Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65951) ViZion válasza ricshard444 (#65950) üzenetére


ViZion
félisten

Olvass itt vissza. A lap ajánlott, a proci dettó, főleg ha 4,5 GHz körül tudod használni. Játék tesztek is vannak itt, keress rá. Hűtőt próbálj rá szerezni -összefoglaló- meg egy jó VGA és gémer...
Mivel játszol, milyen felbontás, VGA?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65952) ricshard444 válasza ViZion (#65951) üzenetére


ricshard444
veterán

Heroes of the Storm, Overwatch, GTA 5, Forza 6, The Crew jelenleg. Egy GTX 970 - GTX 1070 közötti VGA kerülne mellé 1080p-ben /persze a felskálázás 4K-ra benne van, ha bírja a VGA/

Ami fontos, hogy a minimum fps ne legyen alacsony, mert nagyon zavaró tud lenni, mikor folyamatos 70-ről beesik 40-re, mert a processzor letérdel. Egy jóárasított és mégis hosszabb távra /pár év/ tervezett számítógépet szeretnék összerakni, amivel nem kell fognom a fejem és élvezhetem az új címeket is.

A kinézett 2011-s E5 2670 processzor 8x 3GHz-s tempóját / Sandy Bridge/ szerintem hozná ez FX 4.5-n játék alatt.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#65953) Xaels válasza ricshard444 (#65948) üzenetére


Xaels
félisten

Megéri ha van papíros gari rá. Én ugyanennyibe vettem 8320-al. Battlefield alatt jól muzsikál, de például Shadow Warrior alatt sem volt vele gond. Sok függ a VGA-tól. Ha VGA limites vagy akkor nem számít semmit az X79 vagy az FX közötti különbség.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#65954) Omli85 válasza ricshard444 (#65952) üzenetére


Omli85
őstag

Egy 390-el használom a húzott 8320-at most 4.5GHz-n.

Heroes of the Storm :
Nem tapasztaltam durva fps esést de csak úgy mint a D3 esetén néha itt is előfordul, hogy elfelejti hajtani a motor a procit.
Overwatch : béta alatt nem tapasztaltam semmi problémát simán futott.
GTA 5 : 1080p max graffon néha elő fordultak droppok
Forza 6 : Ha az APEX-re érted az teljesen jól fut még 4K-ban is. Egyedül esős versenyen volt 4K-ban fps dropp 60 alá.
The Crew : hát itt vannak érdekes jelenségek, nem igazán hajtja ki az FX-et vannak érdekes droppok 60 alá néha főleg városba érve de amúgy nincs vele gond.
(a fentebb leírtak természetesen 1080p max beállítások mellet)
Ennyiért szerintem is megéri főleg, hogy újabb dx12/vulcan címek esetén teljesen jól teljesít mecsben van a nagy intelekkel van róla jó pár teszt. Egy normális hűtő viszont kell rá azt ne felejtsd el ;).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65955) Hencso válasza ricshard444 (#65952) üzenetére


Hencso
Ármester

szerintem bölcs lenne meg várni a Zent és akkor dönteni... ! mégis csak újabb arhitecktura...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#65956) lee56 válasza Hencso (#65955) üzenetére


lee56
őstag

Jahh, feltéve ha nem túl sürgős neki, még egyet is értenék veled. De ugye azt jótékonyan el szoktuk felejteni, hogy pl. már ha tényleg jó lesz (mert azért várjuk ki az első teszteket legalább - hogy beigazolódnak-é a magas elvárások), akkor AMD is el fogja kérni az árát bizony. Vége lesz az olcsón adunk jó processzort időszaknak is valószínűleg, amíg intel persze árcsökkentő válaszra nem készteti magát és kialakul újra az árverseny közöttük. De kezdéskor szerintem minden lesz a ZEN, csak olcsó nem. És akkor ugyanott lesz mint most, hogy processzor only ~ 50+fáért vagy komplett alapgép ennyiért most, álá FX..

No Comment

(#65957) ricshard444 válasza Omli85 (#65954) üzenetére


ricshard444
veterán

Köszi szépen a beszámolót, sanszosan beszerzek egy ilyen kombót. Nem játszok már olyan szinten, mint régen, de azért jó lenne egy bőven élvezhető gép.

Milyen hűtőket ajánlotok? 4.5-4.7GHz-hez.

Igen, hiába várnék, ha 50-ből nem lenne kihozható egy Zen proci + lap.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#65958) Omli85 válasza lee56 (#65956) üzenetére


Omli85
őstag

Hát én 50K-ért nem várnék ZEN egyre az is kérdéses, hogy indén nálunk kapható lesz e egyáltalán..
DX12 meg Vulcan alá bőven elég a jelenlegi FX széria, inkább a VGA dominál abból éri meg combosabbat venni.
Mondjuk VGA-ból én most pont, hogy nem vennék nv-t legalábbis amíg nem jönnek tesztek a 480 teljesítményéről.
És ha már árazás meg teljesítmény, nem lennék én abban olyan biztos, hogy annyira drágulna a zen még ha erősebb lesz akkor sem. Legalábbis valószínű ott is lesz egy olyan modell át teljesítmény mutatóval mint a 480 a vga-k között. Én legalábbis ezt látom, hogy az AMD ebbe az irányba indul el és teszi ezt nagyon jól. A közép mezőnyben van a piac nem a felső kategóriában.

(#65953) Xaels : Konkrét tapasztalatom van CM 612-vel egy jól szellőző házban játékok alatt simán elég lehet 4.5Ghz-re ha nem valami éhesebb fajta kockát fogsz ki. Amúgy árban kb a 15K környéki léghűtők elegek az értelmesebb márkákból.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65959) ViZion válasza ricshard444 (#65957) üzenetére


ViZion
félisten

összefoglalóban van sok hűtő, aprón keresgélj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65960) dethroner


dethroner
veterán

Ugye itt leginkább AMD használók vannak, ezért feltenném itt is a kérdésem, hátha itt nagyobb a pörgés és hamarabb jön válasz. Szóval erre szeretnék választ kapni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65961) ViZion válasza dethroner (#65960) üzenetére


ViZion
félisten

Már nincsenek driver bajok, 99%-ban hibátlanul frissíti amit kell. VGA-nál jobb előtte törölni a drivert DDU-val, de chipsetnél nincs erre szükség. Ált. usb kezelést, stabilitást, kompatibilitást írják, h jobb, de ez kb. akármit takarhat. VGA driverrel együtt szoktam megnézni, h chipsetre van-e friss, sok új dolog nem kerül már bele biztosan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65962) rovtiv3 válasza ricshard444 (#65957) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

"Milyen hűtőket ajánlotok? 4.5-4.7GHz-hez."
Röviden? A legnagyobbakat, ami csak létezik.
Komolyra fordítva egy FX 4.7GHZ fölött röhögve képes 200+Wattokat bekapni komoly terhelésnél. Én egy Corsair H110-zel hűtöm (4.85GHz), két Akasa Viper 14centis propellerrel, de így nyáron elkelne még kettő, szendvicsben. Pedig klíma is van, 24 fokra állítva. Igaz, ha nincs viszonylag hosszan fullon terhelve, kevésbé melegszik (pl játékoknál), de mindenképpen komoly hűtőteljesítményt igényel ekkora órajelnél.

Már bocsánat...

(#65963) dethroner válasza ViZion (#65961) üzenetére


dethroner
veterán

És akkor hogyan, csak leszedem a friss chipset drivert és elindítom a telepítőt, majd az felülírja a régit? Vagy van amivel le lehet törölni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65964) ViZion válasza dethroner (#65963) üzenetére


ViZion
félisten

A programok telepítése/törlése listában lehet uninstall-t indítani, de erre nincs szükség, frissíti a régit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65965) dethroner válasza ViZion (#65964) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi. Hát letöltöttem a chipset drivert, elindítottam és annyi volt hogy ellenőrizte a telepített AMD szoftvereket, kiírta hogy mind a legfrissebb. Így kiléptem a telepítőből.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65966) Johni5


Johni5
őstag

Egy kis szorítást kérek urak!!Még nem végleges eredményeket tettem fel,De a drukkolás mindig jól jön.
[link]

(#65967) ViZion válasza Johni5 (#65966) üzenetére


ViZion
félisten

Ehh... mit mondhatnék? Első sorban gratula természetesen! :R
Másrészt: tejóégatyaúristenmitkapazaszegényprocesszor! :Y :O

:DDD Az a "szar" FX milyen csodákra képes :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65968) Scholes9 válasza Johni5 (#65966) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Hajrá magyarok, meg persze 6 órakor is, hogy továbbjussunk :R :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#65969) lee56 válasza Scholes9 (#65968) üzenetére


lee56
őstag

Így van. Magyar robotok előree! :D ..minden fronton! :K

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#65970) antihero0112 válasza Johni5 (#65966) üzenetére


antihero0112
tag

Hajrá, hajrá :)
Várjuk a fejleményeket majd :D

(#65971) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van az fx-8300 procim ami 4,7ghz-n repeszt.Le szeretném vizezni.Mekkora vízhűtés javasolt az ilyen procihoz?

(#65972) ViZion válasza perfegor17 (#65971) üzenetére


ViZion
félisten

H100i a minimum szvsz, vagy épített víz. Kompaktos topikban a jelenlegi hűtőd alapján tudnak ajánlani. Építettbe is jöhetsz, de az némileg drágább.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65973) perfegor17 válasza ViZion (#65972) üzenetére


perfegor17
senior tag

Rendben köszönöm. :)

(#65974) travix


travix
aktív tag

Sziasztok! Felhúztam FX-8320-as procit 4,3 GHz-re ez a max úgy tűnik próbálkoztam fesszel de semmi, olcsó alaplapom van ASUS M5A78L, hűtő viszont CM Hyper evo 212. A fő probléma az, hogy tesztek meg játék alatt is fogja magát az órajel és leiszi 4,3 Ghz-ről 1,3-ra csak úgy magától akkor hirtelen le is megy ahőm 52-ről 30ra utána visszarakja 4,3 Ghz-re. Cool'N'Quiet-et kikapcsolva is ugyanez az eredmény szóval értetlenül állok előtte, hogy mi baja van. Fesz. egyébként 1,4V biosban. Meg amit észrevettem, hogy prime teszt alatt ilyen cicergő hangot ad gondolom a táp mert proci hűtője nem. Akkor kevés neki a kakao vagy más állhat a háttérbe :F
Ja és Chieftec CTG-550W-80P a tápom és gtx 770es a videokártyám.

[ Szerkesztve ]

(#65975) Xaels válasza travix (#65974) üzenetére


Xaels
félisten

Talán nem ártott volna utána olvasni... Nem bírja a lapod, túlmelegszik a VRM és elkezd throttlingolni. Kitolhatod ha teszel rá aktív hűtést, de akkor sem fogja sokkal tovább húzni. Esetleg a feszt is elkezdheted visszavenni. Sok, 4,2GHz-hez nekem 1,3V is elég, persze normális lapban. :U

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#65976) ViZion válasza travix (#65974) üzenetére


ViZion
félisten

Kevés neki a fesz a feljebb lépéshez (illetve a lap VRM droppol, ezért lesz kevés), és a lapod nem FX alá való deszka, amire ráerőltették ezt a procit -papíron.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65977) travix válasza ViZion (#65976) üzenetére


travix
aktív tag

Értem hát köszi a válaszokat, akkor a lapot kell kicseréljem és nem a tápot ugye? :))

(#65978) antihero0112 válasza travix (#65977) üzenetére


antihero0112
tag

Lapot azt mindenképpen cserélj, minimum 970-es chipsetes ASUS-ra, de ha van egy kicsivel több manid, akkor 990 chipsetes lapot alá, és akkor jobban fel tudod tornászni az órajeleket.
:K

(#65979) antihero0112


antihero0112
tag

MSI 990-es chipsetes lapokról mi a véleményetek?

(#65980) travix válasza antihero0112 (#65978) üzenetére


travix
aktív tag

Van egy ASUS M5A99FX PRO R2.0 lapom, mert procival meg hűtővel együtt vettem hardverapron, akkor az lesz, bár eladni akartam, de ez van :C

(#65981) antihero0112 válasza travix (#65980) üzenetére


antihero0112
tag

Akkor minden adott :R
Hűtésed milyen? :))

(#65982) travix válasza antihero0112 (#65981) üzenetére


travix
aktív tag

hát írtam Coller Master 212 Hyper evo alig fért be a házba pont ki lett centizve :DD

(#65983) antihero0112 válasza travix (#65982) üzenetére


antihero0112
tag

Ja bocs, csak meccset néztünk a haverokkal, túl vagyok pár sörön, amit elolvasok az egyből ki is esik kb. + még fáradt is vagyok. ;] :DDD
212-es, szerintem olyan 4,5-ig elég lehet, bár eléggé szűkös. Ha nagyobb tuningot akarsz, majd akkor kell egy nagyobb hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#65984) travix válasza antihero0112 (#65983) üzenetére


travix
aktív tag

Jó volt a meccs bár a bíró :U
de igen 4.5ghz az már nekem frankó lenne lesz időm vizsgák után meg is csinálom

(#65985) antihero0112 válasza travix (#65984) üzenetére


antihero0112
tag

Fúúúúúú, a bírót falhoz vágtam volna, szidtam a felmenőit , mint a k....rva élet, akarom mondani nagyon. :W :W

(#65986) Omli85 válasza Johni5 (#65966) üzenetére


Omli85
őstag

Hajrá hajrá baráti az a feszültség :D :C :Y

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65987) stickles


stickles
tag

Sziasztok

Gyors kérdés

Giga gtx 760 windforce 3 + fx 8350 ( nincs tuning )

Fsp 460as táp elbírja ?

Egy gyors választ kérnék

Köszönöm :R

(#65988) lovas001 válasza stickles (#65987) üzenetére


lovas001
aktív tag

Elméleti szinten igen el kell bírnia .

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#65989) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Asztali gépet szeretnék megint összerakni. Az előző konfigban egy 8350 volt és elégedett voltam vele még úgy is, hogy nem húztam rajta semmit. Eltelt viszont pár év azóta és az a kérdésem, hogy egy 9370 , szintén húzás nélkül mennyire jó alternativa játszani? Full HD max 1440p ami felbontás szóba jöhet. A kinézett vga-k pedig a 290X-390X illetve az érkező RX 480 AMD oldalról. Nvidia esetén pedig valami használt 980ti játszhatna esetleg.

Szóval a kérdés, hogy érdemes e befektetni ebbe a prociba vagy inkább intel felé kéne nézelődni?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#65990) Beretvás válasza egyedülülő (#65989) üzenetére


Beretvás
addikt

szia.
egyszerübb lenne meghuzni a bajszát annak a 8350 nek és semmi pénzböl kb ott vagy mint a kiszemelt 9370.

(#65991) lovas001 válasza egyedülülő (#65989) üzenetére


lovas001
aktív tag

Amennyiben újat szeretnél venni szerintem nem éri meg belefektetni annyi pénzt. Az árak eléggé el vannak szállva sajnos (9370-et eddig sem érte meg mivel ugyan az mint a 8320 némi beállítással csak jóval drágábban). Alaplap árak is igen magasak. Amennyiben fx et szeretnél én a használt piacon nézelődnék 83xx közül garisat, vagy megvárnám ha nem sürgős ,hogy sikerül e a zen architektúra és milyen lesz az árazása.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#65992) egyedülülő válasza lovas001 (#65991) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nincs kifogásom a 83xx széria ellen hiszen 8350-em volt már. A 8370 az egy húzott 8350-es?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#65993) rambustibi válasza egyedülülő (#65989) üzenetére


rambustibi
őstag

Szia!
Várd meg a ZEN-t. Amíg nem jön a ZEN, addig tuningolj a 8350-en, hidd el elég lesz, egy 980Ti alá is, főleg 2K felbontásnál. ;)
Minél nagyobb felbontáson játszol, annál jobban esik a VGA-ra a számolás, azaz nem terheli a CPU-t.
Durva példa:
8350 és 980Ti 1280X720p felbontásnál játék alatt a CPU terhelése 92% és a VGA terhelése 30%, 2560X1440p felbontásnál játék alatt a CPU terhelése 75% és a VGA terhelése 85%...

Pl.: 4K alatt a CPU használat: [link]
2K alatt a CPU használat: [link]
Ezen a két felbontáson a VGA terhelése nem jön ki annyira, mint Full HD alatti felbontáson, de a CPU használtsága nagyon jól kivehető..

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#65994) egyedülülő válasza Beretvás (#65990) üzenetére


egyedülülő
őstag

Most épp nincs semmilyen procim, mivel az említett konfigot eladtam két éve és laptopot használtam mostanáig, hol jobbat, hol rosszabbat. Szóval szeretnék visszatérni az asztali szegmensbe valahogy. :)

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#65995) ViZion válasza egyedülülő (#65989) üzenetére


ViZion
félisten

Az milyen beteg dolog már, h BE procit nem húzod? Alap feszen van benne 500 MHz, nyolcszor... ;)
Be kell állítani szépen, 4,2-4,5 GHz-vel ezek 100 évig elpötyögnek, de egy jó kockában a 4,7-4,9 sem reménytelen, igaz ehhez kell a hűtés is.
Játéktól függ, h mennyire lesz elég a 9370 @4,7 GHz, fHD-n egyelőre én nem panaszkodok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65996) Beretvás válasza egyedülülő (#65994) üzenetére


Beretvás
addikt

igy már értem, és igen a 8370 is csak orajelnövelést kapott a 8350 hez képest, pér kattintás biosban.

(#65997) egyedülülő válasza ViZion (#65995) üzenetére


egyedülülő
őstag

Gondoltam, hogy ez előkerül, mivel mindig azt olvasom itt, hogy ezeket "kell" húzni, de én sosem foglalkoztam ilyesmivel és emiatt nem is értek hozzá egyáltalán, illetve nem tudom, hogy van e türelmem hozzá.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#65998) ViZion válasza egyedülülő (#65997) üzenetére


ViZion
félisten

Az alap beállítások kb. 2-3 óra már teszteléssel együtt. Ez tutira min. 4,2 GHz-t jelent. De keress hozzáértőt, aki elmegy és beállítja (pár sörért). Én sem szerelek autót, ennyi. Hidd el, alapon járatott 9370-el sem lennél jobb helyzetben, akkor már intel i5, amit összeraksz és megy, semmi tuning, meg bios buhera.
No Offense, nem piszkálásból írtam, csak segíteni szeretnék.

Badlof2k: OK, ahhoz a VGA-hoz felesleges a tuning... de gondolom majd lesz nagyobb. Ősszel eladom a 280X-et ;)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65999) Badlof2k válasza ViZion (#65995) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Akkor beteg dolog volna az is hogy énse nyúztam meg a 8370em :D bàr azért kellene valami beast vga is hozza nem egy kis gt740 :"D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#66000) Beretvás válasza Badlof2k (#65999) üzenetére


Beretvás
addikt

öööööööö igen.. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.