Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) Jester01 válasza Zolcsevita90 (#64944) üzenetére


Jester01
veterán

van mikor fel se szökik a hő de minden további nélkül lefagy a gép mindezt 4,2Ghz-nél
Akkor kevés a fesz, de lehet, hogy csak egy pillanatra (mondjuk rossz LLC miatt). Nekem egyébként 4GHz-hez kell 1,25V tehát az 1,285V 4,2-höz simán lehet kevés a procidnak.

Jester

(#64952) lsc


lsc
nagyúr

Saber tulajok, biosz frissítéshez kellene segítség. Ugye amit letöltök az egy CAP fálj kicsomagolva, kell még valami a pendrive-ra a frissítéshez?

Az élet kegyetlen .

(#64953) pipo112 válasza lsc (#64952) üzenetére


pipo112
senior tag

Tudtommal nem

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#64954) Kolbi_30 válasza domewalker (#64950) üzenetére


Kolbi_30
őstag

a hyper T4 nem rossz hűtő! nekem fogja 60 fok alatt a procit 4.5on bar meg van 6 12cmhazventi is

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#64955) thwHUNter222


thwHUNter222
csendes tag

Vírus keresés megvolt, melegedés közben elég 1 HD videónak mennie, porosodás ismét szüntetve mégis 80 fokot akar elérni akár videótól akár játéktól (45-50ről).
BIOS beállítások "default-ra" vissza.
Illetve 3300 RPM CPU fan sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#64956) thwHUNter222 válasza thwHUNter222 (#64955) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

U.I.: CPU 20% használatban van ilyenkor

(#64957) Habugi válasza thwHUNter222 (#64956) üzenetére


Habugi
addikt

Visszaolvasva az összes eddigi postodat..

Adatlapodat töltsd ki kérlek, alaplap, proci, hűtő, táp, vga, ház szinten minimum.
Ne, ne leírd kérlek, adatlap! :R

3+1es hűtetlen VRM-es a deszkád, FPS droppokért simán lehet felelős ha túlmelegszik, egy ventit valahogyan meg kéne próbálnod rá/odafabrikálni hogy megfújja.

BIOS.., első és legfontosabb h kapcsold ki a Turbot.
Egy ilyen hurka lappal a legrosszabb ami egy 6300assal történhet az a default BIOS beállítások, gyári hűtő társaságában.

Próbáld meg körbeírni kérlek hogy száll el a hőmérséklet, ugyan alapon is szörnyen magas a hőmérséklete, kéne tudni hogy felspikeol-e 80ra teszem azt 5-10mp alatt vagy ennek többszöröse?
Sacc/kb kiadná hogy házban ragadó meleg (+ a botrány gyári hűtő) a felelős a magas hőmérsékletért esetleg más.

Szerintem halmozottan problémás a helyzet, le kéne venned a gépház oldalát, Turbot kikapcsolni mert egy rossz vicc gyári hűtő és hűtetlen VRM mellé és 1.2-1.24V környékére alul feszelned a procit (3.5-höz) majd beszámolni hogy mi és milyen mértékben változott.

Kondenzcsík kíséretében beszerezni valamit a gyári hűtő helyére.. :B :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64958) thwHUNter222 válasza Habugi (#64957) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

Amint "terhelve" lesz (akár videó) akkor kb. 10 másodpercenként kúszik fokokat.
(Alaplap, Videokártya hőmérséklete stabil)

(#64959) thwHUNter222 válasza Habugi (#64957) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

Ház oldala és BIOS változtatás után is meg maradt a helyzet.
(Viszont GPU hűlt 5 fokot)

(#64960) lsc


lsc
nagyúr

Nos alakul a dolog, alapfeszen /1,38-on/ már 4500-on megy. Kicsit "érlelem" a cuccot, később megnézem a 4600-at.

Az élet kegyetlen .

(#64961) Habugi válasza thwHUNter222 (#64959) üzenetére


Habugi
addikt

Hát ez így ebben a formában elég érdekes, elmondásod alapján spikenak nem nevezném, mondjuk a videót sem terhelésnek, szóval ettől még lehet hogy egy IBT hatására föld körüli pályára állna..

BIOS-ban Turbót kikapcsoltad, feszt mennyire állítottad?

Ha megkérhetlek, csinálnál egy olyat hogy elindítasz bármilyen nudli/közepes terhelést, akár videó lejátszást, a lényeg hogy produkálja ezt a 70fok fölé kúszást úgy hogy közben fut a HWInfo64 sensor only módban?!

Nagyjából erre a szekcióra lenne jó ránézni mi hogyan alakul, ami engem kimondottan érdekelne az a terhelés/Vcore alakulása/viszonyuk.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64962) rovtiv3 válasza lsc (#64960) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Az derék! Gratulálok!
Megpróbálnál akár följebb is menni? Csak azért kérdem, mert ugyanilyen lapom van, igaz egy 9590-es van benne, de nem egy takarékos jószág. A feszből ítélve a Tied viszont akár az lehet. Esetleg, ha a hűtésed bírja, kipróbálhatnád a 4.7GHz-et, 1.404V mellett (LLC Ultra High-on).
Csak egy ötlet volt. :B

Már bocsánat...

(#64963) lsc válasza rovtiv3 (#64962) üzenetére


lsc
nagyúr

4600-at még megpróbálom, nem akarok alapfesz fölé menni, ritkán játszok. LLC azt hiszem ultrán van most is.

Mod: Nos, kisördög duruzsol a fülemben. már 4600. Most tényleg tesztelem pár napig stabil-e.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#64964) Johni5


Johni5
őstag

Én megvettem subaru 9370-es prociját.Hátööö..1.35v 4800 vizezve.4700-on 1.31,de inkább 1.33v
Cpu-nb 1.35v nb 2600 ht 2600 memoria 2400MHz-n belőve

[ Szerkesztve ]

(#64965) thwHUNter222 válasza Habugi (#64961) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag


(#64966) Habugi válasza thwHUNter222 (#64965) üzenetére


Habugi
addikt

Kösz!

Meg is van a probléma, Turbot nem kapcsoltad ki, küldi is bele az 1.4V-ot ész nélkül 4Ghz-hez.., gyári hűtőnek is több mint sokk. :U

Ki kéne kapcsolnod és a feszt levinni 1.2-1.24V körülre ahogyan korábban is írtam.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64967) Zolcsevita90 válasza Sarkadi (#64945) üzenetére


Zolcsevita90
csendes tag

A bios beállítással kapcsolatban a képek, akinek van észrevétele min változtassak megköszönném! 4,3 Ghz-nél többet tényleg nem akarok belőle kisajtolni. Az építőjellegű segítséget előre is köszönöm! :R

(#64968) Habugi válasza Johni5 (#64964) üzenetére


Habugi
addikt

Az jól hangzik! :K

1.35V mellett mi jelentősége van hogy vizezve van, esetleg csak azért említetted mert tervezed megcincálni?
Hülye kérdés.. :DDD ;]

Btw..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64969) rovtiv3 válasza lsc (#64963) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Hajrá! Az a lap erre való. Meg a proci is. :D

Már bocsánat...

(#64970) rovtiv3 válasza Johni5 (#64964) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

"Hátööö..1.35v 4800"
Hátööö... itt aztán már tényleg bizonyítékokat kérnék. :W
Mondjuk egy óra Prime Blend test. Ha már úgyis vizezve van.
Ha lefut, feltétlen híved leszek, és maradok, amíg FX van a világon. :K

Már bocsánat...

(#64971) Habugi válasza rovtiv3 (#64970) üzenetére


Habugi
addikt

Ezek a HWBotos srácok nem sz@rral gurigáznak, ha válogatott darab simán elképzelhető hogy a stressztesztet is bírni fogja.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64972) rovtiv3 válasza Habugi (#64971) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Úgy legyen! :R

Már bocsánat...

(#64973) lee56 válasza Johni5 (#64964) üzenetére


lee56
őstag

Az nem rosz.. És passziánsz mellett sem fagy ki? :) No de komolyan, mennyire stabil? Továbbá CPU-NB 1.35V az nem sok? Bár 2600as NB-hez valószinüleg kellhet, de valahol azt olvastam nem egészséges 1.3 fölé vinni hosszútávon. Vagy ez urban legend csupán?

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#64974) Hencso válasza lee56 (#64973) üzenetére


Hencso
Ármester

nekem 1.476 ot eszik 4.7ghz en a 8350 esem 2600 ht+ nb 2400 :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#64975) Johni5 válasza lee56 (#64973) üzenetére


Johni5
őstag

Cpu-nb 1.325-el kifagy tesztek alatt.1.4-ig nem szokott gond lenni.LN2 alatt egyébként 1.425v-nál többet nem szokott kérni 3400-as nb-hez sem.A proci válogatott darab,ez a 8200-as max klokkos.Mennyire stabil,az majd kiderül 1 hét múlva.Csak pénteken hoztam el,de eddig nem fogott padlót semmibe.A 8320 alsókategóriás sz@r 1.5v-on sem megy 4900-at.Ezért volt a csere.LN2-vel 5800 sem volt stabil 1.9v-on.
Habugi procija golden darab gyanús!!!!!A blend tesztet kedden megcsinálom.Jelenleg a holnapi szárazjeges találkozóra gyúrok.10 prociból ki kell szednem a legjobbat.
Zolcsevita90 :Azt a cpu/nb feszt vedd ki auto-ból,mert 1.45v az elég durva,ha nem az eget veri az nb és a ram freki.

[ Szerkesztve ]

(#64976) Habugi válasza Johni5 (#64975) üzenetére


Habugi
addikt

Egy kalappal holnapra!

Azért a 8320asok a legkisebb jószágok, nem feltétlen sz@rok azok ha nem mennek 1.5V-al sem 4.9/5-öt csak nektek mint extrém OC-seknek azért némiképp magasabb az igényszintetek.. :B

Annak a CPU-Z shotnak megvan a maga diszkrét bája ugye?

Nem elfelejtendő hogy LLC nélküli lapom volt, szóval ha emlékezetem nem csal ez tán 1.4V volt BIOS szinten csak Idleben idáig konszolidálta a feszt a lap..
Nem utolsó sorban eszembe sem jutott ráterhelni mondjuk egy IBT/Prime szintű középkori kínzóeszközzel, szerintem a "start" megnyomásának pillanatában ajándékozott volna meg egy BSOD-al.. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64977) lee56 válasza Johni5 (#64975) üzenetére


lee56
őstag

Áhje igen, ismerős a szitu. Nekem is sikerült anti-tuningos FX-et (igen, van ilyen is) kifogni; 4.5GHz fölött sehogyan sem akart értelmes feszültségek alatt stabil maradni. Na meg duplaturbinás hűtést is szerválnom kellett volna ha mégis megkísérelném tovább nyúzni, mert ha teljesíteni nem is nagyon akar, de melegedni viszont nagyon. :) Dee már megbarátkoztam vele, 4.4-en most 1.38V körül atomstabil viszont, és azt hiszem a zenig már ezzel fogom kihúzni valahogy. :)
Igen, Habugi-nak nem kis szerencséje volt vele. De ha már agya nincs, legalább szerencséje az legyen, nem? ;] :P

Hablaty : Asszem van a lapunkban LLC csak nem módosíthatóak a beállításai BIOS-ból sem, de attól még van, vagyis a te esetedben csak volt. :)

No Comment

(#64978) thwHUNter222 válasza Habugi (#64966) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

Köszönöm segítséget! :))
(kikapcsoltam előtte is a Turbo-t, csak nem azt a turbót... :|)

(#64979) Habugi válasza lee56 (#64977) üzenetére


Habugi
addikt

"van a lapunkban LLC csak nem módosíthatóak a beállításai BIOS-ból sem, de attól még van, vagyis a te esetedben csak volt."

Egenn, magyarul nincs.. ;]
Nyilván működik az LLC, csak a user irányába egy nem létező valami mert állítani azt nem lehet.

Egyébként a lap köszöni szépen jól van, itt figyel mellettem a szekrényben, apróra csak azért nem raktam fel mert ötletem sincs mennyit érhet annyi szépshég hibával, hogy az integrált hangkártyája kakukkos.

(#64978) thwHUNter222:

Esett vagy 20fokot a gyári hűtő ellenére is mi? :D
Hát egenn, nem véletlen szeretjük azt a "funkciót", hiányzik mint üvegesnek a hanyatesés..

"kikapcsoltam előtte is a Turbo-t, csak nem azt a turbót... :|"

Neked biztos valami spéci Biturbo lapod van..! :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64980) rambustibi


rambustibi
őstag

[Biturbo az van, de itt nem kapcsolom ki] :DDD

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#64981) Omli85 válasza rambustibi (#64980) üzenetére


Omli85
őstag

Hát itt ne is :D :C :R

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64982) szivacs1987 válasza Zolcsevita90 (#64967) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Ha már stabil az oc akkor
hpc off
c6, c1e on

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#64983) Omli85


Omli85
őstag

Azon gondolkoztam, el kéne adnom ezt az antituningos 8320-at és venni egy frissebb darabot hátha az újabbak már nem 1.5+v-t kérnek a 4.8 körüli OC-hoz. Csak hát vajon mi a garancia, hogy nem egy antituningos darabot fogok ki ismét? :DD feleslegesen meg nem invesztálnék be teszem azt 10K körüli ráfizetést :/

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#64984) Gstyler


Gstyler
senior tag

A 8320E lehet, hogy jobban bírná, de majd megmondják a szakik. ;)

(#64985) .zSoLTi. válasza Gstyler (#64984) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Amint megjön az Asus lapom amivel 1.4v fölè is tudok menni remènyeim szerint majd beszámolok.

(#64986) Gstyler válasza .zSoLTi. (#64985) üzenetére


Gstyler
senior tag

Milyen lap, 970 vagy 990?
Most cseréltem én is a deszkámat M5A97 EVO-ra és a tervek szerint 8320E kerül majd bele (ha lesz rá keret).
Szóval kíváncsian várom majd a beszámolódat ;)

[ Szerkesztve ]

(#64987) .zSoLTi. válasza Gstyler (#64986) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

ASUS M5A99X EVO R2.0

(#64988) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Az adatlapomon lévő gépben érdemes kicsit húzni a procin? Alapon ketyeg, még a turbó sincs kikapcsolva de ahogy olvasgattam a fórumot azt ki kell lőni. :) Meddig lehetne húzni a procim? Nem volt még sosem húzva. Hülye vagyok a tuninghoz, nem is csináltam még de talán megbírkózok vele ha azt mondjátok, hogy elbír egy kis pluszt.

(#64989) Taifa Díaz válasza .zSoLTi. (#64987) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az jóféle :K

wolf033: legalább a Turbo Core-t kapcsold ki, az Isten szerelmére :U

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#64990) Sanya200


Sanya200
csendes tag

Sziasztok egy gyors kérdés.A minap szereztem egy FX 8320 Processzort,bele is pakoltam a gépbe de útólag kiderült hogy a lap nem igazán szereti.Nem támogatott processzor.Menni megy rendesen minden gond nélkül csak figyelmeztet.
Útólag kiderült hogy a TDP az oka a lap ugyanis csak 95W-ig támogatja az FX procikat pl a 8320E-t igen a simát már nem.A proci 125W-os a lap meg mint írtam 95.
Kérdés hogy ha így használom pár hétig lehet baja bármelyiknek?A lap annyira nem lényeg amúgy is óccsó.Egy ASUS M5A78L M LE.De azért ha lehet nem őlném meg egyiket se.Pláne a procit nem.
Szóval egy jobb hűtővel a lapon lehet némi problémája?Pl terhelés alatt pl ha játszok vagy inkább tegyem vissza addig a régi procit.Még megvan csak kedvem nincs megint buherálni aztán 2-3 hét múlva megint.Ha be tudom szerezni az új lapot mellé. :DD
Ja hűtő nem gyári van hanem egy Thermaltake Contac 21,terhelés alatt az aida szerint 50 fok sincs inkább 45 ha 100-on megy.Igaz csak pár percig pörgettem maxon 3-4 perc de az elég.A hőmérséklet ott megállt 45 környékén feljebb már nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#64991) wolf033


wolf033
senior tag

Gigabyte GA-970A-D3P laphoz nincs valakinek eldugva egy útmutatója bios beállításokhoz. Nem akarom összekuszálni a dolgokat egy kis tuningért. :)

(#64992) Tom5 válasza Sanya200 (#64990) üzenetére


Tom5
addikt

Ha elindul vele a lap akkor baja nem lesz, max throttlingol. Nem tudom milyen a lap BIOS-a. Feszeld alul a procit és mindjár nem kajál annyit. Gyárilag több feszt ad az AMD mint amennyi tényleg kell az adott órajelhez. Nálam a 8320 4Ghz-hez elég az 1,2V körüli érték. Hűvősebb, lapot sem nyúzza és itt tuti nem éri el a 95W TDP-t.

wolf033 - Ez minden laphoz jó, max más a menük megfogalmazása. Ennél szájbarágósabb nincs, ha ez alapján nem megy, szerintem neki se állj. De párszor beállítod a dolgokat és utána már csukott szemmel is megy. Most lett haveromnak egy Asrcok FX kombója. Összeraktam neki, gép bekapcs, Bios, pár kattintás és már fix 4,2-őn megy meki a 6300-a. Mondhatni egy percet nem ment a procija gyári beállítással. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64993) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok hogy van az, hogy egy fx-8300 procinál ha 4,5 Ghz-re felrakom 1,35v-al stabil de 1,384-el már kifagy.
4,7Ghz-nél meg a windows töltésnél kifagy.Magasabb feszkóval is.

(#64994) Taifa Díaz válasza perfegor17 (#64993) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

LLC beállítás miféle?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#64995) perfegor17 válasza Taifa Díaz (#64994) üzenetére


perfegor17
senior tag

Auto beállításon van.AMiből lehet választani Auto, 25%,50%,75%,100%.

(#64996) wolf033 válasza Tom5 (#64992) üzenetére


wolf033
senior tag

Gondolom nem először csináltad.....

Elkezdeni nehéz számomra, de ha egyszer megvilágosodok akkor onnantól már megy a dolog. Nem vagyok analfabéta csak kicsit tartok a dologtól, hogy valamit elcseszek. Tegnap néztem a biosom és a turbo kikapcsolására sem jöttem rá (nem sokat keresgéltem csak rálestem). A cikket elolvastam és este majd megpróbálom ez alapján csak gondoltam valaki el tudja mondani, hogy azt kacsold ki ezt kapcsold be azt kapcsold ki ezt kapcsold be stb. stb. stb.... de ezek szerint ilyenbe ne is reménykedjek...

Azért köszönöm a segítséget.

(#64997) Taifa Díaz válasza perfegor17 (#64995) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Megnézhetnéd első körben egy 75% LLC beállítással, hogy mit szól a magasabb feszhez. De akkor már a magasabb órajelhez - hogy is volt? 4.8 GHz? - próbálnám azt a feszt.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#64998) perfegor17 válasza Taifa Díaz (#64997) üzenetére


perfegor17
senior tag

Rendben próbálom is.

(#64999) perfegor17 válasza Taifa Díaz (#64997) üzenetére


perfegor17
senior tag

4,8ghz 1,375 az kevés volt,1,4v már bekapcsol de még a tesztet nem mertem ráindítani :D

(#65000) Habugi válasza perfegor17 (#64999) üzenetére


Habugi
addikt

4.8-hoz bátran menjél még feljebb fesszel (~1.45), feltéve persze ha a hűtőd bírni fogja. Kezdésnek egyébként ideális pl Cinebench R15-el kezdeni, ha az lepörög és még a kupak sem forr akkor jöhetnek olyan tenyésztett kínzóeszközök mint az IBT vagy a Prime.

Amennyiben stabilnak bizonyul vagy húzol még rajta vagy elkezdesz feszt faragni/tesztelni.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.