Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) t72killer válasza ggbuffon1897 (#3897) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"egy i7-et hol tudsz pl. játékok alatt zavarba hozni? " - Starcraft2 alatt gond nélkül kifektetem a 4.4-4.6-on futó 4770k-mat egy ütősebb tesztpályával ;] (najó, valós játékkörülmények között rendben vagyunk). Valami 6GHz környékén futó 2magos kéne... A Blizzardtól bizony várok hatalmas előrelépést, pl azt, hogy a Dx túllépett már a 9.0-n, és vannak ezek a fura, többmagos izék, amiket a procifoglalatba szokás rakni... Ja, és ne mondják már, hogy nincs bevétel 10+milliós játékostáborral...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3902) -KP- válasza BeZol (#3890) üzenetére


-KP-
addikt

Jesszus, te aztán tudsz kisregényt írni :D

(#3903) BeZol válasza -KP- (#3902) üzenetére


BeZol
őstag

:U

(#3904) ggbuffon1897 válasza wwenigma (#3898) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

azért szögezzük le: én a pénztárcám fanja vagyok, nem a gyártóké

aki i7-ről váltott , azt ne mondja nekem, hogy azért tette mert kevés volt..inkább a kíváncsiság és az újdonság mozgatta őket úgy sejtem, amivel semmi baj, csak nem kell bullshit hülyeségeket összehordani..valós, gyakorlati teljesítménynövekedést értek el vele? És itt most nem arról beszélek, h de jól fut a cinebench, meg a többi szintetikus sz*r.. a kéltés kördői...

egyelőre a macera van csak vele, ez nem megy úgy, az nem megy úgy, válogassak hozzá ilyen-olyan ramokat, ami vagy elzörög azon az órajelen vagy nem, mostmár vegyek hozzá AMD vga-t is meg anyámkínja..köszi , de nem vagyok bétateszter, pontosabban nem is óhajtok ezért fizetni már 30év felett.

engem speciel továbbra se érdekel, az "egyszer majd de jó lesz" elv, ezt már benyaltam párszor a múltban is.

(#3905) #45997568 válasza ggbuffon1897 (#3904) üzenetére


#45997568
törölt tag

Keves volt ;] Amugy meg keves volt :K

(#3906) ggbuffon1897 válasza #45997568 (#3905) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

gondolom most már nagyságrendekkel előrébb vagy ;]

(#3907) #45997568 válasza ggbuffon1897 (#3906) üzenetére


#45997568
törölt tag

Igen, tobb szempontbol is, lenyegeben tobb VM-et futtatok munkara, hamarabb vegzek veluk, nagyobb szamitasi kapacitasom van, ergo tobbet nyerek ;) Most hogy eladtam a 4790K-mat alig kellett hozzatennem, a hulyenek is megeri :DDD lenyegeben tobbszorosevel hamarabb vegzek a szokasos feladataimmal, kerdes? :N

(#3908) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Platformváltáson gondolkozom 4690k-ról
kiszemeltem ehónap közepén megjelenő R5 1600x lenne már nézegettem hozzá a ramokat illetve a lapokat is
a lap MSI B350 Tomahawk lenne
Ram terén hallotam, hogy szereti a nagy órajeleket, valakinek van tapasztalata a tomahawk-al és vagy R7 + 1060 al? :)

(#3909) Televan74 válasza ggbuffon1897 (#3904) üzenetére


Televan74
nagyúr

De akkor minek jársz ide.Tudjuk az i7 mindenre elég.És ezen felül tudsz mást érdemben hozzá tenni a fórumhoz,vagy folytatod az off hadjáratot tovább. Majd mi elkínlódunk a Ryzennel,neked nem kell.Neked továbbra is ott a simulékony i7 ami vaj puhán futtatja a játékokat. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3910) füles_ válasza ggbuffon1897 (#3906) üzenetére


füles_
őstag

Van Ryzened? Látom nem igazán jött be neked. A mindenrelegendőíötösömet szívesen elcserélem a Ryzenedre. :D

[ Szerkesztve ]

(#3911) #45997568 válasza Televan74 (#3909) üzenetére


#45997568
törölt tag

El ne mond neki amit minden tesztelo leirt, Ryzenen az Ix-ekkel ellentetben nincs microlagg, akkor drama lesz :DDD

(#3912) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hol lehet i5-t 7-es RyZEN-re cserélni??? :Y

Nekem is lenne egy i5-öm (profi gémer proci, mindenre elegendő :) )...

(#3913) stratova válasza Televan74 (#3909) üzenetére


stratova
veterán

(#3914) -Solt- válasza Petykemano (#3900) üzenetére


-Solt-
veterán

Te végignézted? Mi a lényeg? :)

www.smart-bus.hu

(#3915) Hajdi


Hajdi
senior tag

(#3916) HSM válasza t72killer (#3895) üzenetére


HSM
félisten

Direkt nem akartam még meg nem jelent procikat belekeverni. Az ígéret. De amit ma látunk, hogy AM4-be van 8 magos izom-proci, míg s1151-be nincs. :)

Azt ne felejtsük el, a tuningolt proci a ramból is gyorsabban "szívja" az adatokat, szval simán betehet már csak ez a skálázódásnak, a memóriavezérlő körül melegebben dolgozó magok meg a jel minőségének. Nem biztos, hogy táp para ez, sőt....

(#3917) BiP válasza arabus (#3886) üzenetére


BiP
nagyúr

Merek élni a feltételezéssel, hogy főleg azért nem volt hatással a memória sebessége az fps-re, mert 1800x-szel tesztelték, és a játék úgymond "belefért" 1 modulba, nem nagyon kellett kommunikálnia a másikkal.

Egy 6magos (3+3) vagy 4magosnál (2+2) hamarabb elfogynak az 1 modulban jelen lévő magok, szerintem ezeknél majd nagyobb jelentősége lesz a ram órajelnek (értsd: fabric sebessége).

(#3915) Hajdi: Jaj, ez is orrhangon dumál, mint a #3900-ban ?

[ Szerkesztve ]

(#3918) Márk válasza BiP (#3917) üzenetére


Márk
senior tag

Pontosan. :K

Egyébként is -ha az ember meg tudja fizetni- a gyors ram nem árthat, akkor meg miért ne?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#3919) Ragnar_ válasza Kabala (#3867) üzenetére


Ragnar_
addikt

Azért RX 480 CF-el RotTR-ben néhol +30%-ot ment a Ryzen dx12-ben, sőt ha megnézed sok tesztben van 20-25% lemaradása a Ryzennek dx12 módban 1080-al a dx11 teljesítményéhez képest. Ez jó esetben Nvidia driver optimalizációs probléma, rosszabb esetben valamilyen hardverlimitáció, akkor dx12 játékra el is lehet felejteni a Ryzen+Nvidia kombót nagyjából. (bár ennek azért elég csekély a valószínűsége)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3920) Televan74 válasza BiP (#3917) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez igaz csak nem mindegy hogy kifizettek egy szett 16GB -os memóriáért,3000Mhz 48.990 vagy a 3200Mhz 60.890 -et Az a 267 Mhz nem tudom megéri e azt a plusz összeget.(gyártó,típus,bolt ugyanaz) :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3921) -KP- válasza Televan74 (#3920) üzenetére


-KP-
addikt

én 43-ért vettem 16gb 3600-as corsairt :DDD

(#3922) BiP válasza -KP- (#3921) üzenetére


BiP
nagyúr

Annyiért vennék én is :)

[ Szerkesztve ]

(#3923) Televan74 válasza -KP- (#3921) üzenetére


Televan74
nagyúr

Most nem kapsz annyiért! :P

Azért a most Ryzenre váltókat jól se..be k..ják a memória gyártók a magas áraikkal. :W

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3924) wildpig válasza BeZol (#3890) üzenetére


wildpig
tag

Magok meg gigahertz-ek. Emellett még annyi minden számít... Ilyen alapon akkor egy FX a legjobb vétel.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#3925) anbonn válasza R3plica70 (#3872) üzenetére


anbonn
csendes tag

A 2.20 Biosnál gyakorlatilag nem tudok a procinál frekit állítani. Egyszerűen nincs választó ablak. Az 1.44 -nél még rendben működik. (alapfeszen 3700 MHz-en teszteltem, de 3850 is használtam)
Bíztam benne, hogy majd egy új biossal a memóriáim mennek a névleges 2666 MHz-en, bár tesztek szerint tuninggal menni kellene 3000-en is. Sajna 2400 fölé nem tudok menni velük.
Szóvan a 2.20 egyelőre nekem felejtős, nem tudom miért viselkedik furán...

RYZEN 1700...

(#3926) apa111 válasza SECTORnooB (#3908) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia. R7+1060 tapasztalatom van nem gond neki ez a kártya .Teszt erelyéig Full hd ,Batlefield 1 120-140fps,Doom 100-210fps,gta5 54-58fps között ugrál átlagot nem tudok mondani ezeknél Multi játék csak Left4Dead 2 játszom 4k 60fps minden játéknál minden maxra állitva,ja még Faycry primal be épitett bencmark,az átlagra 71fps írt,persze van egy kis kártya oc :D .Ha kell még infó kérdezz.Szóval a RIZSÁT nem fogod meg bánni na és persze a JÁTÉK felett is van élet a gépen amit játékos könyedséggel veszi az akadályt a RIZSA hála a sok mag+szálnak :K :K

[ Szerkesztve ]

(#3927) arnoldito


arnoldito
senior tag

Sziasztok. Olyan kérdés lenne, hogy ilyen ramot esetleg rakott e valaki Ryzen mellé? 16GB G.Skill Trident Z RGB DDR4-3600 DIMM CL17 Dual Kit. Látom itt a ram dilemmát, hogy a corsair ramokat kínlódnak, de legyen Samsung chippes mert az jó, de van aki a hynixra esküszik. Nekem ez tetszene, ha valakinek van infókat kérem ossza meg velem. Köszi :)

(#3928) BeZol válasza SECTORnooB (#3908) üzenetére


BeZol
őstag

Nekem tomahawk lesz, ma hozom el, kérdés h a többi cucc mikor jön a héten. Mondjuk arcticos lesz mert éppen olcsóbb volt, meg olyan 3200mhz-es ramot vettem, ami ilyen rgb ledes cucc-ú corsair (első dolgom lesz lekapcsolni a fényeket az alaplapon és a memórián is, a házam eleve zárt és nincs plexije sehol :DDD ), elviekben 2933mhz-en megy biztosan a tomahawk lapban, a qvl listán nem láttam, de csak 38ezer volt a 16gb, amúgy 52be fáj egy ilyen ram, csak gondolom az ipon rendszere éppen nem stimmelt 100%-osan, mert pl. anno 32 helyett így vettem 18ért 1TB-os beépített wifis külső hdd-t is. Az árgrafikonjuk pedig egyáltalán nem mutatja, hogy aznap annyiért ment volna.

(#3929) t72killer válasza Ragnar_ (#3919) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyre fontosabb egy rég nem látott CPU-GPU párválasztó teszt... Bár 4-5 hónapot mindenképp várnék a driverek beérésére.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3930) Televan74 válasza arnoldito (#3927) üzenetére


Televan74
nagyúr

Meg kell nézned a kiválasztott alaplap memória támogatási listáját.Ha ott szerepel az általad kiválasztott típus akkor biztos lehetsz benne hogy működni fog.Ha nincs akkor lutri.Vagy alap jedec szabványon megy,vagy manuálisan beállítva működni fog.Biztosat senki sem tud mondani,főleg azért, mert még a biosok sem 100% -k. :)

Legjobbak a Samsung B-die -ok.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3931) Omli85 válasza Televan74 (#3923) üzenetére


Omli85
őstag

Múlt héten vettem 47K-ért.
G.SKILL 16GB Trident Z DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GTZB
Igaz egyelőre simán profilból nem megy a 3200 de manuálisan megoldható.

Elindulni kb mindegyik ram elfog 2133-on nagyon szélsőséges eset és alaplapja válogatja ami adott ram típussal egyáltalán nem bootol. Persze ettől még előfordulhat :).

(#3932) arnoldito : Az én ramom sincs a CH6 támogatás listájában :) Jó kérdés, amúgy, hogy azok a ramok amik szerepelnek a listában azok mennek e XMP profillal egyből minden buherálás nélkül.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3932) arnoldito válasza Televan74 (#3930) üzenetére


arnoldito
senior tag

Néztem az Asus Crosshair Hero listát, de csak 3200 támogat még ramot, és abból is minimális mennyiséget, bár 2hetente az új biosokkal bővült a lista.

(#3933) arnoldito válasza Omli85 (#3931) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ez jó hír mert ugyan ilyent adtam el az Inteles konfigommal együtt.... :)

[ Szerkesztve ]

(#3934) SECTORnooB válasza apa111 (#3926) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Szia! Battlefield 1 re lennék kiváncsi multiban 64 es CQ-n low dx11 beállítások mellet 1080p ben ha megnéznéd nekem nagyon megköszönném. Érdemes a B350 helyett X370 nézegetnem?

(#3935) R3plica70 válasza anbonn (#3925) üzenetére


R3plica70
aktív tag

:F ez érdekes.
Az OC menüben a legfelső sorban ha Autoról manualra váltasz, nekem akkor ott jelenik meg a CPU freki és feszültség állítási lehetőség. Auto-n rejtve van. Ha ez neked nincs akkor nyomj egy BIOS defaultot és told fel újra a BIOS-t (én a DOS-os verziót preferálom).

Most, hogy újra ősszeraktam a Ryzenes konfigot, egyből beletoltam a 2.20-as BIOS-t és minden patentül működik. Kivéve RAM tuning, de nekem sajnos Hynix-es Dual Rankos moduljaim vannak, mert anno Intelhez vettem (CMK16GX4M2A2666C16), ami Asrock Z170 Fatal1ty Gaming K4-ben 7700k párossal simán ment 3000MHz-en 15-17-17-38, 1,35V-on. Ryzennel viszont az XMP-vel beállítva szintén atom stabil 2666-on, ami a névleges sebessége, szóval egy szavam se lehet. Néhány fps miatt meg nem fogok most iszonyat drága RAM cserébe belemenni :)

(#3936) -KP- válasza Televan74 (#3923) üzenetére


-KP-
addikt

most vettem egy hónapja se. Szerintem beragadt készlet lehetett valahol, mert miután megvettem, már az új ára 68 ezer lett. Az is lehet, hogy csak szimplán benézte valaki az árát.

(#3937) Walter_White


Walter_White
senior tag

Valaki tudja, hogy mi a különbség a Manuális Ram beállítás és az XMP profil között?
Tegnap kicsit babráltam a memóriáimmal (adatlapomon) és Manuálisan mindent beállítva (ramra irt értékekkel) F9-es hibakóddal indulok... (bármit is állítsak) viszont ha magát a 3000-es XMP-t választom ki, akkor elindul tökéletesen 2933-on, egész nap is megy, működik stabilan, de ahogy kikapcsolom a gépet, és vissza, jön az F9...
Tehat valami különbség kell hogy legyen...de vajon mi...

[ Szerkesztve ]

(#3938) jocomen válasza Márk (#3836) üzenetére


jocomen
aktív tag

Én azt az összefüggést látom, h akik 1.55V-ot állítanak be 3.3GHz proci-órajel mellé, azoknak a RAM-órajel eredményeiből teljesen felesleges bármilyen következtetést levonni.

(#3939) Omli85 válasza Walter_White (#3937) üzenetére


Omli85
őstag

Az egyikkel megy a másikkal nem ennyi a különbség :DDD.
Viccet félretéve egyelőre szerintem ezt az alaplap biosokhoz lehet kötni. Nagyon kevés deszka van jelenleg amiben mennek a gyári XMP profilok és ott is csak pár konkrét ram típus esetén.

Nálam XMP profillal 0 siker bármit állítok nem indul a rendszer.
Manuálisan megoldható és működik már pár napja hiba nélkül BCLK + szorzó + default 2400MHz-s ramprofil kiválasztva időzítés kézzel állítva manuálisan 1.4V a ram-nak (gyárilag ezt az órajelet 1.35v mellet kéne vinnie).
(így a húzott BCLK órajelnek köszönhetően a 2400-ból lesz 3200 fontos, hogy nálam pl sem kisebb ram órajel felszorozva nagyobb BLCK-val sem pedig nagyobb ram órajel felszorozva kisebb BLCK órajellel nem hozott eredményt 1002-es biossal).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3940) HSM válasza Walter_White (#3937) üzenetére


HSM
félisten

Eyikben te állítod be a ra időzítési paramétereit, a másikban meg az XMP profil. :DDD

(#3941) BiP válasza Walter_White (#3937) üzenetére


BiP
nagyúr

Te is 2933-ra állítod, mint az XMP, vagy te manuálisan 3000-et nyomsz?

Meg ugye az időzítés beállításánál nem csak az első 4 értéket kell, hanem van még legalább 10 időzítés. Ezeket is szépen belövi az XMP.

[ Szerkesztve ]

(#3942) Ragnar_ válasza t72killer (#3929) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nagy valószínűséggel kell még néhány hónap, hogy befusson néhány optimalizáció, aztán kérdés, hogy a Ryzen úgy is jobban megy-e AMD VGA-val. Részemről már annyi is elég lenne, hogy dx12-ben ugyanúgy menne a Ryzen, mint dx11-ben(nvidia VGA-val)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3943) sb válasza Malibutomi (#3721) üzenetére


sb
veterán

Így van.
Megint ki lettek emelve a játékok, de a többi - nem ezer - dimenziót már nehéz átlátni ezek szerint:
- ár - már önmagában itt nyerhet
- de vélhetően még javulni fog a teljesítmény a lapok/OS/progik gatyába rázásával
- és ami a lényeg: ahol több szál van használatban ott a 8 szál fog dolgozni. Ott mutat most is relatíve kis lemaradást ahol i3 vs i5/i7 is alig van különbség.
- tuning (a non-K i3/i5-ök ellen) - ez már csak hab a tortán

(Én az unlockra leszek még kíváncsi - eddig mindig volt AMD részről. :) Bár szerintem ilyen egálközeli állapotból ez már egy kegyetlen nagy öntökönrúgás lenne részükről. :D)

(#3944) jocomen válasza arabus (#3886) üzenetére


jocomen
aktív tag

Itt azt írja, h vga-limites beállításnál nincs előnye a gyorsabb ram-nak. Máshol meg van. Fhd-ban is úgy jön ki az 5.5% előny, h a tesztelt játékok egy részénél vga-limit volt (0%), néhánynál meg 10+%. Ezek átlagából jött ki az 5.5%.
720p-ben nem mértek, mert "aki ryzent vesz nem úgy fog játszani". Ami valószínű, mint ahogy az is, h ott még nagyobbak lettek volna a különbségek.
Szóval amelyik játékhoz van értelme ryzent venni, ott a gyorsabb ram-oknak is lesz mérhető előnye.

[ Szerkesztve ]

(#3945) sb válasza Televan74 (#3920) üzenetére


sb
veterán

Nem valószínű. Az a nagyobbik 4/8 vs kisebbik 6/12 Ryzen árkülönbsége.
Másrészt ilyen frekiknél már azért nem volt akkora/általános ugrás a teljesítményben mint mondjuk 2133->2666 között.

Persze felhasználásfüggő, aki csak min fps-ra gyúr és minden játékban annak talán...

[ Szerkesztve ]

(#3946) Yany válasza jocomen (#3944) üzenetére


Yany
addikt

A gondolatmenek ott suta picit, hogy 100% játékra nem sok értelme van Ryzent venni, mert az nettó visszalépés egy azonos árú i7-hez képest. De(!)... a Ryzen pont attól jó, hogy ha valaki nem játékkonzollá ledegradálva használ egy PC-t, szinte minden más téren előjön az ereje, ahol viszont igenis sokat számít a RAM, szinte mindenhol. Lehet bottleneck-ként is értelmezni az eredményeket, de felfoghatjuk úgy is, hogy értelmet adott a gyorsabb ramoknak. Ennek a RAM gyártók biztos örülnek mellesleg. :) Nagyon a játék témája körül forog mindenki, amikor a Ryzenekről van szó, pedig bőven túlmutat ezen (időtállóságban és teljesítményben is).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3947) laychi


laychi
veterán

Most jön egy hülye kérdés tőlem.
Ugyebár a ryzenben nincs igp, a lapokon viszont van hdmi,dsub, dp kimenet.
van valami integrált modul az alaplapon,ami szükség esetén(ha épp vga váltás van és üres a pci slot),akkor a megjelenítést ellátja?
(Próbálta is valaki dedikált vga nélkül,hogy ne találgatás legyen?)

[ Szerkesztve ]

(#3948) Yany válasza laychi (#3947) üzenetére


Yany
addikt

Én is csak tippelek, de szerintem majd a később érkező változatokon várható az integrált vezérlő. Esetleg a TrueAudio Next-nek lehet egy hangkimenet a HDMI / DP, de d-subra ez nem magyarázat.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3949) HavocS válasza laychi (#3947) üzenetére


HavocS
senior tag

Processzorba integráltat írnak az alaplapgyártók, szóval elvileg azok még inaktívak, csak a lehetőség lesz meg, ha majd lesz AM4-es Raven Ridge.

(#3950) solfilo válasza HavocS (#3949) üzenetére


solfilo
veterán

A lehetőség már most is adott elvileg, Bristol Ridge is belemegy a lapokba. Csak hát ugye diy piacon nem igazán kapni, pedig már fél éve megjelentek. :)

Amúgy igen, Raven Ridge lesz a nyerő APU erre a foglalatra. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.