Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Ragnar_ válasza Envo_ (#3245) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha már szóbakerült a mérés ,egyre gyakrabban látni egyébként ilyen gaming teszteknél frametime grafikonokat is, minél inkább közelít egy egyenest (Vsyncnél gyakorlatilag egy egyenes) annál inkább egyenletes, smooth lesz a gameplay...

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3252) Televan74 válasza nkmedve (#3248) üzenetére


Televan74
nagyúr

Köszi majd kiderül.Úgy láttam ugyanebből a típusból a 3600Mhz -es változat benne van a listában.Talán a 3200Mhz -es példánnyal sem lesz gond. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3253) simlisgumis


simlisgumis
tag

A teknőc jól van, a sör is elfogyott ,meg némi pálesz ! :D Idáig jutottam !

Majd ma folyt köv!

(#3254) pRoject22 válasza simlisgumis (#3253) üzenetére


pRoject22
őstag

Kemény cuccod lesz :)

¯\_(ツ)_/¯

(#3255) MZperX75 válasza simlisgumis (#3253) üzenetére


MZperX75
addikt

A drágaszág....

(#3256) simlisgumis


simlisgumis
tag

Jelenleg itt tartok! Még a blokk kap egy kis matt feketét , nem áll jól neki a réz!

Már várom ,hogy hogy muzsikál majd a ryzen így víz alatt ,de azt észrevettem hogy így 44 évesen már nem hoz annyira lázba mint régen! :N Sajnos....
Ja ,és ha probléma ,hogy ide posztolok képeket az összeszerelésről,akkor jelezzétek nem akarok balhét !

(#3257) IstvánLászló válasza simlisgumis (#3256) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a képeket az összeszerelésről és várom a tapasztalataidat. :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3258) apa111 válasza simlisgumis (#3256) üzenetére


apa111
aktív tag

Üdv a táborban GRATULA :C :C nagyon jól néz ki a cuccos már várom ,hogy nyomd a RIZSÁT :D :D minél több tesztel :C :C :R

(#3259) pRoject22 válasza IstvánLászló (#3257) üzenetére


pRoject22
őstag

Nem hoz lázba? :) Lehet ,hogy csak a rossz idő vagy front hatás miatt :D

Engem 35 évesen is ugyanúgy lázba tud hozni mint anno 16 évesen, mondjuk akkor még nem ilyen cuccok voltak ^^

¯\_(ツ)_/¯

(#3260) Ragnar_ válasza simlisgumis (#3253) üzenetére


Ragnar_
addikt

Milyen ház ez, hogy direkt ekkora tér van a vízhűtésnek ? (Azt a reservoirt nem kellene 90 fokkal forgatni, hogy, ha levegősödik a rendszer, akkor a buborék ne menjen a csőbe? Lehet, hogy így is üzembiztos, de ha elfér függőlegesen is.., bár mondjuk nincs nagy jelentősége, annyi levegő úgy se valószínű, hogy lesz, hogy bekerüljön a csőbe, nekem annó a reservoir beömlője volt a legmagasabb ponton, úgy totál egyszerű volt légteleníteni, és utántölteni is..)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3261) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Mármint ha a te reservoirodat nézzük akkor (gondolom) a tetjén lehet feltölteni, nem a 2 csőcsatis végénél ezért annak kéne a legmagasabb ponton lennie.. És így a levegőbuborék is ott köt ki előbbutóbb, ha lesz..illetve a hőtágulás miatt amúgy is tanácsos nem teljesen feltölteni elvileg, de hogy gyakorlatilag az a 10-20C°mennyit jelent a hűtőfolyadéknál én nem próbáltam ki annó, nem töltöttem fel teljesen a rendszert...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3262) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Bár, feltöltés után is el tudod fektetni.. csak akkor nem az lesz a legmagasabb pont a rendszerben.. (Ejj a régi szép idők, mikor én is vízhűtést szereltem... :DDD)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3263) Plasticbomb válasza simlisgumis (#3256) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem rossz, nem rossz. Én meg poénból beleraktam az mitx alaplapom a towerbe:

Háááát, a méretek közötti különbség megdöbbentő....

(Upsz, nem figyeltem, azt hittem a vizes topikban vagyunk...XD)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3264) -Gabesz- válasza simlisgumis (#3253) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Azért vigyázzál, mert a sörre meg a páleszra az a tejszerű valami nem biztos hogy jó lesz :D:D

Amúgy nagyon fasza a gépezet! :R

(#3265) Márk válasza Oliverda (#1) üzenetére


Márk
senior tag

A csak Ryzen 7-et ismerő BIOS-ú lapok vajon majd tudnak bootolni Ryzen 5-tel legalább annyira, hogy az UEFI alól csináljon az ember egy BIOS frissítést, vagy se kép se hang effektus lesz? :F

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#3266) HavocS válasza Márk (#3265) üzenetére


HavocS
senior tag

Mivel gyakorlatilag ugyanaz a processzor gyárilag letiltott magokkal, szerintem simán bootolnia kell, persze ez csak feltételezés.

(#3267) tailor74 válasza Plasticbomb (#3263) üzenetére


tailor74
őstag

Na, ott van hely vízhűtésnek. :D

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#3268) hokuszpk válasza pRoject22 (#3259) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

idovel elmulik.
kinel elobb, kinel kesobb....

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3269) IstvánLászló válasza pRoject22 (#3259) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

"Nem hoz lázba?"
Szerintem a kolléga csak viccelt, én is izgulnék a helyében.
A cuccos nagyon szép és már várom a minél több tesztet és tapasztalatot.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3270) simlisgumis válasza Ragnar_ (#3260) üzenetére


simlisgumis
tag

Ez egy LD cooling v8. A tartály elférne állítva is de nekem ez így jobban tetszik,amíg légtelenítek majd kiveszem. De ez itt nagyon off már.

(#3271) simlisgumis


simlisgumis
tag

A blokk átfestve.

(#3272) Omli85 válasza pRoject22 (#3259) üzenetére


Omli85
őstag

Ez olyan mint a legó (csak drágább) sosem lehet megunni :DDD

simlisgumis: Ez már az új AM4-es EK blokk ?

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3273) Depression válasza Omli85 (#3272) üzenetére


Depression
veterán

Inkább mint az autó, egy idő után már csak használni akarod, nem bütykölni.
20 éven át engem sem lehetett kiszedni a gép belsejéből, ma már ráz a hideg, ha hozzá kell nyúlnom. Persze megteszem, de már nem örömömben.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3274) Tengo válasza simlisgumis (#3256) üzenetére


Tengo
aktív tag

Nem gondolkodtál azon hogy a tartály-t az alaplap jobb oldalán rögzíted, mert így egy kicsit üresnek tűnik a belső. Nem okoskodok csak egy ötlet amúgy durva az a ház, egy kisebb család akár be is költözhetne a földszintre.

(#3275) Tengo válasza Omli85 (#3272) üzenetére


Tengo
aktív tag

Nem is biztos, hogy drágább mint a legó...... :D ;]

(#3276) simlisgumis válasza Omli85 (#3272) üzenetére


simlisgumis
tag

Nem, ez még am3 as blokk, inkább vettem crosshair 6 ot azon rajta van a régi furat is ,igy nem kellett blokkot cserélnem!
Depression Na ez nagyon igaz!!

Tengo De igen , de igy jobban tetszik! Rakok oda virágot ! :)

[ Szerkesztve ]

(#3277) Omli85 válasza Depression (#3273) üzenetére


Omli85
őstag

Hát ez így van bár embere válogatja szerintem :) ettől függetlenül egyetértek veled.

(#3275) Tengo: Végül is ha a mai legó árakat nézzük... :DDD

(#3276) simlisgumis: Részben emiatt döntöttem én is ezen deszka mellet meg hát van rajta minden csudajó finomság :D. Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3278) Walter_White válasza simlisgumis (#3271) üzenetére


Walter_White
senior tag

Milyen ramok? 4-es kit vagy 2db kit?

[ Szerkesztve ]

(#3279) zzola válasza simlisgumis (#3271) üzenetére


zzola
félisten

Szép!

(#3280) simlisgumis válasza Walter_White (#3278) üzenetére


simlisgumis
tag

4 es gskill trident [link]

(#3281) VirsLee


VirsLee
őstag

Asus Prime B350-PLUS vagy MSI B350 Tomahawk? Van érdemi különbség a kettő között? Msi lapnak kb. 30 százalékos felára van. 1700 vagy 1600X menne bele, egy RX480-nal.

(#3282) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Srácok, akinek a lapja monitorozza a VRM-et, meg tudjátok írni, hogy egy 10 perces prime95 small FFT-s teszt után hány fokos?

(#3283) HavocS válasza VirsLee (#3281) üzenetére


HavocS
senior tag

Nekem gyanús hogy az Asus a legolcsóbb. Viszont ha pluszt adnék érte akkor már inkább a Giga AB350.

Más: 4+0 vs 2+2 játékokban.

Mérési hibahatár kategóriájú az eltérés játékokban, AIDA64-ben látszik valamennyire, de ott se számottevő. Jók lesznek azok a Ryzen 3-ak is.

(#3284) BiP válasza HavocS (#3283) üzenetére


BiP
nagyúr

Túlzás, hogy mérési hibahatár, bár elviselhető a különbség.
Korábban is linkelt PCGamesHardware tesztje jól mutatja, hogy 4 játékban mekkora a különbség.: [link]

(#3285) velizare válasza BiP (#3284) üzenetére


velizare
nagyúr

sub5% a különbség a bf1 kivételével a másik háromban. és ha hozzáteszem, hogy általában nem cpu-limiten játszunk, akkor nem hiszem, hogy ebből valós felhasználásnál (mert 720p egy gtx 1080nal nem az) bármit is érezni fogsz, ha normális optimalizálást kap az adott játék.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3286) HavocS válasza BiP (#3284) üzenetére


HavocS
senior tag

Az AIDA64-es mérésekre valóban túlzás, a többinél viszont az a túlzás, hogy a "2+2 felosztás miatt hulladék lesz a Ryzen 3" ami sírás ment nem olyan rég. :)

(#3287) BiP válasza HavocS (#3286) üzenetére


BiP
nagyúr

A sírás mindenképp túlzás.
Én is úgy vélem, hogy egy normálisabb vidkártyával (1060 és felette), fullHD feletti felbontáson kb. semmi nem fog érződni az egészből.

(#3288) jocomen válasza HavocS (#3283) üzenetére


jocomen
aktív tag

BF1 minimum eredmények érdekesek:
6:30 - ahol csak min & avg van, ott minimumnak 116-120 fps-t ír,
6:43 - ahol nézi a min 0.1% & min 1%, ott meg 74 / 82 fps
Hogy lesz ebből 120 minimum? Valamit nem jól mért, szerintem.

(#3289) janos666 válasza HavocS (#3283) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az a Fry Cry Pimal eredmény szerintem minden, csak nem jó. Házon belül is minden felállásban egyforma a Ryzen, ráadásul ezt játszva lehagyja az Intel (jobban, mint az órajelfölény) kevesebb magból. A Ghost Recon hasonló: betömörül egy szintre minden Ryzen, aztán core/thread arányban köré rendeződik az Intel (kivéve, hogy ehhez durván fele annyi magra/szálra van szüksége), ami kb. órajel-arányos mértékben vezeti a csúcsot is (csak fele magból).
A Maffia-ban 4/8-as Ryzen kell, hogy befogják a 4/4 Intel-t, és az órajel-fölénnyel még így is a 4/8-as Intel győz 8/16 Ryzen-el szemben is (megint: fele magból). Battlefiled: durván ugyan ez, csak még jobban húzza az órajel az Intel vitorláját. Az F1 is ehhez hasonlít.
A For Honor-nak minden mindegy.

Nyilván lehet vele játszani (hah! van aki boldog fix 30fps-el konzolon! :P annyit meg tuti kiprésel a 2+2 Ryzen is), de néhány kirívó esetet leszámítva szinte mindig jobb játéktesztekben az Intel. Annyira, hogy erre én már lassan azt mondom, hogy kár erőltetni a játékteszteket, ez a Ryzen egyszerűen nem erre való.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3290) sb válasza velizare (#3285) üzenetére


sb
veterán

Teljesen jó, alig lassul tőle és az is csak spec esetekben ugyebár.
Így a 4/8 Ryzennél nem sok érv marad majd az Intel 4/8-hoz hasonlítva azokból amiket a 8/16-nál felhoztak.

szerk: janos666. Már látom, meg is jött valami mondvacsinált érv az AMD ellen. Te milyen meccset nézel?
Hol látsz 30fps-eket? Hol van óriási lemaradás? 1-2 játékban aminél az órajel számít és a több magot is lesz*rja (vagyis szutyok játéknál). És a bónusz: 1. csontra húzott Intelek ellen nézed. 2. Ár nélkül.
Igen, a 7700K leveri, maxra húzva és 2x áron, 10-30%-kal. :D

Más: Fogyasztást mértek már valahol 4/8 felállásban?

[ Szerkesztve ]

(#3291) schawo válasza jocomen (#3288) üzenetére


schawo
titán

Úgy, hogy a minimum mindig az egész másodperceben megszámolt összes képkockát jelenti. Ha van egy másodpercben akadás, mellette meg pörgő fps, akkor az egész másodpercben sok képkocka keletkezik, az értékből nem lehet kiolvasni az akadásokat. Erre csak a %-os eloszlás alkalmas.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3292) jocomen válasza schawo (#3291) üzenetére


jocomen
aktív tag

Tehát a minimum az a legrosszabb másodperc avg-je?

Szerk:
#janos666: ha minden játéknál mért volna min 0.1 és 1%-okat, lehet az intelre mondanád, h nem játékra való :P

[ Szerkesztve ]

(#3293) nejad


nejad
aktív tag

Én inteles vagyok csak olvasom a topikot és csak nevetek azokon akik azon sírnak, hogy pár %-kal kikap egy egy hónapja megjelent proci olyan játékokban amik egy éve intelre készültek. Szerintem a nagy többség évekkel ezelőtt kiegyezett volna ilyen különbséggel.

(#3294) janos666 válasza sb (#3290) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sehol sem látok 30fps-t, szerintem egyértelmű volt az a rövid tőmondat, hogy "van akinek fix 30fps is elég konzolon" (tudod, XBox, meg ilyenek), ami arra utalt, hogy attól nyilván egyértelműen jobb a teszt összes szereplője (így példaképp ahhoz képest lényegtelen is az egész, hogy melyik mennyivel jobb).

Azt a 0.1% grafikonosdit átugrottam, de megkeresem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3295) Ragnar_ válasza janos666 (#3289) üzenetére


Ragnar_
addikt

Majdnem jól látod a helyzetet, átlag 10-15% + FPS, gyakorlatilag semmit nem jelent, nem valószínű, hogy egyértelműen ráböknél melyik konfig megy 100FPS-el és melyik 120- al, ha ki lenne kapcsolva az FPS kijelző. Far Cry primal az egyetlen játék a tesztből ahol azt lehet mondani, hogy az Intel jelentősen jobban megy.(Valószínűleg kapott is az UBI egy kisebb bőröndöt az Inteltől, az látszik, hogy a For Honorra már nem küldött bőröndöt az Intel) Ha erre te azt mondod, hogy a Ryzen játékra nem alkalmas, hajrá. De ott az F1 2016 ahol a 2+2-es Ryzen 4GHz-en jobban megy, mint az i5 4.8 GHz-en. A Maffiánál szerintem valamit elnéztél, mert ismét a 2+2-es 4GHz-es Ryzen megy 4.8 GHz-es i5 szinten. De mindenki maga dönti el, hogy milyen procit vesz, az tény, hogy akinek kaby i7/i5 procija van annak nincs miért váltania játékok miatt egyelőre, mivel sok játékban még mindig az órajel számít nem a threadek.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3296) janos666 válasza Ragnar_ (#3295) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Te is imádjátok kisarkítani a dolgokat. :DD
Benne van a hozzászólásomban, amire válaszolsz, hogy "nyilván lehet vele játszani". Szerintem csak kár erőltetni, hogy addig-addig nézegessük és csavargassuk a játékteszteket, míg végre azok is úgy kezdenének kinézni, mint pl. Cinebench vagy video encode tesztek, ahova egyértelműen jobb a Ryzen. Játékra szerintem nem egyértelműen jobb, hanem úgy tűnik picit gyengébb, de ez van, mégis megpróbálják tízszer is lemérni százféleképp, majd ezerféleképp megmagyarázni a számokat, hátha végre egyszer valami más eredményt kapnak (azt, hogy jobb a Ryzen játékra, mint a Kaby). Ez az, amit kezdek unni.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3297) schawo válasza jocomen (#3292) üzenetére


schawo
titán

Igen

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3298) HavocS válasza BiP (#3284) üzenetére


HavocS
senior tag

Ők 2133-as RAM-mal teszteltek, a srác akit linkeltem 3000-essel. Lehet hogy itt jön ki a nagy különbség.

(#3299) HavocS válasza janos666 (#3296) üzenetére


HavocS
senior tag

Játékra gyengébb, de ezt eddig is tudtuk. 75k-s 7600k-hoz képest a legtöbb játékban veszít majd 10%-ot max a 4/8-as Ryzen 65k-ért, cserébe a streamelés sokkal simább lesz rajta. 60 FPS "mindenhol" megvan, 144 FPS-re meg nem i5-öt vesz az ember eleve.

(#3300) #45997568 válasza janos666 (#3296) üzenetére


#45997568
törölt tag

Az unalmas az amikor ugy osztjak itt az eszt egyesek mintha lenne fogalmuk arrol amit mondanak.

Az alatalam jatszott jatekoknal hibahataron belul van a kulonbseg 4790k es Ryzen kozott 1440p-ben, innentol kezdve barmilyen erveles fals es hiteltelen. Ha ezen sikerul tullepni, akkor lehet beszelgetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.