Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Cognizant -al van valakinek tapasztalata? Milyen cég, milyen fizu, home office? Ops L3 pozi.

(#10002) Prosector


Prosector
addikt

Hello!

Elnezest az irrelevans temaert, de nem talaltam jobb topikot.

Szerintetek erdemes belevagni 40 evesen vmilyen IT kepzesbe(pl. muszaki informatikus v hasonlo).

Attol tartok tul oreg vagyok hozza.

Gondolok itt arra, h 42 evesen, frissen vegzettkent, zero munkatapasztalattal nem tudom mennyi eselyem lenne az allaspiacon a 20 evesekkel szemben.

Minden otletet, tanacsot szivesen fogadok, koszi :R

(#10003) Poultier válasza Prosector (#10002) üzenetére


Poultier
tag

Hali!

A jó pap holtig tanul. Sose késő új témába kezdeni, nézheted úgy is, hogy 42 évesen még minimum 23 év munka vár rád, akkor miért ne azzal foglalkoznál, ami érdekel/többet fizet?

(#10004) Mercutio_ válasza Prosector (#10002) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ hol és milyen szintű képzésbe.
OKJ gyorstalpalót felejtsd el, kidobott pénz.

Másoddiplomás vagy hasonló szintű fizetős ha egyébként érdekel a dolog már jó, és mivel hiány van szakemberből el fogsz tudni helyezkedni. (1/2 évente bennem is felmerül az ötlet)

Egyébként az nem teljesen igaz, hogy nulla tapasztalatod van. Ha irodában/ügyfelekkel netán multis környezetben dolgoztál, projektekben vettél részt, esetleg sap vagy más vállalatirányítási rendszer kulcsfelhasználójaként verzióváltás(ok)kal kapcsolatos feladatokat láttál el már lesz egy csomó olyan soft skill-ed amivel egy pályakezdő/junior nem rendelkezik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10005) Tapsi válasza Prosector (#10002) üzenetére


Tapsi
addikt

Mivel foglalkozol jelenleg?

(#10006) Prosector válasza Prosector (#10002) üzenetére


Prosector
addikt

Ha gep elott leszek, visszairok mindenkinek

(#10007) Prosector válasza Poultier (#10003) üzenetére


Prosector
addikt

Na vegre gep elott.

Igen ez a mondas nekem is eszembe jutott es van is hatra boven, szal van benne racio csak bizonytalan vagyok.

Es jo lenne nem ugy kelni minden reggel, h mar azon jar az eszem, h mikor erek haza...

(#10004) Mercutio:

Amiket neztem, azok iskolarendszeru, ingyenes, 2 eves kepzesek, szal nem OKJ-s gyorstalpalo.

Az IT-hez ennyi kozom van: 2006 ota epitek, szervizelek, telepitek gepeket. Nem napi szinten, de joparat csinaltam mar, tehat ebben van rutinom. Ezek viszont nem kimondottan informatikus skillek, ilyen teren talan el is tudnek helyezkedni(munkat akarok valtani, amilyen gyorsan csak lehet) pl. pc boltban, de ezzel az a baj, h nem fizet eleget(egyedul elek, alberletben es minimum 200k kell, h atnyomorogjak 1 honapot...de ez nagyon az
alja).

Irodaban, multinal nem dolgoztam soha, tehat ilyen iranyu skilljeim nincsenek.

Multkor megpalyaztam 1 IT support allast, de sajnos elcsusztam az angolon, pedig hatszelem is volt.

(#10005) Tapsi:

Jelenleg szobafestokent dolgozom, aminek ugye semmi koze az informatikahoz es utalom is csinalni, deegyelore sajnos nem tudok mast...nem tudok elmenni kb. 150-ert pc szervizes/eladonak, mert annyibol nem tudok megelni.

Szoval ez a status quo es ezen szeretnek valtoztatni gyorsan, de ha nincsenek meg hozza a skilljeim es ebbol kifolyolag a lehetosegeim, akkor ez nem keves idobe telik.

[ Szerkesztve ]

(#10008) Tapsi válasza Prosector (#10007) üzenetére


Tapsi
addikt

Miért nem a saját szakmádban fejlődsz? Indíts vállalkozást, építs kapcsolatokat, stb. Én inkább ezt csinálnám a helyedben. Aztán el lehet jutni arra a szintre, amikor már nem is kell kubikolnod, csak irányítani az embereidet. Ez egyszerűbbnek tűnik, mint most hirtelen kitanulni a programozó szakmát.

(#10009) inferno88 válasza Prosector (#10007) üzenetére


inferno88
őstag

Szerintem nagyon durván eljött az ilyen "kétkezi munkások" ideje. Nagyon nehéz találni szakembert, főleg szakembert. Egy barátunknak annyi melója van, hogy ki sem lát belőle. Ha nagyot szeretnél szakítani, akkor szerinte érdemes megfogadni Tapsi tanácsát. Rendelkezel már olyan tudással, ami egyre inkább felértékelődik, én a helyedben megpróbálnék ott érvényesülni.

Semper fi!

(#10010) Prosector válasza Tapsi (#10008) üzenetére


Prosector
addikt

+ inferno:

Persze ez jo verzio lenne, de en nem akarom, h barmi kozom legyen az epitoiparhoz.

Egyreszt halalosan unom mar, masreszt fizikailag sem igazan birom.

(#10011) Prosector válasza Prosector (#10010) üzenetére


Prosector
addikt

Persze ne gondoljatok, h vezeto dev akarok lenni vhol, milliokert.

Ilyen irrealis terveim nincsenek, pusztan szeretnek 1 nem tul nehezen megtanulhato infos szakmat, amibol meg lehet elni.

(#10012) Alexios válasza Prosector (#10011) üzenetére


Alexios
veterán

Én a helyedben első körben a nyelvtudásra feküdnék akkor rá, mivel írtad, hogy korábban amiatt nem jött össze egy supportos állás - márpedig legyen üzemeltetés vagy fejlesztés, az angol hiánya mindenhol akadály lesz

[ Szerkesztve ]

(#10013) Prosector válasza Alexios (#10012) üzenetére


Prosector
addikt

Igen, igazad van, ez elegge sarkallatos pontja a dolgoknak.

Reszben ezert is keresek konnyebb munkat, h maradjon energiam tanulni.

(#10014) opr válasza Prosector (#10011) üzenetére


opr
veterán

Nem akarom letorni a lelkesedesed, de sajnos olyan szakma, ami nem tul nehezen megtanulhato, meg lehet belole korrektul elni, es nem is tul nehez csak egy letezik, ugy hivjak, hogy jo helyre szuletes manager, de ha jol tevedek, errol par evvel mar lecsusztal. Es most nem csak az It-rol beszelek, hanem ugy nagy altalanossagban barmilyen teruletrol.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10015) Tapsi válasza Prosector (#10013) üzenetére


Tapsi
addikt

A helyedben üzemeltetés irányba indulnék el.

(#10016) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Egy szakmai fb csoportban volt meghirdetve egy állás merkelországban, volt megadva magyar kontakt, beszéltem a sráccal. Mondta, hogy kint is hiány van szakemberekből, és vadásszák az embert, mivel a migránsok között ilyen nincs és stb., ott tartottak, hogy másik földrészről valami tolmácsos interjút toltak. Amit kellene ott csinálni, az szakmai előre lépés lenne nekem, csak beszéltük, hogy németből kellene egy A2 szint, ami nálam kicsit hiányzik, mivel tanultam németet 8 évig, csak 8 éve nem használtam. Talán ez még nem olyan nagy baj, mert kint állambácsi támogatja a nyelvtanulást.

Bevált német önéletrajz mintája van valakinek vagy jó, ha a CV-met lefordítjuk?
Kellene valami kísérőlevelet írnom, hogy ki vagy és mit akarok stb., magyarul egy motivációs levelet?
Vélemény, tanács?

(#10017) #80123904 válasza Prosector (#10011) üzenetére


#80123904
törölt tag

"pusztan szeretnek 1 nem tul nehezen megtanulhato infos szakmat, amibol meg lehet elni."

Akkor a fejlesztést teljesen hagyd ki, mert nem neked való.
Egy jó fejlesztő nem csak a munkahelyén foglalkozik a programozással, hanem azon kívül is képzi magát, hogy ne maradjon le.
Az angol legalább írás/olvasás szintjén alap. Ezt nem lehet sehogy sem kikerülni.

Illetve amiért ne programozás terén gondolkozz...nem fejlesztőkből van hiány, hanem jó fejlesztőkből. Tapasztalat nélküliekből van rengeteg. Kóklerből is van rengeteg. Amennyiben nincs nagyon erős ismerősi hátszeled, akkor egy cég sem fog alkalmazni, mert inkább felvesznek helyetted egy 23-25 évest, akit betanítanak. Nem bántani akarlak, de ez a valóság.

Szóval ha IT területén akarsz elhelyezkedni és 'nem túl nehezen megtanulható', akkor manuális tesztelő - supportos munkakör. Ezekhez is kötelező az angol, tehát addig ne gondolkodj IT területen, amíg középszinten nem megy az írás/olvasás.

Ami még jó lehet, az egy rendszergazdai állás valamilyen iskolában. Viszont itt még a 200 nettóban se reménykedj, mert nem ér annyit az a munkakör. Ahol 200+ fizetést kapsz, oda olyan tudás is kell

(#10018) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#10004) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem okj-s greenfox jellegu kepzesek elvileg allasajanlattal vegzodnek. Arrol mi a velemeny?

/en is gondolkodok hasonlon. De inkabb ilyen 2-3 ev mulva valtanek. Most leszek 40

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10019) #80123904 válasza BÁ Nutrition (#10018) üzenetére


#80123904
törölt tag

Ha 0 tudással elkezdve nézzük, akkor átverés. Egy egyetemet végzett fiatalnak jó lehetőség lehet. Egy 2 évet otthon tanulónak jó lehetőség lehet (persze csak akkor, ha valami normális online tanfolyam / könyv alapján haladt).

Ilyen képzéssel kezdeni a tanulást nulla értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#10020) FLx válasza Prosector (#10011) üzenetére


FLx
addikt

Az a helyzet, hogy egy jo ketkezi munka sokkal konnyebben megtanulhato, mint az infos szakma es sok esetben sokkal jobban is meg lehet belole elni. Sot, kevesebb munkaoraval is jar. Akar fejlesztes, akar uzemeltetes, alapveto a kozepfoku vagy inkabb magasabb szintu angol tudas illetve a folyamatos onkepzes. Hiaba sokszor nem fix a munkaidod, osszeadva siman napi 10-12 orad is elmegy a munkadra, vagy inkabb tobb. Ha valasztanom kene ujra, siman elmennek inkabb egy jo asztalosnak vagy barmilyen mesterembernek.

(#10021) prozodus válasza FLx (#10020) üzenetére


prozodus
őstag

Még előtted a lehetőség: megtanulhatod gyorsan :DD

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#10022) kekesj válasza FLx (#10020) üzenetére


kekesj
tag

alma-körte, de kár azt hinni, kétkezi szakma tanulása, a megélhetés annyira könnyű, illetve 40 felett akkora öröm---sok itt a legenda.

(#10023) kekesj válasza #80123904 (#10019) üzenetére


kekesj
tag

a tanfolyamot végzettek kapnak-e állást.
ezek utánkövetése, 1-3-5-10 év.
ha igen, és a szakmában maradnak, még ha mondjuk nem túl magas fizetésért is, akkor nem átverés.
ha nem kapnak állást vagy gyorsan kihullanak, akkor átverés.
igazából elég egyszerű eldönteni, ha ismerjük a fentebbi adatokat.

(#10024) BÁ Nutrition válasza kekesj (#10022) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az a baj h gyorsan beleunsz általában a szakmakba

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10025) axioma válasza kekesj (#10023) üzenetére


axioma
veterán

Egyet tudok, aki geografuskent vegzett, ilyen fizetos suli, kotelezo munkahely, majd most fintech cegnel van. Igaz, itt nem volt nagy gap, egy percet se dolgozott az eredeti diplomajaval.

(#10026) Prosector válasza Tapsi (#10015) üzenetére


Prosector
addikt

Ez jo otlet, ennek utana fogok nezni, koszi :R

Annyit tudok, h ebbol is van ingyenes, iskolarendszeru kepzes.

(#10017) izd6583sawoe:

a programozas amugy sem nekem valo sztem

a hatszeles, it supportos meloba mar belebuktam az angol miatt, ugyhogy arra mindenkepp ra kell fekudnom

(#10020) FLx :

nem mondom, h nincs igazsag a mondandodban, de nekem mar boven elegem van abbol, amit csinalok, valtoztatni akarok...persze lehet nem lesz belole semmi, de ha meg sem probalom ,akkor biztos, h nem lesz

persze elobb kellett volna gondolkodnom mondjuk 15 evvel

(#10027) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Az Assessment center már csak formalitás szokott lenni, vagy ténylegesen ki is lehet esni rajta? Ez az utolsó kör, amúgy nagyon szimpatikus a cég, szóval nagyon nem szeretném ezen elbukni. Sose voltam még ilyenen, kicsit utánaolvasva viszont úgy tűnik, hogy inkább az emberi tényezőket veszik figyelembe, itt már nincs szakmai teszt meg ilyenek? Mert azon már túl vagyok elvileg. Vagy ez nagyon cégfüggő, hogy ki hogyan alakítja? Köszi!

(#10028) emvy válasza Jhonny06 (#10027) üzenetére


emvy
nagyúr

Altalaban eleg fontos (hiszen eleg draga/idoigenyes).

while (!sleep) sheep++;

(#10029) #80123904 válasza Jhonny06 (#10027) üzenetére


#80123904
törölt tag

Az emberi tényező sokszor fontosabb, mint a szakmai.
Egy nagyvállalat szempontjából fontosabb, hogy bele tudjon illeszteni téged a csapatba.

(#10030) emvy válasza #80123904 (#10029) üzenetére


emvy
nagyúr

Kisvallalatok szempontjabol igazabol meginkabb, csak ott meg nem szoktak erre rajonni.

while (!sleep) sheep++;

(#10031) Goose-T válasza Jhonny06 (#10027) üzenetére


Goose-T
veterán

Ott még simán kiszórhatják a jelentkezők felét, ne lélegezz még fel. Amúgy inkább ilyen pszichológiai teszt az, csapatmunkát, soft skilleket néznek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10032) 4ron


4ron
senior tag

Egy kicsit off: aki használ Lindkedin-t, meg tudná mondani, hogy a 90 napos ingyenes Premium lejártát követően le lehet-e mondani azt fizetés nélkül? Aktiválnám szívesen, de nem szeretnék fizetni 3 hónap múlva semmit.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#10033) Alexios válasza 4ron (#10032) üzenetére


Alexios
veterán

Közben is le lehet mondani úgy hogy a 90nap után ne hosszabbitson

(#10034) prozodus válasza 4ron (#10032) üzenetére


prozodus
őstag

Miért, csak kártyaadatokkal lehet aktiválni?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#10035) savoo válasza prozodus (#10034) üzenetére


savoo
addikt

Mint minden ilyen szolgáltatást. (Hátha elfelejti a user lemondani. :P )

(#10036) axioma válasza 4ron (#10032) üzenetére


axioma
veterán

En is aktivaltam 3 honapra, de sok valtozast nem lattam. Lehet, hogy csak nem voltam elegge celkozonseg.
Azota is van hogy azt mondja, hogy ingyen probaljam ki, nekem persze mar nem az lenne... ez nem szep tole. Bar van amikor meg reactivate premium szoveggel jon.

(#10037) FLx válasza axioma (#10036) üzenetére


FLx
addikt

Nekem van vagy egy eve, semmire se nem jo. :)

(#10038) prozodus válasza FLx (#10037) üzenetére


prozodus
őstag

Dehogynem. Pl arra, h boldog-boldogtalan vadidegen bejelölhessen :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#10039) dkaro


dkaro
őstag

Nem használtam még a premiumot de az nem kifejezetten HR-eseknek/Recruitereknek van?

(#10040) FLx válasza prozodus (#10038) üzenetére


FLx
addikt

Ja, akkor mukodik. :D

(#10041) Jhonny06 válasza dkaro (#10039) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én egyszer írni akartam LinkedIn-en valakinek, akit csak ott tudtam elérni és prémium nélkül alap funkciók sem működnek, szóval aktívan használni szerintem nem lehet máshogy.

(#10042) FLx válasza Jhonny06 (#10041) üzenetére


FLx
addikt

Csak annak nem lehet irni alapbol aki nincs az ismeroseid kozott.

(#10043) axioma válasza FLx (#10042) üzenetére


axioma
veterán

Ha eleg melyen kotoraszol a menukben, akkor akit nem jelolsz vissza de irt neked, annak is tudsz. Teny, jol eldugtak...
Mellesleg ha valakit el kene ernem, siman kuldenek ra conn.req-t, beleirva custom szovegkent, hogy mit szeretnek, akkor is ha nem akarok vele tenylegesen in-es kapcsolatot.
Ja es sokan nem is talaljak meg hogy kiirtam az email cimem az "advice to contact xy" reszre...

(#10044) 4ron válasza prozodus (#10034) üzenetére


4ron
senior tag

Igen, kéri a kártyaadatokat.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#10045) section9


section9
őstag

Nemetorszagban mennyire jellemzo az angolul torteno munkavegzes a tech szektorban? Szemelyes okok miatt elkepzelheto, hogy a kozeljovoben (6 honap - 1.5 ev) valtanunk kellene USAbol, viszont maximum sort tudok nemetul kerni. Lassan 5 ev munkatapasztalatom van, relevans certekkel, jelenleg senior security engineer pozicioban.

(#10046) Cathfaern válasza section9 (#10045) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nagyvárosokban (pl. München) lehet találni olyan állásokat ahova elég az angoltudás. Viszont elvárás részükről, hogy idővel megtanuld a nyelvet, mondjuk ezt szokták is támogatni.

(#10047) emvy válasza section9 (#10045) üzenetére


emvy
nagyúr

Siman mukodik.

while (!sleep) sheep++;

(#10048) FLx válasza section9 (#10045) üzenetére


FLx
addikt

Akkora hiany van, hogy most mar mukodhet, de gyorsan meg kell tanulni a nyelvet.

(#10049) dkaro válasza FLx (#10048) üzenetére


dkaro
őstag

Szerintem ha felveszik egy céghez ahol az angol a hivatalos nyelv letojják, hogy megtanulja-e az adott ország nyelvét. Támogatják általában de nem elvárás.

(#10050) FLx válasza dkaro (#10049) üzenetére


FLx
addikt

Ha nem is elvaras, de ha elore akarsz lepni, akkor muszaj tudni a nyelvet. Nalunk is dolgoznak olyanok a nemet irodaban akik kevesse tudnak nemetul, de a legalja munkat csinaljak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.