Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) dethroner válasza ViZion (#65650) üzenetére


dethroner
veterán

Most mi nem érthető abból amit írtam? Lesz két bios beállítás, az egyik a legjobb teljesítményre, a másik a legjobb fogyasztásra és legkisebb hőmérsékletre. Aztán csak egy kattintás a biosban és kiválasztom azt amelyikre szükség van. Azért te se mond már, hogy ahhoz hogy a ph-t olvasgassam, kell 8 mag és néha felugró 4,4GHz :) Ha kell a kraft akkor ott van restart után.

És soha nem vennék BMW-t, viszont az LPG-vel semmi bajom nincs :P

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65652) ViZion válasza dethroner (#65651) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor mérjél majd, mielőtt hülyeségeket csinálsz. Idle mennyit is fogsz nyerni vele? 3 W-ot? Vegyél normális monitort és 10 W-ot nyersz, ha CRT van, akkor meg még többet. De felőlem mehet ez a restartos önszopatás is :o :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65653) Kolbi_30 válasza dethroner (#65651) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem van egy FX-6300..1.385V ra van belőve 4500Mhz mind a 6 mag..van mellé egy 380 VGA. a mult havi villanyszámlám 500 forint volt..ennyit a wattokrol..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#65654) rovtiv3 válasza dethroner (#65649) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ezen hozzászólásod első fele nyilván tájékozatlanságból adódik. Pontosan arra valók az energiatakarékossági funkciók, hogy mindezt a rendszer automatikusan tegye, mint ahogy teszi is. Nem kell váltogatni a BIOS beállítások között, ha történetesen játszani akarsz, a C&Q megteszi helyetted. Ha pedig csak netezel vagy filmnézegetsz, az összes mag többnyire 1.4GHz-en pörög. Mi kell még?
Ha Neked ez kevés, és az energia-megtakarítás jegyében még magokat is le akarsz kapcsolni, akkor nincs több szavam (már csak azért sincs, mert eddig a legtöbbet akartad kihozni a kockádból.)

Már bocsánat...

(#65655) Pancsermeste válasza Kolbi_30 (#65653) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nekem meg van egy FX-8350 4,7GHz@1,344V mind a 8 mag.. van mellé egy HD7970 VGA. A havi villanyszámlám pedig 8000 Ft. :Y
Tehát a 6 mag, és 8 mag, és akkor ugye a feszültség különbség + figyelembe véve, hogy északi oldalra néz a szobám, meg hogy a procim fémdobozos... ööö... hogy is van ez? Elvesztettem a fonalat... ;) ;] :P

-= Pancsermeste® =-

(#65656) dethroner válasza ViZion (#65652) üzenetére


dethroner
veterán

Hát akár itt a ph-n, akár más tesztoldalakon is azt lehet látni, hogy tuning hatására jelentősen megnő a fogyasztás. Nézd csak vissza pl a 8320e tesztet, nem 3 és nem 10W-ról beszélünk, hanem több mint 200W/h.

(#65653) Kolbi_30 Már megbocsáss, de hülyeséget én is tudok írni ha akarok :) És a múlt hónapban hány percre kapcsoltad be azt a gépet, hogy ez az 500Ft-os áramdíj összejöjjön? Ja, és a lakásban amúgy sötétedés után gondolom pizsi osztás van, mert az 500-ba már világítás tuti nem fér bele ;)

(#65654) rovtiv3 Már az elején is írtam hogy először meg akarom hajtani a procit és fixálni valami magas órajelen, utána pedig jöhet egy kis negatív tuning. Azt hiszed attól hogy az energia menedzsment be van kapcsolva, ha csak netezel folyamatosan 7x szorzón és minimál feszen fut a gép? Nyiss egy minitorozó progit és pár óra után nézd vissza hogy milyen órajeleken és feszen ment a géped, pedig csak neteztél. Meg fogsz lepődni, de sokkal többször ugrik fel, mint gondolnád.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65657) rovtiv3 válasza dethroner (#65656) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Jaj Istenem.

Már bocsánat...

(#65658) csabika0001


csabika0001
senior tag

Tuning szempontjából van különbség az alábbi két lap között?
Olyasmire gondolok VRM , BIOS, hűtés. Nem tervezek crossfire-t és sli-t építeni szóval így a kisebbik is jó lehet.
Mennyivel rosszabb a M5A97 -es?
ASUS M5A99X EVO R2.0 és M5A97 EVO R2.0

(#65659) Kolbi_30 válasza dethroner (#65656) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Most épp kb napi 3 órát megy a gép(hétvégén többet). TV van de nem nézem, naggyábol csak a gép fogyaszt mert pl hűtőm sincs..Így ja havi 500 forint a villanyszámla jelenleg..

Tessék az előző lakás áramszámlája hűtővel..valamiert nem tudtam jobban visszamenni mert tt is volt 1000 alatt..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#65660) Bratilla95 válasza dethroner (#65656) üzenetére


Bratilla95
tag

Windows-ban állítsd energiatakarékos üzemmódba, és nem megy 1400 fölé. Problem solved. :R

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#65661) ViZion válasza dethroner (#65656) üzenetére


ViZion
félisten

uhhh, ba'meg. Ne csináld.
Maradjunk annyiban, h ha netezel, akkor nem fog 200 W-ot enni. Vegyél egy fogyasztásmérőt és nézegesd.
"Meg fogsz lepődni, de sokkal többször ugrik fel, mint gondolnád."
Attól nem lesz sok a villanyszámla, h felugrik egy pillanatra maxra... :W De meg fogsz lepődni, h fogyasztásmérővel kiderül: marhaság volt kínlódni ezért...

Ha ekkora para a villanyszámla, akkor minek vettél ilyen procit? Vegyél gyíí3-at, az kevesebbet eszik, nincs tuning, a chipset is takarékosabb.

Korábban is téma volt ez, akkor is leírtam, nem keresem vissza... kérdezz meg egy villanyszerelőt, hogy mi a nagy fogyasztás. Mosógép, villanytűzhely, mosogatógép, porszívó, sütő, mikró... de van itthon szivattyú, fél hektár gyümölcsöst öntözök... szerinted mit számít, ha egész este fullon megy a gép, mert játszok (nem, akkor sem megy folyamatosan fullon amúgy...)? Nálam 16k körüli a villany, na bumm, meg 16k a net és jön hozzá a 3 telefon... szal. a PC fogyasztáson "spórolni" önmagam szívatásával igazán baráti ötlet lenne, miért is nem gondoltunk erre? :U Nézz körül a lakásban, máshol megspórolod ezt a pár W-ot röhögve, enélkül a restart-bios-bohóckodás nélkül is. Mellesleg erre van progi, nem mondtuk? :o P-State beállítás kérdése az egész...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65662) dethroner


dethroner
veterán

Látom sikerült felkavarni az állóvizet a "hogyan sajtoljunk még ki pár MHz-et az FX-ből" mocsarában :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65663) dethroner válasza Kolbi_30 (#65659) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem van 55colos tévém, 27-es monitorom, hűtő mikró villanytűzhely és minden jóféle háztartási gép, pc megy hétköznap 9, hétvégén kb 15 órát, a nappaliban egész nap ég a villany, stb szóval aktívan használom az áramot. De ez lényegtelen. A gép ha nincs terhelve, akkor is elvisz kb 100W-ot óránként, terhelve meg ugye minimum a kétszeresét. Szóval nem értem ezt a nagy felháborodást, ha van egy eszköz, ami az összfogyasztás jelentős hányadáért felel, és ha meg lehet oldani hogy ha nincs szükség nagy teljesítményre akkor minimális legyen a fogyasztás, akkor miért nem tenné meg az ember? Ez kb olyan, mintha egy autót úgy használsz mondjuk hogy maxra pörgeted a motort, aztán alapjáratra engeded vissza. Normális esetben az ember tart egy gázpedál állást és azzal halad. Ezt meg lehet csinálni a procival is, de hát jajj annak, aki vesz 8 magot amit hajtani lehet és nem fogadja el hogy fel és le ingadozzon az órajel és a feszültség.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65664) dethroner válasza ViZion (#65661) üzenetére


dethroner
veterán

Ha vidéken élsz és van 100 hektár gazdaságod ami igényli a törődést meg egy batár nagy házad ami tele van fogyasztókkal, naponta egy focicsapatra való ruhát mosol és még pluszban árammal is fűtesz, akkor természetesen elhanyagolható a pc fogyasztása. De amikor melózok és "csak" 9 órát megy a gép, vagy ha itthon vagyok és fut egész nap, én simán napi szinten látom hogy mennyivel több áram fogy. Nem a filléres "spóroljunk meg 1 ezrest" dolog miatt tenném, meg nem is a "mentsük meg a földet" mozgalom keretében cselekszem, csak egyszerűen arra gondolok hogy ha nagyon pici lenne a fogyasztás amikor nincs terhelés, akkor talán elmenne passzívan is a hűtő, tehát ha tévét nézek (mert a gépet ha egyszer bekapcsoltam, akkor csak lefekvéskor kapcsolom ki) még a venti se adjon hangot. Na, talán sikerült kifejtenem hogy mit is szeretnék elérni :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65665) ViZion válasza dethroner (#65664) üzenetére


ViZion
félisten

Csak azt nem fogod fel, hogy ezt tudja alapból. Keress rá a CPU core parking, C1E, C'n'Q dolgokra, mielőtt marhaságokról akarsz minket meggyőzni. Jah, és mérjél is, ilyen elméleti fizikusokkal tele a padlás... :K De vegyél Intelt... kevesebbet fogyaszt valóban :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65666) Omli85 válasza dethroner (#65663) üzenetére


Omli85
őstag

Csak épp a cpu a gép max terhelése esetén fog nagy részt kivenni a fogyasztásból.. Nyugalmi állapotban a gyári energiatakarékos funkciók vissza veszik elég durván és hidd el átlag használat mellet nem fogod észrevenni, hogy kevesebbet fogyasztana vagy kevésbé melegedne mert mert erre tökéletesen jó a gyári C'n'Q, C1E és egyebek. Persze te tudod neked mi éri meg de én is azon a véleményen vagyok, hogy nem éri meg a bios setup válogatást és macerát akkor már jobban jársz ha netezésre multimédiára veszel egy Raspberry Pi-t :) ami kb kevesebbet fogyaszt használat közben mint egy HDD terhelésen a nagy gépedben a nagy gépet meg csak akkor használod ha játszol :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#65667) Jester01 válasza dethroner (#65656) üzenetére


Jester01
veterán

Már írtam a #65541-ben:

cpufreq stats: 4.40 GHz:5.82%, 4.00 GHz:0.01%, 2.80 GHz:0.64%, 2.10 GHz:3.68%, 1.40 GHz:89.85%

90%-ban alapon jár és annak is a nagy részében valószínűleg alszik. Folyamatosan megy a gép, 6500Ft az össz villanyszámla. A videókártya többet eszik mint a proci.

*Oké ez linux de bármennyire is utálom a windowst azért az sem lehet teljesen hülye ;)

Jester

(#65668) leviske válasza lee56 (#65586) üzenetére


leviske
veterán

"Ezt hogy érted?"

Az APC kikapcsolása megszüntette az órajel állítgatást, CnQ/CE1/C6 ide vagy oda. De azért nem vagyok biztos a kijelentésben, mert a HPC állapotát nem tudom felidézni. Ha be volt kapcsolva, akkor megvan a ludas.

"APU-khoz hallottam hogy van valami jó progi ilyen célra, az nem műküdne FX-hez is?"

Most "gyorsan" megkérdeztem Plasticbomb kollégát. Ha a K15TK-nál nem kell minden indításkor betöltögetni a profilt, akkor kipróbálom és jelzem majd itt.

"Már amennyiben kupakhőről beszélünk "CPU package"."

A CPU package-et nálam csak a proci adatainál írja és mivel annyira irreálisan alacsonyak IDLE, ezért én az alaplap infóinál írt CPU hőmérsékletet írtam. Akkor annak az már magas? Azt hittem mindig az a magasabb.

(#65669) dethroner válasza ViZion (#65665) üzenetére


dethroner
veterán

Az általad említett technikák nem tudják csökkenteni a hozzáadott feszültséget, ha adsz a tuning során 2 tizedet, akkor azt már semmi nem viszi az eredeti értékére vissza. A proci fogyasztása feszültség és az áramerősség szorzatából jön össze. Ha alapbeállításban 0,8V az idle feszültség, adok hozzá 2 tized voltot, és 1V lesz az idle feszültség, akkor megemeltem a proci által kapott feszültséget 25%-al. A sokszor olvasott "tuning során a feszültség emelésével négyzetesen nő a fogyasztás" az akkor hülyeség, ugye?
Tököm tudja mennyi most az áram díj, de nálam kb 300 órát megy havi szinten a pc, mondjuk a könnyebbség kedvéért végig idle állapotban. A ph 8320e tesztben szereplő fogyasztási értékekkel számolva is kb 1 havi villanyszámlát lehetne megtakarítani, ha nagyon alulfeszelné az ember a cpu-t, akkor ha nincs szükség a teljesítményére.
Azt meg fejezd már be hogy tanácsokat adsz arra vonatkozóan hogy milyen cpu gyártót válasszak ;]
Megvan a saját elképzelésem arra vonatkozóan hogy miért veszek AMD-t. Tudom hogy milyen előnyökkel jár a kék gyártó, de azt is hogy jelen helyzetemben milyen hátrányokkal is járt volna.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65670) dethroner válasza Omli85 (#65666) üzenetére


dethroner
veterán

Ahha értem, szóval a két kattintás a bios-ban az nagyon nagy macera, de venni egy plusz eszközt arra a célra, amire amúgy ott a célszerszám (pc) az már mekkora királyság. Hm, talán egyszer rájövök a lényegre de bevallom most még csak elképzelésem sincs erről.
Neked is ajánlom figyelmedbe figyelmesen elolvasni azt amit írtam, mert nem azzal van bajom hogy ha nyúzom akkor zabál. Helyes, én adtam neki rá utasítást hogy gyorsan fusson, ez az ára. De ha netezés közben eddig megvolt 0,8V-ból is, akkor most se egyen 1V-t ha csak ketyeg üresen.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65671) leviske válasza leviske (#65668) üzenetére


leviske
veterán

APC=APM

Hogy miért írtam ennyire félre, nem tudom.

(#65672) Jester01 válasza dethroner (#65670) üzenetére


Jester01
veterán

Nyilván minden frekvenciához külön állítjuk a feszültséget. Nekem 1.4-hez 0.8125V 4.4-hez pedig 1.38V van beállítva. De ez is kb mindegy mivel még csak nem is alapjáraton ketyeg hanem elmegy aludni a mag ha módja van rá.

Jester

(#65673) ViZion válasza dethroner (#65669) üzenetére


ViZion
félisten

Leírom lassan: P state amit keresel, illetve nem keresel, csak mormolod ezt a marhaságot. Ott be lehet állítani mindent. Ha vennéd a fáradtságot és keresnél látnád, h nekem is sikerült levenni valami 0,8 V-re de SEMMIT nem jelent.

"A proci fogyasztása feszültség és az áramerősség szorzatából jön össze." OK, jártál fizikára. De mint mondtuk, NEM a proci, hanem a teljes gép fogyasztását kell fizetni, lehet nálad másként van? HDD csere SSD-re, modernebb lap (18 vs 6 W) és ott is vagyunk. Mellesleg a procin átfolyó áramot mivel mérted?

"A sokszor olvasott "tuning során a feszültség emelésével négyzetesen nő a fogyasztás" az akkor hülyeség, ugye?" igen, az. Ebben a formában az. Mert ezt te a teljes feszre érted, itt meg a tuningról van szó, de ha nem terheled, akkor nincs tuning, hiába állítottad 1,5 V-re a core-t. HA elolvastad volna, erre vannak a már leírt energiagazdálkodási dolgok.

Bevallom azért javaslom az intelt, mert akkor abba a topikba írnád, h mennyit spórolsz a magok lekapcsolásával... :D maradjunk annyiban, h feltaláltad a meleg vizet (nem para, kollégám a cappuccinót is feltalálta, megdicsértem... :DDD ) legyél vele boldog, fejezzük be.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65674) lee56 válasza leviske (#65668) üzenetére


lee56
őstag

Ahamm, oké.

Mindig a magok az alacsonyabbak, és pontatlanabbak is mert azokat nem méri semmi, csak valami képletből számolja mindig a hőmérő szenzor chip FX-nél. Alaplaponként meg eltérő lehet, hogy milyen program mit mutat, vagy milyen néven jelzi, valakinél package, valakinél csak simán CPU temp, változó. A lényeg hogy mindig a magasabbra figyelj oda.

No Comment

(#65675) lee56 válasza dethroner (#65669) üzenetére


lee56
őstag

Már megint, vihar egy pohár vízben. :)

Rendben, szeretnéd hogy minél kevesebbet fogyasszon, ez dícséretes. De azért azt se feledd hogy abszolút értékekkel számolsz. Nem veszel figyelembe olyan dolgokat pl. hogy ha minden energiatakerrékossági opciót bekapcsolsz, ott a C6 ami elaltatja a magokat, tehát hiába az 1V alapfesz, ha a CPU 20% dolgozik csak.. mindjárt nem lesz olyan órási dolog a 0.8-1V köztti differencia, C1E pedig tudtommal a procin kívül is dolgozik és NorthBridge és ram kapcsolatot is - vagy legalábbis részeit - alvó módba helyezi.

A CnQ "csak" a feszültséget veszi le meg a frekvenciát és ha brute force módra BIOS-ból tuningolsz, akkor persze már az összes p-state-re hatással lesz az emelkedés, még a legalsóra is. De van más mód is, egyénileg is be lehet állítani az összes p-state szintet. Ezt is már írták neked többen, csak a tovább vitatkozás helyett néztél volna utána annak, hogy ez hogy s miként lehetséges. Nyilván nem egyszerű, és lehet hogy még macerásabb mint a BIOS állítgatás, nem véletlen nem sokan próbálkoznak meg ezzel a módszerrel.

Amúgy meg ahogy vizi(l)ó is mondta :) -1 HDD-vel vagy akár egy fokozattal magasabb efficienciakategóriás tápegységgel több mint valószínűleg még többet is megspórolnál, mint a pár napon át aprólékosan beállított és kitesztelt minimum feszültségekkel.. Többek közt ezért sem értjük miért rágódsz ezen ennyit. :U

No Comment

(#65676) V!ck válasza leviske (#65671) üzenetére


V!ck
aktív tag

Az APM azert felelos, hogy a proci ne tudja tullepni a gyari TDP limitet. A HPC (High Performance Computing) lesz a ludas. Kiiktatja a kozbenso orajeleket, csak az alap 1400MHz es a max szorzo kozott valtogat, akarmennyire is kicsi terhelest kap. :)
Ha lemaradtam a tema elejerol bocsi, futtaban olvasok, a lemaradasom is sok :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#65677) lee56 válasza V!ck (#65676) üzenetére


lee56
őstag

Már kapott rá választ korábban, de sebaj, vegyük úgy hogy átismételtük a témát. :N

No Comment

(#65678) lovas001


lovas001
aktív tag

Ez a fogysztás csökkentős story nagyon érdekes és vicces, kérlek ne hagyjátok abba :D :DD . Egyébként hogy érdemi hozzászólás is legyen a kommentemben a gép fogyasztásmérővel mérve netezés közben nálam 85W ot fogyasztott ,könnyed játék közben 180w körül (League of legends) , maxon terhelve pedig 400w (bench). Fogyasztásmérővel mérve konnektorból az egész gép fogyasztását. Ezek az értékek 4,5 ghz-n értendőek 1,386 max v-core mellett. Ha szeretnéd letesztelem neked full energiatakarékos üzemmódba állítva a gépet mekkora lesz a különbség.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#65679) dethroner válasza lee56 (#65675) üzenetére


dethroner
veterán

Vinyóból nem tudok kevesebbet használni, kell mind, a rendszer meg ssd-n van. A tápom sem árampazarlós fajta :N
De jók, ok, meggyőztetek, vagy legyőztetek :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65680) lee56 válasza dethroner (#65679) üzenetére


lee56
őstag

Ajjaj lovas001 nagyon csalódott lesz most. :DDD

No Comment

(#65681) Pancsermeste válasza dethroner (#65670) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én értelek téged, sőt, nagyjából egyet is értek!
Viszont ennek a feszültség dolognak túl nagy jelentőséget tulajdonítasz. A számításaid sem pontosak, mert ahogy írod P=U*I, csak éppen az I se nem konstans! Attól, hogy üresjáratban megemeled a feszt, nem fog négyzetesen nőni a teljesítmény, hiszen nem lesz ami felvegye, vagyis nem folyik számottevő áram. Ha fix terhelésed lenne akkor kb. igaz is lenne, de jelen esetben nem így működik.

Egy kis mérés:

4,0GHz@1,152V --> Idle (C1E, C6, C'n'Q) --> 1,4GHz@0,732V

108,7W

4,7GHz@1,332V --> Idle (C1E, C6, C'n'Q) --> 1,4GHz@0,912V

116,9W

Tehát kb. 8W-nyi pluszt jelent a kb. 0,18V idle fesz emelés. Nem mondanám, hogy semmi, de azért nem igazán jelentős.

-= Pancsermeste® =-

(#65682) dethroner válasza Pancsermeste (#65681) üzenetére


dethroner
veterán

Jó van má na, mondtam hogy legyőzve érzem magam :DDD
De gyere inkább vissza a samsung tévé topikba, mert ott talán nem tudsz fényképekkel meg mérésekkel megdönteni ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65683) krisz4b70 válasza ViZion (#65646) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Kicsit megkésve de nem volt időm nagyon vele foglalkozni, de itt vannak a bios képek:








Közben újra is telepítettem az egész wint, legújabb bios van rajta mégis folyamatosan kékhalálozik a gép, még random is, netezés közben.
Nem értem már, hogy mibaja van.
Azóta van mióta lecseréltem a régi lapomat erre. :O
Kékhiba kódok: CRITICAL_PROCCES_DIED
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (win32base.sys)

(#65684) Pancsermeste válasza krisz4b70 (#65683) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Azt írtad, különböző memóriáid vannak. Ez már eleve okozhat bármilyen problémát, ezért csak egy modullal érdemes tesztelni. Milyen RAM-ok pontosan? (OK, a Slot2-ben lévőt látom, a másik?)
A 3400MHz-hez nagyon sok az 1,416V CPU fesz - persze, ez nem lehet a hiba oka. (nem valószínű)
RAM időzítések nem mondanak semmit, míg nem ismerjük a másik RAM modul típusát. Ha különbözőek, akkor a Command Rate=1 lehet túl szoros, 2-őt ajánlanék inkább.
Én csak egy RAM modult tennék bele, majd annak az XMP profilját betöltve tesztelnék tovább.

- ja, és előtte egy CMOS clear.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#65685) ViZion válasza krisz4b70 (#65683) üzenetére


ViZion
félisten

Azért egy ×20 szorzót megpróbálnék a procinak... :)
CPU offset-nél vidd lejjebb a feszt, 1,25 V körül @ 4 GHz próbáld. CPU/NB is mehet lejjebb, nincs akkora tuning, h 1,2 V fölé menj. RAMokról többet kellene tudni, CPU-Z képeket rakj fel még.
HPC mode lehet disabled, akkor több P-state van.

Az ilyen random hiba ram (vagy ram időzítés) is lehet. Memtestet futtass pár órát (ne a windos szart, hanem linux live CD-ről).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65686) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, ezt az alaplapot + CPU-t + RAM-ot néztem ki.

Ti módosítanátok rajta?

[ Szerkesztve ]

(#65687) krisz4b70 válasza ViZion (#65685) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Cmos reset megvolt ahogy Pancsermeste írta.
Visszaállítottam mindent, a változások:

Viszont ennél alacsonyabb értékekre nem tudom állítani, így offsetet nem tudom 1,36 alá vinni, meg a CPU/NB-t se 1,2 alá. Miért? :F

Most csak 1 ramot hagytam bent a gépben:

ahhoz jó ez a rambeállítás?

Amúgy ilyen ramok vannak a gépben:

Felsőből kettő, alsóból egy. Most ugye csak a felsőből egy.

(#65688) .zSoLTi. válasza #41133696 (#65686) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Igen a beszerzési hellyen, horror drága...

(#65689) lovas001 válasza #41133696 (#65686) üzenetére


lovas001
aktív tag

Szerk: félrenézetm a tipust... Nem tudom mennyi tapasztalat van azzal a lappal itt, még nem nagyon láttam senkitől.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#65690) #41133696 válasza lovas001 (#65689) üzenetére


#41133696
törölt tag

M. 2 és USB 3.1 elvárás azt elfelejtettem írni. Csak ASUS lapok érdekelnek, MSI - t nem írtam :)

(#65691) lovas001 válasza #41133696 (#65690) üzenetére


lovas001
aktív tag

Igen ,igen csak hirtelen ránéztem és 970 gaming-ből egyből arra következtettem :B Leírása alapján jónak néz ki ugyan nem értem hogy miért 970 es chipsetre építették.Legalább az ára nagyon borsos :(((

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#65692) MK VII válasza #41133696 (#65690) üzenetére


MK VII
veterán

Csak halkan jegyzem meg, hogy, ha újonnan veszel ilyen alkatrészeket akkor magaddal szúrsz ki.. Eleve itt van a nyakunkon a Zen, illetve ennyi pénzből korrektebb konfigot összeraksz a másik oldalról...
De hát Te tudod...

(#65693) ViZion válasza #41133696 (#65686) üzenetére


ViZion
félisten

Ramból felesleges FX-nek 1600 feletti szerintem, voltak mérések, nem sokat hoz IRL, de ha nem sokkal drágább, akkor OK. Alaplap elég új, sztem túlárazott, ahogy újonnan a proci is sok már, használt 9370 van kicsit többért. Látom kell m.2 és USB 3.1... akkor nincs sok alternatíva. Arra figyelj, h az m.2 bootolható-e, ha nem, akkor szart sem ér. Ebbe egy 512-es m.2 SSD sok pénzért és elég jó gép lesz, csak instant kb. 30-40%-al kevesebbért lehetne eladni 0 kilométeresen, hiszen jön a Zen.

krisz4b70: offset jelet állítsd - azaz mínuszra, akkor lehet alulfeszelni. Ramot állítsd be kézzel ezekre a CPU-Z értékekre, 1600 MHz, és az utolsó oszlop időzítései.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65694) Pancsermeste válasza krisz4b70 (#65687) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ha ennél kevesebb feszt akarsz beállítani, akkor az offset előjelét "+"-ról állítsd át "-"-ra. Innentől kezdve a megadott értéket nem hozzáadja, hanem levonja az alap értékből.

Ha van két egyforma Kingmax-od, akkor bepattinthatod mind a kettőt. Legfeljebb, ha továbbra is hibázik, akkor csak egyet, vagy esetleg a CSX RAM-ot egymagában.

Az időzítések nem éppen a legjobbak. Ha csak a kingmaxok vannak benne, akkor mehet neki a CPU-Z XMP-1600 alatt látható értékek. - ahogy ViZion kolléga írja.
Ha nem akarsz vele bíbelődni, akkor egyszerűbb, ha a BIOS OC Tuner módot átállítod "D.O.C.P"-re "Manual" helyett. Ekkor megjelenik a RAM profil kiválasztás lehetősége, ahol ki tudod választani a RAM-od XMP profilját.

-= Pancsermeste® =-

(#65695) #41133696 válasza lovas001 (#65691) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az a helyzet, hogy csak a Windows 10 miatt kellene most váltanom.
Másik topicban azt írták, hogy 970 a legjobb az FX-hez ha nem akarok CF-et, azt meg nem akarok.

(#65692) MK VII : Most Phenom II-esem van X4 945. Inteltől 8 magos CPU bőven 100 E Ft felett van. Oké, hogy a 4 magos leveri jelenleg az AMD 8 magot, de amikor a játékok már kezdik használni a 8 magot akkor csak jobb nem?

(#65693) ViZion: Ja, lehet mégis Intel lesz :(

(#65696) MK VII válasza #41133696 (#65695) üzenetére


MK VII
veterán

Az AMD nem 8 magos..
Négy modul, modulonként két klaszterre osztva.. Teljesen más a felépítése mint egy Intel processzornak.
Amit az AMD a 8 klaszterrel megold azt az Intel 4 maggal erőből hozza.. Sőt bizonyos esetekben többet is..
Munkára nagyon jó az FX, nem mintha játékra nem lenne az, viszont kifejezetten játékra jobb az Intel..
Félreértés ne essék.. Nem lebeszélni akarlak csak gondold meg az FX-et.. Itt a Zen is lassan.. Sokat buknál, ha most újonnan vennél FX konfigot ahogy fentebb ormányos kolléga is említette.

(#65697) krisz4b70 válasza ViZion (#65693) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Az lehet, hogy egyenként a ramok jók de együtt nem? :D Végigfuttattam a 3 ramot külön külön egyszer a memtesttel de nem volt hiba, beraktam mind a 3-at és már 25%-nál talált egy hibát.

(#65698) ViZion válasza krisz4b70 (#65697) üzenetére


ViZion
félisten

akkor időzítés baja lehet...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65699) krisz4b70 válasza ViZion (#65698) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

És akkor milyen beállítás kéne, hogy a 3 ram együtt jól menjen?:D

(#65700) #41133696 válasza MK VII (#65696) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor két lehetőség maradt mivel használt cuccot sosem veszek, Intel, vagy AM4 várás.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.