Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) Jakuskacsa válasza perfegor17 (#64900) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

ha jól néz ki nekem is csinálhatsz egyet... sajna én ennyire nem tudotam "tudományosan" mogoldani, csak így, de mivel a ház oldala a gépen van, így nem látszik, hogy amatőr a dolog... de a lényeg, hogy működik!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64902) ViZion


ViZion
félisten

NAh, itt egy érdekes játékszer: [link]
Telepítés után androidon/ios-on lehet nézegetni szenzorokat. Most próbálgatom, nem néztem, h akad-e valamivel esetleg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64903) Hencso


Hencso
Ármester

hop... elvileg ez az új gyári hűtés desing

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#64904) benceman00 válasza Hencso (#64903) üzenetére


benceman00
tag

Tök mind1. Már csak megszokásból is kidobom a gyárit ;] :DD

Üdv, ASZPi

(#64905) .zSoLTi. válasza ViZion (#64902) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Èrdekesnek tűnik! Ki lesz próbálva.

(#64906) perfegor17 válasza Jakuskacsa (#64901) üzenetére


perfegor17
senior tag

Kitalálom még a felfogatást hogy nézzen ki valahogy, legyártom és csinálok képeket.

(#64907) Pancsermeste válasza ViZion (#64902) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmmm... érdekes.
Otthoni monitorozásra mondjuk feleslegesnek találom, de valódi távfelügyelethez jó lenne. Vajon csak Local IP-hez tud kapcsolódni a kliens, vagy külső hálózatból (mondjuk mobilnetről) is elérhető a szerver?

-= Pancsermeste® =-

(#64908) Methionyl válasza ViZion (#64902) üzenetére


Methionyl
senior tag

El tudom képzelni, hogy benyomom a Prime-ot majd kimegyek vacsit csinálni közbe nézem telórol hogy nem e akar fel főni ;]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64909) ViZion válasza Pancsermeste (#64907) üzenetére


ViZion
félisten

Nem próbáltam kintről. Engem az érdekelt, h játék alatt mit kap a proci/GPU. Arra tök jó. Mindennapi használatra ott az open HW monitor, mondjuk CPU frekit rosszul írja ki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64910) lsc


lsc
nagyúr

Saber tulajok, összeraktam a gépet, nem indul, 1 hosszú két rövid síp van, ez videokártya hibát jelez. Két videokártyával is próbáltam, két slotban is, ugyanaz. Clear cmos volt.

Az élet kegyetlen .

(#64911) CMST2015 válasza lsc (#64910) üzenetére


CMST2015
tag

1 slotba raksz rammot probáltad már ugy ? és a led ég a mem ok melett .

[ Szerkesztve ]

(#64912) lsc válasza CMST2015 (#64911) üzenetére


lsc
nagyúr

Van, a gomb mellett egy piros led is világít amikor bekapcsolom.

A memória ok gomb mellett a led folyamatosan világít, a power led zöld, a procié felvillan és annyi, a videokártyáét nem látom, kézikönyv szerint az is van. Ramot megpróbálom csak nem egyszerű, topflow hűtőm van, le kell venni hozzá mert rálóg, ráadásul csavaros.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#64913) lsc


lsc
nagyúr

Egy rammal az egyes slotban elindult, folytatás délután.

Az élet kegyetlen .

(#64914) Gstyler


Gstyler
senior tag

Sziasztok! Jelenleg egy FX6100-et használok, de rövid időn belül egy 8320E-re szeretném cserélni.

A fórum átolvasása után az Asrock lapomat lecseréltem egy M5A97 EVO R2.0-ra.
Alapfokon űzöm a szakmát :) A már belőtt szorzókat és feszt szerintem be tudom lőni a boisban, de az alapbeállításokban kérnék egy kis szakmai segítséget.

Valaki tudna lőni pár BIOS képet, hogy melyik funkciót kell kikapcsolni, bekapcsolni stb (ebben nem vagyok jó).

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#64915) szivacs1987 válasza Gstyler (#64914) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

apm, turbo core, hpc, Spread spectrumos izék kikapcs
c6, c1e, cool n quiet bekapcs

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#64916) benceman00 válasza Gstyler (#64914) üzenetére


benceman00
tag

Topik leírásban elég sok infó van asus lapos OC-hez. Nézz rá.

Üdv, ASZPi

(#64917) Habugi válasza Gstyler (#64914) üzenetére


Habugi
addikt

Lassan 3éve annak vala', hogy minden orrmányosok az őfő Kormányosa vala' az rejtelmes, nem kevésbé sejtelmes topic összefoglalóba helyezte eme szenvtelen nemes szedetet teneked! :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64918) Gstyler


Gstyler
senior tag

Köszi mind a hármótoknak :R

(#64919) ViZion válasza Habugi (#64917) üzenetére


ViZion
félisten

...futtass egy vírus scannt. ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64920) Habugi válasza ViZion (#64919) üzenetére


Habugi
addikt

Keresés...bzzz..bzZz...

BzZz..keresés, Bzzzzz, üzemzavar..
..bzZz..üzemzavar, keresés-bZ-üzemzavar..üzemzavar..

"A rendszer kritikus hibát észlelt ezért leállt, mivel Önnek és számítógépének is felszakadt az összes molekulakötése és még a kvantumpárjaik is különváltak érdekellentét okán, kérjük indítsa újra a tér-idő kontinuumot.."

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64921) Gstyler válasza Habugi (#64920) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ooo bocsi, nem akartam ilyen nagy kárt okozni :D

(#64922) ViZion válasza Gstyler (#64921) üzenetére


ViZion
félisten

Nyugi, az agya biztosan nem sérült... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64923) MK VII válasza ViZion (#64922) üzenetére


MK VII
veterán

Legalábbis amennyire megvan, annál jobban biztos nem.. :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#64924) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy ingadozik a cpu voltage 1.296 és 1.356v között?
Beállítottam mindent a biosban, ahogy itt olvastam a fórumon. Ez normális?
Legfrissebb bios van fent.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#64925) Bratilla95


Bratilla95
tag

teszt
A CPU tesztet nézzétek, úgy tűnik, hogy most jön el az fx ideje ;]

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#64926) rambustibi válasza Bratilla95 (#64925) üzenetére


rambustibi
őstag

Ez biztos fake, mert az "okosok" itt PH-n megmondták, hogy különben is, nem "hajcsa ki" azt a VGA-t, és különben is egy gyík3-as szintjén van az FX :D :C

Más..
Ram topikba írtam, talán itt is érdekes lehet, főleg az L3 Cache :Y : [link] :R

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#64927) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Sziasztok, szeretnek Fx 8120-rol feljebb lepni, erdeklodom hogy 8320-8320E-8350-9370 ek a kiszemeltek, saber lapom van azzal nem lesz gondom, de a tapom 550 Fsp Raider, mennyire lehetek nyugodt Oc esetén mondjuk a legnagyobb procinal, most egy 8120 megy 4400-en 1,4 vcore-al, illetve mit javasolnatok, a 8320E esetleg 8370 mennyivel tud kevesebbet mint a normal Tdp-s tesok?

Segitsegetek elore is koszonom!

Bocs az ekezetek miatt, telorol vagyok..

(#64928) lovas001 válasza R.Woodoo (#64927) üzenetére


lovas001
aktív tag

8320 nyugodtan veheted szinte 100% hogy 4.4 et az is fog menni(15%-al több teljesítmény azonos órajelen a jelenlegidhez képest). Az a táp attól függ mennyire akarsz majd high end vga-t tenni de elviekben most elégnek kell lenni kb. 7970 max 300 watt körül kajol a cpu meg 4.8 körül eszik (általában!) 220w körül.Ha minden egyszerre 100%-on jár.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#64929) lsc válasza lsc (#64913) üzenetére


lsc
nagyúr

Nos annyi van egyelőre hogy mechanikusan beállítottam a ramokat, így most megy 1866-on a 2x4 Gb, a proci egyelőre alapon, tuning hétvégén.

Bioszt is kell majd frissítenem, ezzel is ismeri a procit de van 6 ettől frissebb /1708-as/.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#64930) R.Woodoo válasza lovas001 (#64928) üzenetére


R.Woodoo
tag

Köszönöm, és mik a tapasztalatok a kisebb tdp vel rendelkező variánsokkal, nem gyengebbek clock to clock?

(#64931) Hencso válasza R.Woodoo (#64927) üzenetére


Hencso
Ármester

nekem pl a 8350 esem 4.7ghz megy 1.475 vcoréval 1.4 vcorén 4.4ghz en meg se nyikan .. tehát nem bölcs dolog szerintem a 8120 at le cserélni jó kocka inkább azt húzzad még... de a te döntésed mit csinálsz am3+ ra már nem érdemes költeni sőt szerintem teljesen fölösleges.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#64932) Hencso válasza Habugi (#64920) üzenetére


Hencso
Ármester

á de beteg vagy Habugi :D nagyon nagy Arc vagy :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#64933) R.Woodoo válasza Hencso (#64931) üzenetére


R.Woodoo
tag

Koszonom a jotanacsokat, igazabol 4.6-on meg el lehet benchelgetni vele, de napi hasznalatban fagyogat, prime alatt 1-2 szal meghal, illetve elforr. Csak a marhajol "optimalizalt" jatekok alatti cpu limit miatt gondolkodtam el, amugy teljesen elegedett vagyok vele :)

(#64934) thwHUNter222


thwHUNter222
csendes tag

Üdv!
Ha windows újra telepítés után is alaphasználaton (internet, semmi folyamatos terhelés) 45 celsius fok körül mozog a CPU hőmérséklete, de ha akár egy Twitch közvetítést követek, már 75-77 fokra megy fel, akkor ez hűtés gyengeség, vagy más ok miatt lehet?

[ Szerkesztve ]

(#64935) R.Woodoo válasza thwHUNter222 (#64934) üzenetére


R.Woodoo
tag

Szerintem elmozdult a huto, esetleg kiszaradt a paszta, nezd meg, hogy rendesen illeszkedik-e a huto a procira, illetve ha reg volt pasztazva akkor azt is megcsinalnam a helyedben.

(#64936) ViZion válasza thwHUNter222 (#64934) üzenetére


ViZion
félisten

vírust kizárhatod könnyen: live linuxot letöltesz, azzal bootolsz és ha ott is csinálja, akkor beállítás/hw gond. Bios beállításokról rakj ide képeket, nyilván nem a sata részről... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64937) thwHUNter222 válasza ViZion (#64936) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

Régebben voltam már ebben a csoportban és raktam fel képeket (akkor is melegedés miatt), akkor be lett állítva, de most teljesen máshogy csinálja. Egy sima HD videótól már 77 fokot üt a proci.

(#64938) #58682368 válasza ViZion (#64936) üzenetére


#58682368
törölt tag

(#64939) Sarkadi válasza thwHUNter222 (#64937) üzenetére


Sarkadi
tag

A korábbi BIOS képed alaján a hűtéssel nincs gond, mivel 2848RPM-el megy a venti. A paszta már lehet probléma ill. vírus is, mint fentebb említették. Első körben egy újrapasztázást végezz és ha így is fennáll a probléma, jöhet a vírus keresés. Nálam fele ennyi RPM számmal alapjáraton (tuninggal) 28 fok körül van a proci, ami a szintén FX-6300.

(#64940) #58682368 válasza Sarkadi (#64939) üzenetére


#58682368
törölt tag

Soknak tűnik az 1000-1500-as fordulathoz képest, de ezek a gyári fx hűtők ötezren is tudnak forogni.

[ Szerkesztve ]

(#64941) thwHUNter222 válasza Sarkadi (#64939) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

https://ipon.hu/webshop/product/coolink_ca_i01lp/32328
Ilyenre gondolsz, újra pasztázáshoz?
Illetve vírus kereső programot ajánlanál? "Most" lett újra rakva és még addig nem jutottam el (főleg a proci gond miatt), szóval melyik a hatásosabb kereső.

[ Szerkesztve ]

(#64942) Sarkadi válasza thwHUNter222 (#64941) üzenetére


Sarkadi
tag

Igen, de hogy konkrétan milyen fajtájú pasztával csinálod az már saját döntésed. Több féle létezik, mindenki mást ajánl. De a különbséget a hőfokba észre fogod venni, ha itt a probléma, csak figyelj, hogy vékony réteget képezz a processzor felületén, mert elérheted a dolog ellenkezőjét is.

Vírusírtónak az Avast-ot/AVG-t ajánlanám ill. érdemes a Feladatkezelőben megnézni, hogy nem hatja-e valami processzort, hisz ebből is adódhat a magas hőfok.

SmiTH90's : na igen, a gyári hűtőt épp ezért cserélem azonnal!

(#64943) #58682368 válasza thwHUNter222 (#64941) üzenetére


#58682368
törölt tag

Arctic cooling mx2 vagy mx4-et vegyél

Kb 2000-ért már lehet kapni használtan CM TX2 hűtőt...

[ Szerkesztve ]

(#64944) Zolcsevita90


Zolcsevita90
csendes tag

Sziasztok!

A gépemből szeretnék egy kis pluszt kisajtolni normális kereteken lehetőleg úgy, hogy stabil maradhasson. Már rengeteg irományt és videót néztem ahol procit húznak de nem nagyon jött be semmilyen beállítás.
Hol a hővédelem szólt közbe vagy a rendszer fagyott ki, vagy a Cinebench OpenGL-je (CPU lefutott), pedig játszadoztam a számokkal voltokkal szorzókkal, de úgy gondolom továbbra se lettem okosabb tuningolás terén.

CPU: AMD FX 8320

CPU FAN: CM 212+

LAP: Asus M5A97 EVO 2.0

RAM: Kingston HyperX 16 GB

VGA: Asus R9 280x

Táp: Thermaltake Smart M 850W

Ház: Antec Twelve Hundred V3

Proci+házventivel összesen 9 db és még így is felszökik fél óra prime95 után 70-71 fokra .1285V-nál. Arról nem is beszélve hogy van mikor fel se szökik a hő de minden további nélkül lefagy a gép mindezt 4,2Ghz-nél.

Minden építőjellegű választ szívesen fogadok! :R

(#64945) Sarkadi válasza Zolcsevita90 (#64944) üzenetére


Sarkadi
tag

A hűtődnek pedig elégnek kéne lennie, főleg úgy, hogy van jó pár venti még a házon belül. Újrapasztázás esetleg segíthet némi hőfokot nyerni és így tudnál adni annyi plusz V-ot, hogy stabil legyen a rendszer. De ha olyan darabot fogtál ki a prociból, ami nem szereti a tuningot (mert sajnos van ilyen), akkor nem igazán tudsz előrébb lépni. Bár én első körben megpróbálnám 4GHz-en elérni a stabil eredményt és ha úgy működőképes minden megfelelő értékekkel akkor nem erőltetném, hidd el, sokat nem számít az a +200MHz.

C1E,C6,LLC stb. a megfelelő értékekre vannak állítva?

(#64946) domewalker


domewalker
csendes tag

Sziasztok!

8320 procimat cibálnám egy kicsit gigabyte 970a-ds3p alaplapon. Elöljáróban annyit hogy ez a második ilyen kombóm, az előzö alaplap példány elhalálozott (nem volt tuning), procival együtt gariztattam és kaptam egy-egy másik példányt.

Úgy vettem észre hogy a mostani példány sokkal kevésbé melegszik (az előzőn játékok alatt 60 fokot is mértem, ennél úgy 50 volt a csúcs) úgyhogy kicsit megemeltem az órajelet 4.0-ra. 45 perc prime95 alatt 54 fok volt a maximum, gyári hűtővel. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e ennél valamivel tovább menni, vagy álljak meg itt és várjak amíg beszerzek egy jobb hűtést? Ehhez kapcsolódoan mik az általános tapasztalatok ezzel az alaplappal, mennyire bírja a tuningot?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#64947) .zSoLTi. válasza domewalker (#64946) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Gyári hűtővel semmi hajtás, mèg alapon is kuka kategória!

(#64948) Habugi válasza MK VII (#64923) üzenetére


Habugi
addikt

:C

Szerintem Orrmány is hasonló képen értette vagyis inkább úgy hogy ami nincs az nem is sérülhet.. ;]

(#64932) Hencso:

Az a kép az hogyan?! Le*****tál? :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64949) ViZion válasza Habugi (#64948) üzenetére


ViZion
félisten

Te rágalmazol! :Y
...pedig így van ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64950) domewalker válasza .zSoLTi. (#64947) üzenetére


domewalker
csendes tag

Persze, mielőtt komolyabban hozzányúlok mindenképp beszerzek egy jobb hűtést (első körben CM T4-et néztem, esetleg Scythe ashura-t, de nyitott vagyok egyéb javaslatokra annyi kikötéssel, hogy 10-15 rugesznál azért ne legyen drágább :) )

Szvsz az 50-54 fok terhelve annyira nem gáz, feljebb akkor nem megyek a gyári hűtővel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.