Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) BiP válasza HavocS (#3298) üzenetére


BiP
nagyúr

A RAM órajele csökkenti a 2+2 modulos kialakítás gyengeségeit, szóval simán lehet, hogy emiatt nem akkora a difi, mint 2133-assal.

(#3302) Ragnar_ válasza janos666 (#3296) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Nyilván lehet vele játszani (hah! van aki boldog fix 30fps-el konzolon! :P annyit meg tuti kiprésel a 2+2 Ryzen is)"

A teszteknél még a min. FPS is 60 fölött van ezért nem értem a 30 FPS-ezést, másrészt ha gyenge a VGA akkor mindegy milyen procival hajtod. Sőt van sok VGA limites játék is mint. pl. a For Honor ahol kb annyi a lényeg hogy proci legyen a gépbe... És a legtöbb játékban a -10-15% miatti "a Ryzen nem erre való" (a 8/16-os Ryzen többszálú alkalmazásra munkára jobb, mint egy 7700k, de az nem jelenti azt, hogy játékra reménytelen ugyanúgy mint egy 6900k pl.) megjelőlés is kicsit erős, ha a min. FPS eket is nézed akkor méginkább nem. Ilyen megfontolásból azt is mondhatád, hogy a 1080 VGA nem játékra való, mert a 1080Ti 30%-al jobban megy ...

Pont azt nem állítottam, hogy kabyról érdemes lenne Ryzenre váltani, és pont azt sem, hogy a Ryzen jobb játékra, de ár/értékben aki régebbi konfigról vált, a Ryzen totálisan alternatíva, és nem kerül olyan hátrányba, mint annó az FX szériánál. Ha meg a játékok elkezdenek több magot optimálisan használni, ott idővel egy 8/16-os Ryzen behozhatatlanul jobb lehet egy 4/8-as 7700k-nál, ez is lehet szempont ha valaki nem 1 évre vesz procit. A sok játéktesztet nem azért csinálják, hogy veled kitoljanak, hanem azért, mert R5 még nincs és próbálják modelezni letiltásokkal a hamarosan megjelenő procitípusokat. Én semmit nem sarkítottam, minden amit állítottam ott van a tesztekben.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3303) nkmedve válasza janos666 (#3289) üzenetére


nkmedve
őstag

"Az a Fry Cry Pimal eredmény szerintem minden, csak nem jó."

Egy játék amiben nyilvánvalóan valami gond van. Kb. úgy tűnik mintha Intelen használná a több magot, Ryzen-en pedig csak 1-2-t. Valószinűleg jön rá javitás, ha pedig nem akkor sincs nagy gond mivel a minimum 60 FPS fölött van minden Ryzen-en, ami a játékosok kb. 95%-ának bőven jó.

"A Maffia-ban 4/8-as Ryzen kell, hogy befogják a 4/4 Intel-t"

Azt ne felejtsük el, hogy a 4/8-as Ryzen olcsóbb lesz mint egy Intel 4/4, innentől pedig semmi gond nincs. A minimum FPS pedig még jobb is a Ryzen-en, ami sokkal fontosabb mint az átlag.

"Annyira, hogy erre én már lassan azt mondom, hogy kár erőltetni a játékteszteket, ez a Ryzen egyszerűen nem erre való."

Ez igy erős sarkitás, a valóságban minden az ár függvénye. Ha ez nem igy lenne akkor az Intel a 7700K-n kivül nem adna el egy szem procit sem a játékosoknak (hasonló logikával akkor pl. egy 7600K sem való játékra mivel lassabb mint a 7700K).
Azzal egyetértek, hogy jelenleg a 8 magos Ryzen-ek kevésbé optimálisak játékra mint az Intel hasonlóan árazott termékei, a 4 és 6 magosok az árazásukat figyelembe véve viszont már teljesen versenyképesek ilyen tekintetben.
Alig néhány játék van ahol lényegesen gyorsabb az Intel, legtöbb helyen néhány % a különbség. Mindezt úgy, hogy mindenki Intelre optimalizált az elmúlt kb. 10 évben (ez nem is volt nehéz, mivel a Nehalem óta az arhitektúra alig változott). Ha bárki azt várta, hogy a Ryzen hirtelen eltapossa az Intel-t játékokban (kissebb költségvetéssel és rosszabb gyártástechnológiával) akkor ott nem az AMD-vel van a gond.
Jelenleg az van, hogy ha valaki 120 vagy 144Hz-en játszik, annak egyértelműen a 7700K a legjobb választás. Mindenki másnak pedig jó alternativa egy 4/6-os Ryzen sokkal olcsóbban. Ha pedig nem csak játszik az ember, akkor a 8 magos Ryzen-ek is teljesen jók, főleg egy húzott 1700.

[ Szerkesztve ]

(#3304) -KP-


-KP-
addikt

Hali,

Elnézést kérek, ha esetleg más már belinkelte korábban.

Ráakadtam két érdekes videóra. Egyrészt a Ryzen megtáltosodik 3600mhz-es ddr4 ramok mellett.A másik videóban pedig azt tesztelték, hogy a 4 magos cpu-k esetén szinte hangafaroknyi különbséggel lesz csak lassabb a 2+2ccx felépítés miatt, mintha szimplán egy négyest használna.

RYZEN + 3600MHZ RAM - closing the 7700K gap in gaming?

Ryzen CCX Performance: 2+2 vs. 4+0

(#3305) Ragnar_ válasza -KP- (#3304) üzenetére


Ragnar_
addikt

Mind a kettő vótmá ...

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3306) wildpig válasza janos666 (#3296) üzenetére


wildpig
tag

Ez megy a megjelenés óta... :U

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3307) Omli85 válasza Ragnar_ (#3302) üzenetére


Omli85
őstag

Én special FX8320-ról váltok 1700-ra cimbora meg Athlon64 3000+ ról vált szintén 1700-ra :). Nála valószínű érezhető lesz a teljesítménybeli javulás :DDD de valószínűsítem, hogy nálam is mérhető különbség lesz h264 h265 kódolásnál.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3308) t72killer válasza janos666 (#3296) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "picit"-tel ellennék, a mínusz 30-40%-kal viszont kevésbbé:( (Starcraft2). Ezt csak új modellel tudja "addig csavargati az AMD, hogy úgy nézzen ki, mint a cinebencs"...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3309) Omli85 válasza t72killer (#3308) üzenetére


Omli85
őstag

Hát azért 720p-ben mérve ezek az értékek nehogy a kocka hibája legyen ott a példa az 5960x is 31 fps ? :D
Blizzard meg a csudálatos ezeréves kalapált motorja ami a D3, WOW alatt is döcög szó szerint... hagyjuk már :D.
A másik része, hogy valós viszonyok között ilyen hardverrel ki az aki 720p-ben játszik most őszintén? Értem én, hogy erőviszonyokat tekintve így releváns ez eddig oké. De valószínű a büdös életben nem fog senki egy ilyen kombóval 720p-ben játszani :).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3310) Yutani válasza t72killer (#3308) üzenetére


Yutani
nagyúr

Micsoda bohóc számok vannak már a SC2-nél? Milyen beállítások ezek? Ez alapján senki nem tudna vele játszani! :U

#tarcsad

(#3311) t72killer válasza Yutani (#3310) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#3309: SC2-nél rohadt mind1, milyen beállítások mellett játszol, erős procival akár 8k-n is hasít egy GTX1050. A gond ott van, hogy az egységek és lövedékek mozgását a proci számolja, 2 magon. Ez az intel cuccoknak jól megy, még a sokmagos HEDT se vérzik el, a Ryzen viszont elég gyászos.

Sajnálatos, hogy a Blizzard leragadt a DX9-nél, de ez van, ha valaki SC2-t játszik, nem fog valami "szuper" dx12-es klónra átváltani.

Nálam ez az egyszálú teljesítmény mérőszáma, ha egy proci azt szeretné, hogy megvegyem, legyen kedves ebben se túlságosan mélyen elásni magát...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3312) Omli85 válasza t72killer (#3311) üzenetére


Omli85
őstag

A 6 meg 8 magos nagy intelek ugyanúgy sehol sincsenek ja de bocs az 1000$-os 6900 8FPS-el többet tud mint az 1800 igaz az teljesen jó eredmény :))

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3313) HSM válasza t72killer (#3311) üzenetére


HSM
félisten

"Ez az intel cuccoknak jól megy, még a sokmagos HEDT se vérzik el, a Ryzen viszont elég gyászos."
Ezt a butaságot hogy sikerült levonni, mint következtetést? :DDD

Ryzen 1800X: 16 FPS min, 31,1 AVG
Core i7 3960X ( 1000 dolláros 6 magos Sandy Bridge X79 HEDT): 12FPS min, 25 FPS AVG
Core i7 5960X (1000 dolláros 8-magos X99 HEDT): 15FPS min, 31,4FPS AVG
Core i7 6900K (Friss Broadwell-E, 8 maggal, 1100 dollár) 19FPS min, 39FPS AVG.

Nekem ebből az jön le, hogy a régi, de erős HEDT hatmagosnál lényegesen gyorsabb a Ryzen, éppen az előző generációs csúcs-nyolcmagos sebességét hozza. A legfrisebb HEDT nyolcmagos 1100 dollárért már 25%-al gyorsabb, wow! :C

Szóval, ha a Ryzen elvérzik, akkor a komplett HEDT paletta is. ;) Ami megy, azok a magas órajelű négymagosok. Bár azt azért meg kell hagyni, elég érdekesek azok a négymagos eredmények... Semmi nem indokolja, hogy így menjenek.

A dolog másik fele, hogy a régi hatmagosommal is jól el lehet játszogatni magas körüli beállításokkal, pedig jóval gyengébb a Ryzennél egyszálon még húzva is.
(120 körül tud Cinebench R15-ben egyszálon.)

[ Szerkesztve ]

(#3314) nkmedve válasza t72killer (#3308) üzenetére


nkmedve
őstag

Starcraft 2... Nálam benne van minden idők top-jában a játék, de azért legyünk őszinték, technikai szempontból kb. 10 (vagy inkább 15?) éves lemaradásban van. A mintapéldája annak, hogy egy mondhatni végtelen forrásokkal rendelkező fejlesztő is mennyire el tud szúrni egy nagyszerű játékot technikai oldalról, több évtizedni tapasztalattal is (vagy csak simán leszarták, jól lesz az úgy alapon).
Aztán az ilyen dolgokról ne is beszéljünk: [link].

Persze aki csak SC2-vel játszik multiban/versenyszerűen annak nyilván valami hatalmas órajelű Intel az egyetlen lehetősége, de ez a példa egyáltalán nem reprezentativ a Ryzen általános teljesitményére nézve.

Amúgy valami nagyon elvetemült teszt lehet, én játszottam Ryzennel az SC2-n, többször is volt, hogy 100-nál több egység harcolt a képernyőn egyidejűleg de nagyon ritkán akart az FPS számláló 50 alá menni (legtöbbször bőven 60 fölött volt).

[ Szerkesztve ]

(#3315) t72killer válasza HSM (#3313) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudom, ilyenkor jön a hitvallás, hogy "nemtuningolunk". Egy i7 5820k-t (400$) simán+fájdalommentesen felrántasz 4.4GHz-re, amit bizony az 1800x nem tud, ha megszakad akkor sem.

Olyan gépet keresek, ami komolyabb többjátékos SC2 meccsekre ÉS többszálú munkára egyaránt alkalmas. Az agyondrágított Broadwell-E az árcédulája miatt esett ki a pixisből, a Ryzen meg kicsit égő, hogy egy i3-7350k-val helyettesíthető (utóbbi viszont nyilván alkalmatlan érdemi videófeldolgozásra).

"Szóval, ha a Ryzen elvérzik, akkor a komplett HEDT paletta is." - nálam el, bár multicore-ban is! legjobb esetben se hoznak 50%-kal jobb eredményt, mint a tuningos 4770k-m, épp ezért gondoltam egy 1700x-re, ami multiban alkalmasint veri a csoda 6950x-et. 1-2magon viszont ez is elhasal... Nehéz döntés, lehet mégse lesz idén gépszerelés :(((

#3314: ez van, szabadidőmben ezt tolom. Ezekután vagy 2gépet kell fenntartani (a fentebb említett i3-7350k + egy Ryzen 1700x), vagy inkább hagyom a francba a gépfejlesztést még egy ideig.

6-os multiban már nagyon izzadnak a procik amúgy. 5GHz fölé kéne menni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3316) solfilo válasza t72killer (#3315) üzenetére


solfilo
veterán

Neked ezek alapján a következő Zen lehet érdekes, ha az órajellel tudnak mit kezdeni. :)

solfilo

(#3317) nkmedve válasza t72killer (#3315) üzenetére


nkmedve
őstag

"Olyan gépet keresek, ami komolyabb többjátékos SC2 meccsekre ÉS többszálú munkára egyaránt alkalmas. Az agyondrágított Broadwell-E az árcédulája miatt esett ki a pixisből, a Ryzen meg kicsit égő, hogy egy i3-7350k-val helyettesíthető"

Ha az SC2 a fő szempont akkor nyilván nem neked való a Ryzen (ettől még egy átlag játékosnak nem rossz). Az meg hogy az SC2 1-2 magot használ és igy a csúcs órajelű i3 jól futtatja, az nem az AMD szégyene.

(#3318) t72killer Nem hiszem, hogy az új stepping sokat fog hozni. Ez az LPP gyártástechnológia ennyit tud. Lehet ki tudnak még préselni belőle 1-200 MHz-t, de az sokat már nem jelent. Ha mondjuk az Intel féle HPP gyátósorokon készülne a Ryzen akkor más lenne a helyzet (5GHz elérhető lenne simán), de ugye az Intel nem bérgyárt. Már igy is nagy dolog, hogy egy LPP node-on a 4GHz-et el lehet érni.

[ Szerkesztve ]

(#3318) t72killer válasza solfilo (#3316) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Főleg, hogy már belengették az új steppinget, mindenképp megvárom.:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3319) HSM válasza t72killer (#3315) üzenetére


HSM
félisten

Ha komolyan akarsz multizni, akkor a grafikából kell lejjebb venni, nincs mese. Ha szénné húzod a négymagosokat, akkor se nagyon mennek CB15 200 pont fölé egyszálon, a Ryzen tud 4Ghz-en 155 körül. Az 30% előny. Jól belőve a rendszert (pl. affinitás Ryzen-en) kb. ennyivel lenne szabad gyorsabbnak lennie az Inteleknek.

Ez egyébként nokedli komolyabb multihoz maxgrafikán, mert 10FPS-el ugyanúgy nem lehet játszani, mint 7-el. Szval szerintem ha kifogáskeresés helyett játszani szeretnél bőven jó a Ryzen. Mint írtam, én egy olyan régi hatmagossal játszom, ami 120 pontot csinál, nem többet, ahogy belőttem 4Ghz-en.

Igaz, 2v2 fölé nem sűrűn megyek.

(#3318) t72killer: Azt érdemes lehet, ha nem sietsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#3320) janos666 válasza HSM (#3319) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"ha kifogáskeresés helyett játszani szeretnél bőven jó a Ryzen"

Ha nem veszed le a papírzacskót a fejéről, akkor hibátlanul néz ki. ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3321) schawo válasza t72killer (#3318) üzenetére


schawo
titán

Ne várj tőle semmi extrát. Már a 4 GHz is egy csoda a LPP node-on. Az apuk lehetnek érdekesek, azok állítólag nem lpp-n készülnek majd. Ha pedig sc2 a feladat, akkor vegyél intelt, és ne a csodára várj, mert addig is az időt veszted.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3322) t72killer válasza HSM (#3319) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hidd el nekem, hogy a DX9-es Blizzard játékokban édeskeveset számít, hogy 640*480 low-on vagy 4k ultra-n nyomod, annyira mininálisak az effektek. Kb intel igp-ig kell "lealjasodni", hogy érdemben számítson a grafikai minőség.

Egyelőre elvagyok a 4770k-val, bár egyre gyakrabban piszkálok vele 4k videókat - pl deshaker-rel, ami 4 intel magon félúton van a tetűlassú és a szánalmas között. Az alternatívák közt van régi, még tuningolható, lga1366-os xeon-pár (ehhez Paks mellé kéne költözni+saját hűtőtornyot üzemeltetni), a 6950x (ehhez meg kéne durrantani a Ft Knox-i készlet min. felét), egy modern dual-xeon rendszer (ehhez is) és az 1700x. Utóbbi videófeldolgozásra már ideálisnak látszik, SC2-re még nem tökéletes (bár tegyük hozzá, mérföldekkel jobb az FX-eknél!!). Egyelőre nem sürgős a dolog, remélhetőleg 2017-tel elkezdődik az új procik adok-kapok-ja, mint pl amit 2003-2007-ben láthattunk.

#3321: az APU-k komoly multithread munkára felejtősek, de reméljük CPU is készül majd nagyobb teljesítményre kihegyezett node-on.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3323) schawo válasza t72killer (#3322) üzenetére


schawo
titán

Egyetlen olyan (evga) lap létezik, amibe két 1366-os tehető, és közben megy a tuning is. A lap beszerezhetetlen, ha mégis felbukkan valahol, 100k alatt meg sem áll az ára. És ha rongyosra tuningoltad (5G), akkor sem lesz olyan az egyszálas teljesítmény, mint Ryzennel. Neked nem erre van szükséged. Jelenleg csak a 7700k, ami neked való.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3324) Jacek válasza GRaul (#3185) üzenetére


Jacek
veterán

Jogos a fejen bubolas:)) csak bele nezegettem:D De akkor is faszanyos..

(#3325) t72killer válasza schawo (#3323) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Jelenleg csak a 7700k" - az viszont gagyi videofeldolgozásban. Jó esetben 10%-ot nyernék vele a 4.6GHz-en szaladgáló 4770k-mhoz képest (=ha fut 5GHz-en a 7700k). Persze SC2-ben befigyelne pár extra fps, az jogos. Mind1, nincs pisztoly tartva a fejemhez, csak gondoltam 3év elteltével már lassan lehetne valami lényegesen erősebbre váltani, de még mindig nem tiszta a kép (intel vonalon tiszta sor volt, hogy nem kajálom be az effektíve átnevezgetett kacatjaikat)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3326) velizare


velizare
nagyúr

akit érint: az ek 3 deszkához fog monoblokkot kiadni. ASUS Crosshair VI Hero; GIGABYTE AX370 Aorus Gaming K7; MSI X370 XPOWER Gaming Titanium. ETA még nincs.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3327) nkmedve válasza t72killer (#3325) üzenetére


nkmedve
őstag

Azok alapján amit irtál én biztos nem cserélném a húzott 4770K-t. IPC-ben és teljesitmény/fogyasztás arányban alig volt előrelépés azóta, és a Haswell (a Broadwell is) még azon procik közé tartozik ami delidelés nélkül is jól hűthető, és nem kell attól tartani hogy idővel kiszárad belőle a vastag pasztaréteg.

Én azért vettem Ryzen-t, mert az azelőtti procim egy Lynnfield volt (i5-750 3.6 GHz-s max OC-vel) ami már kezdett érezhetően lassú lenni (amikor a mobil Haswell harmad fogyasztással lealázza teljesitményben az asztali gépet akkor már váltani kell, nincs mese :) ), a legutóbbi két Intel generáció pedig nem szimpatikus (0-hoz közeli fejlődés, paszta-mizéria) igy teljesen logikus volt hogy ugyan azért a pénzért hosszú távra tervezve inkább veszek 8 magot még ha egy szálban lassabb is mint a Kaby.

[ Szerkesztve ]

(#3328) Yany válasza velizare (#3326) üzenetére


Yany
addikt

Ez Aorus Gaming 5 kompatibilitást is sejtet, asszem az csak egy chip-ben különbözik a K7-től miközben a layout teljesen ugyanaz. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem.

G5 vs GK7

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3329) Ragnar_ válasza t72killer (#3308) üzenetére


Ragnar_
addikt

Gratulálok a 720p tesztekhez, persze procitesztnél szokás, de hogy csak 720p teszt 2017-ben ahol lassan a 4K lesz a standard (konzoloknál is) nem túlzottan életszerű. Javaslom 648x480-ban játszani akkor lesznek csak igazán jó FPS értékek SC2-ben ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3330) zzola válasza Ragnar_ (#3329) üzenetére


zzola
félisten

"lassan a 4K lesz a standard"

Annyira lassan, hogy eléggé távoli jövő a standard 4k....

(#3331) Ragnar_ válasza zzola (#3330) üzenetére


Ragnar_
addikt

Főleg az új konzoloknál ugye ahol az az új feature.. És mint tudjuk a PC játékok 87%-a konzolport...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3332) zzola válasza Ragnar_ (#3331) üzenetére


zzola
félisten

PS4-en láttam a 4k-t, inkább hagyjuk! :DDD

(#3333) Ragnar_ válasza zzola (#3332) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én bőven elvagyok még FHD-n, de már van 4k/120Hz-es monitor és kapható 250k-s VGA is, abból kell csak 2 db és már meg is van a 4K@ 100FPS.. ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3334) Raymond válasza Ragnar_ (#3329) üzenetére


Raymond
félisten

"2017-ben ahol lassan a 4K lesz a standard"

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3335) Plasticbomb válasza zzola (#3330) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Neked lehet, hogy távoli jövő, de sokaknak, például nekem is már a jelen.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3336) Ragnar_ válasza Raymond (#3334) üzenetére


Ragnar_
addikt

Csak említem, hogy bizony VGA teszteknél már általában van 4K felbontáson is teszt, FHD, QHD, 4K.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3337) Omli85


Omli85
őstag

1440p lesz az új FHD :))

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3338) zzola válasza Plasticbomb (#3335) üzenetére


zzola
félisten

Fantasztikus! Szerinted 100 emberből hány embernek van 4k-s megjelenítője?

(#3339) TESCO-Zsömle válasza zzola (#3338) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pont annyinak, amennyire nek 190k-s procija meg 300k-s VGA-ja?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3340) Cseneles


Cseneles
őstag

RRohadtul off de ezzel azert nem art tisztaban lenni mivel kb a felhasznalok 95%-anak fogalma sink errol! Belinkelek egy tablazatot mivel en hazimozizok is vetitovel de tokeletesen igaz a tv es a monitorokra is es kiderul az emberi szem mit bir erzekelni!
Na szoval ha 32colos 4K kijelzot hasznalsz akkor azt ha 57cm nel tavolabrol nezed keptelen vagy meglatni a megjelenitett kep reszleteit! Se en sem senki mas! Szoval monitorkent legalabb 50col amiben gondolkodni kellene de meg ott is 90cm az optimalis nezesi tavolsag😃😂😂 szoval kerdezem en, kinek van ekkora kijelzoje a pchez? A 4k egy ertelmetlen baromsag a pc vilagaban meg vetitesnel is 100col eseten 2,25m rol kellene nezni.....

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#3341) Cseneles válasza Cseneles (#3340) üzenetére


Cseneles
őstag

Van 40colos 4K tevem 5ms, kiprobaltam monitorkent...

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#3342) HSM válasza t72killer (#3322) üzenetére


HSM
félisten

"Hidd el nekem, hogy a DX9-es Blizzard játékokban édeskeveset számít, hogy 640*480 low-on vagy 4k ultra-n nyomod, annyira mininálisak az effektek."
Ahhoz képest, hogy állítólag SC2-zöl, és ez lenne neked a kiler feature, jó nagy marhaságot írtál. ;) Ugyanis pont néhány effekt eszi meg a procit durvább, sok unit-os csatákban. Ha nem hiszed, próbáld ki.
A felbontás, MSAA az tényleg tök mindegy, mert azt csakis a GPU-t terheli, de sok más effektre ez már nagyon nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#3343) #16729600 válasza Cseneles (#3340) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jelen.:) Nekem "55-os 4K TV-m van, 1.5 méterről nézem. Ki kötelez bárkit is arra, hogy a kertje végéből nézzen egy kijelzőt távcsővel? :Y :D

(#3344) Cseneles válasza #16729600 (#3343) üzenetére


Cseneles
őstag

nem erted a lenyeget, a tevedet 4K musor eseten 1 meter tavolsagnal nem nezhetned tavolabrol h meglasd a kepi reszleteket! Pont ez s lenyeg h nagyon kozelrol kell nezni az meg tulzottan zavaro nem offolok tobbet, a hazimozis topikban nagyon szivesen kibeszelhetjuk😉✌️

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#3345) schawo válasza Cseneles (#3340) üzenetére


schawo
titán

Te milyen messziről nézel egy monitort??? Én most 48cm-ről egy 24"-ost. Az ugyanaz, mintha 95-ről néznék egy 48"-ost. Tehát a táblázatod alapján is a 4k épp tökéletes. Az annál kisebb felbontásokaban a képpontok zavaróan láthatók. Csak FHD monitorom van, ami kiszúrja a szemem a képpontokkal.

Kb 80-90cm 24colos
:Y

Én ha nem 48-ról, akkor 35-ről, de messzebbről sosem, ha számítógép kijelzőként használom. Ha mozizok, akkor messzebb, de az meg ki a frászt érdekel, ez egy monitor, nem tévé.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3346) Cseneles válasza schawo (#3345) üzenetére


Cseneles
őstag

Kb 80-90cm 24colos, nekem ez a konfortzonam de fullHD igy lathato minden reszlet, viszont 4K eseten tartva a konfrontzonam ehhez 50colos 4k kijelzo kellene mert ha mar megveszem latni is szeretnem a kepi elonyoket amiert fizettem! Probaljatok ki, uljetek be 50col ele 90-100cmre😊 Megertitek h miert nincs ertelme!

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#3347) #16729600 válasza Cseneles (#3344) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az a baj, hogy az a beidegződés, hogy pc-hez használni nagy kijelzőt nem lehet, mert ugye íróasztal+stoki a kötelező. Pedig nagyon nem, csinálsz magadnak egy megfelelő szobát, kanapé+ állítható asztalláb magasító, hogy kényelmes legyen az egerezés, a kanapén meg heverészhetsz házimozizásnál és ha akarod 20cm ről is nézheted. :D Elrendezés a lényeg. :K

(#3348) nkmedve válasza Cseneles (#3340) üzenetére


nkmedve
őstag

Én is 4K tévét használok a PC-hez, 55" kb. 1.5 - 2 méter távolságból nézem. Játékoknál ég és föld a különbség a FullHD és 4K között (FHD és QHD között is jelentős), főleg ha nincs jó minőségű AA. Az már más kérdés, hogy hány játékot is bir el a jelenlegi vas 4K felbontásban (nem sokat :) ). A táblázatot amit linkeltél nem venném annyira készpénznek, ezek a távolságok inkább filmeknél érvényesek ahol sokkal finomabbak az átmenetek (nem olyan recés).
Ez tényleg nagyon off, jó lenne ha az AMD Intel vita mellett nem lenne még egy FHD-4K vita is itt.

(#3349) #45185024 válasza Cseneles (#3341) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ne haragudj de nincs 5 ms-os tv ! A legdurvább tvknek is 20 ms minimum az input lagja !

(#3350) t72killer válasza HSM (#3342) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mobil quadro VGA-n (K3000m) volt utoljára gondom az ultra felbontással, 50fps környékéről lement 30-ra. Asztali GTX970-en nekem tisztán CPU-függőnek tűnt a játék, és az fps sokkalinkább az egységek számától mint a grafikai beállítástól függött. Az új 1050Ti-n nem játszottam még, idő is kéne rá...:( De le fogom tesztelni az egyes beállításokat.

Az is rémlik, hogy elég nagy különbség volt az eredeti WOL és az első kieg között, grafikai motort cseréltek.

#3347: király:R. Ha 4k monitorra váltok, megpróbálok egy 32" körülit levadászni, az még normálisan elfér a kuckómban. A mostani 27"-ra még ráférne egy kicsi (most QHD-ben tolom).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.