Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64401) Pancsermeste válasza rovtiv3 (#64400) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nincs bizonyíték! ;)

Na jó, csak vicceltem ám!
Igazából 1,332V-al is elkocog 4,7GHz-en.
[link]

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#64402) rovtiv3 válasza Pancsermeste (#64401) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Pedig lehetne. IBT, Prime+HWinfo, ilyesmikre gondoltam.
De ha nincs, hát nincs. :F
Mert hogy a Cinebench nem igazán az.

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#64403) Pancsermeste válasza rovtiv3 (#64402) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Itt egy régi prime.
Ha gondolod, majd csinálok frisset is, HWinfo-val.

-= Pancsermeste® =-

(#64404) rovtiv3 válasza Pancsermeste (#64403) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ha jól látom, a Prime öt percet ment. Ha másfél órát leteker ezen a feszen, 4.7GHz-en, örökös és rendíthetetlen híved leszek, és természetesen ehelyt követlek meg a hitetlenségemért. :R

Már bocsánat...

(#64405) rovtiv3 válasza Pancsermeste (#64403) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Természetesen a Torture testen belül a Blendre gondoltam.

Már bocsánat...

(#64406) Pancsermeste válasza rovtiv3 (#64404) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hátööö... prime-ot soha nem szoktam a 6. teszt körnél tovább futtatni, mert értelmetlen. Már lassan két éve megy a gép ezzel a beállítással (1,332V + egy fesz lépcső = 1,344V a tuti stabilitás érdekében), és soha nem fagyott, nem indult újra, szóval én stabilnak tekintem.
Persze, azt nem állítom, hogy másfél óráig futna a Prime.... talán egyszer megnézem mondjuk fél óráig.
Szóval, ha prime, akkor vagy kiegyezünk fél órában, vagy maradjunk inkább IBT nagyon-high-nál, az nem fűt annyira. ;)

-= Pancsermeste® =-

(#64407) subaruwrc válasza rovtiv3 (#64386) üzenetére


subaruwrc
félisten

:)
előfordulhat az is hogy sok volt,csak a lap állította be neki mint VID.csökkenteni mondjuk nem próbáltam.

(#64408) subaruwrc válasza Pancsermeste (#64403) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez erős chipnek tűnik így,prime in place meddig küldi fel hőfokban? ;] vigyázat,az kemény terhelés.

a 9370-esemnek nem is tudom mi a VID-je :B

ui:itt kivételesen rögtön barátságos társaságba fut az ember :)) :C

(#64409) Pancsermeste válasza subaruwrc (#64408) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, nem tudom, miért, de nálam a small FFT fűtősebb kicsit.
Olyan 70/58 fokig melegítettem eddig, de akkor holnap próbálok egy hosszabb menetet.

Ó, hát az FX topic már csak ilyen.... bár sajnos egyre fogyatkozunk, eltűnt jó pár FX Guys...

-= Pancsermeste® =-

(#64410) subaruwrc válasza Pancsermeste (#64409) üzenetére


subaruwrc
félisten

hm,lehet hogy az amd-nek a small fft okoz nagyobb terhelést,vagyis az fűti jobban.

(#64411) paleinho


paleinho
senior tag

jobb ha nem is olvasom ezt a topicot, itt már mindenkinek szuperkockája van :O
vízzel/mora2/ nem tudok olyan hőfokot csinálni mint itt néhányan stock léghűtéssel :Y

(#64412) subaruwrc válasza paleinho (#64411) üzenetére


subaruwrc
félisten

megfelelő a kontakt a cpu kupakkal?
milyen pasztát használsz ?

(#64413) paleinho válasza subaruwrc (#64412) üzenetére


paleinho
senior tag

mx 4, , kontakt sztem ok, csak az én kockám szereti a tápot :K

(#64414) Lui76 válasza rovtiv3 (#64392) üzenetére


Lui76
őstag

Ez a cpu-nb fesz szinte alapon van ha jól látom ?
Azt csak akkor kell emelni ha a cpu nb frekit 2400-nál tovább akarjuk húzni , simán cpu húzáshoz maradhat alapon ?
- régi (phenom) beidegződésből annak is adtam 1,24V körül , de ha felesleges Wattok csak, akkor visszanézem mi volt alapból.

www.kezmuveskeramia.hu

(#64415) ViZion válasza paleinho (#64411) üzenetére


ViZion
félisten

Nyugi, veled vagyok... nekem is fűt meg droppol IBT alatt. Szerencsére IRL ez nem jelentkezik, semmi nincs, ami ennyire megküldené.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64416) rovtiv3 válasza Pancsermeste (#64406) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Rendben, béke. :R
Ha neked így megfelel és gond nélkül megy, akkor minden rendben. Azért szoktam egyébként Prime-al tesztelni, mert tapasztalataim szerint az összes elképzelhető tesztprogi közül a Prime fogja meg leginkább az FX-et. Például azért megy 1.404V-tal 4.7GHZ-en a procim, mert ~1.38V körül minden de minden stresszprogram vagy játék hiba nélkül képes lefutni, akár több órán keresztül is, de ezen a feszen Prime alatt negyed óra alatt elhasal.
(Ráadásul a barátnőm itthon dolgozik a gépen, néha videót vág, szerkeszt, és bizony azelőtt kétszer is kifagyott a gép munka közben, az instabil oc-m miatt. Na, akkor aztán úgy képes csikorgatni a fogait, hogy megrepednek az ablaküvegek, én pedig éveket öregszem közben...) :DDD

Már bocsánat...

(#64417) rovtiv3 válasza Lui76 (#64414) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ez érdekes, azt sem tudom, hogy másoknál általában mekkora értékre állítja a lap az NB-feszt. Nálam ~1.12V az alapfesz. Én is a Phenomos beidegződések miatt toltam fel 1.17V körülire, aztán idővel mindig visszavettem belőle kicsit, mert stabil volt. Most 1.14 körül tartok, és lehet, hogy menne lejjebb is, de ezen a pár századon már nem rugózok. :)

Már bocsánat...

(#64418) lee56 válasza Lui76 (#64414) üzenetére


lee56
őstag

1.24V az elég sok CPU-NB-nek, főleg ha nem nyúzol semmit ami memóriavezérlőt igénybe venné. FSB-s húzásnál lehet még hasznos, mert úgy a CPU-NB frekvencia is nő, igy lehet vele stabilizálni a tuningot, vagy ha sok RAM modulod van, és/vagy RAM-ot is tuningolsz. Nálam pl 2400-nál egy kicsit több is mert FSB-zek, de így is elég 1.2V körüli érték, és mióta külön a RAM-okra is adtam 1-2 század voltot, egy fagyásom se volt mostanában. Valahol azt olvastam, hogy hosszútávon 1.25-1.3V-nál magasabb nem is tesz jót neki.

rovtiv3 : Arrafelé lehet az alapfesz, nekem azt hiszem 1.15-16V, de lehet ez is eltérő CPU-nként mint annak az alapfeszültsége.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#64419) Logan83 válasza zozó72 (#64365) üzenetére


Logan83
csendes tag

Szia!
Miért nem próbálsz meg egy Phenom II X4-et "kispénzé". Azzal sem leszel hátrébb mint a hőn áhított Fx4xxx-el.
Szerintem. És ha megjön a Zen, akkor ahogy írták, lesz jóárusított komolyabb FX lap,komolyabb Procival.

Szerintem.......

(#64420) Pancsermeste válasza rovtiv3 (#64416) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, már több, mint másfél éve így megy a gép, és beton stabil.

Nos, kicsit kínoztam a Prime-al. 2x nekifutottam a 4,7GHz/1,332V-al, de a fél óra nem lett meg, a 25-28. percben leállt egy mag. (tehát jogos volt a meglátásod, hogy ami 5 percig fut, az nem biztos, hogy fél óráig is...)
Viszont nem is így használom, hanem 1,344V-al a biztonság kedvéért.
Így már lefutott a fél óra Prime. Tovább tényleg nem kínzom, mert már 70 fok fölé ment a socket szenzor szerint. Semmi más nem izzasztja meg ennyire.
Elnézést, nem túl áttekinthető, de csak HD Ready monitorom van.

Aztán futtattam egy IBT-t is, ez már light-osabb a Prime-hoz képest, mert minden kör után kis szusszanásnyi időkhöz jut, amikor picit visszahűl.

-= Pancsermeste® =-

(#64421) rovtiv3 válasza Pancsermeste (#64420) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Őszintén szólva drukkoltam, hogy lefusson, de ha az 1.344V stabil, akkor is kijár az elismerés, sőt 1.4V alatt is mindenképpen. :C

Már bocsánat...

(#64422) Pancsermeste válasza rovtiv3 (#64421) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Azért képzelheted, mikor már kezdtem a PrintScreen billentyűt keresgélni, akkor elhasal... hát nem esett túl jól. :N

-= Pancsermeste® =-

(#64423) whYz válasza whYz (#64383) üzenetére


whYz
addikt

Na ugy tunik tenyleg a paszta volt tul sok, vagy rosszul volt felrakva, franc tudja.

Szetszedtem az egeszet es ujrapasztaztam ezust CM pasztaval es igy 4.2Ghz - 1.312V-on 15 fokkal huvosebb lett a proci prime alatt(raadasul nem is megy maxon a venti). 43 fokosak a magok es a kupak 50. Ez azert nem semmi. :D

(#64424) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!
Egy Cooler Master Hyper 212 Evo-nak kb hány fokosra kellene hűtenie egy Amd Fx 8350-et(4Ghz) úgy hogy levettem az alap feszt 1.35-ről 1.285-re?
Terhelés alatt 56-59 fokos (kivéve Far Cry 3 ,az valamiért jobban fűt 60 feletti).
Köszi!

(#64425) .zSoLTi. válasza Shaza (#64424) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Sokallom. Nekem 4,5ghz 1,4v magasságába sincs ilyen meleg.

(#64426) Shaza


Shaza
senior tag

Mit javasoltok?Pasztázzam újra?

(#64427) Shaza válasza .zSoLTi. (#64425) üzenetére


Shaza
senior tag

Raktál a bordára plusz ventit?

[ Szerkesztve ]

(#64428) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

FX 6300 4.5 Ghz, 1.325v
IBT High alatt 64C-ig melegedett.Ez jó?Vagy vegyem lejjebb a feszt?
:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#64429) pipo112 válasza whYz (#64423) üzenetére


pipo112
senior tag

Szép munka valszeg sz@rul volt fent a hűtő és nem feküdt fel rendesen ,egy újra pasztázás Max 3-4fokot hoz ha előzőleg sok is volt alata akkor is.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#64430) pipo112 válasza laceb (#64428) üzenetére


pipo112
senior tag

A pure rock tól elfogadható ,de ha engedi lejebb a feszt akkor viheted lejebb . Bár én egy kicsit magaslom a hőfokot de gyanítom Ennyire képes a Cooler.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#64431) .zSoLTi. válasza Shaza (#64427) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ha a 212evo- ra gondolsz akkor nem. Vrm bordákra igen.

(#64432) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Asrock fatal1ty 990fx killer lapról vélemény?

Az élet kegyetlen .

(#64433) .zSoLTi. válasza lsc (#64432) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Most jött ki a giga990fx gaming, nèz rá arra inkább. Asrock felejtős sztem..

[ Szerkesztve ]

(#64434) pipo112 válasza lsc (#64432) üzenetére


pipo112
senior tag

Azárához képest egy rakat sz@r

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#64435) Shaza


Shaza
senior tag

Tudna valaki segíteni vagy tanácsot adni a fenti kérdésemre? :F

(#64436) Methionyl válasza Shaza (#64435) üzenetére


Methionyl
senior tag

Gondolom bios-ba APM OFF, Turbo OFF, és 4Ghz-ra belőve ezzel a fesszel ilyeneket csinál? Nem kéne neki..
pasztázd újra szerintem

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64437) lsc válasza pipo112 (#64434) üzenetére


lsc
nagyúr

Kicsit bővebben, mindkettőtöknek.

#64433) .zSoLTi. : Majd 25e-et nem ér meg nekem a csere.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#64438) pipo112 válasza lsc (#64437) üzenetére


pipo112
senior tag

sajnos a vrm hűtés ezen is gyenge nem a legjobb plusz az llc is elég hitvány
akkor inkább ezt válaszd ez nagyon jo kis lap[link]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#64439) Shaza


Shaza
senior tag

BIOS frissítés (2014-es van most) segíthet a proci hőmérsékletének a csökkenéséhez vagy semmi köze hozzá?

(#64440) Methionyl válasza Shaza (#64439) üzenetére


Methionyl
senior tag

Semmi köze. Ám ha megéri a bios frissítés akkor csináld. (itt értem azt, hogy ha a frissebb BIOS-t stabilabbnak írják akkor csináld, ám óvatosan.)

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64441) Omli85 válasza lsc (#64437) üzenetére


Omli85
őstag

Volt killerem kb félévig nyúztam is de mint ahogy említették, vrm meg nb borda kb mintha nem is lenne ha OC-t is tervezel egy kicsit is éhesebb kockával felejtős mert a gyári bordával a vrm hűtése lehetetlen 1.400+ felett.
A beállított feszeket elég szépen droppolja szóval kísérletezgetni kell az offset értékkel, hogy ne droppoljon akkorát terhelésen. Amennyiben nem nagyon akarsz tuningolászni abban az esetben nem mondanám rossz lapnak és igazából az FX 8xxx szériával amolyan kellemes 4.3 körüli OC értéket relatíve stabilan ki lehet belőle hozni. Mindenesetre árkategóriájához képest én is csalódtam kicsit a lapban többet vártam.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64442) lsc válasza Omli85 (#64441) üzenetére


lsc
nagyúr

OK köszi, akkor mást nézek. Nagy tuningot nem akarok, ebben a gigában is megy alapfeszen 4300-at, csak a via cuccokkal /hangkártya, usb3/ nyűglődök.

Az élet kegyetlen .

(#64443) Habugi válasza pipo112 (#64434) üzenetére


Habugi
addikt

Mi a problémád azzal a lappal? :F

A Sabernél olcsóbb, egy áron fut az UD5-ösökkel..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64444) pipo112 válasza Habugi (#64443) üzenetére


pipo112
senior tag

:F a killerrel

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#64445) .zSoLTi. válasza pipo112 (#64444) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Benne van a nevèbe 'killer' :))

(#64446) Naradicsom


Naradicsom
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy asus sabertooth 990fx r2.0 alaplapra egy amd fx 9590 et és 2 napig kugya baja se volt, most meg nem csak játék de win alat is beál a kép lefagy az miért lehet cooler master rs-520 w 80+ os a hűtés meg cooler master hyper tx3.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#64447) belaazallat válasza lsc (#64442) üzenetére


belaazallat
addikt

Nálam, a Rev 2-es giga UD3P rendben működik. Win10 64 bit. 4500MHz 1,416V-on megy benne a 8350.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#64448) lsc válasza belaazallat (#64447) üzenetére


lsc
nagyúr

Csak azon a hangcsip már realtek.

Az élet kegyetlen .

(#64449) Omli85 válasza Naradicsom (#64446) üzenetére


Omli85
őstag

A CM TX3 szerintem kevés az fx 9590 hűtésére, ha intenzíven gyilkolva van sanszos, hogy elmelegszik.
Adatlapod nincs kitöltve milyen vga van a CPU mellett mert ha valami combosabb darab akkor könnyen lehet, hogy a táp is besokal tekintve, hogy a CPU is tud zabálni ha még valami éhesebb vga van mellette könnyen lehet, hogy határértéken dolgozik a táp.

(#64448) lsc : Ismerősöm pont a via hangkártya nyűgei és az usb miatt váltott nemrég ilyen lapról egy Asus M5A99FX PRO R2.0-ra elég korrekt kis deszka és el lehet csípni elég baráti áron is.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64450) belaazallat válasza lsc (#64448) üzenetére


belaazallat
addikt

Oké! Csak cserélni szeretnéd a lapod, gondoltam ez is egy alternatíva(rev2 UD3P).

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.