Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) HSM válasza TESCO-Zsömle (#3496) üzenetére


HSM
félisten

Kitűnő választás. :K Szvsz simén meglesz a 3770K.

(#3502) Televan74 válasza TESCO-Zsömle (#3496) üzenetére


Televan74
nagyúr

Grat hozzá! :C

Nekem még messze van a kész rendszer.Még csak a F4-3200C16D-16GVK érkezett meg ma.Alaplap is kivan szemelve már.A processzorba gondolkodom még 1600 vagy 1600X. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3503) Johni5 válasza laychi (#3499) üzenetére


Johni5
őstag

Évente 2x tolja élesbe.Tavaszra és őszre szervezzük ezeket a talikat Achival.Jó ez a csapat egyébként.Nincs arcoskodás sem.Na egyesek azért nincsenek meghívva sem.

Offot befejeztem.Külső szemlélőként kussolok mostmár. :B 6/12 ig. :R

(#3504) Picco válasza TESCO-Zsömle (#3496) üzenetére


Picco
addikt

Grat az uj konfighoz, kivancsisagbol raneztem az adatlapodra...nem hiszem el hogy revoltec light board-ot hasznalsz...10 eve azzal toltam de egy par sor utan mar eleg problemasan mozogtak a gombok es eladtam...nem birta a szeszt :D

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3505) laychi válasza Johni5 (#3503) üzenetére


laychi
veterán

Jó lett volna ilyenről tudni hamarabb,nem mondták,pedig subaru szemezett is a 4690k-mmal :D
Ha nem is résztvevőként,de jelenlévőként szívesen elmentem volna. :)
Jó lehet a hangulat.

(#3506) TESCO-Zsömle válasza Picco (#3504) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kalap trágya, csak irkálok rajta. Jó volt, mert látható a sötétben. Játszani van egy Belkin Nostromo.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3507) pipo112


pipo112
senior tag

hi nem tom vot e má de ez elég érdekesnek tűnik és a gyors ramok nagyon jó hatással lesznek a ryzenre itt a
videó amiben bemutatják a különbségeket játékok alatt

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3508) sb válasza t72killer (#3481) üzenetére


sb
veterán

https://www.computerbase.de/2017-03/starcraft-remastered-update/
Bár ez nem a 2 és nem látok engine-re utaló részeket, de talán van remény egyszer valami értelmes változatra? :)

ON: Játék vs ram sebesség ügyében azt jól láttam, hogy 2133 vs 2666 között van viszonylag nagy ugrás, felette 3000-3200-ig már kevéssé gyorsul?

(#3509) t72killer válasza sb (#3508) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a régi SC, ami még atom n450-en is ment:)). Gondolom attól, hogy a "szőnyeget" 4k-ra szabják túlságosan nem fog megugrani egy ilyen 2D játék rendszerigénye;)

"Játék vs ram sebesség ügyében azt jól láttam, hogy 2133 vs 2666 között van viszonylag nagy ugrás, felette 3000-3200-ig már kevéssé gyorsul?" - vhol itt lesz a kutya elásva. A relatív teljesítménynövekedés attól függ, hogy az adott szituban mennyi szükség van a magok közti kommunikációra. Ha nem kell extrém mag-mag csicsergés, akkor nem muszáj a piac leggyorsabb DDR4-ét megvenni. Ha nagyon kell, akkor gondolom irány a procifrekivel azonos GHz-en járó modul...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3510) Srep


Srep
csendes tag

Ugy néz ki én is betudok lépni a sorba. Már csak a kezembe kell kerüljön.
A választott:
Ryzen1700
Asrock Thaici
Kingston 3000 16Gb
Jövőhéten úgy néz ki össze is tudom szerelni, már csak a lapra várok.
Olvasva a forumot köszönöm akik hozzá tettek a témához :)

[ Szerkesztve ]

(#3511) HavocS válasza t72killer (#3509) üzenetére


HavocS
senior tag

Atom? P1 166 MHz :-D

(#3512) Vitka675 válasza Tengo (#3475) üzenetére


Vitka675
tag

Emlékszem egy videóra, de sajnos nem találtam meg. Csak összehasonlításképpen, 5,3 Ghz LN2-vel, ott 1,9 volt a vcore, kevesebb maggal felmentek 5,8-ra is. 4 Ghz felett igencsak kéri a plusz feszt, volt már szó a kőfal effektről.

(#3513) Tengo válasza Vitka675 (#3512) üzenetére


Tengo
aktív tag

Na igen. Most próbálom stabilizálni aida stress alatt, de ahogy emelkedik a hőmérséklet jön elő az instabilitás.
Most 1.356-nál tartok, úgy tűnik valahol itt lesz az üdvösség 3.9-en.

+ Elég durva a vDroop

[ Szerkesztve ]

(#3514) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Esetleg lehet már tudni eladási számokról? Érdekelne a hasonló időszakban eladott hasonló kategóriájú Inteles adatok is. Vajon mennyit változott a mérleg rövidtávon?

Semmit sem írok alá!

(#3515) pipo112 válasza t72killer (#3509) üzenetére


pipo112
senior tag

amit linkeltem videót ott azért van különbség 2666/3600 között ,játéka válogatja de volt ahol majd 10% difi volt fps terén.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3516) bandika0626


bandika0626
senior tag

Asrock lapok tulajdonosai próbálták már az új biosokat? Memóriát mennyire lehet tuningolni?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#3517) nkmedve válasza ovics (#3471) üzenetére


nkmedve
őstag

Egy Noctua NH-U12S-t használok, IntelBurnTest alatt úgy 73-74 fokig megy fel. Nem ismerem a Pure Rock-ot de sokan még a gyári hűtővel is fel tudták húzni az 1700-at olyan 3.8-3.9 környékére tűrhető fokokkal. Az 1600 sem kéme jobban melegedjen, sőt.

(#3518) ovics válasza nkmedve (#3517) üzenetére


ovics
aktív tag

azért nagyobb az a noctua hűtő, de úgyse én veszem meg először az 1600-at, szóval majd kiderül mennyire is melegszik. ha kell akkor egy shadow rock 2 lesz, szeretném azért minél hűvösebben tartani majd a lehető legkedvezőbb áron

(#3519) Walter_White


Walter_White
senior tag

Hogy kell most nézni a proci hőfokot? Aida 64 bétával mérem, a CPU max Terhelésnél 34-36fok, a CPU dioda pedig 50-70 fokig megy. Érdekes

(#3520) M0ng00se válasza Walter_White (#3519) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

szerintem érdemes mindig a legrosszabb (legmagasabb) értékre kalkulálni :)

V6

(#3521) Tengo


Tengo
aktív tag

Elég vicces, hogy semmilyen órajelen nem stabil AIDA-ban és IBT-ben az 1700-asom. Még stock-on sem. Ezek a programok egyáltalán használhatóak Ryzennel? Akinek van ötlete, mivel lehet ellenőrizni az OC stabilitását legyen szíves ossza meg. Esetleg nálam hibás valami? Vagy a ram nem stabil 3200-on? Utolsó mentsvárként betolok éjszakára egy memtestet.

Szerk.: És valóban erősen függ attól milyen hőfokon van a proci, hogy mikor szál el a program. Majdnem max megengedett feszültségekkel hamarabb szált el 3700-on mint alapfeszen.

[ Szerkesztve ]

(#3522) M0ng00se válasza Tengo (#3521) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Ryzenem nincs sajnos, viszont az összes procit "átlagos" használat alatt teszteltem". Vagyis játékok, programok amiket használok. A legerőforrásigényesebb nekem a sony vegas render szokott lenni. Prime/ibt nem feltétlen stabil mindig, ámbátor minden más felhasználásban igen. Ha elsőre stabilnak tűnik minden, de pl másfél hét után van egy random összeomlás, akkor adok a procinak egy lépcső feszt. Ezen kívül linx-szel szoktam még tesztelni a dolgokat, az eléggé megterheli a memóriát is. Mivel ryzenem nincs a linx-et nem feltétlen tudom ajánlani, már fx-hez is patch kellett...

V6

(#3523) Tengo válasza M0ng00se (#3522) üzenetére


Tengo
aktív tag

Köszönöm, de kifejezetten ryzen-re lennék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#3524) nkmedve válasza Tengo (#3521) üzenetére


nkmedve
őstag

Nekem a RAM tűnik a ludasnak (jó lenne letesztelni valami standard 2133, 2400 frekvenciákon, esetleg egy alacsonyabb frekvenciájú XMP profilon ha van olyan) 3200 még instabil lehet egyes lapokon és BIOS-okkal. Esetleg érdemes lehet futtatni többféle tesztet hogy kiderüljön a probléma forrása (pl. Prime95-ben lehet választani, hogy mit terheljen inkább, procit vagy RAM-ot)
Stock órajelen semmiképp nem szabadna hibázzon vagy kifagyjon IBT és Prime alatt (nálam órákat volt tesztelve ezekben a 3.8-ra húzott 1700).

Amire a procinál érdemes figyelni: max 1.35V fesz, ha lehet ne lépje túl a 75 fokot teljes terhelésen, afölött állitólag könnyebben instabillá válhat. Amilyen frekvenciát ilyen körülmények között megy stabilan azt lehet használni aztán 24/7-ben.

[ Szerkesztve ]

(#3525) Tengo válasza nkmedve (#3524) üzenetére


Tengo
aktív tag

Lejjebb veszem a RAM-ot. Az IBT a Realbench is elszál. AIDA alapon nem szállt el 15 perc alatt, de az volt hogy 3.9-en is ment 15 percet. Visszafogom tenni 2133-ra és úgy nyomozom ki a max overclockot, a rammal meg majd lesz valami.

(#3526) HavocS válasza Tengo (#3525) üzenetére


HavocS
senior tag

A legjobb stressteszt nekem amúgy egy 1080p 60 fps vegas render volt eddig. Ha azt végigcsinálta valami, az a büdös életben nem fagyott utána. Mondjuk a prime is elég jól kihozta mindig.

(#3527) schawo válasza nkmedve (#3524) üzenetére


schawo
titán

1.35V 75°C

Ezek a számok honnan jöttek? Nem AMD-től, az biztos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3528) Tengo válasza nkmedve (#3524) üzenetére


Tengo
aktív tag

Valóban nem bírta a 3200-as xmp profilt. Levettem a ramot alap 2133-ra és jobb lett(előbb is megpróbálhattam volna, de reméltem, hogy hiba nélkül fog menni 3200-on).

Jelenleg itt tartok, majd folyt köv.

(#3529) nkmedve válasza schawo (#3527) üzenetére


nkmedve
őstag

Tomshardware:

"AMD predicts that most customers should see somewhere between 3.9 and 4.1 GHz across all cores, and suggests you stick with a 1.35V ceiling if you want your chip to last."

A 75 fokról egy OC-s Youtube videóban volt szó (fogalmam sincs hogy találhatnám meg) ahol a tesztelőnek 75 fok fölött random fagyásokat produkált stressz tesztekben. Jobb hűtéssel, amikor nem érte el a 75 fokot, teljesen stabil volt ugyan azokon a beállitásokon. Most, hogy ez mennyire általános, azt nem tudom (lehet csak a tesztelő fogott ki egy ilyen példányt, procinként változhat a határ), de gondolom abban egyetérthetünk hogy nem árt megfelelően hűteni a procit és nem engedni hogy nagyon elszálljon a hőmérséklet. SZVSZ 75 fok egy jó referencia.

(#3530) Ragnar_ válasza nkmedve (#3529) üzenetére


Ragnar_
addikt

Namost menyi lehet %-osan a teljesítménykülönbség 3.8 és 4GHz között, mert ha 3.8 megvan feszemelés nélkül, vagy minimális feszemeléssel, akkor nem érdemes energiát fordítani +5%-ra, ha nagyjából lineárisan skálázódik a teljesítmény az órajellel... (Hacsak nem benchmark gép lesz, de 24/7-re szerintem mindegy, hogy 3.8, vagy 4, persze lehet, hogy tévedek..)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3531) Walter_White válasza M0ng00se (#3520) üzenetére


Walter_White
senior tag

Csak mert olvastam valami olyat is hogy a CPU dióda 20 fokot csal minuszba... nem tudom hogy már a 20 fok minusz értéket mutatja,vagy abból kell elvenni 20-at, amit jelenleg mutat?

[ Szerkesztve ]

(#3532) bandika0626 válasza Walter_White (#3531) üzenetére


bandika0626
senior tag

Állítólag csak az 1700X és 1800X nél volt ez a 20 fokos csalás.
Itt a nagy többségnek csak 1700-as van ott nincs ilyen gond. Sőt mintha valahol láttam volna hogy az előbbi kettőnél is megoldották a problémát.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#3533) Cathulhu


Cathulhu
addikt

[link]
Volt már? AotS patch, +20-30% ryzennel

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3534) schawo válasza Cathulhu (#3533) üzenetére


schawo
titán

:C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3535) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

No, meg is van az első probléma. Win7-et szeretnék telepíteni USB-ről, de a telepítő indulása alatt lehal az bill és az egér. Emiatt gyakorlatilag nincs mivel kattintani, vagy továbbmenni a telepítőben.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3536) Raymond válasza TESCO-Zsömle (#3535) üzenetére


Raymond
félisten

USB2.0 portot hasznalj es akkor nem hal le.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3537) sb válasza t72killer (#3509) üzenetére


sb
veterán

Igen, én is írtam, hogy ez a sima. De ettől még hozzányúlnak. Valószínűleg egy négykásításhoz is hozzá kell nyúlni egy régi programhoz jobban, pl. egy DOS-os sem fogja tudni alapból. :)
Meg egyébként nem mindig adja magát, hogy ami régi az jól fut. Lásd megintcsak az api overhead-et. Kicsit több rajzolás, béna kód, 1 mag terhelés és máris 20fps-t tud egy Super Mario is Paks2-ön. :D Sajnos eddig ez volt a tendencia a hw kihasználásra.

Igen. Így is fogalmazhatunk. Magyarul viszonylag kevés az olyan szoros kommunikáció amihez 3000-re kell lőni. A progik egy része érzéketlen, a többi - főként játékok - pedig 2666-ig elég jót ugranak teljesítményben. És van egy viszonylag kis részük ami még efölött is értékelhetően gyorsul. De a nagy többséghez már sokat nem tesz hozzá.

(#3538) t72killer válasza Cathulhu (#3533) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy gyors négymagost fájt volna berakniuk a tesztbe, ha már a sokmag kihasználását akarják hangsúlyozni:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3539) TESCO-Zsömle válasza Raymond (#3536) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De igen, az is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3540) korcsi válasza TESCO-Zsömle (#3535) üzenetére


korcsi
veterán

Biosban usb beállítások?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3541) velizare válasza TESCO-Zsömle (#3539) üzenetére


velizare
nagyúr

legacy mód szokott még szopatni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3542) Walter_White


Walter_White
senior tag

NA! Az Asrock kiadott egy új Biost, amivel legalább elindul az XMP :) - most kis alapórajeles teszt. De a CPU-nál ezek a hőfokok, ilyen alacsony :Y

[ Szerkesztve ]

(#3543) Raymond válasza TESCO-Zsömle (#3539) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor nincs mas es at kell turnod a BIOS USB beallitasokat es lebutittani ahogy csak lehet. USB2-t ajanlani volt a legegyszerubb lepes nem tudvan mi van pontosan a BIOS-odban. Mindent ami modern kapcsolj ki, Legacy be es az egyetlen amit hagyj meg az a Hi-Speed hogy maradjon a 2.0 sebesseg.

Szerk: Cain69: ha be van kapcsolva a Legacy?

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3544) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Próbálkozok én már mindennel...

Legacy support nélkül nem tudok pendrve-ról bootolni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3545) Cathulhu válasza t72killer (#3538) üzenetére


Cathulhu
addikt

Inkabb az volt a motivacio, hogy nagyon rosszul vette ki magat, hogy a nagyon AMD parti AotS-ben pont a Ryzen hasalt el csunyan, es most demonstraltak, hogy kis odafigyelessel sokat lehet ezen segiteni, azaz jovoben varhato jatekok mar okosabban oldhatjak meg.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3546) arnoldito válasza Walter_White (#3542) üzenetére


arnoldito
senior tag

Mennyin mennek a ramjaid és milyen típust használsz? Milyen lapot is használsz? Várjuk az OC eredményeket... :D

[ Szerkesztve ]

(#3547) Walter_White válasza arnoldito (#3546) üzenetére


Walter_White
senior tag

Corsair CMK16GX4M2B3000C15 -2933-on, XMP-el beállitva.
Most már jönni fognak a tuningeredmények is alap 1.28V melett 37fokos a proci? :) feszért és tuningért kiált :) Tegnap dobtam össze rá a vizet

(#3548) Johni5 válasza Walter_White (#3547) üzenetére


Johni5
őstag

Jó a kérdés,hogy melyik a valós,mert a cpu dióda meg 66 fokot mutat.A max cpu vcore meg 1.52v-ot.

[ Szerkesztve ]

(#3549) Omli85


Omli85
őstag

No megérkezett a pakk tegnap nekem is. Kicsit hosszúra nyúlt a tegnap esti manőver mert vizes rendszert is takarítottam ha már szétbombáztam mindent.
Pár tesztre azért volt idő de nem túl sok memória beállításokba még nem mentem bele kapott egy szolíd 3.9Ghz-s OC-t 1.35v mellett.

Pakk:

[kép]

Gyors teszt minden oké e :) :

[kép]

Egy kis h264 kódolás teszt :

[kép]

CB R15:

[kép]

Összességében problémám eddig nem volt bár még nem trükköztem a memóriákkal amik jelenleg 2133-on mennek defaultban. Maga a kit 3200-as (G.SKILL 16GB Trident Z DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GTZB) szóval ezzel kell még babrálni mert jelenlegi biossal 1001 beta nem igazán mennek a gyári profilok. Gaming teljesítmény még nem volt tesztelve egyelőre melók miatt be kell laknom gyorsan a gépet talán majd a hétvégén lesz időm komolyabban foglalkozni vele.

Hőfokokkal jelen esetben elégedett vagyok h264/h265 alatt azért dolgozik szépen de ott is baráti határon belül marad :).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3550) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok akinek gigabyte ab350 gaming 3 alaplapja van és mennek a ramjai magasabb órajelen mint 2133 az mindhatna valami okosságot, hogy mit kell csinálni ahhoz, hogy az xmp profil megfelelően működjön.
egyébként a ramjaim: corsair cmk16gx4m2b3000c15

előre is köszi.

Huawei P20 Pro Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.