Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Kabala válasza HSM (#3393) üzenetére


Kabala
csendes tag

Azért vannak játékra fókuszálva, mert az itteni közönség 99% arra veszi a gépet. Aki munkára veszi profi cuccot vesz, xeont.

Játékra meg ha még ugyanazt is tudná, akkor is csak amd na.

[ Szerkesztve ]

(#3402) Johni5 válasza janos666 (#3398) üzenetére


Johni5
őstag

Hmmm...az vidi memós volt nem?

(#3403) Callisto válasza wildpig (#3399) üzenetére


Callisto
őstag

...a userek túlnyomó többsége játékra használja a gépét...

Azért, mert Te arra használod? Tudnád mekkorát tévedsz, de ez már tárgyalva és többször bizonyítva lett. Mindegy. Éljetek a pici világotokban.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#3404) wildpig válasza Callisto (#3403) üzenetére


wildpig
tag

Tudom. Mindenki hiper-szuper cégeknél dolgozik, megjegyezhetetlen nevű, 134magot igénylő folyamatokat végezve a számítógépén. Többen, mint ahányan gta5-öt nyomnak a panelben. Hiszen ezt mutatja több interneten látható grafikon, meg adat is.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3405) joysefke válasza wildpig (#3404) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

GTA V-ben pont sokkal jobban tartja a RyZEN a minimum FPS-t, mint a 7700K :))

(#3406) nkmedve válasza wildpig (#3404) üzenetére


nkmedve
őstag

Látom nem lehet kilépni a játék/munka végletekből, pedig a kettő között létezik más is. És igen, szerintem is hülyeség kizárólag játékokkal pedálozni egy 8 magos Ryzennel kapcsolatban, nyilvánvaló hogy ezek a procik nem arra az esetre voltak kitalálva amikor valaki kizárólag játszik a gépen....

Akinek csak arra kell gép, hogy menjen a GTA 5, az vesz drágán egy 7700K-t vagy sokkal olcsóbban egy 4 magos Ryzen-t. Ha valaki mást is csinál a GTA-n kivül akkor vehet 6-8 magos Ryzen-t. Nem tudom ezt miért olyan nehéz megérteni.

(#3407) Omli85 válasza Kabala (#3400) üzenetére


Omli85
őstag

4 modullal is megy 3000 felett a ram csak alaplap és ram kérdése a dolog.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3408) Cathulhu válasza Johni5 (#3397) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem olyan lassan, szerintem hamarosan jon majd HBM-es APU :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3409) wildpig válasza joysefke (#3405) üzenetére


wildpig
tag

Ennek a válasznak borzasztóan sok köze volt ahhoz amire írtad.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3410) stfreddy válasza Omli85 (#3407) üzenetére

van esetleg tapasztalatod ebben? Én még eddig csak azért nem vágtam bele a ryzen projektbe, mert 4x16G-vel csak 2133mhz az elérhető max frekvencia. Milyen alaplap + RAM combo-val működik magasabb frekvencián?
Ha menne 2933-on, esetleg 3200-n az lenne a tuti.

(#3411) wildpig válasza nkmedve (#3406) üzenetére


wildpig
tag

Mi létezik a kettő között, ami nem pénzkeresetre szolgál, és nem elég hozzá egy 4C/8T i7?

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3412) nkmedve válasza wildpig (#3411) üzenetére


nkmedve
őstag

Nálam pl. képfeldolgozás, videókonvertálás/szerkesztés, úgy hogy közben még futnak dolgok a háttében (több böngésző, YT videó, stb.). 4 mag ezekre már gyakran kevés (sok évig használtam 4 magos gépeket, ideje volt továbblépni).

De ha igy nézzük a dolgokat, akkor ha valakinek elég a 4/8 i7, akkor a 4/8-as Ryzen is az lesz (nincs az az egetverő különbség), sokkal olcsóbban.

(#3413) wildpig válasza nkmedve (#3412) üzenetére


wildpig
tag

Én simán youtubeozok meg böngészek 4k videó renderelése közben. Milyen 4 magos gépeket használtál?

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3414) janos666 válasza Omli85 (#3407) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos? Régóta a CPU-ba van már integrálva a memóriavezérlő, így sokkal inkább az adott CPU-ra jellemző, véletlenszerű memóriavezérlő-specifikus "tuningpotencia" szab korlátot a hivatalosan támogatottól magasabb frekvenciák elérésében, ami szinte mindig függ attól is, hogy hány modul van egy memóriacsatornán, vagy akár az is, hogy hány chip van egy modulon (8 vagy 16, vagy +1/8 ha ECC-s).

Az alaplapon annyi múlhat, hogy sok modulnak is képes-e stabil feszültséget adni, esetleg a szabványostól magasabb feszültség és órajel (így nagyobb fogyasztás) mellett is, de ezzel szerintem ritkábban van gond, illetve hogy a firmware miként engedi/tuja programozni a memóriavezérlőt (és hogy mennyire tudja kitalálni, hogy milyen modulokhoz hogy érdemes), ami inkább csak kompatibilitási kérdés.

Példaképp a régi i5-2500K CPU-m is visz 2 modult 2133MHz-on, de 4 modult már csak 1866-on, de mindkettőhöz emelni kell egy kicsit a feszültségen, ami többek közt az integrált memóriavezérlőre is kihat.

Szóval szerintem egyáltalán nem véletlen az a lista, amit az AMD adott. Nem meglepő, ha tuning formájában túl lehet lépni azt, amit garantáltan tud, de nyugodtan lehet rá számítani, hogy a tuninggal elérhető értékek is hasonlóan oszlanak meg, mint a garantált értékek, tehát minél több memórichip-ed van, annál kisebb az esélyed a magas frekvenciák elérésére (és ez alapján szerintem valószínűtlen, hogy 4x16 chip-el túlléped a 3000-ret).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3415) nkmedve válasza wildpig (#3413) üzenetére


nkmedve
őstag

Asztaliban egy 3.6 GHz-re húzott első generációs i5 volt eddig, mig notiban egy 4/8-as Haswell megy (i7-4720HQ, 3.2-3.3 GHz-en megy 8 szálas terhelésnél).
Nem arról van szó, hogy eddig nem tudtam megcsinálni 4 magon mindent hanem, hogy vannak helyzetek amikor simán 100%-on pörög mind a 4 mag és nincs már tartalék. Arról nem beszélve, hogy amikor mondjuk több száz vagy akár ezer képet exportálok Lightroom-ból (mondjuk egy timelapse-hez) akkor nem mindegy hogy egy vagy két óra alatt van meg (még ha nem is pénzért csinálom).

Ez csak az én esetem, nem mindenkinek éri meg lecserélni a 4 magot 8-ra. Aki mondjuk meg van elégedve egy néhány éves i5 vagy i7-tel annak nyilván nincs értelme cserélni (se Intelre, se AMD-re). Ha viszont valaki most rak össze gépet és ki tudja használni a több magot annak én inkább ajánlanék egy 6-8 magos Ryzen-t mint egy hasonló árú 4 magos Intelt (persze nem a legdrágább 1800X-et kell venni, hanem inkább az 1700-at és kis OC-vel megküldeni) és az eddigiek alapján ez igaz lesz a 4 magosokra is, adott teljesitmény-szinten olcsóbbnak tűnnek mint az Inteles társaik.

[ Szerkesztve ]

(#3416) HSM válasza sb (#3395) üzenetére


HSM
félisten

Halkan megjegyzem, csak a legújabb GPU generáció tud VP9-et gyorsítani. Nv-től a Pascal, (+ a régi GM206 lapka), Inteltől pedig a Skylake a minimum, ami kell hozzá. Hát az 100%, hogy én emiatt nem adnám el a jól bevált R9 290X Radeonom. :N Mondjuk a hatmagosom viszi szépen erőből, de azért meglepődtem, mennyire megugrik benne a terhelése...

Ne írd át, amit állítottam, nem azt mondtam, hogy a többlapos böngészéshez sokmagos proci kell, hanem azt, hogy lényegesen jobban fut rajtuk. :U

(#3397) Johni5: HBM? ;]
Amúgy én sem voltam barátja ennek, de ahogy most az AMD megoldotta szerintem elég jó lett. Nyilván, átlag user szemszögből, nem extrém tuning oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#3417) wildpig válasza nkmedve (#3415) üzenetére


wildpig
tag

Akkor jól sejtettem.
Benchmark Summary i7-4720HQ vs i7 4790K
Geekbench 32-bit, Single Core: Intel Core i7-4790K's score is 32.9% better.
Geekbench 64-bit, Single Core: The Intel Core i7-4790K scores 12.0% higher than the Intel Core i7-4720HQ.
Geekbench 32-bit, Multi-Core: The Intel Core i7-4790K has a 33.3% higher score.
Geekbench 64-bit, Multi-Core: Intel's Core i7-4790K has a 34.6% higher benchmark score than the Intel Core i7-4720HQ.
3D Mark, Fire Strike: The Intel Core i7-4790K's score is 92.0% higher.
Passmark Score: The Intel Core i7-4790K's Passmark score is 38.5% higher.

Nem a 4 maggal volt bajod, hanem azzal hogy milyen volt az a 4 mag. Az általad említett felhasználási környezet, ami nem munka, de nem játék, és nem bírja egy NORMÁLIS i7, az nem létezik.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3418) HSM válasza wildpig (#3417) üzenetére


HSM
félisten

Jó, panelbe jó az i3 is. ;]

Persze, az N280-as Atomom is mindent bírt, amit adtam neki, csak a sebesség nem volt ugyanaz, mint a hatmagosommal. :U

(#3419) t72killer válasza HSM (#3416) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez van, nagyfelbontású videókat már jóideje nem a CPU torkán nyomunk le:)). Sajna a vp9-el és a HEVC-el szintlépés volt és az elmúlt generációk GPU-i nem ismerik. CPU-t gyilkolva előbb-utóbb villanyszámlában fizetsz ki egy alap pl rx 460 árát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3420) nkmedve válasza wildpig (#3417) üzenetére


nkmedve
őstag

Egy mobil procit hasonlitottál asztalihoz és levontad a nyilvánvaló következtetést (bár az a kb.30% nem is olyan nagy különbség). Jól tudom, hogy egy új 4 magos asztali i7 jelentősen gyorsabb mint az ami a laptopomban van, de egy 8 magos Ryzen még ahhoz képest is hoz legalább +50%-ot több szálas appokban, igy hosszú távra NEKEM jobb.
Szerintem semmi értelme bizonygatnod, hogy mennyire nincs szükség a 8 magra, neked nincs rá szükséged, de attól még másnak jól jöhet, főleg ha olcsóbban meg lehet venni, mint az Intel csúcs 4 magosát.

Amúgy szólnak egyébb dolgok is a 8 mag mellett. Pl: azonos kihasználtság mellett (tehát ha mondjuk 4 mag 100%-on megy) akkor kissebb a fogyasztás, nem fűt annyira, könnyebb/halkabb hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#3421) HSM válasza t72killer (#3419) üzenetére


HSM
félisten

Ugyan... Nekem egy elsőgenerációs X58 hatmagosom van, nem éppen egy takarékos fajta, főleg nem 4Ghz-re húzva, ahogy használom, és nálam is csak +120W a 2160P 60FPS VP9 az üresjárathoz képest (120W-ról 240W-ra ugrik lejátszáskor). Nem ettől fog megborulni a villanyszámla. Durván 3500Ft, ha egy egész éven keresztül, minden egyes áldott nap 2 egész órát videózom így. És ebben ugye már benne voltak a 80+ Gold tápom veszteségei is meg minden. Egy modernebb proci ennek töredékével beérné ugyanitt. ;)

Jó duma ez a villanyszámlásdi, de az esetek többségében az ember többet bukik a modernebb hardver értékvesztésén, mint a fúj-fúj torkos régi fogyasztásán. ;)

(#3422) wildpig válasza nkmedve (#3420) üzenetére


wildpig
tag

Te vontad le a következtetést egy mobil prociból, hogy hétköznapibb multi-taskingre kevés egy 4c/8t intel.

OFF OFF.

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3423) nkmedve válasza wildpig (#3422) üzenetére


nkmedve
őstag

Nem, azt a következtetést vontam le, hogy nem létezik olyan 4 magos proci amire érdemes lenne váltani egy 8 magossal szemben, főleg ha a 8 magos még olcsóbb is (7700K vs R7 1700). Azt irtam, hogy a 8 mag jobb nekem, nem azt, hogy a 4 semmire sem jó.

Itt most befejezem, kezd fárasztó lenni hogy jobban tudod, másoknak mire van szükségük, azok után hogy még példákat is irtam. Inkább trollkodásnak/flémnek hat az egész, nem emlékszem, hogy bármi hasznos kommenttel gyarapitottad volna ezt a topikot (ami a Ryzen-ről kéne szóljon ugye...).

(#3424) HSM válasza nkmedve (#3423) üzenetére


HSM
félisten

Fórumtárs magát próbálja győzködni, hogy milyen jó neki az i7-ese... ;]
Fúj-fúj Ryzen, nincs is szükség 4-nél több magra. ;] ;] ;]

(#3425) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korábban szóbakerült, hogy hipergyors RAM-okkal jobban teljesít a Ryzen, nincs véletlen tervbe véve 4csatornás memvezérlős kiszerelés? A mai RAM árak mellett elég morbid dolog még az extrém sebességért is felárat fizetni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3426) Omli85 válasza stfreddy (#3410) üzenetére


Omli85
őstag

Véleményem szerint inkább memórián és alaplapon múlik nagyrészt, oké nem az lesz a default clock ha bepattintod a 4 slotba a memóriákat de OC-val alaplap és memóriafüggően aktiválhatod a gyári profilt.
Különben mi értelme lenne a magasabb órajeles ram kit-ek gyártásának és értékesítésének ha nincs létjogosultsága? Illetve miért van ezen a téren kb napról napra de mindenesetre az elmúlt hetekben javulás ?

(#3414) janos666 : Egyetértek de ettől függetlenül van már szép számmal teszt magasabb órajeleken több modullal nyilatkozni még nem tudok holnap jön a csomagok egyelőre 2 modullal 3200Mhz de AMD által kiadott közlemény alapján ugye itt a max az 2400 hát a gyakorlatban majd kiderül :).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3427) schawo válasza t72killer (#3425) üzenetére


schawo
titán

4 CCX modulos 16 magos változatban X399 chipsettel érkezik.

De nem a ram sávszélesség a kérdés, nem attól gyorsul, hanem attól, hogy a RAM órajelén megy a CCX-ek közötti adatátvitel. Tehát ahhoz is rakhatsz magas órajeles modulokat, csak immár 4 csatornába.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3428) t72killer válasza schawo (#3427) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, csak lassan több haszna lesz, ha egyenesen a La Manche csatornába hányom a pénzt, mintsem RAM-ra :(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3429) wildpig válasza nkmedve (#3423) üzenetére


wildpig
tag

Olyan ügyesen csavartad a végére, hogy mire idejut az ember az olvasással, már úgy tűnik mintha nem azt taglaltad volna először egy i5 szintű i7 birtokában hogy mire nem elég az i7, meg mintha azt írtam volna hogy nem jó a Ryzen. Látom nem bírtad ki személyeskedés nélkül. Nem jár a kockacukor. Na, én törlöm ezt a topikot az oldalsávból. Túl sokan vagytok ;]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3430) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.
Nyáron szeretnék gépet cserélni kiszemelt jelenleg 1600X vagy 1700(X).
Mivel szerencsére pont most mennek fel a ramok így elkezdtem keresgélni és találtam 2 db-ot.
Az egyik a CMK16GX4M2B3333C16 15-15-15-36 (36 792 FT elvileg) , 3200-3666-os van a AX370-Gaming K7 , ROG CROSSHAIR VI HERO , B350 TOMAHAWK , X370 GAMING PRO CARBON listájában (direkt ezeket néztem).
Illetve a másik CMK16GX4M1B3000C15 15-17-17-35 tudom hogy ez 1db 16-os és így a listák nem mutatják ezért 2db ban gondolkodok. ,de elég jó árban van szerintem 28 642 FT elvileg :D
Szóval ha tényleg ennyibe kerülnek akkor megérik-e vagy nézek mást?
Lehet kusza kérdés de előre is köszönöm a segítségeket :D

(#3431) BiP válasza monchichi20 (#3430) üzenetére


BiP
nagyúr

Igencsak gyanúsak ezek az árak ebben a boltban, alapból 1,5x ennyibe kerül mindenhol. Azt ítja, rendelhető. Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy ennyiért nem tudnak hozni.
Ha mégis, azonnal csapj le rá, mert igrncsak alkalmi vétel lenne. (Apróban is drágább)

[ Szerkesztve ]

(#3432) monchichi20 válasza BiP (#3431) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Igen azt én is láttam ,de megpróbálom hátha szerencsém lesz ha nem akkor az alzatol főnökömmel vettetek valamit :)
Viszont a 2x1 db 16 GB-os az hogy menne mert hát nem kit ,de egyforma típus (nem csak ennél bármi másnál) :U

(#3433) GRaul


GRaul
őstag

[link]
:C
Illetve ott van a tobbi is, arakkal.

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#3434) schawo válasza monchichi20 (#3432) üzenetére


schawo
titán

Intel jól tűri az összevissza modulokat, de AMD-ről nem vagyok meggyőződve. Régen nem szerette, nem tudom, most mi a helyzet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3435) monchichi20 válasza schawo (#3434) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Hmm ez szomorú hír :D

(#3436) Naturalist válasza GRaul (#3433) üzenetére


Naturalist
tag

és még "hűvösebb Wraith Spire" is jár hozzájuk

(#3437) ovics válasza GRaul (#3433) üzenetére


ovics
aktív tag

várós nagyon, bár én 1600ban gondolkozok és felhúzni 1600x-re, az azért még nem olyan nagy falat neki remélem

(#3438) joysefke válasza ovics (#3437) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jelen állás szerint _valószínűsíthető_ , hogy 4GHz +-100MHz esetleg +-200Mhz-nél lesz vége mindnek...

(#3439) Tengo


Tengo
aktív tag

Nekem is meglett a masinéria. Gigabyte gaming 3 legfrissebb biossal simán megette a 3200mhz-es xmp profilt TridentZ rammal 2x8gb. Majd később váltok aorus gaming 5-re vagy 7-re ha végre elérhető lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3440) likeaRAINBOW válasza Tengo (#3439) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Akkor te szerencsés vagy, Corsair 3000-es RAMokat nem tudom feltornászni 2133 Mhz fölé F5-ös BIOS-al. Vagy a procim ennyire szar, vagy a lapom nem csípi őket, esetleg a kettő kombója :DDD

(#3441) Omli85


Omli85
őstag

Ramokkal kapcsolatosan egyre több helyen futok bele abba az infóba, hogy a Ryzen a jelenlegi alaplap/biosokkal jobban "szereti" a samsung b-die chipes ramokat.
Jelenleg ugyanis úgy néz ki defaultban "kényszeríti" a Command Rate T1-et (van ahol ezt egyelőre állítani se lehet manuálisan) a ramokra a legtöbb deszka amit a Hynix ramok nem mindig tolerálnak.
Valami alapja lehet a dolognak mert pl ASUS ROG Crosshair VI Hero-hoz is leledzik külön bios Achill3uS által megosztott hwbot-os fórumban meg is van osztva amiben ez a megjelölés van kiemelve:
"0038 (DRAM 2T mode) Same as 1001 but DRAM set to 2T mode, better on some systems."
Valójában mennyi az alapja ezeknek nem tudom de az biztos, hogy létező jelenség.
Mindenesetre érdemes lehet szem előtt tartani ezeket az infókat is vásárlás esetén.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3442) sb válasza HSM (#3416) üzenetére


sb
veterán

Tisztában vagyok vele. Ettől még ez a jó megoldás nem a brute force. Eleve ha ezt nézed le se tudnál játszani ilyen videót pl. notin, csak desktop erőművön. Vagy nézhetjük fordítva is, mondjuk egy telefon lejátssza csuklóból. Enyhén irracionális mellé odatenni, hogy na emiatt kell desktopra 4+ erős mag. Csak erről az elvről beszéltem. ;)

Az más kérdés, hogy több helyből vérzik ez a sztori, le vannak maradva a gyártók mint a borravaló. Lásd pl. a most megjelent AM4 deszkák 99%-át 4k60Hz kimenet nélkül... szóval van itt gond még a dedikált hw gyorsításon felül is sajnos. :(

Böngészés: Nagyon máshogy nem lehet értelmezni. Ha a több mag szükségességét akarjuk vele bizonyítani. Ha csak annyi, hogy "gyorsabb" (=de amúgy feleslegesen) az gyenge érv 100k+ procik és több mag mellé. Ezért olvastam ki belőle ezt.

@t72killer:
Még egy AI-s példa, úgy látszik, 4szálra sikerült optimalizálni
Ezt az AI párhuzamosítás dolgot nem kell túlmisztifikálni. Ahogy írtam vannak párhuzamosítható algoritmusok. De ha mégsem párhuzamosítható 1-1 algo, akkor is futhat egyszerre több, külön szálakon, hiszen nem csak 1 folyamat fut a háttérben, lehet egy rakás döntési folyamat, keresés, stb... egy időben. Több NPC, AI entitás a játékon belül, stb... szóval akár lineáris futású feladatokból/szálakból sem nehéz pár tucatot összehozni egy időben.

(#3443) HavocS válasza Tengo (#3439) üzenetére


HavocS
senior tag

Az emlegetett TridentZ ez lenne? G.Skill Trident Z 2x8GB DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GTZB
Mert én is ezt a lapot szemeltem ki, terv szerint 3200-as RAM-mal, de a személyes tapasztalat hiányában egyelőre jegeltem a projektet.

(#3444) fudi2002


fudi2002
veterán

Valaki nem érez késztetést, hogy a topik összefoglalóban egy listát kreáljon:

Pl Alaplap típusa, memória pontos típusa, memória sebessége amit be tudott állítani.

Mivel a memória lesz a "kritikus" pont a rendszerben, ez lenne az egyik legfontosabb infó szerintem.
Ha ilyen listával találkoztok neten, osszátok meg légyszi.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#3445) BiP válasza fudi2002 (#3444) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó ötlet. Én is ebben (ram) látom a legkényesebb kérdést.

Egy bios verzió sem árt, ha már napi szinten változnak, és komolyan befolyásolja az elérhető órajelet.

(#3446) Omli85


Omli85
őstag

Támogatom az ötletet én is.
Össze lehetne dobni egy Drive doksit és azt betenni az összefoglalóba és frissíteni a tulajok beszámolója alapján.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3447) B@ldrick válasza HavocS (#3443) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Itt nézd meg a listába.
Nekem már megvan a CMK16GX4M2B3000C15 ami hynix-es, úgyhogy jelenleg csak a CROSSHAIR VI HERO jöhet szóba valamelyik 1002 vagy 0038-as biossal.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#3448) Tengo


Tengo
aktív tag

Igen az. Terveim szerint fellövöm 3600-ig ha lesz hozzá gyomrom.

(#3449) Johni5 válasza Omli85 (#3441) üzenetére


Johni5
őstag

Na most azért azt tudni kell,hogy 6 órán át szívott Achi a memó beállításával nitró alatt is.
Volt,amikor csak ki-be kapcsolt a lap 8 x egymás után.Csak BIOS reset segített.
Nem volt túl boldog.Eredménye persze volt.Kérdés csak annyi,hogy szánsz e rá ennyi időt.

HSM : Nekem vízre nagyon megfelel majd a 6/12 vagy a 4/8 is.
AMD konfig nélkül nem maradok soha sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#3450) Omli85 válasza Johni5 (#3449) üzenetére


Omli85
őstag

Én csak azt írtam amikkel elég sok helyen találkozok fórumokon //problémák/megoldások// nem azt mondom, hogy 100 tuti minden ha samsung chipes ramot használ az ember stb.
Sajnos memória macera úgy néz ki ilyen félkész helyzet jelenleg ez van majd megoldódik remélhetőleg :).
Este meg kiderül nálam mi lesz az eredmény ram órajel téren illetve mennyire lesz macerás vagy sem, majd beszámolok róla.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.