Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64651) Plasticbomb válasza Habugi (#64547) üzenetére


Plasticbomb
addikt

APUn CPU+IGP közös GFlops hajkurászásra mit ajánlanátok? A CPU rész IBTvel / Linxel mérve 40,3-40,6 körül mozog (A10-7870K @4,1 GHz), de nincs ötletem, mivel tudnám leméri a komplett számítási teljesítményt. Eddig közös max kalkulált fogyasztást olyan 120W összre láttam, amikor az IGP 1040 MHzen fut a CPU meg 4GHz-n.Igaz, HWInfo szerint volt olyan is, amikor a CPU felugrott 88W körülre az IGP meg 79Wra, de nem tudom mikor, milyen körülmények között, mert közös terhelés alatt a mostani beállításaimmal nem ugrott fel, csak az előzőleg említett értékre. A vonatkozó topikban meg talán én vagyok ebből az irányból az egyedüli, aki foglalkozik ezzel... (Olyan magányos vagyok...:D XD :)) :DDD )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#64652) lsc válasza .zSoLTi. (#64649) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért egy asus lapot megnéznék az hogy bírja, az enyém is visszavesz valamivel 2 perc után.

Az élet kegyetlen .

(#64653) .zSoLTi. válasza lsc (#64652) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ahogy követtem itt a dolgokat az derül ki nekem, hogy bizony bírják... De mèg úgylehet egy 970ud3p is bírja , ez a mi szèriánk sajnos gyengusz. Külföldi fórum is mind küzd vele. Bele tartozik a nem ajánlott lapok közè OC tèren.

[ Szerkesztve ]

(#64654) Jester01


Jester01
veterán

Én 4,5-nél feljebb nem tudok menni 8 maggal de az a proci (ill. annak a hűtése) miatt van szerintem.

Jester

(#64655) Tubica válasza .zSoLTi. (#64649) üzenetére


Tubica
senior tag

Akkor pár okosabb ember véleményére lennék kíváncsi, hogy ilyenkor mi a teendő ? Másik VRM hűtés Víz kilőve ) , vagy esetleg pasztázás ( bár ha jól emlékszem, ott olyan anyag van, mint a VGA-nál a memórián ).

Ez meggyilkolhatja a lapot ? Valami megoldás létezik rá ?

Üdv. Tubica :R

Szerk: Esetleg másik alaplap, ami bírja a tuningot ?
Szerk2: Gondolom a melegedés legnagyobb hányadát a plusz erő adja ( a 0.075V )

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#64656) ViZion válasza Tubica (#64655) üzenetére


ViZion
félisten

VRM-en GAP-pad csere kicsit segíthet, de csodát nem tesz. Nekem is droppol, pedig elég jó lap és már a &@{& is vizezve van. Sabertooth ami jobban bírja, visszakeresitek a topikban, csak az ami abszolúte megbízható sztem nagyobb tuningra. Azon kívül csak a Hablaty-féle golden sample chipes FX tulajok tudnak brutál OC-t...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64657) Jakuskacsa válasza ViZion (#64656) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Feszen is sok múlik, miótta lecseréltem a 8320 at ami csak 1,45 volton volt hajlnadó 4,5 GHz-n menni azótta majd 20 fokot csökkent a vrm hőmérséklete, mert a mostani 8350 4,7Ghz-n csak 1,36-1,38 voltot kér. Így régen volt, hogy játékok alatt elérte a vrm a 70-80 fokot is, most 60-65 fokon eldöcög. Nálam lehetne még húzgálni a cpu-t, de már komolyabb hűtő kellene hozzá, mert 4,9Ghz-hez már 1,45 volt kell, viszon ott már úgy fűt mint a pokol legbelső bugyrai... :DDD

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64658) pipo112 válasza Tubica (#64655) üzenetére


pipo112
senior tag

gap pad lehet válogatni

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#64659) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Most úgy sikerült beállítani a processzort, hogy :
- Szorzó = 23*201
- Feszültség = 1.428
- Sebesség = 4621 Mhz
- Hőmérséklet = Processzor = 53-54 Celsius fok
= Északi híd = 50-52 Celsius fok

Néha még így is ledobja. Esetleg valami megoldás ? Kicserélni magát a VRM hűtését valami toronykára ? Az nem megoldható ( valami hőcsöves dologra, mint pl. amit HABUGI kolléga csinált az északi hídjára )

Vagy alaplap, vagy processzor csere ?

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#64660) pipo112 válasza Tubica (#64659) üzenetére


pipo112
senior tag

milyen táp táplálja a géped?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#64661) ViZion válasza Jakuskacsa (#64657) üzenetére


ViZion
félisten

ööö... a golden asmple rész kb. ezt takarja ugye.

pipo112: boltot elvileg nem lehet linkelni. Aprón és Pcvízhűtésen is van, érdemes körbenézni.

Tubica:bios képeket rakj fel. Adhatsz neki még egy pötty feszt, hátha bírja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64662) Tubica válasza pipo112 (#64660) üzenetére


Tubica
senior tag

Nos, mivel még mindig dobáltam, lejjebb vittem,

- Szorzó = 22,5*201 ( 17,5*201 )
- Feszültség = 1.404 ( +0,000 )
- Sebesség = 4521 Mhz ( 3500 Mhz )
- Hőmérséklet = Processzor = 48 Celsius fok
= Északi híd = 49 Celsius fok

A tápegységem, az egy FSP Raider 550W
Videó kártya egy R9 380 ( Sapphire )
Memória 2x8Gb HyperX savage

Eddig jutottam, hogy ne dobálja a gép a proci feszültségét / órajelét.

Üdv. Tubica :R

Szerk: jakusj Hogy kell BIOS-ból képeket készíteni ? Melyik gomb ? Hova menti ? :F

Szerk2: ViZion Játék alatt még nem teszteltem a kettőt. Majd akkor indítok egy Prime95-ös, illetve egy Valley Benchmark 1.0-et, és monitorozom, hogy dobálja-e.

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#64663) Jakuskacsa válasza ViZion (#64661) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

hát igen... Nincs olyan jó cpu-m mint hablatynak volt, de ne is átlagos darab. Jól bírja a ráncigálást, viszont olyan 4,8Ghz-nél nagyon el kezd fűteni annak ellenére, hogy alig kap egy kicsivel több feszt mint 4,7 en... majd esetleg ha egyszer lesz valakinek egy olcsó jó hűtője lehet elgondolkozom rajta. Addig marad ez a beállítás.

Tubica, annak a tápnak bírnia kellene a terhelést szerintem, főleg, ha csak magában van terhelve a cpu, viszont a vidkátyával együtt már lehet néha beleszalad a határaiba egy ennyire cibált cpu-val...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64664) ViZion válasza Jakuskacsa (#64663) üzenetére


ViZion
félisten

Látod nálam vízzel sem lehet 5 GHz-t stabilan tartani... ennek a lapnak itt a vége, sztem a proci még bírná. Jah, Neked saber van, akkor meg valahogy hűtsd le. :K Eszmei értéke van csak, nem érzem gyorsabbnak a 4,7-nél 4,9-en sem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64665) pipo112 válasza Tubica (#64662) üzenetére


pipo112
senior tag

nos a tápnak bírnia kéne elvileg ,bár nekem a 650 es van ugyan ez és azért szoktam érzékelni hogy teker a venti rendesen szvsz lehet az is okozhatja mert a hőfokok jók nagyon jók

Vizion na ez nem tudtam sry aprón most nem találtam pedig onnan akartam linkelni

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#64666) Pancsermeste válasza pipo112 (#64665) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az a táp bőven sok. 12V/50A, ha jól tudom, idővel én is ilyet szeretnék majd, de egyelőre megteszi a kis 450-es Corsair is, pedig nem mai darab, hiszen 6 éve vettem használtan.

-= Pancsermeste® =-

(#64667) Jakuskacsa válasza ViZion (#64664) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Valamit egyébként nem jól csinálok, amikor kicseréltem a cpukat, biost defaultoztam, aztán elkezdtem mindent előről. Más kocka, más értékek alapon. Mindet visszaraktam ahogy kell, elkezdtem a tuningot, sikerült találnom egy 4,7Ghz-s beállítást, 1,344 volton, és atom stabilan. Aztán aznap már békén hagytam, másnap folytattam, eljutottam 4,9 ig, 1,4 volton, ott is faja volt minden, és még a hűtő is bírta, mert ugye kevés volt a fesz relatíve. Miután még ezt is megakartam dönteni (miért ne alapon) összeakadt a win, meg a gép is, így cmos clear lett, azótta sem tudtam ugyanilyen értékekre belőni, csak magasabbakra, pedig elvileg mindent ugyanúgy csináltam, csak arra nem emléxem, hogy az advenced menüben mit állítottam a fesz szabályzásra... mennyire legyen pontos, mennyire legyen gyors a reakciója, stb, stb... és azótta sem jöttem rá, hogy mitől volt ennyire jó mikor először tesztelgettem...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64668) ViZion válasza Jakuskacsa (#64667) üzenetére


ViZion
félisten

Érdekes. Hasonló volt velem is, de kiderült, h a régi procimnál jegyzetelt értékekkel próbálkoztam :D Esetleg rakd újra a biost, hátha... volt alaplapos topikban pár ewset, h hülyeséget csinált a lap és újrarakva a biost (akár ugyan azzal is) jó lett.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64669) Jakuskacsa válasza ViZion (#64668) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

már csak hétvégén... de mindenképp terveztem valami hasonló lépést. Még pont pancsermester a megmondója, hogy beszélgettük is, hogy nála is 1,344 volt az amint kényelmesen elmegy 4,7 en, és nálam is. Erre mikor megborítottam a rendszert, már nem volt hajlandó stabilan így működni utánna... 2-3 lépcsőt adnom kellett minden emlésre, ami addig jó volt... csak így meg fűt... na majd hétvégén mesélek :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64670) pipo112 válasza Pancsermeste (#64666) üzenetére


pipo112
senior tag

az 550 csak 42A de attól függetlenül bírnia kellene annak a tápnak ha csak nem hibás bár az fsp-k jók ,lehet neki is a bios kavar be és azt kellene neki is újra rakni érdekes az egyszer biztos .
amit én nem értek hogy nálam mért teker a táp ventije mint az állat ha épp hogy langyos levegőt fúj ki és nem hinném hogy annyira megterhelné a gépem. na mind1

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#64671) .zSoLTi. válasza Tubica (#64662) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Mèg arra figyelj, hogy a hwinfo-ban ami szerinte èszaki híd hő az valójában cpu kupak hő ennèl a lapnál! A sima cpu hő pedig a számított mag hő. Gappad csere számíthat vmit, de olvastam olyat hogy a vrm-eknèl hátulról hűtik a lapot egy ventivel..

[ Szerkesztve ]

(#64672) Omli85 válasza Tubica (#64662) üzenetére


Omli85
őstag

Amennyiben stabilnak stabil nem fagy ki stb de droppolja az órajelet akkor a vrm sokal be. Ezzel nagyon nem tudsz mit tenni vagy meghűtöd, vagy alaplap csere. Értelme nincs olyan értéken használni ahol terhelésen bedroppol meg kell keresni hol van az a határ a lapnak ahol max terhelésen sem droppol be.
Ugyanis semmire nem mész a 4.5GHz-s órajellel ha teszem azt játék alatt vagy bármi komolyabb művelet alatt bedroppol az órajel és vagy eldobja magát a program vagy olyan fps dropp lesz, hogy öröm lesz nézni.. :D
Ilyen esetekben igaz az, hogy a kevesebb néha több. Nagyon ne feszegesd a lapon a vrm határait ha nem tudod hűteni mert csúnya vége lehet.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64673) .zSoLTi. válasza Omli85 (#64672) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nekem 4,5-n prime throttlingol, de nem volt mèg az a játèk vagy alkalmazás ami ezt kihozta volna belőle, ergo nm kell nyomkodni a prime-ot. :)

(#64674) Omli85 válasza lsc (#64652) üzenetére


Omli85
őstag

Kérésedre ;)
Jelenleg mondjuk valami anomáliába futottam (ibt stabil, prime stabil 4.8-on videóégetésnél viszont most cirka 3 hónap után egyszer csak eldobta magát így vissza vettem 4.7-re amíg ki nem derítem a hiba okát..)
Prime startnál nulláztam a hwinfo-t szóval kb 10 percet ment cucc msot így melóból távolin vezérelve ennyit tudtam vállalni az ügy érdekében ^^

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64675) .zSoLTi. válasza Omli85 (#64674) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ez small fft-be?

(#64676) Omli85 válasza .zSoLTi. (#64675) üzenetére


Omli85
őstag

Igen, azt kértétek :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64677) lsc válasza Omli85 (#64674) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, viszont plusz 15-öt nem ért volna meg a váltás, a legolcsóbb saber 35 körül volt.

#64653) .zSoLTi. : Mindenképpen jobb ez a lap mint a 970, az 21,5-ös szorzót tudott sok próbálkozás után ezzel a procival, előtte a 6300-al még ennyit sem. Ezzel a lappal első nekifutásra ment a 4400 alapfeszen, usb3 is sokkal jobb, a hangkártya sem hülyül egyelőre. Melegedni a 970 is melegedett, szerintem jobban mint ez, kár hogy azt nem néztem prime 95-el. A hűtés egyébként a feteken szinte egyforma a két lapon, árból kiindulva a fetek is szerintem ugyanaz a kategória, a 8+2 eleve stimmel. Lehet egy másik vagy egy rev2-es lapról nem váltottam volna.

Az élet kegyetlen .

(#64678) .zSoLTi. válasza lsc (#64677) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ha a 4,4 megy alapfesszel akkor nem is eröltettnèm helyedbe a 4,5-t..

(#64679) lsc válasza .zSoLTi. (#64678) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem is akarom, ennyi elég.

Az élet kegyetlen .

(#64680) Omli85 válasza lsc (#64677) üzenetére


Omli85
őstag

Én is azért váltottam mert elég jól sikerült váltanom, és killerrel még a 4.5 is necces volt intenzíven gyilkolva. Az már más kérdés, hogy a kockám nem a legjobb de a lap az hozta amit elvártam tőle. Váltani úgysem fogok mostanában ZEN még olyan messze van mint ide Kína és amúgy is megvárom, hogy teljesít. Ha cserélek is max egy kisebb étvágyú kockára amiből többet ki tudok sajtolni de egyelőre elég nekem ez is.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64681) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Na megtaláltam, hogy mi az a freki, illetve fesz amit mindenfèle nyúzással bír a lapom. 4,4ghz 1,368v (terhelèsnèl). Így mind az ibt very high, mind a prime small fft mehet vakulásig.

(#64682) Jester01 válasza .zSoLTi. (#64681) üzenetére


Jester01
veterán

Üdv a klubban. Nekem is ennyi kb. (1,3625V-ra van állítva de kicsit fölémegy)

Jester

(#64683) .zSoLTi. válasza Jester01 (#64682) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Igen az utolsó ibt körbe nekem is belenyalt 1,380-ba is. De legalább nincs throttling. Úgy èrzèkelem, hogy 1,4v a teteje amit ez a lap ennek a kockának ki tud adni problèma mentesen.

[ Szerkesztve ]

(#64684) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok! Keresnék AMD overdrive tuning profilokat fx 8320-hoz, ilyen 4,7 Ghz lenne a cél, úgy látom léteznek iylen profilok amiket csak be kell tölteni a progiba, de sajnos nem találtam neten ilyet. A hűtés közepes, kb fél kilós borda egy 12-es ventivel, közepesen szellőző házban.

Valaki tudna segíteni? Nagyon hálás lennék. Sziasztok

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#64685) benceman00 válasza freestailo (#64684) üzenetére


benceman00
tag

Ezzel az a baj, hogy nincs két egyforma proci. Mindegyiknek más fesz kell egy adott frekvenciához stb. stb...

Üdv, ASZPi

(#64686) freestailo válasza benceman00 (#64685) üzenetére


freestailo
őstag

najó de legalább egy közelítő értéket hogy mennyit adhatok neki amiből nem lesz baj, a másik hogy ha több profilt linkeltek 4,7 re vonatkozóan akkor többet ki tudok próbálni.

Amúgy tesztnek mivel érdemes terhelni? jó a prime95 vagy van valami jobb már?

(#64687) Create.


Create.
addikt

sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy az normális-e az fx6300-nál, hogy aida64 rendszerstabilitás közben az órajel leesik 1400-ra pedig elvileg terhelve van a proci ilyenkor. válaszokat előre is köszönöm.

(#64688) ViZion válasza freestailo (#64686) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglaló és itt a kereső a barátod...
Külső fájlból sztem nem tudod a profilt betölteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64689) freestailo válasza ViZion (#64688) üzenetére


freestailo
őstag

AMD overdrive-ban van lehetőség elmenteni a profilt és később betölteni, csak sehol nem találok. összefoglaló annyira nem érint, előre elkészített profilokat szeretnék kipróbálni. de köszi azért.

(#64690) Methionyl válasza freestailo (#64689) üzenetére


Methionyl
senior tag

CPU tuningot szoftveresen soha. Csak BIOS-ban

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64691) ViZion válasza freestailo (#64689) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor eddigre már gyanús lehet, h miért nem találsz profilokat... mert tuningra nem ezt használjuk, ahogy írták is.Szal. ha be szeretnéd állítani, akkor érint az összefoglaló. Vagy keresgélsz tovább.

Ha a bios beállítás nem megy, akkor tölts fel képeket és segítünk. Adatlapodat töltsd ki, mert így meg nem sokat tudunk segíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64692) Jester01 válasza Methionyl (#64690) üzenetére


Jester01
veterán

Például az én biosomban nem lehet az egyes p-state állapotokat külön-külön állítgatni, marad a szoftver. Persze van egy csomó minden amit meg csak a biosban lehet állítgatni. Szóval ennyire kategorikusan nem jelenteném ki.

Jester

(#64693) ViZion válasza Jester01 (#64692) üzenetére


ViZion
félisten

OK, de azért elég ritka, h valakit a köztes állapotok izgassanak, HPC módban is elvan. Tuningnál nem hoz többet, mint biosból, idle tudtam downclockolni kicsit, viszont utána minden állításra összerottyolt. Sleep után betöltéshez scriptelni kellett, és csak win SW, ami mondjuk linux használatból adódóan megint kiesős... Ez olyan, mint a turbo-t belőni valami extrémre: egy szűk réteget érdekel, megoldja, de átlag usernek tök felesleges.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64694) Jester01 válasza ViZion (#64693) üzenetére


Jester01
veterán

Azért egy vastag betűs "soha" szerintem kicsit túlzás. Persze, megoldottam. Nekem kellett állítgatni a köztes szintek feszültségén is, annak függvényében hogy az egyéb beállítások (LLC meg ilyesmi) mennyire piszkálták el őket különben fagyás van.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#64695) Plasticbomb válasza Jester01 (#64692) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szerintem nincs olyan BIOS vagy UEFI ahol pstateket tudsz állítani. Csak win alól adott programokkal, na az overdrive pont nem az. K10stat / amdmsrtweaker kaveri es godavari meg k15tk.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#64696) Omli85 válasza Create. (#64687) üzenetére


Omli85
őstag

Szia, ez bizony throttling. Vagy elmelegszik az alaplap vrm és elveszi a feszt vagy nincs kikapcsolva a biosban az APM. Hőfok értékeket is jó lenne látni illetve milyen hűtés stb.
Gyanúsan amúgy kevés oda a hűtés ha Aida így megmelegíti a dolgokat.

Jester01: Szoftveres tuning többnyire problémásabb és instabilabb mint a bios tuning. Ezért nem is ajánlja senki.

freestailo : Pont pár kommentel feljebb ecseteltem a kollegának, hogy a tuning nem ez a hűbelebalás két klikk és kész van jajdejó műfaj.. :) [link] nem véletlen az sem hogy itt a rutinosabbak közül szerintem 0 ujjamon megtudom számolni hányan használják az AMD overdrive-ot. És kérdések előtt ugyan már ha valakit érdekel egy bizonyos téma ne legyen rest elolvasni az összefoglalót, azután kérdezni. Ha a kérdésnél tartunk akkor meg kérdezzünk normálisan megfelelő technikai adatok megadásával.
Nem véletlenül van többnyire ignorálva a csak úgy bedobott kérdés, hogy "van egy xy procim x.xGHz-re szeretném húzni, hogy csináljam?".
Ha már segítséget vártok az ide járó tagoktól akkor tanuljatok már meg normálisan kérdezni akinek nem inge.. ;).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64697) freestailo válasza Omli85 (#64696) üzenetére


freestailo
őstag

Az overdriver-ot kábé arra akartam használni hogy leteszteljem mit megy a proc. Miután megvan, biosba beállitok mindent.

(#64698) Create. válasza Omli85 (#64696) üzenetére


Create.
addikt

Asrock 960gm-vgs3 alaplapban van hol találom ay APM-et? Egy xigmatek loki2 van most a procin rajta tegnap raktam bele, mert előtte 75fok is volt aidaval. egyébként max fordulaton 55fok kb, de már ott is jelentkezik ez a jelenség.

(#64699) Omli85 válasza freestailo (#64697) üzenetére


Omli85
őstag

Hát amennyiben nem zavar, hogy adott esetben szétfagy az egész és mehet a reset a gépnek lehet vele játszadozni kérdés megéri e :).

Kérdésedre visszatérve az alaplapod és hűtésed, tápegység típusát még mindig nem tudjuk így érdemben infót sem tudunk adni, hogy kb milyen értékekkel próbálkozz vagy, hogy egyáltalán érdemes e próbálkozni. ;)

(#64698) Create. : Ahogy nézem a 960GM-VGS3-n nincs vrm hűtés így a tuningot kb felejtsd is el vagy csak nagyon minimálisat bír elviselni a lap ha esetleg megfújatod a vrm környékét egy plusz ventivel. Amennyiben nincs tuning egyáltalán és úgy csinálja ezt a jelenséget, akkor próbáld meg kicsit alulfeszelni a procit Turbo off majd teszteld le így is droppol e. Amennyiben igen akkor sajnos lapot kellene cserélned mert kevés a lap a 6300 alá. Amennyiben nem droppol be akkor esetleg lehet tovább lépni és nagyon minimális lépésekben emelni az órajelet és megkeresni mi az a max amit elbír a lap.
Összeségében a legjobb lenne ha keresnél egy értelmesebb 970-es lapot amin van normális vrm hűtés aprón garisan elég jó áron szoktak azért lenni jó darabok, ha kicsit rákeresel a topicban tuti találsz pár típust amit nyugodtan használhatsz (Giga, Asus 970-es deszkák pl).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64700) .zSoLTi. válasza Create. (#64698) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Az a lap nem fx alá valò sajnos. Kevès neki mint intelbe a tunning potenciál.. :))

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.