Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) Hencso válasza CMST2015 (#65098) üzenetére


Hencso
Ármester

és hány fokot hozott?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#65102) Snooker


Snooker
senior tag

Sziasztok!

Van egy FX6350 Black edition processzorom, egy CM Hyper 103 hűtővel. alapórajelen ketyeg (3,9Ghz), de olvasom, hogy belehet állítani egy ún. turbó órajelet ami 4,2Ghz maximálisan. Ezt milyen programmal tudom megcsinálni? Ebben az esetben is kell a feszültséggel bíbelődni? Illetve van ezzel valakinek tapasztalata? Megéri? Nem tuningoltam még soha sem processzort

[ Szerkesztve ]

(#65103) ViZion válasza Snooker (#65102) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalót olvasd el, ott le van írva minden. Ha utána vmi még kérdés, akkor kérdezz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65104) rambustibi válasza Hencso (#65095) üzenetére


rambustibi
őstag

Azt én sem tudnám kiadni, aki nem létezik...remélem megérted :D

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#65105) Omli85 válasza Jakuskacsa (#65071) üzenetére


Omli85
őstag

Nálam OC esetén az esetek többségében szinte minden stresszteszt alatt eldobta magát a gép ha ment az AI Suite. Őst néhány esetben pár game alatt is elszállt a gép. Érdekes módon ha nem futott akkor semmi anomáliát nem tapasztaltam. Persze van egy sejtésem, hogy esetleg a win10-et nem szereti mindenesetre én csak annyira használom amíg bekonfigolom a ventivezérlést aztán offolom.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65106) rovtiv3 válasza Omli85 (#65105) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Úgy látom, egyforma lapunk van. Hadd kérdezzem meg, miért vezérled a ventiket Win alól?

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#65107) rambustibi


rambustibi
őstag

Archivált..., és csak intelt delidel(t) :DD [link] :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#65108) Omli85 válasza rovtiv3 (#65106) üzenetére


Omli85
őstag

Végül is nem vezérlem win alól. Csak egyszerűbb volt az elején AI Suite-al megcsinálni a ventiprofilt win alatt majd alkalmazni és utána úgy marad :).
Ami lényegében annyit takar, hogy egy extra venti ami a vrm bordán van az a vrm szenzor értéke alapján van vezérelve ha nincs terhelve a gép akkor szinte alig kavar ha viszont szükség van rá szépen emeli a fordulatot a hőmérséklet alapján. Illetve hasonlóan van vezérelve a két gépházat szellőztető venti is a gépházon belüli hőmérséklet növekedése esetén kicsit feljebb kapcsolnak bizonyos érték felett.
Biosban én nem találtam erre alternatívát de lehet csak nem vettem észre :D AI Suite viszont tudja ezeket és elég egyszerű beállítani és amúgy is csak egyszer kell megcsinálni és kb ennyi.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65109) BPY-167


BPY-167
tag

Sziasztok srácok!
Valami nem 100-as a géppel. Ma 3x csinált ilyen random össze omlást.
egy ASUS m5a97 evo r2.0 hajt egy FX8350-est.Eddig 4.6Ghz-en(már több mint egy éve). Most figyelgettem az órajeleket átlagos terhelés alatt is már brutál nagy ingadozások vannak. 50-150Mhz-et is ingadozik.(a létező összes energia gazdálkodó ki van kapcsolva) Eddig nem csinálta.
Levettem most 4.5-re így is csinálja. Az AIDA is hülyeségeket mér......
Van ötlet hogy mi okozza ezt?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#65110) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok. Megjött végre a várva várt asus m5a99x evo r2.0 lapom. Beállítottam azok alapján amit ViZion kollega felrakott az összefoglalóba. Ami első ránézésre más, hogy ugyanazon a feszen sokkal jobban melegszik a proci mint az előző lapomba, majd +10fok. Ez érdekes vagy az mért rosszul, vagy ez a lap kicsit jobban búgatja a technikát.. Lenne pár kérdésem:
-ez a lap sem tudja a vrm hőt mutatni?
-bios-ban a vrm-re vonatkozó spread spectrumot miért nem kell levenni, ha már a pci-e, és a proci se kapja?
-létezik valami asus-os progi amivel a ventiket lehet külön vezérelni, mert az eddig használt speedfan egyszerre állítja az összes system ventit mintha egy csatin volnának?
Köszönöm

(#65111) lorincz92 válasza Nxn908xxx (#43148) üzenetére


lorincz92
csendes tag

Hali!

FX-8350-en valahogy ki lehet küszöbölni ezt a problémát, mert r9 280x van melette, de hatalmas az FPS drop 60+-ról combat startkor 25-fős raiden 8-30-ra süllyed ingadozva? World of Warcraft Cataclysm

Köszi!

(#65112) Bratilla95 válasza lorincz92 (#65111) üzenetére


Bratilla95
tag

Szia
Oc a procinak. És a recountot kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#65113) lorincz92 válasza Bratilla95 (#65112) üzenetére


lorincz92
csendes tag

OC-ban nem vagyok jártas, Recountot nem használok. Még az SSD-ről való futtatást kipróbálom, aztán bonyolódom bele az OC-ba.

(#65114) benceman00 válasza lorincz92 (#65111) üzenetére


benceman00
tag

Ott valami driver vagy op rendszer gond lesz. Ilyen setupnak oc nélkül is röhögve el kellene vinni a wow-ot

Most nézem cataclysm. Akkor valami tört szeró, simán lehet, hogy nincs rendesen optimalizálva. Találkoztam már ilyennel.

Üdv, ASZPi

(#65115) Habugi válasza lorincz92 (#65113) üzenetére


Habugi
addikt

Senki nem úgy esik le a pelenkázóról hogy tud FX-et OC-zni! :N

Ugyan elképzelhető egyéb softveres anomália de ahogyan a többiek is írják tuningolnod kéne a procit. Két évig volt 8320 & 280X kombóm, szerintem nem túlzás ha azzal az állítással élek hogy a sz@rt is kitekertem mindkettőből, ily módon rommá is lettek tesztelve, nem kevés tapasztalat birtokosa lettem.

280X mellé egy 4.5Ghz erősen ajánlott, aztán.., minél trehányabb szálkezelésű és/vagy erős egy szálat igénylő játékkal játszik az ember, annál több OC elfér még 4.5 fölött!

Adatlapodat töltsd ki, ismerhessük a perifériákat és egy pillanat alatt segítünk itt felhúzni a procidat/gépedet. :K

Nem mellesleg egy default BIOS-al működő Vishera, Turbo / APM kutyafüle On-al önmagában is lehet felelős FPS droppokért, útban a 4.5Ghz felé ezek majd úgyis herélve lesznek.., feltéve ha még nincsenek..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#65116) Omli85 válasza lorincz92 (#65113) üzenetére


Omli85
őstag

Addonok megölik az FPS-t tört és eredeti tök mindegy nálam a szénné húzott konfigon betérdelt az fps 10 környékére is adott esetben (eredeti). Neki kell állni kikapcsolgatni az addonokat és úgy megnézni tuti valamelyik lesz a ludas. Amúgy meg sajnos nem igazán erőlteti meg magát a motor több szálon... többnyire csak 4-et hajt meg azt is úgy ahogy így általában ezért is a gyenge teljesítmény mozgalmasabb helyzetekben.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65117) Habugi válasza Omli85 (#65116) üzenetére


Habugi
addikt

+1 ehhez, itt is az Addonokat említik neki.. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#65118) lorincz92 válasza Habugi (#65115) üzenetére


lorincz92
csendes tag

Cuccok: Pótolva!
Köszönöm.

(#65119) benceman00 válasza lorincz92 (#65118) üzenetére


benceman00
tag

Alap OC bőven belefér ezzel a konfiggal. Olvasd el a topik összefoglalót és az alapján indulj el. Ha valami nem tiszta akkor segítünk.

(#65116) Omli85 még régen a kis core2 duos pc-m Lich King idején pl Dalaranban szét laggolt aztán átmentem eredetire és hibátlan volt. Lehet ez visszavezethető az addonokra is, mert ugye törtön azok nem működnek tökéletesen

Üdv, ASZPi

(#65120) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Elkezdtem kicsit IBT-vel kinozni 4.6-on a kockát, 1.416v-on, ha már engedi a lap végre. Proci maghőm 62 fokig, kupak pedig már 79-ig felszaladt 4. kör high IBT-nél, úgyhogy inkább kinyomtam. Meddig szabad ezt engednem, gondolom ennél feljebb nem nagyon kellene már, vagy pár IBT mehet, játékok úgyse szenelik így? Sajnos kevésnek tűnik a CM 212 evo, pedig már 2 venti van rajta. :N

[ Szerkesztve ]

(#65121) lorincz92 válasza benceman00 (#65119) üzenetére


lorincz92
csendes tag

Picit elvesztettem a fonalat:), az energia takarékos funkciókat megtaláltam. De amikor már voltokat kell csökkenteni ott már mások a megnevezések az én lapom esetében.

[ Szerkesztve ]

(#65122) Leon77 válasza lorincz92 (#65121) üzenetére


Leon77
őstag

cm 212 nálam xart sem ért. most játék vizem van, egy triton külső radival és így megy nekem 4,7-en 1,4 volton. Ibt maximum 80 fokos kupakot csinált. Szerintem a 212 nem jó hűző, vagy az én kockám erős. Más: Ugyanilyen lapom van, ügyelj a trottlingra, az enyém csinálta, mert vrm hűtásnál megáll a levegő, kell fölé applikálni egy 8-as ventit és utána nem lesz gond vele, ez nálam tapasztalat.

Én is kezdő vagyok, de a 4,7-et elég simán stabilizáltam, csak kellett normális hűtő. vízhűtés amúgy nagyon odaver.... nálam konkrétan -20 fok a 212-es hűtőhöz képest, hogy push pull ventik vannak a radiátoron (szendvics) és egyenlőre csak egy 240-es radim van.

Ha ilyesmi érdekel, látogass át a vízhűtés topikba, vagy a kompakt vízhűtés topikba. Sokkal többet ki tudsz hozni abból a kockából.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#65123) lorincz92 válasza Leon77 (#65122) üzenetére


lorincz92
csendes tag

egyenlőre ez van nekem elég 4,4-4,5 ig is. nem hinném h vennék vízhűtést.

(#65124) Habugi válasza lorincz92 (#65123) üzenetére


Habugi
addikt

Adatlapért.. :R

FXA-UD3 hanyas revizió ?
Btw ilyenem volt/van.., jóshág! :K

UEFI vagy AWARD Bios?

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#65125) Pancsermeste válasza benceman00 (#65086) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Helló!
Nem lesz 4GHz minimum fesz teszt? Hm?

Jól egyedül maradtam ezzel, úgy látszik mindenki az 5GHz-re hajt! ;)
Pedig itt még a kevés hűtés se lehet kifogás, az itt nem fog limitálni. Jó lett volna még pár eredmény, kinél mekkora a min. diétás fesz. amivel a torkos FX beéri 4 GHz-en. :U

-= Pancsermeste® =-

(#65126) .zSoLTi. válasza Pancsermeste (#65125) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Megnèzem. Mikor mondjuk rá hogy stabil, 10kör high ibt megteszi?

(#65127) Pancsermeste válasza .zSoLTi. (#65126) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, 10 kör IBT jó lesz. :R

Másik lehetőség, hogy CPU-Z valid meglegyen, de az alap elképzelés IBT teszt volt, így maradhatnánk ennél, esetleg vele párhuzamosan CPU-Z eredmény is jöhet.

-= Pancsermeste® =-

(#65128) benceman00 válasza Pancsermeste (#65125) üzenetére


benceman00
tag

Én majd érkezek vele csak az a fránya munka... :)

Üdv, ASZPi

(#65129) .zSoLTi. válasza Pancsermeste (#65127) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nos ez lett a legalja, egy lépéssel lejebb már nem ment végig.

(#65130) Pancsermeste válasza .zSoLTi. (#65129) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Jóó! :R
És az IBT eredmények is szépek, kb. mint másnak 4,5-ön.
Nálam is kevesebbet hoz, mondjuk nálam a memóriák csak 1600-on mennek, nem tudom, mennyire számít. :F

-= Pancsermeste® =-

(#65131) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Sajnos engem is elért a throttlingolás olyan szinten, hogy már a játékélményem rovására megy. Egy Asrock 970 ex3-as lapot szeretnék lecserélni, amit egy FX 8150-el használok. Tudom, hogy elég gyenge a lap, de csak most lenne lehetőségem lecserélni. Egy korábbi (lehet már 2 éve is) hsz-ben olvastam, hogy az ASUS M5A97 EVO R2.0 ajánlott lap és megszűnik vele a throttling.
Kérdésem az lenne, hogy még mindig ajánlott? Megérné erre cserélnem?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#65132) Bratilla95 válasza J0shu4M1ll3r (#65131) üzenetére


Bratilla95
tag

Az egy jó lap illetve van még a gigabyte ga970 ud3p. Ezek a legolcsóbb ajánlott lapok.

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#65133) J0shu4M1ll3r válasza Bratilla95 (#65132) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi!
Akkor jogosan számíthatok majd arra ezzel a lappal, hogy teljesen megszűnik a throttling? :D

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#65134) ViZion válasza J0shu4M1ll3r (#65131) üzenetére


ViZion
félisten

Mik a mostani beállításaid? Lehet itt is van még mit csiszolni, ha az sem elég, akkor csere. Az a lap elég jó már.

Nah, elkövettem azt a hibát, h VGA topikban kértem tanácsot. Meg is kaptam, h nemhajcsaki. VGA topikot röviden összefoglalom, ha valaki oda menne, megspórolok neki egy kis időt:
i5 OC - i7 OC: 970 és felette, AMD szar
i5 alatt: 960, 750Ti, AMD szar
AMD proci: AMD szar, nemhajcsaki, max 960, de nemhajcsaki, AMD VGA szar.
Nem játszol, AMD proci: 750Ti, AMD szar
Nem játszol, Intel proci: IGP király, 750Ti, AMD szar

Említeni mertem RambusTibi atyát, h valamennyire kihajtotta a titánt -fenntartom, h i5 OC több FPS-t produkálhat, de nekem VSync-el ez irreleváns. Erre már nem írtak, de nem is törölték...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65135) J0shu4M1ll3r válasza ViZion (#65134) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Milyen beállításokra gondolsz? UEFI-ben kikapcsoltam a Turbo-t meg az APM-et. Feszültséggel még nem vacakoltam, így némi javulást ugyan észrevenni, de még mindig van annyi, hogy pl játék közben zavaró tud lenni.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#65136) ViZion válasza J0shu4M1ll3r (#65135) üzenetére


ViZion
félisten

BIOS képeket rakj fel, főleg, ha feszt nem állítgattad.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65137) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Sziasztok ! Végső elkeseredésemben írok ide tanácsot kérni mielőtt újra raknám a Windowst .
Adott a profilomban leírt gép amit kb egy éve 4500 MHz-en 1,475v-on NB 2400 MHz LLC Auto RAM 1866 10-10-10-24 ( alap 1600 9-9-9-24 ) Linx stabil használok. Mostanában két frissítésem volt az egyik az AMD Catalyst a másik a Core Temp .
A frissítések után a gépem minden első bekapcsolás után a rendszer felál kb kettő percet megy és mielőtt az asztali minialkalmazások ( Core Temp gaget , időjárás ) betőltenének dob egy szép kékhalált, másodszor már rendesen felál és bármivel terhelem stabil marad !
Először visszavettem a RAM tuningot KÉK visszavettem a CPU tuningot KÉK leszedtek a Catalyst töröltem a mappát a legújabbat felraktam ( nyertem vele 3,3 GB tárhelyet ) KÉK !
A Core Tempet töröltem KÉK ! DE a Core Temp gaget ugyanúgy fut az asztalon tovább bár a progit magát nem találom sehol a gépemen .
Ha csökkentett módban indítom a hiba nem jelentkezik . Valami ötlet a win reinstal helyett ? A tippeket előre is köszönöm .

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#65138) Plasticbomb válasza ViZion (#65134) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem újdonság, engem is el akartak hajtani, és többen is intel felé akartak terelni, hogy azt vegyek, de mondtam, nem, AMD-t akarok és pont. Erre a vége az lett, hogy magamnak nagyjából kijelöltem egy útvonalat, hogy miként teszem el pihenni az öreg laptopom, de annyira elvagyok az első lépcsővel (A10-7870k), hogy nem érzem, hogy akarok váltani. De mivel azért mégis el akarok jutni egy komolyabb gépig, minap vettem egy 380xet, de cpuban lehet már megvárom ezzel a 7870kval, esetleg 7890kval a zent. Egyszerűen nem is érzem szükségét, hogy annyira rohanjak az erőmű felé most, másrészt azért a pénzt máshol is el lehet költeni...:D

(És akkor majd kipróbálom, mit is bír ez a kicsi apu. IGP-t letiltom, kap egy szolid 5 GHz-et, és uccu neki.:DD)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65139) ViZion válasza Gabrikovics (#65137) üzenetére


ViZion
félisten

Core tempet alaposan takarítsd ki és nézd át a gépet ilyen felesleges progikat kutatva, mert halom szärt telepít suttyomban. Catalyst-et szedd le DDU-val, és tedd újra amivel nem volt BSoD. Win-t frissítettél? Mert ott volt halom telemetry dolog, itt egy script, hogy lehet leszedni ezeket.

Plasticbomb: Ok, hogy i5 OC-vel több fps lenne, de kérdezhetnék, h probléma-e ez Neked? Vagy mikor cserélsz procit? Mert sokunknak nem csak PC-re kell költeni, nem lehet egyben gépet cserélni... Mintha valami istenkáromlás lenne, ha egy HW 100% alatt van kihasználva...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65140) Plasticbomb válasza ViZion (#65139) üzenetére


Plasticbomb
addikt

EZ a nem hajtja ki is miért van? A hardver nem is lenne szar, csak a legtöbb kedves fejlesztő szarik bele, illetve a legtöbb kiadót nem érdekli, a zsebe televan, oszt csonkolom, kit érdekel, hogy ezzel a kétszereplős piacot az egyik szereplő kezébe adjuk, és ettől sokkal drágább lesz minden lényeges elem a szegmensben... (És pluszba az AMD és ezt az oldalt táplálja a hülye megoldásokkal is. PL az alapfesz az APUon, vagy a 3GHz pstate throttling.... átlag felhasználó nem nézi át, nem nyúl bele, csak használni akarja, és ha azt mondják, hogy nem jó és fűt is, nem azt fogja venni. Közben jó is, és egy kis finomhangolással nagyon szuper a termék, de ugye egységsugarú max panaszkodni tud...)

Mellesleg nem mondom, még egy kis plusz minimum fpst el bírna viselni a szarul megírt wot, de nem panaszkodom, hisz fullhdn játszom, akár watchdogsot is, igaz, azt eléggé levéve, de még élvezhetően. Na majd a 380xel arra is kíváncsi leszek.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65141) ViZion válasza Plasticbomb (#65140) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, ha annyira szar lenne az FX, akkor pl. BF-nek miért nincs vele baja?
OK, vannak egyszálas játékok, de azért már pár éve vannak többmagos procik, lassan aktuális lenne meghegeszteni a motort... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65142) Plasticbomb válasza ViZion (#65141) üzenetére


Plasticbomb
addikt

említett: WG. Maga a fejlesztősátán.:D Valamint ahol eddig nem lépték ezt meg, azok nem is akarják, inkább csak a pénzt belőle....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65143) rambustibi válasza ViZion (#65134) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem kell velük foglalkozni, van a youtube csatornámon elég in-game játék összehasonlítás FX+Titan X és gyík7+Titan X kombóval (nem gyík5 se gyík3, mert azt alapból eltapossa az FX, persze a "kékvérű" rajongók szerint az FX9590 egy gyík 3-as szintjét (talán) hozza) ;)
És ugyebár felteszem a kérdést, ha az FX "nemhajcsa ki", akkor a gyík3, gyík5 és gyík7 "kihajcsa" úgy, hogy nem hoz több fps-t in-game alatt? :D pl: És itt azonos beállításokkal egy videó a leírásban gyík7 5960x társaságában, ami több, mint 300e proci, akkor ez sem "hajtotta ki" kb. 5 fps-el tudott itt-ott többet? :)

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#65144) ViZion válasza rambustibi (#65143) üzenetére


ViZion
félisten

Nem kattintok, szeretném elfelejteni... :D úgy néz ki veszek egy 290X-et, ha minden jól alakul és kész. Én örülnék, ha nem 100%-on menne, mert akkor nincs hangja sem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65145) rambustibi válasza ViZion (#65144) üzenetére


rambustibi
őstag

Simán jó lesz a VGA, viszont csinálnék nekik egy in-game videót az új VGA+FX-el, vagy inkább ne gerjesszük fel az állóvizet? :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#65146) Gabrikovics válasza ViZion (#65139) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Kösz hogy takarítsam ki a Core Tempet ha letöröltem a gépemről és mégis ott van ? Hol rejtőzhet ? A Win7 elkezdte magát felhúzni 10-re de leállítottam persze így is lehúzott vagy 5 GB-ot Catalyst próbáltam már a 14,7-est is de azzal is KÉK most a 16,3 van fent

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#65147) Beretvás válasza ViZion (#65144) üzenetére


Beretvás
addikt

csak a "nagyok" meg ne halják ezt. ;] amugy nekem mindég ilyen felállásban volt a masina és nem volt bajom vele.. mondjuk a mostani a sok venti miatt hangos kicsit de hát ez van... :P

(#65148) Habugi válasza ViZion (#65134) üzenetére


Habugi
addikt

Pont az egyik kedvenc díszpéldányomba botlottál bele.. ;]

Ebben a topikban jelenleg minimum 3 ember van, akivel tavaly néha TS-en összeröffenve marha jókat derültünk rajta.. :K

No offense Orrmány uram de marhára érdekelne mégis mi a bánatot vártál abban a topicban, PH félistenként a 2008-as regeddel.. :U :F

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#65149) ViZion


ViZion
félisten

Gabrikovics: rendszer visszaállítás esetleg?
1. GWX Control Panel, ezzel leszeded, kikapcsolod a win10 frissítést.
2. amit fentebb linkeltem batch file letakarítja a telemetry update-okat.
3. Junkware removal tool : leszedi a nemkívánatos progikat. Ez durva, néha hasznos progit is leszed, pl. regcleaner, ilyesmi. De nem csezi szét a gépet, bolondbiztos.
4. VGA drivert DDU-val szedd le, síma uninstall nem elég. Ezzel én is szívtam erősen VGA cserénél.
5. autoruns vagy ccleaner-el ézd meg milyen progik, szolgáltatások indulnak. Ami fura, felesleges azt lődd le.
6. mehet egy regcleaner, defrag, és restart. Új driver fel.

Razer6666: ehh, nem is foglalkozok vele, ha az ember itt a PH! tanácsokat követné, akkor kb. NASA szintű gépet kellene építeni, mert az alatt nincs élet.

Habugi: mittomén, valami hasznosat, h ram kevés, vagy másikkal sem lesz jobb, mert nV pénzeli és AMD szopóág... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65150) lee56 válasza Gabrikovics (#65146) üzenetére


lee56
őstag

Szia.

RC8-as verziót tölts le belőle, valami megbízható oldalról. Nemrég nekem is befagyogatott, de csak a coretemp, a windóz10 le tudta kezelni, az nem omlott össze. Nem tudom hogy neked azért-e, de kicsit utána olvastam és a találtam megoldást; Az auto update-et a programon belül ki kell kapcsolni, nos nálam legalábbis azóta jól viselkedik. :)

Pontosabban az options->settings->general->check for updates on sartup

Ez alapból be van kapcsolda azt hiszem, de nem gondoltam volna hogy gondot okozhat ilyesmi..

[ Szerkesztve ]

No Comment

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.