Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) nyulnyulu válasza nyulnyulu (#64150) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

ez a high 5 kör

privátra illik válaszolni

(#64152) Jakuskacsa válasza nyulnyulu (#64148) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Eleg jo... akkor most mar kiprobalhatod high/very highon is... ott ne csodalkozz ha elkezd fűteni... csak időben kapcsold le. Mas valami: a vrm viszont 104 fok????? Az mar necces... meg 113??? Az mar nagyon sok

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64153) nyulnyulu válasza Jakuskacsa (#64152) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

ááá
jövőhét pénteken eladom a lapot cput hűtőt,nem akarom megfőzni,de higgyétek el nem rossz ez a szar 10k s arctic freezer a30,és tényleg nem nagyitani akartam,már abbol kinőttem 36 évesen!majd a helyébe lépő i5 4690k azt meghajtom,egy asus maximus ranger lapban

privátra illik válaszolni

(#64154) MK VII válasza nyulnyulu (#64148) üzenetére


MK VII
veterán

Biztos, hogy minden rendben azzal az erőművel?
Csak, mert az én kétmagosom 4,5ghz-en hoz majdnem ilyen GFlops eredményt.
Itt még a memóriák nem voltak belőve.. Azóta 31-32 GFlops-ot hozza.

Ne, de hát mondom én ezt úgy mint egy laikus FX híján... :D

[ Szerkesztve ]

(#64155) Jakuskacsa válasza MK VII (#64154) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mert nincs felrakva az ibt hez az fx patch, azert ilyen keves

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64156) nyulnyulu válasza MK VII (#64154) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Foggalmam sincs,annyira nagy guru nem vagyok és nem lesz nagyobb a cerka mindenféle bencsekben elért eredményektöl,nekem minden játéknál rendesen megy,sose fagy,nekem nincs bajom vele,de mint irtam még másfél hétig van meg

[ Szerkesztve ]

privátra illik válaszolni

(#64157) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Most éppen az armored warfare ultrán 60+ fut igy nincs semmi bajom vele kipróbáltam szinte az összes uj játékkal és 60+ hozzá átlagban az nekem elég

privátra illik válaszolni

(#64158) MK VII válasza nyulnyulu (#64156) üzenetére


MK VII
veterán

Jójó... Én sem f@szméregetés miatt linkeltem a képet csak tényleg azt hittem, hogy valami nincs nálad rendben, de jakusj már meg is adta a választ.. :)

(#64159) SHO(KER válasza nyulnyulu (#64150) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

Lehet, hogy rosszul látom, de a kép szerint nem "csak" 4.4 GHz-n megy a proci?

(#64160) Omli85 válasza nyulnyulu (#64153) üzenetére


Omli85
őstag

Nem szarozta le senki azt a hűtőt csak nem igazán erre a procira való ha ki van hajtva a proci és kb ennyi. ;)
Plusz ha belegondolsz ha a fogyasztás adatok helyesek akkor az állítólagos 320W hűtési kapacitás közelébe se volt a proci és ilyen eredményeket produkált akkor mi van ha leadja a 220W-t ? :D
(bár szerintem azért az a kalkulált fogyasztás nem igazán fedi a valóságot)
Mivel el akarod adni szerintem se kínozd tovább mert a proci még csak csak a 72 fokkal elvan és ennél csak több lenne a kövi lépcsőben, de a vrm hőmérséklet az igencsak küszöbérték nem kéne megsütni a lapot ;).

Nem véletlen írja a gyártó amit ír ezekhez a procikhoz milyen lap és milyen hűtő ajánlott, mivel az 1.5V körüli fesz igencsak igényli a minőségi lapot és a normális hűtést.

Végezetül remélem azért emiatt nincs harag :D se kioktatni se pedig kötekedni nem akartam félreértés ne legyen, a teszteket meg köszi ;) :R .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64161) nyulnyulu válasza SHO(KER (#64159) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Alapon van most,jól látod.

privátra illik válaszolni

(#64162) nyulnyulu válasza nyulnyulu (#64161) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Semmi harag,és ha már nem lesz meg az fx akkor.is fogom olvasni a fórumot,érdekel majd a zen,megsütni meg tényleg nem akarom,elég jó árat kapok érte,mondjuk a lap,cpu még 2 év garis,lap,cpu,hűtő ért kapok 89 ezret.

privátra illik válaszolni

(#64163) ViZion válasza nyulnyulu (#64150) üzenetére


ViZion
félisten

Very high-on szoktuk tolni, CPU-z kép jobb lenne. A 80 W fogyasztás szoftveresen kalkulált, szal. kb. ennyit is ér, több lesz az.
Másik, h időnként gondolom van egy kis drop, mert első pár kör után azért eléggé nőnek az idők...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64164) Jakuskacsa válasza ViZion (#64163) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Van biza... mert most néztem, nálam a 4,4en ketyegő 8320 as csinál közel 40 es flopot... és dropp szerintem amiatt van, mert látszik a hw-ban, hogy nagyon magas a vrm hőmérséklete... volt ott 100 fok felett is sokat... nálam ibt alatt is max 75 (saber lap)

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64165) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy van lehetőségem most az fx-8120-ról váltani fx-8300-ra 1:1 cserében.Megéri vagy nem?

(#64166) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!
Van egy fx 8350-es procim alap órajelen pörög és egy Cooler Master Hyper 212 Evo hűti.
Az lenne a kérdésem hogy kb hány fokosnak kellene lennie terhelés (játék) alatt,mert nekem 56-61,62 fokot mutat az Aida .Pár hónapja pasztáztam újra ,három venti van a házban elöl szívja hátul és fölül fújja a levegőt
Köszönöm!

(#64167) belaazallat válasza Shaza (#64166) üzenetére


belaazallat
addikt

Csak az összefoglalót kéne elolvasni, vagy 20 hozzászólást visszaolvasni!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#64168) ViZion válasza Shaza (#64166) üzenetére


ViZion
félisten

Adatlap nincs kitöltve, nem tudjuk milyen frekin, milyen feszültséggel megy, ház szellőzése, milyen a mobo, etc. Aida nem tesztelésre van, IBT a teszt igazán...
Kitöltöd, leírod, segítünk.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64169) Shaza


Shaza
senior tag

cpu frekvencia 200 Mhz
pcie frekvencia 100 Mhz
cpu frekvenia multiplier 20

(#64170) Shaza


Shaza
senior tag

(#64171) Shaza


Shaza
senior tag

(#64172) Bratilla95 válasza Shaza (#64169) üzenetére


Bratilla95
tag

Tehát default minden!
AsRock alaplaot inkább felejtsd el...

[ Szerkesztve ]

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#64173) Shaza


Shaza
senior tag

Cool and quiet enabled
Enhanced Halt State disabled
Secure Virtual Machine enabled
Core C6 Mode enabled

(#64174) Tomko78 válasza Shaza (#64171) üzenetére


Tomko78
őstag

Az a baj a cpu fesz pl auto van így ki tudja mennyit ad a cpunak , manuálisan kell belőni , auton nem szabad hagyni

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#64175) Omli85 válasza Shaza (#64170) üzenetére


Omli85
őstag

APM is mehet OFF-ra :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64176) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Megjött a 8350 es.. este kiderül mennyire virgonc a kocka...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64177) Lui76


Lui76
őstag

A cpu feszt manual vagy offset állítom az mindegy ?
A cpu LLC ugyanúgy beavatkozik?

www.kezmuveskeramia.hu

(#64178) Shaza


Shaza
senior tag

Azt hogy lehetne belőni ,mire állítsam?
Sajnos nem sokat értek hozzá ,mint a mellékelt ábra is mutatja.
Gondolom nincs egy fix feszültség amit beállítok és kész is.

(#64179) MK VII válasza Shaza (#64178) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem tényleg inkább kezd azzal, hogy az összefoglalót lenyitod és 3x átolvasod.. Aztán, ha azután sem értesz valamit akkor még mindig itt a topik és a segítőkész kollégák, de így nehéz lesz, ha alapvető dolgoknak nem nézel utána.. Szerintem..
Illetve az adatlapodat töltsd ki amit már fentebb kértek tőled.. Írd be a cuccaidat, hogy miből áll a géped!! ;)

(#64180) rantotthusi


rantotthusi
tag

sziasztok nekem van egy asrock extreme 3 alaplapom benn egy fx 6300 al most jelenleg 4,3 ghzen járok vele bios szerint 1,288 voltot kap tudom hogy sokan már ezen a oc n több voltal tolják de minden lefut szépen nem droppol vagyis teszteknél nem láttam az intel burnél igaz csak 30 gbflops jön ki amire azt mondják kevés ez miért lehet a kevés volt miatt??

(#64181) Shaza


Shaza
senior tag

Annyi kérdésem lehetne még hogy a cpu-z ben a 20-as szorzó mellett miért van zárójelben 7-21?

(#64182) Methionyl válasza rantotthusi (#64180) üzenetére


Methionyl
senior tag

Valszeg a sima IBT-t használod. Töltsd le az FX Patch-eset. Gondolom nem kell mondanom hogy először patch-eld fel értelemszerűen és úgy indítsd :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64183) Tomko78 válasza Shaza (#64181) üzenetére


Tomko78
őstag

Cool & Quiet miatt van

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#64184) rantotthusi válasza Methionyl (#64182) üzenetére


rantotthusi
tag

igazad volt de igy is csak 60gflpos 4,3 ghz az még mindig kevés nem??

(#64185) rantotthusi válasza Tomko78 (#64183) üzenetére


rantotthusi
tag

ezt nekem irtad??? kapcsoljam ki??

(#64186) rantotthusi válasza Tomko78 (#64183) üzenetére


rantotthusi
tag

ja az a szorzora vonatkozik bocsi

(#64187) Methionyl válasza rantotthusi (#64184) üzenetére


Methionyl
senior tag

Nem feltétlen, de adj neki egy kis feszt és nézd meg mi lesz az eredménye

És létezik olyan, hogy "szerkesztés", nem kell fölösleges hsz.-t írni :N

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64188) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Na első nekifutás az új procival... meg a kupi ami még van... két kör cb15 eredménye:

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64189) benceman00 válasza Jakuskacsa (#64188) üzenetére


benceman00
tag

Mivel hűtöd?

Üdv, ASZPi

(#64190) Jakuskacsa válasza benceman00 (#64189) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

EKL Alpenföhn Brocken 2 ventivel...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64191) Shaza


Shaza
senior tag

Milyen programmal tudom ellenőrizni a gép stabilitását ha csökkentem a feszültséget?

[ Szerkesztve ]

(#64192) Shaza


Shaza
senior tag

Az összefoglaló alapján (fx 8350 -logout.hu) próbálnám visszavenni a feszültséget a hőmérséklet csökkenés reményében.

(#64193) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64194) benceman00 válasza Jakuskacsa (#64193) üzenetére


benceman00
tag

Ibt-vel hogy muzsikál?

Üdv, ASZPi

(#64195) Jakuskacsa válasza benceman00 (#64194) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Oda kevés... very high 3. körben eléri a 70 fokot... de hibátlanúl lefut... szóval nem erőltettem tovább... de kb 1 órája megy nálam ez a cpu... délután hozta a futár...sem a hűtőről, mert nem ezt használtam eddig.Szóval még semmi sem tudok róla... Lehet visszalehetne kicsit venni a feszből, mert itt stabil, ibt, 3d mark, játékok, cb15 lefut... szal nem járok messze az igazságtól... a cél egyébként is 4,7 volt... az meg már pipa.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64196) Pancsermeste válasza Jakuskacsa (#64195) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Jó kocka.
Én is 4,7GHz-re lőttem be, mert az még nem kér sok feszt, és jól hűthető.
Majd kíváncsi leszek, nálad mennyi a min. fesz a stabil 4,7-hez.

-= Pancsermeste® =-

(#64197) Shaza


Shaza
senior tag

Valaki tudna segíteni ? :F

(#64198) Jakuskacsa válasza Pancsermeste (#64196) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

[link] majdnem...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64199) Jakuskacsa válasza Shaza (#64197) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

próbáld először cinebench -el, majd ibt-vel... ha elszáll keveset adtál neki, ha lefut még jó vagy... vagy 3dmark vantage cpu teszt sem rossz ellenőrzésnek...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64200) Shaza


Shaza
senior tag

Ezt muszáj biosban vagy lehet az asrock kezelőfelületén ott is van oc
A szorzó hogyan változik?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.