Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64601) Jakuskacsa válasza Giii (#64599) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem, nem hajtsa ki, de már sokadjára írjuk le, hogy teljesen mindegy. FHD-n tudsz vele játszani bizonyos kompromisszumokkal. De ha megy elfut a játék, akkor kit érdekel pl. egy teszt eredmény, ami azt bizonyítja, hogy nem hajjcsssaaa ki. Nálam is 8350/nv970 G1 a kombó, és nem hajjcsssaaa ki, de nem érekel, mert minden játék fullosan fut...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64602) benceman00 válasza Jakuskacsa (#64600) üzenetére


benceman00
tag

Jogos a feltevés. Ennek a hűtőnek története van, viszonylag olcsón vettem aprón, fel volt kicsit levegősödve. Szerencsém volt a garanciával, mert nem javították hanem zsír újat adtak helyette + újra kezdődött az 5év gari. Újonnan olyan 30ezer kb, ennyiért én se venném meg, mert egyáltalán nem éri meg :D
Sajnos a gépházam nem túl nagy és felső tápos, ezért ez a maximum radiátor méret amit be tudok rakni (ez is kötegelővel van :P ). Dark rock prot meg se mertem próbálni a mérete miatt.
~20 ezer lett ennek a hűtésnek a vége noctua ventivel + bármikor eladhatom közel ennyiért a garancia miatt.

Akkor hagyom ezeken a beállításokon ha belefér a max 60fok játék alatt. 24 fok van a szobámban nyáron meg klímázok szóval 60fök fölé nem nagyon fog menni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#64603) .zSoLTi. válasza benceman00 (#64598) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

1,260v 4,6Ghz-n?? :Y Nem írtál el valamit? Látom, hogy nem csak nem hiszem el amit látok. Nekem 4,5 Ghz-n már benéz 1,4v fölé is...

[ Szerkesztve ]

(#64604) Hencso válasza .zSoLTi. (#64603) üzenetére


Hencso
Ármester

biztos a kékek csinálták azt a procit :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#64605) rambustibi válasza Hencso (#64604) üzenetére


rambustibi
őstag

Akkor azt már delidelni kellett volna, ugyanis még mindig nem tudnak normális processzort gyártani. :C

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#64606) frescho válasza rambustibi (#64605) üzenetére


frescho
addikt

Tudnak, csak nem akarnak.

FX-6300 tarol a kornyekemen, ha valakinek nem jo az i3 es olcso valtas kell regi Phenom Q4-rol, akkor nincs jobb otletem. :)

https://frescho.hu

(#64607) Gabrikovics válasza Jakuskacsa (#64600) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Én speciel azért használok vízhűtőt mert a kockám 4.5Ghz-en bekéri az 1.475v-ot és igen melegszik a nagy léghűtő tényleg olcsóbb lett volna 10 rugóval de ez szebb!

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#64608) Omli85 válasza benceman00 (#64598) üzenetére


Omli85
őstag

SWBF igen jól hajtja az FX-et ezért jobban is melegszik mint bármi más játék alatt. Nyáron lehet, hogy kevés lesz a jelenlegi hűtőd ha kicsit melegebb lesz a szobahőmérséklet.

(#64600) jakusj: Normál esetben nincs is gond de én nem szívesen aggatok "2kg-os" fémnehezzéket a deszkára és mivel egy elég éhes kockám van nem tudom mi az a léghűtés amire nem sajnálnám a pénzt és meg is fogná a kockát 1.5v+-on. No meg nekem elegem lett a vga fűtésből is, így meg hogy apránként egy év alatt össze aplikáltam a vizet a teljes rendszerre teljes mértékben elégedett vagyok, lehet hogy nem olcsó meg hogy ár teljesítmény arány is értékesen alakulhat bizonyos esetekben de nekem többet nyom a latba, hogy nem akarok megsülni 3 óra játék után a gép közelében illetve, hogy nem azt hallgatom hogy süvítenek a ventik mikor szénné van húzva a gépben minden :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64609) Omli85 válasza Jakuskacsa (#64600) üzenetére


Omli85
őstag

Sry dupla ^^

Még anno írtam már mikor kijött az SWBF, hgoy az új frostbite motor alatt úgy izzad a kockám mintha videót égetnék vele. Szóval itt nem az van, hogy a hűtés nem annyira hatékony, hanem tökéletesen mutatja hogy a legtöbb játék a mai napig nem hajt meg normálisan egy cirka 3 éves FX-et és ez nem a kocka hibája :). Megnézném amúgy egy komolyabb lég ugyanazon órajellel ugyanazon beállításokkal mit teljesítene ugyanazzal a kockával SWBF alatt.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64610) Jakuskacsa válasza Omli85 (#64609) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Swbf et csak probaltam de meg nem szantam magam ra h megvegyem. A beta eleg jol ment es nem fűtötte 55 fok föle a cput. Viszont az teny h 4.7 föle ezzel a hűtővel nem tudok menni mert nagyon sok voltot kellene emelnem. Probaltam 4.9 en is de ott mar 1.43 at ker azt meg az cb15 is elfűti. De ahogy nezem a viz sem birna. Egyebkent nem kell 2 kilos cumo nalam egy alpenföhn broken 2 siman hűti, viszont 3 venti csapja a szelet csak a cpu hűtőröl. Igyekeztem halk nagy teljesitmenyűt ratenni. De mibt mondtam engem nem zavar a hang.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64611) Omli85 válasza Jakuskacsa (#64610) üzenetére


Omli85
őstag

Hát azért egy jól megépített vizes rendszer megfogja elég szépen a cpu-t :). Tény, hogy egy értelems csak CPU-s vizes konfig egy felső kategóriás léghűtés árának bőven a duplája. Egy teljes konfigos víz elég hatékony tud lenni persze embere válogatja kinek mi éri meg és mi nem. Víz esetén több tényezőn is múlhat ugye a dolog pl cpu blokk radik pumpa stb. Lásd nálam 1.5v+ kell az IBT stabil 4.8-hoz de eddig 65fok volt a maximum :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64612) Hencso válasza Gabrikovics (#64607) üzenetére


Hencso
Ármester

arról nem beszélve a nagy lég hűtés közel 2kg ami a nyákot tépi a deszkán és az nem egészséges!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#64613) benceman00


benceman00
tag

Érdekesség.
Raktam a VRM bordákhoz egy ventit. Kicsivel több mint 10 fokot nyertem a kupakhőn?!?!?!
Hogy is van ez? :Y
Egy külföldi fórumon olvastam, hogy a állítólag szenzor hülye helyen van és ha megáll a hő a bordák és a proci között akkor becsapja. Lehetséges?

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#64614) Omli85 válasza benceman00 (#64613) üzenetére


Omli85
őstag

Előfordulhat, sokat tud dobni az eredményeken még az is ha a deszka "hátulról" is megvan fújatva már ha van rá lehetősége az embernek :).víz esetén meg azért is hó ha van egy kis légkavaró a vrm bordán mert így nem reked meg a meleg levegő a deszkánál, nem kell oda túl nagy fordulatú csak mozgassa a levegőt.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64615) benceman00 válasza Omli85 (#64614) üzenetére


benceman00
tag

De az összefüggést nem értem. Mi köze a proci kupakhoz ami a blokk alatt van teljesen "elszigetelve".
Ráadásul csak kötegelővel van oda kókányolva a venti a VRM bordára - bordára pff.. kb 5 centire fityeg tőle a ventilátor.

Üdv, ASZPi

(#64616) Omli85 válasza benceman00 (#64615) üzenetére


Omli85
őstag

Hát ezek szerint csak van valami köze :).
Mondjuk ha hátulról lenne telibe fújatva a deszka azt mondanám a hűvösebb socket miatt nem melegszik el annyira maga a cpu sem de így passz :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64617) benceman00 válasza Omli85 (#64616) üzenetére


benceman00
tag

Rejtélyes :U
Viszont így 1,3V fölött is el-el boldogult a h90. 4,8ghz fele olyan szinten megnőtt az étvágy hogy inkább ráhagytam :D Marad a 4,6

Üdv, ASZPi

(#64618) Gstyler


Gstyler
senior tag

Srácok, ha az FX proci alatt az Asrock lapomat kicserélném Asusra, akkor megborulna a Win?
Vagy mivel ua a chipset, így csak 1-2 drivert telepítene és menne rendesen tovább?
Avagy lutri? :D

(#64619) Methionyl válasza Gstyler (#64618) üzenetére


Methionyl
senior tag

Lutri.
Ajánlatos újra húzni a Win-t ilyenkor

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64620) Omli85 válasza Gstyler (#64618) üzenetére


Omli85
őstag

Win 10 nálam nem borult meg azóta is úgy használom (killert cseréltem saberre), újra kellett aktiválni. Legtisztább persze a friss rendszer de azért Win 7-től felfelé ez már nem annyira problémás mint egy XP esetén bár ott is volt ilyen és az sem borult meg.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64621) Habugi válasza Gstyler (#64618) üzenetére


Habugi
addikt

Tavaly év végén az akkor már ~2éves Win7 64-em túlélt egy komplett 990FX / Z170 platformcserét úgy, hogy az első bootolásnál az SSD illetve egy vinyó volt/maradt meg benne azon komponensek közül, amikre eredetileg telepítve lett.

Fel sem merült bennem egyébként, éppen dózerolni szerettem volna DVD-vel csak töketlenkedtem a boot menüben és elkezdett bootolni SSD-ről, fogtam a fejem hogy "na ez szép lesz" és vártam mi fog történni, szüttyögött vagy 3-4percet de végül legnagyobb megdöbbenésemre betöltött, konkrétan nem hittem el..! :Y :C

Nyilván azért dózerolásra került rögtön utána de azt hiszem egy elég ritka achievementet sikerült unlockolnom ezzel.. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64622) Gstyler válasza Habugi (#64621) üzenetére


Gstyler
senior tag

Én is arra gondoltam, hogy egy próbaindítást ráengedek majd (ha aktuális lesz).
Igazából semmi más nem lesz kicserélve a gépben és a lap is "ugyanaz" marad, legalábbis 970es chipsettel.
Konkrétan 2 hónapja tettem rendszert, nem igazán szeretnékm megint 2 hónap múlva nekiesni.

De köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#64623) nyunyu válasza Gstyler (#64618) üzenetére


nyunyu
félisten

Win7 siman tulelte a Gigabyte P35-DS3+Core 2 Duo-rol Asrock 785G+Athlon II-re, majd Asrock 970+Athlon II-re valtast borulas nelkul.

De azert keszitsd elo az uj alaplaphoz valo halokartya drivert pendriveon, hogy ne jarj ugy, mint en, mert a legujabb alaplapomon levo Realtek 8111E chipet nem ismerte a 7, elozo alaplapon ugyanis az eggyel korabbi 8111D volt.
Igy halozat nelkul nem tudta WindowsUpdaterol lehuzni a hianyzo drivereket, alaplapi CDt viszont nem volt hova dugnom, mivel evek ota nincs DVD meghajtom. :W
Vegul egy orat matathattam a polcomon porosodo bontoszokeveny hardverek kozott, mire kezembeakadt egy 15 eves PCI halokartya...

XP meg eleg kenyes volt az alaplap valtasra, azt tenyleg ujra kellett huzni minden cserekor.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64624) Jester01 válasza nyunyu (#64623) üzenetére


Jester01
veterán

XP-nél is általában az IDE driver volt a gond, és a megoldás pedig az upgrade előtt vissza kellett rakni a microsoft eredeti "generic pci ide controller" vagy ilyesmi nevű meghajtóját és akkor lehetett upgradelni.

Jester

(#64625) nyunyu válasza Jester01 (#64624) üzenetére


nyunyu
félisten

Tenyleg, AHCI es IDE mod kozotti valtastol is megborult az XP.

Ugyhogy ha BIOSban allitgattad a SATA vezerlo uzemmodjat, az Win reinstallal jart...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64626) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok :)

Most, hogy végre a hűtés is megérkezett ( Methionyl kolléga javaslatára egy be quiet! dark rock pro 3 ) el kezdtem nézni, mit bír a technika.

Hát, vagy én nem tudom, hogy kell tuningolni, vagy a kis kocka nem a legerősebbek közé tartozik.
Jelenleg 200x22.5-ös szorzóval megy, 1.428V - al. ( 4,5ghz ) Így, 51fokon van a processzor, az északi híd pedig 49-50 fokon ! ( Prime95 )

Ha 4.6 Ghz-re rakom, akkor már az egyik mag hibázik a teszt alatt. Esetleg valami ötlet, hogy tudnám stabilizálni 4.6 vagy 4.8 környékén ? :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#64627) Jakuskacsa válasza Tubica (#64626) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nálam is ilyen volt a 8320-am, minden jó lett volna ha az a fránya 5. mag meg adja magát minden alkalommal. És adhattam neki akár 1,48 voltot is, akkor sem.. és mindig az 5. mag... Annyit esetleg megpróbálhatsz, hogy adsz még neki egy lépcső feszt, mert a hőfokok nagyon jók, bírni fogja, cpu/nb-nek is adhatsz egy kicsivel többet (1,2 - 1,25 voltot) és a vdda(???) most nem tudom hogy az e, de 2,5v az értéke, adhatsz annak is egy kicsivel többet, úgy 2,55-2,6 voltot... stabilabbá teszi a tuningot...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64628) Gstyler


Gstyler
senior tag

Az AIDA által közölt hőfokok mennyire valósak egyébként?
Van ugye egy sima CPU és a Core 1-2 stb. , melyik érték a releváns, amire figyelni kell?

[ Szerkesztve ]

(#64629) Pancsermeste válasza benceman00 (#64615) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"Mi köze a proci kupakhoz ami a blokk alatt van teljesen "elszigetelve"."

Kb. pont annyi a köze a proci kupakhoz, mint a "proci kupak hőmérsékletnek". Vagyis van arányos összefüggés, de mivel a szenzor nem a proci kupakban van, hanem valahol a Socket alatt az alaplapon, így ez a 'mért' "kupak hőmérsékletnek" nevezett adat soha nem lesz pontos.
Csak személyes vélemény, ám én úgy sejtem, hogy az alaplapgyártók kb. a gyári Vertical Flow coolerre "méretezték" a dióda által szolgáltatott fesz. hőmérséklet kalibrációját. Ehhez képest egy Horizontal Flow toronyhűtő kevesebb/minimális levegőt szállít a Socket-re, így a szenzor kicsit magasabb értéket mutat, mint a valós kupakhő. Tehát hiába "mért hőmérséklet", a hitelessége erősen függ a gépben uralkodó légáramlattól.

-= Pancsermeste® =-

(#64630) lovas001 válasza Pancsermeste (#64629) üzenetére


lovas001
aktív tag

Ez sajnos így van. Ilyenkor merül fel bennem a kérdés ,hogy akkor mire adta meg az amd azt a bizonyos 62 fokos max tep.-et gyári hűtőhöz ??? Ha szerencsés darabot fogsz ki talán elviszi alapon . Én most egy 12cm ventivel fujatom a vrm bordát és nálam is jó 10 fokkal hűvösebb értéket mutat mint e nélkül. Hogyha hátulról is megfújatom ismét 3-4 fok a különbség.És ekkor jön el az ideje hogy felejtsük el a sensor által mért értéket mert köze nincs a processzor valós hőmérsékletéhez.....

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#64631) Pancsermeste válasza lovas001 (#64630) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én ezért szoktam a "mag hőmérsékletet" mindenképpen 62 fok alatt tartani, az még ha "kalkulált" is, mégis csak maga a proci szolgáltatja.
Persze, azért az is idegesítene, ha a Socket hőmérséklet tartósan 70 fok fölé kúszna. Esetemben egy rosszul szellőző házban játékvizes megoldással alig kap levegőt a Socket környéke, így az is elég, ha leveszem az oldallapot, máris 5 fokot csökken a "kupak hő". :N - úgy, hogy a radi a házon kívül van, tehát a valós procihőmérséklet nem nagyon változhatna ettől.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#64632) nyunyu válasza Gstyler (#64628) üzenetére


nyunyu
félisten

Az AIDA által közölt hőfokok mennyire valósak egyébként?
Van ugye egy sima CPU és a Core 1-2 stb. , melyik érték a releváns, amire figyelni kell?

Nalam a negymagos Phenom II-nel rendre tizenpar fokot mutat a Core 0-3-ra, mig a sima CPU az 40 korul van.
Utobbi kozelebb van a vele egy vizhutesen levo GPU homersekletehez, az tunik megbizhatobbnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64633) Pancsermeste válasza Gstyler (#64628) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A Core "hőmérséklet" nem celsius skálán van értelmezve (viszonyszám), tehát ennél az értékeknél arra figyelj, hogy tartósan ne lépje át a 62 fokot (AMD ajánlása szerint).
Az én ajánlásom (ha érdekel ;) ): tartósan max. 62/70 Core/Socket.

-= Pancsermeste® =-

(#64634) Methionyl válasza nyunyu (#64632) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ne keverjük a Phenom magokat az FX magokhoz.
A Phenomba kicsit máshogy van

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64635) V!ck válasza Methionyl (#64634) üzenetére


V!ck
aktív tag

Overdrive szerint a thermal margin 70foknal van, ott ir 0-t es ha folemegyek mar pirosan irja minuszba a fokokat. 80foknal (thermal margin -10fok) kapcsol le. Tudom, probaltam 5GHz-en :D szoval a biztonsagos hatar 70fok core, nem 61 ezek szerint, megha a doksik azt irtak is... pl par ismerosomnel is 60 folott kavar terheles alatt, direkt neztem. Gyari hutovel meg ilyen hyper 103 kategorias hutokkel

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#64636) ViZion válasza V!ck (#64635) üzenetére


ViZion
félisten

Az nem a biztonságos hőfokot jelenti, hanem az felett már nem garantált a hibátlan működés. Nem ugyan az. Szal. ha Te elkezded az éghajlat változásokat számoltatni vele és egy nap után BSoD-t kapsz, akkor nem mehetsz panaszra az AMD-hez.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64637) lsc


lsc
nagyúr

Megjött a lapom /Giga 990xa ud3/, eddig tetszik, a win 10 is elfogadta újra a win7 szériaszámát. A hőfokokat normálisabban írja a hwinfo, nem kell találgatni. Még tesztelgetem, egyelőre pár kattintással beállítottam 4,3-at alapfeszen /1,337/, stabilnak tűnik.

Az élet kegyetlen .

(#64638) Tubica válasza Jakuskacsa (#64627) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia :)

Köszönöm, a segítségedet, de nem lettem előbbre, meg igazán nem is értettem amit leírtál :W :B ( pl. a VDDA )

A lapom, egy Gigabyte 990XA-UD3. Szeretném megpörgetni a processzort, mert ugye, ahogy Te is írtad, a hőfokok rendben vannak, így elbírna még egy kis terhelést, de nem tudom, hogyan tegyem 4.6 / 4.8 ghz-re stabilan.

Esetleg akinek ilyen lap/proci kombója van, annak sikerült LÉGHŰTŐVEL elérni a 4,6 vagy 4,8 Ghz-es határt ?
Érzékelhetően jobb / gyorsabb lett a gép ?

Üdv. Tubica :R :)

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#64639) Omli85 válasza Tubica (#64638) üzenetére


Omli85
őstag

Processzoronként változó mekkora órajelhez mekkora feszültség elég, mint fentebb írtam nekem pl ibt stabil 4.8-hoz 1.5+v kell.

Kezdésnek tedd fel 1.450 környékére és nézd meg stabil e ha nem akkor egy egy lépcsővel emeld és teszteld közben figyeld a hőfokokat a leírásban pedig találsz bővebb infót a tuningal kapcsolatos kérdéseidre.

Mint minden finomhangolás és extra teljesítmény kisajtolása úgy cpu tuning is igényel egy kis tudást és körültekintést no meg nem kevés időt és türelmet. Persze lehet csinálni bumm bele majd lesz valahogy módon is de annak általában sosincs jó vége :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64640) Tubica válasza Omli85 (#64639) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia !

Köszönöm, a segítséget, utána fogok járni a leírtaknak, és megnézem, mekkora fesz kell neki :)
Csak a szorzón, és a feszültségen állítsak, máson nem kell, ugye ?

Ha ezeket emelem, nem lehet az, hogy nem fogja bírni a lap, és a VRM feladja a szolgálatot ?
( Mert az előző lapomnak a 4pin-es alaplapi tápcsatlakozója egyszerűen megsült )

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#64641) Omli85 válasza Tubica (#64640) üzenetére


Omli85
őstag

Ha értelmes határon belül maradsz jó eséllyel előbb kapcsol le a hővédelem mintsem, hogy baj lenne. (persze a hibalehetőség ettől még benne van a pakliban, de ilyen a tuning :) )
Ha a biztonság kedvéért megtámogatod a vrm bordát egy ventivel nagy baj nem lehet :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64642) Tubica válasza Omli85 (#64641) üzenetére


Tubica
senior tag

Na, most 23,5x200 mhz-en van a processzor. Adtam neki +0,075V-ot. ( Így most 1,488V )

Így, most ( eddig ) prime95 alatt stabil, nem hibázik, az első tesztek le is futottak.
Hőfokok ! :
- Processzor : 53-59 fok
- Északi híd : 48-52 fok

Ezek az értékek normálisak ? Ha így hagyom, jelentősen megrövidül az élettartama a kockámnak ?

A vrm bordához nem tudok ventit rakni, mivel egy dark rock pro van a procin, mögötte pedig egy F12-es venti szívja ki a levegőt ( ami elég meleg ). 5mp-ig lehet fogni a bordát, utána már elég kellemetlen.

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#64643) .zSoLTi. válasza Tubica (#64642) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ugyanilyen lapom van. Engedj már rá lètszi egy prime-ot small fft módban. Nálam ilyenkor a lap kb 2 percig bírja throttling nèlkül. Kiváncsi vagyok nálad bírja-e!

[ Szerkesztve ]

(#64644) Plasticbomb válasza Tubica (#64642) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Öcsémnek egy Phenom 2 X4 B45re raktam most egy dark rock pro3at... kb éppencsak befér a házba, fölötte az alaplap csavart úgy ügyeskedtem be, mint egy kígyó tekeredtem körbe, hogy becsavarjam csavarbehajtó fejjel.:D :)) Én mögötte nézegetem a helyet. Hátha befér oda egy vízhűtő radi... Most egy 5770 van neki, amin a hűtés sz@r. Terhelés alatt 90+fok és a ventit nem szabályozza a kártya maga után, mindig fix 36%on pörög.... Manuálisan feltolva 100%ékra a ventit, kb 81-2 körül alakul.
(És tudom, hogy overkill kategória arra a procira, de gondolni kell a jövőre (eddig egy artic alpine 64 pro volt rajta.... :( ), ráadásul nem árt, ha halk a gép. No, ez az lesz, amint kicserélődnek a hulladék ventik hasonlóakra mint a procihűtőn, és a vgat levizezem, vagy kitalálok valami okosat...Kipróbáltam, hoyg lehúztam a házventiket, kb az elektronokat hallani, ahogy szaladgálnak az áramkörökben.: ) )

És baromira idegesít, hogy nincs itt előttem, hogy bütyköljem (finomhangolni a psateket, meglesni mégis hol van a határ tuningban, szétkapni a vga-t-újrapasztázni, hátha segít, keresni rá hűtést, fc blokkot, bármit), ezt a gépet nem kell bütykölni, sikerült baromi jól belőni, a telefonomat nem kell bütykölni, mégis egy Nexus 6, és barátnő sincs, hogy őt bütyköljem... :))

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#64645) Tubica válasza .zSoLTi. (#64643) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia ! :)

Én "IN-PLACE LARGE FFT S"-et szoktam futtatni, mert ha jól tudom, az a legerősebb, ami meg tudja terhelni a processzort !

A kérésedre ( mivel sajnos most elmegyek itthonról, és nem hagyom itt őrizetlenül a gépet ) csak 5 percig futtattam a "SMALL FFT S"-t és semmi probléma nem merült fel !

Üdv. Tubica :R :)

U.I: A fentebb leírt adatokkal persze ( 4.7 / 1.488 )

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#64646) .zSoLTi. válasza Tubica (#64645) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Èrtem, hibát nekem se ír. Csak ha figyelsz mellette pl egy hwinfo-t, akkor ott lehet èszrevenni h 2 perc után leveszi a proci feszt, orajelet...

(#64647) Tubica válasza .zSoLTi. (#64646) üzenetére


Tubica
senior tag

Veszek fel videót az asztalomról, miközben elindítom a tesztet !

Felteszem youtubera, és belinkelem ide ( persze, ha nem szabályellenes )

Üdv. Tubica :R :)

Szerk: Most van 10 percem, az alatt is ki tud derülni szerintem.

Itt a videó: [link]

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#64648) .zSoLTi. válasza Tubica (#64647) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nem kell video elhiszem neked. Csak small fft-be csináld ott van a legnagyobb hőtermelès. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#64649) .zSoLTi. válasza Tubica (#64647) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Na köszi! Nálad is ott a throttling rendesen! Látszik hogy folyamatosan leveszi a szorzodat 7x-re pár mp idejère, magyarul a lap vèdi a vrm-eket mert túl melegszenek.. Szval ne nagyon eröltesd te se! Èn hűtöm +ventivel is, de ugyanez a baj sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#64650) Jester01


Jester01
veterán

Igen, a small fft a hőtermelős a large meg a memóriavezérlőt is piszkálja intenzíven szóval azt is jó futtatni néha.

Jester

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.