Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65301) Mukucs válasza ViZion (#65300) üzenetére


Mukucs
senior tag

Du. megpróbálom. Egyébként még garis. :) Drivert próbáltam a legújabbat és régebbi verziókat is.

(#65302) gears27


gears27
aktív tag

Sziasztok! Adodott egy kis gondom. Adott egy Asus M5A97 2.0 alaplap és egy fx 6300 proci. Ma reggelre, cpu fan errort irt a gép. A venti forgott, ha kikapcsoltam a felügyeletet, akkor pedig nem is bootolt a gép. Kivettem az elemet majd vissza de az sem segitett. Végül csak ezzel a beállitással hajlandó jelenleg müködni:
[link]
A biosban a "főmenüben" ezt mutatja: [link]
Mikor nem bootolt akkor ez a kép volt, amin csak az segitett, hogy készitettem egy win 7-es telepitőt és azzal indult el: [link]
Hőfok a procinak ezzel a beállitással(vagyis, hogy folyamatosan kb 3200-as fordulaton forog terhelés nélkül kb 30 fok terheléssel 50-60. Ha defalutra rakom a biost akkor megint csak cpu fan error. Kérdésem az, hogy ez mitől lehet illetve lehet e ettől a beállitástól valami baja a gépnek(pl, hogy majdnem maxon megy a venti folyamatossan?)

A hőfokok most ezt mutatják: [link]
A válaszokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#65303) gears27


gears27
aktív tag

Közben probálom állitgatni és érdekes dologra lettem figyelmes. Ismét nyomtam egy defaultot és ha nem kapcsolom ki az első cpu speedet, vagyis hagyom a "monitoron" akkor megint cpu fan error. Ha azt az egyet kikapcsolom akkor jó!? :U [link]
Illetve a defaultra állitás után a cpu hütése 3400 körüli. ez is normális? Ezt át tudom állitani, hogy melegedésre gyorsuljon és az alap akkor olyan 2000-es fordulat, csak hát ha defaulton ez van, akkor mit csináljak? :U

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#65304) Taifa Díaz válasza gears27 (#65302) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A javaslat ugyanaz, mint amit az Asus M5A topikban is már kaptál: keresd meg a lapodhoz kiadott legutolsó, legfrissebb BIOS-t, és update.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#65305) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv
Ez a proci hűtő jó? [link]
Vagy ajánlanátok valamit fx8120 mellé 10 ezer körül?

Olyan kéne ami tutibiztos, hogy jó elég lesz :D lassan tuningolnám is ha lehet.

Csak mert anno amikor összeraktam a konfigom és az Arctic freezer 13-t ajánlották amit csak függőlegesen lehetett felszerelni, így csodálatosan a vga-ről szívta a levegőt. Azóta a venti meg is adta magát, gondolom a függőleges helyzet miatt, így házi megoldással oldottam meg a dolgot, de így is felmegy 75 fok köré proci.
Szóval most már leváltanám.

Köszi előre is a segítséget! :)

(#65306) ViZion válasza krisz4b70 (#65305) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalóban már leírtuk... ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65307) gears27 válasza Taifa Díaz (#65304) üzenetére


gears27
aktív tag

Egyszerüen leirták a bios frissitèst, de sose csináltam. Ès fèlek, hogy valamit elrontok.

Seggsztézis

(#65308) ViZion válasza gears27 (#65307) üzenetére


ViZion
félisten

Van róla ezer videó, lépésről-lépésre leírás, van dual bios, és gondolom van lehetőség elvinni szakihoz is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65309) nferi27


nferi27
csendes tag

Helló mindenkinek egy kis segítség kellene adott egy fx 6300 cpu ehez szeretnék egy deszkát venni az AMD szerint a proci támogassa a pci-e 3.0-át érdemes-e ilyen lapot venni,akinek ilyen lapja és procija van az kérem írjon véleményt,hogy ez valós adat-e vagy csak elírták.Köszi mindenkinek a segítséget.

(#65310) leviske válasza nferi27 (#65309) üzenetére


leviske
veterán

Az AM3+ foglalatú cuccoknál a PCIE vezérlő még nem a processzorban van, hanem a chipsetben. Az dönt a támogatásról. A foglalatra elérhető legfrissebb 990FX/990X/970 pedig csak PCIE2.0-t támogat.

Szóval hacsak az nVidia nem adott ki titokban egy PCIE3.0 vezérlős nForce-ot AM3+ alá, akkor bizony teljesen mindegy, hogy oda mit ír be az AMD, mert maga a proci csak a HT-n keresztül kommunikál a chipsettel.
Az FM2+ processzorokban már be van építve a PCIE vezérlő és az 3.0-s, illetve az AM4 processzorokban is be lesz építve a PCIE vezérlő ugyancsak 3.0 verziója. Amennyiben jövőbe tekintően akarsz vásárolni, akkor vársz nyárig, és veszel AM4-es lapot, mert abba még értelme is lehet idővel a PCIE3.0 sávszélességének. Mindenesetre játékok alatt úgy látom ahhoz a PCIE2.0 esetén is le kell menni x4-ig, hogy a R9 Fury-t visszafogja.

(#65311) ViZion válasza nferi27 (#65309) üzenetére


ViZion
félisten

Mindegy, h támogatja-e, ha a 970/990 chipseteknél a PCIe 2.0
Másrészt még kell pár év és VGA generáció, hogy a 2.0 hátráltasson...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65312) lee56 válasza nferi27 (#65309) üzenetére


lee56
őstag

Hali. Ha X16-os, vagyis normál VGA-knak szánt slotba teszed, akár pci-e 1.0 is lehet, a sávészélessége a busznak több mint kielégítő, hacsak nem csúcskártyákat készülsz bele pakolni nem lesz gond (de még azokkal se lenne sok, anno 7970-el volt egy teszt pcie-3 és 2 között; 1 egész % eltérést tudtak kimérni terhelés alatt..), amúgy meg 2.0 az amit a legtöbb lap és amd proci támogat, az egy kivételről egy asus lapról tudok csak sabertooth pci-e3, de az is csak egy plusz csippel oldja meg, tehát parasztvakításhoz közelebb áll mint valós pci-e 3.0-hoz.

Persze ha sokáig nem szeretnél majd lapot váltani, akkor azért nem árt ha az újabb szabványt támogató lapot keresel, természetesen jövőbiztosabb megoldás. Sajnos jelen helyzetben úgy fest AM4 lapot kellene már keresned ha tényleg jövőbiztosat szeretnél ezen a téren is.

leviske : nForce-ot már jó ideje nem adott ki az nVidia, pár éve már ugyanis kiszálltak a chipsetgyártásból :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#65313) Sanya200


Sanya200
csendes tag

Szeretnék némi tuningot az FX8320-hoz ,kapok némi segítséget?4,5ghz-re szeretném felhúzni legalább.Most egy ilyen auto tuning-al olyan 3-400mhz-et dobott rajta a lap.ASUS 970 pro gaming/aura.A fesz..stb nem értek nagyon mennyivel kéne emelni..stb Hálás lennék a segítségért.A hűtő szerintem bírni fogja.Thermaltake Contac 21 cooler van rajta.Alapjáraton most 25 fok körül mozog 3,8ghz-en szóval elég kell legyen a hűtés szerintem.Arra viszont még mindig nem jöttem rá miért ugrál a szorzó és a mhz de még a fesz is 1.1 és 1.3 volt között.Windows-ban teljesítménycentrikusra állítottam az energiagazdálkodást.

Kicsit pedig OFF téma.
Egy NZXT Phantom 410-ben van a vas alsótápos viszont hogy kéne a tápot belerakni?Ventillátorral felfele vagy lefele?Most felfele van állítólag úgy kell de akkor miért van a házon alatta venti/porszűrő hely?Porszűrő gyárilag van beépítve.Minek tesznek oda akkor ha a táp megy oda,máshova nem rakhatom ugye.
Meg kicsit desgn gond.Világít ez az aurora lap de a vga pont takarja.Viszont ha egy sínnel lejjebb rakom a táp felett csak pár centivel lesz,így meg baromira melegszik nincs hely a levegőnek.Most ugye úgy van hogy a házba fújja a levegőt a táp de ha felette a vga akkor az meg lefele fújja szóval beszorul arra a pár centire a levegő.Ha a tápot úgy rakom be hogy ventivel lefele?Akkor nem szorul be a levegő annyira,vagy legalábbis nem ütközik a 2 meleg levegő azon a pár centin.
a tápkábelt nem tudom hogy elvezetni ami a plusz feszt adja ha hátul vezetem el ahol kéne nem ér el addig,nagyon frankon összepárosítottam :( 30k-s ház 26k-s táp aztán nem lehet rendesen összeszerelni mert rövid a kábel :o
[link]
[link]

(#65314) ViZion válasza Sanya200 (#65313) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalót olvasd el, ott van tuning segítség. Ha kevés, akkor kérdezz.
Idle hőfok semmit nem jelent, csak a terhelés alatti. IBT high 3-5 kör minimum és kiderül minden...
Az egy jó közepes hűtő, 4,5-ig szvsz bírja, de kockától is függ.
Az "ugrálás" az LLC, C'n'Q, C1E és ilyesmik -> összefoglaló. Win energiagazdálkodást ne állítsd el, neked spórolnak ezek az okosságok.

Tápot úgy rakod, ahogy akarod. Ha poros helyre megy, akkor felfelé, ha nem, akkor mehet lefelé is. Ha felfelé rakod, akkor érdemes extra szűrőt rá rakni, nehogy vmi beleessen...

VGA az elsőbe kellene rakni. Ott a helye...
Legtöbb háznál érdemes a CPU tápjoz hosszabbítót rakni, mert szar ott szerelgetni -ha hagynak egyáltalán helyet neki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65315) CMST2015 válasza Sanya200 (#65313) üzenetére


CMST2015
tag

forditsd meg a tápot azt elér a kábel , vagy venni kell toldót hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65316) .zSoLTi. válasza Sanya200 (#65313) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Proci hűtőn is fordítanèk a hellyedbe, ne lefele hanem hátra fújjon a másik ház venti irányába..

(#65317) nferi27


nferi27
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R :R :R

(#65318) nferi27 válasza lee56 (#65312) üzenetére


nferi27
csendes tag

Igen én is nézegettem és Asus Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 kívül még ennek a lapnak[link] a dobozán van feltüntetve a 3.0.

(#65319) Tomko78 válasza nferi27 (#65318) üzenetére


Tomko78
őstag

MSI 970A-G46 a tartalék alaplapom az max usb 3 tud :) Pcie 2 amúgy a lap

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#65320) ViZion válasza nferi27 (#65318) üzenetére


ViZion
félisten

Szájbertúsznál extra chip van hozzá, MSI oldalon a leírásban is 2.0 van írva...
De gyakorlati jelentősége jelenleg NINCS.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65321) Sanya200 válasza .zSoLTi. (#65316) üzenetére


Sanya200
csendes tag

Öö nem lehet oldalra,a foglalat úgy van a lapon hogy másfelé nem lehet. :( a második amd lap ami ugyanilyen.
Amúgy ha már Asus lap.Másnál nem csinál olyanokat hogy nehezen ismeri fel a vga-t?2 lapnál is ezt csinálta,mindkettő asus,egy m5a 78lm l-e és a mostani is a 970 pro gaming aura.Szórakozni kell vele bekapcsolás után mert nem ad képet.Először azt hittem vga gond de eladtam a régi lapot és a srácnál ugyanez.Holott neki más vga-ja van,nekem meg 2 lapba ugyanez.Rendszerint akkor ha ki van véve a vga majd visszarakom,no signal.És táp le-fel,kábel ki-be..stb mire jó lesz.Utána nincs gondja semmi.
Ez nem valami típushiba? Mivel 2 lapnál,2 külön vga-val ugyanez a hiba.Am3+ mind a kettő.Csak idegesítő pláne hogy eladtam és ott is ez,nincs vele reklamáció haver vette meg de kellemetlen

(#65322) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Hm. 200€ ért Sabertooth 990FX R2.0 + AMD FX6300 Black Edition szerintetek jó üzlet lehet? (Mondjátok, hogy nem, különben megveszem, mert valamit bütykölnöm kell, és az APUmban már nem érzem, hogy van érdekes rész.... ígyis viszket az ujjam, hogy megvegyegessek alkatrészeket egy hacklihoz, és a vízhűtéshez az alkatrészeket még mindig nem vettem meg, mert folyton veszek valami kis szart, vagy ilyen-olyan bajnokságra megyek, és elverek egy adag pénzt hülyeségekre (Teemo sapka....) )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65323) leviske válasza Plasticbomb (#65322) üzenetére


leviske
veterán

A jelenlegi gépedről szerintem nem jó csere. Kapsz egy plusz modult meg némi L3-at, cserébe régebbi lapot és éhesebb procit. Talán nyáron már befut az AM4, akkor majd érdemes lesz visszatérni a témára, ha még mindig égeti a kezed a pénz. :DDD

(#65324) lee56 válasza Plasticbomb (#65322) üzenetére


lee56
őstag

Kicsit overkill is, meg enyhén túlárazott, az asus és sabertooth nevet meg kell fizetni. Fele ennyiből kijönne 970-es lappal és azok között is van pár jó tuninglap, pl. M5A97 EVO R2 meg giga 970A-UD3P vagy esetleg az újabb vátozatuk (mostanába nem követtem az ujdonságokat e-téren). Amúgy +1 leviskére, hacsak nem élet-halál kérdése a dolog, kicsit vársz és Zen-élhetsz. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#65325) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok! Srácok, itt látszólag minden rendben működik?

1

2

Köszi a válaszaitokat előre! :R

(#65326) Plasticbomb válasza leviske (#65323) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hálistennek elaludtam, és kialudtam a hirtelen felindulást. Persze, hogy nem lenne jó csere, más kérdés, hogy azon lenne mit kitapasztalni, lenne mivel elszórakozni. Zenre várok, csak megláttam ezt a hirdetést, és emlékeztem, hogy mennyivel több újonnan. 170 € a lap átlagban most, másik 100-110 € a proci, és a kettőt 200€ért már megfogtam volna, de nem. Vizet építek, meg Hacklit a Zenig. (És max kiderítek egy hiba okot, amitől a gép BSODzik idle. )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65327) Taifa Díaz válasza Mukucs (#65325) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

FX fixes patch hiányzik az IBT-nek, ha arra gondolsz, hogy marhára kevés a GFlops érték. Ha rákeresel, akár itt a topikban is találsz a letöltéséhez linket Habugi kolléga jóvoltából.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#65328) Mukucs válasza Taifa Díaz (#65327) üzenetére


Mukucs
senior tag

Nem konkrétan arra gondoltam, hanem csak úgy, összességében minden rendben van-e!? :)

(#65329) Taifa Díaz válasza Mukucs (#65328) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Bekapcsolt Turbo Core mellett rendben van. Már ha rendben van, hogy be van kapcsolva a TC. Mert ha kikapcsolnád - és ebben a topikban bárki ugyanezt fogja mondani neked - 1.4 V cpu feszültséggel nem 3.8, hanem 4.5-4.6 GHz-et is el lehet érni, és akkor már nem fűt hiába a kocka.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#65330) Mukucs válasza Taifa Díaz (#65329) üzenetére


Mukucs
senior tag

A CPU-Z nem mutat annyi feszt. épp ezért találom érdekesnek az egészet. Ott az általam beállított 1.280V van belőve. :F

(#65331) Taifa Díaz válasza Mukucs (#65330) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Hmm...A hőmérséklet értékek mégis valószínűsítik az 1.4 V-on működést. Mondjuk attól is függ, miféle cooler van a cpu-n. Látom már, Cooler Master 212 EVO. Van a számítógépházon a cpu hűtő blokk síkjában működő ventilátor. Ha igen, én úgy állítanám be a CM ventijét, hogy szívó hatást érjenek el együtt, és kihúzzák a cpu által termelt hőt a házból. Nagyon szépen meg tudja rekeszteni a hőt, ha két venti egymás ellen dolgozik.

De amúgy elég furcsa, mert 200 MHz-es bus speeddel hogy a vérbe kúszik fel 3867.5 MHz-re az a 3800?

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#65332) Plasticbomb válasza Taifa Díaz (#65331) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Valamilyen okból elcsúszik a base clock. Nálam is csinálja az A10-7870k ASus Crossblade Rangerben, de szerintem az leginkább valami mérési hiba szüleménye lehet, nem hiszem, hoyg valóban felszaladna 110MHz-ra, amikor 104MHz-n full instabil és bootképtelen nálam a rendszer.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65333) Mukucs válasza Taifa Díaz (#65331) üzenetére


Mukucs
senior tag

Nem lehet az, hogy nem megfelelően működik a PWM része a lapnak?

Mert 50%-100% ra van állítva a CPU fan, viszont majdhogynem teljesen fix.

Egyébként a bordárol kifelé fúj, tehát átfúj a bordákon és van egy vele egy síkban, az meg tolja kifelé.

Valami nem kóser! :U

(#65334) Taifa Díaz válasza Mukucs (#65333) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Annyi biztos, hogy egy valamirevaló Asus lapon van lehetőséged a BIOS-ban mindenféle ventilátorvezérlésre, de ezt a 970-es MSI lapot nem ismerem, bár nem is vagyok semmilyen szinten az MSI ellen. Páromnak is MSI lapot vettem FM2-es rendszer alá, és nincs vele probléma, de mint tudjuk, az FX kicsit kényesebb lap terén.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#65335) Omli85


Omli85
őstag

Elég beszédes az az ár/teljesítmény lista :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65336) peti860726


peti860726
újonc

Sziasztok!
Adott egy Fx8320 proci ami ugye alapjáraton 3.5ghz-en ,turboval 4ghz-en müködik. Sok helyen láttam, hogy 4.5ghzen is megy simán. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen beállításokkal menne 4.5ghz-en? Mert én ehhez hülye vagyok, hogy mit mennyire és hogyan kell állítani a bios-ba hogy stabil legyen.

(#65337) Bratilla95 válasza peti860726 (#65336) üzenetére


Bratilla95
tag

Olvasd el az összefoglalót, ott le van írva elég pontosan, utána ha van kérdés akkor tudunk segíteni, illetve töltsd ki az adatlapod.

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#65338) peti860726 válasza Bratilla95 (#65337) üzenetére


peti860726
újonc

sajnos nem látok erre utaló pontos leírást! megmondanád mire gondoltál?

(#65339) ViZion válasza peti860726 (#65338) üzenetére


ViZion
félisten

Olvasd el újra... ott van a linkek között egy egyszerű Asus beállítás kiindulásnak. Pontosabbat nehéz írni, minden konfig egyedi. Ha komolyabban érdekel, akkor még több linket meg kell nyitni és olvasni, tesztelni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65340) lovas001


lovas001
aktív tag

http://prohardver.hu/tema/asus_m5a_alaplapok/hsz_1660-1660.html Például :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#65341) peti0726


peti0726
csendes tag

nehéz lenne gondolom leírni ide egy pontos beállítást a procihoz, gondolom nem is ezért van ez a fórum...köszi a semmit!

(#65342) peti0726


peti0726
csendes tag

MSI 970 GAMING alaplapom van, de ugy tudom minden biosba ugyanugy kell beállítani az értékeket.

(#65343) Plasticbomb válasza peti0726 (#65341) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Minek van agyad? És szemed?

Nem, nem jók mindenhez ugyanazok az értékek, ráadásul gyártónként, laponként, és verziónként is előfordulnak változások, akár csak átnevezések is. Neked kell belépned a biosodba, és maximum mások tapasztalataiból kitesztelned, nálad mi működik. (Nálam is így lett elkezdve, gyönyörű részletes útmutatók vannak a neten a lapommal, csak megjelenéskorról, én meg 5 hónapja vettem, rahedli változás jött azóta, sok menüpontot nem tudok merre keresni, mert már nem létezik, vagy átnevezték.... Hát addig nyomkodtam, amíg rá nem jöttem, mi micsoda. Az enyémnél.)

Egyszerű példa: Illető, aki írta az útmutatót, vízhűtéssel használja, nála más értékekig jó a proci hőfok, stb. Nálad meg mondjuk valami alap léghűtő van. Vagy ő asus lapon írta, akármelyiken, és neked az msi lapon a hasonló funkciót betöltő menüpont túlhajtásnak van nevezve, míg nála finomhangolásnak. Érted? Részletek, bármi változhat, és minden változás megváltoztatja azt, ami a tiedre érvényes. Plusz, ha most hasraütésből valamelyikünk mond valamit, és te beállítod azt, majd nem is foglalkozol vele, és szépen leég a géped, akkor persze mi leszünk a hülyék, meg fizessük ki a kárt, ami ezzel téged ért... Tudod: Nóóóórmááális?

Szóval lehet sértődni, de nem hiába van majdnem minden témában összefoglaló. A legfontosabb infók ott vannak, és mivel sok embernek van kérdése, egy idő után rohadtul fárasztó ugyanazt a rohadt kérdést megválaszolni, ami amúgy is ott van szép vastag betűkkel abban a rohadt összefoglalóban, csak a legtöbb átlagember arra is rohadt lusta, hogy lásson.

Ja, és az összefoglaló:

Ott van fent!

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65344) lovas001 válasza peti0726 (#65341) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nos az ilyen embernek szoktam javasolni hogy vigye el a számtech boltba és fizesse ki a beállítást.... (vagy vegyen intelt) Még az adatlapod sem vagy képes kitölteni hogy bármit is mondhasson az ember hasra ütésre (nem mintha nagyon lehetne max megközelítő értéket az eddigi tapasztalatok alapján). Miféle hűtővel használod, és mi a házad, hány venti van benne és azok hogyan, merre fújnak. Azt sem értem hogy mennyivel egyszerűbb itt a topik alján elolvasni egy körülbelüli beállítást, mint a topik tetején rákattintani az összefoglalóra és elolvasni onnan a körülbelüli beállítást. :W Amennyiben nem világos hogy mi-mit jelentene (az is le van írva) akkor megkérdezheted vagy használhatod a topikon belüli keresőt. És ha nem sikerül elsőre akkor még mindig rákérdezhetsz általad beállított adatokkal és esetleg screenshotokkal, hogy mit lehetne még modosítani az aktuális értékek alapján (pl ibt értékek vagy hwinfo 64 értékek). [link] <--- Ennél szájbarágósabban nehéz leírni + ez is ott van az összefoglalóban....

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#65345) .zSoLTi. válasza peti0726 (#65341) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Hozzászólásaid alapján inkább ne piszkáld és ezt nem sértésnek szánom. Inkább keress egy szakit aki ért hozzá. Több kárt csinálsz mint hasznot ha ilyen "szakértelemmel" és hozzá állással belenyulsz.. A fórum segítség nyújtásra van az igaz, de ha semmi alapod nincs nem tudnak mibe segíteni. :U

(#65346) ViZion válasza peti0726 (#65341) üzenetére


ViZion
félisten

Milyen frankó lenne naponta bemásolni ide a dolgokat, mert jön valaki, aki lusta lenyitni az összefoglalót.
Ennyire nem vagy képes? Kösz a semmit!
Azt is leírtam, hogy pontos beállítás NINCS. Ráadásul MSI deszka is roppant kevés van itt, tehát tesztelni kell mindenképpen. Ezt a kolléga szájbarágósan leírta neked, de nyilván ennyi karaktert nem fogsz elolvasni...
Vidd el szakemberhez, mert így sajnos beállítani sem fogod tudni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65347) repvez


repvez
addikt

Olvasom az összefoglalóban a FX tuning részben, hogy pár asrock alaplap az alap orajeles FX-ekkel is trottlingol.

Valaki használ asrock 970ext4es lapot 8320e Procival? tapasztal ilyet?
Mert ilyen procit gondoltam venni a jelenlegi 965be helyett.
Furcsálnám ha nem menne az uj procival, mert az csak 95wattos a jelenlegi 125watt helyett, igy ha a mostani procimmal megbirkózik akkor a turbo orajeles FX-nek is kéne , mégha a 95wattnál magasabb teljesitményt is ad.
A legujabb 2.80as biost tettem fel , elvileg már a 2.60as is támogatja a használatát ebben a lapban.

(#65348) Pancsermeste válasza repvez (#65347) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem tudom, hol olvastad pontosan, de ez így nem teljesen igaz.
Nem csak! pár AsRock alaplapnál fordul(hat) elő, hanem sajnos minden gyártónak vannak olyan alaplapjai, melyekre igaz lehet, hogy már alap órajelen throttlingolnak.
Mindez erősen függ a ház szellőzésétől, alaplap hűtésétől, a beállításoktól, a VRM kialakításától, fázisok számától ÉS! terhelhetőségétől (nem feltétlenül gyengébb egy 4 fázisú VRM, mint egy 8 fázisú)

970 ext4-el (tapasztalataim szerint) olyan 4,0GHz ami nagy valószínűséggel elérhető Throttling mentesen FX-83XX procival, - BIOS beállítás optimalizációval.
Extra VRM hűtéssel pedig 4,2GHz körül. Sajnos valóban gyenge a tápellátása.
Nem hinném, hogy az alacsonyabb fesz. igényű "E" procival sokkal jobb eredményeket lehetne elérni. (nekem nincs tapasztalatom vele) 4-4,2GHz-ig azért valószínűleg kevesebbet fogyasztanak, de ott már ezek is átlépik a 95W-ot, fesz növelés hatására drasztikusan nő a disszipáció.

-= Pancsermeste® =-

(#65349) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok! Egy ASRock 970 Extreme3 alaplapban működne egy AMD FX-8120 processzor.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#65350) repvez válasza Pancsermeste (#65348) üzenetére


repvez
addikt

Nem is nagyon akarnám tudningolni, csak azt amit papiron tudna a 4ghz-et azt hozza is hiba nélkül.
Elvileg az alaplap 140wattot bir és hivatalosan támogatja a 8 magot, ugyhogy csak nem okozhat neki gondot egy 95wattos 8magos.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.