Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) cOxeR válasza Murderer69 (#3950) üzenetére


cOxeR
Ármester

Betty vagy Niki ez itt a kérdés...

(#3952) Murderer69 válasza cOxeR (#3951) üzenetére


Murderer69
őstag

egyik sem :N

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#3953) A Zéé


A Zéé
addikt

Munka közben a szétszórt dolgok megtetszettek az asztalon :)
Na jó, a csőtollat a ceruza helyett raktam oda

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#3954) fattyu válasza A Zéé (#3953) üzenetére


fattyu
veterán

Nagyon középen van a toll hegye. Ez a kisebbik baj. Nem nagyon lett éles.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3955) m3ss


m3ss
veterán

na elohivattam szolos kepet vegyi uton. 20x30cm-esben qrvaaaajo lett. kb 5 mpixel lehetett a kep, de sztem meg siman lehetett volna nagyobban is csinaltatni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3956) zool1


zool1
őstag

(#3957) cOxeR válasza zool1 (#3956) üzenetére


cOxeR
Ármester

PH!-n is van cikk róla, és "néhány" komment.
[link]

(#3958) m3ss válasza fattyu (#3916) üzenetére


m3ss
veterán

btw ez a kep qrvajo. ez az eredeti meret? nem tudod ugy vagni es forgatni, hogy a bal also sarokba essenek az "atloi" a csempenek? tok jol elindul a jobb felsobol, de fura, hogy nem a masik sarokban vegzodik. ha egyaltalan ertheto, hogy mirol hadovalok itt :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3959) fattyu válasza m3ss (#3958) üzenetére


fattyu
veterán

Nem igazán :D
A méret közel eredeti egy icipici igazítás volt benne szóval lenne miből dolgozni.
Amugy nem csempe. Egy irodaház üvegfala.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3960) Sucuka válasza A Zéé (#3953) üzenetére


Sucuka
senior tag

Építész leszel (esetleg vagy már? :) ) Jó kép lett, talán egy kicsivel nagyobb DOF lehetne.

Murderer69: jó lett az avatarod :D nem tudtam hirtelen ki ez az "új pofa" :D

[ Szerkesztve ]

(#3961) SchumiBácsi

TeliHold

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3962) A Zéé válasza Sucuka (#3960) üzenetére


A Zéé
addikt

Építőmérnök leszek, ha végre hagynak eljutni a diplomáig... :(
A rajz amúgy egy cserépkályha látványtervhez kellett

(#3954) fattyu
Sajnos a 18-105 obi sokkal többre nem képes, bár lehet, hogy kicsit jobban le kellett volna rekeszelnem.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#3963) Mano_01


Mano_01
tag

[csivava]

[ Szerkesztve ]

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#3964) m3ss válasza Mano_01 (#3963) üzenetére


m3ss
veterán

fenyek nem jok, semmi nem latni a szemebol.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3965) fattyu válasza A Zéé (#3962) üzenetére


fattyu
veterán

Nem az a gond szerintem. Bemozdulásos életlenség. 105 ös gyújtó 1/10 záridő az exifed szerint. Az nem működik :S

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3966) raziel01 válasza m3ss (#3964) üzenetére


raziel01
veterán

Meg kb olyan, mintha telóval csinálta volna az ember. Sötét nagyon, viszont kutya tetszik, csinálhatnál róla kinti képeket, mostanában még egész napos idők szoktak lenni.

(#3967) A Zéé válasza fattyu (#3965) üzenetére


A Zéé
addikt

Lehet, hogy igazad van. Ülve lőttem, mindkét könyökem a térdemen volt, vr belőve, de úgy tűnik mégse volt elég. Zajt is szűrtem, meg le is méreteztem, ezek se tettek jót neki.
Próbálgattam most rövidebb záridővel+vakuval, bár ez nem ugyanolyan, mert a vaku fénye sokkal keményebb, mint a hátulról jövő nappali fény. Meg itt zajszűrés se volt. (Bár talán még itt is lehetne élesebb a hegy)

Just a simple Lineman...

(#3968) fattyu válasza A Zéé (#3967) üzenetére


fattyu
veterán

egen kicsit direkt az árnyék is.
a letámasztás meg a VR szép dolog de ugye az úgymond ajánlott 155 ös záridő helyett használtál 10est... na az nagyon nagy különbség amit nem fed le se támasztás se VR.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3969) akos3 válasza A Zéé (#3967) üzenetére


akos3
addikt

óh micsoda csőtoll. :P csak rá ne follyon a tervrajzra :P

(#3970) Sucuka válasza fattyu (#3968) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nálad a pont, állványon jobb lett volna, sajnos ezen a VR nem segít, ezt én is tapasztalom, ugyanilyen obim van :)

(#3971) cOxeR válasza SchumiBácsi (#3961) üzenetére


cOxeR
Ármester

A legnagyobb gond vele, hogy nem elég részletgazdag a kép, esetleg ha egy kicsit még visszahúznál az exposure-on, valamint egy kis mikrokontrasztot adnál a holdra, máris sokkal jobb lenne.

(#3972) cOxeR válasza Mano_01 (#3963) üzenetére


cOxeR
Ármester

ctrl + alt + reset
Aranyos, de lemaradt a lába, a füle, sötét és életlen.

[ Szerkesztve ]

(#3973) SchumiBácsi válasza cOxeR (#3971) üzenetére

Hali!

Hát igen, ez minden amit ki tudtam ebből hozni, már ami a részletességet illeti, a fényerőkkel játszottam kicsit előtte, de ez a legszebb úgymond. Ma újabbat csináltam pár órával hamarább, még ettől is mosottabb a képe...

Az igazsághoz hozzátartozik még, hogy kellene már vagy 3nap eső folyamatosan az kimosná a légkört, és lehetne rendesen látni ekkora távolságokra :DD
Pont tegnap kiültem nagy távcsővel 100× nagyításon egyszerűen élvezhetetlen a kép, tiszta retek a légkör :(((

üdv, és köszi az infót!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3974) fattyu válasza SchumiBácsi (#3973) üzenetére


fattyu
veterán

Amugy azon túl hogy kell hozzá ugye hosszú üveg is de a holdat célszerű nagyon aláexpózni... ez sem JÓ kép de még nagyon rég ezt tudtam kihozni a dologból.
Mondom ez sem jó...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3975) Marky21 válasza fattyu (#3935) üzenetére


Marky21
aktív tag

a leveles jó lett

(#3976) A Zéé


A Zéé
addikt

Megjött a sisim!! :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#3977) SchumiBácsi válasza fattyu (#3974) üzenetére

Nem rossz.

Egyébként beugrott: telihold valszeg azért sem lesz olyan részletes mint a fogyó/telő hold, mert oldalfényben vannak árnyékok is, de így szemből semmi. Másik felét meg eldönti a légkör, ami most nem éppen nyerő erre. Később nyomok még párat róla.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3978) SchumiBácsi

Addig is egy kis NagyFeszkó.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3979) raziel01


raziel01
veterán

Naspolya:

Sosem szoktam HDR-t használni de talán ennek jót tett.

[ Szerkesztve ]

(#3980) nesa válasza SchumiBácsi (#3977) üzenetére


nesa
veterán

Teliholdba nincs akkora fantazia meg epp mostvan legtavolabb a hold.
Nekem ilyen lett a legutobbi probalkozasom de csak siman kezbol.

Javaslom csinalj tobb kepet es fix ISOval, probalj kulonbozo zarsebesseget legjobb talan M modba.

[ Szerkesztve ]

(#3981) SchumiBácsi válasza nesa (#3980) üzenetére

Kösz a tippet. Jah, a telihold az árnyékmentes ezért is írtam hogy jobb a félhold.

Teljesen manuálba volt a masina, 100ISO rögzítve, rekesszel nem variálok, megvan az a tartomány ahol a legjobb képet kapom. Zársebességgel variálhatok, még gyakorlom ezt a hobbit erősen :))

Kösz az infót azértˇˇ

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3982) fattyu válasza nesa (#3980) üzenetére


fattyu
veterán

Na igen. eqv 600mm már elég jó. :D
Nekem most 200 a legtöbbem. azzal meg teljesen felesleges :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3983) AMD Power válasza nesa (#3980) üzenetére


AMD Power
titán

Tegnap pont nem volt nálam az állvány mert csak sétálni indultunk el. Persze egyből adódott egy Duna +vörös Hold + vörös híddal lehetőség. De sajnos hiába próbálkoztam állvány nélkül esélytelen volt.

Mi ebből a tanulság? Máskor csak gép+állvány kombóval megyek bárhová is. :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3984) aldebaran válasza AMD Power (#3983) üzenetére


aldebaran
őstag

Romantikus séta állvánnyal :DD

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#3985) End-ru


End-ru
aktív tag

Mai séta alkalmával készültek:

Lehet tippelni, hány képből lett összerakva :B

Kezdeti próbálkozás, de gondoltam megosztom, hátha tanulok belőle:

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#3986) fattyu válasza End-ru (#3985) üzenetére


fattyu
veterán

Nekem spec a stack sokkal jobban tetszik.
Az egy darab vargyún az a kék köd nem az igazi. Claritynek adni kéne az valamennyit segítene de ez nemjó :S

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3987) Real_Necro válasza End-ru (#3985) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az első nekem is tetszik, elsőre azt gondoltam egymás után repültek... :D

Én is próbáltam ma valamit lekapni, ez lett belőle:

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3988) End-ru válasza Real_Necro (#3987) üzenetére


End-ru
aktív tag

Na, ezek szerint nem volt nehéz feladvány :)) , valóban egy kép, de nekem pont olyan, mintha sorozat lett volna lőve.

Úgy tűnik kicsi a világ, HAC-ra nevezted? :D

Fattyu: megnéztem, valóban jobb lett :R

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#3989) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#3985) End-ru
Az első az jó is lehetne, de sajnos mindegyik nagyon el van kenve ez a legnagyobb gondja mindkettőnek.
(#3987) Real_Necro
Ez nagyon nem lett éles, vagy teljesen a téma előtt van a fókusz... :N

(#3990) Real_Necro válasza End-ru (#3988) üzenetére


Real_Necro
veterán

Neeem, HAC-ra még kevés az akim. Sokat szenvedtem fénnyel is, mert felszínen úszó növény sokat eltakart, így ki is dobtam. Most meg algával is küszködök. [link]

Coxer:
Próbáltam a buborékra fókuszálni, az sem elég éles?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3991) End-ru válasza cOxeR (#3989) üzenetére


End-ru
aktív tag

A manual fix 200-as obim duplázóval sajna ennyire képes, nekem legalábbis ennyit sikerül belőle kihozni :F
Necro: nézegettem a naplód, szerintem nyugodtan megpróbálhattad volna

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#3992) cOxeR válasza Real_Necro (#3990) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudom, hogy oda akartál fókuszálni, de ez nagyon nem lett éles...

(#3991) End-ru
Milyen manuál üveg az pontosan? - utánanéznék mit lehet belőle kicsiholni

[ Szerkesztve ]

(#3993) fattyu válasza cOxeR (#3992) üzenetére


fattyu
veterán

a duplázók főleg a low cost megoldások azért tényleg eléggé ölik az élességet nemde?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3994) cOxeR válasza fattyu (#3993) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ölik bizony... én ezért vettem abból is a lehető legjobbat.

(#3995) End-ru válasza cOxeR (#3992) üzenetére


End-ru
aktív tag

Pentacon 200/4 (M42), a duplázó pedig miranda auto tele converter 2x.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#3996) Mano_01


Mano_01
tag

párom

[ Szerkesztve ]

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#3997) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok!

Elnézést előre ha nagyon alap a kérdés, de a linkelt képekből hogyan szeditek ki az exif -et?

Más: teljesen kezdő vagyok, de tegnap csináltam pár képet. Kizárólag eredeti képeket szabad ide rakni vagy szerkesztett is jöhet?..., ugyanis az eredeti finoman szólva is sötét lett.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#3998) cOxeR válasza End-ru (#3995) üzenetére


cOxeR
Ármester

No az alá nem érdemes tenni semmit (2x-ezőre gondolok), mert totál megöli. Közelebb kell menni, Neked ott a crop faktor az segít! ;) (én is ezt teszem és nagyon megszoktam, harkályt 1,5 méterről fotóztam a múltkor...400mm-en)

(#3999) cOxeR válasza Mano_01 (#3996) üzenetére


cOxeR
Ármester

Meglehetősen szűk a vágás, és összenyomja az egész képet, valamint ez a durva szelektív színtelenítéses történet nem áll jól ennek a képnek, meg úgy általában semminek sem.

(#4000) cOxeR válasza kulerr (#3997) üzenetére


cOxeR
Ármester

Lemented, és jobb gomb tulajdonságok - részletek.

Sőt inkább csak a szerkesztett, szinte csak az van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.