Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) varmi2 válasza Levwi (#8997) üzenetére


varmi2
nagyúr

Aszem 5.2 verziós a ram.
Ezt nézzétek meg. Egyszerűen nem értem. Fizikailag a két piros foglalatban van a ram, ami a használati utasítás szerint ddr4-1 ddr4-2. Ezt is ajánlja 2db ram esetén. Ennek ellenére az aida így látja:
A cpu-z meg a 2-4 slotba, és a bios is ott.
Lehet nem is a ram rosz? Hanem a lap? Esetleg lehet, hogy a cpu van rosszul betéve, ugy értem, hogy a 4db csavar nem egyformán nyomja a cpu oldalait, és rossz az érintkezés?
Próbáltam manuálisan, autó módon, xmp profillal, ryzen masterrel, mindig 1 másodperc után leáll az aida stressz teszt ha be van pipálva a memória, ha ezt nem pipálom be, akkor megy.
Ja még valami. Van a lapon 4db debug led, van, hogy 5 perc mire elindul. Felpörög leáll, felpörög leáll, és így tovább. És ekkor mindig a ram ledje világít. Tehát azt látja rosznak. Van, hogy menetközben kék halál.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#9002) R3laX válasza Compika (#8977) üzenetére


R3laX
addikt

Megnéztem én is a ramot, sikerült eddig eljutnom. Nekem 5.39.

(#9003) sutyi^ válasza varmi2 (#9001) üzenetére


sutyi^
senior tag

CPU reseat lehet nem egy rossz ötlet.

Szerk.: Nézd meg hogy rendesen be vannak pattintva a modulok, ha igen akkor a két fekete slotban is próbáld meg.
RAM nálam is a két piros slotban van, AIDA nem tudom hogyan olvassa ki melyik foglalatba van a memória.

Ha haza értem megnézem, és ha off akkor jelzem az illetékesek felé másik fórumon. :)

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#9004) Lukitomi


Lukitomi
aktív tag

Egy kis érdekesség!






Így működik a speedstep is 1800 és 3600MHz között!

(#9005) varmi2 válasza sutyi^ (#9003) üzenetére


varmi2
nagyúr

volt a két feketében is, semmi javulás, és volt a cpuhoz legközelebbi 2 slotban is, ott sem volt jó, és single-be mentek ramok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#9006) Levwi válasza varmi2 (#9001) üzenetére


Levwi
aktív tag

Nekem 5.30-as a ram lehet nekem azért megy. De f6 biossal nekem is azt csinálta mint neked meg nem volt stabil 3,8 GHz-en a r7 1700 de az f7b biossal még 3,9-en is bebootol, de 3,8-on stabil. Várom a nem béta biost, ha csak nem jött még ki. Lassan egy hete nem néztem.

Huawei P20 Pro Black

(#9007) varmi2 válasza Levwi (#9006) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kint van a 7-es bios, de nekem azzal is ugyan olyan, mint a 5-el, amivel jött a lap.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#9008) komi77


komi77
senior tag

Kedves Ryzen tulajdonosok. Egy fórumtársunknak szeretnék segíteni de akadályba ütköztem. Alaplap proci párosomat szeretném tesztelni Prime95-el, de nem tudom melyik verzió optimalizált a Ryzenhez. Ha megmondanátok, esetleg dobna valaki egy linket ahonnan ez a verzió leszedhető azt Megköszönném. Az 1600-as Ryzenemet 3.8 Ghz-n szeretném tesztelni, Ryzen Masterrel beállítva. Ha van hasznos tanácsotok magfeszűltség stb. kapcsán azt is örömmel fogadom. Segítségeteket előre is köszönöm!

Szegény ember kézzel nőz.

(#9009) Lukitomi válasza komi77 (#9008) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9010) HavocS válasza komi77 (#9008) üzenetére


HavocS
senior tag

A legújabb a honlapról. Ha induláskor AMD Zen optimized-et ír, az a jó. Az aláírásodért meg respect, jó kis Prosectura ;]

Fentebb a RAM nyűgre: jó helyen vannak, nekem is így látja őket. Fizikailag a két piros slotban, ezt az alaplap DIMM2-DIMM4-nek látja, AIDA meg DIMM3-DIMM4-nek. Esetleg próbáld meg, nekem ugyan nem a fehér hanem a "classic" változat van, de így stabil 2666-on minden BIOS-szal mióta megvan:

CPU: Auto minden
SoC Voltage: +0.1V
Memory Voltage: 1.35V
Memory Multiplier: 26.66
Memory Timings: Manual
Időzítések pedig: 16-16-16-16-36. Többi Auto.

Esetleg még az megér egy próbát, hogy SoC Voltage +0.3 (ez még simán biztonságos), és Memory Voltage 1.35V, és alapon hagyod. Mindenesetre ha már megrendelted az újat (milyet?), nagyon ne törd össze magad, ezt viszont kíváncsiságból tuti elvinném valakihez tesztelni. Nem lepne meg, ha csak az alaplapnak lenne vele baja, rohadt nyűgösnek tűnik a RAM-okra.

Mondjuk ha a RAM LED világít... rohadt érdekes, de nekem mikor az XMP profil miatt bootloopol a cucc, a CPU LED világít a 4 debug led közül. :F

F5-F7 BIOS között nekem is nettó annyi érdemi különbség lett, hogy fürgébben bootol.

[ Szerkesztve ]

(#9011) komi77 válasza Lukitomi (#9009) üzenetére


komi77
senior tag

+ HavocS Nagy köszönet a segítségért! Ha minden ok, indulhat a móka. Remélem holnapra nem lesz kétszersült a rendszer. Adok a hűtőknek bőven. :D

Szegény ember kézzel nőz.

(#9012) Amn3sia válasza velizare (#8989) üzenetére


Amn3sia
újonc

Nincs egy hetes ez a lap nálam. Direkt azért vettem, mert hosszabb supportban reménykedtem... az Asrock fórumán látom az indulatokat, szerintem jogosan. A moderátor vagy admin sem tudta megerősíteni, hogy a Ryzen II-es bele fog-e menni(kap-e a lap ehhez updatet). Ez így nagyon nem lenne korrekt...

(#9013) Skynet258 válasza Timer (#8952) üzenetére


Skynet258
veterán

Este lemérem neked. ;)

https://geekpulse.hu

(#9014) Televan74 válasza Amn3sia (#9012) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerk.: Nem válasz szeretett volna lenni! Elnézést! :R

10 körös LinX alatt 69,5C° a max, Jó ez a Mugen5 az R5 1600 -ra, főleg két wingboost2 társaságában.

A LinX AMD -re kiadott változata, csak kínai írással találtam eddig.De aki ismeri a programot,nem lesz nehéz a tesztet beállítani és lefuttatni.Csak saját felelősségre.LinX v1.0.0K (AMD Edition).7z

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9015) Skynet258 válasza Cronerator (#8971) üzenetére


Skynet258
veterán

Megmondom őszintén a procit nem is próbáltam még mit bírna, lehet majd rápróbálok...

https://geekpulse.hu

(#9016) velizare válasza Amn3sia (#9012) üzenetére


velizare
nagyúr

próbáld meg visszacserélni, ha még tudod.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9017) HavocS válasza Lukitomi (#9004) üzenetére


HavocS
senior tag

Whoa, most nézem. PCIE-nek nem durva a 120 MHz? Vagy lockolva van és csak a felirat "hazudik"?

(#9018) jedis


jedis
senior tag

Vótmá ? :D

Ryzen patch with Rise of the Tomb Raider ( Techpowerup )

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#9019) R3laX válasza Lukitomi (#9004) üzenetére


R3laX
addikt

Szépen visszaveszi tényleg. OC-val nem próbáltad, úgy is teszi a dolgát? Neked egy kicsit összetettebb a bios, nálam ez a Stable mód nincs is. Látszik,h komolyabb lap. Azt meg tudnád mondani melyik bios van rajta, illetve winben a Ryzen balanced energiaséma h. van beállítva?

(#9020) Lukitomi válasza HavocS (#9017) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Nem tudom, hogy lehet lockolni, de szépen muzsikál így is minden.

(#9021) Lukitomi válasza R3laX (#9019) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

OC-val nem próbáltam, 2.3-as bios van rajta a 2.4-el nem volt stabil és igen a Ryzen energiasémán van.
Majd ma este OC-val is megnézem.

(#9022) R3laX válasza velizare (#9016) üzenetére


R3laX
addikt

Heló!

Ugye az X370 Killernek nem ez a sorsa? :/

(#9023) sutyi^ válasza jedis (#9018) üzenetére


sutyi^
senior tag

Old news, no news. Egy hónapja kint van a patch, most került a hírekbe? :F

Még én is mértem itt a topikban vele: #7429

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#9024) R3laX válasza Lukitomi (#9021) üzenetére


R3laX
addikt

Oké, én a 2.5-ös 1.0.0.6-ot használom.

(#9025) Lukitomi válasza R3laX (#9024) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

A honlapon még nincs csak 2.4-es. Honnan töltötted le?
Milyen lapod van?

[ Szerkesztve ]

(#9026) R3laX válasza Lukitomi (#9025) üzenetére


R3laX
addikt

Honlap, de nekem Asrock X370 Killer SLI van.

(#9027) R3laX válasza Televan74 (#9014) üzenetére


R3laX
addikt

Érdekes, nekem HWinfoban pont a proci sorában lévő hőmérséklet magasabb és az alsó(lap felsorolásában lévő) alacsonyabb. Most akkor ez hogy is van? :)

[ Szerkesztve ]

(#9028) Televan74 válasza R3laX (#9027) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én már azt sem tudom melyiket kell nézni. De van egy olyan érzésem hogy a programok nem tudják,mit és hol mérjenek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9029) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Egy kép a most pár napig lévő gápről , a ramokat vissza küldtem épp most. a boltos már tegnap berendelte nekem a 2X8 Corsair Vengeance LPX 3000 KIT-t. Mert amit küldött Kingston Hyperx Fury Black 2x8 2666-s az nem is KIT volt.

Keresztbe a lapon Sata kábel , mert csak egy van ( Piros ) ami kb 1.5m . Rendelni nem fogok egy kábelt, nem nézegetem a gépet hanem használom ha lehet. :B

Remélem legkésübb 1 hét múlva nálam az új ram.

[ Szerkesztve ]

(#9030) Jacktor


Jacktor
tag

MSI B350 PC MATE.

A holnapon a legfrissebb BIOS: 7A34vA4 (MS-7A34 V10.4)
Nálam a BIOS: MS-7A34 A.10

Ha valaki megmondaná hogy akkor ez most ugyanaz vagy frissítenem kell, azt megköszönném :-)

www.wotinfo.hu

(#9031) ovics válasza jedis (#9018) üzenetére


ovics
aktív tag

nekem jól jött, köszi :) megnézem majd

Jacktor: 05.09. ja jól emlkszem az utolsó teljes verzió, bár egy ideje nem néztem

[ Szerkesztve ]

(#9032) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok. Milyen RAM-ot ajánlotok az 1600 mellé? Mintha azt olvastam volna, hogy szereti a magas frekis RAM-okat ez a CPU. A lényeg, hogy 16GB-nyi RAM kell. Gondolkodom az 1x1 16Gb, mivel az ezzel a CPU-val kiépülő konfigomat 6-8 évre tervezem és lehet, hogy 6-8 év múlva már kellhet a 64GB memória (2-3 éven belül mindenképpen 32GB-ra emelném a mennyiséget), főleg úgy, hogy memória igényes feladatokat végzek. De lehet, hogy 2x1 8GB RAM-ot veszek, még nem tudom és ha elfogyna a 32Gb, akkor full csere. 2666 és 3200 MHz közötti memóriákon gondolkodom. Alaplapoknál a maximum 2666Mhz Ram van írva, akkor a 3200 Mhz-es nem egy? Pl ennél az alaplapnál, ezt néztem ki eddig az 1600-hoz: ASROCK AB350 PRO4.

Felhasználás: Jelenleg FHD, de a jövőben 4k, de idővel 2x4K felbontás munkára. Photoshop, Illustrator, Indesign, Brackets, Office termék csomag, 3-4 böngésző megnyitva és összesen átlagosan 30-90 lappal és ez mind egyszerre (ezek a minimumok, ezen felül van, hogy még több minden megy). Gép újraindítás kb 3-5 naponta.

Köszi

(#9033) 360xbox360 válasza ovics (#9031) üzenetére


360xbox360
tag

ovics: Nalad hogy uzemel a pc mate? Barmi problema van vele? A ramok futnak 2666mhzen?

(#9034) chopin42 válasza martin66 (#9032) üzenetére


chopin42
őstag

Nézd meg a választott alaplap memory qvl listáját (a gyártó oldalán fent van) és onnan válassz egy oyan ramot, amit támogat az adott lap. Nézz ki többet is, aztán ami olcsóbb, azt vedd. 3200 körüli frekit célozz, azon már szuperül érzi magát (nem személyes, olvasott tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9035) Törzsúr válasza martin66 (#9032) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nekem is kellene a 32 gigabyte minimum, de ilyen ram árak mellett nem engedhetem meg magamnak sajnos. AI simán kifut a 8-ból elég hamar... :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9036) martin66 válasza chopin42 (#9034) üzenetére


martin66
senior tag

Köszi a választ. Azt kell, hogy mondjam gyalázat gyenge a felhozatal.
AB350 Pro4
Valamelyik másik alaplapnál jobb a helyzet? Melyiket javasoljátok? (olvastam, hogy némelyik alaplapok főleg a Gigabytok nem mennek jó, azt nem szeretném)

(#9037) chopin42


chopin42
őstag

Asusoknak talán friss biossal jó a támogatása. Mindegyik gyártót nézd meg, válassz olyan lapot, ami megfelel az igényeidnek, és ahhoz keress memót...sajna ez van :(

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#9038) RVR400 válasza Jacktor (#9030) üzenetére


RVR400
veterán

A Tiéd a régebbi, úgyhogy frissítheted.

(#9039) pitiless válasza Törzsúr (#9035) üzenetére


pitiless
senior tag

Én is későbbre tervezem a bővítést, remélem hogy fogok kapni még ugyanilyen ramokat. Most 16 van, de néha nekem is kevés.

(#9040) Ry0K3N válasza martin66 (#9036) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Nekem ilyen lapom van 1600-assal és ezt vettem hozzá. Utólag néztem csak meg hogy nem is támogatja de gond nélkül ketyeg 3000-en miután átállítottam biosban.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#9041) HavocS válasza martin66 (#9036) üzenetére


HavocS
senior tag

Én mostani fejjel vagy Asus Primeot vagy MSI Tomahawkot vennék.

(#9042) Skynet258 válasza martin66 (#9036) üzenetére


Skynet258
veterán

Nálam semmi baj nincs a Giga AX370 Gaming 5-tel, van itt másnak is, ő is elégedett vele, teszteken is jól szerepel (igaz ez X370-es lap, nem tudom az olcsóbb Gigák milyenek...). Volt elem probléma sok hsz-en keresztül, aztán persze, hogy úgy tűnik szar a lap, mert sokszor volt probléma. Emlékeim szerint azóta az is megoldódott.

Nálam ez a konfig működik hiba és hang nélkül (ha valaki mazsolázna mi mivel megy pöccre - minél többen beírjuk annál inkább lesz egy kép arról mit érdemes venni, mivel van valós tapasztalatunk):

Ryzen 1600
Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5
G.Skill Trident Z 2x8GB DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GTZB
Samsung 960 Evo 250GB NVMe SSD
Fractal Design Celcius S24
MSI RX480 Gaming X 8GB
Mindez egy NZXT Noctis 450-es házban. Hőfokok kiválóak, gyors minden, semmi anomália, RAM egyből megy a gyári órajelen és időzítésekkel, ha akarod diszkrét gép, ha akarod karácsonyfa... nekem ez most jó időre elég lesz. :K

Valaki kérte minap a POST idejét: a POST folyamat vége 9 másodpercnél van, a Win 10 desktop 20 másodpercnél. Fast Boot-tal biztos lehetne faragni, de nem szórakozok vele, ennyi időt bárki kibír. Meg a gép is ritkán van kikapcsolva igazából... :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#9043) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Ez is műkszik. ;)

MSI B350 Mortar Arctic @ 1.0.0.4a Agesa beta bios
R5 1600
2x4GB Geil White Dragon 3000MHz@2800 CL15
GTX-950
NANX-450 táp

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#9044) martin66 válasza Ry0K3N (#9040) üzenetére


martin66
senior tag

Köszi a választ.
Ezzel a Rammal én is szemezgettem.

(#9041) HavocS
Nekem ár alapján 33 környéke eddig ez a legszimpatikusabb: ASUS PRIME B350-PLUS Alaplap. Aránylag sok memóriát ír támogatva.

Hasonló árú mint az Asus, de nincs rajta USB portok: MSI B350 TOMAHAWK ARCTIC . Csak én vagyok nagyon lemaradva, de miért jó ez? Hova dugja az ember az USB-t, nekem mindig minimum 4 USB használatban van hátul az alaplapon.

(#9042) Skynet258
Köszi, de sajnos ezt az alaplapot nem engedhetem meg magamnak. Ezzel a Rammal is szemezgetek: G.Skill Trident Z 2x8GB DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GTZB

(#9045) Jacktor válasza RVR400 (#9038) üzenetére


Jacktor
tag

Dánke.

www.wotinfo.hu

(#9046) Apucy01 válasza martin66 (#9044) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia

én ezt javasolnám.

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#9047) Molyzsa válasza martin66 (#9044) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Hali!

Én azt tapasztalom, hogy azok a ramok mennek jobban ami gyárilag páros CL időzítésű.
Tehát CL14 vagy CL16.

..o.O..

(#9048) sutyi^ válasza martin66 (#9044) üzenetére


sutyi^
senior tag

Én B350-es deszkákból most ezt venném:

[link]

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#9049) Skynet258 válasza Apucy01 (#9046) üzenetére


Skynet258
veterán

Ugyanezt nézte ő is, csak te a fehér verziót linkelted. ;) Jó drága helyről egyébként. :DDD

https://geekpulse.hu

(#9050) nkmedve válasza martin66 (#9032) üzenetére


nkmedve
őstag

1 modult én semmiképp nem vennék, a single channel felezi a sávszéllt. Jobban jársz egy lassú dual channel kittel mint egy gyors single channel modullal (pl. 2133 DC vs. 3200 SC). Itt van egy videó: [link]

Én inkább vennék most 2x8 GB-t és majd egy idő múlva lecserélni 2x16-ra. Talán amíg cserére kerül a sor, normalizálódnak az árak.

Szóval igen, a Ryzen szereti a magas frekvenciás RAM-ot, de a dual channel-t semmiképp nem szabad feláldozni, az erősen visszafogja a procit (bizonyos esetekben).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.