Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) izomhod


izomhod
senior tag

most hogy szóbakerült, amikor melóhhelyet váltotok, vagy felmondtok, mindig kérjétek el a papírokat, amivel igazolni lehet a munkaviszonyt

van egy ismerősöm, 1-2 év múlva nyugdíjba megy, de még nem tuti hogy melyik évben, mert régi, 20évvel ezelőtti melóból nincs meg a papírja. valami 3-4 hónapnyi. most vissza kell keresni a munkáltatót, aki már talán nem is él, nincs meg a cég se, meg tanúkat kell keresni, meg a jó ég tudja mit kell tenni, ezen múlik, hogy egy évvel később vagy hamarabb megy nyugdíjba

azért nem mindegy

(#1652) buffon007 válasza izomhod (#1651) üzenetére


buffon007
tag

Én már nem leszek nyugdíjas,szóval......

(#1653) izomhod válasza buffon007 (#1652) üzenetére


izomhod
senior tag

miért nem?

(#1654) buffon007 válasza izomhod (#1653) üzenetére


buffon007
tag

Addigra csak a wikipedia tudja a nyugdíj fogalmát.Nagyon fiatal vagyok én még.(22éves)

(#1655) izomhod válasza buffon007 (#1654) üzenetére


izomhod
senior tag

ja igen:)

muszáj kicsit előtakarékoskodni, ezt pont a te korodban érdemes elkezdeni, persze csak ha van miből

(#1656) buffon007 válasza izomhod (#1655) üzenetére


buffon007
tag

Én az előtakarékoskodással úgy vagyok,hogy elősször össze kell szednem magamat,30-35éves koromtól pedig rohamosan félre kell tennem.

(#1657) Xirtam


Xirtam
veterán

Konzol Világ-ba keresünk embert. Ha van kérdés írjatok nyugodtan PÜ-t. :R

Eladói, értékesítői, ügyfélszolgálati munkakörbe keresünk munkavállalót budapesti munkavégzésre (13. Kerület, Árpád híd) az alábbi paraméterekkel:

Feladatok:
- Termékek értékesítése, eladása,
- Vevők kiszolgálása,
- Telefonos és e-mail-es ügyfélkezelés,
- Árupakolás és leltározás.

Követelmények:
- Értékesítői, eladói attitűd,
- Jó kommunikációs készség,
- Fiatalos, lendületes jellem,
- Precíz munkavégzés,
- MS Office és böngészők haladó szintű ismerete,
- Csapat-orientált munkavégzés,
- Számítógépes és konzoljáték szegmensének alapos ismerete,
- Társalgási szintű, eladóképes angol nyelvtudás,
- Érettségi.

Előny:
- Agilis személyiség,
- Magas szintű informatikai ismeretek,
- Webshop-ok felépítésének és admin szintű működésének ismerete,
- Budapesti lakhely,
- Füstmentes életvitel.
Fényképes önéletrajzzal (a fizetési igény megjelölésével) és motivációs levéllel a következő címen lehet jelentkezni:
karrier@webdreams.hu

(#1658) izomhod válasza buffon007 (#1656) üzenetére


izomhod
senior tag

egyértelmű, hogy először egyenesbe kell jönni, de érdemes havi 5-10 rongyot is félretenni, az 10-20 év múlva sokat jelent, nemhogy 30 év múlva

sokan későn kapcsolnak, 40-50 évesen, dehát ki tudja előre, hogy mi lesz x év múlva, sajnos ilyen időket élünk

(#1659) buffon007 válasza izomhod (#1658) üzenetére


buffon007
tag

30év múlva az semmit.:)Én inkább aranyban gondolkoztam.....

(#1660) Lirion válasza izomhod (#1658) üzenetére


Lirion
addikt

Havi 10 rugot ha félre teszel évi 6% kamattal (ami egyáltalán nem sok), akkor kamatadó mentességgel kb. 15 milliód lesz 30 év múlva. Kamat nélkül csak 3.6 millió lenne.
Ha figyelembe veszed az inflációt, ami általában több, mint az ilyen banki kamatok, szóval legalább 7-8%, akkor világos, hogy a 15 misi 30 év múlva harmadát-negyedét fogja érni a mai értéknek. Ma pedig 3-4 millióból nem tudsz 10-20 évig elélni, ugyebár...

(#1661) izomhod válasza Lirion (#1660) üzenetére


izomhod
senior tag

amit írtál, az igaz is lehet, de nem csak bankba lehet tenni.
erre vannak a unit-linked programok
vagy teheted a párnád alá, akkor lesz mivel tüzelned később:)

na de már kezdünk offolni

(#1662) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Életem első munkáját kell lassan elkezdenem keresni. Még sosem csináltam ilyet, úgyhogy hozzátok fordulnék segítségért, miben lehetne gondolkodni. Érettségim van, felsőfokon beszélek angolul, középfokon németül (ezekről papírom is van), alapszinten elgagyogok oroszul is (erről nincs papírom). Van B-s jogsim is.

OKJ, szakképesítés nincs, és nem dolgoztam igazán sehol ezelőtt (hivatalosan legalábbis).

Amikre eddig gondoltam: telefonos munkák (idegen nyelven főleg, úgy csak valamivel többet fizetnek), akár IT support (hozzáteszem, nem fejlesztői/rendszergazdai, hanem csak felhasználói szinten vagyok tisztában a dolgokkal, talán advanced usernek mondanának).

Nem igazán szeretnék Tescohoz menni minimálbérért.

Ja, kezdés lehet bármikor, és kb. 10 hónapig szeretnék dolgozni (szeptember-június között).

Minden tippet előre is köszönök!

(#1663) Kassadin válasza Psychonaut (#1662) üzenetére


Kassadin
addikt

Szokott elég sok idegennyelvű munka lenni különböző állásportálokon. Ilyen tudást fölösleges lenne elpazarolni. És sürgősen raknék szakmát, ha más nem, akkor saját zsebből.

Szerk: Nincsen semmilyen szakmád? Hogyan lehetséges ez?

[ Szerkesztve ]

(#1664) Plazmacucci válasza Psychonaut (#1662) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Összedobsz sablon alapján egy önéletrajzot, majd mondjuk a profession.hu-n nézel állásokat, ahol fontos az a nyelv amit jól tudsz. Bár hozzáteszem a feltüntetett irodai munkák fele telemarketing. Szóval első körben ezt érdemes eljátszani. Ahol fontos a jó nyelvtudás, úgy is csak arra kíváncsiak, nem a papírokra.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1665) Psychonaut válasza Kassadin (#1663) üzenetére


Psychonaut
addikt

Úgy, hogy középiskolát végeztem, nem szakközepet. Nincs időm szakmát lerakni, OKJ-t sem, mert jövőre menni fogok egyetemre. ;)

SZERK: félreértések elkerülése végett: kifejezetten jó képességű embernek tartom magam, és csak azért nem mentem idén egyetemre, mert más terveim vannak (egyébként felvettek államilag támogatottra).

Plazmacucci: köszi a tippet neked is, én mindenhonnan csak azt hallom, hogy itthon a papírokra hajtanak mindenhol, nem a tényleges tudásra - de akkor legalább ez nem így van, ez mindenképpen pozitív.

[ Szerkesztve ]

(#1666) Kassadin válasza Psychonaut (#1665) üzenetére


Kassadin
addikt

Egyetemen is szakmát kapsz...

Amúgy ha jól értesült vagyok, akkor nappalis tanulóként nem dolgozhatsz "normális" dolgozóként, csak diákmunkásként.

(#1667) Psychonaut válasza Kassadin (#1666) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ahogy írtam, nem idén, hanem jövőre megyek egyetemre. Tehát kihagyok egy évet középiskola és egyetem között. ;)

Így egyébként tanulói jogviszonyom sem lesz.

(#1668) Kassadin válasza Psychonaut (#1667) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha halasztasz 1 évet, nem is kapsz tanulói jogviszonyt? Ez hogy működik? Erről nem is tudtam eddig. :B

[ Szerkesztve ]

(#1669) Psychonaut válasza Kassadin (#1668) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem halasztok (Corvinuson nem lehet halasztással kezdeni, nem tudom, máshol hogy van), nem iratkozom be. ;)
A sikeres felvételi csak lehetőség, ahhoz, hogy az egyetemen tanulj, be is kell iratkoznod.

(#1670) Kassadin válasza Psychonaut (#1669) üzenetére


Kassadin
addikt

Tudatlan vagyok, így már világos minden.

(#1671) Lacces


Lacces
őstag

Nos, sziasztok!

Előre szólok, hogy a moderátorra bízom, hogy bent hagyja a hsz-met esetleg törölhet belőle részletet, vagy az egészet is. Láttam, hogy nagy eszmecsere folyt itt.

Őszintén szólva, nem gondoltam volna, hogy ilyen vita lesz belőle. Ez nagyon meglepett. Bár nagyon sok mindent megtudtam.

Egy részt, látom, hogy 2 nézőpont ebben a kérdésben. De egyet leszűrtem, hogy azonnal keresnem kell egy olyan céget, amelyik hajlandó bejelenteni.

Másrészt azon kell elgondolkoznom, hogy hogyan mondjam szépen és finoman a komolyabb cégek felé, hogy nem voltam bejelentve... Már van tapasztalatom, de szerencsére vannak is junior állások. Majd ott megpróbálom, esetleg mint 0 év tapasztalat.

Tisztázok pár részletet:
- Levelezőn vagyok, egy vidéki nagy város egyetemén. 2 megyével arrébb. Nem gyenge egyetem. (Tagozatot váltottam, okokat most hagyjuk, szerintem nem ezen van most a hangsúly :) ) Fontos: Most februártól is vagyok levelezős.
- Család elég nagy bajban volt és van... Ezért jól jött a pénz, és egy hely, ahol 0 év tapasztalattal felvettek. A lakóhelyemen pedig nagyon kevés az IT lehetőség. A szükség nagy úr.
- Itt úgy volt, hogy bementem egyszer egy állásinterjúra a céghez (ahol most vagyok). Megfeleltem, és a főnök kitöltetett velem egy megbízási szerződést, ami 1 hónapra szólt. Ez megvan. De ennyi, újabb papír nem volt, semmi sem. Persze azt mondta, hogy ő intézi tovább, majd a papírokat, meg még ennek, annak utána kell érdeklődnie. (már akkor ugye gyanús volt ez nekem, de úgy voltam, hogy ő tudja... és nekem kellett a pénz.) De a megbízási szerződésen kívül (amit idén februárban írtunk, és 1 hónapig volt érvényes), más papír nem volt! Néhány forráskódban szerepel a nevem/monogramom... Illetve online jelenléti ívek vannak, plusz 1-2 hónapról van jelenléti ív papíron. Most meg augusztus van.
- Most, úgy vagyok vele, hogy a júliusi fizetést megvárnám, ami ugye zsebbe megy..., utána felmondást megejtem. 30 nap, igen, ez fontos, esetleg közös megegyezés alapján... felajánlom neki, mert legalább addig áttudja szervezni a dolgokat, én is rendezem a dolgokat, a kiadott projekteket is befejezem, meg ne a többi munkatársat szívassam.
De félő, hogy tényleg nem fizeti ki azt a 30 napot.
Azért is kell megvárni, mert akkor lenne annyi pénzem, hogy tudja Budapesten, vagy máshol munkát vállalni, úgyhogy kitudom fizetni az albérlet kaukcióval együtt, és talán éheznem sem kell 1 hónapig. A családomat meg inkább én támogatom ebből a kevés pénzből. (Így aztszem elárultam, hogy nem tudnék utólag fizetni szja stb)
- Régebbi embereket is megkérdeztem, úgy nézz ki, 1-ik mondott fel, de ő felajánlotta a 4 hetet neki, amit elfogadott a főnök, a többieket menesztette...

Most már sokkal okosabb lettem a hsz-ekből. :R

Illetve mégegyszer a moderátornak: "Kezedbe adom a döntést, hogy törlöd-e hsz-met vagy meghagyod"

Még este 9 körül felnézek, ha lesz kérdés megválaszolom.

(#1672) Lacces válasza Psychonaut (#1669) üzenetére


Lacces
őstag

Olyat nem lehet, hogy passzív félévre mész? Én tudok olyan egyetemről, amelyiknél ez az opció él. (Széchenyi István Egyetem - Közlekedésmérnöki szak). Ekkor sincs semilyen jogviszonyod. (Tavaly még így volt, lehet az új oktatási törvény nem engedi)

(#1673) Psychonaut válasza Lacces (#1672) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem, én csak a Corvinusra jelentkeztem, és ott már nincs ilyen opció.

(#1674) cucka válasza Lacces (#1671) üzenetére


cucka
addikt

Másrészt azon kell elgondolkoznom, hogy hogyan mondjam szépen és finoman a komolyabb cégek felé, hogy nem voltam bejelentve
Saját tapasztalat. Nyugodtan mondd így el, ezért biztosan nem fogsz negatív színben feltűnni. Esetleg ez egy jó érv, amikor megkérdezik, miért hagytad ott a régi helyet.
A munkatapasztalattal ugyanez, nem érdekel senkit, hogy bejelentve vagy nem bejelentve szerezted.

[ Szerkesztve ]

(#1675) doc


doc
nagyúr

igy tobb kornyi interjuzas utan felhivtak a cegtol, hogy uljunk ossze alkudozni :D
valakinek van esetleg otlete/jotanacsa amire figyeljek?
nagyon utalok ilyesmit csinalni, de azert nyilvan nem mindegy hogy meg tudunk-e egyezni, illetve ha igen, akkor mennyiben, szoval jo lenne nem kitolni magammal :U

(#1676) izomhod válasza doc (#1675) üzenetére


izomhod
senior tag

milyen meló, és milyen városban, mennyi tapasztalatod van?

(#1677) doc válasza izomhod (#1676) üzenetére


doc
nagyúr

dunantuli varos, szoftverfejlesztes, tobbeves tapasztalat
de nem (feltetlenul) osszegre vagyok kivancsi, bar arra is johetnek otletek, hanem valami 'taktikara' amit erdemes bevetni.
esetleg az erdekelne, hogy milyen beren kivuli juttatasokat erdemes kerni/emliteni
a mostani munkahelyemen van egy szerintem atlagos osszegu cafeteria, meg ceges notebook(ok), aztan kb ennyi...
a HR-es kislannyal tortent elso beszelgetesen mar mondtam egy minimum osszeget, ami alatt meg gondolkodni sem fogok a valtason, most meg elvileg ajanlatot tesznek, szoval az anyagiakkal remelhetoleg nagy gond nem lesz (csak aztan nehogy meglepetesek erjenek :D)

(#1678) bambano válasza doc (#1677) üzenetére


bambano
titán

tárgyaláson mindig az kerül hátrányba, aki először kimond egy konkrétumot
tárgyalásokon igen gyakori a felezés, tehát a végeredmény félúton lesz az először mindkét oldalról kimondott konkrétumnak.

ha még nem tanultál meg testbeszédből és arckifejezésekből olvasni, akkor jobb híján nézd meg a hazudj ha tudsz c. sorozatot, gyorstalpaló helyett. nyilván kamu a nagyrésze, de vannak benne hasznos dolgok is.

én még arra figyelnék, hogy a váltás milyen életmódváltással jár, annak mi a költsége és azt ki viseli. vitatkozni a nettó bérnövekedésről lehet. például ha adnak nettó egy százassal több bért, de emiatt albérletbe kényszerülsz, akkor megette a fene az egészet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1679) doc válasza bambano (#1678) üzenetére


doc
nagyúr

tárgyaláson mindig az kerül hátrányba, aki először kimond egy konkrétumot
igen, ezert is utalom mikor tolem varjak hogy mondjak osszeget
ugyhogy belottem egy olyan osszeget, amennyiert mar valoszinuleg valtanek, es azt mondtam hogy annal csak tobbert :DDD
mondjuk nem vagyok olyan helyezetben, hogy ketsegbeesve keresnek uj melot, jol elvagyok a mostani helyemen is, csak (ahogy mar valahol visszabb a topicban irtam) geografiai okok miatt ez szerencsesebb lenne, szoval nem leszek kenytelen elfogadni az ajanlatot ha nem tetszik

a testbeszed jo otlet, koszi :R regebben is erdekelt a tema, olvasgattam is konyveket, de most akkor felelevenitem, hatha jol jon (mindket oldalrol)

az eletmodvaltas meg nem bevallalando rossz, hanem a cel :D
tulajdonkeppen csak azert alltam szoba a HR-esukkel mikor megkeresett, mert ez vegre egy olyan hely, ahova be tudnek minden nap jarni konnyen, nem kene az idom felet Budapesten tolteni :(
viszont a napi munkabajaras kolteseget megemlitem majd alkalomadtan :)

(#1680) Kukumanó válasza bambano (#1678) üzenetére


Kukumanó
csendes tag

Adnak egy nettó százassal többet ez jó, arról híresek a munkahelyek. :D
Bár ha vidéken ötven ezerért dolgozik, akkor megeshet.

[ Szerkesztve ]

(#1681) bambano válasza Kukumanó (#1680) üzenetére


bambano
titán

minél jobb helyen van valaki aktuálisan, annál nehezebb kimozdítani. vagyis annál többet kell ráajánlani. például egy vidéki saját lakásos helyzetből Pestre költözni az 200k nettó körüli költség, tehát ha ennél lényegesen többet nem ajánlanak pluszban, akkor nem éri meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1682) izomhod válasza doc (#1677) üzenetére


izomhod
senior tag

cafeteria, közlekedés, bónusz!

ezeket havira lebontva szép kis plusz jöhet össze

(#1683) bambano válasza doc (#1679) üzenetére


bambano
titán

az egyéb juttatások megítélése többféle lehet:
- kapsz céges mobilt, ami lehet jó, ha használhatod privátra is, meg lehet rossz, mert mindig elérhetnek és folyamatosan dolgoztathatnak
- ugyanez a notebookra

én ezeket nem szeretem, mert ezek a póráz, a nagyobb munkaterhelés eszközei. notebooknak akkor van értelme, ha gyakran haza akarod hordani a melót, de ennek más hátulütői vannak. az én elképzelésem az, hogy van bent egy rendes céges desktop gép, azon dolgozom és ha kiléptem az ajtón, akkor nem dolgozom.

egyes pesti cégeknél kezd terjedni az, hogy heti egy nap otthoni munka, amit ők úgy képzelnek el, hogy olyan munkát végzel azon a napon, amihez nem kell bent lenni. tipikusan dokumentálod a programot. ezt is mindenki döntse el, hogy szereti-e vagy sem.

ezen továbbmenve, egyéni megítélése lehet a távmunkának, van, aki szereti és tudja csinálni, van, aki nem. én szeretem.

dolgoztam már olyan pesti cégnél is, ahol a programozóknak is ügyeletet kellett vállalnia az üzemeltetésben, erre nem árt rákérdezni. szerintem ez egy rossz módszer, de csinálják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1684) Kukumanó válasza bambano (#1681) üzenetére


Kukumanó
csendes tag

De gondolod, hogy a cégek "ráajánlanak" a vidéki munkavállalóra, ha csak valóban nem űberprofi a szakmájában ?
Budapest is hemzseg az informatikustól, programozótól, mérnökökről (persze a szakmai tudásukat, tapasztalatukat, szakmában, gyakorlatban eltöltött éveket erőteljesen megkérdőjelezném).
A cégeknek egy a filozófiájuk: alkalmazottnak a lehető legkevesebb munkabért, juttatást ect.
Az elvárásaik persze a munkavállalóval szemben maximálisak.
Mindenhez érts és mindehhez legyél max.25 éves !
Naponta szembesülök ezzel az aljas diszkriminációval, mégha nem is vágják a pofámba közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#1685) bambano válasza izomhod (#1682) üzenetére


bambano
titán

a cafeteriával az a gond, hogy folyamatosan változik a jogszabály. lehet, hogy most kiharcol valami kedvező megoldást, jövőre meg megszavaznak valami újat és akkor rosszul jár.

szerintem a havi alapbér legyen olyan, amivel már elégedett, a többi meg ajándék, vagy van vagy nincs. mint a bónusz, azzal is szeretnek szórakozni a vezetők.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1686) buffon007 válasza bambano (#1685) üzenetére


buffon007
tag

Szolnokon nem tud valai valamilyen munkát?

(#1687) bambano válasza Kukumanó (#1684) üzenetére


bambano
titán

például az upcnál eleve lényeges különbség van az azonos munkakörben dolgozó pestiek és vidékiek bére között. akár 2x szorzó is lehet. tehát a ráajánlás nem feltétlenül nagy érvágás egy cégnek, ha csak a szokásos bértáblába besorolást nézed, mert lehet, hogy eleve megvan a különbség.

másrészt meg amiket doc írt, abból azt lehet levonni, hogy jó munkaerő, verekszenek érte a munkaadók. akkor meg fizessenek. más lesz a béred, ha éppen munkanélküliként az utolsó forintjaidból vettél reggelit meg más, ha egyébként elvagy, mint a befőtt, csak valakik mégis el akarnak mozdítani.

"A cégeknek egy a filozófiájuk: alkalmazottnak a lehető legkevesebb munkabért, juttatást ect.": ez egy rossz filozófia, bár elismerem, gyakori. A jó filozófia szerintem az, hogy melyik emberen mekkora profitot tudnak kaszálni a cégek. Miért ne fizessen akár milliós fizetést, ha a főnöknek végül még több marad?

Az tény, hogy diszkrimináció, igazságtalanság meg tróger hr-es dögivel van az álláskeresési piacon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1688) doc válasza bambano (#1683) üzenetére


doc
nagyúr

ceges mobilom volt meg az eggyel korabbi munkahelyemen, soha tobbet :DDD
a ceges notebook teljesen jo, mar vagy 8-10 eve van, sajat szamitogepem jelen pillanatban nincs is :U szoval ha valtok, es itt nem kapok ceges notit, akkor venni kell sajatot
mondjuk most hogy szoba kerult, ezt is meg lehet emliteni, gyulnek azert a tippek :D

az otthoni/tavmunkanak sok elonye van, de sok hatranya. ebben a pillanatban is itthon ulok, innen dolgozom, de en azt mondom, jobb a ceg irodajaban csinalni ugyanezt (ezzel itt nem lesz problema, rakerdeztem meg az elso interjun, ott az irodaban dolgozos melo, de ha valami miatt otthon kell lennem, akkor idonkent azt is lehet, szoval teljesen jo)

az ugyeletre szerintem kulon reszleg van a cegnel, de rakerdezek, koszi ezt is!

az anyagiakra: netto 100 pluszban szerintem egyaltalan nem elkepzelhetetlen, oszinten szolva kb. ennyire szamitok, annak mar orulnek, es el is dontene a kerdest hogy megyek vagy maradok
ha csak havi netto 50-60-nal ajanlanak tobbet, akkor az fejtorest fog okozni... remeljuk nem lesz ilyen gondom :D

csutortokon megyek hozzajuk, majd beszamolok a fejlemenyekrol

(mondjuk a HR-es kislany azt mondta a telefonba, hogy ha nem sikerul most megegyeznunk, akkor azert fussunk ossze meg egyszer Budapesten, es beszeljuk meg... ezt en batoritasnak vettem hogy lehetek kicsit pofatlanabb :D)

(#1689) bambano válasza doc (#1688) üzenetére


bambano
titán

ha nem lesz céges mobilod, akkor már csak arra kell figyelni, hogy a privát számod ne legyen közismert, mert ha igen, akkor ráfaragtál :) ha fel tudnak hívni akaratod ellenére, az nem jó. a privát mobil előnye, hogy ha kikapcsoltad, kikapcsoltad, senkinek semmi köze hozzá...

ja, akkor már arra is kérdezz rá, hogy milyen gyakran van túlóra, azt hogy fizetik, hogy rendelik el, stb. meg arra is, hogy divat-e projekt lezárás előtt a hajrámunka, azt hogy kompenzálják. hogy megy a nyári szabadságolás, karácsony környékén mennyire lehet eltűnni...

Szerk: lehet, hogy a hr-essel akkor is érdemes randizni, ha nem mész oda :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1690) doc válasza bambano (#1689) üzenetére


doc
nagyúr

a telefont amugy sem szoktam felvenni, minden ismerosom tudja hogy engem e-mailben lehet elerni :D

tuloratippeket szinten koszi (a munkaido-nyilvantartast mar pedzegettuk az elso interjun, majd most kibovitem az informalodast)

lehet, hogy a hr-essel akkor is érdemes randizni, ha nem mész oda
hat, szo ami szo, igen helyes csajszi :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1691) Kassadin válasza doc (#1688) üzenetére


Kassadin
addikt

Nincsen választási lehetőséged, be kell magad "dolgoznod" a céghez. :K ;]

(#1692) Mawyx


Mawyx
senior tag

Találtam egy nagyon nekemvaló álláshidetést, pont ezt csináltam az előző munkahelyemen és szerettem is, nem volt rám panasz, csak a főnökséggel támadt némi problémám és haragban váltunk el. Kérnek portfóliót, amiken látszik a cégnév, nincs itthon szoftverem, hogy eltüntessem... Mit tehetnék? Ne küldjek portfóliót és reményedjek, hogy behívnak, személyesen meg elmondhatom, hogy személyes nézeteltérések miatt kényszerütem váltani és ott személyesen bemutatom a portfóliómat?
Vagy ezt írjam is le, hogy referencianyagot személyesen tudok bemutatni?
Vagy adjam meg a kisfőnököm nevét ref. személynek és ha vezetékesen hívják fel a céget, ami a portfólióanyagban látszik sajnos, akkor őt fogják keresni, ő meg nem mond hülyeséget?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1693) doc


doc
nagyúr

haaat... nem gondoltam hogy ilyen nehez lesz a dontes :U
megkaptam az ajanlatot
mivel a cegnel olyan jellegu fejlesztes folyik, amiben nincs tapasztalatom, igy juniorkent vennenek fel, azzal hogy ha 'hozom a szintet' akkor ez kesobb kedvezoen fog valtozni. en azert bizom magamban es a tudasomban annyira, hogy ugy veszem, ez csak par honapig jelent kellemetlenseget :D
viszont: a fizetes amit igy ajanlottak kevesebb mint amit most kapok. egy konkret ajanlattal vartak (adtak munkaszerzodest, stb), igy alkudozasra nem kerult sor
a kerdes: szerintetek ha azt mondom, hogy az ajanlatban szereplo nettohoz adjanak meg kb. 16%-nyit (igy mar azert bevallalnam, szamitva arra hogy par honap mulva ugyis lepek egyet felfele), akkor milyen reakcio varhato? mennyire szamit ilyen helyzetben 'bevett gyakorlatnak' hogy 'ellenajanlatot' teszek?

[ Szerkesztve ]

(#1694) izomhod válasza doc (#1693) üzenetére


izomhod
senior tag

nekik egy sáv van szerintem, abban ha többet kérsz, VALÓSZÍNŰLEG megadják, vagy kiszámolják, hogy csak 9% fér bele

aláírtad a papírokat, vagy még visszamész?

(#1695) doc válasza izomhod (#1694) üzenetére


doc
nagyúr

nem dehogy, ala nem irtam semmit, csak odaadtak hogy hozzam el, olvassam at, stb
azt igertem, hogy masfel heten belul valaszt adok
akkor valoszinueg megirom a nyomoromat, meg hogy szeretnek magasabb fizetessel kezdeni, amugy is ezt terveztem :)

[ Szerkesztve ]

(#1696) Plazmacucci válasza doc (#1695) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A mai világban egy biztos munkahelyet nem adnék fel...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1697) forrest85


forrest85
senior tag

Bátraké a szerencse.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#1698) doc válasza Plazmacucci (#1696) üzenetére


doc
nagyúr

pont ez a hozzaallas az, ami miatt sokaknak ismeretlen a 'karrier' fogalma :U
amugy nem hiszem, ha neked azt mondanak, hogy mondjuk 100ezer nettoval tobbet kapsz, akkor ne valtanal...

ha meg nem jon be az uj melo, a regi helyre meg mindig visszamehetek :DDD

(#1699) izomhod válasza doc (#1698) üzenetére


izomhod
senior tag

de neked nem 100 nettóval többet ajánlottak, hanem 15-tel kevesebbet

de a karrier szó igen, azt jól látod

[ Szerkesztve ]

(#1700) Goose-T válasza doc (#1693) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak bizonyítékot fogadj el, ígéretet soha. Ne hagyd, hogy madárnak nézzenek. Ha ők nem hiszik el neked, hogy ott vagy a szeren, akkor te sem vagy köteles elhinni, hogy majd úgyis emelni fogják gyorsan a fizetésedet. A helyedben azt tenném, hogy megmondanám a minimum összeget, amiért váltanék, és ha nem tudják megadni, akkor nem élek a lehetőséggel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.