Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) HSM válasza hobizoli (#4748) üzenetére


HSM
félisten

Jó, hát 2012... :DDD Addigra már bőven felfutottak a gyártással, és nem volt hiány.
Én az 1600Mhz CL7 3*2GB kitem 24K-ért vettem, 2009- durván közepén, és utána csak ment fel az ára, míg 2009 végén már 70K-ba került....
[link][link][link]
Aztán persze, megint mérséklődtek az árak....

[ Szerkesztve ]

(#4752) scott_free válasza sb (#4704) üzenetére


scott_free
senior tag

ha jól látom, itt is ugyanerre jutottak: AMD Ryzen 5: Dual-Rank vs. Single-Rank

a kérdésem az lenne, hogy honnan tudható, hogy egy ram single vagy dual rankes? :F

(#4753) Szeszkazán válasza scott_free (#4752) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Az alaplapi sloton és bios beállításon múlik , nem pedig ramon.

(#4754) schawo válasza sb (#4704) üzenetére


schawo
titán

Elolvastam a cikket, az eredményen kívül semmi értelmes nincs. A miért nagyon érdekelne, mert akkor derülne ki, hogy nem-e valami banális mérési hiba törént.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4755) Televan74 válasza SECTORnooB (#4749) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd július.Alaplap már lehet hogy előbb meglesz,mondjuk májusban. Processzorra meg majd várok.Azt még van időm eldönteni hogy 1600 vagy 1600X.Majd a felhasználók tapasztalata után döntök hogy kell e az X vagy elég e sima verzió 3,9Ghz -n járatva.Esetleg az X -t lehet e majd 4,1Ghz fölé húzni.Még minden olyan képlékeny.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4756) schawo válasza Szeszkazán (#4753) üzenetére


schawo
titán

:F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4757) Szeszkazán válasza schawo (#4756) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Nem így van? Mert akkor sorry.

[ Szerkesztve ]

(#4758) Televan74 válasza SECTORnooB (#4749) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd július.Alaplap már lehet hogy előbb meglesz,mondjuk májusban. Processzorra meg majd várok.Azt még van időm eldönteni hogy 1600 vagy 1600X.Majd a felhasználók tapasztalata után döntök hogy kell e az X vagy elég e sima verzió 3,9Ghz -n járatva.Esetleg az X -t lehet e majd 4,1Ghz fölé húzni.Még minden olyan képlékeny.

Majd kíváncsi leszek a véleményedre.Én is a Tomahawkot néztem ki lapnak.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4759) schawo válasza Szeszkazán (#4757) üzenetére


schawo
titán

:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4760) #45997568 válasza HSM (#4729) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ajanlom figyyelmedbe a masodik bekezdest ;) Lehet nem olvasod a PH-s cikkeket? ;] Szoval ja, Kartell-eznek :K

[ Szerkesztve ]

(#4761) Cathulhu válasza scott_free (#4752) üzenetére


Cathulhu
addikt

En a legegyszerubben a gigabyte QVL listaibol tajekozodom, ott irjak hogy 1Rx8 vagy 2Rx8. Ahany alaplap annyi lista, szoval lehet pont inteles lapnal fogod megtalalni a kiszemelt modult, de ez ebben az esetben lenyegtelen

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4762) schawo


schawo
titán

Tud valaki arról, hogy létezik-e egyáltalán non-ecc unbuffered 2R modul 2667-ben?

Mert ha a tesztben berakták a drága ECC modult, akkor mindenki kenheti a hajára az információt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4763) Cathulhu válasza kovy79 (#4731) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem, a kartellezes az, mikor mar az osszes kisebb piaci szereplo kihullott, es a maradek 2-3 gyarto ugy dont, hogy a mestersegesen alacsonyan tartott termelessel es igy a termeszetellenesen kialakitott hiannyal joval nagyobbat tud kaszalni, mint regen az aggressziv arverseny idejen kontener szamra ontottak a modulokat es szo szerint csak fillereket nyertek egy-egy darabon. Ugyanez megtortent a HDD piacon is par eve, mikor a felvasarlasokkal es a kiszallasokkal par szereplosse szukult az egesz. Persze hivatalos indok mindig van, foldrenges, arviz, sok mobiltelefon, stb, de valahogy a dragulas mindig nagyobb es tovabb tart, mint ahogy az realis lenne.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4764) schawo válasza Cathulhu (#4761) üzenetére


schawo
titán

Ez jó ötlet volt, látom létezik.

De ahogy nézem, a 3000-es ramok olcsóbban vannak, mint a dual rank 2667-esek, pedig a kettő kábé ugyanúgy teljesít.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4765) Cathulhu válasza sb (#4743) üzenetére


Cathulhu
addikt

En is google translatettel fordittattam nemetrol angolra, lehet azert :)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4766) apa111 válasza BeZol (#4750) üzenetére


apa111
aktív tag

Nekem is csak 3200 engedi beállitani ,egy korábbi biosnál tudtam lefelé idözitéssel játszani most úgy néz ki csak felfelé akár 20 idözitéssel

(#4767) scott_free válasza schawo (#4762) üzenetére


scott_free
senior tag

(#4768) SECTORnooB válasza Televan74 (#4758) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Elöbb néztem tesztet zsátubon ott a sima 4.05 öt futott az X 4.1 et mind ezt egy Asus B350 Plusba
Énis úgyvoltam vele hogy várok, de most jó áron válltam meg a haswelltől kitudja egy hónap múlva mennyit ért volna .

[ Szerkesztve ]

(#4769) HSM válasza #45997568 (#4760) üzenetére


HSM
félisten

De, olvastam. Az nem kartell, ha nem hajszolják egymást csődbe, hanem csak annyira terítik a piacot, amennyire nekik megéri. Szerintem az volt abszurd, ami a DDR3 időkben ment, hogy kb. veszteségesen árulták a memóriákat, csődbe is ment jópár gyengébb alapokon álló gyártó.
Ezek nem szeretetszolgálatok, hogy inkább csődbe menjenek, hogy olcsóbban vehess PC-t....

[ Szerkesztve ]

(#4770) #45997568 válasza HSM (#4769) üzenetére


#45997568
törölt tag

Segitek, mert mar elkezdted a felremagyarazast:

Itt van Startpage elso talalat:

Amugy meg ha minden masban szabadpiac van, akkor itt is, az a folyamat resze hogy a nagyok megolik a kicsiket aztan felosztjak a piacot...

De johet Google is ha valaki azt szereti:

[ Szerkesztve ]

(#4771) HSM válasza #45997568 (#4770) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan tudom, mi a kartell. Amit írsz az összeesküvéselmélet. ;)

(#4772) #45997568 válasza HSM (#4771) üzenetére


#45997568
törölt tag

Megint mellebeszelsz, a PH irta, en ideztem, bar ha szerinted a PH osszeeskuves elmeleteket gyart vagy hoz le valos hirkent...

;]

[ Szerkesztve ]

(#4773) wwenigma válasza HSM (#4769) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Annyira teritik a piacot hogy folyamatosan emelkedjenek az árak mert ranezesre hiany van...áhh, nem kartell. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4774) apa111 válasza HSM (#4769) üzenetére


apa111
aktív tag

Kérdezem töled? jelenesetben 3 piaci szereplő van akik fel osztották a piacot egyformán drágán adják a ramokat ugye nem versenyeznek egymással, neked mint fogyasztónak esélye sincs olcsobban venni, akkor ez szerinted mi ha nem kartelezés? Nem az a cél hogy egymást tönkre tegyék hanem a fogyasztó ellen mennek ugyis megveszük az egészséges piac igy eltünik ez is egy falyta kartelezés nem-de?

[ Szerkesztve ]

(#4775) joysefke válasza scott_free (#4752) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó link!

A tesztben ki/be kapcsolnak egy az Asus alaplapon elérhető BankGroupSwap funkciót, ami real world tesztekben hoz egy mérhető és jelentős (najó 5% környéke :) ) javulást okoz. (a javulást az auto beállításról kikapcsolt beállításra változtatás okozta)

Na most kérdés, hogy az a BankGroupSwap ez csak Asusnál elérhető vagy más lapok is tartalmazzák a funkciót, illetve hogy DR RAM viszonylatában is ugyanilyen változást hoz-e. SR DDR4 3200 CL14-gyel tesztelték...

Kiszedtem a lényeget.

Valaki akinek már van RyZEN, ránézhetne az alaplapjára, hogy benne van-e ez az opció:
BankGroupSwap
és hogy változtat-e valamin...

[ Szerkesztve ]

(#4776) Walter_White válasza Márk (#4739) üzenetére


Walter_White
senior tag

AMD-nél volt egy M5A99X Evo lapom, ami nem szerette az A-Data memóriát, mire beüzemeltem a hajamat kitéptem... utána váltottam Asrock 990FX Extreme 9-re, profin ment minden,ha kalapáccsal raktam volna bele a ramot, procit még akkor is elindult volna. Utána lehetőségem adódott elég olcsón hozzájutni egy Inteles konfighoz, Maximus 8 Hero lappal, beüzemelés menete: 3 órát sz*ptam vele 8x szétkaptam, összeraktam mire megszünt az 55-ös hibakód, és végre valahára elindult, aztán idő közben beszereztem egy Intel 535-ös SSD-t, 2db-ot. Mind a kettő, ömlesztette magából a CRC hibákat, Windows 10 telepítés USB 3.0-ás Pendriveról 35 perc, 7mp-es mappafagyások, na mondom, írok az Asus Magyarországi képviseletének is, akik azt mondták, hogy ilyen hibával nem találkoztak, nem tudják mi a gond, forduljak az Intelhez, rendben, Intel support válasza: nem tudják mi lehet, de ez biztos hogy alaplap, keressem fel ismét az Asust, ekkor megváltam az SSD-től, mikor kipróbáltam másik gépben, ahol Tökéletesen működött... Tehát nem volt kompatibilis a lappal az SSD...(legfrissebb Biossal). Ennyi, megfogadtam hogy többet soha Asust, sőt "Rog"-ot se, még ha a legjobb lap is AMD alá. Nekem nem vált be, lehet másnak igen.

[ Szerkesztve ]

(#4777) kovy79 válasza Cathulhu (#4763) üzenetére


kovy79
őstag

Tudom, mi a kartellezés. :)
Nem szoktam a nagyobb cégek pátját fogni, de az baromi unszimpatikus, amikor erővel kényszerítik bele valamibe őket.
Lehet utánuk csinálni, milliárdokért gyárat építeni, meg knowhow-t bevásárolni.
Arra szoktak hivatkozni, hogy a fejlődést gátolja? Ki fejleszt, ha nem ők?
Ha drága a termék, nem kell megvenni! Vagy a 64GB ram, meg 1TB ssd alanyi jogon jár mindenkinek?
Ahogy HSM írta, azt bezzeg élvezték a fogyasztók, mikor szinte ingyen hajigálták a DDR3-at a gyártók, akik közül sok csődbe is ment.
Ezeknek a fogyasztóknak nem volt annyi esze, hogy később ennek lesz böjtje.
Vagy említhetném, mikor a nagyra nőtt cégeket feldaraboltatják.
Egyébként ha valóban kartlelleznek ezek a cégek, azt mondom, tegyék, az ő gyáruk, az ő befektetésük, én pedig vagy megveszem a termékeiket, vagy nem. Azt semmiképpen nem fogom mondani, hogy nekem ez jár és kéretik olcsósítani...

(#4748) hobizoli, volt, sőt, még a DDR1-es, DDR2-es időkben is. :)

(#4747) HSM, egyetértek.

(#4774) apa111, mi az, hogy a fogyasztók ellen mennek? Saját maguk alatt kellene a fát vágni? Tudtommal profitorientált cégek, nem pedig Máltai Szeretetszolgálat, hogy neked segítsen.
Meg tudtad venni a terméküket, ha szükséged volt rá? Szerintem igen...
Egyébként te google translatorral írsz? Csak mert néha baromi nehezen kivehető, mit szeretnél mondani.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4778) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Közben én is csatlakoztam a csapathoz! :K (R5 1600, Gigabyte AB350M Gaming 3, HyperX Fury 2x4 GB DDR4 2666Mhz) *tudom, elég gyér minőségű a kép*

Szerelésnél engem is meglepett az alaplap hátulján lévő panel, meg most még javában tart a Win 10 frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#4779) apa111 válasza kovy79 (#4777) üzenetére


apa111
aktív tag

Csak kérdezném ,hogy saját zsebed ellensége vagy? Ha egy kicsit is a dolgok mögé nézzel azt nem értik meg az emberek magamat is bele értve ,hogy adott egy termék még fél éve negyed annyiba került az most mittöl ilyen drága ,és azzal magyarázzák hogy a mobil piac fel emészti a csipeket ezt fogadja is el a fogyasztó úgy hogy egy kiforrot tömeg gyártásról beszélek és közben már nyakunkon a ddr5-is.Én azt gondolom ezt eljátszották ano a merevlemezekkel is tanulván belöle/amiböl persze jól jöttek ki/ úlyra eljátszák a trükköt egy ulyabb bört le húzva a fogyasztoról.A válallkozás meg arrol szól vagy összejön vagy nem ,nem muszály kabzsinak lenni senkinek ilyen a piac.

(#4780) apa111 válasza .Ishi. (#4778) üzenetére


apa111
aktív tag

Grutala :C :C :C Várjuk a fejleményeket jól lenne a nyuszi elött egy két teszt. :C :C

(#4781) hobizoli válasza kovy79 (#4777) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jo, hat vettem 512Mb DDR1-466-st 40k-ert, ami itthon 45+AFA volt
itthon kicsit sok volt rajta az arres, az USA-ban meg ennyi volt az ara
ja es aki hozta, meg igy is keresett rajta
na? az hogy?

Abit-KV7 (KT600) deszkában ugy ment a mobil Barton 2400MHz-n vele alapfeszen, mint a kisangyal

azert nem kell megsiratni a RAM gyartokat
egy ilyen chip legyartasa nagyuzemi szinten fillerekben van kb
gondolj bele egy CPU-ban mennyivel tobb tranyo meg logika van integralva meg hany evnyi fejlesztes van benne es azt is arulnak 8-10k-ert ujan

szoval a "veszteseg" ahhoz kepest nézve az, ha tobbert adnak el

több drón kell ;P

(#4782) .Ishi. válasza apa111 (#4780) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Igyekszem, bár éppen a Win 10 frissítések szivatnak. :DDD

(#4783) #45997568 válasza .Ishi. (#4778) üzenetére


#45997568
törölt tag

Szep :C

(#4784) IstvánLászló válasza .Ishi. (#4778) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szép a csomagod :C
Várom én is a véleményedet, beüzemelési tapasztalataidat is.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#4785) kovy79 válasza apa111 (#4779) üzenetére


kovy79
őstag

Miért lennék a saját zsebem ellensége? Csupán próbálom összetetten nézni a dolgokat. Ez a téma egyáltalán nem olyan, mint a seprűpiac, ahová XY Bt. seprűket gyárt 2 alkalmazottal, egyik nap kevesebbet, másik nap kicsit többet.
Kérdezd meg a bankokat is, mitől az árfolyamingadozás, a jegybanki alapkamat ingadozása, stb...
Miért, a mobil piac szerinted hanyatlik? Szerintem a felhasznált félvezetők mennyisége hatványozottan növekszik.
Sokan a feneküket a földhöz vagdosva hisztiznek, hogy már pediglen nekik olcsó ram, meg ssd kell, meg a köcsög gyártók csak és kizárólag a vevőikkel akarnak kicseszni...
Nekem meg 5db szám kellene, ami a múlt héten semmit sem ért, ma pedig a lottó ötöst...

(#4781) hobizoli, ezt miért kérdezed? :)
A válasz egyébként inkább kíván gazdasági, mintsem IT ismereteket. :)
Nem siratom a gyártókat és belegondoltam, abba, amit írtál, de:
1, miért kell más (gyártók) zsebében turkálni? Vagy nekünk (ügyfeleknek) lehet, de a gyártó csessze meg, ha a mi zsebünkben turkál (azaz a kereslet-kínálathoz igazítja az árakat/magyarul annyiért adja, amennyiért még megveszik az emberek/)? Gondolom te sem örülnél, ha a fizetésedből levonnának annyit, hogy még épp meg tudj élni. Elvégre minek neked több pénz a megélhetésen felül?
2, ha kell a termék, megveszed, ha nem, nem. Nincs senki kötelezve, hogy ne DDR2-t használjon mégis sokan hisztiznek, hogy a gyártók miért keresnek annyit, amennyit? Csak! Mert ők a gyártók.
Ez a hiszti, ami a legjobban zavar.

(#4778) Ishikoro, szép cuccok! :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4786) #45997568 válasza kovy79 (#4785) üzenetére


#45997568
törölt tag

Akkor nem kell olvasni, tovabb lepni. A fogyasztovedelem nevu formedvenyt nem azert hoztak letre hogy indokolatlanul birizgalgasson cegeket, hanem azert hogy a (figyelj, erdekesen fog hangzani) a fogyasztokat vedjek nem csak a hitvany, veszelyes termekektol, hanem arra is odafigyeljenek hogy a kartell gyanus cegeket szemmel tartsak es ezen gyakorlatuktol eltantoritsak.

Senkit nem zavar ha egy ceg tisztesseges hasznot mutat fel, leven az jo a fejlesztesnek, foglalkoztatottsagnak, a kereskedelemnek, sok mutato javul. Ellenben amikor ezen cegek osszefognak hogy mesterseges szinten tartsak az arakat olyan magassagban amilyen nekik csak tetszik, akkor az az elobbi mutatok rovasara fog menni.

Tisztesseges profit engem sem zavarna, abbol elnek ok is, am ami most tortenik az nem tisztesseges.

(#4787) apa111 válasza joysefke (#4775) üzenetére


apa111
aktív tag

Vissza raktam a legujabb biost a lapomra ,de sehol nincs ilyen beállitás még a régebbi biosoknál sem :F :F

Ezt meg azokkal a forúmtársakkal osztanám meg akiknek ASUS PRIME B350 PLUS lapja van legújabb 0606 elég sok feszt ad ofset módban 3,95ghz nem megy feljebb a proci, a ram 3200mhz lazább idözitéssel megy és még igy is a nagyobb fesz melett gyengébb a tempó több száll 1 szálon.Egy dolgot láttam a biosban ami más volt mint a 0515 -ben @ingom csincs mi az.Nekem bevált 0515 bios feláldozva egy picit a ram 2933 megy,nem zavar a proci 4ghz stabilan és az szerintem többet hoz a konyhára.Egyébként ennél a biosnál is megy 3200 a ram egy két játéknál vacakol amúgy jól megy . :R :R

(#4788) kovy79 válasza #45997568 (#4786) üzenetére


kovy79
őstag

Figyeltem, nem hangzott érdekesen, mert tisztában vagyok vele, sőt, nagyrészt egyet is értek.
Az előző kommentem hiszti-taglalása viszont még adott (mint ugyebár legfőbb "tüske").
u.i.: vitában a túlzott cinizmussal nem tűnsz okosabbnak, csak azt sugallod, hogy lenézed a másikat.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4789) atok666 válasza apa111 (#4779) üzenetére


atok666
őstag

Betyaros a helyesirasod...

Atok

(#4790) Márk válasza Walter_White (#4776) üzenetére


Márk
senior tag

Hát, ilyen előzmények után én sem vennék olyan gyártótól lapot, amivel ennyi volt a szopás......... :DDD

Nekem eddig minden Asus lapom pöccre indult, soha nem volt semmi gondom velük, de lehet hogy csak szerencsém volt.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#4791) Márk válasza .Ishi. (#4782) üzenetére


Márk
senior tag

Hogyhogy szivatnak, mi a gond?

Én tegnap telepítettem és frissítettem wint a Creators Update-tel, minden úgy ment mint a karikacsapás (Ryzen 5 1600, Asus Prime X370-Pro, 2*8GB Corsair LPX DDR4).

Egyébként úgy csináltam, hogy az RX480 driverén kívül (amiből a legfrissebbet az AMD oldaláról töltöttem le), minden drivert a Windows Update-tel szerzett be magának a rendszer, nincs felkiáltójel/kérdőjel az eszközkezelőben.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#4792) apa111 válasza atok666 (#4789) üzenetére


apa111
aktív tag

Csak nem te voltál a nyelvtan tanárom 80-ban? :Y

(#4793) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Ha már win10 creators update.. nekem felrakta majd 25 perc alatt :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#4794) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Uhh, itt nagyon sokaknak baja van a kartell mint fogalom ertelmezesevel, es akik meg tamogatjak is ezt a hozzaallast, ott ugy erzem mar nem csak az ertelmezessel van baj, bocs sracok, de epeszu ember ilyet nem csinal. Geeez

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4795) atok666 válasza apa111 (#4792) üzenetére


atok666
őstag

Nem, de nem is vegzett vmi jo munkat :) Bocs.

Atok

(#4796) BeZol válasza Márk (#4790) üzenetére


BeZol
őstag

Én 1xer vettem asus alaplapot, a garancia lejárta után 3 hónappal meg is halt, azóta kerülöm őket, ellenben a kevésbé ajánlott gigabyte alaplapom 7,5 évesen is ment. Volt abit alaplapom is, az az asushoz hasonlóan gari lejárta után szinte azonnal meg is halt. Asus a mai napig van, kerülöm is az alaplapjaikat én is ;]

(#4797) hokuszpk válasza kovy79 (#4785) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez az egesz onnan indult, hogy a Samu dompingaron adta a memoriat, ezzel kicsinalta a kevesbe tokeeros gyartokat. akkor kellett volna a kormukre nezni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#4798) Honzi


Honzi
senior tag

Alaplapbol melyik lehet a legjobb választás az alábbiak közül?
Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3
Gigabyte GA-AB350-Gaming 3
MSI B350 TOMAHAWK
MSI B350 TOMAHAWK ARCTIC

R5 1600 és 16GB 3200Mhz-s corsair ram lenne mellette.
Egy kis tuningot még el tudnék képzelni de semmi extrém dolgot.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#4799) apa111 válasza atok666 (#4795) üzenetére


apa111
aktív tag

Hát ha ebben találsz fogást rajtam akkkorrr húzzzzá beellllee.Nem szoktam foglalkozni mások helyes irásával.De az is jó hogy ,szakmailag sokat szoltál hozzá ez nem a helyes irási verseny bakker vagy mondhatom úgyis eltévettél ez nem a cserkésztábor :D :D

(#4800) hokuszpk válasza Walter_White (#4776) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az utolso jo asus lap a p3b volt, azota csak szivtam veluk.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.