Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65601) Cseneles válasza Cseneles (#65600) üzenetére


Cseneles
őstag

Megoldódott :C :C Ekkora egy szívást... :W :W a 20+4 tűs csati 1mm-t fel volt emelkedve a jobb szélén...ez okozta a galibát :))

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#65602) Bratilla95 válasza Cseneles (#65600) üzenetére


Bratilla95
tag

Windowsban nézd meg az energiagazdálkodási beállításokat, tedd át teljesítmény centrikusra.

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#65603) dethroner válasza ViZion (#65589) üzenetére


dethroner
veterán

Ramot belőttem a gyári 9-9-9-24 re. Manuálban van most a fesz, ott fixen belőttem 1,5V-ra, így ad neki 1,466-1,484 között. Command rate mi legyen? Azt hiszem az adataimban szereplő ramoknál mintha 2T lenne a gyártói leírásban. Maradjon auto-n, vagy arra rakjam amit ír? HT link 2000.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65604) rovtiv3 válasza dethroner (#65587) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

A CPU Current Capability-t, illetve az NB Current Capability-t visszavetted 100%-ra?
Ha nem, hangsúlyozottan próbáld meg. 120% fölött nálam is produkált random fagyásokat alacsony terhelés mellett. Egy próbát mindenképpen megér.
A Command Rate lehet 1T, ugyanakkor a RAM időzítéseket kezdetben 10,10,10,27-tel próbáld meg. Aztán meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#65605) dethroner válasza rovtiv3 (#65604) üzenetére


dethroner
veterán

Visszavettem 100%-ra azokat.
Közben azt hiszem találtam stabil beállítást 1,284volt alatt. Most megpróbálom 4,3-hoz mi kell neki.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65606) rovtiv3 válasza dethroner (#65605) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Oké. Tehát a Capability-k 100%-on, a Command Rate 1T, a RAM időzítések 10,10,10,27-en.
Így tesztelj.
"Közben azt hiszem találtam stabil beállítást..." Az kevés, hogy azt hiszed. IBT-t, fél óra Prime-ot rá.
Megkérdezhetem, hogy a CPU NB fesz miért van 1.2V felett? Te állítottad be, vagy a lap?

Már bocsánat...

(#65607) dethroner válasza rovtiv3 (#65606) üzenetére


dethroner
veterán

Én állítottam be, mert a lap 1,4V-ot ad neki auto-n.
A 4,2GHz 1,284V, a 4,3GHz 1,308-1,320 között IBT 10 kör alatt stabil.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65608) dethroner válasza dethroner (#65607) üzenetére


dethroner
veterán

4,4GHz 1,344-1,356V.
Azt tapasztalom hogy 100MHz emeléshez 0,036 volt emelés szükséges.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65609) Johni5


Johni5
őstag

Érdekes BIOS alap beállítások vannak egyes lapokban.Alapból van amelyik valóban annyit ad neki.
Én 2600/2600 ban használom a procimat 2400-as RAM freki mellett.2400-as NB-re már adja is az 1.4V-ot.Itt még a proci elketyeg 1.25-on is,ha a ram freki nincs 2000 felett.Most 2600-on 2400-as memó mellett már 1.3v alatt eldobja az aerót.

[ Szerkesztve ]

(#65610) rovtiv3 válasza dethroner (#65607) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

A CPU NB feszt? 1.4V-ra? (Nem összekeverendő a CPU voltage-el.)
Tehát a CPU NB- ről beszélünk.
Elnézést, de el nem tudom képzelni, hogy bármely lap ekkora feszt ad neki. :B

Már bocsánat...

(#65611) dethroner válasza rovtiv3 (#65610) üzenetére


dethroner
veterán

Márpedig annyit ad neki. CPU/NB 1,4V ha auto-n van.
Mára befejezem, és örülök a 4,4GHz-nek. Majd holnap felrakok képeket a bios-ról, és ha van valami javítani, piszkálni való még, abban szívesen várom a segítségetek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65612) Johni5 válasza rovtiv3 (#65610) üzenetére


Johni5
őstag

Annyi az igen.Egyről beszélünk.

(#65613) Pancsermeste válasza rovtiv3 (#65610) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Bizony! Minimális CPU-NB tuningra (pl.:2400MHz) auto módban felrakja 1,4V-ra.
Ezért manuálisan van belőve 1,2V körüli értékre.

-= Pancsermeste® =-

(#65614) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv!
Lecseréltem a sokat által kedvelt Asrock 970 extreme4 lapot egy Asus m5a99x r2 evora. Annyi kérdésem lenne, hogy az normális, hogy az egyik led folyamatosan világít zölden, még kikapcsolt állapotban is? :D

(#65615) .zSoLTi. válasza Pancsermeste (#65613) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ezt eddig nem is figyeltem. :Y Én is levettem 1,175v-ra és eddig úgy nézki maradt stabil.

(#65616) Taifa Díaz válasza krisz4b70 (#65614) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Igen, normális.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#65617) krisz4b70 válasza Taifa Díaz (#65616) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Okkés, köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#65618) csabika0001


csabika0001
senior tag

Megéri cserélni egy 990FXA-UD3 1.0 át egy M5A99X EVO R2.0-re cserélni?

(#65619) .zSoLTi. válasza csabika0001 (#65618) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Èn 990xa-ud3 rev3-ról váltottam, nem bántam meg. Az enyèm borzasztó throttlingos volt, ezzel a lappal sokkal jobban be lehet lőni. Kisebb fesszel megy 4,5ghz-t.

(#65620) rovtiv3 válasza Johni5 (#65609) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Tisztelt tettestársam!
Az általad bemutatott CPU-Z értékek számomra a misztikum határait súrolják. Egy FX 1.328V-on, 4.7GHz felett?
Kérlek, ha nem túl nagy gond, eressz rá egy óra Prime Blendet. Természetesen szükségtelen a screenshot, elhiszem, hogy lefutott. Ugyanakkor szerintem úgy lenne teljes a kép, ha leírnád, hogy Full Load-ban mekkora feszt kap a proci.
Maximális topictársi tisztelettel, előre is köszönöm! :R

Már bocsánat...

(#65621) ViZion válasza rovtiv3 (#65620) üzenetére


ViZion
félisten

Van, amikor lefut -pl. nálam sem dobja el sokszor- de láthatóan visszaveszi pillanatokra a frekit, h hűtse magát. OK, vannak ilyen golden sample chipek, de nah, dúúúva akkor is! :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65622) rovtiv3 válasza ViZion (#65621) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Mester, ez mit jelent:
"Van, amikor lefut -pl. nálam sem dobja el sokszor..." Kevésszer meg igen?
Nálam a Prime soha, még pillanatokra sem veszi vissza a frekit. Jónéhányszor teszteltem, néha a feladatkezelőt megnyitva, órákon keresztül egyenes vonal, 100%.

Már bocsánat...

(#65623) dethroner


dethroner
veterán

Mindjárt dobok pár bios képet, légyszi lessetek rá. Most hogy belőttem a 4,4GHz-et, azt szeretném hogy ez minél kisebb beállításokkal fusson, szóval várom majd a javaslatokat, hogy miből érdemes és lehet visszavenni ahhoz hogy minél kevésbé terhelje a hardvereket.
De előtte azt még hozzátenném, hogy ez a feszültség emelgetős tuning milyen szemét dolog már :F
Amikor még nem emeltem feszültséget, alaphelyzetben elfutott 7x szorzón 0,8V-on. Most hogy kapott plusz feszt, offset alatt is 1,032V kell a 7x szorzóhoz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65624) ViZion válasza rovtiv3 (#65622) üzenetére


ViZion
félisten

Volt már worker stop üzenet, olyankor hegesztettem még rajta. Nálam egy-egy magot egy pillanatra lejjebb is vett. Hogy Prime (ha emlékem nem csal, ezzel csinálta, IBT-vel nem) a baj, vagy más esetleg amit telepítettem, azt nem tudom. IBT-t szeretem, azért ott hamar kiderül, ha nem stabil, fűteni is fűt rendesen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65625) rovtiv3 válasza dethroner (#65623) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Szerintem első körben a CPU NB-feszt 1.212-ről visszavehetnéd 1.17 környékére.
Később a proci 200MHz-es alapórajelével is érdemes játszani. De csak később. Egyelőre legyen egy beállításod, ami stabil.
:C

Már bocsánat...

(#65626) rovtiv3 válasza ViZion (#65624) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Mesterem!
Másfél éve próbálok kampányolni ezen a fórumon, hogy tapasztalataim szerint az IBT, mint stabilitásteszt kevés. Az én kockám adott órajel és feszültség mellett órákig képes az IBT-n hiba nélkül elfutni, hiába 70 fokos a proci. Egy Prime Blend pedig negyed óra alatt letérdelteti ugyanezekkel a beállításokkal 65 fokon.
Olvasgatok itt mindenféle gyönyörű stabil feszültségértékeket, IBT-vel tesztelve. De ha tétován rákérdezek, hogy a Prime Blend lefutott-e legalább egy órát, ritkán kapok érdemi választ.
Ezért volt az előző kérdésem Johni5 fórumtárshoz is.
Béke. Nyilván. :R

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#65627) rambustibi válasza rovtiv3 (#65626) üzenetére


rambustibi
őstag

Érdemes a Black Hole-t is lefuttatni :)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#65628) pipo112 válasza rovtiv3 (#65626) üzenetére


pipo112
senior tag

én annak idején futtattam prime-ot nem kevésszer lefutott szépen ibt-ben meg elhasalt és a prime meg futhatott orákon át :D szvsz némi kis anomália amúgy meg mind kettő jó progi tesztelésre csak ibt kevésbé idő és ram igényes míg a prime igen memoria érzékeny :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#65629) dethroner válasza rovtiv3 (#65625) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, visszaveszem. De azért meglesnétek és ha van valami, ami feleslegesen túl magas, vagy más értéken jobb/stabilabb, örülnék ha megosztanátok velem. A bios az elég rejtélyes terület nekem :)

szerk.
Valami gáz van a ph-val, nem enged képet feltölteni. Azt mondja a jpg formátumra hogy nem kép :U

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65630) Pancsermeste válasza rovtiv3 (#65626) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Csatlakozom! Prime nálam is alkalmasabb stabilitás tesztre, és jobban is fűt, mint IBT. Ettől függetlenül Prime-al se nyúzom fél óránál tovább.
Régebben többen írták, hogy hibázik a "stabil" beállításuk Prime alatt, amire az volt a reakció, hogy hanyagoljuk a Prime-ot.... szóval az itt sokaknál nem népszerű tesztprogram.

-= Pancsermeste® =-

(#65631) dethroner


dethroner
veterán

áá :W Mi a francot kell csinálni hogy a biosban mentett képeket feltegye? BMP formátumról átraktam jpg-re nem megy fel, átrakom png-re, nem megy fel. Aztán kipróbálom hogy a netről letöltött bios jpg képek mennek-e és gond nélkül felrakja, és bármi más képet ami a gépemen van. Ti hogy a picsába tesztek fel bios print screen képet? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65632) rovtiv3 válasza pipo112 (#65628) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Igazad lehet. Sok függ attól, hogy mitől hal be a proci. Alacsonyabb órajelen és feszen a szivárgási áram is alacsonyabb. Következésképp az a progi fogja jobban megfingatni, amelyik jobban fűt (IBT). Viszont a Blend mind az IMC-t, mind pedig a magokat egyaránt tekeri. Ezért el tudom képzelni, hogy a hűtési határ közelében jobban megterheli a CPU-t, minek következtében több fesz kell neki (a szivárgási áram ellensúlyozására), minek övetkeztében mégjobban fűt. Itt mindenkinek az adott optimumot kell megtalálnia. Az ém procim 4.8GHz-en, 1.45V-on 67 fokon már hibázik, alatta nem. 1.64V-on 69-70 fokon hibázik, de egyiket sem tudom kihűteni Prime alatt.
Viszont az IBT-t 75 fokon is végigtekeri.

Már bocsánat...

(#65633) rovtiv3 válasza dethroner (#65631) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Néhány napja tettél már fel BIOS-képeket...

Már bocsánat...

(#65634) dethroner válasza rovtiv3 (#65633) üzenetére


dethroner
veterán

Azok már nem érvényesek, meg már le is szedtem azóta :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65635) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv! Ha későbbiekben szeretnék venni egy erősebb vga-t pl. egy gtx 970-et melyik proci alkalmasabb mellé, a 6300 vagy 8120? Tuning nélkül esetleg minimális tuninggal.

Meg lehet, hogy egy béna kérdés, de lehet valameddig húzni a procit anélkül hogy nőne a fogyasztás, pl. hogy csak az órajelet emelem, feszt nem? Vagy ez hogy működik? :D

Eddig nem volt szükségem semmilyen tuningra mert a gépem mindenben megállta alapon is a helyét, de most hogy kezd eljárni felette az idő jó lenne egy kis plusz. Szóval bocsi a hülye kérdésért. lehet még lesz pár. :D

(#65636) fasterware válasza krisz4b70 (#65635) üzenetére


fasterware
aktív tag

Szerintem inkább a 6300, mert újabb modell, de édeskevés lesz ha tényleg gtx 970 a kiszemelt. Inkább 8320E ha jó ár/érték arányt tartod szem előtt, felhúzod 4,5 GHz - re vagy tovább és máris jobban érzi magát a gtx 970 :) .

Az alaplapod jó, de ha a tápod ctg-500, akkor azt is érdemes lenne cserélned.

[ Szerkesztve ]

(#65637) dethroner


dethroner
veterán

Nos, itt vannak a bios képek. Minden jó most, de az lenne a kérdésem, van-e olyan amin érdemes finomítani, csökkenteni?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65638) krisz4b70 válasza fasterware (#65636) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Akkor majd egy proci csere is lesz, bár nem mostanában terveztem azért.

Viszont segítség! Ezt mért csinálhatja a proci?

Elinditom a cache stress-t és pár mp múlva hiba. :F

[ Szerkesztve ]

(#65639) szivacs1987 válasza dethroner (#65637) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Jónak néznek ki.

Korábbi észrevételed:
A 7-es szorzóhoz azért van magasabb feszültséged, mert a fezsültséget offsettel módosítottad, ugye ilyenkor az alap feszt "módosítod" (így is kell).
Így van 1400MHz-hez 1,0xx V-od.
Ez feleslegesen sok fesz ehhez a sebességhez.
De semmi gond lehet ezen picit segíteni, csak ez már a következő lépés a tuningban.

Ugye van a CPU Bus frequency, eddig ezt nem módosítottad, és kezdésnek nem is ajánlott, mivel ettől sok minden egyéb is függ (HT, NB, mem, stb).

A mostani beállításodat is be lehet állítani ennek módosításával.
Amit állítanod kell, ilyen sorrendben:
cpu ratio: 18,5
mem: 1333MHz-re
nb,ht: 2000-re
Ha ezek megvannak, akkor ha CPU Bus frequency-t 240-re állítod, akkor lesz
cpu : 4440MHz (Figyelj, ez több, mint 4400, tehát lehet kell neki plusz fesz!)
mem: 1600MHz
nb,ht: 2400

De akkor ennek mi is a lényege?
Az, hogy a cpu sebesség így jön ki: CPU Bus frequency*cpu ratio, tehát 7-es szorzón már lesz 7*240=1680MHz-ed az 1400 helyett (+20% sebesség). Igaz, ehhez még mindig sok az 1,0xx V, de valamennyi teljesítményt hoztunk. És ez igaz a többi sebességre is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#65640) ViZion válasza dethroner (#65637) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
CPU/NB és a HT link sokat nem oszt, sztem 2400 maradhat, ha nem stabil, akkor 2200 vagy 2000 mellett teszteld. CPU és CPU/NB Current cap. mehet feljebb, az nem azt jelenti, hogy ki is használja, hanem ott a lehetőség, ha kellene a tuning miatt. Megpróbáltad 23-as szorzón? Vagy oda kevés a fesz?

krisz4b70: nem nagyon tesztelünk Aida-val, ha IBT-t bírja és a flash játékokat, akkor nagy baj nem lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65641) krisz4b70 válasza ViZion (#65640) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Értem akkor megpróbálom IBT-t.

(#65642) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

:(

Lehet azért nem jó mert alaplapon minden alapbeállításon van? Vagy a proci kezdi megadni magát?
Hűtés az nem hiszem, hogy gond kéne legyen.

(#65643) ViZion válasza krisz4b70 (#65642) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalót olvasd el. Alapon nem jó, akkor sem, ha nem tuningolod, kicsit piszkálni kell. Elrontani nem nagyon lehet, főleg, ha tudod hűteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65644) krisz4b70 válasza ViZion (#65643) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Megcsináltam mindent a leírásod alapján, kivéve ram beállítást azt nem teljesen értem így auton hagytam :B
Meg nekem 2 különböző ram van a gépben így nem tudom, hogy kéne beállítani.
Viszont most a gép folyamatosan 4,5 ghz-en megy, ez normális? nem kéne visszaessen terheletlenül? :D

Meg kicsit vissza kéne venni belőle mert pillanatok alatt felment 70 fok fölé, pedig mugen 4 van a procin.
Ezt hol lehet?:D

[ Szerkesztve ]

(#65645) krisz4b70 válasza krisz4b70 (#65644) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Közbe már megvan, visszavettem 3,4 ghz-re de most random kékhalálozik a gép :/

(#65646) ViZion válasza krisz4b70 (#65645) üzenetére


ViZion
félisten

bios képeket rakj fel, gyorsabb lesz. Szerintem valami energiagazdálkodási dolgot kikapcsoltál, vagy a win van teljesítménycentrikusra állítva.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65647) csabika0001


csabika0001
senior tag

Tuning szempontjából van különbség az alábbi két lap között?
Olyasmire gondolok VRM , BIOS, hűtés. Nem tervezek crossfire-t és sli-t építeni szóval így a kisebbik is jó lehet.
Mennyivel rosszabb a M5A97 -es?

ASUS M5A99X EVO R2.0 és M5A97 EVO R2.0

[ Szerkesztve ]

(#65648) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Lenne egy nagy kérdésem. Nincs valakinek használaton kívül valamilyen AM3+os procija? Az alaplapomon a CPU led folyamatosan világít és meg kéne nézni, hogy az vagy a lap a ludas.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#65649) dethroner válasza szivacs1987 (#65639) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi az észrevételeket.
Azt nem tudom hogy a plusz 40MHz-hez a procinak kellene-e újabb fesz emelés, nem próbálkozom azonban mégsem az ajánlott finomhangolással, és el meg is indoklom miért. Ugye jól sejtem hogy a bios beállításokat el tudom menteni profilokba és utána a profilok között váltogatni?
Ha ezt a 4,4gigát tudja hozni ezzel a beállítással, és bárhogy birkózok nem tudok könnyíteni az értékeken, ha nem tudok fogyasztást csökkentei alap órajelen sem, akkor az nem megoldás a számomra hogy 7x szorzón plusz 280MHz-en megy. Inkább más dolgon töröm a fejem ;] Ha már ennyire benne vagyok a fesz állítgatásban, ki akarom kisérletezni hogy a gyári 3,2/3,5 órajelhez milyen minimális beállítások szükségesek, és ha ezek megvannak, akkor jöhet az hogy megtudjam mire elég ha fixálom 7x szorzón, a lehető legkisebb feszen. Simán el tudom képzelni hogy netezni, torrentet futtatni az 1400MHz is elegendő. Talán még le is lehet kapcsolgatni pár magot és akkor még kisebb a fogyasztás és hő :) És akkor csak egy restart kell, és pár gombnyomással tudok játékhoz maximum teljesítmény kihozni, vagy csak épp hogy röcögős csendes netezős gépet csinálni.
Szóval köszi a tanácsokat, de másik utat választok ;)

(#65640) ViZion Nem próbáltam magasabb szorzón, de 100% hogy kell neki plusz fesz, minden megemelt 100MHz pontosan 0,036V emelést kért, különben a teszt során hibázott. Gondolom a 4,4->4,5-re emelés sem volna kivétel ez alól. Egyenlőre magasabb órajelre nem török, mégsem nézem meg mi a vége a procinak, már ez a fesz is eléggé magasra viszi a hőt a IBT során.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#65650) ViZion válasza dethroner (#65649) üzenetére


ViZion
félisten

OK, szal veszel egy BMW-t, rakatsz bele egy Suzuki motort és LPG-t. :U
Szerintem végeztünk is ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.