Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Szerintetek noctua nh14 avagy bequite dark pro 3?

(#65202) gears27


gears27
aktív tag

Sziasztok. Fx 6300-as procit probáltam tuningolni. A kèrdèsem az, hogy alap órajelen az aida 4100mhz-nek látja. Ha állitok rajta akkor honnan fogom tudni, hogy sikerült a tuning? Mert szerintem 3500mhz-et kellene irnia a proginak.

Seggsztézis

(#65203) benceman00 válasza gears27 (#65202) üzenetére


benceman00
tag

Turbo miatt mutat annyit.
Feszt/Frekit CPU Z-vel nézz, hőmérsékleteket HWinfoval.

Üdv, ASZPi

(#65204) gears27 válasza benceman00 (#65203) üzenetére


gears27
aktív tag

Köszi, kiprobálom.

Seggsztézis

(#65205) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Windowsba indokolatlanul magas a CPU órajelem 4100-4200 MHz. A procim nincs tuningolva teljesen gyári. Az órajel függvényében megnő a hőmérséklet is, van, hogy 45-46 fok ha pl netezek. Ezen kívül fura magas frekvánciájú éles sípoló hangot hallok a házból (az alaplai hangszóró nem lehet mert nincs rádugva) nem olyan hangos de hallható! Ezek az értékek eddig windowsba mindig 24-28 fok és 1400 MHz volt néha ugrált az órajel de az teljesen normális! A hang forrását nem tudom kideríteni, ha a processzorhoz teszem a fülem onnan hallom, ha a kártyához onnan ha a táphoz onnan! Rohadt idegesítő! Viszont azt észrevettem ha az órajel 1400 akkor nincs sípolás, abban a pillanatban ahogy megemelem 4200ra elkezd sípolni.

Kérdésem adott, valaki meg tudná mondani mitől lehet? Amúgy az egész az MSI command center felrakásával kezdődött, feltettem, állítottam a ventillátor sebességén, valamit bekonfigurált és onnantól vettem észre az egészet, lehet köze nincs hozzá, de próbálok mindent leírni! Ezután visszaállítottam default értékre mindent, amit nem állítottam azt is, nem szűnt meg a dolog, letöröltem a programot az se ért semmit, újra raktam a rendszert, előtte lereseteltem a biost is de még mindig ezt csinálja, aztán van hogy gondol egyet és visszaáll a normális értékekre de csak kis ideig, akkor a sípolás sem hallható.
Ha valakinek van valami ötlete írjon! Itt a konfigom ha az segít:

Alaplap: MSI 970 Gaming
Videókártya: MSI Geforce GTX 980 Gaming 4G (4GB)
Processzor: AMD FX-8350 (8 mag 4Ghz)
Processzor hűtés: Cooler Master Nepton 120XL
Ram: Essencore KLEVV Genuine 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz
Táp: Cooler Master GX LITE 500 W
Ház: Cooler Master Silencio 650 Pure (ATX)
HDD: Seagate Barracuda 1 TB (7200 rpm)

(#65206) gears27 válasza Gaben880325 (#65205) üzenetére


gears27
aktív tag

szia. ez csak 1 tipp. msi afterburnert tedd fel és mindent tegyél defaultra. Nekem volt hasonló eset, mikor speedfan progival akartam a ventiket szabályozni, és a driverek felet átvete az irányitás és nemm seitett semmi, kivéve a fent emlitett progi.

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#65207) lovas001 válasza Gaben880325 (#65205) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nos kezdjük az elején. Az órajel emelkedésért a turbo core felelős. Ez egy beépítetett "feature" ami akár jó is lehetne de nem az.... Az 1400 mzh az energia takarékosság miatt lép fel olyankor amikor nincs igazán kihasználva a gép, ezért nem hallod a sípoló hangot olyankor,mely jöhet a tápból vagy az alaplapból. Az a hőmérséklet amit írsz nem számít magasnak, nem veszélyes ,de attól történik mert amikor bekapcsol a turbo core, ezzel megemelkedik a feszültség is, ami ezzel arányosan több hőt termel. Érdemes beállítani a biosban ezeket a dolgokat rendesen mert sok teljesítmény nyerhető vele , nem beszélve arról hogy kevésbé melegszik. A sipoló hang az úgynevezett digitzaj. Nem okoz semmi gondot de sajnos idegesítő tud lenni. Ez általában! akkor jön elő amikor nagy a terhelés az egyes alkatrészeken (tekercs). A konfigurációd alapján, nagyon kellene egy finomhangolás a gépednek, mivel egy nagyon erős vga-t tettél bele. Alap beállítások mellet közel sem tudja azt hozni ami elvárható lenne tőle.A beállításokat felül megtalálod az összefoglaló fülnél ha nem tiszta valami itt kérdezhetsz :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#65208) Cseneles válasza Gaben880325 (#65205) üzenetére


Cseneles
őstag

Az alaplapon az UEFI ben a Cool&Quiet ne auto beallitason legyen hanem enable. A core control meg auto, ne manual. Igy nekem tokeletes, ha a C&Q auton volt neha ertelmetlenul nem vette vissza a frekiket :F

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#65209) gears27 válasza benceman00 (#65203) üzenetére


gears27
aktív tag

És itt hogyan ellenörizzem, mikor a 3500 alap helyett ezt irja? :U

Seggsztézis

(#65210) lsc válasza gears27 (#65209) üzenetére


lsc
nagyúr

Nyisd meg kétszer a cpu-z, egyiknél maradjon az első oldal a másiknál meg indíts egy bench-et, ennyi.

Az élet kegyetlen .

(#65211) gears27 válasza lsc (#65210) üzenetére


gears27
aktív tag

ÁÁÁ köszönöm :R

Seggsztézis

(#65212) ViZion válasza gears27 (#65209) üzenetére


ViZion
félisten

multiplyer sor: 7-20,5, azaz 1400-4100
összefoglalót olvasd el, segít. Ha nem elég, akkor bios képeket kérünk ide.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65213) gears27 válasza ViZion (#65212) üzenetére


gears27
aktív tag

Rendben, köszi az infót neki is ugrom. Ha valami nem tiszta teszem a képeket. Köszi előre is :R

Seggsztézis

(#65214) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Köszi az eddigieket, amit írtál Cseneles azt megcsináltam de még mindig magas a hőmérséklet! Tudom, hogy nem vészes érték, de az eddigiekhez képest mondom, hogy majdnem a duplája, eddig nem volt ilyen sok!

Nem nagyon értek a processzorokhoz és a tuningoláshoz, sőt nem is akarom húzni a procimat egyelőre! Viszont tudtok segíteni, hogy miket érdemes átállítanom még a biosban?
Így néz ki most:
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-04/07/543603_sojdhvcyh0zg9cxx_msi_snapshot1.jpg
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-04/07/543603_tldvyymekoecrjsv_msi_snapshot2.jpg

Ha kell még kép valamiről, küldök.

(#65215) Cseneles válasza Gaben880325 (#65214) üzenetére


Cseneles
őstag

Amit az alaplap ír a CPU-ra az nem valós! Nézd meg az Msi 970 Gaming fülnél a második CPU érték az nálam 49c a képen....az valószínű az NB hőmérséklete ami felmegy úgy h szellős a házam és full víz van mindenen 78c-ig is!

Nehéz eldöntenem nekem is mennyi a CPU hőfok, amit a szoftverek írnak hiteltelen... :))

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#65216) Donnhel válasza Cseneles (#65215) üzenetére


Donnhel
csendes tag

Nekem is MSI 970 Gaming lapom van. Az első a CPU a második a NB a harmadik a VRM. De ha nem vagy biztos ott a hajszárító teszt. Az NB tényleg fűt rendesen.

(#65217) Cseneles válasza Donnhel (#65216) üzenetére


Cseneles
őstag

Én az alaplapi VRM borda alatt cseréltem Gepadot, külföldi fórumokon sokat fikázták a vrm márkáját és hűtését és saját tapasztalatból tudom hogy egy jobb Gepad hoz 6-7c javulást :) Az NB számomra érthetetlen ,hogy ennyire hogyan lehet meleg...ez a 80c max amit láttam elég durva, súrolja az ingerküszöbömet :Y

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#65218) Donnhel válasza Cseneles (#65217) üzenetére


Donnhel
csendes tag

Nálam ezért lett lecserélve az eredeti házikó. Most is gondolkozom hogy valahogy odabarkácsolok egy kis ventit hátha javít rajta picit. Külföldi fórumon azt írták 100-110 fokig bírnia kell. Nálam is 70c körül áll meg.

(#65219) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Köszi srácok, úgy néz ki megoldódott a probléma, minden visszaállt a régi értékekre és az idegesítő sípoló hang is megszűnt!

(#65220) Cseneles válasza Donnhel (#65218) üzenetére


Cseneles
őstag

Azért én adtam neki egy 6cm-es ventit fullon leszabályozva, így már elfogadható :K bár játékok alatt így is 60c, ha nekiengedem az Intelburn tesztet akkor felmegy 67c-ig :)

Mákom volt... pont egyezik a venti juk kiosztása a CPU blokk menetes szárával, 2mm a difi...így kicsit szorulva de belement és meg is tartja :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#65221) Beretvás válasza Cseneles (#65220) üzenetére


Beretvás
addikt

fére mérnek a szenzorok nincs itt semmi gáz a bordával.. nekem is ez a lapom van és az elözö kettöben "reálisan" mutatta a höfokokat.. ez meg ahhoz képest pl az enyém baromira alámér..

(#65222) lee56 válasza Cseneles (#65220) üzenetére


lee56
őstag

Arra nem gondolsz lehet hogy 80-90°C on érzi csak jól magát? Nálad most már szinte fázik a szerencsétlen. :)
De most komolyan, nem mondom hogy fölösleges, de pl. nálam négy éve már natúrban van, csak a két házventi meg a proci hűtő mozgatja körülötte a levegőt. És mint sok más 9xx chipsetes sorstársammal meg vagyok "áldva" ezzel az NB csodával, ami a legforróbb pont az alaplapon nagy valószinüséggel. :) De bakker engem nem zavar, erre tervezték, és mivel még mindig megy, adok egy virtuális pacsit a mérnököknek gigáéknál és ennyi, amíg távol tartom a mancsom tőle, addig talán nem lesz semmi baj. :)

No Comment

(#65223) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Nagyon lap függő a dolog, nekem a gagyibyte lap 60 fok (lèzeres hömèrővel) vrm hővel droppolt. Asus-nak esze ágába sincs.. Arrol nem is beszèlve, hogy amit beállítok tartja is..

[ Szerkesztve ]

(#65224) Sanya200


Sanya200
csendes tag

Sziasztok
Alaplapot kéne vennem az FX 8320-hoz.Kérdés megéri-e ez az Asus 970pro Gaming/Aura.Majd 40-be lenne de alig találni olyat ami 8370 felett támogat.Gigák közül kb egy se esetleg asrock.Meg érdekelne hogy a cpu-z szerint miért ugrál a szorzó?1,4 és 4ghz között folyamatosan változik holott kikapcsoltam a bios-ba az energiatakarékosságot.Mostani lap még nem igazán jó neki,95w-ig támogat a proci meg 125w-os de rendben megy,de mindenképp cserélem.

(#65225) .zSoLTi. válasza Sanya200 (#65224) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Asus! Asrock mèg vèletlen se!

[ Szerkesztve ]

(#65226) Sanya200 válasza .zSoLTi. (#65225) üzenetére


Sanya200
csendes tag

Hát nem marad más csak ez a 970 pro.Gigát se veszek egyszer megszoptam vele hogy felszakadt a pci-e aljzat.Vettem ki a vga-t és a gép hátúlja felől jött fel sínnel együtt.Holott kivolt pattintva ott ahol kell.Többet nem veszek gigát.Az oldalán meg még reklámozza hogy milyen erős a pci-e vajon miért?Mert eddig szar volt.Volt már pár lapom asrock,biostar,msi,asus,gigabyte.És csak a gigabyte-t sikerült kinyírni még az olcsóbb biostar se ment gajra anno.

(#65227) Taifa Díaz válasza Sanya200 (#65226) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A Biostar elég prémium minőségű lapokat gyárt a Gigabyte-hoz képest.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#65228) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Az adataimban szereplő konfigom van. A procit 3,7GHz-en használom, amihez az aida64 szerint terhelve 1,536V-ot kap. Az volna a kérdésem, hogy ha váltanék egy 8320E procira, és ha nem kapcsolnám ki a tdp korlátot, nem adnék neki ennél több feszt, sőt, inkább kevesebbet, akkor véleményetek, tapasztataltok szerint mit lehet kihozni abból a prociból? És másik kérdés, származik-e annyi előny a váltásból, hogy meglépjem?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65229) lee56 válasza Sanya200 (#65224) üzenetére


lee56
őstag

Első kérdésre a válasz : több mint valószínűleg nem (anno Saber-t lehetett venni ennyiért)
De akkor úgy tűnik nincs más választásod mint asus-t venni, esetleg MSI 970 gaming lapja?
"8370 felett" alatt :) azt érted, hogy 9-es szériásra FX-re fejlesztenél később? Kicsit ellentmondásos, egy mondattal előtte még 8320-t írtál, hogy ahhoz kellene új lap. Mert előbbi esetben a lapon nem lenne túl ésszerű spórolni, és tényleg kevesebben vannak, amik támogatják, talán nem is véletlenül..!

Második kérdés : Lehet hogy nem kapcsoltál ki mindent, meg vannak egyes programok, amik tudnak BIOS-beállításokat módosítani, talán ilyened is fenn van afterburner vagy ai suite meg hasonlók. Ja és még a windóz energiatakarékossági sémák körül is nézz szét, ha nem akarod hogy lejebb váltson, teljesítménycenrikusra kéne állítani.

.zSoLTi.: NB-ről volt szó, de semmi baj..

No Comment

(#65230) ViZion válasza Sanya200 (#65224) üzenetére


ViZion
félisten

húúú...
Kell az USB 3.1? Mert sztem ettől ilyen marha drága, és az M.2 miatt. Nem tudom, h érdemes-e megvenni, ennyiből januárban Zen lapot is vehetsz majd.

dethroner: összefoglalót olvasd el és állítsd be a vasat, mert marha sok az a fesz...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65231) dethroner válasza ViZion (#65230) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, levettem 1,44V a max amit kap most már :K
És a kérdésemre van valami ötlet?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65232) pipo112 válasza dethroner (#65231) üzenetére


pipo112
senior tag

Cserélheted 83xxre a lapod bírni fogja pl 8320e-t megrántod 4,5-4,6ghz-re az is kb ilyen vcore mellett fog menni és lesz előre lépés. Vagy megvárod a zent és cserélsz mindent kb Dec /januárra itt is lesz kapható.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65233) dethroner válasza pipo112 (#65232) üzenetére


dethroner
veterán

A mostani phenom-ot sem hajtottam ki a végéig, gondoltam minden plusz nélkül csak járatom a leggyorsabb phenom gyári órajelén. Most is az lenne a cél, hogy plusz fesz nélkül gyorsítani. Csak elmélkedem, de ha most a phenom-om 125W-os, a 8320E pedig 95W-os, akkor mi a gyári fesz, amit igényel?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65234) .zSoLTi. válasza pipo112 (#65232) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

4,5ghz-t nálam 1,368v-al tudja a 8320e.

(#65235) csabika0001


csabika0001
senior tag

FX8300 vagy 8320E a nyerőbb?

(#65236) SHO(KER válasza csabika0001 (#65235) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

8320E

(#65237) csabika0001 válasza SHO(KER (#65236) üzenetére


csabika0001
senior tag

És miért?

(#65238) Omli85 válasza csabika0001 (#65237) üzenetére


Omli85
őstag

Ugyan a default órajel alacsonyabb (ezért csak 95w-s tuning esetén mondjuk éppen pont mindegy) de újabb széria, árban olcsóbb a legtöbb helyen.
Tuningban meg ugyan azt tudja mint a 8320 viszont jó eséllyel kisebb fesszel is beéri szóval összességében ár teljesítmény arányban jobb választás.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65239) Sanya200 válasza lee56 (#65229) üzenetére


Sanya200
csendes tag

Most 8320 van de igen későbbre gondoltam hátha teszek bele fx9xxx-es szériát vagy ha esetleg jön újabb hátha belemegy.A sabertooth se rossz de még ezt is sajnáltam érte,így is 40 kiszállítással együtt.De olcsóbb nem volt ami ilyen.A többi azért elég régi lap pl a 970a ud3p.meg a szolgáltatásokat is néztem.Asus-nál azért ott a supreme fx hangkari ami nyílván jobb mint a sima hd audió,meg ahogy az oldalt néztem van pár "gaming" cucc pl jobb lan,gyorsabb betöltés..stb remélem nem csak reklámszöveg.Meg a design fekete-piros,meg az rgb világítás.Persze nem azért vettem mert világít de több pluszt ad mint a giga meg társai.Remélem legalábbis.
Bár nemtudom a 970-es meg a 990-es lapkészlet között van-e lényegi különbség.
Először egy formula Z-t akartam de elvitték hardveraprón 30-ért bőven megérte volna,pedig fizettem volna előleget is csak tegye félre 2-3 hétig de még válaszra se méltatott....

(#65240) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok kaptam 2db fx-6300-as procit.Mind2-nek ugyan az a baja.Bekapcsol a gép de se kép se hang.Megéri szórakozni vele vagy mehet a kukába?

(#65241) ViZion válasza perfegor17 (#65240) üzenetére


ViZion
félisten

Proci ritkán megy tönkre... Más procival jó az alaplap?
CMOS reset, CPU táp rendben? Sípolás van valami?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65242) perfegor17 válasza ViZion (#65241) üzenetére


perfegor17
senior tag

semmi sípolás,az alaplap jó mert fx-8300 megy benne.

(#65243) ViZion válasza perfegor17 (#65242) üzenetére


ViZion
félisten

cmos reset kellene. elem ki vár, elem be. táp kihúzva közben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65244) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

fx 8320 @ 4,2ghz mellé elág egy gtx 960 4gb full hd-hoz???

(#65245) Habugi válasza Kisfundy (#65244) üzenetére


Habugi
addikt

Nem fordítva szeretted volna?

GTX960-hoz elég-e egy 4.2-es 8320as? :B

A válasz egyébként utóbbi variáció esetében az hogy elég, megjegyzem egy 980 mellé is elég lehet ha kicsit ráhúzol a kártyára és 1080p helyett DSR-el 1440p-ben játszol. ;)
Felbontásemeléssel nagyon szépen kompenzálható az esetleges CPU limit ill. annak hatásai..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#65246) ViZion válasza Kisfundy (#65244) üzenetére


ViZion
félisten

Attól függ...
Attól függ, melyik topikban kérdezed ;] :D
Komolyan: játéka válogatja, van, ahol Intellel több FPS-ed lenne, de azért ez a proci is "kihajcsa". Van, aki ennél komolyabb VGA-t használ, szerintünk ahhoz is jó, de más topikok szerint nem hajcsa ki...

280X-et nálam megdolgoztatja, az meg kb. ugyan ennyit tud, szal. igen, jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65247) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Köszönöm a válaszokat :)

néztem még r9 380x 4gb-ot is esetleg azt is kihajcsa? :)

(#65248) lee56 válasza Habugi (#65245) üzenetére


lee56
őstag

Ti a jövőből írtatok, vagy mi volt ez? :F Azt hittem káprázik a szemem, de kerek 18:50-kor olvastam a hozzászólásaitokat, legalábbis az én időm szerint :D Meg a zinternet szerint is, lecsekkoltam, elvileg nálam jó időszámítás megy. :)

No Comment

(#65249) Gstyler


Gstyler
senior tag

Ezeket a kihajcsa nem hajcsa dumákat imádtam a vga topicban. Mindenki megmondta a frankót, hogy a 6100 mellé nehogy már 280-at tegyek, mert hát hűű meg haaa. Na az egy dolog 4Ghz-en simán kihajtotta, de mikor levettem alapórajelre, akkor sem volt nagy gáz. A 960 kb ua. szóval azt simán megoldja ;)
A 380X nem tudom, hogy mennyivel erősebb, de sztem ha még rángatsz egy kicsit a procin, mondjuk 4,5-n talán azt is megoldja :)

[ Szerkesztve ]

(#65250) lee56 válasza Gstyler (#65249) üzenetére


lee56
őstag

Ezeken a fórumokon mindenki megmondja neked a tutit, és azoknak a derék embereknek is biztos tapasztalatból beszéltek, képzelem mennyiből :)

És hát ugye egyesek már akkor is előszeretettel dobálóznak olyanokkal, hogy szar, meg nem hajcsa ki, ha 2-3 FPS különbségekről beszélünk,,, szóval a túlzások ősi művészete is előkerül. Nem árt ha az ember megtanul olvasni a sorok között is, na meg máshonnan is tájékozódik. :K

No Comment

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.