Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) Gabrikovics válasza lee56 (#65150) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Nagynehezen megoldottam , mivel a Core Temp törölve lett de mégis Win folyamatként futott ( ??? ) a feladatkezelőben megkerestem a core temp.exe --- fájl helyének megkeresése ( AppData>Local>Temp>Tc0 ) töröltem és leált ! :))
Az RC8-ast nem tudtam feltenni mert azonnal leáll hibával találtam a gépemen egy régi RC5 *32 ez egyenlőre hibátlanul fut az update-t mindenesetre kikapcsoltam .

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#65152) ViZion válasza Gabrikovics (#65151) üzenetére


ViZion
félisten

Félmegoldás... mondom, h sok szart letölt telepítéskor a coretemp, szal. ez ilyen "rakunk rá matricát, kész" dolog.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65153) Gabrikovics válasza ViZion (#65152) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Tudom , még dolgozok az ügyön hogy lepucoljam a gépem :W

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#65154) Ueda válasza Gabrikovics (#65151) üzenetére


Ueda
senior tag

A CoreTemp RC8 -ra itt van a megoldás : [link] .

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#65155) Beretvás válasza ViZion (#65149) üzenetére


Beretvás
addikt

én már nem is kérdezek itt efféléket..bevannak gyöpesedve sajnos és azt én nem állhatom...

(#65156) Naradicsom


Naradicsom
csendes tag

Sziasztok!
Hűtést mit tudnátok javasolni amd fx 9590 re?
Corsair h110 be gondolkozok de valahol olvastam hogy kapásbol csere a ventik, valakinek tip vagy tapasztalat?
Köszi.

(#65157) ViZion válasza Naradicsom (#65156) üzenetére


ViZion
félisten

Szerény lesz az oda, és nem túl halk. Első hsz léghűtők, de van kompakt vizes topik is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65158) Pancsermeste válasza Naradicsom (#65156) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én csak azért nem ajánlom, mert drága, de ha olcsóbban be tudod szerezni, akkor jó lehet.
Viszont a radi méretével is számolj, hogy fel tudod-e applikálni... (ha jól rémlik, a haf 922-be nem fér el a 280x140mm-es cucc - ezért van most nekem ilyenem! ;) )
A léghűtős alternatíváit (pl. Silver Arrow; PH-TC14PE) valamivel olcsóbban be tudod szerezni, ám ezeknél meg az a kérdés, hogy befér-e a házba. Amennyiben igen, és jól szellőzik a házad, akkor jobb lehet, mint a H110, ráadásul halkabban.
Megjegyzem, nálam a H110 2db eredeti ventije + másik 2 venti által keltett zaj full terhelésen sem éri el a VGA-m 'hangerejét' (Asus DC2T)

-= Pancsermeste® =-

(#65159) gears27


gears27
aktív tag

Sziasztok! fx 6300-at gyári hütővel lehet húzni? :U

Seggsztézis

(#65160) Bratilla95 válasza gears27 (#65159) üzenetére


Bratilla95
tag

Alap feszen szerintem igen, ha viszont emelni kell a feszültséget azt már nem fogja bírni.

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#65161) gears27 válasza Bratilla95 (#65160) üzenetére


gears27
aktív tag

köszi a választ. Megpróbálom mondjuk alap 4 ezerre megemelni. Mennyi lehet a még elfogadható hő ezen a mhz-en terheléssel és terhelés nélkül?

Seggsztézis

(#65162) .zSoLTi. válasza gears27 (#65161) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

62 maghő, 70 körüli kupakhő fölè ne menjen tartósan.

(#65163) J0shu4M1ll3r válasza ViZion (#65136) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Csak most sikerült csinálnom képeket, remélem ezekre gondoltál:



Kicsit segített a 2 funkció (TC és APM) amit kikapcsoltam, de amikor csináltam a képeket mégis bekapcsolva voltak :F
De még így is érezhető volt a röcögés. Igazából ha az asus alaplappal jobban járok és megszűnik a röcögés, akkor rövid időn belül meg is venném.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#65164) Gstyler


Gstyler
senior tag

Egy kis segítséget kérnék! Adott egy 8320E proci, a feszt szeretném emelni, hogy beállítsak neki egy stabil 4-4,2Ghz-t, de valami nem stimmel. Ha kb. 1.21 főlé mennék akkor nem indul el a gép, azt írja, hogy OC is failed, please re-configure!

A tápom elég a mutatványhoz? A 6100-et bőven húztam eddig, ezt éppen csak egy kicsit akarom.



[ Szerkesztve ]

(#65165) .zSoLTi. válasza Gstyler (#65164) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Olvass kis összefoglalót, le van irva az m5a lapokhoz mit hogy.

(#65166) Gstyler válasza .zSoLTi. (#65165) üzenetére


Gstyler
senior tag

Vizion leírása alapján állítottam be mindent éppen ezért kérdeztem.
Nyilván valami user error lesz részemről, amit én nem látok, de nektek triviális.
Pls help! :R

Jelenleg 1.23-on megy a 4Ghz, de ha feljebb rakom 4,2 akkor már kifagy, ezért szeretnék még egy kicsi feszt adni neki, de valamiért nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#65167) pipo112 válasza Gstyler (#65166) üzenetére


pipo112
senior tag

lehet 4.2-höz kell neki 1.28 ezért fagy ki mert kevés a fesz

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65168) ViZion válasza J0shu4M1ll3r (#65163) üzenetére


ViZion
félisten

Jah kérlek, itt azért lenne mit beállítani...
OC mode: manual esetleg?
Turbo core, APM: disabled
Multiplier, Voltage: manual... és ezekre olvass vissza, szerintem állíts be 1,4 V-ot és 4,2 GHz-t, majd teszteld és emeld a frekit, amíg stabil. Persze hőfokot is figyeld, meg throttlingot is, lehet alacsonyabbra kell lőni, de kezdésnek ennyi. Na meg az összefoglaló átolvasása.
HT bus 2200
RAM-ot állítsd a gyárira, nem tudom milyen, nem kerestem rá.
NB voltage az összefoglaló szerint.
Utána ha tesztelted is IBT-vel, már többet tudunk mondani.

Gstyler: ez azért több mag, adj neki még feszt... CPU és a RAM fesz is kevés. Hűtéstől függően a legtöbb kocka 1,4 V körül még légen is símán hűthető, Neked is azt javaslom, h 1,35-1,4V-re rakd és ahhoz keress frekit. Persze ha úgy látod, h nagyon melegszik, akkor 1,3-1,35 V, kész - jó esetben 4,2-nek is elég.
HPC mode lehet disabled, több P-state, hátha nem szittyóz annyit a proci.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65169) J0shu4M1ll3r válasza ViZion (#65168) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi, közben kikapcsoltam megint a tc-t és az amp-t, most nem röcögött.
Megnézem a beállításokat, illetve időközben megtaláltam a leírásokat.
Még egy gyors kérdés: tudom, hogy nem a legjobb az alaplapom, de ha pl megvenném a korábban említett asust akkor gondolom későbbi procicsere esetén is megállná a helyét. (nagyjából már eldöntöttem, hogy le fogom cserélni a lapot, csak még kell pár meggyőző érv :D )
Köszi még egyszer!!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#65170) benceman00


benceman00
tag

Havernak kicsit felpiszkáltam az fx 6300 prociját gigabyte ga-970a-ds3p lapban CM hyper 103 hűtővel.
Létezik hogy 1.4 volton 10 kör very high IBT (fx patchelve) után is a core temp maximum 48 fok? HWinfoval néztem.

Üdv, ASZPi

(#65171) Hencso


Hencso
Ármester

hali
SCYTHE Ninja 3 Rev. B elég lesz nekem 1.48 hoz 4.7ghz en?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#65172) ViZion válasza J0shu4M1ll3r (#65169) üzenetére


ViZion
félisten

Ha váltani akarsz, akkor esetleg Zen majd év végén, vagy ha nem, akkor is AM3+ lapok biztosan lesznek, sokan váltanak rá. De HW vételre nehéz jósolni, pénzedet Te látod.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65173) Beretvás válasza Hencso (#65171) üzenetére


Beretvás
addikt

szerintem szükösen.. nekem a K2 éppelég ezen a feszen, 65 a max vele TY 147 esekkel...

(#65174) Gstyler válasza ViZion (#65168) üzenetére


Gstyler
senior tag

Pont ez a gondom, hogy emelném én a feszt, de nem tudom.
Gondolom nem véletlenül offset modban kell emelni, de én ott hiába nyomok már a pluszra nem tesz rá feszt vagy pedig nem indul el a gép "OC failed" hiba miatt.
Miért lehet ez?
Ha manuálba állítok feszt az miben lenne más?
Gondolkoztam, hogy a tápom lenne kevés, de a 6100-et 1,3 felett használtam, ezt pedig most 1,25-re se tudom megemelni.

[ Szerkesztve ]

(#65175) gtamate2 válasza ViZion (#65134) üzenetére


gtamate2
veterán

Így magadra vetted? Szegénykém :)

Na de az ígért linkek, csak hogy mennyire érdemes megvenni a kis 5 ghz-es fx mellé a 290x-et.
GTA V
Witcher 3
BF Hardline
Fallout 4

Senki nem mondta hogy szar az amd, azt mondtam hogy maximum egy 380/960-at bír kihajtani rendesen, felette már elkel az erősebb proci. i7-et senki nem mondta játékra, mert felesleges.
De ha ennyire nem hiszel, miért nem ugrasz be a 290x topicba?

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#65176) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok, tudnatok abban segiteni abban hogyan teljesitenek az FX83xx procik directx 12 alatt?

Gondolkozom, hogy lecsereljem meg a Zen elott jelenlegi konfigom egy reszet, mert eleg oreg. Nem vagyok nagy gamer, de most meg talan kapok vmit erte, komplett gepet osszerakhatnek a regi cuccaimbol(10 eves tap, dvd iro, hdd, regi haz+jelenlegi konfigom vga(GTX 750Ti, ssd, proci huto es haz nelkul, ami marad) ezert is szeretnek 2 honapon belul ujitani.

Nezegetem az arakat es van Asus M5A99X-EVO + FX 8350 = 58.500 Ft-ert :Y 2017 okt-ig garis.

Ehhez kellene meg 2x4GB ddr3 ujonnan.

De ujonnan kb ugyanennyibe kijonne i3 6100 + ASRock H110M-HDS + 2x4gb ddr4.

Jatekok alatt youtube-on ugy latom az i3 jobban teljesit(bar alaporajeles 4ghz-en ketyego FX-eket lattam), es gondolom ezzel a lappal+cm 212 hyper plus proci hutovel azert 4.5-4.6ghz megkellene legyen. Mennyit valtozik ez directx 12 alatt? Jobban skalazodik a 8 mag? Hasznalhatobbak lesznek az FX-ek?

De mivel a regi tapomat is eladnam ezert kellene vegyek uj tapot, i3 melle eleg lenne egy fsp hexa+ 400w, mig azert a huzott fx melle gondolom nem art egy 500-550 w-os. VGA-bol max gtx 960 lesz vagy vmi uj pascal de nem akarok semmikeppen sem magas fogyasztasut. Amin jatszok autos szimulatorok(nemsokara kiakarom probalni a multizast is, lehet ott azert mas lenne a helyzet, bar nem tudom ezek mennyire terhelik a procit, mert azert nem 64 auto van egyszerre a palyan, mint amennyi player BF alatt)+GTA+egyebek

A jozan eszem az i3 fele visz, alacsony fogyasztas, joval jobb teljesitmeny single player jatekok alatt directx 11-ben, viszont a Verpistike a tuning alaplap + a 8 mag az FX fele huz. Szerintetek mi lenne jobb valasztas?

(#65177) lovas001 válasza gtamate2 (#65175) üzenetére


lovas001
aktív tag

Tudod az a legnagyobb probléma ezekkel hogy akik csinálják azok marhára nem konyítanak az FX ekhez. Berakják 0 finomhangolás mellett és valóban nem fogja kihajtani. A másik kedvencem a játékokban rejlik mit szeretnék hogy az általában kevés szálat (max 4) használó játék motorok mellet az fx valóban gyenge szálankénti teljesítménye hogy dolgoztasson meg egy vga-t rendesen? Kikapcsolhatsz 2 modult a 9590 ből és ugyanannyi fps értékeid lesznek a játékokban érdekes...... Szóval igen az Fx nem "hajcsa ki" csak abban az esetben ha megfelelő szálkezelés program használja. Viszont ott nem nagyon lehet i5 alá sorolni sőt.... És igen van i5 konfigom az fx mellett tudom miről beszélek.. Számítási teljesítményben pedig i5 vígan alulmarad.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#65178) lotuska válasza gtamate2 (#65175) üzenetére


lotuska
tag

Te jo eg, ezek mennyire hiteles meresek? :Y

Fallout 4 alatt:
i3 6100 36-38.9 FPS (2 mag 4 szal @3.7 ghz)
FX 9590 33-36 FPS (8 mag 8 szal @5.0 ghz)

Ez hogy lehet?

(#65179) gtamate2 válasza lovas001 (#65177) üzenetére


gtamate2
veterán

Hogyne értenének? Lengyelo. legnagyobb online lapja, 5ghz-re throttling nélküli beállítására azért kell hozzáértés.

A BF pont több szálat is használ. De ez a lényeg hogy vizion pont játékra akarta használni, nem olyan alkalmazásról volt szó ami a több szálas alkalmazásokat kedveli. Az pedig hogy a fejlesztők úgy írják a játékokat hogy max 4 szálat terhel, arról én nem tehetek. A játékokban pedig 90% hogy 4 szálat terheli javarészt, a maradékot pedig minimálisan.

(#65178) lotuska: Az erős szál teljesítményre megy rá a játék, mert régebbi, foltozott motorral adták ki. Emiatt elvérzik az fx.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#65180) ViZion válasza gtamate2 (#65175) üzenetére


ViZion
félisten

hát szegénykém nem a kérdésre válaszoltál. Ennyire magadra vetted, hogy megkerestél? :R
Írtam melyik játékról van szó, írtam mi a probléma. Külföldi linkeket elfogadsz, mint helytálló, releváns adatot, amit a fórumtársunk linkelt, videózott (azokról is, amiket linkeltél), etc. azt meg nem. Kettős mérce, magyar dolog, lassan megszokom én is.
Linkekre nem reagálok -lehetne belekötni, mert van érdekes benne, már amit hirtelen láttam. Idióta beállításokkal semmi HW nem tudja kihajtani ezeket, vagy szerinted normális az, h 70k proci (intel) + 100k VGA ilyen konzolos FPS-el hasít? :U

Leírtam azt is, h nekem nem az FPS a lényeg, nem érdekel, h 70 vagy 130%-ban hajtja ki. Csak a távoli objektumok érdekelnek, erre itt semmi nem jött (MWO fórumon volt segítség legalább).
Remélem azért nincs harag, van egyéb kérdés?

#65179 gtamate2: bakker, akkor lassan írom: egy bizonyos hibára kerestem a megoldást, első sorban kevés vRAM-ra gondoltam, h az az oka. 280X is röhögve hozza a 60 FPS-t, nem az volt a kérdésem. NEM, procihoz sincs köze, 4,5 GHz-n is ua, 6300-al is ez volt. 4,9 GHz FX-el is ua, szal. nem proci függő.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65181) gtamate2 válasza ViZion (#65180) üzenetére


gtamate2
veterán

Ezért írtam hogy az nvidia kevésbé prociigényes, de neked természetesen semmi nem kell ami nem piros.
Ment is a válasz hogy mi is a 390/390x.
De a helyedben meggondolnám a Fury X-et, mert az a távoli objektumokat még gyorsabban kirajzolja a hbm miatt.

*Sn0w

(#65182) ViZion válasza gtamate2 (#65181) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, ez már válasz. Nem, nV nem kell, több oka is van, de csak az aktuálisat mondom: mai cikk, trükközik megint az nV. 970-re váltáson agyaltam amikor megjelent. Kiderült a memória para, a cicergések, az sem eszik keveset, képminőség miatt elég sokan vissza is váltottak AMD-re (OK, ezeket driveresen javították). 980 drága nekem, felesleges valóban, nem csak a proci, az fHD miatt is. Fury árát is sokallom...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65183) rambustibi válasza gtamate2 (#65175) üzenetére


rambustibi
őstag

Ha egy Titan X-t "kihajt", akkor 380/960-t körberöhög az FX9590 :)
A saját BF Hardline, full hd ultra setting in-game videóm fx9590@4.8 Ghz + Titan X alap órajelen (nem netről linkelt képsorozat): [link]
Esetleg a VGA "totyikba" is mehet a link, az állításod megcáfolására? :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#65184) Gstyler válasza Gstyler (#65174) üzenetére


Gstyler
senior tag

Én bénáztam el valamit.
Nem is tudom mit, de sokadszorra sikerült szerencsére.

3kérdésem van csak:
-prime-ot mennyi időre érdemes ráéngedni?
- 65 foknál van 10perc prime után 1.3V-vel. Nem kéne gondolom tovább feszelni akkor.
- csikorgó hangot ad a proci full terhelés mellett, ez gondolom normális.

Köszi a segítséget :R

(#65185) ViZion válasza rambustibi (#65183) üzenetére


ViZion
félisten

Tudjuk, h csaltál, tutira csak celeronra raktál FX hűtőt. ;] :D

Komolyan: biztosan van olyan beállítás, ami mindent megfektet. Árnyékok: med-ultra között IRL alig vmit látni, de terhel, mint a barom. Pos processing, meg a mindenféle símítások, meg ez a "kiszámolom 4k-ban, 'oszt jó az majd fHD-ra valahogy" biztos szép, de Imre az anyja, aki ezt bírja HW-val... :D
Nah, písz, nem kell linkelni, mert csak a gond meg a ban lesz belőle. :((( YT-on mindenre van videó amúgy, néha ott is találni beteg beállítással, nem túl hihető videót.

Gstyler: gratula! Cicergésre keress rá, tudástárban is van, nem gond, de kellemetlen. C1E kikapcs segíthet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65186) Bratilla95


Bratilla95
tag

Sokszor nem értem ezeket a yt teszteket, amikor fx 8350 mellet egy 970/390 meg ua vga és egy i3, és az i3 bő 10-15 fps-el visz (pl 30v45) aztán ugyan azt a játékot elindítom és nálam fix 60 fps még alap órajeles fx-el is pl Fc4.
Nah most ha az energiagazdálkodást energiatakarékosra teszem akkor nálam is 30 fps de ha teljesítmény centrikusra akkor fix 60.... szóval itt ilyen ferdítések vannak... azóta az ilyen videókon röhögni szoktam... egyébként akármelyik játéknál kikapcsolom a v-sync-et mindig vga fogy el hamarabb és nem a proci (r9 390-es kártya mellett)...

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#65187) gtamate2 válasza rambustibi (#65183) üzenetére


gtamate2
veterán

Ez a singleplayer, a linkelt tesztben multi volt, ráadásul 64 fős, ami sokkal jobban terheli a procit mint a single.
Nem azt mondom hogy nem lehet játszani vele, de egy Intel procival jóval többet tudna, kedvezőbb minimum fps-ekkel, jobban tudná tartani. stb.
A teszttel kapcsolatban pedig nyilván nem a hasukra ütöttek, a vga topikot felesleges belevonni, a titan x/980ti topikban bontakozz ki szerintem ezzel kapcsolatban, ott vessétek össze az értékeket ha gondolod.

Amúgy ha meg vagy elégedve a teljesítményével én nem bánom, tényleg jó játékot hozzá, de ameddig a gyakorlat azt mutatja hogy egy ilyen 300k-s proci mellé jobban megéri egy 60k-s K-s intelt tenni és sokkal jobban is fut a játék, addig nem fogom az amd-t ajánlani alá.

*Sn0w

(#65188) J0shu4M1ll3r válasza ViZion (#65172) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Nézegetem közben a beállításokat, és már azzal a 2 opció kikapcsolásával, és hogy visszaraktam a ház oldallapját (gondolom jobban áramlik a levegő, bár egyáltalán nincs meleg a szobában), csökkent a throttling jelenség, mostmár inkább több apróbb röcögés van pl GTA V közben. De azt eldöntöttem, hogy cserélem a lapomat, mást nem a későbbiek miatt.

Szerinted amúgy egy 8150-et mennyire érné meg lecserélni egy 8320 vagy 8350-re? Olvastam, hogy a 8150-nél még elég sok dolog nem volt kiforrva, és pl a 8350-nél már jobb a helyzet. Mert akkor 1-2 hónapon belül lehet azt is cserélném, és akkor megint meg lenne egy ideig az upgrade, csak nem tudom, hogy hobbi játékosként mennyire profitálnék belőle?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#65189) ViZion válasza J0shu4M1ll3r (#65188) üzenetére


ViZion
félisten

AMD-nél sokat jelent az alaplap, nálam ua. feszen +200 MHz volt. Procit passzolom, az első szériát kihagytam, de volt aki ilyenről váltott.

YT tesztekhez: nálam sincs gond a legtöbb helyen, multiban sem, BF3 szépen ment, persze nem volt minden graf kimaxolva, ahogy írtam is a látvány számít, árnyéknál, víznél sokat extrát nem dob az ultra-giga beállítás sem. Ez a képfrissítés limit is sokat jelentett, halkabb lett a VGA. Majd meglátjuk mire lesz elég ez DX12-ben. Nem tettem le több ramos VGA-ról, most lecsúsztam a 290X-ről, de előbb tápot is cserélek, biztos ami biztos (meg ugye halk is maradjon a gép, 550W-os tápot megküldöm akkor azért pörgeti a ventit).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65190) gtamate2 válasza ViZion (#65189) üzenetére


gtamate2
veterán

Inkább fixáld a maxfps-t, ha bekapcsolod a vsync-et akkor az egér reakcióideje gyalázatos lesz. (nem reagál azonnal)

*Sn0w

(#65191) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Core2 ről frissítettem pár hete az aláírásomban szereplő konfigra. 64bit win 10 az oprendszer.

Azt vettem észre (nem tudom CPU függő ez a dolog), hogy pl. bizonyos böngészőben indított videóknál indításkor pár másodpercre meg- megáll a kép. A hang megy tovább. Onnantól nincs gond.

Ez nem a throttling esete ugye? :)

köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#65192) lee56 válasza cintula187 (#65191) üzenetére


lee56
őstag

Neem, ez inkább elavult videó driver / kiforratlan böngésző / adobe flash esetének tünik igy elsőre, de persze még lehet 1000 dolog. Ez a szép az informatikában. :)

No Comment

(#65193) J0shu4M1ll3r válasza cintula187 (#65191) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Ha pl Edge böngésző és pl Twitch-et nézel, és amikor az egeret mozgatod a képen, akkor akadozik, az az Edge hibája.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#65194) Omli85 válasza J0shu4M1ll3r (#65193) üzenetére


Omli85
őstag

Meg ha otthagyod egy estére és reggelre megeszik 16GB ramot az is :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65195) J0shu4M1ll3r válasza Omli85 (#65194) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Kb 1,5 napra próbáltam ki én is, nálam produkált 1-2 olyan anomáliát. ami idegesített, úgyhogy még várok valami javítást, sp-t, aztán majd meglátom :)

[ Szerkesztve ]

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#65196) cintula187 válasza lee56 (#65192) üzenetére


cintula187
addikt

Értem.

Mondjuk esélyes a VGA is, mert néha terhelés alatt hacsak nem veszem vissza kicsit az órajelet akkor csikozódással fagy.

De ezt a böngészős dolgot a régi konfig nem csinálta. Ugyanúgy mozilla és a simpsonreszek nézése a böngészőben.

Fura, mert bezzeg 4K videókkal süvít a youtube.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#65197) Omli85 válasza cintula187 (#65196) üzenetére


Omli85
őstag

Lehet ez még táphiba is legalábbis anno nekem hasonló jelenségekkel indult (beakadások vga csíkozás stb). Pár hónapra rá el is dobta magát a tápegység :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65198) cintula187 válasza Omli85 (#65197) üzenetére


cintula187
addikt

Igaz drágább beruházás, de előbb majd vga csere, és ha az is csikozódna akkor majd tápcsere is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#65199) Gstyler válasza cintula187 (#65191) üzenetére


Gstyler
senior tag

Keress egy másik felnőtt oldalt, ahol elindulnak rendesen a videók :) :) :)

[ Szerkesztve ]

(#65200) Omli85 válasza cintula187 (#65198) üzenetére


Omli85
őstag

Hát adott esetben ha vga-t cserélsz lehet, hogy kevés is lesz az a táp :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.