Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) laychi válasza jedis (#2000) üzenetére


laychi
veterán

ott a multi is 1705 cb

(#2002) IstvánLászló válasza apa111 (#1998) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Gratulálok a configodhoz és kérdezni is szeretnélek. :R
Légy szíves ha lehetne, csinálj egy 3dmarkot is eredménye is érdekelne és a tapasztalataid is.
A lényeg egy ujjgépet szeretnék összerakni és tapasztalataid is segítenének is ebben nekem is.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#2003) Pubszon válasza apa111 (#1998) üzenetére


Pubszon
veterán

Látom neked is GTX1060 6GB van.
Majd ha javítják a ryzen játékbeli gondjait, csinálhatnánk pár összehasonlító tesztet. :)
Már csak hogy mire számítsak a jövőben.

MOD: Tényleg, csinálnál egy Fire Strike tesztet? Az van nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2004) Tengo


Tengo
aktív tag

Közben kicsit olvasgattam, az hogy a 4 magos teszt olyan jól sikerült lehet azért van, mert amikor letiltott 4 magot akkor ugye egy teljes ccx-et tiltott le. Ilyenkor elvileg megszűnik a ccx interconnection ami jelenleg úgy tűnik, hogy a legnagyobb bottleneck teljesítmény szempontból + a scheduler hiba is megszűnik mivel nem tud folyamatokat átdobálni a két complex között. Ezek alapján a gyors memória csak azoknál a Ryzen processzoroknál lesz fontos amelyiknél 1nél több ccx van, mivel nincs L4 cache a rendszer memóriát használja a processzor, hogy a ccx között adatot osszon meg. Valakinek valami észrevétel?

[ Szerkesztve ]

(#2005) wwenigma válasza Tengo (#2004) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

***a rendszermemoria sebességén megy az interconnection

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2006) Tengo válasza wwenigma (#2005) üzenetére


Tengo
aktív tag

Ezt hogy érted? Nem a rendszermemóriát használja, hogy adatokat osszon meg, csak a rendszermemória sebességen megy az interconnection? (igen tudom hogy az interconnection belső kapcsolat, legalábbis annak kéne lennie)

"DRAM is used as a cache to communicate between the 2 CCXs due to the way Infinity Fabric works. Infinity Fabric first checks the L3 caches of the other CCXs and if the information is not there, checks DRAM."

Forrás:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2007) wwenigma válasza Tengo (#2006) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sehol nem irja hogy ne a DRAM sebessegen menne a fabric viszont amit ir az alapjan a DRAM sebessegen kell mukodjon.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2008) Tengo válasza wwenigma (#2007) üzenetére


Tengo
aktív tag

Mivel fizikailag a DRAM-on keresztül mozgatja az adatot a két CCX között így ez szerintem eléggé evidens.

(#2009) wwenigma válasza Tengo (#2008) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem csupan azt irja, ha nincs az L3-ban amit keres akkor ellenorzi a DRAM-ot, ha ilyenkor masik L3 tartalmat a DRAM-ba masolna es nem direktbe kuldene át az furcsa lenne. SZVSZ fenntart 8x2MB szeletet a DRAM-ba ahol tarolja az L3-ak tartalmát arra az esetre ha a masik CCX-en futó szál szeretné elérni, bár akkor a fabric nem igazan azt a szerepet tölti be amit gondolnánk. Illetve nem üzemszerű hogy egy futó szál CCX-et váltson, ezért lassul ebben az esetben mivel csupan arra keszult hogy egy szál is hozzaferhessen egy adott informaciohoz amit egy masik szal hasznal egy masik CCX-en. Vagymi. :D

jedis: ott nem ugralnak a szalak a CCX-ek között, szerintem csak informaciomegosztas 2 szal között ha azonos adaton dolgozna barmi miatt.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2010) jedis válasza Tengo (#2008) üzenetére


jedis
senior tag

Hát ez tényleg egy szűk keresztmetszet ( lehet ), főleg azoknál az alkalmazásoknál, amik ki is használják mind a 8/16 magot.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2011) Tengo válasza wwenigma (#2009) üzenetére


Tengo
aktív tag

Van valami abban amit írsz, remélem lesz egy részletes cikk a pontos működésről.

"DRAM is used as a cache to communicate between the 2 CCXs" de nekem ez azt sugallja, hogy valósan használja. Illetve "csak megnézi"-nek csak akkor van értelme ha valóban tárol ott adatot. **Kb olyan mintha két külön négy magos cpu lenne 1 kupak alatt.

#Jedis

Csak akkor szűk keresztmetszet ha a CCX-ek között szálat vált az alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#2012) apatyas válasza Tengo (#2006) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ácsi ácsi, szezont a fazonnal.
1., kétkedj abban amit olvasol, és jobban jársz
2., már a linkelt oldalon a szöveg az eredeti szövegkörnyezetből ki lett ragadva, ennyi az eredetileg valós információ:
"Infinity Fabric first checks the L3 caches of the other CCXs and if the information is not there, checks DRAM."
Ez arra vonatkozik, ha a keresett adat nincs benne sehol az L3-ban. Ettől még, ha a másik CCX-ben van a keresett adat, akkor rendesen a fabricon keresztül másolja át, ami a ram natív órajelén üzemel. Ezt tudjuk blokkdiagramról pl., illetve tán Aida vagy Cpu-z kiírta valahol én rákérdeztem és Fiery megerősítette, emlékeim szerint.
3., nem olvastad végig a cikket, eleve ott van a Hypothesis 1 illetve Hypothesis 2, és nem eldöntött, hogy melyik igaz. Én a fent leírtak alapján a 2-esre teszem a voksomat, és az egyest hülyeségnek tartom.

Sz: 2011: "DRAM is used as a cache to communicate between the 2 CCXs" szerintem ezt a post írója költötte hozzá és hülyeség.

Sz2: 2009 wwenigma:
"SZVSZ fenntart 8x2MB szeletet a DRAM-ba ahol tarolja az L3-ak tartalmát arra az esetre ha a masik CCX-en futó szál szeretné elérni, bár akkor a fabric nem igazan azt a szerepet tölti be amit gondolnánk."
Az idézett rész második felével értek egyet, miszerint az első fele értelmetlen - minek tárolná a ramban, ha egyszer belül küldve jóval kisebb a büntetés. A te hozzászólásod eléggé rendberakja a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2013) Tengo válasza apatyas (#2012) üzenetére


Tengo
aktív tag

Én semmit nem mondtam, hogy ez így van, hanem ezt a postot olvastam és gondoltam beszélhetnénk róla. Nem tényként közöltem ezeket a dolgokat, hanem vitaindítónak szántam. Ja és persze, hogy végigolvastam a cikket, csak az első verzió volt a markánsabb, a 2. verzióhoz sokat nem lehet hozzáfűzni.

[ Szerkesztve ]

(#2014) Tengo válasza apatyas (#2012) üzenetére


Tengo
aktív tag

"fabricon keresztül másolja át, ami a ram natív órajelén üzemel."

Ez amúgy elég érdekes, hogy miért van összekötve a kettő. Azért a cache-eket összekötő kapcsolatnak sokkal gyorsabbnak kellene lennie, szerintem.

(#2015) apatyas válasza Tengo (#2013) üzenetére


apatyas
Korrektor

Persze, hogy a második verzióhoz nincs mit hozzáfűzni, mert már ismert információ és önmagában megmagyarázza a problémákat. Nem kell ehhez még a ramon keresztüli másolgatós hadoválással ködösíteni az egyes feltételezéssel.
Egyébként a cikkben az L4 felvetése a CCX és fabric problémáinak megoldására egy baklövés. Mert: minek rakjunk be még egy szintet, amikor már az L3+fabricnak sem sikerült tökéletesen ugyanúgy kiszolgálnia a mag+L2 egységeket, holott ez lenne a dolga, nem több nem kevesebb. Ez leginkább tervezési kompromisszum, amit megoldani a fabric órajelének önállósításával lehet, amennyiben ez megoldható és nem okoz további egyéb bajokat.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2016) apa111 válasza IstvánLászló (#2002) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia.Most értem haza le szedem a " TIME SPY, + FIRE STRIKOT" utána csinálom a teszteket. Adigis annyit tudok mondani engem nagyon meg gyüzött a rendszer nagyon stabil,jól pörög bár nem volt ilyen erös procim.A legerösebb 2600k most a fiamé 4,5 használja de az gyengécske ehez képest.Ez elött 1151 cori3 6100 volt 3,8 ghz tudtam egy ASUS z170 p lappal használni ugyan ez a memoria 3066 ment ,aidaban memoria olvasása 44000 pont volt,Ryzennel a 2666 42000 csinált 5.80.4061 béta bár ki irja egy két tesztnél,hogy nincs rendessen optimalizálva a Ryzenre a program.Azt irták sokan hogy a cori3 6100 játékoknál egész jó a magokhoz képest,de ez jobban meghajtja az 1060 omat.Egyébként a fimnak is 1060 karija van 2600k mellett,és a volt 6100 ugyan azt az eredményt hozta mint az övé.Magas kiugro fps számok,de voltak elég alacsony fps-ek.A Ryzen meg csinálja magas fps ugyszintén , de nem esik le a minimum annyira ,hogy akadjon mint elötte.Kiprobálva Lg monitor 2560x1080 itt minden magasabb lett játékokban az fps.Philips 4k tévén probálva már amennyit bir az 1060 ott is joval nagyobb fps mint a cori3 6100-en 2600k,fx6300-on.Ma raktam újra a win 10 et,még kell egy kis idő még mindent le tesztelek,most szedem 3d markokat azt ma biztos felrakom az eredményeket. :R :R :R

(#2017) apa111


apa111
aktív tag

(#2018) Zeratul válasza Tengo (#2014) üzenetére


Zeratul
addikt

Azért mert alapvetően a 4 magos CCX az alapegység, ezeket lehet fabrikon keresztül fürtözni amíg elérünk a maximális 32 magig.

(#2019) stfreddy

Sziasztok,

Van olyan, aki használja 64G RAM mellett a Ryzen rendszert? Elég rosszakat olvasok erről sajnos, állítólag csak 2133MHz-n lehet járatni a RAM-okat 4x16G mellett. Nekem mindenképpen 64G RAM-ra lesz szükségem a Ryzen mellé minél magasabb RAM működési frekvencia mellett (ws felhasználás és alkalmi gaming).
Attól tartok, most megint lehet hónapokat várni, mire lesz stabil alaplap+RAM kombináció...

(#2020) apa111


apa111
aktív tag

A héten ugy is tesztelem,hogy 6 magos és 4 magos legyen egy pár tesztel és játékkal.

(#2021) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet volt már kérdés, de mit lehet tudni a Ryzen és a Memória viszonyáról, ami az esetleges botleneck-eket illeti? Azt tudom, hogy a memória tuningja jelenleg bugos a bios-ok miatt. Azt is olvastam, hogy az interconnect a ram órajelén megy. Utóbbiból számomra az következne, hogy adott esetben a memória órajel fontosabb, mint a késleltetés, szóval egy magasabb frekvenciájú kittel többet nyer az ember, még ha az időzítésen el is megy a nyereség.

Ezt meg tudja valaki erősíteni?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2022) apatyas válasza apatyas (#2015) üzenetére


apatyas
Korrektor

#2021 TESCO-Zsömle : 100%, viszont a közel final version biosokig a jóégtudja, mit lehet elérni melyik lappal melyik memó kittel. Érdemesebb a normális teszteket megvárni a lapokról, mielőtt pálcát törnénk.

idézés Tengonak #19826, Oliverdától:

32 bájt * 1,3GHz órajel, kb 42GB/s, megegyezik a ram sávszéllel. 'Nincs túlméretezve..'

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2023) TESCO-Zsömle válasza apatyas (#2022) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor itt érdemes vmi 3000+MHz-es szörnyet belevágni még akkor is, ha CL17 alatt nem áll meg. Csak ne szívatná a DRAM piacot a Samsung...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2024) Petykemano válasza apatyas (#2022) üzenetére


Petykemano
veterán

src

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2025) #85552128 válasza Petykemano (#2024) üzenetére


#85552128
törölt tag

Érdekes, itt meg arra jutottak, hogy a W10 ütemezője jól működik Ryzennel is.

(#2026) apa111


apa111
aktív tag

Time Spy eredmény [kép][kép][kép]A kártya ennél többet nem igazán tud,a proci elég erős.

(#2027) Tengo válasza Zeratul (#2018) üzenetére


Tengo
aktív tag

Nem a CCX-ek miért vannak összekötve, hanem a DRAM sebessége és az interconnect sebessége. Nem volt világos, ahogy fogalmaztam.

(#2028) norti válasza stfreddy (#2019) üzenetére


norti
addikt

Biztosan várnod kell, szomorú a helyzet:

64GB nálam is a cél - bár a mostani árakat elnézve lehet, hogy marad a 32GB elsőre -, de ilyen sebességekkel egyelőre kivárok (mondjuk én csak ősztől tervezek rendszert upgradelni, szóval van idejük javítani).

(#2029) apa111 válasza Pubszon (#2003) üzenetére


apa111
aktív tag

Fire strike teszt[kép][kép] ennyi. Nem tudom ,hogy ez jo vagy rossz eredmény.

(#2030) tkesy válasza apa111 (#2029) üzenetére


tkesy
őstag

Köszi a tesztet... :R egy Skylake i5@4.5 kb ennyit kap...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#2031) HSM válasza apa111 (#2029) üzenetére


HSM
félisten

20 000 PhysX score, az igen... Nekem a régi Intel hatmagosom 13500 körül csinál 4Ghz-en... [link] Egy szénné húzott 7700K picivel 15 500 felett.

[ Szerkesztve ]

(#2032) Petykemano válasza #85552128 (#2025) üzenetére


Petykemano
veterán

Az világosan látszik az ábrából, hogyha egy szálat átbalanszíroz a másik Ccx-re, azzal ahelyett, hogy segített volna turbót használni az új mag hőkérséklete miatt, inkább árt. Ha a szálakat úgy forgatná csak, hogy ccx-en belül, akkor nem nem esne be a teljesítmény. Cserébe persze turbózni se nagyon tudna egy programszálakkal telített ccx, amiből nem lehet kiforgatni a szálakat, mint egy monolitikus 8 magos CPU esetén.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2033) miresz válasza apa111 (#2029) üzenetére


miresz
veterán

Durva! Egy API Overhead tesztet is tudnál futtatni?

(#2034) Walter_White válasza norti (#2028) üzenetére


Walter_White
senior tag

Bios frissítésekkel még bőven fog javulni. Csak hát még nagyon kezdetleges....

(#2035) miresz válasza miresz (#2033) üzenetére


miresz
veterán

Ez egy i3 6300+ GTX1060 kombó erdménye. Szerintem elég szépet fog domborítani DX12-ben az a Ryzen! :)

[ Szerkesztve ]

(#2036) HSM válasza Petykemano (#2032) üzenetére


HSM
félisten

Miért ne lehetne kiforgatni? Csak nem mindegy, hogy másodpercenként mondjuk 1000X bünteted be a CCX közötti váltással, vagy monjduk másopercenként léptetsz csak egyet a CCX-ek között, míg a munka többi részét CCX-en belül tartod. Megfelelően kell paraméterezni a munkát, és ennyi a trükk.

(#2037) #85552128 válasza Petykemano (#2032) üzenetére


#85552128
törölt tag

Kíváncsi vagyok ez mennyiben fogja érinteni a 6 magosok teljesítményét, ott csak 3 mag lesz egy CCX-ben.

(#2038) HSM válasza #85552128 (#2037) üzenetére


HSM
félisten

Szvsz csak az erősen négymagos procikra optimalizált kódokban lehet ebből némi hátrány. Egyébként bőven elfedi a nyers erő.

(#2039) Petykemano válasza HSM (#2036) üzenetére


Petykemano
veterán

A felvetés jogos. De ha több összefüggő szálból egyet kiforgatsz a másik ccx-re akkor azt a programot kellemetlen helyzetbe hoztad akkor is, ha a kiforgatás ritkán fordul elő.
Valószínűleg sose lesz olyan ideális állapot, mint a monolitikus sokmagos esetén, de valószínűleg található egy legkevesebb veszteséget okozó kompromisszumos állapot.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2040) HSM válasza Petykemano (#2039) üzenetére


HSM
félisten

Ja, így igen, az egy programból indított összedolgozó szálakkal valószínűleg érdemes CCX-en belül maradni, és max picit veszít a kisebb turbó-val. :K Így a szál-csoportot lehetne ritkán a magok között dobálni, hogy a hőterhelés is elosztott lehessen.
Igen, ilyen szempontból a monolitikus dizájn a legjobb, viszont ott meg a cache késleltetése lesz magas, és sokmagos dizájn esetén sok energia elmehet a koherencia biztosítására. Nem mindegy, hogy 2*4 mag minden cache-ét kell koherensen tartani, vagy egyben 8-ét.

[ Szerkesztve ]

(#2041) apa111 válasza miresz (#2033) üzenetére


apa111
aktív tag

Sajnos ezt nem engedi nekem futattni ,mert le van lakatolva kódot kér,hogy vegyem meg.

(#2042) apa111 válasza apa111 (#2041) üzenetére


apa111
aktív tag

Ez nem kér kódot.[kép][kép].

(#2043) IstvánLászló válasza apa111 (#2016) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! apa111

Most értem haza és láttam a teszteket és tényleg csak is gratulálok az elért eredményekhez. :C

A tesztekkel sokat segítettél, én is ilyen eredményekre is számítottam és nem is ért csalódás.
A lényeg ha kiadnak az alaplapokhoz fix biost is majd biztosan sokkal jobb eredményekre is számíthatunk...
A lényeg már most döntöttem is hogy nyáron ha minden sikerül ez lesz az én configom is.
Köszönöm a munkádat és korrekt segítségedet és remélem még beszélgethetünk egymással.

Tisztelettel üdvözöl: István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#2044) Pubszon válasza apa111 (#2029) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem kicsit nagyobbak a GPU teszt FPS értékei, mert húzva volt teszt alatt a kártya.
Viszont az én procim sem gyenge azért, i7 3770K 4.4GHz-en, de így kaptam 11114 fizika pontot, te pedig 20000 felett, de az FPS is jól tükrözi 35 vs 64. :C

Ár/teljesítményben verhetetlen most az 1700! :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2045) nejad válasza Pubszon (#2044) üzenetére


nejad
aktív tag

Kend a hajadra velem együtt az i7 3770k-at 4,4ghz-n [link] az enyém sima i7 a turbó be van kapcsolva 4ghz jár. Még idén váltanunk kell :O :D

(#2046) Pubszon válasza nejad (#2045) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem 2 ponttal több. :DDD
Idén tervezem a váltást, eddig 1700 de lehet csak 1600 lesz, még nem tudom. Ősszel lesz 5 éves a mostani lap proci kombó, kiszolgált rendesen. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2047) nejad válasza Pubszon (#2046) üzenetére


nejad
aktív tag

kakaó van benne meg valszeg a kezdeti hibákat is javítják kérdés már csak az, hogy a játékkészítőknél, hogy lobbiznak majd, mert gondolom ahogy a vga-knál az egyik játék jobban fut a zöldön mint a piroson itt is bele lehet csempészni apró kellemetlenségeket. Meg valami jó kis vga-t is tolhatnának mellé, hogy faszán nézzen ki a konfig.

(#2048) apa111


apa111
aktív tag

Sziasztok.Csináltam egy pár tesztett ,4 letiltott maggal igy 4mag+4ht¸-8szállon,a Biosban piszkálgattam egy kicsit és másféle beállitásal /mint eddig a 16 szállon/ SIKERÜLT 4GHZ STABILAN futtatni a teszteket gyári hütés továbra is.Eredmények[kép][kép][kép][kép][kép][kép]Egykis rálátás legyen hozzávetőlegessen a kisseb RIZSÁKRA :) :)

(#2049) Omli85 válasza apa111 (#2048) üzenetére


Omli85
őstag

:R köszi a teszteket.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#2050) hundai válasza apa111 (#2048) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszönjük ! :R Jók lesznek ezek a 4/8-asok :C

-Wake up Neo!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.