Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) t72killer válasza HSM (#3600) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Ryzennel a fabricot sikerült egy kicsit túlságosan "jövőbemutatóra" faragni, megoldhatták volna, hogy a memórajel dupláján pörögjön a CCX-csicsergés. 4GHz-es RAM-okat venni manapság elég mélyen zsebbevágó élmény:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3602) HavocS válasza t72killer (#3601) üzenetére


HavocS
senior tag

Egy 3200 CL16 még mehet CL20 4000-en, ha a lap is támogatná. Elméletben persze.

(#3603) Zeratul válasza t72killer (#3601) üzenetére


Zeratul
addikt

Valami hagyni kell a következő generációnak is. :DDD

(#3604) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

AMD Ryzen Community Update #2

"Let's talk BIOS updates:

Finally, we wanted to share with you our most recent work on the AMD Generic Encapsulated Software Architecture for AMD Ryzen™ processors. We call it the AGESA™ for short.

As a brief primer, the AGESA is responsible for initializing AMD x86-64 processors during boot time, acting as something of a “nucleus” for the BIOS updates you receive for your motherboard. Motherboard vendors take the baseline capabilities of our AGESA releases and build on that infrastructure to create the files you download and flash.

We will soon be distributing AGESA point release 1.0.0.4 to our motherboard partners. We expect BIOSes based on this AGESA to start hitting the public in early April, though specific dates will depend on the schedules and QA practices of your motherboard vendor.

BIOSes based on this new code will have four important improvements for you

1. We have reduced DRAM latency by approximately 6ns. This can result in higher performance for latency-sensitive applications.

2. We resolved a condition where an unusual FMA3 code sequence could cause a system hang.

3.We resolved the “overclock sleep bug” where an incorrect CPU frequency could be reported after resuming from S3 sleep.

4. AMD Ryzen™ Master no longer requires the High-Precision Event Timer (HPET).

We will continue to update you on future AGESA releases when they’re complete, and we’re already working hard to bring you a May release that focuses on overclocked DDR4 memory."

(#3605) t72killer válasza HavocS (#3602) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet ez lesz a stratégia, ahogy beérnek a lapok, biosok és ramok... Az Early adopter persze fizeti a tanulópénzt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3606) M@trixfan válasza .Ishi. (#3604) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez is azt mutatja hogy alaplapból követelmény a minőségi és ramból is meg kell adni ami jár. Ezeken nem lehet spórolni most. CPU-ból viszont simán lehetne a legkisebb 1700 és később új stepping. Nem tudom mennyi lehetőség van még a mikrokódban, de ha ez és a Creators Update megoldja a most kritizált dolgokat akkor igencsak reális lenne az Inteltől további árcsökkentés, vagy gőzerővel előbb kihozni a Kaby/Skylake :F X-et. komolyan itt kattogok mint a bolond az utóbbi két hétben, hogy beleugorjak-e egy Ryzen build-be Kaby helyett? jó lett a körítés is nagyon, nem csak a CPU.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3607) t72killer válasza M@trixfan (#3606) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Kaby-X egyelőre egyetlen 4magos 7700k reinkarnációból áll, ez így nem nagy eresztés. Meglássuk, hogy a combosabb darabjaikra (6900k-szint) hajlandóak lesznek-e emberibb árcédulát ragasztani v. egy értelmesen árazott 8magos Kaby-X-el előjönni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3608) HSM válasza t72killer (#3601) üzenetére


HSM
félisten

Sanszosan nem bírt volna többet. De tény, szvsz is lehetne gyorsabb. :K

(#3605) t72killer: Az early adopterségnem mindig megvan az ára, de az előnye is. :K Hamarabb használhatod a rendszert, mint aki fél évet vár, hogy kiforrjon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3609) BiP válasza t72killer (#3607) üzenetére


BiP
nagyúr

M@trixfan (#3606)
Ha X kell, akkor Skylake-X, mert 10,8,6 maggal csak az jön. Kaby-X-ből meg csak a 4magos, 2csatornás 7740-ről lehet tudni, semmi egyéb.

De én akkor már azt mondom: inkább Ryzen, mert >4 mag esetén már olcsóbb, és abban a kategóriában órajelhátránya sincs.

(#3610) t72killer válasza BiP (#3609) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásul a Ryzen már piacon van, Sky-X még sehol. Viszont a 12-16magos Ryzen úgy néz ki újféle foglalatot is hoz a piacra, hiába ruház be valaki ma egy x370-es csodalapba, az igazán nagy procik nem fognak belemenni.

Szóval az idei meccs még messze nincs lejátszva. A memórialimitet látva azt se tartom kizártnak, hogy az AMD reszel egy kicsit a CCX-kommunikáción.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3611) BiP válasza t72killer (#3610) üzenetére


BiP
nagyúr

Na igen, ez is egyértelműen mellette szól, még ha kicsit "béta" is a platform.
Viszont azt el kell fogadni, hogy itt most az 1800x a teteje. Akinek ennél is több mag kell ill. 4csatornás mem, az várja meg az AMD-s HEDT-t. De olcsó az sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3612) HSM válasza t72killer (#3610) üzenetére


HSM
félisten

Vicces is lenne annyi mag 2 csatornás memóriával... :C

Ezen sincs mit csodálkozni, nem lehet egy foglalattal mindent lefedni, mert nem költséghatéékony kis pocinak nagy infrastruktúrát köríteni. Egyébként eddig is így volt, külön foglalatba mentek a szerver AMD-k, az asztali AM3-hoz képest akár dupla magszámmal. Csak azokat nem hozták le régen, mint az Intel, HEDT-nek.

[ Szerkesztve ]

(#3613) t72killer válasza BiP (#3611) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2db 1700x ára belefér, ha azoknak megfelelően elvihető 4GHz környékére. Ez jóval olcsóbb lenne a mostani "HEDT király" 6950x-nél, és 2x körbehugyozná azt multiban.

#3612: hja, akkor az intel is a turbógyors RAM-okra lenne utalva :DDD.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3614) HSM válasza t72killer (#3613) üzenetére


HSM
félisten

Hát pedig ez van készülőben... 2db 1700 és 200W-os lapokról pletykálnak alájuk... Ha 4Ghz-en nem is, de bő 3,5ghz röhögve hozható lenne velük, az is durva 16 magon.... Ott már tényleg inkább az átlag felhasználói programok skálázódása lenne már a szűk keresztmetszet, nem a proci...

[ Szerkesztve ]

(#3615) t72killer válasza HSM (#3614) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez már érezhető ugrás lenne a 4770k-ról videófeldolgozásban:R.

Az "átlagfelhasználóira" kérdés mennyire lesz okos az energiagazdálkodás. Ha képes lesz az egyik blokkot teljesen lekapcsolni, a másikból meg 2-4 magot 4GHz felett járatni, akkor jó lesz ez.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3616) Tengo


Tengo
aktív tag

Elég nehéz ezt a dögöt 24/7-re stabilizálni. Cinebench Stabil és IBT VH 10 Pass stabil között kb ég és föld a különbség. Kezdem visszasírni a x58-asomat. Már visszaléptem 3.8-ra, nem bírta már a feszemelést a stock cooler. Kapható már bármilyen értelmes hűtő itthon am4 lefogatóval?

[ Szerkesztve ]

(#3617) velizare


velizare
nagyúr

a legrosszabb ebben a ryzen hypeban az, hogy tele van vele az amd subreddit, és sokat kell lapozni a vegás pletykákért. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3618) sb válasza t72killer (#3615) üzenetére


sb
veterán

"Átlagra" 16 mag még overkill lesz saccra 10 évig, erre most nagy pénzt tennék. Látva a mai x86 kódokat és a hatalmas fejlesztési potenciált. A videófeldolgozás sem "átlag". Ha annyira kellene már gpu-val menne az encode 1-2 nagyságrenddel gyorsabban.

Aztán az is simán lehet, hogy örökre overkill marad. Logikusan a heterogén út lenne a jóval hatékonyabb.

(#3619) Tengo


Tengo
aktív tag

Remélem a vegából is lesz valami, mert lassan a 290-est is nyugdíjazni kéne.

(#3620) nkmedve válasza Tengo (#3616) üzenetére


nkmedve
őstag

Akkor úgy tűnik neked is 3.8 lesz az ideális órajel, mint nekem. Nálam is valahogy úgy áll a dolog, hogy 3.9-en elindul és egy tesztet esetleg le tudok futtatni, de IBT-ben kifagy, magasabb fesz sem segit (1.4V-ig próbáltam, annál fennebb semmiképp nem akartam menni). 3.8-on viszont pedig teljesen stabil (1.35V).

(#3621) HSM válasza t72killer (#3615) üzenetére


HSM
félisten

Erre már ezer éve képesek a procik... Csak a sok "okos" tuning manual 0. lépése, hogy kapcsold ki... :DDD
Az X58-as hatmagosom is tudja, amúgy C6 a neve. Szépen működik is, teljesítménycentrikus módban is, pl. böngészésnél nélküle egy oldalfrissítés +80W fogyasztás helyett csak +30W az üresjárathoz képest. Nem mindegy. ;)

(#3616) Tengo: Ez minden procinál így van... X58-on se jelent sokat, ha a Cinebench lefut. :DDD De az IBT VH 10 kör is elég nokedli. Nálam a stabilitás 24 óra Prime95 Blend-nél kezdődik, közben netezés, videózás, meg minden vegyesen. Az már valami irányt mutat.

[ Szerkesztve ]

(#3622) TESCO-Zsömle válasza Tengo (#3619) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

2 hónap.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3623) bil válasza Tengo (#3439) üzenetére


bil
tag

Erdekes hogy mindenki ezt veszi a giga-bol. Miert jobb ez mint a sima ab350-es gaming?

This is extremely dangerous to our democracy!

(#3624) Tengo válasza HSM (#3621) üzenetére


Tengo
aktív tag

Nem arra céloztam, csak x58-ban közel volt a cinebench stabil és az atom IBT preset. Mindig úgy csináltam, hogy kinyomoztam cinebenchel egy beállítást, utána fixáltam IBT-vel. Jól működött a módszer, mert közel volt a kettő egymáshoz feszültségben. De most az 1700-assal 1.25-on is simán leszalad bármennyi Cinebench 3.9-en, de IBT VH még 1.34-en is elszált 20 perc után. Nem kellene neki sok, de a stock már 1.3-nál sem kényelmes. Amúgy ahogy tapasztaltam a ryzen hőtermelése legfőképpen a vcore és a soc fesztől függ. A jó öreg westmare simán a freki növeléssel is ugrált felfele a hőmérséklet.

(#3625) Tengo


Tengo
aktív tag

(#3623) bil

Jobbak a csatlakozásai + nekem alap az optikai hangkimenet.

[ Szerkesztve ]

(#3626) HSM válasza Tengo (#3624) üzenetére


HSM
félisten

Ennél is ugrál felfelé a freki emelésével, minden procinál adott. AHogy a fesz emelésére is, csak az itt hatványozottan jelentkezik, mert már nem anynira jó neki ez a 4Ghz magassága. Szerintem simán add be neki valami köztes ram órajelre, és a CPU-t 3700-3800Mhz-re és jó lesz az. :K Neked azért ésszel kell a feszt, mert a lapod VRM-je azért nem egy erőmű, az is lehet a komolyabb tesztek gátja. :K

Az X58-at sem könnyű amúgy se tesztelni, se fixálni, ha tényleg fontos a stabilitás. Nekem az X5660-am tud tesztre 4,3Ghz-et, de 4Ghz-re sem volt gyerekjáték úgy tényleg igényesen belőni stabilra. Mondjuk megy is rendesen... (916 pont Cinebench R15)

[ Szerkesztve ]

(#3627) Tengo válasza HSM (#3626) üzenetére


Tengo
aktív tag

Így stock coolerrel nem fogom tovább erőltetni, amúgy is a 3800 most elég igéretesen néz ki, nem győzőm csökkenteni a feszt.

Én x5650-est cseréltem le. 4.4GHZ-en hajtottam 3 évig 1.36V-al, remek példány volt. CB 1062. Elég delej volt. Bench maxom 4.62-volt, stabilan, de egy rémálom volt hűteni és bekérte a 1.42-t.

Ramot amúgy stabilizáltam 2933-ra memtest stabilan, de azért nem adom fel a 3200-at.

[ Szerkesztve ]

(#3628) HSM válasza Tengo (#3627) üzenetére


HSM
félisten

Csak azért írtam, mert könnyen lehet, hogy a 3200-as ram okoz instabilitást a prociban... :) Lehet, pár BIOS után menni fog, de elsőre simán lehet ez a gondok forrása.... Később még mindig húzhatsz rajta feljebb.

Nálam ennyi volt, amit jó szívvel kihúztam belőle: [link] Ugyan gyengébb ramokkal, de a Prime-ot is bírta 4300-on egy órát, amíg kínoztam vele: [link]. Felette viszont már nem annyira szeret lenni. Tesztre ebből is kijött a 4,4Ghz, de a ramok elég bénán jöttek ki, szval nem eltt sokkal gyoirsabb a 4300-asnál. :) [link]
Végül 4Ghz-re, és 1,28-1,3V közötti feszre lőttem be neki, ezzel lett full stabil, működő energiatakarékossággal.

[ Szerkesztve ]

(#3629) Tengo válasza HSM (#3628) üzenetére


Tengo
aktív tag

3200 egyelőre nem is megy, de 2933-at belőttem jól. Rátoltam 1 pass-t memtesttel és hibátlan, szóval most azt kivettem az egyenletből. Én azt furcsállom amúgy hogy mindenhol basztatják a soc voltage-et. Nálam egy dekát nem segít a stabilitásban. Ami nem volt stabil 0.8-on az nem volt stabil 1.15-ön sem. Ram stabilitást sem befolyásolta nálam. Egy csomó helyen feltolják pedig, fórumokon, videókban.

[ Szerkesztve ]

(#3630) HSM válasza Tengo (#3629) üzenetére


HSM
félisten

Semmit nem jelent, hogy a memtest lefut. :N A CPU-ba van integrálva a vezérlő, ha mást is csinál még simán borulhat. A memtest inkább a memóriák tesztelésére van kitalálva, a proci vezérlője meg más állatfajta.

(#3631) Tengo


Tengo
aktív tag

Már letoltam 60 IBT VH-t 2933-as rammal, és nem győzöm csökkenteni a vcore-t (1.24-nél tartok), így majdnem biztos vagyok benne hogy ezt a ram sebességet bírja. A memtestről meg annyit hogy a 3200 hibázott windows alatt és memtestben is, szóval szerintem reprezentatív.

(#3632) Johni5 válasza Tengo (#3631) üzenetére


Johni5
őstag

Memóra Superpi 32m Ha lefut,akkor patent.Mi ezt használjuk.

(#3633) bil válasza Tengo (#3625) üzenetére


bil
tag

Koszi, aszittem vmi komolyabb (pl. VRM) különbség is van. Persze kinek mi a komoly. :)

This is extremely dangerous to our democracy!

(#3634) sb válasza HSM (#3621) üzenetére


sb
veterán

Azt sem árt azért kitapasztalni mire mennyire érzékeny.
Nem felejtem el ahogy a Phenom II-őm unlockoltam, fesz, freki, NB, stb... állítgatás, Prime Blend tesztek jobbra-balra. Több körös 10-12 órás futás után stabilnak tűnik... ráment 2-3 nap. Majd GTA IV indít és 2mp alatt csontra fagy. Reboot, indít, újra 2mp és fagyi.

Nem annyira volt egészséges a 2 unlockolt magból az egyik ami prime és normál web, videó, stb... alatt sehogy nem jött ki. :D

(#3635) Tengo válasza Johni5 (#3632) üzenetére


Tengo
aktív tag

Oké ráugrok arra is.

(#3636) #45997568


#45997568
törölt tag

Asus Crosshair lapokhoz van uj BIOS.

Amit neztem most, hogy egeszen biztosan memovezerlo miatt nem megy a mar 4 modul 3200-on, el sem indul, kivancsi leszek az uj BIOS segit-e ebben :R

(#3637) Tengo válasza Johni5 (#3632) üzenetére


Tengo
aktív tag

Simán lefutott a pi 32m

Ez a vége, ez alatt már IB elszál:

Amíg nem lesz víz a feje felett ez marad.

Még a ramot megpróbálom 3200-on összerakni, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#3638) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Én meg kiszemeltem az mATX-es Gigabyte AB350M-Gaming 3-at, most látom, hogy márc. 29-én frissült utoljára a támogatott memória-lista, és már tornásszák feljebb a HyperX Fury-ket meg a Predatorokat. :C (pl. a HX432C16PB3K2/16 már natívan megy 3200Mhzen)

[ Szerkesztve ]

(#3639) schawo válasza Tengo (#3616) üzenetére


schawo
titán

Minek IBT-ben agyonterhelni? Mi haszon származik abból, hogy megtudod, hogy ikszmillió IBT kör után túlhevül a proci, és elkezd szivárogni a meleg miatt, aztán emiatt befagy? Az IBT-n kívül semmi sem terhel ennyire, még hasonlóan sem fogja felforrósítani a procit, nem lesz túlzott szivárgás, és minden normál, valóban használt terhelésnél stabil lesz a proci. Az én X5650-em sem nonstop-IBT stabil 4.4-en. Egyszerűen nem lehet azt a hőt tartósan elvezetni. De minek is. Annyi hő valójában nem is létezik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3640) HSM válasza sb (#3634) üzenetére


HSM
félisten

Idézném egy bő 6 évvel ezelőtti hsz-em: [link]. ;)
Minden egyes darab proci más. Persze, minden generációnak megvanak a maga jellegzetes mintái, hol érdemes először keresni a hibát, jó-e. :K
4-5db i7 920-ast teszteltem anno végig, szval volt lehetőségem megtapasztalni a lelkiviláguk. :DDD

(#3639) schawo: [link] ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#3641) Tengo válasza schawo (#3639) üzenetére


Tengo
aktív tag

Ki így, ki úgy. Én akkor nyilvánítom stabilnak az overclokomat ha kibír 30 IBT kört VH-n vagy 10-et maxon. x5650-em 4.4-en kibírta és nem is omlott össze a gép soha semmilyen körülmények között.

(#3642) SP4C3


SP4C3
veterán

Gondoltam megosztom veletek :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#3643) arnoldito válasza sb (#3634) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ezzel én is így vagyok, hogy IBT alatt nagyon full stabil volt az i5-m, de gamek alatt meg finom fagyások voltak, a prime95 meg hanyagolom is mert nem akarom a rendszeren kicsinálni. Játékok meg IBTvel szoktam párhuzamosan tesztelni, főleg, hogy játékra használom csak a konfigot... :)

[ Szerkesztve ]

(#3644) schawo válasza Tengo (#3641) üzenetére


schawo
titán

Levegővel? Vízzel az 5680-am 5.0-t is bírt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3645) Omli85


Omli85
őstag

Nálam úgy néz ki 3960Mhz környéke a lépcső ott elkezdi kérni a feszt szépen. 1.4v+ kell a 4Ghz mellé, hogy egyáltalán bootoljon a win :) mondjuk az igaz különösebben nem szöszöltem vele pár órácskát majd rá szánok valamikor kitapogatni a dolgokat.
Viszont én úgy érzem inkább a 3.8-3.9 lesz a befutó értelmes feszeléssel és mellé befaragott memóriával mert egyelőre az 2400+ fölé sehogy se megy :].

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3646) B@ldrick válasza Omli85 (#3645) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

2666-on másoknak ment ez a RAM, 1002-es biossal. De ha BCLK-t emelsz elvileg elérhető nagyobb sebesség. Hogy natívan is menjen minden csippel úgytűnik várni kell, hogy AGESA-val megtámogassák.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#3647) BiP válasza B@ldrick (#3646) üzenetére


BiP
nagyúr

Áprilisban megjönnek az AGESA-s biosok, úgyhogy alakul ez.

Mire kijönnek az R5-ök, és igazán elterjed majd (valljuk be, a nagy többség nem a 100e feletti R7-ekre várt), és sok ember rácuppan, addigra tök használható a platform. Úgyhogy nincs is ezzel komoly baj.

De egy alaplap-bios-memória friss körképet szívesen megnéznék.

Már csak azt sajnálom, hogy 3000 felett nagyon elkezd drágulni a ram.

[ Szerkesztve ]

(#3648) bil


bil
tag

Sziasztok!
Követem a topikot, de van valamennyi elmaradásom.

Vettem Corsair CMK16GX4M2B3200C16 (2x8GB) 3200Mhz ramot, mert azt olvastam, hogy az Samsung B-Die, de mint kiderült az a verzió, amit vettem (ver 5.39) már Hynix és max 2666-on megy a Ryzen-nel.
Még nincs lap és proci, de jövőálló RAM-ot akartam venni.
Ezzel mi a helyzet? Ha most nem megy 3200-at a RAM Ryzen-nel, ez később még változhat, vagy érdemes lecserélnem be egy Samsung-ra?

Köszi!

This is extremely dangerous to our democracy!

(#3649) apa111 válasza bil (#3648) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia. nekem ez van CMK16X4M2B3200C 16R 2X8giga Sk Hynix ram megy 3200mhz is van egy két program ahol hibázik de azon kivül megy 3200-ön.Hogy 100-as legyen a dolog vissza vettem 2933-ra ,alaplapi memo lista már 4133 -ig irja a ramokat ugy-hogy kövi bios biztos totél stabillá rakja a memot,söt bizok benne ,hogy 3600-3800 viszi majd. :K

(#3650) Walter_White válasza bil (#3648) üzenetére


Walter_White
senior tag

Teljesen új platform, menni fognak, de még a biosokat heggesztik. Nálam már 2933-on elindult és stabil is Winben, de ha kikapcsolom a gépet, sajnos visszaáll alapra... majdnem minden lapnak megvan az Intel megfelelője, ha ott 3600-3700-4000-es memóknál tart a támogatás (kiforrott biossal) akkor itt is meg lesz oldva. Ez 99%. De még a lapgyártók is most ismerkednek vele :) fx óta ez az első "igazi" architektúra az AMD-től.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.