Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) stratova válasza wassabi11 (#20972) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

Jól sejtem, hogy egy R5 1600(X)-nek és R9 380(X)-nek elegendő lenne egy Seasonic M620 EVO? A GPU nem, a CPU egyelőre a gyári hűtés és biztonságos hőmérséklet erejéig húzva lehet, viszont később elképzelhető 8/16-ra váltás frissebb szériából. Utóbbi miatt a kiszemelt lap Asus prime X370 Pro, bár nem tudom, hogyan áll épp p-state finomhangolás terén (szerkesztésnél jól jönne a magas 1 szálas tempó, rendernél a stabil és nagy teljesítmény, de egyelőre 1600X-re és komolyabb CPU-hűtésre nincs még keret).

[ Szerkesztve ]

(#21002) Lukitomi válasza BullKoxa (#21000) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Látom neked is megugrott!
Egyébként a tényleges számítási teljesítményhez ki kell kapcsolni az összes feleslegesen a háttérben futó folyamatot, hogy közel teljes pontszámot kapj!
Az asztali minialkalmazásokat ilyenkor zárd be az összeset, meglepően sokat "fogyasztanak" a proci erejéből!
Én ccleaner-el szoktam tiltani minden indulását, ami nem fontos!


Egyedül a hwinfo-t szoktam hagyni, monitorozni!

[ Szerkesztve ]

(#21003) Enter65 válasza stratova (#21001) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Eleg oda egy Focus Plus 550W Gold.
Az X szeriahoz, 1600 felett, nincsn huto, oda neked kell megvenni. Ha nem szeretnel komolyabb huzast, vagy nagyon extrakat a lapra, akkor eleg szinten a B350-es lapcsalad.

(#21004) hokuszpk válasza Bossp (#20994) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nincs rajta kulon vedo, a pottyokkrol nemtudok nyilatkozni, de a hajszalnak biztos, hogy nem kellene ottlennie.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21005) hokuszpk válasza stratova (#21001) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

eleg lesz, sot a 8 magoshoz is eleg lesz, az 1600X az 95W, huzas nelkul a nyolcmagosok is abban a kategoriaban tanyaznak.
ha magas egyszalas tempo kell, akkor talan pont az 1600X a legjobb valasztas, az 1800 se megy 4.1 fole.
b verzio, hogy megvarod az aprilisban erkezo uj procikat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21006) hokuszpk válasza Lukitomi (#21002) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

meg nem jutottam el odaig, hogy bekapcsoljam ezt a hyperturbot, de elmeletet mar gyartottam ra.
az a lenyeg, hogy az avx -es ibt-vel nezitek, ami füt ezerrel.
namost : normal esetben semmi nem hajtja ki a cput a thermal trottling allapotig, az ibt viszont igen, es mivel kitolod a throttling keretet, ezert ad magasabb pontszamot.
osszefoglalva : ha avxes kodod van, ahhoz ez a turbokapcsolo.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21007) stratova válasza hokuszpk (#21006) üzenetére


stratova
veterán

hokuszpk és Enter65

Köszönöm válaszaitokat, akkor legalább erősebb táp nem kell. A lap lehet hogy szintén overkill kicsit 1600-hoz, csak abból indultam ki, hogy kellene egy jobb VRM-mel ellátott deszka, ha későbbi szériából belemegy egy 8 magos és kap egy jó hűtőt, amivel húzni is lehet. Így viszont az 1600 ára is nyögvenyelős. Csak ez kb. tegnapra kellene, kategóriás konfig annak aki kéri, így áprilisig várni sajnos nem tudok :) (bár mondtam, az érintettnek hogy érdemes lenne)

[ Szerkesztve ]

(#21008) Lukitomi válasza hokuszpk (#21006) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Én mindkét ibt-vel néztem, nem csak az avx-el, de lehet, hogy igazad van!

(#21009) Lukitomi válasza Enter65 (#21003) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Itt válaszolok, mert privátban nem enged képet feltölteni!
A memóriákat teszteltem, időzítésekkel bajlódtam!
Az én gépemben valószínű a memória vezérlő miatt a 2666-os memók "csak" 3066-on mennek, íme az eredmények:

Szerintem kifejezetten ajánlott a Ryzen alá ez a memó!
A fiam gépében ugyanezzel az alaplappal és 1500X procival, gond nélkül megy 3200-on!
Crucial Ballistix Sport

[ Szerkesztve ]

(#21010) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Hay!
Volt egy kis időm, egy-két dolgot kipróbáltam a memóriákkal. Mivel a KIT hírül sincs benne a qvl-ben, de a sokat szidott Aida-val kiolvasva a subokat, majd ezeket beírva sikerült gyorsítanom a RAM kezelésen.
Először a régi eredmény :

Majd az új :

Monitor :

Mivel nincs erősebb hűtésem (nem is tervezem), ezért inkább alacsonyabb órajelen hajtom a procit. Mindenre, amire én használom (még játékra is) bőven elég a következő :

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#21011) Pro!Petya válasza Lukitomi (#21008) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Van bármilyen más felhasználói alkalmazás ahol az EDC-t bekapcsolva többlet teljesítmény érhető el?
Megnéztem én is, és dobott cirka + 20Gflops-ot pluszba IBT-be de sehol máshol nem láttam hogy bármi haszna származna. :(
Ha jól vettem ki , akkor elvileg ez a kapcsoló a throttling küszöböt tolja ki és a thermal limittel van kapcsolatban.
Most hogy ezt érdemes-e bekapcsolni egyenlőre csak kérdéseket találtam a neten.
Konkrét javaslatokat vagy ajánlást nem láttam :(((
Álltalában a biosban ez az érték Auto-n van , Leírások alapján az auto opcio ugyanaz mintha ki lenne kapcsolva. Amd defaultnak a disabled van megadva.
Szóval ha ti hamarabb találtok erre valamit miért javallot vagy sem akkor dobjátok majd már be ide PLS!! THX

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#21012) bandika0626


bandika0626
senior tag

Sziasztok.
ASRock x370 killer sli-vel van valami tapasztalat.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#21013) Pro!Petya válasza GFerr56 (#21010) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ram fesz meg a subtiming jól jönne hogy lássuk hol mennyi a difi!! :R
Ezek a 4000-es Flare-X modulok?

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#21014) Lukitomi válasza Pro!Petya (#21011) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Ezért írtam, hogy valaki olyan próbálja ki, akinek 1070 vagy még inkább 1080-as kártyája van, hogy ott hoz-e gyorsulást vagy sem!

(#21015) Lukitomi válasza GFerr56 (#21010) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Egy valami nekem nem tiszta a rendszereddel kapcsolatban és ez olyan, mintha kiolvasási hiba lenne!
3900MHz-en túl magas az l1, l2 l3 cache memória sebessége!
Mindenki másnál kevesebb!
Nekem 3800-nál 944, 3900-nál 969 volt az L1 értéke memóriasebességtől függetlenül és mindenki másnál hasonló!
Ha visszanézel ilyen teszteket a felhasználóktól akár itt a fórumon, akkor láthatod, hogy miről beszélek!
Nem értem ezeket a magas értékeket az esetedben!
Nem kötekedésként írtam!
Itt van 2666-al:

És 3200-as is:

[ Szerkesztve ]

(#21016) GFerr56 válasza Pro!Petya (#21013) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
A feszt auto beállításon hagytam, mivel nem használtam a D.O. C. P-t (amin 1.4-re állítja), ezért nem tudom, mennyi a max.
A CorsairLink nem mutatja. Subokat majd kimásolom AIDA -ból, most is mobilon vagyok.
Ezek nem FlareX -ek, de hasonlóan Samsung B -die chipesek.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#21017) Lukitomi válasza GFerr56 (#21010) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Itt van Leon77 fórumtárs ugyan csak 8 magos procival szerelt konfigja példának![link]

(#21018) Bossp


Bossp
addikt

Sracok az sem mindegy hogy melyik dualba rakod be a Ramokat? 2667-hez azt írja a2 b2. A1 b1-be nem mennek olyan gyorsan? Ilyet sem lattam meg :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#21019) Lukitomi válasza Bossp (#21018) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Én próbáltam már mindkettőben, nem volt különbség!

(#21020) Bossp


Bossp
addikt

Eddig en is azt hittem hogy vagy 1,3 vagy 2,4 na mindegy legyen ahogy akarja :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#21021) GFerr56 válasza Lukitomi (#21015) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Nem tudom, a teljes igazság az, hogy egy SPD újraégetésen már az első és hetekben átesett. ASUS Aura és G.Skill RGB affér....
Azután kezdtem igazán méricskélni, azóta mindig ilyesmi értékeket produkál.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#21022) Lukitomi válasza Lukitomi (#21009) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Itt van a fiam gépében mértek:

Az utóbbi időben 5 féle memót is kipróbáltam, de volt ami még az xmp-vel is gondban volt és fagyott, ellenben ezekkel a memókkal!
A másik, hogy dual rank-es memók jobbak másolás sebességben adott órajele pl. 3200-on single rank másolás 45000 körül dual rank 48000 körül!

(#21023) Lukitomi válasza GFerr56 (#21021) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Kösz az infót!
Esetleg mérhetnél egyet, ha lesz kedved 3800-on 3066-os rabeállításon!
Köszi!

(#21024) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Single rammal nekem ez jön ki. ez kevés?

[ Szerkesztve ]

(#21025) Lukitomi válasza wassabi11 (#21024) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Ha nekem címezted, akkor én single rank-et írtam, ami a memória felépítésére utal!
Ugyan úgy dual channel-ben!

[ Szerkesztve ]

(#21026) wassabi11 válasza Lukitomi (#21025) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Nem neked, csak kíváncsi vagyok hogy single channales ramhoz ez a mért bench ez jó vagy rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#21027) hokuszpk válasza Lukitomi (#21014) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem rx 580 van, oclhashcat loturot se gyorsul :)
viszont a john sem, remelem valaki atirja avx kodra.
// bar a tobbszalas is evekig csak ilyen-olyan feklhasznaloi patchokkal meg betaban meg jumbo buildban volt //

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21028) Bossp


Bossp
addikt

Na végre összedobtam a gépet! elsőre ment minden! Felismerte a RAM-ot és az M.2-es SSD-t is.
RAM-ot nyugodtan lőjjem be XMP-re? felismerte azt is. 2666 MHz 1,2 V. Annál többet egyenlőre nem akarok csak azt meg egy egészséges Proci túlhajtást.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#21029) hokuszpk válasza Bossp (#21018) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

feltoltesi sorrend van, ha pl. csak egy modul van, akkor nalam a b2 -be ajanlott tenni, az alaplap kiskonyve biztos irja, nalad mi a helyzet.
a1 b1-ben nem lesz lassabb, csak sanszos, hogy nem indul el.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21030) hokuszpk válasza wassabi11 (#21024) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szamold ugy, ha ket modulod lesz, akkor kb. dupla sebesseget fog merni az aida.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21031) Lukitomi válasza hokuszpk (#21027) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Akkor sokra nem megyünk vele, marad auto-n.

(#21032) hokuszpk válasza Lukitomi (#21031) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd azert varjunk, hatha valakinek akad ibt-n kivuli gyorsulasi elmenye, annyi biztos, hogy az en jelenlegi futo dolgaimon nem erzekelheto a valtozas.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21033) Pro!Petya válasza Lukitomi (#21031) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Most végeztem a benchekkel kikapcsolt és bekapcsolt relaxed EDC-vel. (GTX1080)
3dmark firestrike: cirka 3.3 - 4% cpu score csökkenés 3 mérésből bekapcsolt EDC-vel.
Time spy alatt is a cpu score 1 - 1.2% csökkenés 3 mérésből szintugy bekapcsolt EDC-vel.
Nem sok a különbség , szinte hibahatáron belüli de egyszer nem érte el a kikapcsolt állapotú mérést összesen 6 mérésből.
Nálam marad auton! (azaz kikapcsolva) :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#21034) Lukitomi válasza Pro!Petya (#21033) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Köszi az infót!
Közben találtam nektek egy jó kis videót a memória késleltetésekről, egész szép gyorsulás érhető el vele!

(#21035) Pro!Petya válasza Lukitomi (#21034) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ezek a Stilt féle időzítések integrálva vannak a Hero lapba, szóval onnan be lehet lőni mind a safe vagy fast mode-ot az adott frekikből.
A ryzen memory calculátort be is dobtam ide pár napja valakinek.
Ki próbáltam őket és mennek is szépen.
Onnan is használom a 3466-os profilt csak kevesebb fesszel meg 1-2 subot jobban megfeszítettem.

THX a vidit :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#21036) Bossp


Bossp
addikt

Egyenlőre frankón döcög az auto MXP-vel 2666-on, mivel teszteljem hogy stabil e? IBT max vagy RAM-ra van jobb is? :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#21037) Pro!Petya válasza Bossp (#21036) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Persze , memtest64 v 86 , Prime95 Blend ;)
IBT-t VH-n vagy Maxon akkor csapasd ha a ramok biztos stabilak , utána egyszerűbb lesz a már csak a cpu-ra figyelni. :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#21038) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!

Én is beálltam a Ryzen felhasználók sorába a múlt héten, egy kolléga volt konfigját pörgetem éppen. 1700X és Asrock Gaming K4 mellé 2*8Gb OEM Samsung RAMot választott amikor építette, a költséghatékonyságot szem előtt tartva. A kit névleges 2400, M378A1K43CB2-CRC néven fut, itt van róla egy itthoni ár, igaz csak egy modulost találtam.

Kicsit piszkálgattam a sebességet, 2400 mégsem túl acélos manapság. Samsung C-die chipekről van szó, nem igazán találtam róluk infót, ezt a threadet kivéve. Az itt olvasott sok RAMos szívást tekintve meglepett, hogy 1.35V-on stabilan megy 3200-on, CL16 mellett. 3600-on is bootol CL20 körül, de tesztek alatt már elhasal. Lehet egy kicsit lazítok még ott az időzítésen és próbálkozom tovább ha lesz időm, 1.35 fölé nem igazán mennék.

Találkozott már esetleg valaki ilyen C-die modulokkal?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#21039) hokuszpk válasza Bossp (#21036) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ibt sem art, ha ketyeg par very high kort, esetleg maximumot, ramot primevel, elotte elso korben aida stressz, bar ez igazabol nagyon nem stresszeli le, de ha nagyon nemjo a beallitas, akkor a leghamarabb pirul be.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21040) Bossp válasza hokuszpk (#21039) üzenetére


Bossp
addikt

Nincs itt semmi gond, é egyenlőre meg is elégszem a 2666-al! :D Na akkor ideje belőni zt a lapot és procit, Pubge alatt 39 C-ig megy :d bár az csak 3 magot ha használ ahogy nézegettem :D egy 3,8-at jó lenne kisajtolni belőle. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#21041) hokuszpk válasza Bossp (#21040) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

3.8 ?
ez kb. az a hatar, ami csak a megfelelo hutes kerdese.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21042) Bossp válasza hokuszpk (#21041) üzenetére


Bossp
addikt

Ahogy nézegettem azt még talán gyárival ki lehe thozni amíg nem lesz víz!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#21043) Lukitomi válasza Tomi_Sci (#21038) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Szia!
Majd raknál fel memória sebesség tesztet?

(#21044) hokuszpk válasza Bossp (#21042) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

3.6 - 3.7 -ig eleg a gyari, ha jo kockat fogtal ki, akkor 3.8 -ra is. kuldd meg ibt -vel, es kozben hwinfoval monitorozd a hofokokat, ha 80 fok fole megy, lodd le, amugy emlekeim szerint 75-77 korul megallt, az meg még épp az egeszseges tartomanyban van.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21045) pipo112


pipo112
senior tag

Hi
A ddr4 ramoknak mennyire biztonságos az 1.45v os feszko?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#21046) jeni


jeni
félisten

sehogy sem
1.2V vagy 1.35V semmivel sem több.
nem csak a memóriát és a lapot teszed tönkre hanem a proci memória vezérlőjét is.

(#21047) Simi37 válasza jeni (#21046) üzenetére


Simi37
őstag

Hát azért erősen kétlem, hogy a lap ne bírná egy memória nem fogyaszt olyan húdesokat még 1,45ön sem. Az imc és maga a mem az más kérdés...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#21048) Tomi_Sci válasza Tomi_Sci (#21038) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerk: ez (#21043) Lukitomi-re akart válasz lenni :B

Ímhol a 3200 stabil:

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#21049) jeni válasza Simi37 (#21047) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy a lap bírja,de ha a gyártó azt írja,hogy 1,35V a garantált akkor azon tudnia kell az adott Mhz frekis memóriának.
az extrém tuning nem tartozik a garanciába. ha valaki felviszi 1,35V fölé akkor rizikóznia kell neki.
mindig a gyárilag megadott értéken javallott használni.

(#21050) Simi37 válasza jeni (#21049) üzenetére


Simi37
őstag

De létezik ám 1,45ös alapfeszű ddr4 is, (jó nyilván a hétköznapi ember soha nem fog olyannal találkozni) szóval ott az a gyári. JEDEC szerint 2400 fölött minden oc szóval semmire sincs garancia (mhzre). Főleg itt ryzennél ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.