Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Tengo válasza t72killer (#3198) üzenetére


Tengo
aktív tag

[link]

Ez már szép mintaszám, és ha megnézed az elejét nagyon kevert, mind 3 kiadásból van elől.

(#3202) t72killer válasza Tengo (#3201) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R, barátságosnak néz ki, pláne a léggel 4.2GHz-es sima 1700:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3203) Envo_ válasza Tengo (#3200) üzenetére


Envo_
aktív tag

és (#3199) Köszi.

Ez tényleg sokkal logikusabb :D nem is értem miért nem ez a mérce alapjáraton.

(#3204) Tengo válasza t72killer (#3202) üzenetére


Tengo
aktív tag

Na az az igazán fehér holló, ha találsz egy olyat meg ne tudjam.. ;] ;]

(#3205) t72killer válasza Tengo (#3204) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem 1700x-et fogok venni. De úgy nézem még gyerekcipőben jár a tuningolás, alig haladták meg a max turbófrekit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3206) schawo válasza t72killer (#3205) üzenetére


schawo
titán

Nem is fogják. A max turbó freki egy magon tud annyit, tuningolva mind a nyolc magon tudja. Óriási különbség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3207) Ragnar_ válasza füles_ (#3183) üzenetére


Ragnar_
addikt

Leginkább az látszik, hogy az nem mindegy, hogy 2333MHz, vagy 3200MHz-es a memóri, de azért van valamennyi növekedés 3600MHz-en is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3208) joysefke válasza Envo_ (#3203) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azért mert sokkal több odafigyelést igényel mind a mérések mind a kiértékelés elvégzése. Az olvasónak
sem árt jobban képben lennie, mert az eredmények befogadása már nem csak annyi, hogy összehasonlítok két számot (átlag FPS) aztán jónapot, hanem ennél egy fokkal komplexebb: itt már két-két számot kell összehasonlítani:
-átlag fps vs átlag fps és
-0,1% vagy 1% vs 0,1% vagy 1%.

Ha a játékélmény a fő szempont, akkor hangsúlynak a minimumok összehasonlításán kellene lennie, de ha a minimumok furcsák, nem áll össze a kép, akkor nem árt nézni az átlag FPS-t is, hogy az ember el tudja dönteni, hogy hol a hiba (nem csak a CPU hanem más faktorok pld: vga-driver illetve játék-"optimalizáltság") is okozhatja az alacsony minimumokat.

Egyébként ha megnézed, az 1% is még eléggé maszatol, a 0,1% viszont már szépen kihozza a különbségeket...

[ Szerkesztve ]

(#3209) HSM válasza t72killer (#3205) üzenetére


HSM
félisten

Maga a gyártástechnológia nem nagyon tud 4Ghz-nél többet. Ezzel kell kalkulálni.

(#3210) schawo válasza Envo_ (#3203) üzenetére


schawo
titán

Mert sokkal több idő kiértékelni a kapott adatokat. Mert egy ilyen mérés egy hatalmas adathalmazt ad. Ebből az adathalmazból kell kihámozni az értelmet. A sima min avg max adatokat a tesztprogram maga is kiírja, 5 mp a feldolgozási idő.

A min érték azért nagyon defektes (ha valaki nem értette volna), mert a mérés másodperchatárai teljesen véletlenszerűen jönnek. Tehát maga a mérőeszköz aktívan befolyásolja a mérési eredményt. Ez a létező legnagyobb méréstechnikai hiba.

Legyen egy sarkos példa.
Egy teszt során végig pont 60 az fps, de egy megakadás miatt két egymást követő képkocka pont fél másodpercig tart. Ha a másodperchatárok így jönnek ki, hogy az adott másodpercben volt már 30 képkocka mielőtt jött az akadás, akkor a szoftver két egymást követő képkockában fog 31 fps minimumot regisztrálni (30+1 és 1+30). Ha a másodperchatár pont így jön ki, hogy pont nincs a szakadás előtt képkocka a másodpercen belül, akkor a teszt végén 2fps minimumot kapunk. 30 vs 2 pedig tök ugyanaz a teszt futott le tök ugyanúgy, mégis 15x eltérés is lehet az eredményben.

A százalékos adat viszont teljesen konzisztens, ugyanolyan lefutás esetén mindig ugyanazt az eredményt adja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3211) t72killer válasza schawo (#3206) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Broadwell-E-nél úgy rémlik, tovább lehet húzni a 8magot egyszerre, mint amennyi a max turbó.

#3209: jogos. Bár azért kíváncsi leszek komolyabb vizes eredményekre. Arról van adat, mennyit eszik 8x4.1GHz-en a cucc? 2-300W-ig el lehet menni manapság.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3212) schawo válasza t72killer (#3211) üzenetére


schawo
titán

Ott igen. De ez nem mond semmit a Ryzenről. Vízzel meg szokott lenni a 4.1 is. (+2.5%)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3213) pRoject22 válasza apa111 (#3170) üzenetére


pRoject22
őstag

Most így 5 óra Wildlands után ( 1080p ultra ) proci hőmérséklet a gyári hűtővel játék közben 50-53 fok körül, megy stabilan gond nélkül.

Nekem ez már elég ^^

¯\_(ツ)_/¯

(#3214) schawo válasza pRoject22 (#3213) üzenetére


schawo
titán

Nyolcvan fokig egy másodpercig sem aggódnék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3215) Televan74


Televan74
nagyúr

Ryzen elbír a G.Skill Ripjaws DDR4 3200Mhz F4-3200C16D-16GVK memóriával!Alaplap támogatási listában nincs benne!Ez mennyire necces? :U

Szerk.: Alaplap MSI B350 Tomahawk lenne.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3216) Tengo válasza Televan74 (#3215) üzenetére


Tengo
aktív tag

Ryzen bírja, inkább lapfüggő. A ripjaw amúgy gskill elmondása szerint a legjobban támogatott típusuk. De ez mind időkérdése.

[link]

Többen használnak tomahawkot, csekkold a ramjaikat.

[ Szerkesztve ]

(#3217) pRoject22 válasza schawo (#3214) üzenetére


pRoject22
őstag

Előtte ugye FX 9370-et nyúztam de vízhűtéssel, az 5.0-n hajtva 50-55 fok volt játék közben. Bőven van még potenciál ebben a prociban, ha szükséges lesz feljebb húzom. Bár néhány mérés erejéig lehet majd feltolom 4.0-ig :)

¯\_(ツ)_/¯

(#3218) apa111 válasza pRoject22 (#3213) üzenetére


apa111
aktív tag

Én is néztem már Doom melett 2 óra játszás full hd 50 c ,bár nekem az ID cool auto lett beállitva 1200rpm ,még nálad ugye azt irtad 50c nál 100% állitottad, ha jol emlékszem 2750rpm ilyenkor,hát még ezért is cseréltem erre halkabb legyen.Volt egy PavtubeHD Vide converter próba 25 percig ment a konvertálás aida meg nyitva 95-100% minden száll 75c tartotta azon ott 1800rpm venti ugyérzem jó lesz a venti rá. :K

(#3219) jedis


jedis
senior tag

Vótmá ? :D

Techspot : Simulating AMD Ryzen 5 1600X, 1500X Gaming Performance

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3220) Tengo


Tengo
aktív tag

[link]

Azért ezek a hőfokok rémisztőek.

[ Szerkesztve ]

(#3221) Levwi


Levwi
aktív tag

Megérkezett a héten a ryzen egyik fele már csak az 1700-ast várom ami jövőhét közepére várható.

Huawei P20 Pro Black

(#3222) schawo válasza Tengo (#3220) üzenetére


schawo
titán

90 fokig jó vagy, ha nem üt be a throttling. Sőt, gpu-knál 105-ig, és a Ryzen a gpukhoz hasonló gyártástechnológiával készült, szerintem ennek bírnia kell még azt is. Ráadásul az 1800X 20 fokkal többet mutat, mint a valóság, szóval nagyon messze van még a hőmérsékletlimit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3223) t72killer válasza schawo (#3222) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ráadásul az 1800X 20 fokkal többet mutat, mint a valóság" <- :Y Ez a kisebbekre is áll?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3224) HSM válasza t72killer (#3223) üzenetére


HSM
félisten

Az X-esekre csak. De ezzel vigyázni kell, mert éppen emiatt az okosabb mérőprogik ezt korrigálják, vagy idővel korrigálni fogják.
A lényeg, hogy a nyers hőfok adatának az X-eseknek van egy 20 fokos eltolás felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#3225) apa111 válasza Tengo (#3220) üzenetére


apa111
aktív tag

Egy kicsit forró felyü ha be indulnak a hengerek,mintha nem is viz hütés lenne rajta. :F

(#3226) t72killer válasza HSM (#3224) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Okés. :R. Akkor nulladik napi feladat: infrahőmérővel kimérni mennyit csal a cucc :DDD.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3227) Tengo


Tengo
aktív tag

A AMD Master alkalmazás is a rossz hőmérsékletet olvassa? Mert ha igen akkor rendben van az a hőfok a 25-65 határokon. A 45-85 azért durvább. Nem azért írom mert a 85 fok károsítaná a cuccot, hanem mert ilyen hőfokon már tényleg nincs semmi oc headroom, pedig a spreader is forrasztva van, így nem lehet belül baj mint intelnél. A másik hogy a videóban egy elég nagy teljesítményű vízhűtő rendszer van ám, ami 400-500 W hőteljesítményt is simán elvezet, és úgy van 85 fok? Nem bíztató. De ha az amd saját programja is rosszul jeleníti meg a hőmérségletet(amit megjegyeznék hogy elég fail) akkor nincs para.

[ Szerkesztve ]

(#3228) HSM válasza t72killer (#3226) üzenetére


HSM
félisten

Vagy megtudni, korrigál-e a szoftver, amivel méred. :DDD Én pl. Intelnél is mindig Distance to Tjmax-ot nézek, nem érdekel a kavarás, ki mennyinek gondolja az annyit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3229) schawo válasza Tengo (#3227) üzenetére


schawo
titán

Igen az is, maga a szenzor jelent magasabb hőmérsékletet. Azért került bele, hogy a kiadott tesztprocikat ne nyírják ki, mielőtt továbbadnák a következő tesztelőnek. Aztán a start után pár héttel amd bejelentetette a trükköt.

Gondolhatod, hogy egy vizes rendszer alapja nem lehet 45 fok. Ott is jól látszik az ofszet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3230) apa111


apa111
aktív tag

Az asus suite is ennyit irt,csak lekelett szedni ,kezelte az asus 1060-as pörgette folyamatossan maxon ,hogy miért nem tudm :F De a három progi egyformán mutatta a hőfokot.

(#3231) schawo válasza apa111 (#3230) üzenetére


schawo
titán

Neked sima 1700-ad van, ugye?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3232) apa111 válasza schawo (#3231) üzenetére


apa111
aktív tag

Igen

(#3233) schawo válasza apa111 (#3232) üzenetére


schawo
titán

Ott nincs húszfokos ofszet. Miért mutatna mást bármelyik szoftver?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3234) apa111 válasza schawo (#3233) üzenetére


apa111
aktív tag

Tudom hogy nincs 20c ofszet,Tengo -nak raktam fel a képet ,hogy az Amd master ugy mér mint a többi én rontottam el neki szántam.

(#3235) simlisgumis


simlisgumis
tag

Indul a buli!

(#3236) #45997568 válasza simlisgumis (#3235) üzenetére


#45997568
törölt tag

:C Grat, jo moka lesz :DDD

(#3237) Szeszkazán válasza simlisgumis (#3235) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Szép, hajrá!

(#3238) Tengo válasza simlisgumis (#3235) üzenetére


Tengo
aktív tag

Látom profi víz megy rá, majd kérünk hőfokokat!

(#3239) Szeszkazán válasza Tengo (#3238) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Szegény teknős :DD :DD

(#3240) Depression válasza simlisgumis (#3235) üzenetére


Depression
veterán

Most éppen nem irígyellek. Ennyi doboz láttán, nekem nem lenne már kedvem nekiugrani.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3241) t72killer válasza simlisgumis (#3235) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hajrá:R Nekem is viszket már a tenyerem egy jó kis gépszerelésre:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3242) Valdez válasza simlisgumis (#3235) üzenetére


Valdez
őstag

Hol a sör? :F Anélkül neki se állnék gépet építeni :DD

(#3243) Krogoth válasza Valdez (#3242) üzenetére


Krogoth
senior tag

Majd a gépbe lesz. Vízhűtés már lejárt, az új trend a sörhűtés :D

(#3244) bandika0626 válasza simlisgumis (#3235) üzenetére


bandika0626
senior tag

Szép kis pakk.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#3245) Envo_ válasza schawo (#3210) üzenetére


Envo_
aktív tag

Nyugi, tisztában vagyok a matematikával, elvégre azt tanulom részben mérnökin :D Pont hogy azt mondtam, hogy tök jó hogy ezt csinálják. (Nem mondtam hogy nem érteném,) én csak arra gondoltam, hogy miért nem alkalmazzák? Az meg hogy nagy az adathalmaz, hát istenem, automatizálni kell egy pár soros kóddal. Ha valahonnan ki tudod olvasni ezeket az adatokat (márpedig valahonnan meg kellett csinálni a grafikont), akkor miért ne lehetne egy pár sor kódot írni rá, hogy kiszámolja ezzel a módszerrel?

[ Szerkesztve ]

(#3246) IstvánLászló válasza simlisgumis (#3235) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Grat a csomaghoz és várom én is a tapasztalataidat. :C

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3247) Walter_White válasza simlisgumis (#3235) üzenetére


Walter_White
senior tag

Grat!! Elrendelted előlem a cuccokat :D :D alig várom, hogy én is már végre össze tudjam dobni a normális hűtést rá, de várom a 3x140-es radit, vagy.. lehet 4x120 lesz. Sokat gondolkodtam ismét a kompakton, gyorsan, már nem bírok várni alapon, de az olyan kiszámíthatatlan, meg nem is értem, hogy gondolták a gyártók hogy magát a pumpát ráteszik a blokkra, (nem hiszem túl jót tesz az elektronikának az a hő) miután megpusztult és magával vitte a procimat még a 1151-ből... inkább várok és Nem szórakozok bóvlikkal.

[ Szerkesztve ]

(#3248) nkmedve válasza Televan74 (#3215) üzenetére


nkmedve
őstag

A Tomahawk a specifikációk szerint támogatja a 3200-as RAM-okat, szerintem fog menni. Lehet a mostani stabil BIOS-al nem tudod feltolni maximumra, de néhány update után jó lesz. Nálam az eredeti 1.0-s BIOS-al (ugyancsak Tomahawk) csak 2133-on mentek a RAM-ok, aztán egy újabb betával már 2666-on, és olvastam olyanokról akiknek simán ment 2933 vagy 3200-on is.

(#3249) simlisgumis


simlisgumis
tag

Köszönöm mindenkinek ! Lassan lassan alakul,majd teszek fel képet az épp aktuális helyzetről.

(#3250) #45997568 válasza simlisgumis (#3249) üzenetére


#45997568
törölt tag

A leak teszt es a jo legtelenites fontos, ha kell segitseg nezz be a vizes topikba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.