Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) IstvánLászló válasza BeZol (#4999) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A configod neked is szép és köszönöm a teszteredményeket és munkádat neked. :C
A teszteléshez további sok sok sikert és ne is add fel.
A Ryzen legyen velünk itt és otthon is.
Kérdezem játékteszteket is tervezel, mert az is érdekelne engemet is diablo 3 és más is?

(#5000) rupsz
Én csak ámulok és bámulok és szintén grat és köszönöm a teszteredményeket és munkádat neked is.
Kérdezem a víz hűtésednek mi a típusa, mert én is szeretnék vízezni?

Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#5002) #45997568 válasza IstvánLászló (#5001) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat ha van penzed es idod szivatni magad akkor hajra, ez egy custom loop, nem jatekviz, az alkatreszek az adatlapomon, erdemes elfaradni a vizes topikba es erdeklodni mert van szamos buktatoja a dolognak.

420-as Alphacool radiator 6cm-es, EK CPU blokk, egy reservoir, EK pumpa, csovek meg fittingek. C6H-ra ra lehet kotni minden egyeb mokat, aramlas mero, vizhomerseklet mero, lehet a BIOS-bol vagy szoftverbol szabalyozni az egesz rendszert, ventiket is, jo moka, meg alakitgatom, de a C6H az nagyon komoly, mar csak egy led sor hianyzik hogy megvilagitsa a kecot belulrol, soon.

(#5003) IstvánLászló válasza Omli85 (#4972) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! Omli85

Most vettem csak észre hogy írtál. :C

A szavaidat beidézem, "Nem tekintem munkának ami időt az ilyen kísérletezgetésekbe ölök inkább szórakozásnak mondanám" , ezzel én is így is vagyok, ha tudok segítek de sohasem ártok senkinek.

A téma a +20fok keveréssel amit csinált az AMD, szerintem a tuningra is gondoltak, de majd ujj biossal is biztosan meg is oldják hogy korrekt is legyen a mérés.
Az én gépemben még igaz hogy egy : Amd fx 8300 megy és most sikerült 4 Ghz-re állítanom, igaz egy kolléga segítségével és ég és föld is lett a különbség és beton stabilan is működik 1,35 volton.
A procim max 50 fokos a vrm 50 és 60 maxon.
A lényeg biztosan lesz ujj bios, mert látom hogy alaplap gyártok nem is alszanak hogy a procid neked is prímán működjön.
Ezzel zárom a soraimat és sok sok sikert kívánok.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#5004) Kreon21 válasza BeZol (#4999) üzenetére


Kreon21
csendes tag

#4999 - Bezol
Vagány a cucc!
Honnan kapja a hideg levegőt? Előlről vagy felülről? Ha a procihűtőt 90 fokkal elforgatnád, hátrafelé fújná a meleget, és nem kavarogna a házban körbe-körbe.

#5000 - rupsz
Azokkal a csövekkel egy atomerőművet is le lehetne hűteni, olyan vastagok! :D

Mindenkinek, aki rendelkezik Ryzen rendszerrel:
Melyik alaplap kapja a legjobb támogatást bios frissítés, processzor és RAM-támogatás szempontjából? Gyártó számít (AM3+ -nál nem ajánlották az AsRockot)? Inkább egy drágább B350-es vagy egy olcsóbb x370-es? Én jelenleg nem látom át, úgy tűnik, hogy még mindenkinek mókolni kell, hogy stabilan fusson a gép...

[ Szerkesztve ]

(#5005) Cronerator


Cronerator
tag

Tervezek beszerezni egy 1700-at CH6/Taichu/Giga G5 valamelyikével, csak a memóriával vagyok dilemmában. Ami 3200as és benne is van a qvl-ben, azok aranyáron mennek. Bár nem vagyok meglepődve, mert lassan kerek 7 éve, hogy vettem az x58-as rendszerem, 3x2 giga patriot volt 55k, rá kb 3 évre a 3x4 meg 24k.
Öcsémnek egy 1600-at néztem, MSI b350-es lappal, de ott is a memória a kérdéses.
Láttam korábban, hogy a Dual rank 2666-os modulok hozzák kb a 3000/3200as single rankosok sebességét. Kellene egy jósgömb, hogy ezek a Dual rankos modulok a jövőben mennek e majd 2666 felett. Jelenleg egy hyperx dualrank 16gigás kit 42k, ami a 60k+ Samsung b-die kiteknél barátságosabb.
Lehet várok még májusig, hátha lesz valami változás.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#5006) likeaRAINBOW válasza #45997568 (#4971) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Nálam pl 1.3V-al gép betootol, de prime alatt úgy eldobja magát 5 perc után, mint a szél, 1.392 CPU-Z szerint a feszkó, még itt is újraindul prime alatt a gép :U

(#5007) IstvánLászló válasza #45997568 (#5002) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! rupsz

Kérdezem ha lehet a víz hűtésnél mik a buktatók csak általában?
A gépházba be is építése a víznek egy speciális házat igényel?
A vizes topikban is érdeklődőm majd az biztos.
A lényeg szívatni magamat nem is akarom de érdekelne a saját véleményed és tapasztalatod.
Köszönöm ha majd válaszolsz, akár itt vagy privátban írjál ha lehet és időd is engedi.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#5008) apa111


apa111
aktív tag

Üdv mindekinek és az új Ryzen tagokat is üdvözlöm!Meg köszönném mindenkinek a kedves biztató szavakat bevallom jól eset.Hála istennek nem vagyok egy sértödős gyerek nem tüntem el csak elszalladt a NYUSZI velem és kis családommal jó volt.Na de ne magamról beszéljek latva a sok hsz-ben ezt a energia gazdálkodási dolgot én részemről megnyugtatok mindenkit semmi probléma nincs ezzel , legalábbis nálam minden jól klappol.Elötte levö INTEL rendszernél 1151 hasonlótt tapasztaltam mint most ,azzal a különbséggel az 4hengeres volt etz meg 16.A biosról annyi tanácsot tudok adni bárkinek, ha at új nem hozott változást sőt még rosszabb vissza kell lépni 1-2 amelyiknél jobb volt.Nekem nem a legújabb bios van fent eggyel előbbi ,az új bios nagyok sok voltot adott 4ghz melett 1,4 vs 1,45. A ram ez miatt is 2933 vissza vettem egy két játéknál vagy egy egyszerü hsz irásnál hibázott.Stabilan megy 4ghz-en 2933 ram de igy gyorsabb a rendszer mint kisebb orajel proci+gyorsabb ram.Persze ezt is úgy mondom , hogy 3,9 vs 4 között csak benchmarkoknál jön ki számokban a különbségg de a minden napi használatnál nem látok nagy különbséget.Ez a volt dolog AMD-nél szeretik bebiztositani magukat a stabilitás érdekében főleg igy hogy tuning be játszik/magán véleményem/.A monitorozó progikról az a véleményem némelyikről még mindig nem kezelik jól a RYZENT.Nálam CPU-Z állandó 1,55v mutat bár mit is csinál a gép.Nekem bevált / aida asus suite ha monitorozni akarom az értéket ugyan azt mutatják.Rakok fel képet ezekről. Szép napotok legyen :R :R :R

(#5009) apa111


apa111
aktív tag

Terhelés nélkül csak böngésző egy két háttérben fúto program aidat nézzétek a watnál és mellé raktam cpu-z Itt meg teljes terhelésnél 1,4 volt 100wat szerintem korrekt Ellemezétek ki ha nincs igazam osszátókmeg véleményeteket velem ,hagy tanuljak belöle. :R

(#5010) apa111 válasza Kreon21 (#5004) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia! Nálam 6-ik bios van fent 1 béta van benne.

(#5011) pRoject22


pRoject22
őstag

Egy kicsit én is próbára tettem a Ryzen 1700-at (3,7) Rainbow Six Siege ultra grafikán plusz streamelve 1080p/ 60 FPS és a tetejében még hostoltam is egy custom game szervert a csapatnak ahol velem együtt 10-en voltunk fent.

Ez így nem igazán kottyant meg a vasnak, az fps-em max 10%-al esett le, így is 120-150 körül volt simán :)

¯\_(ツ)_/¯

(#5012) apa111 válasza IstvánLászló (#5007) üzenetére


apa111
aktív tag

László! Ha be éred egy játék vizzel ,szerintem az is bőven elég rá.Hüvösen tartja a procit idl 30-35 max load 66c fél óra prime után is,játékok alatt 40c gondolom a videó kártya is rá segit.Könnyü hasznélni nincs vele gond töredéke a nagy vizes cuccokhoz képest.Ezt úgy irom neked elsö használat a Ryzennel.Üdv :R :R

(#5013) BeZol válasza #45997568 (#5000) üzenetére


BeZol
őstag

:C Szép nagyon, bár nekem már túl szivárványos :)) (bár a billentyűzetem szivárványban tolja)

Képen szellősnek látszódik a gép, de ez a ház még pont nem rendelkezik megfelelő kábelmanagement-tel, és még a táp sem moduláris. Nagyon szépen el lehet rendezni az újabb gépházakban a kábeleket, ha pedig vízhűtés van, akkor nem rondít bele a képbe a böszme léghűtés sem, és tényleg rendesen kivehető minden.
Nagyon jókat lehet olvasni a custom loopokról, legalábbis olyan szempontból, hogy egy zárt rendszerű fix vízhűtéshez képest jóval hűvösebb tud lenni, és akkor már gpu-t is hozzá lehet csapni, csak hát pénz-pénz-pénz, és ugye még buktatói is vannak, amikkel te jobban tisztában vagy (hirtelen csak algásodás jut eszembe ha fényt is adsz neki, meg x időközönként szét kell szedni és ellenőrizni mindent :F ). Ennyire sosem másztam bele a témába, de aki tényleg a maximumot akarja 24/7-re kicsiholni a gépéből, annak ez a járható út, mert ezután már csak a folyékony nitrogén van, az meg nem tartós :DDD

(#5001) IstvánLászló: fel tudom tenni neked a diablo 3-at, de még sosem játszottam vele. Van benne beépített benchmark?

(#5004) Kreon21: van elől egy ventillátor, ami szívja befele, de kétlem h sokat érne, mert a hdd, ssd és a kábeltömeg szépen megfogja szerintem. Alul a ventillátor szívott régen, de ez a ventillátor hangos mint az állat, meg véletlen fordítva is tettem be, szóval ki van húzva. A gépház oldalán alul kifele fúj a vga-nál, a procihűtő teteje feletti résen jön be levegő, és most úgy van megcsinálva, hogy a procihűtőn levő ventillátor felfele fújja (meleg levegő eleve felfele áramlana), és azzal lehet még ügyeskedni, hogy a gép hátuljában ami van, az befele v. kifele fújja. Most kifele nyomja. A procihűtőt nem lehet elforgatni 90fokkal, mert egy hosszanti keresztfelfogatója van, annyit tudok tenni, hogy lentről fújja át a levegőt a hűtőn, van fentről szívja a hűtőről le. Nincsen itt káosz a levegővel, mert totál lyukacsos a teteje.
Én azt figyeltem meg, hogy mikor 6perc után a 85,5 fokhoz ért a proci (ami másik programban 95,5 fok volt), akkor is alig jött forró levegő, mert pl. a 4ghz-re húzott Q9550-esem az okádta a meleget ilyenkor (scythe mugen 2 rev. b hűtővel), szóval él a gyanúm, hogy szimplán képtelen a hűtő rendesen elvezetni a hőt a felületről, ez a pure rock hűtő lehet ennyit tud, de legalább jó halk és olcsó volt. Egyébként 6-8magos inteleknél azt hiszem max. 1.25V-ig lehetett elmenni léghűtéssel és kb. 4.2ghz-nél vége volt a 24/7 oc-nak egy fullos noctua léghűtéssel, ez a ryzen meg több feszültséget kér, szóval szerintem rendben vagyunk, mert az új 6xxx-es 6-8-magos inteleknek is több feszültség kell már mint az 5xxx-eseknek és hamarabb elvéreznek, és csakis vizezve megy a 4.4ghz-es órajel (utána pedig lehet h menne még az OC, de olyan feszültség kéne neki, ami meg már a proci mikroelektronikájának káros, hiába bírná a hűtés).
Tehát én úgy látom most, hogy állandó 100%-os terheléssel 3.8ghz-ig lehet elmenni olcsó 10ezer Ft-os léghűtéssel, a 3.9-4.1ghz is mehet, de csak játékok mellett amíg ez a minimális 30%-ot ha meghaladó prociterheltség ha van, mert ahhoz simán elég.
A komolyabb léghűtés 3.9-4ghz között halhat el 100%-os terhelésnél, a 4-4.1ghz-hez pedig már víz kell, többet pedig nem visznek a maximálisan ajánlott 1.45V mellett, per pillanat a 4.1ghz csodaszámba is megy.
Tehát kezdésnek vehetsz nyugodtan egy olcsó B350-es lapot, hozzá egy 10ezer Ft-os pure rock hűtőt (de ha jár gyári hűtő, akkor kezdésnek az is megteszi, ez a be quiet olyan 5-8 fokkal lehet talán hűvösebb, és hangja alig van). Egyszerű matek: gyári hűtős procit ha veszel, akkor hozzá egy olcsó lap, a 3.8ghz-et ez is viszi és megvagy 30ezerből.
Ha hangosnak tartod, akkor veszel 10ezerért olyat ami nekem van, és hacsak nem nyomatod 100%-on a procit, akkor a fentebb írtak érvényesek rád is, egyébként 6 perc után sok lesz a terhelés neki 3.9ghz-en (de ez lehet h csak az 1700X hőmérsékletjelzésének a hülyesége), de így már 40ezernél jársz.
Ezek után mehetsz tovább X370 alaplapra extra 20-25ezer Ft-ért, amiknek fejlettebb a VRM-je (vki linkelt listát korábban, érdemes átrágni h tényleg fejlettebb-e), egyébként csak több csatlakozó és SLI az extralistája. A legjobb tuningokat egyelőre az ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO alaplap tudja bő +60ezer Ft-ért a B350-hez képest, viszont mivel csak +100-200MHz-ekről van szó, hiszen maga a proci a limitáló tényező, ezért én ezt erős overkillnek érzem, de még a sima 50ezer Ft-os x370-eseket is annak tartom. Az is fura, hogy a vrm lista alapján 4+2-esnek írják, egyébként valóságban 4fázisosnak, mégis jó cucc. Az is látszódik, hogy az asrock, biostar és gigabyte lapok ugyanazt használják.

Tehát szerintem per pillanat olcsó B350 lap + x-jelzés nélküli proci (a tuti hőfokok miatt is, meg mert jár gyári hűtő) a jó vétel, x370-et csak akkor fontolnám meg, ha teszem azt 4ghz-nél elhalnának a b350 lapok, az x370-ek pedig 4.4ghz-ig mennének, egyelőre viszont a proci a limitáló tényező, és szerintem a b350-es lapok is hozhatják a jelenlegi 4ghz körüli szintet megfelelő hűtéssel párosítva, de ismét hangsúlyoznám, hogy ez ekkor is a procitól fog függni, hogy viszi-e. Én bármekkora feszültséget adhatok, akkor sem fut le 4ghz-en a cinebench, nem tudom, hogy ezen egy jobb hűtő v. jobb alaplap változtatna-e, de ha van vállalkozó kedvű fórumtárs, akkor kipecázhatom az 1700X-emet, és megnézhetjük, mit alkot egy x370-es lapban, de ismét hangsúlyoznám, hogy 3.9 kontra 4, nagyon max. 4.1ghz-ekről beszélünk, ami legjobb esetben is +5,12% extra teljesítmény, ami kb. semmi, csak sok-sok extra költség.

apa111: 3.5ghz 1.1V, 3200mhz ram 1.36V, 1V nb, teljesítménycentrikus profil --> 33-35W idle és böngészés, 103-105W teljes terhelés. Ja és most 8mag8szálon vagyok 8/16 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#5014) apa111 válasza jovás (#4953) üzenetére


apa111
aktív tag

Szép az össze állitásod van bőven hely a házadba még egy késöbbi bővités/ 1080TI/ még az is bele menne.Ha kell még tuningba segiteni nagyon szivessen,csak kérdezz bátran.Priviben továbbra sem enged képet küldeni senkinek marad a hsz topik. :R :R Amit meg irtál kevés beállitás az alaplapon hát ez csak egy közép kategória ,de nekem is fáj a fejem attól hogy még egy csomó be állitás mit jelent,remélem igy hogy többen képviseljük ezt a lapot majd rá jövünk.

(#5015) Omli85 válasza IstvánLászló (#5001) üzenetére


Omli85
őstag

D3-at teszteltem nagy tömegben 4 playerrel ugyanúgy beszakad az FPS csak nem olyan mértékben mint az FX alatt de így is érzékelhetően durva a dropp de mivel egy hulladék az a motor így ez nem a hardver hibája :/.

Épített víz jó móka csak nem épp pénztárca barát szóval érdemes jól körbejárni a dolgot mi mivel jár. Cirka 2 éve vizezek én is FX és r9 390 miatt megérte mert fűtött mindegyik rendesen :).

(#4982) rupsz: próbáld meg a 130-as BCLK órajelet 1.35-1.4v dram fesszel gyári 3200-as időzítéssel persze a cpu szorzót igazítsd a kívánt órajelhez. Így lehet, hogy viszi a 3200-at (31xx lesz a ram órajel listában) Nekem is hasonló ramom van hasonló gyári paraméterezéssel 16-18-18-18-38 (GTZB).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#5016) Envo_ válasza Omli85 (#5015) üzenetére


Envo_
aktív tag

Az a játék semmilyen szinten nem releváns. Sajnos.

(#5017) nkmedve válasza Kreon21 (#5004) üzenetére


nkmedve
őstag

Arra nem igazán tudnék válaszolni, hogy melyik alaplap kapja a legjobb támogatást, valószinűleg minden gyártónál a csúcs X-es lap, aztán az olcsóbb X és B lapok kis lemaradással/ritkábban. Ettől eltekintve nem hiszem, hogy gond lenne az olcsóbb lapok támogatásával, azokra is rendszeresen jön frissítés mostanában. Az én B350-es lapomra van 4 release, és elérhető volt egy csomó BETA is amik néhány napos intervalummokban jöttek ki.

"Én jelenleg nem látom át, úgy tűnik, hogy még mindenkinek mókolni kell, hogy stabilan fusson a gép..."

Nem hinném, hogy olyan sokat kéne mókoljon egy átlag user. Bizonyos memóriák még nem mennek a maximális órajelen (ez sem annyira mókolás kérdése, mint megvárni a BIOS frissítéseket amik orvosolják), valamint megkeresni a legmagasabb stabil OC-t is időbe telik (ez minden procinál így van) de egyébbként nincsenek nagy gondok szerintem.
Csak, hogy legyen egy pozitív példa is ... nálam például az összeszerelés napján meglett a végleges stabil állapot ami azóta sem változott (2666-on mennek a RAM-ok XMP-vel, a proci pedig 3.8 GHz 1.35V, teljesen stabil minden, nagyjából ezek voltak az elvárásaim is). Általában az van, hogy akinek minden megy tökéletesen az nem ír a fórumba, inkább csak azok akiknek valami gondjuk van, és emiatt úgy tűnhet, hogy mindenki kell mókoljon, de ez messze nincs így, szerintem sokan vagyunk akik csak megelégedve használjuk a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#5018) -KP-


-KP-
addikt

Hol lehet perpill legolcsóbban ryzen 5 1600-at venni? Aki esetleg már vett az meg tudná mondani, hogy mennyire hangos a hozzáadott wrait hűtő?

(#5019) sb válasza BeZol (#5013) üzenetére


sb
veterán

apa111: 3.5ghz 1.1V, 3200mhz ram 1.36V, 1V nb, teljesítménycentrikus profil --> 33-35W idle és böngészés, 103-105W teljes terhelés. Ja és most 8mag8szálon vagyok 8/16 helyett.

Akkor most megoldottad és eltüntettél 50-60W-ot? :)

(#5020) B@ldrick válasza BeZol (#5013) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

A procihűtőt a saját felfogatójával sem lehet elforgatni? (alaplapi feketét levéve)

(#4951) Márk:
Manuális órajelbeállítás mellett veszi vissza?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#5021) BeZol válasza sb (#5019) üzenetére


BeZol
őstag

Ez csak az AIDA 64 procira vonatkozó fogyasztása. Az a 95W körüli érték a konnektorból van mérve, de legalább már tudom, hogy 15W-os idle állapota is lehetne a procinak, ergo 80W-ig menne le akkor a konfigom.

(#5020) B@ldrick: Itt látod, hogy átmegy egy fém a hűtő közepén, és ezt kell a két végén odarögzíteni, amit a gyártó honlapján található képre kattintva láthatod, hogy a két fekete résznek van 1-1 "kampója", na oda tudom rögzíteni.
A kézikönyv szerint csináltam mindent, nem tudom lehetséges-e más módon odarögzíteni, ezt írta AM4-re, és meglepően stabil a cucc. A szellőzés megy rendesen, nincs szükség 90fokos elfordításra.

(#5022) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Honnan lehet megtudni, hogy maximum hány GB RAM-ot kezel-támogat adott szériás (7-5-3) Ryzen proci?

Természetesen néztem az 1800X oldalát, azon belül is a Specifications és Memory részt, de ott nincs feltüntetve.

AMD's AM4 Ryzen Chipsets

A chipset-nél sincs feltűntetve sehol.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5023) Omli85 válasza Puma K (#5022) üzenetére


Omli85
őstag

Alaplap függő általánosságban 64GB-ot láttam eddig mindenhol.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#5024) joysefke válasza Puma K (#5022) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Alaplap leírása, pld itt:
https://ipon.hu/webshop/group/alaplap/40/?srcFtr_39=9015

A 4x slotosak 64GB-ot, a 2x slotosak 32GB-ot támogatnak

[ Szerkesztve ]

(#5025) Ueda válasza Puma K (#5022) üzenetére


Ueda
senior tag

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_5/1500x

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#5026) LamaForce


LamaForce
csendes tag

Sziasztok. Ne haragudjatok, hogy ide írok és azt sem tudom, hogy off-e amit írok viszont döntésképtelen vagyok. Új asztali gép összerakásába vágtam a fejem, viszont megzavart a ryzen érkezése. Úgy döntöttem, hogy belevágok egy AMD rendszerbe ha még soha nem is volt vele dolgom. Egy kis játékra (Cs:Go, RTS) és emellett hobbiként alkalmankénti PS, Lightroom használatra raknék össze gépet, mely grafikus részét egy RX480, vagy 580 hajtaná meg. Egy ilyen elgondoláshoz melyik processzor feküdne az AMD családból? Én a ryzen 5 1600-t nézegettem, mert nem tudom, nem értek annyira hozzá, hogy az 1600x jobban megérné-e... Tudnátok nekem tanácsot adni ebben és abban segíteni egy válasszal, hogy alaplapot érdemes-e most venni, vagy várjak pár hetet, ha van rá időm?! köszi a segítséget.

(#5027) Márk válasza B@ldrick (#5020) üzenetére


Márk
senior tag

Nem, visszaálltam a BIOS-ban automata órajelszabályzásra (Ryzen 5 1600, 3,2GHz alap, 3,3 GHz XFR, 3,7GHz Turbo Boost).

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#5028) Puma K


Puma K
veterán

(#5023) Omli85 & (#5024) joysefke & (#5025) Ueda

Köszi!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5029) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Friss tesztek..[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#5030) twi452 válasza BeZol (#4999) üzenetére


twi452
senior tag

Ez a b350-es tomahawk arctic lap ugye?

Én is ezt néztem ki magamnak egy r5 1600 mellé majd egy kicsit később.
Szeretném leváltani a játékok alatt már gyengélkedő i5 4460-at.. sok esetben már nem tudja rendesen megdolgoztatni a gtx 1070-et :)

Kicsit még várok hátha kúsznak az árak lefelé bár attól félek, hogy ahogy a proci ára mérséklődik úgy megy fel a ddr4 ára...
16 giga trident-et néztem 3200MHz cl16, gondolom ezzel nem nagyon lőnék mellé.. ennek az 50k-s ára is már erősen ráncolta a szemöldököm :)

(#5031) BeZol válasza twi452 (#5030) üzenetére


BeZol
őstag

Igen, éppen olcsóbb volt mint a sima, ezért lett ez. Korábban írtam h melyik memóriát vettem, az tutira megy 3200mhz-en ha végképp nem akarsz mellé nyúlni ;) , viszont szerintem sima b350 lapot is vehetsz, felesleges lehet 5-10ezer Ft extrát erre költeni.

(#5032) Kreon21 válasza BeZol (#5013) üzenetére


Kreon21
csendes tag

BeZol!!!
Köszi a részletes tájékoztatást. Szóval megvan a koncepció, csak nem úgy, ahogy én elképzeltem. :D
Én nemrég vettem házat és tápot már arra tekintettel, hogy hamarosan Ryzen lesz a gépben. Egy Phanteks Eclipse P400S Tempered Glass Edition-re esett a választásom, mert itt nem zavar be semmi a levegőnek. Az SSD és HDD egyaránt a takarólemez alatt van, így (majdnem) egyenesen átküldöm a házon a levegőt. :-)
Nálam a Cooler Master Hyper 212 Evo dolgozik a processzoron, azt szerencsére be tudtam fordítani irányba. Ezt a hűtőt tervezem feltenni majd a Ryzenre is, a procit, alaplapot és a ramokat meg a gyári hűtővel együtt passzolom anyáméknak. Mivel tuningolni nem áll szándékomban, ezért remélem, hogy jó lesz a CM hűtő a Ryzennek, mert a jelenlegi Phenom processzort játék alatt is kb. 55 fokig hűti...
Alaplapra én sem költenék 90.000 Ft-ot. Azt néztem (árukereső, AM4 ), hogy a B350-es lapok elvileg jók lennének, de csak az AsRock adja meg, hogy hány fázisos VRM-et használnak. Ők viszont nagyon válogatósak. Az AsRock alaplapok honlapján a kompatibilis RAM-ok listájában csak néhány 3000-3200 Mhz-es található, azokat pedig rendszerint nem lehet kapni nálunk, vagy csak nagyon borsos áron... :(((
Procira viszont szívesebben áldoznék, mert nem szeretnék egyhamar újra gépet építeni. Inkább annyi kakaó legyen benne, ami elég vagy 5-10 évre. Ezért az én kiszemeltem az R5 1600X lenne.
Vagyis én másik irányból közelítem a témát: B350-es alaplap (csak tudnám, melyiknek mennyi VRM-je van), 16-32 GB RAM a gyorsabbik fajtából és mellé egy 1600X a CM hűtővel. Ház, táp, ssd adott. Még talán egy nagyobb HDD kellene a jelenlegi 320 GB-osnál. Aztán majd 3-4 év múlva teszek be egy izmosabb VGA-t a jelenlegi RX 470 helyére, és megvagyok vagy 10 évre. :DD

(#5033) twi452 válasza BeZol (#5031) üzenetére


twi452
senior tag

Sokak számára elítélendő módon a kinézete miatt szerettem bele..:D

Egy edzett üveges fekete-fehér phanteks p400 házba fogom bepakolni és úgy álmodtam meg, hogy szépen beleillene..
így 30 fölött eljött ez az időszak is nálam.. eddig csak funkció volt lényeg mindig most szeretném ízlésesen összerakni és nem eldugni a kockát az asztal alá :)

Hmm világító memória...:D Ha lehet kapni fehérben és állítható az erőssége akkor felrakom a listámra.. na utána is nézek :)

[ Szerkesztve ]

(#5034) Kreon21 válasza nkmedve (#5017) üzenetére


Kreon21
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
Én is úgy gondoltam, hogy a csúcslapokat támogatják legszorgalmasabban, de nem szívesen adnék ki csak emiatt 90.000 Ft-ot a Crosshair VI Hero-ért. Lehúzásnak érzem, ahogy a jelenlegi RAM árakat is. Abban reménykedtem, hogy lassan kezd körvonalazódni, hogy melyik cég teszi magát oda lelkesebben a bios frissítések és a RAM-kezelés terén.
Nem szívesen maradnék ott egy félig kész BIOS-szal, mert a gyártó már a Ryzen 2-re kezd el koncentrálni, nekem meg "csak" középkategóriás a lapom. :U

(#5035) Kreon21 válasza apa111 (#5010) üzenetére


Kreon21
csendes tag

Köszönöm!

(#5036) Kreon21 válasza twi452 (#5033) üzenetére


Kreon21
csendes tag

Valahogy így fog kinézni? Ez az én Phanteks házam a jelenlegi Phenom II-vel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5037) twi452 válasza Kreon21 (#5036) üzenetére


twi452
senior tag

:K
A másik verzió az nzxt s340 elite, abból a teljes matt fehér változat :)
Még kb 1 hónapom van megrágni a dolgokat aztán belevágok.

(#5038) Kreon21 válasza twi452 (#5037) üzenetére


Kreon21
csendes tag

Megnéztem, az is gyönyörű. :C
Ezek szerint te se szereted, ha belógnak a képbe a kábelek? Sok sikert az építkezéshez!

(#5039) BeZol válasza Kreon21 (#5032) üzenetére


BeZol
őstag

Szép kis házacska :C
Elviekben ahogy én néztem a 212 evo egy lehelettel melegebb és egy lehelettel hangosabb mint a be quiet! pure rock hűtőm, lehet egy másik tesztet olvasva pont fordítva jön ki az eredmény.
Azért nem mind1, hogy 4, 6 v. 8magot kell hűteni ;] , de 6maghoz 3.9ghz mellett elég kell legyen, kérdés inkább, hogy kell-e a hűtőhöz extra cuccot rendelned a lefogatás miatt. Pasztát biztos kell majd vegyél.

Én nem problémáztam ennyit a memóriával. Megnéztem, melyik a legolcsóbb 3200Mhz-es éppen, és azt vettem meg, mert csak idő kérdése, hogy mikor jön egy olyan bios, amivel működik is.

Linkeltem korábban VRM listát, amit azelőtt meg más linkelt, azt nézegesd át, hátha okosodsz belőle.

Szerintem sima 1600-ast vegyél, és akkor nincsen hülyülés a +20fokos offsettel, mert egyből azt látod ahány fokos. Ha tuningról van szó, akkor pedig 3.9GHz fölé per pillanat csak szerencsével juthatsz, az én X-es procim sem megy 3.9GHz fölé, 3.9GHz-et pedig a simák is visznek. Annyi értelme van az X-eseknek, hogy magasabb a gyári órajele, tuning mellett meg ugyanott halnak el, akkor mire föl fizetnél extra Ft-okat nemde? :)

Egyelőre 8gb a minimum igénye a játékoknak, én még nem láttam 16gb-os minimumot. Ilyen árak mellett 2x8Gb-ot vegyél maximum, felesleges többet, hacsak vmi egyéb elfoglaltság nem igényli.
Vehetsz 2x4-et is, és később újabb 2x4-et, de jól meg kell nézni, hogy elférnek-e majd a procihűtő alatt, mert nekem pl. nem férne be az 1. helyre.

Szóval igen, sanszos h jó pár évig elleszel a konfiggal, én is így terveztem. :)

(#5040) apa111


apa111
aktív tag

Nézegetve a hozzá szolásokat azt látom ,hogy memória ügyben nagy a bizonytalanság amit megértek ilyen memória árak mellett főleg hogy mindenki gyorsabb memóriára súlykol minden leendő Ryzen tulajt.Gondoltam eggyet és vissza mentem a kezdetekre már mint a memória gyorsasággal / 2133 mhz/.Kezdetek óta 4-ik biosomat raktam fel miben változott a helyzet. 2133 vs 2933,3200 mhz.Csináltam egy két tesztet és én a jelenlegi helyzetben /a jövöről nem tudok nyilatkozni/ de számomra az derült ki minimális a különbség legalábis az én gépemen .Meg kérnék egy két Ryzen túlajt az lehet 7-5 széria ,de inkább mind kettő ,hogy próbálják már ők is ki 2133 ram és minnál kisebb időzitéssel ezzel is másokat segitve esetleg minnél ólcsobb ramokat véve,meg azzal a macerával hogy elindul 3200 vagy nem indul meg hogy benne van -e az alaplapi memória listában.Gondoltam jó lenne ki ellemezni itt a topikban tölem sokkal jobban hozzá értő emberekkel,hátha ebböl más is profitál A gép továbbra is 4 ghz-en megy.

(#5041) .Ishi. válasza -KP- (#5018) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Árukeresőn, ha jól látom, akkor 80k alja körül vannak a legjobb ajánlatok. Én az iPontól vettem még 78kért, ahol most 81k.

A hangossággal kapcsolatban, nekem alapjáraton egész halk, de játék közben tud hangosabb lenni. ;] Pontosabban úgy képzeld el, mintha egy intel stock hűtő lenne terhelés alatt. Van észrevehető hangja, de nem egy felszálló sugárhajtású repülőgép. Cserébe viszont, ha hinni lehet az AIDÁnak, terhelés alatt (pl. Rise of the Tomb Raider, very high beállítások, egy óra játék után), megáll max. 55 foknál az egész.

(#5042) .Ishi. válasza LamaForce (#5026) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Szia!

A szakik biztos jobban kisegítenek ez ügyben, de először írd meg, mennyi a kereted rá, milyen felbontáson játszol, szeretnél-e tuningolni és mit jelent a "kis" játék.

Szerintem az R5 1600 jelenleg jó vétel (szépen is lehet tuningolni), de ha van időd, és nem sürgős, akkor várd meg, amíg normalizálódik az ára.

(#5043) BeZol válasza apa111 (#5040) üzenetére


BeZol
őstag

Rajtad kívül 1-2 embernek megy csak a 4ghz, vedd le 3.9ghz-re, akkor én is hozzá tudok szólni, ill. azt az órajelet szerintem mindenki tutira hozni tudja majd.

A memóriaórajel növelése játékokban hozza a legtöbb hasznot. CS:GO-ban 180-as minimumról 200as minimum-om lett, és az átlag 220ról felment 250-re a 3200mhz-es ramokkal. Ezeket az fps-eket a kollega 4.4ghz-re húzott i5-2500k-ja is lepipálja, mert a probléma a 240 fps-re lezuhanás volt nála, szóval neki cs:go-hoz per pillanat egy akár 5.3ghz-re húzott i5-7600K a legjobb vétel, a ryzen pedig visszalépés lenne, persze ez egy speciális igény a részéről :U

Vmi ötlet ilyen játékorientált tesztre? CS:GO-hoz van wokshop-ból letölthető benchmark pálya, ott talán 256fps jött ki 2133mhz-en, és 284fps 3200mhz-nél.

Ez az akár 10-15%-nyi fps előny talán csak egy 7-zip kompresszió eredményeivel (legfelső grafikon) egyeztethető össze, mert aida 64-ben 1,5szeres lesz a memória read/write-ja, közben jobb esetben +10-15%-nyi előny lesz belőle játékok alatt.

(#5044) Tengo válasza LamaForce (#5026) üzenetére


Tengo
aktív tag

Ha nem riadsz vissza egy minimális bios turkálástól, akkor jobb vétel az 1600 mint az 1600x. Semmi komolyra nem kell gondolni, és a legtöbb fórumon segítségedre lesznek. Kb 2-3 beállítás ami ha jól megy 30 perc és megvagy. RX480/580 és az 1600 elég jó kombónak tűnik nekem.

+1 (#5042) Ishikoro

Ha nem sürget a konfig váltás, várj ki 2-3 hónapot.

[ Szerkesztve ]

(#5045) Kreon21 válasza BeZol (#5039) üzenetére


Kreon21
csendes tag

Hátlapi fémrészt kell majd kérjek, de azért reméltem, hogy elég lesz a hűtő. De igazad van, azzal nem számoltam, hogy már nem négy, hanem hat kályha melegít alatta. Lehet, hogy passzolom a hűtőt is... Basszus, plusz 15.000 Ft kiadás egyszerre. :)
Ráadásul nem is vagyok tökéletesen megelégedve én sem a hangjával, a plusz két mag pedig még hangosítana is rajta.
RAM vonalon biztosra akarok menni. Nem szeretném használtan továbbadni őket, mert nem futnak megfelelően. Azt is néztem, hogy valakinek a neten sikerült megfuttatnia egy szett 3600-as RAM-ot 3600-on. Örülnék, ha sikerülne nekem is, bár erre lehet, hogy kicsit még várnom kell...

Ja, és azért tervezek legalább 16 GB RAM-ot, mert már a videokártyámnak is 8 GB a memóriája. "Nehogymá" ugyanannyi RAM legyen a gépben. :))
3 képernyőhöz különben is lehet, hogy kevés lesz a 16 GB is 1-2 éven belül. Csak simán a Firefox-al és a The Forest-el elhasználom a RAM 66%-át.

(#5046) Honzi


Honzi
senior tag

Na én is megrendeltem az alkatrészeket péntekre megérkezik remélem.
Ryzen 5 1600
MSI Tomahawk Arctic
Corsair Vengeance LED 2x8Gb 3200MHz
i5-3470 röl váltok kíváncsi vagyok mennyivel lesz jobb rendéréles na meg multis játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#5047) #45997568 válasza Honzi (#5046) üzenetére


#45997568
törölt tag

Multis jatekok alatt szerintem nagyon beteg amit csinal, 8+8 mag/szal beteg modon egyenletesse teszi a jatekot, nincs mikro lagg, nincs beszakadas, a proci sosem fogy el, itt ilyenekere gondolok mint BF4 peldaul, ami minden szalat kihasznal (!), 64 fos mapon mint a vaj :K The Division ugyanez peldaul Last Stand-en, nem tudjak lefektetni a procit.

apa111: memoria sebesseg jatekok alatt tud szamitani, The Division peldaul 1440p-n 85 avg FPS helyett 65 3200 vs 2400, nem sok kedvem mericskelni oszinten, Mass Effect Andromedanal is szamit, bar ott csak +-10-15FPS ugyanezen felbontason. CineBench meg ilyenek ne foglalkoztassanak ;)

(#5048) HSM válasza #45997568 (#5047) üzenetére


HSM
félisten

BF4 minden szálat? Nálam a 12-ből éppen 5-öt sikerült megennie, csóváltam is kicsit a fejem... :DDD

(#5049) #45997568 válasza HSM (#5048) üzenetére


#45997568
törölt tag

Meg, majd csinalok rola videot megint.

(#5050) Honzi válasza #45997568 (#5047) üzenetére


Honzi
senior tag

Szegény i5 folyamat maxon megy R6 Siege és BF 1-4 közben nincs pillanat amikor nem azt látnám hogy 100% mind a 4 mag. :N

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.