Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65851) .zSoLTi. válasza antihero0112 (#65849) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

4,7-ig probáltam lement ibt, de a hűtèsem sajnos kevès főleg a panelos nyár beköszöntèvel. Jó hűtővel sztem volna benne mèg. A lapon nem múlik mostmár. Ez a 4,5 teljesen lazán játèkok alatt max 50 fokkal (kupak) megvan.

[ Szerkesztve ]

(#65852) hackeeeee válasza .zSoLTi. (#65851) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a HAF 932 Advanced-ban is bírta, 4700 körülig úgy, hogy Seidon 240 volt fent, és a vrm nem nagyon kapott levegőt, csak amit az oldalsó venti betermelt, vagy ami visszajött a radiról. Mondjuk az a régi proci volt, az normális feszen 4600-ig ment.

Most, a mostani procival a HAF XB Evo-ban más a helyzet, bár most már belőttem a ventiprofilt, így melegebb. Viszont halkabb. :) De, most le is mentem 4700-ra, 1,396V-n.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65853) antihero0112 válasza lee56 (#65850) üzenetére


antihero0112
tag

4,5Ghz megvan egy Asus M5A97 R2.0-ban, táp és hűtés szempontból nincs gond. Ebben a lapban meg nem hiszem hogy ki lehet hajtani teljesen, szerintem tudna ez még többet is. 4,8-ig fel tudom húzni ahol még egy Cinebench lefut, de a többi már nem, és random leállnak a játékok.

(#65854) Tomee_90


Tomee_90
újonc

Sziasztok!
Gépfejlesztés előtt állok, kíváncsi lennék a véleményetekre.

Jelenlegi felállás röviden:

Gigabyte 970a-ds3p alaplap
Fx 8320 4Ghz-en járatva, cm 212 evo hűtővel
Asus R9280x 3G DCU II
Cooler Master elite 600-as táp
8giga hyper x ram
etc..

Tervem egy gtx 970 beszerzése a 280x helyére.
Kérdéseim:
1. A 8320-as mellé még párosítható a gtx 970?
2. Érdemes 4Ghz fölé húzni a procit ezzel a hűtővel? ( Corsair vengeance c70 jól szellőző ház)
3. Alaplap cserén is gondolkozok mivel elég "mezei" lap van alatta. Egy asus 970 pro gaming/aura vagy egy 990fx chipset-es lapon gondolkozok. Szerintetek cseréljem vagy felesleges kiadás lenne?

Válaszokat köszönöm! :R

(#65855) wwenigma válasza Tomee_90 (#65854) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én ezen a lapon gondolkodom.
GIGABYTE GA-990X-Gaming SLI

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#65856) Omli85 válasza Tomee_90 (#65854) üzenetére


Omli85
őstag

Hali,

Combosabb vga mellé ajánlott azért a 4-4.5GHz (dx12 alatt mondjuk tapasztalat szerint annyira nem ott igazából elég a 4GHz is sőt).
A CM 212 4GHz felett szerintem kevés lesz el fog melegedni még ha jól szellőztetett a ház akkor is max ha állandó 25 fok környéke van a szobában és jó huzat van a gépházban akkor egy erős "talán" lenen a válaszom.
Ajánlottabb lenne egy nagyobbacska hűtő CM 612 és társai kategória.

A helyedben a vga cserével én most várnék, minimum megvárnám az első RX480 teszteket a hónap vége felé, hogy mit mutat az új vga. Ha nem meggyőzőek az eredmények még mindig válthatsz ha viszont igen akkor lehet megéri megvárni árazásban olcsóbb lesz mint a 390/970 teljesítményben meg ugyan azt a szintet ígérik fogyasztásra pedig szintén elég baráti értéket mondtak (persze majd az első tesztek megmondják mit sikerült ebből megvalósítani). Mivel ezek az infók kb a hónap vége felé kiderülnek én személy szerint megvárnám a helyedben.

Alaplap terén nem extrém OC-ra elég ez a lap is szerintem felesleges lenne kiadni új alaplapra főleg mert a 990-es lapok elég drágák.

Összefoglalva:
1, Igen (dx11 és régebbi gamek esetén ajánlott az OC, dx12 alá annyira nem szükséges)
2, FX-et vétek nem húzni :) legalább egy szolíd 4GHz-re ezt többnyire alap feszen is elbírják (összefoglalóban hasznos infók)
3, Szerintem nem éri meg.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65857) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok sikerült még jobban meghűteni az alaplap-ot meg kicsit átvariáltam a hűtést a gépben.Szét vágtam az egészet flex-el de legalább hűvösebb lett :D [link]

(#65858) Methionyl válasza Tomee_90 (#65854) üzenetére


Methionyl
senior tag

Az a baj, hogy ha nagyobb VGA-t raksz most be, akkor kevés lesz a proci. 4,5-4,7Ghz elférne 970/390-hez de ahhoz már nagyon kevés a lapod. Ha lapot is cserélnél a hűtőd még mindig visszahúz, hogy elérd a kívánt órajelet.
Szóval ha csere lenne akkor nem lennék sokkal előrébb és lenne vonzata, hogy akkor mást is cserélni kell.

Omli85 +1

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#65859) Omli85 válasza Methionyl (#65858) üzenetére


Omli85
őstag

Pontosan :)
Amúgy ez a "kihajcsa" kérdés úgy néz ki kihalóban lesz hamarosan vulcan meg dx12 meg az egyéb új megoldások alatt kb ugyan azon vga mellet kb minimális fps esés van kisebb órajellel.
FX esetén 4GHz környéke teljesen okénak tűnik persze a magasabb órajel jobb eredményt hoz de adott esetben nem biztos, hogy megéri azt a 8-10 FPS-t az a plusz 700MHz OC. Már ha az alaplap igényt és a hűtés igényt stb nézzük.
Egyértelműen erősebb VGA lesz a lényeges szempont pl játékok esetében a jövőben és a CPU-n relatíve lehet spórolni. Mondjuk azért még mindig durva, hogy ez a 3 éves cucc mennyire meccsben marad az új apikkal a konkurencia új modelljeivel.
A nagyobb órajel a régebbi címek és egy szálon erőt kívánó alkalmazásoknál hoz előnyt de ott látványosan.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65860) lee56 válasza antihero0112 (#65853) üzenetére


lee56
őstag

Az nem biztos hogy a lap miatt van, ha lapod nem ad elég áramot vagy túlmelegedne a VRM, általában throttling jelentkezik. Ha ilyenkor futtatsz egy szenzorfigyelő progit, láthatod hogy esik-e vissza a frekvencia és a feszültség, ugyanis legtöbbször ilyenkor pontosan ez történik.

Sima leállások fagyások és kékhalál inkább arra utal, hogy nem teljesen stabil, kevés a CPU feszültség arra a szintre, vagy simán elmelegszik a processzor, vaagy ott is van a vége; game over, és rakhatsz alá 100 ezer forintos alaplapot, azzal se tudnál többet kihozni belőle. Sajna akad kevésbé tuningolható FX-ből is azért..

(#65855) wwenigma : Hmm, érdekes, nincs is annyira elszállva az ára. Pont most néztem, 970 gaming gigánál szintén kb. ennyibe kerül, SLI-n kívül akkor gondolom nem sok a külünbség köztük. :) De igy akkor ajánlható alaplapok ezek is, az újdonságok támogatása miatt (M2, USB3.1), már nem csak az UD3P. Persze tapasztalat még nem nagyon van velük gondolom mivel újak. Jó lenne tudni tuninggal hogyan boldogulnak.

(#65859) Omli85 : Na igen, a Doomos VS videóból is látszik, hogy a 8350-ben még alapfrekvencián!!! is marad tartalék, míg láthatóan a konkurens (ráadásul drágább) i5, már kezd elfogyni, 100%-on pörög szinte végig.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#65861) hackeeeee válasza lee56 (#65860) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 990 Gaming-ről annyit tudok, hogy nem kell biosfrissítés az APM letiltásához, mint mondjuk az UD5 rev 3.0-nál.

OC tapasztalat sajnos nincs, csak járt a kezünkben, mint az 970 gaming.

Véleményem szubjektív...

(#65862) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Második gép építését tervezem, ami hiányzik az a cpu. Már van egy fx8350-es gépem, azt szeretném kérdezni, érdemes beruházni egy kicsit gyengébb fx8320e-es cpu-ra? Vagy inkább 10e-többért fx8350-es legyen?

(#65863) lee56 válasza #34322688 (#65862) üzenetére


lee56
őstag

Attól függ mit szeretnél :), ha tudsz, akarsz tuninggal sokkal többet is ki lehet hozni a kistesóból, persze akkor azért más téren kell jobban a pnztárcába nyúlni, jobb alaplap, jobb hűtés, valamit valamiért.

No Comment

(#65864) #34322688 válasza lee56 (#65863) üzenetére


#34322688
törölt tag

Mindenes gép lenne, semmi extra játék. Tuningolni nem szeretném, esetleg csak amit alapból is ki lehet hozni, turbó móddal.
Most eléggé jó árban van, apródon is vannak eladók, csak nem tudom onnan érdemes e rendelni.

(#65865) hackeeeee válasza #34322688 (#65864) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

8320E bele, alulfeszelni ameddig csak engedi, és kész. :)

Vagy, akkor már, TurboCore off, és reális fesszel megnézni mennyit megy. Mondjuk 1,35-1,4V körül max. Bár inkább 1,35, és kész.. A TC csak agyonfeszeli, feleslegesen.

Véleményem szubjektív...

(#65866) #34322688 válasza hackeeeee (#65865) üzenetére


#34322688
törölt tag

Köszi a tippet.
Szerinted, lég vagy vízhűtéssel járnék jobban, ennek a cpu-nak a hűtésénél?

(#65867) hackeeeee válasza #34322688 (#65866) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem egy normális léghűtés bőven elég.

Nekem volt "játékvizem", de visszatértem léghűtésre. A VRM is jobban díjazza a léghűtést, mert kap levegőt a borda.

Persze attól függ, hogy a házban mi fér el.

Véleményem szubjektív...

(#65868) #34322688 válasza hackeeeee (#65867) üzenetére


#34322688
törölt tag

Szerintem a házban Cooler Master Silencio 452-elférne a vízhűtés is, csak az alacsony árkategóriásakról nem sok jót hallani.
Léghűtésnek ezt néztem ki: Be quiet! Pure Rock BK009

(#65869) Tomee_90 válasza Omli85 (#65856) üzenetére


Tomee_90
újonc

Köszönöm a válaszokat!
Mindenképp átgondolom a lehetőségeket! :DDD

(#65870) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
Először játék alatt állt be a kép. (Teljesen megáll minden, semmire nem reagál a gép, csak a cd meghajtót tudom ki-be tologatni rajta.) Aztán elkezdtem tesztelni Prime95el Large FFT teszttel, és volt, hogy egyből beállt a kép, de legkésőbb 8-10 perc után. Megmerevedik a kép, a zene leáll és megfagy a gép, csak a reset segít. Semmit nem változtattam rajta, egyszercsak előjött ez a hiba. Mit tehetek?
1.380V-n fut a proci, mivel elsőnek azt hittem, hogy kevés neki a fesz, de ezekszerint nem. A hőfokokkal nincs probléma 50-60 fokos a processzor.

[ Szerkesztve ]

(#65871) ViZion válasza Stylerr (#65870) üzenetére


ViZion
félisten

ram beállításokat nézd át, esetleg tolj egy memtest-et linux live CD-ről.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65872) Stylerr válasza ViZion (#65871) üzenetére


Stylerr
addikt

Átnéztem, igazából semmit nem változtattam rajta ami indokolná, hogy megfagyjon. 1333MHZ-n megy, auto beállításokon Command Rate 1-en (Command Rate 2-n anno ugyanígy fagyott) 1.488-1.497V körüli feszen Prime teszt közben.
Most annyit állítottam, hogy az LLC-t Ultra Highról átraktam Highra, és most fél órája már megy a Prime. De másfél évig tökéletes volt ezekkel a beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#65873) ViZion válasza Stylerr (#65872) üzenetére


ViZion
félisten

Ramra dobj még feszt, 1,5 V-os símán megy 1,65 V-on is, de elég, ha 1,55 V-re rakod manuálisan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65874) hackeeeee válasza Stylerr (#65872) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes, mert ha lementél Ultrahigh-ról high-ra, akkor minden kevesebb feszt kap terhelés hatására.

Néha van ilyen, Nekem is volt olyan, hogy egy adott fesszel hónapokig ment a gép, utána egyszerűen nem.. Mondjuk ez csak RC tuning mellett, szorzózással nem.

Ramoknak adj egy kis feszt, max 1,65V-ig, bár ha high LLC-n jó, akkor nem kell. Mondjuk szerintem hibázhni fog, ha nem teszt, akkor játék közben, valamikor.

Táp milyen?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65875) Xaels


Xaels
félisten

FX8320-at megnézte már valaki mennyire tudja alulfeszelni? Alapórajelen illetve mondjuk 4GHz-en? Én most 4GHz-hez 1,3V-ot adtam és egy rövid Prime meg 1 kis Shadow Warrior illetve BF4 Locker64-en semmi gondom nem volt igaz nem órákat játszottam.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#65876) wwenigma válasza Xaels (#65875) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

-0,1V-on vagyok en is (core+nb) Tobbet nem neztem eddig.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#65877) Xaels válasza wwenigma (#65876) üzenetére


Xaels
félisten

1,275-el kezdtem, de ott hibázott a Prime is, meg fagyott a rendszer. Persze ez még mindig 4GHz-hez. Playclaw-al nézve játék alatt 4-5°C-ot jelent ez a -0,1V de nyáron ebben a szobában szauna lesz alapból is akkor szeretném majd alapórajelen a lehető legjobban kimélni. SinglePlayer játékokhoz meg zenéhez az is elég.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#65878) hackeeeee válasza Xaels (#65875) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Általában VID-en elmegy, a TC órajele, bár ez nem feltétlen igaz. ITB Veryhigh ha lefut, akkor már jó, prime-mal Én mindig 1 órát toltam, min.

Szerintem 1,35V körül kell majd, de lehet elég az 1,3V is.

Véleményem szubjektív...

(#65879) Xaels válasza hackeeeee (#65878) üzenetére


Xaels
félisten

Visszakerestem. Az előző FX8320am 4,2-ment stabilan 1,3V-on. Igaz azt Mugen hűtötte és 99FX lapban volt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#65880) hackeeeee válasza Xaels (#65879) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 1,396V-n 4700. Ez az 1,4V alatti rész, ami fura, hogy 1,4V alatt nem is forr a proci, amint felmegyek 1,4V fölé, ott már azért elkezd.. De még kordában tartható. :)

Ezt a procit nem próbáltam aláfeszelni még.. Lehet majd egyszer megpróbálom. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65881) Stylerr válasza hackeeeee (#65874) üzenetére


Stylerr
addikt

Visszaraktam Ultrahighra, illetve a proci most 1.380V-n megy az alap órajelen, és a RAMoknak is adtam feszt, azok 1.560V-n mennek, és most 40 perce megy a Prime. Tápom Chieftech CTG-500 80P.

[ Szerkesztve ]

(#65882) hackeeeee válasza Stylerr (#65881) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1,65V-ig bátran elmehetsz a ramokkal.

(ha azt akartál írni, akkor sorry..)

Véleményem szubjektív...

(#65883) rovtiv3 válasza Stylerr (#65881) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ha fagy a gép, általában nem a memória szekció hibájára utal. Általában. A proci hőmérsékletét kellene meglesni terhelés alatt. Illetve, ha a CPU LLC Ultrán van, kíváncsi lennék a CPU feszre LOAD-ban.

Már bocsánat...

(#65884) rovtiv3 válasza Stylerr (#65881) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Azt meg fel sem merem tételezni, hogy a Turbo Core nincs kikapcsolva. :B

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#65885) Stylerr válasza rovtiv3 (#65883) üzenetére


Stylerr
addikt

Leírtam, full loadon 1.380V, a másik kommentedre reagálva pedig, természetesen ki van kapcsolva a Turbo Core, azért valamennyire csak értek a dologhoz. Egyébként mikor rossz Command Raten volt a RAM, akkor ugyanígy fagyott. Azt pedig már írtam, hogy a hőmérsékletek rendben vannak, másrészt volt olyan, hogy a Prime ötödik másodpercében fagyott ki.

(#65886) rovtiv3 válasza Stylerr (#65885) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Kedves topictársam.
Ezt írtad: "Visszaraktam Ultrahighra, illetve a proci most 1.380V-n megy az alap órajelen..."
Ez nem azt jelenti, hogy full loadban ennyi.
Továbbá "rossz" Kommand Rate nem létezik.
"Azt pedig már írtam, hogy a hőmérsékletek rendben vannak..."
Csak ezt írtad:
" A hőfokokkal nincs probléma 50-60 fokos a processzor."
Ezért bátorkodtam kérdezni, hogy mekkora terhelés mellett.

Egyébként néhány BIOS-kép nem ártott volna, de így látatlanban dobj egy kis feszt a procinak és boldogság.

Már bocsánat...

(#65887) Stylerr válasza rovtiv3 (#65886) üzenetére


Stylerr
addikt

Az alap órajel arra vonatkozik, hogy nem húztam, tehát 3,5 Ghz, a hőfokok pedig 40perces Prime után 49 fokos magok, 64 kupak. (Hálistennek így, hogy adtam feszt a RAMnak eljutott odáig.)
Bocsánat, hogy nem volt egyértelmű a dolog. :R

[ Szerkesztve ]

(#65888) rovtiv3 válasza Stylerr (#65887) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Oké, közelítünk. :)
"Az alap órajel arra vonatkozik, hogy nem húztam..."
Ez eddig rendben, de miután a CPU LLC-t Ultrára tetted, a feszültséget igenis húztad. Ezért kérdeztem, hogy mekkora a fesz, illetve a hőmérséklet full load-ban.
Simán el tudom képzelni, hogy a memóriáidat kár 1.5V fölé vinni, mert nem ez a baj.
De ha a dolog így működik, nincs több szavam. :B

Már bocsánat...

(#65889) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok. Más is èszlelte esetleg, hogy a WOT mintha kapott volna egy kis fx optimalizációt? Règebben is toltam, ugyanez a konfig volt már ès ugyanígy fullon minden. Règebben azèrt benèzett 50 fps alá is. Most mindenhol kiakadva 61fps-en mivel ugye megy a vertikális szinkron.. Arról nem beszèlve, hogy szinte alszik game alatt a proci 45fokig se huzza fel, egy CSGO jobban izzasztja.

[ Szerkesztve ]

(#65890) dethroner válasza .zSoLTi. (#65889) üzenetére


dethroner
veterán

Én is észrevettem az fps stabilizációt, de nem tudom mire vélni. Eddig phenom 965 volt a gépben, és ugyanazok a beállítások mellett függőleges szinkron mellett volt hogy beesett kb 35-re is, de most meg szinte mindenhol stabil 60-62. Nem tudom hogy ez a proci csere vagy az új verzió miatt lehet-e.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65891) wwenigma válasza dethroner (#65890) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

DX11 es multicore tamogatas. Csak 3 hetig beszeltunk rola ott amugy. :D

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#65892) kukinyo válasza Buci21 (#30365) üzenetére


kukinyo
addikt

Bocsi, nem ide. :B

[ Szerkesztve ]

(#65893) Balin85


Balin85
csendes tag

Szevasztok Srácok.

A következő lenne a kérdésem. Milyen videokártyát lehet kihajtani egy FX6300-assal?

Kifejezetten csak az AMD oldal érdekel mert hát a Total War Warhammerhez kellene. Amivel már a 7790 esem nehezen birkózik meg.

(#65894) pipo112 válasza Balin85 (#65893) üzenetére


pipo112
senior tag

r9 280/280x vagy 380/380x talán még a 290-el se lesz gond ,de az már necces egy kicsit

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65895) V!ck válasza Balin85 (#65893) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ha már szintet lépsz, a legkevesebb amire érdemes, az az R9 380. Szerintem. Használtan, jó áron azért érdemes lehet fontolóra venni a 7870/7950/7970 kategóriát is. Attól függ mennyit szánsz rá.
Mondjuk én pont most nem vennék új kártyát, nyakunkon a Polaris :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#65896) Balin85 válasza V!ck (#65895) üzenetére


Balin85
csendes tag

Kössz a gyors válaszokat srácok.

Hát igen én is 380 asban gondolkodtam de hát csak kikérem a nálam informáltabbak véleményét.

Hát igen szimpatizálok a Polarissal az RX 480 nagyon tetszetős de az lehet, hogy már sok lenne a procinak. Meg hát 50K körül gondolkodtam (amiért csak használt 380as van) kb egy hónapon belül de lehet, hogy még várok, hogy menjenek lejjebb az árak.

(#65897) pipo112 válasza Balin85 (#65896) üzenetére


pipo112
senior tag

lehet egy picit sok lenne mert a beharangozó szerint egy 390-es vga szintjét hozza 150w-on de lehet be vállalnám azt majd lesz mellé új kocka :D

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65898) Balin85 válasza pipo112 (#65897) üzenetére


Balin85
csendes tag

Hát ja én is gondolkodtam rajta, hogy gyűjtök még arra. Mert egy éven belül a procit meg az alaplapot is tervezem cserélni. Attól függően, hogy a pénz istenei mennyire lesznek hozzám kegyesek. :D

(#65899) pipo112 válasza Balin85 (#65898) üzenetére


pipo112
senior tag

itthon kb 70-80 között lesz az ára szvsz lehet megérné várni egy kicsit kb 2 hónap

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65900) Xaels válasza Balin85 (#65896) üzenetére


Xaels
félisten

Ha figyelsz és alkudsz akkor 50-ből tudsz garis 280X-et is venni. Nekem most az van Vapor-X Tri-X OC verzió

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.