Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) Omli85 válasza Bojár (#65047) üzenetére


Omli85
őstag

Melyik Game? Milyen beállítások mellet? Általános jelenség ?
Nálam a húzott 390-et nem érzem hogy túlzottan visszafogná szóval elégnek kéne lennie a 970 mellé is :D.
Abban a lapban meg ha normális hűtőd van én csak csak megküldeném minimum 4.5GHz-ig fix órajelre :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65052) benceman00 válasza Bojár (#65047) üzenetére


benceman00
tag

Ez a setup kívánja a tuningot :D

Üdv, ASZPi

(#65053) Zolcsevita90 válasza szivacs1987 (#65041) üzenetére


Zolcsevita90
csendes tag

És offset mod mellett mennyi feszültség különbözetet adjak a procinak? "-" vagy "+" -ba legyen az érték?
Hány fokot engedhetek meg a procinak amennyire felszökhet? Csak mert már próbáltam p95 alatt és vagy 75+fokoknál lekapcsolt a hővédelem vagy valamelyik mag adta meg magát...

Eddig sokat okosodtam, előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#65054) hellpeter


hellpeter
csendes újonc

Sziasztok, van egy AMD FX 8350-em (gyári beállítások mellett használom) és jelenleg egy Coolermaster TX3 Evo hűti. most még terhelés alatt 51-55 körüli fokra ugrik fel maximum, de nem tudom, a nyári időszakban mit fog produkálni, ezért légyszi mondjatok már valami megbízható, jó minőségű vízhűtést, ami értelemszerüen a mostani coolernél jobban, de legalábbis stabilabban hűt.
A gépházam egy elég tágas és jól szellőző Cooler Master Elite 330U.

(#65055) ViZion válasza Zolcsevita90 (#65053) üzenetére


ViZion
félisten

öööö... összefoglaló. Ott le van írva. Ha kevés, akkor biosról képeket ide és megmondjuk.

Sajnos nem írhatjuk le / nincs értelme minden 3.-4. hsz-be leírni, amit már az összefoglalóban leírtunk.

hellpeter: mennyit szánsz rá? Van kompakt- és épített vizes topik is, ott pontosabban tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65056) Gstyler válasza pipo112 (#65045) üzenetére


Gstyler
senior tag

Egy ilyen Thermalright venti csinálja ezt a galibát.
A kérdésem az, hogy okozhat-e bármi gondot vagy ne foglalkozzak vele, hogyha a proci kellőképen jeges.
A legnagyobb gondom most annyi, hogy odakapom a fejem mikor pirosra ugrik (600.000RPM) az aida, de magával a hűtéssel szerintem nincs gond.

Próbáljam meg esetleg az alaplapon másik helyre átdugni? Vagy ezt csak az 1-esbe szabad?

[ Szerkesztve ]

(#65057) hellpeter válasza ViZion (#65055) üzenetére


hellpeter
csendes újonc

vízhűtés témában még szűz vagyok, a lényeg: ez a mostani tx3 evo hütés ugy gondolom h a levegős ''classic'' procihütöknél elég jónak számít. ennél kellene valami megbizhatobb, jobb. értelem szerüen nem akarok nyáron ''minusz fokokat'' a gépemben, tehát nem a csúcskategóriás hóbelebancok érdekelnek, plusz ugye nem is tuningolom a procit. 30-35 körül szánnék mondjuk rá, de az már tényleg a vége.

(#65058) benceman00 válasza hellpeter (#65057) üzenetére


benceman00
tag

240es Arctic. Vagy használtan valami corsair.

Üdv, ASZPi

(#65059) Zolcsevita90 válasza ViZion (#65055) üzenetére


Zolcsevita90
csendes tag

Ezen beállítással futott "stabilan" a rendszer (AIDA64 stress 9,5 óra, cinebench jópárszor, 3dmmark párszor).
Viszont ahogy mondtátok, a prime95 alatt nagyon hamar a kék képernyő fogadott.
Próbáltam offset módban "+" és "-" értékek mellett is valamiért túl nagy feszültségeket adott (CPU 1.4 fölött, NB 1.45).

Az NB-re gyanakszom még, lehet jobb lenne ha auto-ba raknám, de akkor meg túl nagy feszt ad neki és szerintem attól még a CPU se lenne stabil.
Milyen beállítással próbálkozzak, min változtassak? Jó lenne összehozni, szerintem egy CM 212 plus-al még hoznia kéne a 4,3 Ghz-t ha mások hasonló konfiggal 4,5 Ghz-t is kicsikartak (...vagy még többet).

(#65060) Habugi válasza Zolcsevita90 (#65059) üzenetére


Habugi
addikt

Amennyiben éhesebb a procid az átlagnál simán elképzelhető hogy több feszt kér a stabil megboríthatatlan 4.3-hoz.

Ám mielőtt azt állítgatni kezded, CPU-NB vedd le 2600ról 2200-ra és úgy menj neki a Primenak.

Dram feszt is ildomos lenne arra belőnöd kézzel ami a specifikációiban szerepel, egy Auton felejtett beállítás simán lehet a galibák okozója, mondanám is pontosan mennyire de üres az adatlapod sajnos.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#65061) Zolcsevita90 válasza Habugi (#65060) üzenetére


Zolcsevita90
csendes tag

64944-es hozzászólás a konfig, a RAM kiegészítve:
KHX16C9T3K2/16X (1,65 V) DDR3-1600 CL 10-10-10 2 x 8 GB

Annyi hogy a timing-ben az időzítését annak 9-9-9-24-re állítottam, remélem annyi még belefér...

[ Szerkesztve ]

(#65062) Omli85 válasza Zolcsevita90 (#65059) üzenetére


Omli85
őstag

CPU feszt nyugodtan állíthatod kezdésnek 1.4000-re 4.3 környéki órajelhez már sanszos kelleni fog. maximum ha stabil elindulhatsz lefelé. (teszteknél a hőmérsékleteket mindig monitorozd ha para van lődd le :) )
Digi+ power controlsban sem árt beállítani egy két dolgot, hogy oké legyen minden. (tárgytalan most láttam csak az utolsó képet)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65063) Habugi válasza Zolcsevita90 (#65061) üzenetére


Habugi
addikt

Elnézésed kérem, nem érdekel ha esetleg leírtad korábban. :N :R

Az adatlap arra való hogy kitöltsd, nagyon hasznos amikor valaki segíteni próbál, adott esetben rákerestem volna a RAM-jaidra a neten (azt ne kelljen már keresnem postoltad-e a configod adatait..) és mondtam volna hogy 1.65V-ot állíts be nekik mert most csak ~1.5V körül kapnak, ráadásul még szűkebbre is vetted az időzítésüket.., nem jó párosítás.., 1.65V-al már esélyesen oké lesz.

CPU-NB 2200ra, RAM-oknak 1.65V és szerintem meg is lesz a Prime stabil beállítás, amennyiben mégsem, mehet még fesz a procinak.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#65064) pipo112 válasza Gstyler (#65056) üzenetére


pipo112
senior tag

Szerintem csak az Aida vagy az asus ai suite csinálja rosszúl olvassa ki az adatot . Hagyd a cpu csatin annak ott a helye . Törölném az Aida t a francba.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65065) Omli85 válasza pipo112 (#65064) üzenetére


Omli85
őstag

Inkább az ai suite-ot :) csudálatos instabilitási mókát csinált nálam állandóan ha fent volt szal ... :) Random fagyás értesítés hgoy -47 fokos az alaplap warning warning... :D mindenhol máshol normális adatok voltak hwinfo stb ai suite ellenben full bolond :D...

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65066) Gstyler válasza pipo112 (#65064) üzenetére


Gstyler
senior tag

Az aidát csak azért dobtam fel, hogy mert hirtelen az jutott eszembe, mint ingyenes cucc, ami monitorozza nekem az infokat. Mivel most alaplap csere volt, aztán a közel jövőben procicsere lesz, így figyelni szeretném az első időkben, hogy minden rendben van-e. (ai suite nincs fent)

Van vmi bevállt progi helyette, ami ingyenes?

Mondjuk most még random fagyások is vannak a rendszerben, de az szerintem lehet még user error.
Probáltam az összefoglaló szerint állítani a biost, a procit pedig az alapján húztam, ahogy még a régi asrock lapom is bírta. De persze nincs kizárva, hogy én bénáztam el valamit...
Első körben visszavettem alapra az órajelet, egyelőre így stabilnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#65067) ViZion válasza Zolcsevita90 (#65059) üzenetére


ViZion
félisten

Első körben CPU-NB-t veheted lejjebb, ahogy írták, benchmarkon kívül sokat nem jelent.
RAM feszt manuálisan lődd be. Időzítést hagyd a gyárin, majd ha stabil az OC, akkor piszkáld.
Legtöbb tuning ezen bukik, h mindent egyszerre állítanak és a fene tudja minek hol a vége...
CPU power response az ultra fast az alap? Mert mintha nem az lenne, ez meg a VRM-et fűtheti...
C1E, C6 enabled lehet
CPU fesz legyen 1,42 V és tesztelve onnan lépkedj lefelé.

Monitorozásra Open HW monitor. Nem frissül sajna, pedig jó cucc, FX-9xxx frekit szarul írja, többi OK.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65068) SHO(KER válasza Gstyler (#65056) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

Nekem is ugyanilyen hűtőm van, és úgy rémlik, hogy időnként hasonlóan fals fordulatszám értékeket mutat róla a HWiNFO64 is. Úgy tűnik, ez a venti így működik, de semmilyen problémát nem okoz egyébként, nem érdemes aggódni miatta.

(#65069) Gstyler válasza SHO(KER (#65068) üzenetére


Gstyler
senior tag

Köszönöm szépen :R
Megnyugtattál :)

(#65070) pipo112


pipo112
senior tag

akkor a venti elektronikája a gagyi bár nálam ilyet nem produkált a macho ventije

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65071) Jakuskacsa válasza Omli85 (#65065) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én nem értem mi a bajotok az ai suite-val... nálam meg csak az van fent, meg egy hw monitor... nálam nincsenek "extrém" mérések. Mindenki szidja, szerintem meg egy tök jó progi, és semmiféle instabilitást nem okoz... adatokat kimérni nagyon is jó.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#65072) pipo112 válasza Jakuskacsa (#65071) üzenetére


pipo112
senior tag

én is használom monitorozni is szoktam vele bár ibt alatt kikapcsolom mert nem szereti amúgy rendben van. viszont olvastam már ,hogy volt akinek sz@rakodott a progi .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65073) Valkűr válasza rovtiv3 (#64400) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt egyszerűen nem hiszem el, ha nem látom. :)

Más: Várható mostanában valami új AMD platformos CPU és alaplap?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65074) ViZion válasza Jakuskacsa (#65071) üzenetére


ViZion
félisten

Milliónyi HW és SW variáció... nálam AI suite meghülyített mindent, amint ventit akartam vezérelni vele. De sapphire karikhoz adott valami progi is összebaszta a képet játékban, már írtam, h beszart a VGA-m, ez tutira ram hibás, minden driverrel szar...
erre írták, h azt szedjem le, meg DDU-val a drivert is és rakjam újra... ta-daaammm: megjavult. Előtte/utána sem volt semmi piszkálva, nem is tudom miért raktam fel, amikor csak a drivert szoktam.

Zárójelbe: van fent egy cikk, i7 xxxU prociról, szépen látszik, h mivel nincs laptop fronton konkurencia, "szépen" beárazták Intelék. Írtam is, h lehet ezen elgondolkodni, amikor habzó szájjal kívánják, sőt, követelik, h menjen végleg csődbe az AMD... Egyszereplős CPU piacnál (ARM még nem versenyképes, de ahogy a tabletek sok PC-t, laptopot váltottak, előbb-utóbb asztaliban is konkurencia lehet egyszerűbb gépeknél, gondoljatok bele, h pl. torrent, meg adatkiszolgálásra régen PC kellett, ma meg egy okosabb router vagy NAS tudja...) hipp-hopp 60k lesz a gyííhárom, és évente kapunk majd új foglalatot, procit +5% teljesítménnyel...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65075) Pancsermeste válasza Valkűr (#65073) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Miért olyan hihetetlen?
Én szívesen megmutatom, ha eljössz megnézni. A mai napig így használom a gépet.

Ám van itt több hasonló, vagy ennél jobb proci is.
Pl. Hablaty processzor Úr koczkája (most nem emlékszem, jelenleg ki nyúzza)
lovas001, Kutya_7 uraknak szintén príma procijuk van/volt.
De ha visszanézel, jakusj is hasonló fesszel kínálta a prociját.
Johni5 szintén 1,33V-on.. mondjuk az a proci látott már "kicsit" több feszt is. ;)
Aztán itt van benceman00 1.260V - 4.6gHz eredménye. Tuti simán menne neki 1,33V-on a 4,7GHz, vagy még több.

-= Pancsermeste® =-

(#65076) benceman00 válasza Pancsermeste (#65075) üzenetére


benceman00
tag

Azóta egy nagyon picit fentebb pöccintettem a feszt, mert több óra(jó is volt amikor ennyire ráértem :D ) sw battle front után kicsit rakoncátlankodott.
De ja, szerencsés kockával bármi lehetséges.

Üdv, ASZPi

(#65077) Pancsermeste válasza benceman00 (#65076) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Mennyi az a pici? Még 1,3V alatt?
Nekem sajnos 4,6GHz-hez kell az 1,308V, alatta a Prime ledob egy-két magot.
4,4GHz - 1,236V
4,2GHz - 1,176V
Ettől lejjebb még nem próbáltam.
Mondjuk lehet megnézem majd, mennyit kér 4,0GHz-hez.

-= Pancsermeste® =-

(#65078) benceman00 válasza Pancsermeste (#65077) üzenetére


benceman00
tag

1.26on lefutott jó sok ibt meg prime is de egyetlen egyszer battle front alatt crashelt. Annyira nem is nyomoztam a hiba okát egyből adtam neki 1.28at (telorol vagyok így nem tudok pontosat de 1.3 alatt van tuti).
Biztos vagyok benne, hogy még lehetne finomítani de ráhagytam :D
Nekem 4.6ghz azaz érték ami még nem éhes. 4.8hoz 1.35 is kevés volt. Tovább nem próbálkoztam, mert a 140es radi korlátoz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#65079) Zolcsevita90 válasza ViZion (#65067) üzenetére


Zolcsevita90
csendes tag

Sikerült összehoznom egy "stabil" tuningot 3-4 óra Prime95 mind a 3 tesztjében. Ha ez nem lenne elég akkor kérlek jelezzétek és akkor nekifutok még egyszer, hosszabb idővel...
A helyzet a következő: A biosban a feszültséget manual mod-ban állítottam be, de mint mondtátok ha nem állítom offset modba akkor a későbbiekben energiatakarékos funkciók ide-oda, az órajel állandó marad.
Az lenne a kérdésem, hogy ezek után mit állítsak offset mod-ban, hogy a későbbiekben ne ütközzek kellemetlenségekbe, de ne is zabálja az áramot az állandó órajel miatt.
Képet a beállításokról szükség esetén küldök!
A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#65080) SHO(KER válasza Pancsermeste (#65077) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

Egy kicsit megdöbbentem ezen értékek láttán. Én 1.38V-ot adok az FX-8350-nek a 4.4GHz-hez, eltúlzom a dolgot? Nem akartam Prime-os teszteléssel vesződni, de ha van rá esély, hogy ilyen alacsony feszültség mellett is stabil legyen, lehet, hogy nekifogok. Már csak azért is jó lenne alacsonyabb fesszel használni, mert a Macho 120 jelenleg a hűtési képességeinek határán megy.

(#65081) Hencso


Hencso
Ármester

AMD és Intel CPU delidelést válla!

Csak azt nem értem mióta tud delidelni AMD cput ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#65082) Hencso válasza Hencso (#65081) üzenetére


Hencso
Ármester

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#65083) Hencso


Hencso
Ármester

ilyesmit eltudok képzelni :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#65084) Pancsermeste válasza SHO(KER (#65080) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem biztos, hogy eltúlzod, de mindenképpen ki kell tesztelni, érdemes lehet.
Minden proci más, tehát mindenkinek magának kell megtalálnia a lehető legalacsonyabb feszt, amin még stabil.
Én nem sokat szoktam ezzel bajlódni. Első körben (gyorsteszt) addig csökkentem adott órajelen a feszt (vagy adott feszen emelem az órajelet), míg a rendszer betölt. Ha közben kifagyna, akkor vissza egy-két lépcsőt, és jöhet a prime és a többiek, de csak 5-10 perces tesztek erejéig. Ha nem dob hibát, akkor egyszerűen csak használom a gépet, és majd úgyis jelzi, ha gondja van, és finomítani kell még.

benceman00: Az szép.
Meg kellene rendezni a legalacsonyabb 4GHz-es FX CPU-feszültség versenyt! ;)
Kíváncsi lennék, mekkora lenne a legalacsonyabb érték.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#65085) ViZion válasza Hencso (#65083) üzenetére


ViZion
félisten

öööö... értelme nincs, nem lehet 20 fok akkor sem, ha folyékony rézzel önti ki...
De kellene kérni referenciát: kinek csinálta, eredmény képek, etc... Gondolom lesz egy új reg, h neki csinálta és de jó lett.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65086) benceman00 válasza Pancsermeste (#65084) üzenetére


benceman00
tag

Kihívás elfogadva.
Akkor valamelyik nap ránézek a 4ghz-ra.
Legalább 10kör high ibt fusson le :C

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#65087) Pancsermeste válasza benceman00 (#65086) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Rendben!
A tiéd esélyesebbnek tűnik, de majd meglátjuk.

Másoktól is jöhetne eredmény - már csak azért is, hogy ne én legyek az utolsó! ;)

-= Pancsermeste® =-

(#65088) rambustibi válasza ViZion (#65085) üzenetére


rambustibi
őstag

írtam rá... :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#65089) pipo112 válasza Pancsermeste (#65087) üzenetére


pipo112
senior tag

igaz 4,5 ghz de ezen fut full stabilan, finom hangolva szépen is teker

a stabil 4ghz asszem kb olyan 1,28 környékén van

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65090) ViZion válasza rambustibi (#65088) üzenetére


ViZion
félisten

biztos válaszol majd... egyszer :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65091) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

MA toltam 3 kör IBT-t de szerintem hiányzik az FX peccs! VAlaki ide vagy privátba elküldené honnan szedhető le? VAlamint szerintem a HWinfo kicsit megkergült.

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#65092) Pancsermeste válasza benceman00 (#65086) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, egyelőre egy gyors eredmény, első nekifutásra.
4,0GHz - 1,164V
Azt hozzá kell tennem, hogy teljesítmény centrikusra állítottam a winben, mert különben a körök közti pihenőkben az LLC tehetetlensége miatt a VCore felugrált 1,176V-ra egy pillanatra. Talán lazább LLC-vel nem csinálná, de azt most nem piszkáltam, hagytam UltraHigh-on.

#65089 pipo112: 4,5 GHz-en nem rossz!
Azért megnézhetnéd 4,0GHz-en is.

#65091 Kolbi_30: Habugi jóvoltából [link].

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#65093) Kolbi_30 válasza Pancsermeste (#65092) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Köszi!

FX peccsel szarabb lett :D

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#65094) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Nah adtam meg kis feszt a procinak.még mindig 1,4 alatt vagyok(FX-6300 4520Mhz)( medium LLC) Véletlen rámentettem a HWinfos képre amin a hőfokok voltak..a proci maximum hőfoka 51 fok volt a VR1-2 pedig 71°
Szerintem még tolhatnám a hűtés birná, vélemény javaslat? :)

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#65095) Hencso válasza ViZion (#65090) üzenetére


Hencso
Ármester

nekem csak ennyit írt.. hát vissza írtam. de szerintem ful kamu az egész .. linkeltem minap egy athlon 6400+ delidelését.. a forrasztó anyag gondolom valami olyas féle cin ami nem vezeti az áramot visszont 200 celsius fok körül van az olvadási pontja.. nos nem tudom elképzelni hogy 200 fokra melegített kupaknál nem sérül a proci :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#65096) CMST2015 válasza Hencso (#65095) üzenetére


CMST2015
tag

Nem kell még az se ami a videoba van
FX és phenom 2 x4 is kaptam már le kupakot egy öngyújtó és 4 penge kell hozzá csak :D és kb. fél perc melegítés és leesik a kupak a foraszto anyagot a chipről pengével vagy akár körömmel is lelehet rola kapirgálni :DDD puha a forrasztó anyag rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#65097) ViZion válasza CMST2015 (#65096) üzenetére


ViZion
félisten

Jó, leveszed. ÉS? A forrasztásnál milyen házilagos és jobb megoldást javasolsz oda?
Ne gyere az ilyen-olyan pasztákkal, amikor a forraszanyag tökéletesen terül, gyárilag zárványmentes és fémes kötés... Egy "értelmes" oka lehet az AMD delidnek, a kupak nélküli használat. De kevés olyan bátor legény van, aki ezt megtenné, másrészt mindennapos használatra nincs értelme, bencselés, extrém tuning más tészta, de ők nem fogják pénzért valakivel leszedetni a kupakot. AMD kupak jó, kár basztatni - mondjuk lehet már öregszem, nem akarom "megjavítani", aminek nincs baja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65098) CMST2015 válasza ViZion (#65097) üzenetére


CMST2015
tag

Ez nem nevezhető tökéletes terülésnek

[link] enyhe hiány volt rajta a kupaktalanitást azért vállaltam be mivel polírozás se segített kb. semmit a kupakon se a vizes blokkon , ott nem volt forr anyag ahol látszik :D a kupak full tiszta volt nem volt rajta forr anyag semmi ...

[ Szerkesztve ]

(#65099) CMST2015 válasza CMST2015 (#65098) üzenetére


CMST2015
tag

Nem kötekedés miatt írtam , sajnos van ilyen eset is .

[ Szerkesztve ]

(#65100) ViZion válasza CMST2015 (#65098) üzenetére


ViZion
félisten

Valami normális folyasztószer és újraforrasztani az nem megoldás?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.