Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Gazdasági informatikus Mester Diplomával és Rendszerinformatikus OKJ-s képzéssel mennyire lehetne elhelyezkedni kb. úgy 4 év múlva? Van kereslet ilyen emberekre?

(#1152) kraftxld válasza Vasinger! (#1151) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jövő heti lottószámok ugyanitt :D
Amúgy mit csinál egy gazdasági informatikus? És mit egy rendszerinformatikus? Ezeken is matekot meg programozás nyomnak okádásig esetleg megspékelve egy kis fizikával (mechanika)?
Javasolt a dolgokat beütni néhány álláshírdetéses oldalra, ha van sok találat akkor van esély, ha nincs sok akkor már nem olyan jók az esélyek.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1153) Nimrod válasza kraftxld (#1145) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszi, szerintem akkor elindulok MCITP-vel aztán lassan haladok az MCDBA felé. :)

(#1154) kraftxld válasza Nimrod (#1153) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Először olvass utána mielött butaságokat írsz :) Az MCDBA SQL 2000-hez volt, már nem elérhető, ebből lett "MCITP: valami hangzatos dbadmin cucc" SQL 2005 és 2008 esetén.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1155) Nimrod válasza kraftxld (#1154) üzenetére


Nimrod
addikt

Sebaj, akkor leteszem az összeset... előbb-utóbb... :DDD

(#1156) kraftxld válasza Nimrod (#1155) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondom, azokat a vizsgákat már nem tudod megcsinálni ami az MCDBA-hoz kell. Ezeket írta felül a két MCITP ami az újabb MS SQL szerverekhez való. És ne a vizsgára hajtsál elsősorban hanem a tudásra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1157) Nimrod válasza kraftxld (#1156) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem kell a papír amíg nincs meg mögötte a tudás is, így én gondolkozom. ;)
Egyébként a papír sem kellene, csak elhelyezkedéshez többnyire kell.

(#1158) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Jelenleg még tanulok programtervező informatikusként, ez a félévem katasztrofálisan sikerült. Már egyetemet is váltottam... Sajnos nehezen kapok rá az ízére. Tanulgatok, elmegyek én ilyen tréningekre is. (Asp.netet ott tanultam meg magamtól, és ezt szeretem is csinálni), de az egyik tantárgyat már harmadjára kellene csinálnom, amihez nincs fogam. Előadásra bemegyek, zh megvolt, a beadandó feladat nem... Sok a kudarc és nem igazán szeretem ezt csinálni már.
Nem megy az, hogy a sulira is tanuljan az infót, és azt is amit a munkahelyen várnak el. Asp.net mvc, c# stb... Én legszívesebben itt hagynám az egészet... már elegem van belőle...

Viszont villamosmérnöki levelező képzésre is járok. Állásokat nézve, látom, hogy mindig keresnek programozót. És hogy szakirányú végzettség kell, vagy folyamatban lévő tanulmányok.
Szerintettek villamosmérnöki diplomával is el lehet majd helyezkedni mint programozó (néha látom azt a végzettséget is feltüntetve?)

Mert megterhelő lenne egyszerre két suli és +munka. Már dolgozni akarok, pénzt keresni.
Válaszokat, véleményeket, tanácsokat előre is köszönöm (az építő jellegűeket)

(#1159) jobs válasza Lakers (#1158) üzenetére


jobs
újonc

A legtöbb munkáltatót csak az érdekli elsősorban, hogy szakmailag legyél eléggé toppon. Legyen x év tapasztalatod, lehetőleg jó nevű cégeknél. Sok cég inkább a tudást mintsem a papírt kéri.
Amit írtál pl, .Net fejlesztői megkeresésünk 4 is fut most, sehol nem kérik a diplomát, hanem a tudást, tapasztalatot!

(#1160) gaben válasza jobs (#1159) üzenetére


gaben
aktív tag

Hát igen, ezt én is tapasztalom, mint frissen végzett mérnök informatikus. Sok helyre 2-3 éves vagy több éves tapasztalat kell, meg felsorolnak egy csomó technológiát, aminek még a feléről sem hallottam ,akkor én kezdőként hol helyezkedjek el?

(#1161) kraftxld válasza gaben (#1160) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Erre vannak a Junior pozíciók.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1162) gaborbol válasza gaben (#1160) üzenetére


gaborbol
őstag

Probalj meg bekerulni multihoz, pl az IBM-hez.
Ok nem fognak agyonfizetni, viszont lessz jo referenciad, valamint "kitanitanak".

Probalj meg cegekhez jeletkezni, gyakornoknak, minimalberert vagy akar ingyen is. :(

Lehet ertelmetlennek hangzik,de ha ez az ara hogy legyen tapasztalatod akkor megeri.

Vagy ahogy Kraft mondja keress junior hirdeteseket...

[ Szerkesztve ]

(#1163) gaben válasza kraftxld (#1161) üzenetére


gaben
aktív tag

Igen, csak az a baj, hogy a junior pozíciók száma lényegesen kevesebb, mint azon hírdetések száma, ahol több éves tapasztalattal rendelkezőket keresnek....

(#1164) kraftxld válasza gaben (#1163) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem lehet mindenki Junior :)
El kell kezdeni melozni, akar ingyen is mint gaborbol mondta aztan szepen lassan feljebb lepkedni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1165) Mercutio_ válasza gaben (#1163) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ez milyen k*rva meglepő :DDD

Lakers: Minek csinálsz 2 sulit is, ha így egyiket sem bírod? Villamosmérnökin is van IT szakirány, és mellette - ha érdekel - van értelme abba a 2-3 témába beleásnod magad ami fekszik neked, amennyiben az a piacon is eladható tudást nyújt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1167) kraftxld válasza #31756288 (#1166) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez valami újabb bujtatott MLM?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1168) Worker


Worker
aktív tag

Nagyon munkakeresésben vagyok így az egyetem elvégzése után Debrecenben...

Nem vagyok túl válogatós (6 évig nyomtam diákmelókat...), ha tud valaki valamilyen teljes műszakos szellemi munkát Debrecenben, vagy közelében, PM! (MLM-es és hasonló dolgok kíméljenek, valami irodai vagy egyéb meló már feküdne) :U

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#1169) Mercutio_ válasza Worker (#1168) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi lenne, ha használnád a diplomádat?
Persze nyilván ehhez mozdulnod kellene Debrecenből, de hacsak nem valami könyvtár-büfé szakon végeztél érdemes lenne szétnézned a nagy állásportálokon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1170) Worker válasza Mercutio_ (#1169) üzenetére


Worker
aktív tag

Az a nagy helyzet, hogy még hibádzik a nyelvvizsgakövetelmény ahhoz, hogy ténylegesen kézbe vehessem a diplomámat, ha meg elköltözök Debrecenből, jó ideig nem fogok tudni újra a nyelvvizsgára koncentrálni (ismervén magamat).
Tehát mindenképp itt szeretnék maradni míg a nyelvvizsgákat le nem tudom, vagyis itt kéne meló.
A nagy állásportálok megvoltak már (meg csekkolom folyamatosan őket), ma voltam a Trenkwaldernél meg a Manpower-nél, de egyelőre nem tudtak semmi újat mondani, így várok és keresgélek tovább.

Amúgy pszichológusként végeztem, de Debrecenbe nehéz elhelyezkedni ezzel a végzettséggel (és nem kérek a "bőőőő... hülye bőcséssz munkanélküli!!!"-ből, hallottam már eleget :U

[ Szerkesztve ]

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#1171) Mercutio_ válasza Worker (#1170) üzenetére


Mercutio_
félisten

HR vonalon szerintem pesten van esély pszichológus végzettséggel találni valamit, aztán, hogy elfogadják-e, hogy még a nyelvvizsga hiányzik a papírhoz nem tudom.

Annyiból egyébként nem lenne hülyeség pest, hogy ha találsz egy olyan helyet, ahol azt mondják "jöhetsz, de 1 éven belül meg legyen a nyelvizsga, vagy lapát", az motíválóbb tud lenni, mint az otthonlét, ahol km...mi is motivál, hogy nekifeküldj a nyelvvizsgának? (Nem, a papír az nem :N , mivel emlékeim szerint évekig húzhatod, mire jön a majré, hogy elúszik a diploma)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1172) Worker válasza Mercutio_ (#1171) üzenetére


Worker
aktív tag

Nem, húzni végképp nem akarom, a héten beadom az egyik nyelvvizsgára a jelentkezésem, és ha az sikerül, jöhet a másik.

Azért sem akarom húzni a dolgot, mert ha végre a kezemben tudom a diplomát, akkor utána kimegyek külföldre (engem ez motivál, hogy végre elhúzhassak innen :DDD)... De ahhoz egyébként is kell némi tőke, vagyis megint ott vagyok, hogy munka kell itt, Debrecenben.

Nem azért kell a diploma, mert kint (vagy akár itthon) sokat ér a kezemben, csak egyszerűen ne érezzem már annyira feleslegesnek azt az 5 és fél év egyetemen töltött időt, legalább a papír legyen meg...

Amúgy igen, Pesten jóval több a lehetőség, mint itt, de sokszor átgondoltam már, és EGYELŐRE nem akarok utazni (ha fogok, az külföld lesz).

[ Szerkesztve ]

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#1173) Yushchenko válasza Worker (#1172) üzenetére


Yushchenko
őstag

Most erre csak azt tudom mondani, hogy azt az 5,5 évet hasznosabban is tölthetted volna, minthogy megszerezz egy papírt ami nem ér semmit, és nem is akarsz vele kezdeni semmit.
Csak, hogy egy példát hozzak: barátnőm megszakította az egyetemi tanulmányait, amit Szlovéniában kezdett, és hazajött. Egy hónap alatt talált munkát a szlovén nyelvvel, és 3x annyit keres, mint anyám 30 éves munkaviszonnyal, diplomával.

Na, de amúgy én is az álláskeresés rögös útján járok még... bár nagyon sok helyre kell még mindig járnom, és valamikor lesz egy "próbanapom" is, mivel a szakmai és személyiség teszten átfértem az első körben. Remélem lassan alakul valami... Viszont a sablon HR-es kérdésektől már hányingerem van.

[ Szerkesztve ]

(#1174) Worker válasza Yushchenko (#1173) üzenetére


Worker
aktív tag

Utólag igazán könnyű okosnak lenni, már én is máshogy csinálnám a dolgaim, de ha már elkezdtem, nem akartam abbahagyni, valamint azért volt némi haszna annak az 5 és fél évnek, még ha nem is annyi, mint amennyit elvárnék tőle.
Mindenesetre mindig is szerettem az ilyen hozzáállást, kösz a segítségért tesó! :C

Akkor ha jól látom, viszont nem tanyázik itt egy debreceni sem, aki segíteni tudna valahogy. Sebaj, keresgélek tovább :)

[ Szerkesztve ]

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#1175) Mercutio_ válasza Worker (#1172) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erasmus program keretében történő kijutásra nem gondoltál, vagy arról már lemaradsz így, hogy csak a nyelvvizsga kell?

Debrecen-releváns topicokban nézelődj.

Yuschenko: Nosza, irány szlovénia, és hamarosan lesz munkád ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1176) Yushchenko válasza Mercutio_ (#1175) üzenetére


Yushchenko
őstag

Itthon is lesz, no para. Am lehet félreértettél, itthon dolgozik a barátnőm.

(#1177) dabadab válasza Worker (#1172) üzenetére


dabadab
titán

A diploma lehet, hogy nem ér sokat, viszont a hiánya garantált szívás. Ott, ahol a munkáltatónak jó ajánlata van, jelentkező is sok lesz, azokat pedig valahogy meg kell rostálni és a "van-e diplomája" elég jellemző első szűrőként. Persze az olyan állásoknál, ahol úgy kell embert fogni, mert olyan az ajánlat, ott lehet, hogy nem kérnek diplomát.

Mondjuk az nem teljesen világos, hogy miért pont most jutott eszedbe, hogy a diplomához nyelvvizsga is kell :N

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1178) Yushchenko válasza dabadab (#1177) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ez sok esetben azért nem igaz. A legtöbb cég próbál hosszú távra tervezni, és éppen ezért egy középszintű végzettségre kiírt munkára, ha diplomás jelentkezik fenn áll a gyanú, hogy csak átmeneti lehetőségnek akarja használni. Nem éri meg kitaníttatni egy munkaerőt, ha az pár hónappal később felmond. Ez a lenti esetben is igaz, szóval van alapja a következtetésnek. Ilyenkor szokták mondani, hogy "túlképzett" a munkához. Persze ez munkáltató és régió függő.

(#1179) Mercutio_ válasza Yushchenko (#1176) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem értettem félre, csak kicsit visszás, hogy még te is munkát keresel, de oltod a srácot ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1180) dabadab válasza Yushchenko (#1178) üzenetére


dabadab
titán

A "középszintű végzettségre kiírt munka" (főleg diplomával) szerintem a szívás kategóriába tartozik. Én például egészen biztosan nem akarnám az életemet arra alapozni, hogy majd ilyen állásokban dolgozok.

DRM is theft

(#1181) Worker válasza dabadab (#1177) üzenetére


Worker
aktív tag

"Mondjuk az nem teljesen világos, hogy miért pont most jutott eszedbe, hogy a diplomához nyelvvizsga is kell "

Gondolom ismersz pár "tipikus" egyetemistát, akik előszeretettel tologatják a vizsgákat / egyéb tennivalókat, és inkább lógatják a lábukat, leszarva az egyetemet... :P
Na, én ezen a téren nagyon ilyen vagyok, és ezzel a hozzáállással sikerült a nyelvvizsgát eltolnom az államvizsga utánra. Ilyen egyszerű a dolog :B

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#1182) Worker válasza Mercutio_ (#1175) üzenetére


Worker
aktív tag

Erasmusról már lecsúsztam, mivel megszűnt/megszűnik az egyetemmel a jogviszonyom, vagyis ha ki akarok menni, azt már teljesen önállóan kell megtennem.
De mint írta, ezelőtt előbb kézbe akarom tudni a diplomát, meg némi tőkét is össze kéne szedni, hogy kimehessek.

Debreceni topikban is kérdezősködtem már, de még fogok a későbbiekben is, mindenesetre köszönöm a tippet ;)

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#1183) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sikerült munkát találnom, mint rendszermérnök, úgyhogy nagyon örülök, nem is számítottam ilyen jó ajánlatra. :))
További sok sikert a többi álláskeresőnek!

(#1184) Kassadin


Kassadin
addikt

Önéletrajz legyen lényegre törő, ne legyen regény, mert megy rögtön a kukába. Motivációs levél dettó, már ha kérnek.
Interjúról túl sok mindent nem tudok mondani, annyira még én se vagyok tapasztalt benne, add önmagad, gondolom nem színházban akarsz dolgozni. Elkell tudnod adni magad, másképp nem megy.
Álláskeresés meg manapság már a legnehezebb dolog, bizonyos munkáknál olyan követelmények vannak, hogy csak néz az ember hogy WTF?... :U :DDD
És talán a legfontosabb, nem szabad feladni! ;)

(#1185) kraftxld válasza Yushchenko (#1183) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gratula! Az publikus, hogy melyik cég, és mennyit fizetnek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1186) Yushchenko válasza kraftxld (#1185) üzenetére


Yushchenko
őstag

A cégről annyit, hogy egy amerikai vállalat, akik mérőórák (áram, gáz parkoló, stb) fejlesztésével, gyártásával, telepítésével, üzemeltetésével foglalkoznak.
A kezdő fizetésem br. 360e Ft és rengeteg juttatás van.

(#1187) Mawyx válasza Yushchenko (#1186) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mit kértek hozzá? Diploma, tapasztalat?

ájtí heldeszk meló tesztíráshoz miből érdemes készülni, minek nézzek utána? Vagy ez így túl általános, ha nincs a fejemben már, ami kellhet hozzá, akkor úgyse megyek semmire most fél nap alatt, ugye? Végre behívtak, csak ideiglenes diákmeló, de ez is valami lenne.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1188) Yushchenko válasza Mawyx (#1187) üzenetére


Yushchenko
őstag

Leginkább rátermettséget. Én abszolvált Mérnök Informatikus vagyok, 2 hónap múlva záróvizsgázok. Munkatapasztalatom nagyon csekély.
Első körben szakmai és angol teszt volt, nagyon húzós. Második körben beszélgetés az igazgatóval 50-50%-ban angolul és magyarul. Nagyjából ennyi volt.

Előtte kb 20 helyen voltam. Volt sok nevetséges 100-120k-s ajánlat(folyamatos munkarend, dolgozd ki a beled, stb).

[ Szerkesztve ]

(#1189) Mawyx válasza Yushchenko (#1188) üzenetére


Mawyx
senior tag

100-120 k az nevetséges? Életemben nem kerestem annyit. Akkor nem szabad minden szart elfogadni, mert úgyis lesz egy jó ajánlat.
A folyamatos munkarend mit jelent? Hogy a szabadnap nem mindig hétvégére esik vagy hogy hol délelőttös vagy hol éjszakás...?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1190) Yushchenko válasza Mawyx (#1189) üzenetére


Yushchenko
őstag

Most nevezhetem nevén, UPC-nél volt ilyen. 3 műszak, de bármikor beoszthatnak igen. Ezt gondolták br. 120e+műszakpótlékért. Nincs hétvége, csak 2 szabadnap valamikor a héten.
Kis cégek szinte mindenki minimálbérre jelentett volna be :(((

(#1191) Mawyx válasza Yushchenko (#1190) üzenetére


Mawyx
senior tag

Az gáz, mert nekem még suli van, nem tudok összevissza járni dolgozni, mert ez a két szem órám nem összevissza van, heti 3 napon este kötelező érvényű elfoglaltság, nem kívánságműsor. Még éppen nincs meg a diplomám, 1 tárgy kell az abszolutóriumhoz, elvileg most államvizsgázok júniusban.
Konkrét céghez jelentkeztél vagy közvetítőkhöz?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1192) Yushchenko válasza Mawyx (#1191) üzenetére


Yushchenko
őstag

Közvetítőn keresztül hirdették.

(#1193) pigatt


pigatt
őstag

Állásinterjúkon egy hasznos tanácsot tudok adni beszélj, beszélj és beszélj. Én az egyik japán ipari robotokkal foglalkozó cégnél voltam szervizes 4 hónapot töltöttem itt ez volt első munkahelyem, itt megszűnt a pozícióm. Voltam a legnagyobb német ipari robotos cégnél interjún és ma hívtak fel, hogy fel vagyok véve. Úgyhogy Mercedes jövök, igaz külsősként de jövök. :)

Még egyszer beszélj, beszélj, beszélj. Tőlem pl. szakmai kérdéseket nem is kérdeztek én mondtam és mondtam ez alatt a kis idő alatt szerzett összes tapasztalatomat.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#1194) Kassadin válasza pigatt (#1193) üzenetére


Kassadin
addikt

Szóval nem szabad levegőhöz juttatni őket? Pénteken kipróbálom. :DDD

(#1195) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Állásajánlatért hol érdemes nézelődni? Mondjuk kifejezetten a a külföldieknek szánt ajánlatok érdekelnek. Romániából nem szeretnék mindenféle előinterjúra átingázni.

Már egy ideje gondolkodom az áttelepülésen, de a meló az első.

2 év a automatizálási +3 év egyéb mérnöki tapasztalattal, valamint minimum 300k elvárás

[ Szerkesztve ]

(#1196) kraftxld válasza Csakénvagyok (#1195) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
[link]

Tuti van még pár, de most csak ez a kettő ugrik be.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1198) pigatt válasza Kassadin (#1194) üzenetére


pigatt
őstag

Nekem legalább is bejött. :DDD

i9 / 4080 / 32"

(#1199) Drizzt válasza Yushchenko (#1134) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én amikor mentem a céghez ahol vagyok, első körön voltunk 3-an, egyedül rajtam nem volt elegáns ruha, illetve nevezzük inkább minimálisan elegánsnak. Egyedül engem vettek fel. Bár igazából nem tudom örülök-e ennek utólag. Mostmár nagyon dobbanthatnékom van.

I am having fun staying poor.

(#1200) Yushchenko válasza Drizzt (#1199) üzenetére


Yushchenko
őstag

Volt olyan is, hogy odamentem kiöltözve, és bemelegítő nadrágba fogadott az ügyvezető :((( Na ott kifejezetten kellemetlenül éreztem magam. Ettől függetlenül szerintem érdemes elegánsan felöltözni. Ahol most dolgozok, ott elvárás a fekete nadrág+ing minden nap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.