Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Mr.Csizmás válasza krasds (#3500) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tipp: RAW-ba rögzítés sokkal több színinformációt ad vissza, még ha utólag is jpg-be fordítjuk át, mintha simán jpg-be fotóznál.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3502) zolka78 válasza krasds (#3500) üzenetére


zolka78
senior tag

Ha jól emlékszem akkor ezen csak minimális az utómunka, egy kis kontraszt igazítás, fehéregyensúly beállítása, meg vágás. Nem csak a gép teszi, bár azt a telét amivel az övét fattyu feltehetőleg lőtte, azt elfogadnám az én 13000 forintos telém helyett.

fattyu: Azért ilyen szűk mert itt csak a madár érdekelt igazán, nem is linkeltem eddig mert nem tartottam igazán jónak, de most nem hagyhattam ki.

De igaza van kandúrnak, én mindent RAW-ban lövök, több lesz belőle mint a sima jpg-ből.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#3503) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kérdezném a tisztelt jelenlevőket, egy olyan embert hogy tudok rávenni raw-ban fotózásra, aki eddig szappantartózott? mert sorra gyártja a jó képeket, pocsék jpg minőségben, egy olyan géppel amiről köztudott hogy fos a jpg motorja (pana G1)?

szóval meg kellene indokolni kereken, hogy miért jobb a raw, esetleg "amatőr" összehasonlító képekkel. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3504) fattyu válasza Mr.Csizmás (#3503) üzenetére


fattyu
veterán

Miért akarod rávenni? Szerintem mindenki el tudja dönteni mit miért.

Ha nem utómunkázik és elégedett az eredménnyel akkor hagyd békén :D

Amugy raw+jpg el meglősz egy tesztképet majd lajtroomban eljátszol a rawwal. ennyi.

3505: Akkor ne nézd. Én rühellném ha beleugatnának.

krasds: a kontraszt a barátod. domborítja a színeket anélkül hogy a szaturációhoz nyúlnál. Az enyémen gyakorlatilag csak expókorrekció van meg recovery mert a madár fehér részei sajna kicist megégtek de majdnem jóra vissza lehetett szedni. Plusz kontasztnövelés és pici sharpening. Ennyi

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3505) Mr.Csizmás válasza fattyu (#3504) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rossz nézni, hogy egy 90k-s cuccal rosszabbat csinál mint a volt 25k-s szappantartójával :D :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3506) zolka78 válasza Mr.Csizmás (#3505) üzenetére


zolka78
senior tag

Ha jó ez így neki akkor nem kell csesztetni, valaki nem szeret matatni a képekkel. Ez nem feltétlenül kötelező. Ha valamerre járunk akkor nekem is egyből kíváncsi a képekre a párom. IrfanView-ben betolom neki a RAW-okat ami csak a RAW-ba ágyazott bélyegképet mutatja meg ha jól tudom, simán rávágja, hogy hú de jók, aztán amikor feldolgoztam akkor már másként nézi őket, de ha nem tenném akkor is elég lenne neki a gép által kidobott jpg. Szerintem ez nem baj.

#3507: Beszéld rá az Olympusra, ott jó bőven a jpg, de ezt te is tudod :D

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#3507) Mr.Csizmás válasza zolka78 (#3506) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

majd ha találkozok vele, megmutatom a raw csodáit ;] fotózok nekije :))

mindegy hagyom akkor, köszi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3508) cOxeR válasza Mr.Csizmás (#3507) üzenetére


cOxeR
Ármester

Rákeresel a neten, és kismillió oldal foglalkozik ezzel a témával, és elmondja miért az egyik és miért nem a másik.
pl.: [link]

(#3509) krasds válasza fattyu (#3504) üzenetére


krasds
csendes tag

Próbálgatok én utómunkával elerni hasonló színeket,de valahogy nem sikerul. Peldaul nagyon szeretek kint bóklászni a "természetben" és fotókat készíteni csak valahogy soha nem sikerul visszaadni azokat a színeket amiket mondjuk egy oszi erdo nyújt. Eléggé kiábrándító, hogy amikor úgy gondolja az ember hogy ez most egy szuper kép lesz, otthon a PC-n pedig egy fakó színtelen "képet" lát. Most nem akarom a fényképezogépre fogni a gyugeségemet, csak kíváncsi voltam hogy mekkora a kontraszt két fényképezogép kozott, de ezek szerint a színezettség egy részét az utómunkának koszonhetitek ti is.

(#3510) fattyu válasza krasds (#3509) üzenetére


fattyu
veterán

egy részét köszönhetem a jobb gép nagyobb dinamikatartományának ( bár ez a madaras képen pont alig számít ) A helyes expó fontos. Ha kicsit sötétebbre exponálsz vagy húzod vissza a rawot az is mélyít színeket. Minél világosabb annál fakóbb tud lenni.

És akkor azért meg kell hagyni hogy főleg mikrokontraszt és színek kezelésében játszik az üveg is... Egy közepes prime mindig jobb vagy olyan jó lesz mint egy DRÁGA zoom. Az olcsó zoomot már nem is említem.

Ja és csak okoskodok ám. Nem értek ehhez az egészhez szóval lehet tök hülyeségeket mondok.

Zolka78: Ja elég penge az a 200as... Azt meg is tartom :D De azt kell mondjam képminőségre és rajzolatra 17ért vett 135ös zeissem jobban bejön. A manuál üvegek ha csak az IQ-t nézed nem nagyon vannak lemaradva. Ergonómiában meg könnyű használhatóságban persze de amugy. Semmi gond a tieddel sem amugy ami a madarat illeti. Nekem a mögötte bokeh kicsit ideges. Milyen üveg volt az?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3511) zolka78 válasza krasds (#3509) üzenetére


zolka78
senior tag

Azért nem teljesen csak az utómunkának. Írtad, hogy szeretsz a természetben fotózni, na most itt azért nem mindegy, hogy mikor és milyen időpontban fotózol, nem mindegy, hogy milyenek a fényviszonyok, ez nagyon behatárolja, hogy milyen színeket ad vissza a képed. Persze sok mindent vissza lehet hozni az utómunkával, de ami nincs ott a képen az később sem lesz rajta, hacsak nem nyúlsz bele nagyon-nagyon.

#3510 fattyu: ez az üveg, használtan asszem 13e volt nekem, ilyen árért nem igazán beszélhetünk bokeh-ról :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#3512) Mr.Csizmás válasza fattyu (#3510) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

carl-zeiss 135/2,8 M42?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3513) fattyu válasza Mr.Csizmás (#3512) üzenetére


fattyu
veterán

3.5

Kicsit lassabb. Cserébe élesség meg kontraszt szempontjából majdnem mindegy milyen f értéken használom. Flickerem vannak ( teszt ) képek vele. Mind nyitott blendével.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3514) Murderer69


Murderer69
őstag

ladybugs death

hééé valami nagyon nem jó teljesen el vannak kefélve színek

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#3515) A Zéé válasza Murderer69 (#3514) üzenetére


A Zéé
addikt

A vindóz képmegjelenító nagyon elhúzza a sárga felé a színeket, azért tűnik ott sokkal élénkebbnek. Némelyik szín iszonyatosan érzékeny rá.
Rendszeresen szívok ezzel, hogy beállítom a nagyjából megfelelő árnyalatot, és hívnak, hogy nem sárga, hanem bézs szín kell :

Just a simple Lineman...

(#3516) Chance


Chance
tag

Sziasztok!

Technikai segítségre lenne szükségem. Van a családban 2-3 Yashica objektív még az analóg korszakból. Hogy tudnám ezeket a Nikon D3100-zal használni? Adapter persze, de milyen?
Meg mire kell figyelni, ha analóg üveget használok? Azt tudom, hogy manuál fókusz, meg nincs rázkódásvédelem...

Érdemes egyáltalán keresgélni/venni adaptert hozzá? Van egyébként egy fix 50es asszem, egy 50-210-es a harmadik meg talán valami alap 16-50. A tartományok lehet nem milliméter pontosak, de nagyjából.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#3517) fattyu válasza Chance (#3516) üzenetére


fattyu
veterán

a fix 50 es lehet érdemes. A zoomok nemtom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3518) metron válasza aldebaran (#3495) üzenetére


metron
tag

Hat ja:)
Az a sarga micsoda technikailag "resze" a vonatnak. En direkt hagytam benne :Y
Ha levagom, akkor nem tetszik a meretarany es tul nagy a vonat. Ha kiretusalom akkor tul ures ott elol. Lehet le veszem a szaturaciot rola meg egy kis blur.. Talan. Egy probanak azert jo volt:)
Koszi a kritikat!

(#3519) Mr.Csizmás válasza metron (#3518) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem jól eltalált, nem olyan mint amit az indekszen nyomatnak a vonatosok, túlszaturált, vonalzóval 45 fokos képek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3520) m3ss


m3ss
veterán

hat nem vagyok vmi kreativ, ismet visszatertem az autos temahoz, ami miatt elkezdtem fotozni. szoljatok ha unjatok, es akkor abbahagyom. ;) kimentem a regi orosz laktanyahoz, hogy majd fotozok ezt-azt, aztan nem talaltam semmi erdemlegeset. ugyhogy elealltam, hogy legyen tema :DDD mondjuk egy 11-16-tal el tudtam volna szorakozni az epuletekben :O
meg mindig ezt tartom a legnagyobb kihivasnak, hogy az ember eszrevegye az erdekes, foton jol mutato dolgokat. mert biztos barhol, barmikor van jo tema, csak en nem latom :N jo szem nem art ehhez. bar vmennyire biztos tanulhato.
azert nem a hdr topicba mennek, mert azelott nincs "kezdo" szocska

2.-nal elforgatas az nem sok? nekem bejon.
3.-at meg nem tudtam hogy kellene vagni, sehogy sem latok benne semmit. lehet torolni kellett volna? :F

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3521) nesa válasza m3ss (#3520) üzenetére


nesa
veterán

Az elso kep is ferde raadasul eleg esetlen komozicio, nagyon rossz helyen van az auto, szamomra jelentektelen inkabb az epuletet fotoztad a kocsit csak ottfelejtetted.

Masodik kep rossz iranyba dol egyszeruen kiesik a kepbol az auto amibol raadasul kifele is nez.

Harmadik kep hasonlo mint az elso francnak hagytad ott a kocsit ha az epuletet fotoztad:D

(#3522) zool1 válasza m3ss (#3520) üzenetére


zool1
őstag

Ha lehet véleményem....! Szóval én az autóhoz sokkal közelebb mennék és azt fotóznám izgalmasabb szögből. Mondjuk jól néz ki a hátsó lámpája, én arra fókuszálnék és a kocsi oldala belemosódna a háttérbe. Én kipróbálnám!!!! Ez az én saját véleményem , lehet hogy bizonyos dolgokat nem jól látok!!!!

[ Szerkesztve ]

(#3523) Mr.Csizmás válasza m3ss (#3520) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ne az autót komponáld a képbe, hanem az autóval a képet. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3524) m3ss válasza nesa (#3521) üzenetére


m3ss
veterán

1. valoban, talan jobb lett volna, ha kozelebb van hozzam a kocsi, es a hatter a garazs.
2. kiprobalom jobbradolve, egyenes nem maradhat :DDD
3. sztem az auto nelkul se lenne sokkal jobb

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3525) m3ss válasza zool1 (#3522) üzenetére


m3ss
veterán

ilyesmire gondolsz? csak nem shell hatterrel? :DDD nem rossz otlet, pl elso kepen levo graffitis garazzsal egesz jo lenne. majd kiprobalom. csak nagyon messze kell lennie a temanak a hattertol, kulonben a kitobi nem mos :O

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3526) nesa válasza m3ss (#3524) üzenetére


nesa
veterán

Ha szerinted se jo akkor rakd ide:)

(#3527) aldebaran válasza m3ss (#3525) üzenetére


aldebaran
őstag

A hátteret válaszd ki előbb, utána tedd bele az autót. És nagyon nagy elmosásokat csinálj, mert így nagyon gáz. Meg keress olyan képeket, amik szerinted tuti szépek és próbáld meg azokat utánozni. Ezek meg sem közelítik a vízben álló autós képed.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3528) m3ss válasza aldebaran (#3527) üzenetére


m3ss
veterán

a 2. nekem akkor is tetszik :P
de valoban kicsit osszekeveredett bennem, hogy most autot, vagy epuletet/kornyezetet fotozok...
ja jol at kell gondolni, hogy hova alljak. foleg mert az auto is 1-2 szogbol tetszik igazan, es probaltam mindig azt a szoget fotozni. pont ugy beallni, hogy a kompozicio is jo legyen, meg a szog is stimmeljen...ide-oda pakolgathatom a kocsit :DDD
amugy direkt szuk blendevel csinaltam, mint tajkepeknel, hogy elesek legyenek a levelek is meg a hatter is, de lehet pont tagabbal kellett volna, hogy jobban kiemelje a kocsit? mindenesetre biztos, hogy az epuletektol vagy jo 5-10m-re kellene leparkolni. na majd kovetkezoleg :C

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3529) aldebaran válasza m3ss (#3528) üzenetére


aldebaran
őstag

Szerintem érdemes a dslr technológia előnyeit kihasználni. Úgy egy telefonnal is lefényképezheted, hogy mindenütt éles legyen. De te tudod... Peace :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3530) Murderer69 válasza m3ss (#3528) üzenetére


Murderer69
őstag

Első kőrben minden pontban igazat adok a Sanyinak ez most nagyon nem jó ez az egész és a második főleg az ami kuka rossz a szög is és a kocsi nagyon erősen kifele pislog a képből és azt aki..szott szűk blendét felejtsd már el az ilyen képeknél meg úgy általában is szűkebbet használsz mint kellene egy képben láttam egy kis fantáziát kicsit bele is túrtam és szerintem látni fogod hol kellett volna állni a kocsival és nyugodtan lőhetted volna 5.6al is:

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#3531) m3ss válasza aldebaran (#3529) üzenetére


m3ss
veterán

az kis melysegelesseg azert nem kizarolag a Dslr technologia sajatja/eredmenye sztem. amugy meg mindennek meg van a maga helye, gondolom nem losz te is mindent nyitva, tematol fuggetlenul... :B de azert kerdeztem, hogy majd megindokoljatok, hogy ilyen temanal szinten jobb-e ha kiemelem, vagy jot tesz ha eles a kornyezet is, mint tajkepeknel.
amugy kitobival igy, hogy az epuletek/hatter nagyon kozel voltak egymashoz, kb csak a hozzam kozel eso leveleket mosta volna kicsit. nekem pont ez nem tetszett a multkori tocsas kepeknel, hogy a kozeli levelek nem voltak igazan elmosva se, de elesek sem voltak. dunno :F

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3532) m3ss válasza Murderer69 (#3530) üzenetére


m3ss
veterán

hmm ez tetszik, mit raktal ra?
szoltal volna elkuldom a normalis meretu kepet, ekkoraban hiaba mentem le :P

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3533) Murderer69 válasza m3ss (#3532) üzenetére


Murderer69
őstag

ott a címem ha rawban adod akkor még jobb lesz ;)

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#3534) m3ss válasza Murderer69 (#3533) üzenetére


m3ss
veterán

keves helyesirasi hiba van a hozzaszolasomban ;]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3535) fattyu


fattyu
veterán

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3536) Murderer69 válasza fattyu (#3535) üzenetére


Murderer69
őstag

szerintem ez most nagyon lágy lett a levélre eső fény homályosít és gondolom fújt a szél is mert a levél teteje mintha bemozdult volna.....

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#3537) fattyu válasza Murderer69 (#3536) üzenetére


fattyu
veterán

az is benne van meg nagyon kicsi dof...

De valahogy a hangulata mégis tetszett a hibái ellenére.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3538) Peethy válasza fattyu (#3535) üzenetére


Peethy
őstag

A bokeh szép, de a DOF nem nagyon emel ki semmit, kevés a téma. Viszont kifejezetten jó elképzeléseid vannak a dolgokról, ez a kép is olyan, hogy jó volt ránézni az imént említett dolgok mellett is.

(#3539) fattyu válasza Peethy (#3538) üzenetére


fattyu
veterán

Köszönöm a bíztató szavakat. Mint oly sokan én is vakságra panaszkodom sokat. Nem látom meg a témákat.

Ezt a képet meg így utólag szerkesztésben is másképp kellett volna kicsit de utómunka során sem igazán volt helyem sokat játszani vele. Az a baj hogy néha már azt hiszem tudom mit csinálok és meglátok valamit megkomponálom és egy expóval elintézem. Amit legjobb képnek hittem mai sétából pl használhatatlan lett emiatt. Nyitottan lőttem közelfókusszal és túl kevés lett a téma sok a bokeh. ami szép ugyan de megölte a képet. Ez dühít. Ez viszont a nyilvánvaló hibái ellenére is tetszett nekem szóval fura ez.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3540) Murderer69 válasza Peethy (#3538) üzenetére


Murderer69
őstag

ebben viszont teljesen igazat adok a bokeh nagyon szép és tisztában van a dolgokkal bár csak én fejlődnék ennyire mint technikailag mint felszerelés ügyileg :U

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#3541) metron válasza Mr.Csizmás (#3519) üzenetére


metron
tag

Koszonom!:)

Azert egy kicsit eljatszottam vele. BAr igy meg mar a valosagtol tavolodik a dolog. Igy milyen, vajh'?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3542) fattyu válasza metron (#3541) üzenetére


fattyu
veterán

Nekem kicsit túl meleg lett. Az első meg nagyon hideg. Valahol a kettő között lenne az igazi. Amugy jobb a sárga doboz nélkül.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3543) zolka78 válasza metron (#3541) üzenetére


zolka78
senior tag

Szerintem ez a verzió sokkal jobb.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#3544) metron válasza fattyu (#3542) üzenetére


metron
tag

Na azt hiszem a monitor kalibralas lesz a kovetkezo lepes:) Valoban tul melegnek tunik, igy, hogy visszaneztem. Itt egy koztes celpont:) Talan ez mar hasznalhato.
[link]

@Zolka78: Koszi!:)

[ Szerkesztve ]

(#3545) zool1


zool1
őstag

(#3546) cOxeR válasza zool1 (#3545) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez meglehetősen kaotikus, próbálj meg úgy szerkeszteni, hogy a háttér teljesen homogén legyen, mert ez így nagyon zavaró, valamint a bal alsó sarokban lévő luk sem tesz jó a képnek. Az az 1 db levélke pedig elég csekély és nem mutatós téma. :)

(#3547) cOxeR válasza metron (#3541) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem magával a témával van gondom továbbra is. Álló formában a bal alulról és oldalt középről befutó sínpárok szintén zavaró elemek, és össze vissza vezeti a szemet. Pedig mind a mozdonyhoz vezet, mégsem azt hangsúlyozza ki. Nem tudom mennyire lesz ez így érthető, még kávé előtt vagyok. :D

(#3548) Mr.Csizmás válasza metron (#3541) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jobb oldalról a jelzőt vedd ki, szerintem rajtam kívül senki nem tudja igazán, hogy miért is van ott.

a híd két pillére fogja keretbe a vonatot, érted :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3549) Murderer69 válasza cOxeR (#3547) üzenetére


Murderer69
őstag

én meg kv közben de értem hogy mit mondasz szerintem is a sínekkel van a gond mert a kiviszi a szemet balra legalább is engem nem be hanem kivezet a képből...

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#3550) gboszi


gboszi
senior tag

Nekem megvan a pdf-ben a 3 db Scott Kelby könyv. Nem tudom, hogy belinkelhetem-e ide...

"If you're good at something, never do it for free!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.