Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) apa111 válasza Márk (#3836) üzenetére


apa111
aktív tag

Az a baj ezzel,hogy ez még nagyon az elején volt mikor ki jött a RIZSA és azóta jöttek az új biosok,szóval én speciel ebböl nem tudnék levonni semmit.

(#3852) apa111 válasza -KP- (#3843) üzenetére


apa111
aktív tag

Aida 5.9 ki irja Hynix vagy samu :R

(#3853) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

(#3854) apa111 válasza bil (#3812) üzenetére


apa111
aktív tag

Megnéztem enyém is 5.39 Hynix

(#3855) ggbuffon1897 válasza BeZol (#3810) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

igen, az AMD jótékonysági alapítvány, 20-30k-val dobál olcsóbban i7 kategóriát...napersze

maradjunk azért a tényeknél: a mostani kint lévők játékok alatt elsősorban az i5-ök szintjén mozognak, néha hoznak játékfüggően egy non-k-s i7 teljesítményt, mindezt jóval drágábban, atom bugos lapokkal stb...benchmarkokba jól megy...hurrá..

nekem ugyanilyen ledöbbentő, h itt már azis fokmérő, vagy szépségtapasz h "oké h kevesebbet tud, na de az csak 67%-os usage-el megy, a másik meg 90%-al".. és? ez kb. akkora bullshit, mint a vga-knál ez a 30-100W-os fogyasztáskülönbségen pörgés 100 ezres vagy jóval drágább kártyák esetében..

az ember hardvert a jelenbe vesz, a jelenben akarja használni , persze némi jövőtállósággal. Jelenleg ár-érték arányban egyáltalán nem jó vételek a ryzen-ek, aki általános célra veszi, ha lehurrognak emiatt a fanboy-ok ha nem. Na meg majd úgyis találnak vmi nagyon "szakmai" szépítő okot, amivel bizonygatják, h márpedig nincs igazam.

[ Szerkesztve ]

(#3856) Yany válasza Omli85 (#3848) üzenetére


Yany
addikt

Opcionális adatokként betettem. Akinek van kedve, pótolhatja utólag a saját adatainál: BCLK + CPU szorzó.

Hogy ne kelljen keresni: RAM beállítások feltöltése.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3857) solfilo válasza ggbuffon1897 (#3855) üzenetére


solfilo
veterán

Az AMD nem azért adja olcsóbban a teljesítményt, mert jótékonysági intézmény, hanem mert szeretne piacot szerezni. Hasonló teljesítményt ehhez olcsóbban kell adja, különben nem veszik meg.

Bírom ezt a JELEN-re hivatkozást. :D
Nem tudom ezt olvastad e: [link]
Itt akad némi teljesítményjavulás, ez a Ryzen megjelenésekor még a jövő volt, pár héttel később már jelen.

Még annyit tennék hozzá, hogy az AMD nem hiszem, hogy a játékos teljesítmény alapján lőné be a termékei árát, de lehet tévedek és a gamer piac tartja el a procigyártókat. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#3858) wwenigma válasza ggbuffon1897 (#3855) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nézd már meg a kettővel feletted lévő linkelt tesztet. Aots is Ryzen optimalizált forditoval +36%. Bye .

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3859) schawo válasza ggbuffon1897 (#3855) üzenetére


schawo
titán

Semmi gond. Te nem veszel ilyet. Annyival olcsóbb marad. Minél kevesebben vesznek, nekem annál jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3860) Televan74 válasza ggbuffon1897 (#3855) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lehet igazad van! De van egy réteg aki még is csak lát valami fantáziát a Ryzen termékekbe.Mindenkit nem hajthat a kalandvágy.Sokan bolondnak tartanak,mert egy 4790k -t adtam fel a Ryzen kedvéért.És miért adtam fel és miért megyek bele egy valag pénz elszórásába? Mert végre van olyan termékük ami,ha nem is lépi túl,de megközelíti a konkurenciát.Sokan erre vártak.És ez bejött az AMD -nek. Én örülök neki. :K

Persze lehet rám mondani hogy vörös a fejem,a vérem,és a lelkem is. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3861) Malibutomi válasza ggbuffon1897 (#3855) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az i7-ek is az i5 szontjen mozognak, ha nincs kihasznalva a tobb szal.

(#3862) HSM válasza ggbuffon1897 (#3855) üzenetére


HSM
félisten

Gyorsan tegyük hozzá, hogy szinte mindenhol Nv VGA-val tesztelték a Ryzeneket, amiknek a drivere nem igazán szereti ezt a procit. (Még...)

Van is itt róla egy teszt, ahol ez eléggé kijött. Ez elég durva. [link]
Nv VGA-val a 1800X csúnyán kikap a 7700K-tól, míg AMD VGA-val ott lohol a nyakán DX12-ben. Elég elgondolkodtató. :K

Ezen eredmények tükrében gyakorlatilag újra kell gondolni mindent, amit eddig a Ryzen játékos teljesítményéről gondoltunk.....

[ Szerkesztve ]

(#3863) pipo112


pipo112
senior tag

még mielőtt félre értés lenne ryzenre fogok váltani 90% csak menjen el a régi konfigom fele :D szvsz semmi flame vagy amd le hurrogás akar lenni , de jelen esetben ggbuffonnak részben nem is kevésben igaza van
ár érték arányban sajnos az amd egy általános felhasználásra nincs pariban az intel-el valjuk be őszintén a megjelent 3 db cpu hozzák a 6600k/7600k teljesítményt ezeket símán na de ezek nem 100k-ba kerülnek és itt ez nagyon meg állja a helyét a jelenben de ha veszem az 1600x-et az is 92 k kb 10k val több mint egy 7600k és többet az se fog tudni mert amd a bemutató vidójukban pont ezzel vették pariba az 1600x-et
viszon ami biztos hogy a teljesítmény javulni fog és fél éven belül jobb lesz az amd köszönhetően a kifort bios-nak meg optimalizációknak.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3864) VirsLee válasza ggbuffon1897 (#3855) üzenetére


VirsLee
őstag

Maradjunk a tényeknél, asrock b150+i5-6600 ki a gépből, asus b350+ ryzen 1700 be a gépbe, és működik. Ha úgy jobban érted, tadaammm. Nincs win reinstall, nincs bios konfig, működik, használom. Elégedetten, bár úgyse leszek képes felfogni, hogy intelen kívül is van élet...

(#3865) pipo112 válasza HSM (#3862) üzenetére


pipo112
senior tag

remélem nv dob majd drivert hozzá mert nem akarom eladni az 1070-em :DDD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3866) solfilo válasza pipo112 (#3863) üzenetére


solfilo
veterán

És ha az i5-öket nem a 249$-os 1600X-hez mérjük, hanem a 4c/8t-s 169$-os 1400-hoz? Utóbbi is tuningolható, eddigiek alapján ennek is 3,8-4 GHz körül van a vége.
Ha arányos az árazás, akkor 92 helyett ezt már 62k-ért hozzád vágják. :)

solfilo

(#3867) Kabala válasza HSM (#3862) üzenetére


Kabala
csendes tag

Gyorsan tegyük hozzá hogy valószínű azért teszteltek nv vga-val, mert a piac 70% az nvidiáé. Amúgy 80, csak az apple gpu felvásárlás megnyomta az amd részesedést.
Rx480 mellé nem kell 100k proci, ahhoz elég egy 50k is. És ne felejtsük el azt sem, hogy elég gyengusz az amd eladás, 1060 és 1070 jobban fogy. Talán ezek miatt tesztelnek nvdia vgaval.

[link]

Elég jól látszik itt a ph! is kik vesznek ryzent. Szűk réteg. Külföldön kb minimális eladásaik lehetnek.

(#3868) Walter_White


Walter_White
senior tag

(#3869) pipo112 válasza solfilo (#3866) üzenetére


pipo112
senior tag

ez így jó lenne ! csak sajnos amd saját bemutató videójukban prezentálták így az 1600/1600x-et szvsz az 1400 nem a 6600k/7600k nonk ellenfelei lesznek sajnos.
ami biztos hogy normális optimalizálás után simán hozni fogják az 1700 as cpu-k a 7700k gaming szintet
na de itt jön a csavar ár verseny nincs nem is nagyon lesz a hardver piac ezen a szinten fog maradni max az egyik mindig olcsóbb lesz pár ezressel de nagy eltérés nem lesz szvsz amire az juzer számít vagy számított hogy majd lejjebb mennek az árak na ez egyenlőre elmaradt reméljük nem tartósan

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3870) bil válasza apa111 (#3854) üzenetére


bil
tag

Köszi, akkor ugyanaz mint az enyém. Jó hír, hogy megy ez is 3200-t. Mondjuk az a lap szimpi nekem, csak kevés a 4 SATA, így valszeg Giga AB350 gaming lesz, de ez még nem eldöntött.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#3871) apa111 válasza bil (#3870) üzenetére


apa111
aktív tag

Nekem öt sata gép van rá kötve ,maradt egy plusz az m2 :R

(#3872) R3plica70 válasza anbonn (#3821) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Üdv,
Megkérdezhetem, hogy mi a problémád az új BIOS-sal?
Én 1 hétre visszatértem 7700k-ra, hogy érezzem, mit veszítek ha Ryzenre váltok...hát kövezzenek meg az Intel hívők, de semmit nem érezttem. Ill. azt éreztem hogy vissza kellene raknom az AMD-s konfigot a gépbe :D
Szóval most hétvégén 7700k ki, Ryzen be, új BIOS fel, nincs semmi újra telepítve, csak Intel chipset driver kiirtva, AMD chipset driver fel és pikk-pakk megy minden :D
Végre lehet feszt is adni a procinak, így 1,3V-on 3800MHz stabil 2666-os XMP RAM beállítással, 1,375V-on 3900MHz Prime stabil , mi kell még ? :DD
RAM sajnos kézzel sem megy följebb mint 2666, de ezzel együtt tudok élni ilyen RAM árak mellett.
Egyetlen dolog van ami nem javult, hogy a SATA 1-és 2-es portokon nem szereti továbbra sem az Intel 530-as SSD-met. De már ebbe is beletörődtem, mert a többi porton jó.
Sztem maradok a Ryzennél :D

(#3873) solfilo válasza pipo112 (#3869) üzenetére


solfilo
veterán

Hát ha olcsóbb lesz 5-10k-val a non K I5-7600-nál, ad +4 szálat és tuningolható is a kis 1400, akkor nem olyan rossz biznisz az. :)

solfilo

(#3874) pipo112 válasza solfilo (#3873) üzenetére


pipo112
senior tag

Nos az 1600 is olcsóbb lesz a 7600k-nál kb vagy egy árban már az is jobb biznis lesz ,én még vacillálok az 1700/1600/x között alaplap meg egyenlőre passz asus vagy mitomén asrock csak felső kategória giga nem tűnik rossznak csak szerintem drága msi túlárazott

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3875) HSM válasza pipo112 (#3865) üzenetére


HSM
félisten

Előbb utóbb kénytelenek lesznek optimalizálni rá, hiszen a saját piacuk alatt vágják a fát, ha Ryzen alá nem vesznek majd Nv kártyákat a népek....

(#3867) Kabala: "Rx480 mellé nem kell 100k proci, ahhoz elég egy 50k is." Teljes mértékben hamis állítás. ;)
Tudod, mit kapsz ma 50K-ért? Szorzózáras alap i5-öt. Sorolom, mihez biztosan nem elég RX480 alá: Crysis 3, Battlefield 4 multiplayer. És ez csak az a két cím, amit magam is toltam i5-ön, és még 4,4Ghz-re húzva is nyögött a 4690K-m 2133Mhz 16GB rammal.

Érthető, hogy Nv-vel teszteltek, de mégis hiba volt, mivel nyilván nem volt rá optimalizálva még a driverük, míg az AMD házon belül már felkészülhetett a start előtt... Így hamisan, egy átmeneti állapot alapján rosszabb megítélés alá került a Ryzen játékos teljesítménye. Kíváncsi leszek, a hatmagosok április 11-ei startjára kész lesz-e az Nv driveres javítása, illetve lesznek-e külön AMD VGA-s tesztek.

(#3868) Walter_White: Miért ne tudná.. Folyamatosan optimalizálják a működést. Ugyanúgy lassíthat is rajta, de nyilván igyekeznek azt úgy nem kiadni. :)

[ Szerkesztve ]

(#3876) borix válasza Televan74 (#3860) üzenetére


borix
őstag

Ennyi erővel maradhattál volna a Bulldozer-nél és most váltanál a Ryzen-re.
Álszent?

(#3877) Levwi válasza Márk (#3836) üzenetére


Levwi
aktív tag

Nekem így megy a proci stabilan csak valamiért nem értem a rammal miért nem tudok kezdeni semmit. Mindegy mit állítok figyelmen kívül hagyja és az alapbeállításokkal bootol.

Link

Huawei P20 Pro Black

(#3878) tom_tol válasza HSM (#3875) üzenetére


tom_tol
addikt

"Érthető, hogy Nv-vel teszteltek, de mégis hiba volt, mivel nyilván nem volt rá optimalizálva még a driverük, míg az AMD házon belül már felkészülhetett a start előtt... Így hamisan, egy átmeneti állapot alapján rosszabb megítélés alá került a Ryzen játékos teljesítménye. Kíváncsi leszek, a hatmagosok április 11-ei startjára kész lesz-e az Nv driveres javítása, illetve lesznek-e külön AMD VGA-s tesztek."

Ez már tényleg beteg :DD

(#3879) HSM válasza tom_tol (#3878) üzenetére


HSM
félisten

Miért is? Erősen úgy fest, hogy az Nv driver nem annyira komálja a Ryzen-t még, és ez kb. a megjelenés után sok héttel derült csak ki, amikor már sokan húztáka szájukat, hogy nem megy néhol úgy, mint a 7700K játékokban....

(#3880) Televan74 válasza borix (#3876) üzenetére


Televan74
nagyúr

Álszent akkor lennék ha most köpködném az Intelt,meg ha azt mondanám hogy egy kalap szar volt,van,és lesz.Hogy ilyet nem látsz,és nem is fogsz látni tőlem az biztos.Én amellett hogy kedvelem az AMD,szívesen használtam az Intel és az Nvidia termékeit időközönként. Nem tudom hol a probléma. ;)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3881) borix válasza Televan74 (#3880) üzenetére


borix
őstag

4790k -t adtam fel a Ryzen kedvéért.És miért adtam fel és miért megyek bele egy valag pénz elszórásába? Mert végre van olyan termékük ami,ha nem is lépi túl,de megközelíti a konkurenciát.Sokan erre vártak.

Úgy döntöttél,hogy időtállóság miatt váltasz nem a fentiek miatt és úgy esett,hogy nem a Skylake lett a befutó.
i7 7700K-ról is váltottál volna?

[ Szerkesztve ]

(#3882) Televan74 válasza borix (#3881) üzenetére


Televan74
nagyúr

7700k -t is néztem,de nem volt szívem kiadni 130.000 Ft fölötti árt egy processzorért.Nézegettem annak idején a 6800k -t ami szintúgy a magas ár miatt kukáztam mint projektet,plusz ott még a lap sem lett volna olcsó.

Most a limit 90.000Ft körül van.1600X néztem ki,de ha a tesztek meggyőzőek lesznek,elég lesz nekem az olcsóbb X nélküli 1600 is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3883) t72killer válasza Kabala (#3867) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viszont ez azt jelzi az Nvidia tulajoknak (pl nekem), hogy némi driver-csiszolással akár radikálisan is változhat a helyzet, bőven azután is, miután lefutottak a csak újdonságokra harapó tesztek. Ráadásul nem tudom a nagyobb tesztoldalak mennyire alaposak, amikor egy új termék megjelenésekor a régi eredményét be kell szúrni, szimplán veszik-e a régi driverrel+BIOS-al mértet vagy veszik a fáradtságot és újramérik, hogy teljesen azonos legyen a két szoftverkörnyezet.

#3881: van, hogy az ember megunja a 3éves konfiját és úrrá lesz rajta a szerelhetnék + kipróbálna valami egészen mást.:)) Énis ezzel küszködök egy jól futó 4770k mellett, de sztem nem cserélek még. Az 1.generációs Ryzen cuccok időtállóságában nem hiszek, pl a gyors RAM kérdést kéne még civilizáltan megválaszolni, tippre erre lesz új chipset és szépen fejlődnek majd a ddr4 modulok (pl lehet majd civilizált áron 5GHz-eseket kapni, és a lap is kezeli ezeket)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3884) bil válasza apa111 (#3871) üzenetére


bil
tag

Hmm, valamit benezhettem, ha megvan itt is a 6 sata. Jo pont az olcsóság es hogy 3200-t menne benne a ram-om. Giga drágább egy 5-ossel, de dual bios es optikai hang kimenet van. Nehez dontes, de szerencsére van még időm a vasarlassal.
Koszi a tisztazast! :R

[ Szerkesztve ]

This is extremely dangerous to our democracy!

(#3885) Televan74 válasza Levwi (#3877) üzenetére


Televan74
nagyúr

Megnéztem az alaplapod támogatási listáját.Nincs benne az a memória amit használsz.Ezzel a memóriával nem biztos hogy lesz valaha is oc -d,valószínűleg csak alapon fog menni.Esetleg egy későbbi bios update hozhat még megváltást,de szerintem lassan az összes ismert típust le tesztelik a gyártók :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3886) arabus


arabus
addikt

Ryzennek mindegy menyin megy a memoria sokat nem hoz.
És holmi ócsó 350-es deszka nem is jó alá.
Tessék:[link]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#3887) Márk válasza arabus (#3886) üzenetére


Márk
senior tag

Azért ez így nem igaz.

Igenis sokat számít, de "csak" akkor, hogyha a 2 CCX-nek beszélgetnie kell egymással a Data Fabricon keresztül, ami a memóriaórajel valahanyad részén megy.

Programja válogatja.

Elég sokan használnak itt olcsó B350-es deszkát, apró (memória) gondok vannak, de nem vészes, BIOS frissítésekkel majd javul a helyzet.

Nem vagy te véletlen troll? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#3888) Levwi válasza Televan74 (#3885) üzenetére


Levwi
aktív tag

Ebből kiindulva gondoltam, hogy valahogy biztos megy a ram 2933-on mivel itt ugyanazzal a procival meg lappal megy ugyanaz a ram 2933-at. De mondom semmit nem tudok kezdeni vele még csak hibát se dob hanem egész egyszerűen nem veszi figyelembe amit beállítok. Egyedül a feszültséget állítja át ha fentebb veszem 1,2-ről 1.35-re. Szerintem egy frissebb biossal biztos megoldódik a gondom, csak jöhetne már az f6 bios a laphoz.

Huawei P20 Pro Black

(#3889) HSM válasza t72killer (#3883) üzenetére


HSM
félisten

A csipszetnek nem sok köze van a memóriához... Új BIOS esetleg új memóriavezérlő kell a prociba, ha nagyobb sebességet akarnak.

(#3890) BeZol válasza ggbuffon1897 (#3855) üzenetére


BeZol
őstag

Hát ez hosszú lett! :U

Nem értem mit értetlenkedsz.
AMD és Intel procihoz is 30k az alaplap (h110-et i3-ig vennék), legalábbis 4magig, ezért ezzel most nem is foglalkoznék.
Legolcsóbb i5? 3.0/3.5Ghz-es i5-7400 53k-ért - Intel honlapja szerint 182 dollár
Legolcsóbb Ryzen ápr. 11 után? 169 dolláros R5 1400 3.2/3.4Ghz, és nem szimpla 4mag4szál, hanem 4mag8szál --> elviekben ez egy olcsóbb proci lesz a végén, mint az 53ezer Ft-os i5-7400

Tehát olcsóbban kapunk majd extra 4szálat, ÉS tuningolhatunk is 3.8-4.0GHz-re, nem lesz megkötve a kezünk --> el is érkeztünk egy alap i7-7700 szintjére, ami pedig már 90ezer Ft.

Veszítünk pár százalék fps-t egy intel konfighoz képest? Egyelőre igen, de szépen haladnak, talán őszre optimalizálnak már mindent. Hány százaléknyi fps-t bukunk és hány százalékkal drágább a végén az intel proci? Drágább, mint amennyivel gyorsabb játékok alatt, de utána járhatsz hol éppen mennyi a difi, aztán korrigáld az árkülönbséggel.

Igen, még bugos, remélhetőleg kikalapálják idővel játékok alatt is, DE én sehol sem láttam 60fps alatti értékeket a procik "bugossága" miatt. (ha van, linkelj nyugodtan, de kivétel erősíti a szabályt :DDD )

Az a bullshit, hogy látod magad is, hogy x %-on teker csak a proci, ergo valami nem smakkol (legyen az bios, windows, vga driver, játékmotor, memória, bármi), míg a másik proci már most csúcs-közelben pörög (cserébe több fps-sel), mert csak 4szálas, nem 8szálas. Volt már procilimited játékban? Nekem volt, sokkal rosszabb, mint a 100%-os gpu terheltség, laggos darabosság lesz itt-ott, hiába van fps-ed, szerintem borzalmas és megöli a játékélményt, éspedig már léteznek játékok, ahol a húzott i5-ösök bizony ebbe már most belefutnak (feljebb írtak is rá példát)! Igen, húzott i5, nem sima, ami máris +20ezer Ft a sima i5-höz képest, és kevés a játéknak!!! Vagyis megy a játék, csak be-beakad, hiába van akár 120fps-ed.

Ezek után az Intel részéről a számodra is fontos jelen alapján csak a 4magos i7-esektől kezdődik a sztori, ami ez alatt van, sajnos már most sem az igazi, tehát a jövőtállóságot az i5-ösökkel ki lehet húzni a jellemzők közül, meg azt is, hogy a jelenben jó, mert ez sem 100%-ig igaz,

ELLENBEN

ezt az i7 szintet az AMD-től megkapod majd legolcsóbb i5-nél is olcsóbban (ha beálltak az árak, de közben lehet az Intel megint árakat nyes majd), igaz ehhez majd tuningolni kell 3.8-4.0Ghz-re az AMD-t, aminek viszont max. a hűtés lesz az akadálya. Ez bizony a 90ezer Ft-os i7-hez képest kijön majd 50ezer Ft-ból (még ha a rajtkor drágább is lesz!). Ez +80%-os felár, de nincs +80% fps mellette, akkor pedig mire föl venném meg (az fps-ek vadászatán kívül)? (btw én 1440p-ben vagyok, szóval kb. magasról teszek az egész 1080p-s procilimites szitura)

Ezek után át lehet nyargalni a 6 és a 8 magos procik kérdésköréhez. Játékok szempontjából egyelőre semmi értelmük, legyen az Intel v. AMD, hiszen egy 4mag8szálas i7 4.8-5.2ghz-en biztosan több fps-t fog tolni, mint egy nála jóval drágább 6-8magos Intel, amik 4.4ghz-nél lehalnak (főleg az új 6xxx-esek). A húzott i5 hiába tud szintén 4.8-5.2ghz-en ketyegni, ott már elérjük a 100%-os cpu kihasználtságot pár játékban, de még az is több fps-t tud majd ilyenkor, főleg ha egy kevésbé többszálra optimalizált játékról van szó. Ez most a jelen.
A jövő pedig az lesz, hogy egyszer kevés lesz a 4mag8szálas i7 is (1-2 év múlva egyébként is 6magossá válik a mostani 4magos i7 széria, aminek biztos van/lesz oka addigra), és hiába jó most a jelenben, pikk-pakk a mostani i5-ös szindróma léphet fel vele, így pedig már nem is akkora sületlenség akár most is 6-8magos processzort venni. Ja hogy legalább 130 a proci és 62 a lap hozzá? Mindegyik 4.3-4.4GHz-nél elhal, és játékok alatt akár egy húzott i3 is elveri, nemhogy húzott i5-i7, sőőőt, IPC-ben ezek mindig gyengébbek, mint az aktuális mainstream kategória! Van értelme ezeknek a prociknak játékra? Most még nincs.
Itt az AMD, hozott nekünk első körben 8magos procikat: 30tól alaplap, 110-től proci, az egész megállhat 140ből. Intelnél ez szintén 8 maggal 335ezer és 62 a lap, tehát 400ezer Ft, és tuning után a végén lesz 10-15% különbség játékokban (vmi ilyesmi rémlik). Ennek ugyanúgy nem lesz játékokra értelme, mint a 8magos AMD-nek, de közel ugyanazt a teljesítményt és erőtartalékot (és itt elsősorban a játékokról beszélek most is) megkapjuk 260ezer Ft-ot megspórolva... Ezt még a vak is látja, mégis kevésszer van leírva, és igen, szidja itt a többség, de annyira nem kéne szerintem, mert a 400ezres konfignál nem volt ekkora felháborodás h elveri játékokban egy 4magos i5-i7... Ja hogy az AMD már karnyújtásnyira került és ez csak most esett le?! :)) Kicsit elmúlt már 2014, de örülök h leesett! :C

Akkor most visszatérek a 6magosokra. Ezek szerintem még az Intelnél is a selejtes 8magos darabok, ezért is lehet az, hogy hasonló órajelen halnak el mint a 8magosok. AMD dettó, csak nála ez a 4magosokra is igaz lesz talán (órajelben erősen gyanús, azt viszont nem tudom h selejtes 8magosok-e azok is).
Tehát itt nincsen akkora órajelkülönbség ahogy azt korábban is írtam, ezért veszteség sem ér annyira játékok alatt (6-8mag) egy AMD procival az Intelhez képest. Jobb náluk játékban egy magasabb órajelű húzott 4magos i7, de a jövőben ez változhat és biztos változni is fog, akkor pedig már az AMD 6magos alacsonyabb órajelű processzora nem is lesz olyan rossz vétel, főleg ha még sima i7 árban vagy olcsóbban adják. A 6magos R5 1600-as papíron 219 dollár lesz, ja hogy már egy szimpla 4magos i5-7600K is 242 dollár?! Egy K jelzés nélküli i5-7600 viszont pontosan ennyibe kerül, ezt pedig idehaza 67ezer Ft-tól mérik (nincs sok értelme, 72ezertől már 7600K van, hát "csak" ennyit számít 20 dollár).

Röviden tömören alap i5 árban kapunk majd szinte alap i7 teljesítményt (nyerünk akár 40ezer Ft-ot), és még pont a K jelzés nélküli i5 áráért kapunk közel i7-6800K teljesítményt, ami viszont már 130ezer Ft lenne csak a proci... (+62 a lap és nem +30), tehát kb. 190ezer Ft helyett kijövünk 100ezer Ft-ból, ergo itt már 90ezer Ft-ot spórolunk, közben pedig bukunk kb. 15%-nyi fps-t talán?! Akinek ezek az fps veszteségek a "jelen" miatt fontosak, az odafárad az Intelhez és kifizeti a felárat, aki pedig ár/teljesítményt néz, a jövőbe is tekint, és nem kukacoskodik x %-nyi fps miatt, az pedig odafárad az AMD-hez. 5+ év múlva a 4magos i7-esek talán annyit fognak érni mint most egy core2quad, míg a sokmagos ryzen tulajok még mindig bőven meglesznek a konfigjukkal. Én most kb. hasonló szitut tudok elképzelni, mint amikor anno valaki sandy bridge-et vett, hogy igazából egy húzott i7-2600K-val a mai napig rendben van...
Sanszos, hogy az AMD a következő generációra javít az órajeleken és behozza az Intel 4.4GHz-es szintjét 6-8magos vonalon, de egetrengető változásokra én most nem számítanék legalább 1-1,5 évig, és ezt a "hasznot" is csak +10%-nak becsülném, annyiért meg nem váltunk gépet mert butaság.

Én most passzoltam el a gépemet, mert most még jó áron tudtam kiszállni belőle (eleve használtan vettem), és tekintve h főleg csak wow-ozok ami nálam 1szálat terhelt 100%-on, a többi 11et pedig kb. sehogy, de mások szerint elviekben 2szálat terhel a játék, ezért megfordult a fejemben, hogy veszek egy G4560-ast :DDD Annak a 3.5GHz-es órajele IPC-ben ugyanazt hozza, mint az 5820K 3.8GHz-en, a 4szálból eleve csak 2őt fogna le a wow, és egy gtx 970 kaliberű kártyával ott lennék fps-ben mint most. Aztán számoltam alaplap + ram + proci + vga-ra 94ezret (1050Ti-vel), 112ezret (3gb-os gtx 1060), majd továbbagyaltam, hogy lehetne akár használt i3-6100, mellé Z170 (custom bios és bclk tuning 4.4-4.5ghz-re), de akkor kell procihűtő is, na akkor már 145ezer lett, ezt sokalltam 2magért, tovább agyaltam a dolgot i5-6400-ra szintén bclk tuninggal, ez 175ezerbe került volna, de 150nél többet nem adnék sima 4magért 2017ben, és eleve tudom, hogy itt már nem csak a wow játszana. viszont pár játékban eleve nem az igazi már az i5, akkor i7 kéne inkább, meg legyen 8gb ram helyett 16gb (még ha 8gb elég is minden játékhoz), na erre már 225ezer rémlik... Ekkor eszembe jutott, hogy de hát márc. vége van, ryzen már lassan 1 hónapja megjelent, mikor is jönnek a 4-6magosok? Ja hogy ápr. 11., hmmm, ki kéne várni, csak 3 hét laptopozás, és akkor én még úgy kalkuláltam, hogy 175ezres i5-ös konfig árából egy 225ezres kaliberű i7 konfigom lett volna AMD módra 4mag8szállal, ami egyelőre mindenhova elég. Aztán megláttam h kijött a 7.2-es wow patch, és berendeltem a 8magos ryzent, így 1,5-2 héttel tutira korábban játszhatok :C Igen, bukok pár fps-t 1080p-ben, de én eleve 1440p-ben leszek, és a vga is csak egy 3GB-os 1060-as lesz (1440p miatt necces, de a 3.5gb-os gtx 970-essel sem volt para eddig az 1440p, 140ezret pedig nem szánok 1070-esre, mert akkor már nyáron megvehettem volna annyiért). Talán szerdára meg is lesz minden alkatrész, aztán postolom én is az eredményeket. (van pár OC-s lementett 5820k eredményem amit feljegyeztem magamnak, egyből látni fogom mit nyertem/vesztettem, az mindenesetre biztos, hogy bő 70ezer Ft-om felszabadult, és lesz egy kb. 40%-kal erősebb procim és tuning mellett 25%-kal erősebb VGA-m még így is :U )

(#3891) Márk válasza BeZol (#3890) üzenetére


Márk
senior tag

Ez szép hosszú lett.

Gyönyörű levezetés. :R :C

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#3892) arabus válasza HSM (#3889) üzenetére


arabus
addikt

Hát te biztos nagyon okos vagy.
Nem is a chipsettel van baj ha' a lapon levő kevés és lespórolt fázisokkal.
Max 9 tápfázis a procinak és pl:Gigabyte AB350 Gaming 3 egy árva a memóriáknak.
Az sose lesz stabil.
És látom vannak jobb lapok is pl asrock-nál.
A ledek helyett inkább azt raknák rá ami kell.

Azok a kis kütyük a kép felsö tájékán.
Gondolom ha sem a proci sem a memok nem kapnak elég feszt akkor nem is müködnek.
Csak ennyit akartam hozzáteni a miért ? nem megy -hez.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#3893) HSM válasza BeZol (#3890) üzenetére


HSM
félisten

És még annyit hozzátennék... Hogy Intelnél megveszed a s1151 lapot, és onnantól kezdbe a maximum ami belemegy 4 mag. Ehhez képest az olcsóbban megkapható AM4 rendszerbe akár 8 magos is belemegy. Tehát aki ma azt mondja, elég neki egy kisebb Ryzen, az később még nyugodtan beletehet egy erősebb vasat, és nem kell mindent kukázni, átszerelni.

(#3892) arabus: A táp csak az egyik fele. A másik pedig hogy hány réteges a NYÁK, mennyire jó a jel vezetése. Ennyit tesz hozzá a lap. De a lényeg, hogy nem a csipszeten múlik....

[ Szerkesztve ]

(#3894) Televan74 válasza Márk (#3887) üzenetére


Televan74
nagyúr

A teszt pont azt mutatja meg hogy egy átlag játéknak és játékosnak a 2400Mhz -s memória nem is akkora veszteség fps -ben,mint amennyivel a magasabb órajelen járó modulok többe kerülnek.
A alaplapot viszont én sem értem,mire ez a következtetés.Első körben a gyártók a drágább modellekre feküdtek rá,majd jönnek a B350 lapok hibáinak orvosolása is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3895) t72killer válasza HSM (#3893) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sőt, AM4-nél nem tiszta még, de lehet komolyabb cuccok is bele fognak majd menni (az első eresztés 16magos valszleg nem, uis az duplachipes lesz).

RAM-kérdés: hja, tápáram+jel. Remélhetőleg a CPU memvezérlője bírja. Amúgy a tény, hogy tuningolt proci mellett vannak gondok az extrém RAM-sebességgel, alapfrekin nincs balhé, nekem a tápellátás irányába mutogat, amit a lapgyártók egy sima új laprevízióval orvosolhatnak.

Szóval egyelőre erős bétaverziónál járunk az AM4 térfélen, tippre fél éven belül rengeteget fog fejlődni, változni a platform hardveresen is.

#3894: én inkább azt mondanám, mindenki nézze meg a játékokat, amiket tol, és ha azokban van értelme, akkor irány a pörgősebb RAM. Én egyelőre ott tartok, hogy alapból Ryzenre ugrani is bukó lenne a mostani szoftvereimmel, de reméljük ez azért fog változni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3896) arabus válasza HSM (#3893) üzenetére


arabus
addikt

Jo akkor vegyél 350-es lapot 16 fázissal meg +2 memonak.
Aha olyan nincs.
Akkor mit akarsz megmagyarázni.
180 watthoz kell!

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#3897) ggbuffon1897 válasza HSM (#3893) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

egyedül ezért gondolkodtam el énis az AM4-en, mert a pirosaknál nem cserélgetnek évente foglalatot (szép AM3/AM3+.os idők , amikor fillérekből lehetett fejlesztenem pl. 4200+ ->x2 250) . De jelenleg nekem nem opció, mert elég húzós felárat kellene érte lepakolnom, úgy, h teljesítményben nem hogy előrébb lennék, sőt..(na meg olyan rohadt szép lett a kábelmenedzsmentem, h a franc se nyúl hozzá :) )

amúgy ezt a magmizériát hagyjátok már :) egy i7-et hol tudsz pl. játékok alatt zavarba hozni? kb. sehol. Illetve amikor a piac 90%-át az Intel uralja, miért vár itt mindenki hatalmas optimalizációt akár a játékfejlesztők részéről?

[ Szerkesztve ]

(#3898) wwenigma válasza ggbuffon1897 (#3897) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

99%-os i7 terhelés meg kamu a teszteken, mellette a Ryzen minden magja 60%-on kocog - persze ugye nV kártyával. Kb. ott.

Egyébként az indulas óta eltelt ido mar igazolta, ez nem Bulldozer itt valoban szamit ha icipicit odafigyelnek rá és nem csak marginalis javulast hozhat. Erre alapozni, hogy sz*rmerugysefognakoptimalizalnirá, nekem egy kicsit ilyen elhaló vergődős csakazértisinteli7ajobbnak tunik... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3899) Vitka675 válasza arabus (#3892) üzenetére


Vitka675
tag

Úgy látszik akkor nem néztél elég alaposan utána. A 9 fázis az Asrocknál igazából 3+3 valódi fázist jelent. Az Asusé az pl 4+2 és minőségre jobbat mutat az előbbinél. Én inkább várakozó állásponton maradok addig, amíg nem látunk kiforrott biosokkal egy normális alaplap tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#3900) Petykemano


Petykemano
veterán

amd, nvidia driver dx11,
DX12, ryzen

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.