Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) apa111 válasza pRoject22 (#3150) üzenetére


apa111
aktív tag

Szerintem alaplap függö.Milyen alap lapod van?

(#3152) pRoject22 válasza apa111 (#3151) üzenetére


pRoject22
őstag

Ilyen lapom van, Fury black 2400-as rammal ami alap 2400-on megy. A procit tettem 3.7-re de a feszkot auto-n hagytam. windows simán feltelepül a játékok is mennek csak a cinebench fagy ki.

Stock hűtővel terhelés alatt mi a normálisnak mondható celsius? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#3153) apa111 válasza pRoject22 (#3152) üzenetére


apa111
aktív tag

Elsö F2 bios megy rajta?Ha van manuális feszko állitás told fel 1,35-re probáld ki úgy.Amég a gyári hütőt használtam 3,95 jovolt beton stabil volt,csak azért cseréltem le az ID -re mert jobban szeretem ha még hüvösebben tartja a huzott procit,meg hogy feszegessem a határokat mennyit bir.Azért érzödik a hüvössége.Alapra vissza raktam a procit mikor be raktam az uj hütöt és megkaptam azt a +50 frekit/3750mhz/bostolt a proci,a gyárival nem tudta ezt,innen is gondolom ,hogy jo a hütö na meg a fokokból jo 15c -al kevesebbet mutat minden felhasználásnál./idl 28-30c / 25 c szoba mellet.De az is lehet hogy az új biossal lett jobb irta /PRIME B350-PLUS BIOS 0513
1.Improve system performance.
2.Make CPU temperature more precise. Szoval probálgasd a biost állitgatni kisérletez vele,persze a jozan határokon belül :R :R

(#3154) pRoject22 válasza apa111 (#3153) üzenetére


pRoject22
őstag

Most kipróbáltam alap 3.0 GHZ-n és végig megy a cinebench 1250 pont a vége. Valszeg tényleg a feszkó lesz a probléma.

Redditen is 1.35-öt javasolnak neki, de mivel stock hűtőm van én pl nem akarom 3.9 ig húzni, nekem elég ha stabilan megy 3,7 en :)

¯\_(ツ)_/¯

(#3155) wildpig


wildpig
tag

Az eladásokról mit lehet tudni? Alig lehet normális user gaming bencheket találni.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3156) Levwi válasza wildpig (#3155) üzenetére


Levwi
aktív tag

Jövőhéten tudok neked én is benchelni ha minden jól megy megjön a proci. Igaz csak egy r9 280x lesz az 1700 mellett, de az is jobb mint a semmi. :D

Huawei P20 Pro Black

(#3157) velizare


velizare
nagyúr


Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3158) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Azt lehet tudni, hogy a laptop/notebook szegmensbe mikor érkeznek a Ryzen alapú megoldások?

Semmit sem írok alá!

(#3159) Fiery válasza bmwk1200s (#3158) üzenetére


Fiery
veterán

Raven Ridge, FP5 BGA tokozas, 2017 masodik feleben, allitolag.

(#3160) bmwk1200s válasza Fiery (#3159) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:R Koszonom, utana nezek.

Nagyon kivancsi leszek, hogy ar/ertek aranyban milyenek lesznek, kulonos tekintettel az uzemidore.
Jo lenne latni egy komoly i5 konkurenciat a mobilvonalon.

Semmit sem írok alá!

(#3161) pRoject22 válasza apa111 (#3153) üzenetére


pRoject22
őstag

Egy nagyon pici plusz feszültséget adtam neki és attól megoldódott, fut szépen :)

Viszont mikor a BIOS-ban 1.350-re állítottam akkor az AIDA és a CPUZ 1.420-nak érzékelte és melegedett 100%-os terhelés alatt 68-70 fokig a gyári hűtővel.

Elkezdtem levinni a feszültésget a lehető legminimálisabbra, most 1.160-on van és simán fut minden, a proci hűtő fordulatát átállítottam manuálra ,hogy már 50 foknál 100%-on menjen, így jól működik 100%-os terhelés alatt is max 62 fokig ment fel a hőmérséklet játék alatt pedig 50-52 körül.

(3.70-en)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#3162) wildpig válasza Levwi (#3156) üzenetére


wildpig
tag

Azt megköszönném. Mint gamert, ezek a tömörítős meg ilyen-olyan pontokat adó benchek nagyon hidegen hagynak.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3163) Walter_White válasza pRoject22 (#3161) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia. Nézz rá a CPU llc-re lehet ott kellene finomhangolni

(#3164) schawo válasza velizare (#3157) üzenetére


schawo
titán

Tehát egyre valószínűbb, hogy létezik az x399

És akkor a Naples, és ez a csoda is több NUMA egységből fog állni.

2x10gigás ethernet a 399-en és a sima 390-en is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3165) Malibutomi válasza schawo (#3164) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mar Fiery megerositette joideje.

(#3166) pRoject22 válasza Walter_White (#3163) üzenetére


pRoject22
őstag

Sajna olyan opciót nem találok a biosban

¯\_(ツ)_/¯

(#3167) HavocS válasza pRoject22 (#3154) üzenetére


HavocS
senior tag

Próbaképp azért érdekelne a stock hűtővel mit bír 3.9-en 1.35V-on, nekem ez van belőve. Videókat láttam, 1.38V-tal ment 78 fok körül, 1.35-ön szerintem 75-ön meg kéne állni amitől ha nem 0/24 renderelnek vele még nem lesz baja. Mondjuk ahhoz már tényleg nem hal bele az ember egy 10 ezres hűtőbe.

(#3168) pRoject22 válasza HavocS (#3167) üzenetére


pRoject22
őstag

Én azért hagyom meg a gyári hűtőt mert nem igazán akarom agyon húzni, ez a gyári 3,7 teljesen jó nekem,itt az aida 100%-os terheléssel 10 percen át 65 fok körül van a vége bios szerinti 1.1-es feszültséggel.

Játék közben 50 fok körüli +/- 2 fok.

¯\_(ツ)_/¯

(#3169) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Jayz video, hogy valtozott az OC uj biosoktol, es Ryzen optimized memoriatol. [link]
A video stilusa kicsit meh, viszont, berakta az uj ramojat+friss biis, es csak az Asus OC profil betiltve (40x szorzo), +ram fel 2933-ra bootol es megy a gep tesztelheto. Plusz fesszel 4.1-en is cinebenchel. 3200-as mem speed sem volt gond.

A konkluzio annyi hogy lassan de biztosan stabilizalodnak a cuccok es ez jo.

[ Szerkesztve ]

(#3170) apa111 válasza pRoject22 (#3161) üzenetére


apa111
aktív tag

Szuper ,hogy sikerült be állitani mindent,ahogy látom elég jól el lehet tökölni a biosal,hát nem egyszerü vagy csak nagyon túl van bonyolitva.Még egy kicsit játszogatsz vele aztán még többet ki tudsz te is belöle hozni.Ha meg ennyi is elég /3.70/ akkor az már siker :C :C :C

(#3171) pRoject22 válasza apa111 (#3170) üzenetére


pRoject22
őstag

Szerintem 3.9 simán menne a stock coolerrel ha nem digitalizálok videót 0/24-ben csak játszok. De mondom az FPS-ben annyira minimális különbség, hogy felesleges eröltetnem. Ezt a procit néhány évig nyúzni akarom tehát nem gyilkolom szét :)

¯\_(ツ)_/¯

(#3172) jedis válasza velizare (#3157) üzenetére


jedis
senior tag

Hát ha ez mind igaz, akkor érdekes lesz ez az év !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3173) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Lassan nekem is összegyűlik a pénzmag az early adoptionhöz, viszont a kérdésem az, hogy ha nem akarok tuningolni, akkor lényegében szinte bármelyik B350-es lap meg fog felelni, nem? Nagyon nem lőhetek mellé, gondolom én.

30k körül a GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3-at néztem ki.

(#3174) nkmedve válasza .Ishi. (#3173) üzenetére


nkmedve
őstag

B350-nel is simán lehet tuningolni (mértékkel). Én azt nézném meg az alaplapnál, hogy milyen memóriát támogat, lehetőleg belemenjenek a 3200-as modulok is, a Ryzen szereti a gyors RAM-ot. A Giga lap nem tűnik rossznak.

(#3175) zzola válasza Malibutomi (#3169) üzenetére


zzola
félisten

Nagyon durva! Érdemes akkor a jobb minőségű gyorsabb modulokra beruházni!

(#3176) Madmax81


Madmax81
aktív tag

AM4 alaplapok összefoglalója , megválaszolja az alaplapok tápellátást is

1956-2010 07.22 Varga László

(#3177) anbonn válasza pRoject22 (#3168) üzenetére


anbonn
csendes tag


Csak megnéztem... 3700MHz,1.25 körüli fesz, gyári hűtő, 20.5°C szoba. 100%,
Elsőre, semmi próbálkozás, stabil minden :D Viszont én visszarakom alapra, ha a szükség úgy hozza majd kap egy nagyobb hűtést...

[ Szerkesztve ]

RYZEN 1700...

(#3178) pRoject22 válasza anbonn (#3177) üzenetére


pRoject22
őstag

Nekem is ilyen értékek vannak, mi a gyári megadott maxtemp?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#3179) schawo válasza Madmax81 (#3176) üzenetére


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3180) anbonn válasza pRoject22 (#3178) üzenetére


anbonn
csendes tag

Elvileg 95°C-nál kapcsol le.

RYZEN 1700...

(#3181) pRoject22 válasza anbonn (#3180) üzenetére


pRoject22
őstag

Egyébként én sem akarom gyilkolni, megnézem ,hogy játék közben mennyivel van kevesebb fps-em 3.0-n mint 3.7-en. Ha nem számottevő akkor alapon hagyom :)

Kell ez a proci nekem 3 év mulva is ^^

¯\_(ツ)_/¯

(#3182) schawo válasza pRoject22 (#3181) üzenetére


schawo
titán

A proci izzásig húzva is túlél 3 alaplapot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3183) füles_


füles_
őstag

RYZEN + 3600MHZ RAM - closing the 7700K gap in gaming?

Nem tudom, hogy ez mennyire reális. Az itteni Ryzen userek nem vettek észre valami gyorsulást egy Windows update után?

(#3184) Jacek válasza füles_ (#3183) üzenetére


Jacek
veterán

Durvák a minimum fps-ek... ennyi volt a 7700k

(#3185) GRaul válasza Jacek (#3184) üzenetére


GRaul
őstag

varjunk azert valami normalis teszter eredmenyere is. mert egy 5000es feliratkozassal biro egyen videoiban en nem nagyon bizok :)
Illetve remelem tudtad ertelmezni a diagrammot, mert nem maximum es minimum fps-t mutat.

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#3186) joysefke válasza GRaul (#3185) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az átlag FPS-sen kívül 0,1% és 1% FPS-eket mutat. Mint mérési metodika sokkal relevánsabb, mint a "minumum FPS". Kérdés, hogy reprodukálni lehet-e a méréseit, illetve mennyit fejlődik az alaplapok memóriatámogatottsága

(#3187) #45997568


#45997568
törölt tag

Ha lesz ido csinalok par jatektesztet, irjatok le mire vagytok kivancsiak, abbol ami megvan levideozom, azt is irjatok le milyen programokat ajanlotok merni... A hetvegen elkezdem osszerakni. Lesznek videok, szoveg, grafikonok, kulonbozo memoria es CPU sebessegek.

(#3188) schawo válasza GRaul (#3185) üzenetére


schawo
titán

nem maximum es minimum fps-t mutat.
Szerencsére, mert az nem ér semmit. Ez sokkal hasznosabb infó, ráadásul frametime grafikont is mutat. A tesztelő újságok ennyi időt nem szánnak egy tesztre, nem hoz több kattintást, akkor meg minek melózni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3189) Yany válasza GRaul (#3185) üzenetére


Yany
addikt

Olyan szempontból nem rossz kis teszt, hogy mindkét procit kitolta a gémerek által amúgy is kihasznált egészséges OC limitig és úgy tesztelt. Vagyis kb. mindkét proci határáig ment, ahol a teljesítményhajcsárok jó része is hajtani fogja. Mondjuk > itt < egy picit érdekes a sorrend a 3200 és 2666 esetében.

Amúgy ezeket a frametime-os overlay-jel ellátott videókat mivel csinálják? Annyira sok tesztben látni már ezt a sablon layout-ot, hogy tuti nem egyéni szerkesztésűek, ahhoz túl egyformák.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3190) GRaul válasza schawo (#3188) üzenetére


GRaul
őstag

Persze mindig az a teszt jó ami az amd felzárkózását hozza ki :) én anno az fxeknel bizakodtam. Remélem itt nem ugyan az lesz és megoldanak minden problémát. Illetve érdekes , hogy sok ember várja, de kb az 1%a engedheti meg magának vagy még annyi se. No offenz de kb a 7700-nal is ugyan ez volt.Ez pedig csak a proci, amihez kell normális kártya és normális monitor is ha élvezni akarja az ember a sebesseget és minőséget :)
Ez nem Neked szól, bocsi csak válaszra nyomtam.

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#3191) apa111 válasza füles_ (#3183) üzenetére


apa111
aktív tag

A windows update után gyorsult pár % -ot mindenben ,legyen program játék vagy bár mi is,viszont az új bios még rakott rá pár %-ot.Igaz hogy csak 1060 van játékra de azon is elég jól észrevehetö. :R

(#3192) schawo válasza GRaul (#3190) üzenetére


schawo
titán

Az elmúlt években már milliószor magyaráztam el, hogy miért hülyeség a minimum és maximum adat, és miért fontos az 1% és az 0.1% minimum. De ha neked ez ennek ellenére nem számít, akkor egyszerűen nem törődsz az ilyen tesztekkel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3193) t72killer válasza Madmax81 (#3176) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez jó, köszi:R. ITX-lapocskát keresek, de kicsit várok még, nagyon új a rendszer és egyre-másra jönnek az új lapok.

Más: az 1700x és az 1800x között vajon van különbség, ha tuningolják őket?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3194) Tengo


Tengo
aktív tag

Elillant a beszerzőm, sajnos nem lesz aorus 5 1700 combo teszt, legalábbis most. Jó hétvégi móka lett volna megszerelni. Polycar apróstól vásárolt itt valaki?

(#3195) Tengo válasza t72killer (#3193) üzenetére


Tengo
aktív tag

Elvileg az 1800x a legjobb binning, de mindkettőből kilehet fogni jobbat rosszabbat sőt csoda 1700-ast is kilehet kapni.

(#3196) schawo válasza t72killer (#3193) üzenetére


schawo
titán

Átlagban talán 50MHz

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3197) Envo_ válasza joysefke (#3186) üzenetére


Envo_
aktív tag

Ez mit jelent? Mi az hogy 1%-os fps?

(#3198) t72killer válasza Tengo (#3195) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#3196: köszi:R. Az a 2-3% tényleg nem éri meg a 100+EUR többletköltséget... Bár kíváncsi leszek még a tuningos BIOS-okra, de már alapórajelben sincs olyan nagy difi. Jó ITX lapra amúgy is várni kell, ahogy nézem:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3199) schawo válasza Envo_ (#3197) üzenetére


schawo
titán

Ha sorbarendezed a teszt során mért egyes képkockák képidejét, és húzol egy vonalat úgy, hogy felül van az elkészült képek 99%-a, alul az 1%-nyi leghosszabb képidő, akkor a vonal mentén olvasható frameitme-hoz tartozó fps a keresett szám.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3200) Tengo válasza Envo_ (#3197) üzenetére


Tengo
aktív tag

Az összes pillanatnyi mérés legalacsonyabb 1%-a.

Az a lényeg, hogy ez jobban mutatja a játékban ha rendszeresen van frame drop. A sima minimum fps elmaszatolja ezt, mert lehet hogy egész mérés alapján csak egyszer esett le az fps.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.