvel több van? A lap elrendezése se túl optimális pedig van hely rajta rendesen... Ellenben a ledes világítás élből elindult... Szerintem nem minden az AMD hibája.
4 feles pálinkába fájt ez a stressz! :)
Bár lekopogom, de most 2400MHZ-en stabil, pikk-pakk win10 boot... főleg hogy az előző FX8120,Gigabite 990xa-tól örökölte meg... de ma kap egy frisset.

RYZEN 1700...

(#3056) schawo válasza schawo (#2906) üzenetére


schawo
titán

Végül kiderült. A ScanPro által a teszthez használt 6800k hibás darab. Szóval nem a cache különbség az oka, hanem valami miatt folyamatosan throttlingolt. Kint vannak az új DAWBench Vi mérési eredmények. (Mert közben már a ScanPro is bekapcsolódott a hibakeresésbe.)

Think I've got it and well spotted. Thanks for feeding it back.

I've grabbed the benches again this morning and re-run the DAWBench Vi tests on the original kit and the was no change in the results seen.

So I changed the 6800 for another chip from a new batch and it jumped in performance by about 10% and the CPU load percentages scale more evenly now. I've also re-run the Reaper standard Dawbench and it reflects the same pattern, which it does

So, it looks like I had a duff i7 that was throttling performance under tight loads.

As I've re-tested a fresh 6900K as fine yesterday, I wanted to make sure the 1700X got fair treatment too. I've pulled a fresh one of those today from a release batch (straight off off the shelf) and the results for the AMD remain unchanged as they did for the 6900K.

So what does this mean overall? Not a whole lot, the 6800K makes some gains that obviously improves it's bang per buck value, but otherwise doesn't change the results charts running order to any real degree.

I've edited the CPU load results, DPC chart and DB Vi chart to reflect the retesting. It isn't a big enough jump to change the placing of each chip in the running order however, but it does correct the scaling of the results that you pointed out.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3057) Raymond válasza schawo (#3056) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor a Vi tesztnel durvan ugyanaz a helyzet mint a masiknal - csak a magok szama es az orajel szamit, alig van kilenges a papirforma aranyokon kivul meg ha azert picit tobb is mint a masik tesztnel. Az i7-6800K az ar/ertek bajnok 420-430EUR aron, az R7 1700-nak jelentosen jobban kene teljesiteni a latottakhoz kepest hogy labdaba rugjon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3058) Hajdi


Hajdi
senior tag

ME Andromeda teszt. A végén 7700K 4.9GHz és 1800X 4.0GHz közti összehasonlítás is van, részemről elhanyagolható különbséggel.

Tudom, nem egy osztály, de na... szépen fut a Ryzen.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#3059) velizare


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3060) Obliterátor válasza Raymond (#3057) üzenetére


Obliterátor
tag

Ez a megállapítás már a hozzá való 2011 tűs alaplap áránál megbukott...

(#3061) Raymond válasza Obliterátor (#3060) üzenetére


Raymond
félisten

Talan, csak akkor meg ott a 7700K - lap ugyanannyiba kerul...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3062) VirsLee válasza Raymond (#3061) üzenetére


VirsLee
őstag

Ne hagyd neki, hogy azt mondja, hogy az amd a jobb, hisz tudjuk, hogy játékra jobb a kaby lake, renderelni a 6950x, tömörítésre a broadwell i7, sőt, még igp sincs benne, úgyhogy a celeron is lenyomja grafikában... Jó, hogy mindig ahhoz sikerül hasonlítani, ami jobb, elfelejtve, hogy több intel prociról beszéltek...

(#3063) Raymond válasza VirsLee (#3062) üzenetére


Raymond
félisten

Miert kell ebbol megint hitvitat csinalni? Ott az eredmenyek a szoban forgo tesztben - jobb az 1700 mint a 7700K? Nem. Ugyanannyiba kerul alaplappal egyutt? Igen. Annak aki jobb teljesitmeny utan nezelodott mint a 7700K vagy a regebbi HSW/IB procik jobb teljesitmenyt nyujt ott az 1700-as? Nem. A ket lehetoseg kozul (6800K 1.5x vagy 6900K 2x) a kisebbik a jobb aranyu mert a masik eszement draga. Kollega felhozta hogy dragak a lapot, de akkor meg ahogy irtam ott a 7700K ugyanannyiert picivel jobb teljesitmennyel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3064) schawo válasza Raymond (#3063) üzenetére


schawo
titán

A DSP tesztben jobb a Ryzen. A Vi tesztben elhanyagolható mértékben gyengébb a 7700k-nál. Ha most kéne választani, akkor szoftszintire Broadwell-E-t, DSP-re Ryzent vennék. Kabyt nem vennék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3065) Hajdi válasza Raymond (#3063) üzenetére


Hajdi
senior tag

Tedd hozzá, hogy miről is van szó, mert pár hozzászóláson keresztül csak a cache vita folyt. Szerinted jobb, de miben... Sokan csak benéznek, ne legyen félrevezető.

"The Man Who Sold the World"

(#3066) Vitka675 válasza füles_ (#3054) üzenetére


Vitka675
tag

Erre a cikkre akartam apellálni. Vótmá, a lényeg, hogy magát megnevezni nem kívánó mobo gyártó szerint, decemberben szólt az AMD, hogy bocs, nem Q2 végén lesz a launch, hanem márc 2. Pont rossz ütemben jött ki, nem volt support, rossz volt a kommunikáció stbstb, azóta meg a gyártók összevissza törik magukat, hogy legyen készlet, legyen BIOS stb, mert rohadtul nem voltak erre felkészülve. MSI deszkát az országban még csak képről láttunk.

Persze, ettől eltekintve nem volt ez olyan szörnyű, volt már rosszabb is. Döcög, döcög, de azért haladunk.

(#3067) Achill3uS


Achill3uS
veterán

sziasztok,
nem vagyok aktiv topic látogató, de gondoltam berakok egy kis oc eredményt nektek referenciaként, hátha valaki lapválasztás előtt áll. "sajnos" nincs tapasztalatom más lapokkal, de az ASUS Crosshair VI Hero a legujabb bios-al (1001) félelmetesen könnyedén veszi a Ryzen tuningot. még nincs túlbonyolitva a bios, gyakorlatilag semmi extra ismeretet nem igényel a tuning. auto vcore-t nem ajánlom tuninghoz, elég nagy skálán dobálja. 1.3-1.40vcore-on keressétek meg a legnagyobb szorzót ahol még stabil a proci, a többi hűtés kérdése. Ram OC: DDR4-3200 auto időztéssel 1.35vdimm minden más fesz alapon F10 enter és teljesen stabil. tény, hogy amivel tesztelek az 3600C16-os tuning kit de ez nem az a 2133mhz fölött felejtsd el kategória amit mindenhol olvastam.

2db 1800X járt nálam eddig, az első 4GHz-en (all cores) 1.40v-on meglehetősen instabil volt mondhatni alig futott le a cinebench R15 egy pass-t. ramkezelés a fent emlitett 3200-at könnyedén vette és időzitésben is le tudtam menni c14-ig szinte alap ramfeszen (~1.40vdimm). alatta F9 postkóddal kiállt a lap és mehetett a cmos. (nem stabil ramtuning után nehezen áll vissza alapra, nincs mem-OK gomb mint az inteles ROG lapokon, gondolom ez nem olyan egyszerűen összedobható feature és még várat magára.)
a második proci már nagyságrendekkel jobb, a 4GHz-hez már 1.30v körüli magfeszültség elég gyakorlatilag végtelen számú cinebench R15 futtatásához. de ami mégjobban meglepett az IMC is jobbnak bizonyult, 3200c12 is ment stabilan (semmi bios változtatás nem volt az első cpuhoz képest!).

sikerült elérni jelenleg hwboton a legerősebb léghűtéses (lefogatás nélkül, csak rárakott hűtéssel!) Cinebench R15 eredményt:

3DMark eredményeket itt találtok (amik egykártyás rendszerrel jelenleg országos rekordok mindössze léghűtéssel): [link]

Aki jelenleg AM4-es platformon szeretné a maximumot, ez a lap jelenleg a legjobb ez nem is kérdés, bátran válasszátok, tuningos oldalról abszolút ajánlom. :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3068) Picco válasza Achill3uS (#3067) üzenetére


Picco
addikt

Mikor kap toled egy kis LN2es kezelest? :) :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3069) Achill3uS válasza Picco (#3068) üzenetére


Achill3uS
veterán

most hétvégén lesz egy tuningos összejövetel ahol a jobbik cpu meg lesz kinálva LN2-vel és cél az 5GHz feletti Cinebench és 3Dmarkok futtatása :K

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3070) Omli85 válasza Achill3uS (#3067) üzenetére


Omli85
őstag

Köszi az infót :) szép eredmény :C egyre másra úgy néz ki tényleg sokat számít a ram órajel csak kalapálják ki az alaplap biosokat. :). Hivatalos oldalon még csak 0902 van kint kéz alatt kaptál újabb biost ? :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3071) Televan74 válasza Achill3uS (#3069) üzenetére


Televan74
nagyúr

Várjuk a beszámolót! Reméljük jól sikerül a teszt! :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3072) HavocS válasza Achill3uS (#3067) üzenetére


HavocS
senior tag

16 cores 16 threads??

(#3073) schawo válasza HavocS (#3072) üzenetére


schawo
titán

CPU-Z jól mutatja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3074) fudi2002 válasza Achill3uS (#3067) üzenetére


fudi2002
veterán

Memória pontos típusát oszd meg légyszi.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#3075) apatyas válasza Achill3uS (#3067) üzenetére


apatyas
Korrektor

ŐŐŐŐŐŐrületes, hajrá! Mennyiért adod tovább, ha túléli?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#3076) Achill3uS válasza fudi2002 (#3074) üzenetére


Achill3uS
veterán

F4-3600C16D-16GVK

Omli85: hwbot-on van saját topicja a lapnak ahol elmor az ASUS házi tuningere folyamatosan rakja fel az akár béta állapotban lévő saját felelősségre használható tuning biosokat (természetesen ez nem hivatalos ASUS csatorna, de a tuningerek ilyen mértékű támogatása egészen egyedülálló). ROG Crosshair VI series

Televan: köszi :)

apatyas: nem lesz eladó a rendszer, mivel nálam is csak tesztre van.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3077) #45997568 válasza Achill3uS (#3067) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nagyon baba, nalam 1.35V amin tuti stabil 3.9-en, 4GHz-hez mar 1.4V+ kell amit nem eroltetek.

A tobbit megnezem :C

(#3078) Achill3uS válasza #45997568 (#3077) üzenetére


Achill3uS
veterán

az sem rossz egy 1700-tol, nem hiába ár/érték bajnok :) privatban ment a kérdéseidre a válasz.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3079) #45997568 válasza Achill3uS (#3078) üzenetére


#45997568
törölt tag

:R Koszonom!

Elso megkozelitesben lett egy ilyen, lehet finomitgatni ezutan :K

(#3080) Tengo


Tengo
aktív tag

Köszi srácok most teljesen felhypolódtam! Már így is alig várom az enyém. 1700+ ga aorus gaming 5 + tridentz 3200. Minden este azért imádkozok lefekvés előtt, hogy jó legyen a szilikon.

[ Szerkesztve ]

(#3081) hugi0 válasza Achill3uS (#3067) üzenetére


hugi0
őstag

Remelem benezel akkor is, ha majd egy 5 -os szeria is a kezedbe kerul.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3082) hugi0 válasza #45997568 (#3079) üzenetére


hugi0
őstag

Defaulton milyen eredmenyt kapsz ? - kivancsi vagyok menyi plusz van a defaulthoz kepest.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#3083) Omli85 válasza Achill3uS (#3076) üzenetére


Omli85
őstag

:R Köszi!

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3084) Hajdi válasza Tengo (#3080) üzenetére


Hajdi
senior tag

Várjuk a tapasztalatokat tőled is! :)

"The Man Who Sold the World"

(#3085) Hajdi válasza Achill3uS (#3067) üzenetére


Hajdi
senior tag

Szia!

Auto Vcore, auto ram időzítés?
Aki ilyen lapot vesz szerintem nem automatával tolja. A legtöbb emberkének itt B350 lapja van, alap hűtővel :)
Mellesleg ők is keményem helyt állnak!

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#3086) tailor74 válasza Achill3uS (#3067) üzenetére


tailor74
őstag

Szép, és biztató eredmények, rövid, de lényegre törő beszámoló :K Várjuk a hétvégi beszámolót is majd, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#3087) korcsi


korcsi
veterán

Simulating AMD Ryzen 5 1600X, 1500X Gaming Performance

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3088) Jacek


Jacek
veterán

Hmm ma reggelre kikerültek itt webshopokba az R5 árak:) (svéd, áfa 25%, szorzó 32.5)

R5 árak

1600x:94e
1600:81e
1500x:71e
1400:62e

Hozzá téve hogy itt nincsenek szürke árak tehát az 1700 pl még mindig 120e, tehát amit változott otthon a nyitó ártól az 1700 pl. annyit ezek is lejebb mennek majd:)

[ Szerkesztve ]

(#3089) Jacek válasza korcsi (#3087) üzenetére


Jacek
veterán

Ez alapján 1500x az új gamer procc:) De ha az 1400 ugyan oda huzható akkor meg ő:D

[ Szerkesztve ]

(#3090) schawo válasza korcsi (#3087) üzenetére


schawo
titán

Pont úgy viselkedik, ahogy számítani lehetett rá. Ahogy közelit a vegyes limit, úgy zárkózik fel és húz el a Ryzen a a Kabytól. A kevesebb maggal is ugyanúgy, mint nyolccal. Van néhány full gpu limites cím, ott meg tök mindegy mi van alatta. Ami viszont meglepett, hogy oc-s intelekkel is felveszi a versenyt. Lehet hogy nagyon cherry picked teszt ez.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3091) apa111


apa111
aktív tag

Hajdi 1607 verzio windows szerintem proci nem változott, a video kártya gyorsabb lett,jobban kihajtja,3200 memoria :R

(#3092) HSM válasza Jacek (#3089) üzenetére


HSM
félisten

Remélem nem... Az 1600-as 15%-al, tehát alig magasabb árral hoz akár másfélszeres teljesítményt. A 4-ről 6-magra ugrás még elég nagy. Remélem, nem itt akar majd filléreket megspórolni a "gamer" többség.

(#3093) Cathulhu válasza HSM (#3092) üzenetére


Cathulhu
addikt

Arrol nem beszelve, hogy elvileg tobb lesz az 1 CCX-re eso magok szama is, ami meg tobb pluszt is hozhat.
Ha 4 magos nem 2+2 lenne, akkor sokkal erdekesebb kerdes lenne melyik jobb jatekra.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3094) #45997568 válasza apa111 (#3091) üzenetére


#45997568
törölt tag

Naggyon szep, az 1700 eleg jo kis megoldas lett, szepen beallitva jol teker :K :C

(#3095) HSM válasza Cathulhu (#3093) üzenetére


HSM
félisten

Bizony. De még úgy is sokkal jövőbiztosabb, kiegyensúlyozottabb vétel lenne a hatos. Mert lehet, ma egy-két helyen picit gyorsabb tudna lenni egy CCX négy maggal, de ahol több dolog tud futni négy szálnál, ott meg nem kicsit húzna el a hatos... Illetve minimum FPS-ekben is jelentős különbség lehet a hatos javára azokban a programokban, amik képesek kihasználni 4-nél több szálat, illetve azokban az esetekben is, ha valami háttérfolyamat is fut a gépen, pl. különböző kommunikációs vagy videorügzítő folyamatok.

(#3096) Valdez válasza HSM (#3092) üzenetére


Valdez
őstag

Nekem már tuti 6 magos lesz :D Régi Phenom II 6 magot váltja az új.

(#3097) Jacek válasza HSM (#3092) üzenetére


Jacek
veterán

Akkor viszont ugyan ekkora ugras az 1700:)) Gyorsabb a 6 magvas termeszetesen de jelen pillanatban jatekokban nem igazan, hosszu tavra biztos jobb.

(#3098) HSM válasza Jacek (#3097) üzenetére


HSM
félisten

Pedig finoman pont erre céloztam, hogy nem. Úgy tűnik nem ment át.

Számolj kicsit. A 4 maghoz képest a 6 az 1,5X-es szorzó ideális esetben ennyivel lehet gyorsabb/erősebb, ez azért elég szignifikáns. A 6 maghoz képest az újabb két mag viszont már nem ad ennyit hozzá, az már csak 1,33X-os elméleti erő.
Tehát igen, a drágább hatmagos helyett én már tuti a kis nyolcast venném, mert azért az a 33%-al magasabb teljesítmény sem kevés. De nagyobb a difi teljesítményben a 4-es és hatos között, míg árban kisebb, mint a hatos és nyolcas között. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3099) apa111 válasza #45997568 (#3094) üzenetére


apa111
aktív tag

Köszi. :R :R Nekem 1,324 tarja ezt frekit ofset mod-ra van be állitva a bios,viszont játéknál 3200 nél hibázik a ram igy egyelöre vissza vettem 2933-ra.Nekem a cpuz még mindig össze-vissza monitorozza az fesz értékét,értem úgy van amikor 1,55-1,99 ir ,de volt már 2,01 irt ki,szoval egyelöre marad az ASUS SUITE ha ezeket az értékeket akarom nézni.Két kérdésem lenne.Az egyik hogy-hogy ilyen kevés pont számot kapott az R15-ben az 1080-as? A másik vizhütésböl mi lenne az a kategoria amit érdemes lenne venni ?Különben jó,lett az összehasonlitó teszted,bár a játék teszteket én is hiányolom,merthát az már biztos hogy cori7-nél minden más felhasználásra sokkal jobb.Mondjuk nekem az 1060-al tökéletes.Várom a további teszteket ahogy irtad. :C :C

(#3100) #45997568 válasza apa111 (#3099) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem a memoria hibazik hanem a proci! Tegnap jottem ra veletlenul, adj neki meg egy kis feszt, memoria teszteken nem hasalt el, sem proci stressz teszten sem, csakis jatekok alatt, ami erdekes. Adtam neki plusz feszltseget es megoldotta a problemamat :K Tedd fel 1.35V-ra, ott probalgasd, a hofok fog picit valtozni de nem veszes, aztan onnan lepegethetsz lefele egyesevel ha akarod tudni mennyi kell neki pontosan.

A legjobb megoldas tesztelni, ha az memoriat hagyod hogy a rendszer kezelje Auto modban, ugyis el fog hasalni, mehet vissza 3200-ra, adni plusz feszt es kesz ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.