Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) Tomko78 válasza Debilon (#64299) üzenetére


Tomko78
őstag

Ha játékra kell akkor szerintem minimum FX-6300 cput vegyél

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#64302) Debilon válasza Tomko78 (#64301) üzenetére


Debilon
addikt

igen, játék lenne, de igazából csak pár cím, azok is főleg szimulátorok Assetto, rF2, Raceroom, mással nem nagyon játszom, igazából a felbontás miatt gondoltam a 4300-asra

DudeHUN köszi

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#64303) Tomko78 válasza Debilon (#64302) üzenetére


Tomko78
őstag

De mondjuk én most nagyon elgondolkodnék egy 95 W tdps FX-8300 cpun , az sose baj ha erős a cpu :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#64304) DudeHUN válasza Debilon (#64302) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ha a pénz nem számít szerintem is a 6300 a sweet spot. A lapod is elég kell legyen egy beállított 6300-hoz. De nagyobbat nem tennék bele.
De hűtéstől is függ persze. Főleg a procin lévőn.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#64305) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok nekem egy fx 6300 van egy asrock 970 extreme lapban 4,3 ghzen használom olyan 1,3 volt környékén szerintetek menjek még feljebb a játék közbeni max hőfokom eddig 55-56 volt félek a táp nem birná egy 500 wattos cheiftech gpa 500 van vagy valami ilyesmi egy 500 as vinyó sata 2 es és egy devil hd 7870 ami gyárilag huzott meg két ház venti és két venti a proci bordán!! Sztetek birná a 4,4 et?? Cinebenchben r15 ös verzioban most 507 pontot kapok nem tudom a lapom birná e ja meg még annyi hogy van egy kis venti az egyik alaplapi bordán is ami közvetlen a proci alatt van arra is tettem probálom hűteni hátha jelent valamit! :)

(#64306) Tomko78 válasza rantotthusi (#64305) üzenetére


Tomko78
őstag

Inkább a hűtő lesz a gyenge láncszem , ha most game alatt 55 fok nyáron lesz 65 az meg már kicsit sok :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#64307) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok!

Következő problémám lenne.

Cod AW multival játszom és optimum grafikán tele vagyok mikro laggal. Nagyon le kell butítanom, hogy effekteknél ne lagoljon és ne lőjenek le.

A konfig a nevem alatt. proci stabilan megy 4,5 ghz-n se trottling, se se semmi, ibt összes teszt simán megy rajta, de alap bioson is ez a helyzet.

Én a vga-t gyanúsítom. Mivel álljak neki monitorozni? Milyen programokat használjak és mira figyeljek oda?

gpu sensor logból annyi kiderült, hogy a memória max. frekin megy, a gpu viszont soha....

Segítséget előre is köszi...

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#64308) Tomko78 válasza Leon77 (#64307) üzenetére


Tomko78
őstag

Ez inkább vga gond , lehet a r9 380 topikban jobban értenek hozzá , 2 Gb a vgad ? mert akkor lehet az is kifút a vgaramból a kártya

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#64309) Leon77 válasza Tomko78 (#64308) üzenetére


Leon77
őstag

4 gb

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#64310) Tomko78 válasza Leon77 (#64309) üzenetére


Tomko78
őstag

Cod AW sok minden lehet net , szerver , kevés játékos , lehet a gépednek semmi baja csak maga a game a hibás , lásd Cod BO III egyik map tökéletes másik mapon ugyan azon emberek ugyan azon map és hegylakó lesz mind nem lehet lelőni őket :) Cod ma már nem a selymes futásról híres sajna :(((

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#64311) Leon77 válasza Tomko78 (#64310) üzenetére


Leon77
őstag

Sajna ez azért nem igaz, mert visszabutított grafikával tökéletesen simán megy minden.... illetve igaz, mert van néha szerver lag, de nálam ez nem olyan, tipikusan az effektek előtti pillanatok, lövés, késelés (amikor vér fröccsen).

Úgy gondolom, hogy az ilyesmihez elég drága volt a kártya... már, ha az a hibás, ezért kértem monitorozási tanácsokat, mert én annyira nem értem még....

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#64312) Tomko78 válasza Leon77 (#64311) üzenetére


Tomko78
őstag

De a vga topikban szerintem több sikerrel fogsz járni mint itt , mert nekem a FX-6300 se volt gond , sőt mikor még a GTX-570 megvolt azzal is elfutott ésszerű beállítás mellet :) úgy hogy szerintem nem cpuval lesz a gond

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#64313) ptgmaster


ptgmaster
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy R9 380 mellé elég egy FX-6300-as proci? Nem akarok semmi tuninggal bűvészkedni. :)
Jelenleg Phenom II X4 965 és 8 GB RAM van a gépben.
Alaplap: [link]

Ami ami, az az!

(#64314) belaazallat válasza ptgmaster (#64313) üzenetére


belaazallat
addikt

Alap órajelen kevéske lesz a 6300. Az alaplapod nem való FX procihoz, még alaporajelen is necces a hűtetlen vrm miatt.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#64315) Omli85 válasza Leon77 (#64311) üzenetére


Omli85
őstag

Más újabb játékkal próbáltad, hogy ott is jelentkezik e a hiba ? Driver frissítés stb ?

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64316) Methionyl válasza belaazallat (#64314) üzenetére


Methionyl
senior tag

Annyira eltudok ilyenkor mosolyodni mikor a lapon "support 8-core cpu" aztán ránézek a 3 fázisos vrm-re..vicc

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64317) belaazallat válasza Methionyl (#64316) üzenetére


belaazallat
addikt

Igen! De ha belegondolsz, hogy te lennél az a naiv vásárló, aki meglátván hogy kompatibilis az alaplapod az új procival, majd közlik veled, hogy mégse, nem a mosolygás ami elérne! :(

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#64318) ptgmaster


ptgmaster
tag

Akkor kuka a lap és proci és vegyek egy újat FX 8300-mal? :)

Ami ami, az az!

(#64319) Methionyl válasza ptgmaster (#64318) üzenetére


Methionyl
senior tag

Mennyi a keret, amit rá szánnál(cpu+lap)?
Illetve az adatlapodat is töltsd ki kérlek, tápot se tudjuk, hogy milyen

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64320) ptgmaster válasza Methionyl (#64319) üzenetére


ptgmaster
tag

Olyan 50-60k körül szánnék rá.

Ami ami, az az!

(#64321) Methionyl válasza ptgmaster (#64320) üzenetére


Methionyl
senior tag

Tekintve, hogy tuningolni nem szeretnél akkor használtan aprón vagy akárhonnan egy i5-4460+B85-ös lap (pl.:GA-B85-HD3 rev. 1, Asus B85-PLUS, MSI B85-G43)

AMD-be nézve lapnak legalább egy ASUS M5A97 EVO R2.0 vagy GIGABYTE GA-970A-UD3P hozzá pedig Fx-63xx vagy 83xx. De itt akkor már tuningolni kell(feltéve ha érdekel és hajlandó lennék kicsit megtanulni a dolgokat), illetve egy normálisabb hűtő se ártana.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64322) Plasticbomb válasza Methionyl (#64321) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mondjuk egy ilyen kell neki is....:D

Most vettem ezt öcsémnek, miután nálam ez a tesólya bevált az APUn. Nagyon pöpecül hűt, már alig várom, hogy neki is összeborítsuk végre, amiket vettünk neki gépfejlesztés címszó alatt. :DD

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#64323) Methionyl válasza Plasticbomb (#64322) üzenetére


Methionyl
senior tag

Bizony, imádni való hűtő. Nem bántam meg mikor megvettem és maximálisan megvagyok elégedve vele :K

De azért kisebb-közepes tuningra elég fele ekkora is :D

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64324) Plasticbomb válasza Methionyl (#64323) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem adom lejjebb, ezt elég rég megfogadtam. Viszonylag nemrég sikerült is túllépni azon a rendszeren (Laptopon), amitől állandó agyérgörcsöm volt, hogy mikor fő le, szóval msot öröm és boldogság van, hogy az APUm tuningolva sem melegszik max használaton 60 fölé, játék alatt meg az 50 a max, és ugyanezt várom el azon a procin is. És tudom, hoyg meg is lesz, az a proci sem egy hűdenagyétvágyú fx9590... Csak egy phenom 2, ami most kerül normális alplapba, ahol megkapja ami neki jár. Aztán, szem előtt tartva, hogy a későbbiekben öcsémnek is és sógornak is komplett gépet építünk össze, már most úgy vásárolok, hogy az tuti megfeleljen. Ez tuti elég lesz egy határig. Onnan meg épített víz lesz, ha át akarjuk lépni.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#64325) Debilon válasza DudeHUN (#64304) üzenetére


Debilon
addikt

TX2 gondolom már kevés lenne egy 6300-hoz?
VRM hűtésbe segíthet ha ilyen kis RAM süniket tennék az segíthet? találtam egy dobozban, még anno egy VGA hűtőhöz voltak, de nem lettek felhasználva

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#64326) DudeHUN válasza Debilon (#64325) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Normális órajelhez feltehetően igen. 4+Ghz és a fesz miatt elfogyhat szegény főleg nyáron. Alapon kisebb fesszel szvsz elbírhatja a 6300-at. De akkor meg minek a nagyobb proci ugye...

Gamer for Life

(#64327) Donnhel válasza Debilon (#64325) üzenetére


Donnhel
csendes tag

Ha jól olvastam a TX2 130w TPD-t bir el a FX-6300 meg alapjáraton 95W szóval ha nem ráncigálod a pocit alapjáraton csak elég lesz :)

(#64328) belaazallat válasza Donnhel (#64327) üzenetére


belaazallat
addikt

A TX2 a Q9550-em nem bírta hűteni alapórajelen. 95W-os az is :U

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#64329) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Az egy dolog mit írnak rá a forgalmazók... aztán nem biztos, hogy az életben is annyit tud az a hűtő. Sok esetben a "vas" bírná is a hűtést, de az alúlméretezett venti miatt, meg a sok wild fül miatt gyenge kevés lágáramlatot keltő venti kerül rá. Csak egy venti cserével is nyerhetsz akár 7-8 fokot...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#64330) joker1220 válasza paleinho (#64296) üzenetére


joker1220
őstag

És a turbo core feszültségét azt mire állitsam? Vagy elméletben elmegy az 1,35 -el 4,2 -őn is?

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#64331) paleinho válasza joker1220 (#64330) üzenetére


paleinho
senior tag

turbót kikapcsolhatod, az összes magot terhelve is elég lesz az 1.35v a 4.2GHz-hez, ha jó kockád van, akkor akár kevesebbel is beéri

(#64332) Debilon válasza Donnhel (#64327) üzenetére


Debilon
addikt

már nézegettem, hogy úgyis cserélni kell akár 4300 akár 6300 lesz majd a gépben

gondolom a VRM hűtés miatt valami top-flow hűtő kellene nekem

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#64333) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

FX 6300 OC alá jó ez a lap?
[link]
:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#64334) joker1220 válasza paleinho (#64331) üzenetére


joker1220
őstag

Köszi de úgy néz ki hogy ennek tényleg 1.425 az alapfeszültsége:)

Kezdésnek levettem 1,375 re igaz az energiagazdálkodást meg a turbo core-t bekapcsolva hagytam de a lényeg hogy prime95 blend teszten 5 perc után kékhalálozott.. :DDD

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#64335) Methionyl válasza laceb (#64333) üzenetére


Methionyl
senior tag

Jo, csak kicsit csupasznak tálalom a vrm-eket, ami rajta van az nem sokat fog.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64336) laceb válasza Methionyl (#64335) üzenetére


laceb
tag

Mennyivel jobb az UD3P?
Illetve a mostani lapommal megpróbálhatom húzni az FX 6300-at?

[ Szerkesztve ]

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#64337) DudeHUN válasza joker1220 (#64334) üzenetére


DudeHUN
senior tag

A turbót lődd ki a francba.

laceb:
Igen. Elég. Nyilván persze nem rekordöntögetéshez.

Gamer for Life

(#64338) Donnhel válasza Debilon (#64332) üzenetére


Donnhel
csendes tag

Nekem CMHyper 212 EVO ami torony cserébe kellet +2 ventilátort barkácsolnom a házba. (Érik a ház csere nem túl szellős az enyém) 1 csak a VRM-et hűti egy nagy meg segít a levegő mozgatásban. Nálam nem is a VRM melegedett igazán hanem az NB pedig van rajta szép nagy borda. Amit mindenkinél olvastam egy jó TopFlow hűtő mellett sem árt külön hűteni a VRM-et.

(#64339) cdm12


cdm12
tag

Sziasztok!
Én szeretném felhúzni a 6300-asomat 4,5ghz-re. Gigabyte 970A UD3P alaplapom van. Pontosan miket kell felhúzni a biosban ? Azt tudom hogy 200as bus speedel 22.5-ös ratio-ra kell felszoroznom , de hogy adok neki nagyobb feszültséget , és mi az a HT Link frekvencia , és kell e , érdemes e hozzányúlni stb.

(#64340) belaazallat válasza cdm12 (#64339) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Az összefoglalóban minden szépen le van írva. Én is onnan állítottam be, illetve hasznos még a fórum keresőjének használata. Rákeresel az alaplapodra, sok hasznos hozzászólást találhatsz!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#64341) simo9555


simo9555
tag

Sziasztok!

Az mitől van, hogy az adia64 a cpu-nál magonként sokkal kevesebb hőt ír mint csak simán a CPU-ra? (lehetséges hogy hülye kérdés, de teszteken egységesen minden mondjuk 60 fokos, nálam meg az összesített cpura ír 60-at akkor magonként 45-50 fok max) :)

(#64342) Methionyl válasza simo9555 (#64341) üzenetére


Methionyl
senior tag

Mert a "maghők" nem valós adatok, hanem számítottak. Jól nézne ki ha 8-12 fokos magok lennének idle-be.
A sima CPU az a kupakhő és ahol valós sensor van, és leginkább azt nézd. Stressz testben lehet 70-73fok, de tartósan ne lépje túl.

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64343) joker1220 válasza DudeHUN (#64337) üzenetére


joker1220
őstag

Annyira bekavarna neki a turbo?:D

Na megpróbálom akkor komplett energiagazdálkodás és turbo core nélkül hogy mi a helyzet :))

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#64344) laceb


laceb
tag

Sziasztok!
Vettem nagy örömmel egy fx 6300-at használtan,de nem tudom belerakni a lapomba.Valami nem illeszkedik,konkrétan billeg a helyén a proci.Visszaraktam a phenom II-t,az jó.Valami baj van az fx-szel?

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#64345) Methionyl válasza laceb (#64344) üzenetére


Methionyl
senior tag

Minden lába megvan? :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#64346) ViZion válasza laceb (#64344) üzenetére


ViZion
félisten

Görbe láb lesz az ok... Óvatosan egyengesd ki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64347) baritz1995 válasza laceb (#64344) üzenetére


baritz1995
tag

Szia
szerintem is görbe láb lesz a ludas,kb két év haveromnál egy fx 4300-asnal pont ugyan ez volt,finom egyengetés után a lábak sikeresen belementek a socket-be és működött tökéletesen.
sztem próbáld meg,de légy óvatos

(#64348) laceb válasza ViZion (#64346) üzenetére


laceb
tag

Tüzetesebben megnéztem és tényleg el volt görbülve két-három darab..Varrótűvel visszaállítottam ahogy tudtam.
Megpróbálom újra,remélem sikerül.. :U

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#64349) laceb


laceb
tag

Na, sikerült installálnom a procit :))
Volt egy kis para..és még majd lapot is kell cserélnem :U

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#64350) zozó72


zozó72
csendes tag

Sziasztok!

Nekem jelenleg egy AMD Athlon II X2 270 2 magos AM3 CPU ketyeg egy ASRock N68C-GS FX AM2/2+/AM3/3+-os alaplapban, úgy szeretnék egy picit gyorsítani a gépemen, hogy ne kelljen sem a gyári AMD CPU hűtőt sem a jelenlegi FSP FSP400-60APN 400W tápegységemet cserélni a CPU csere miatt.

Ha egy AMD FX-4300 AM3+ -ra váltanék szerintetek ez megoldható lenne?

Várom a válaszotokat!

Üdvözlettel:

Zozó

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.