Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Van olyan állás, ami lehet érdekelne, de kéne hozzá számlaképesség. Hogy lehet gyorsan számlaképessé vállni?

I am having fun staying poor.

(#652) dabadab válasza Drizzt (#651) üzenetére


dabadab
titán

1. Veszel/alapitasz egy bt-t/kft-t.
2. Egy megbizhato ismeros cegen keresztul szamlazol.

DRM is theft

(#653) doc válasza dabadab (#652) üzenetére


doc
nagyúr

vagy a sokkal egyszerűbb megoldás:
egyéni vállalkozósdi, vagy ha jól tudom, sima magánszemélyként is lehetsz számlaképes, csak kell kérni egy eu-s adószámot

(#654) Drizzt válasza doc (#653) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez akkor gyakorlatilag egyszerűen és gyorsan is megoldható? Van valami honlap, ahol le van írva a hogysmintje a dolognak?

I am having fun staying poor.

(#655) doc válasza Drizzt (#654) üzenetére


doc
nagyúr

az emagyarországon/ugyfelkapun biztos van, de nem egy bonyolult dolog
az egyeni vallalkozo kb. annyi, hogy bemesz az onkormanyzathoz, elmondod mit szeretnel, kitoltesz par papirt, befizeted a csekket (talan 6000 penz, nem tudom fejbol)
viszont ilyen esetben mindenkepp keress egy konyvelot, es meg az igazolvany kivalatasa elott(!!) beszeld at vele a dolgot, nehogy tobbe keruljon neked az egesz, mint amennyit kapsz erte...
viszont arra figyelj, hogy nem minden tevekenysegi kort vegezhetsz megfelelo vegzettseg nelkul
ha jol tudom, pl. a szamitogepes meloknal nincs gond, tehat ha valamilyen sw-fejlesztesert, vagy webfejlesztes miatt kene, akkor nyugodtan kerheted

az eu-s adoszamnak erdemes utanajarni, hogy pontosan hogyan mukodik, milyen tevekenyseget vegezhetsz vele, stb, de ezt sajna nemt'om...

(#656) dabadab válasza doc (#653) üzenetére


dabadab
titán

Ez azert talan mar tul egyszeru megoldas is: ha tenyleg rendes penzt kap igy (nem peidg mondjuk Amway ugynok :) ), akkor jobb hagyni az egyeni vallalkozosdit es mindenkeppen erdemesebb az EVA-kort megcelozni.

DRM is theft

(#657) petyus980


petyus980
csendes tag

Sziasztok!
Csütörtökre hívtak be állásinterjúra. Azt szeretném kérdezni, hogy aki tapasztaltabb már e téren árulja el legyen szíves:a pályázandó munka feltétele középszintű angol. Ez kb mit takarhat? Fázom idegenül megszólalni, pedig ez a meló tetszene nagyon. Meg tudom értetni magamat többé-kevésbé angolul, amit hallok azt meg inkább többé értem, mint kevésbé! :)
Szóval milyen kérdésekre készüljek idegen nyelvből?
Köszi előre is!!!

(#658) doc válasza petyus980 (#657) üzenetére


doc
nagyúr

ha feltétel a nyelvtudás, akkor elképzelhető (sőt...) hogy az interjún angolul is kérdezgetnek majd, szóval nem meglepődni :)
gondolom ugyanolyanokat kérdeznek, mint amit magyarul is (vagyis bármit amit akarnak)

(#659) petyus980 válasza doc (#658) üzenetére


petyus980
csendes tag

Köszi! Akkor vélhetően nem fognak kérni a Közel-Keleti helyzet fokozódásáról egy véleményt... ;)
Azt tán' el tudom makogni mit/hol csináltam eddig. :)

(#660) AND1 válasza petyus980 (#657) üzenetére


AND1
őstag

Középszintű angolra azt értik, hogy betudd mutatni magad angolul, illetve a kérdéseiket megértve válaszolj az elöző munkahelyeiddel kapcsolatos kérdésekre. Elég középiskolai szinten is kb., de azért nem árt a szókincs és kerülendő az sok ismétlődő szó. Egyébként az szokott nehéz lenni egyes embereknek, hogy magyarul elkezdenek beszélgetni, érzi a pályázó, hogy minden sinen van (elkezd megkönyebbülni), aztán megszólalnak, hogy Can we switch to English? So...
Erre fel kell készülni, hogy bármikor válthatnak.

Egy régi PH-s.

(#661) petyus980 válasza AND1 (#660) üzenetére


petyus980
csendes tag

Thank you very much!
I think the same what you wrote! :)
Thanks again. :B

(#662) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Cover letter az micsoda?

I am having fun staying poor.

(#663) BLiNk3r válasza Drizzt (#662) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Kísérőlevél (tartalmát tekintve hasonló, mint a motivációs levél).
Általában CV-hez kell csatolni.

[ Szerkesztve ]

(#664) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Az ilyen profession.hu-n lévő mintát CV-re simán fel lehet használni? Vagy tud valaki esetleg jobb mintát ajánlani, doc formátumban? Gyorsan összedobok egy CV-t, mostmár van ahova ténylegesen jelentkeznék.

I am having fun staying poor.

(#665) Drizzt válasza Drizzt (#664) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A rigó utcai állami közép nyelvvizsgáról írtok valami extrát, vagy csak intermediate level language exam?

I am having fun staying poor.

(#666) Goose-T válasza Drizzt (#665) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem is Rigó utcai van, még 1998-ból (mondjuk akkor még csak olyan volt). Soha nem hangsúlyoztam ki, a lényeg a tudáson van, nem a nyelvvizsgán. Hiába van oxfordi felsőfokúd; ha az interjún csak makogsz, akkor kivágnak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#667) Drizzt válasza Goose-T (#666) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor odaírtam, hogy fluent. :D

I am having fun staying poor.

(#668) smog86


smog86
senior tag

SZiasztok!

Szakmai gyakorlathoz mit érdemes leírni az önéletrajzba? Mivel nincs előző "munkahely" így eléggé megcsappan a szöveg terjedelme...

(#669) bandus


bandus
veterán

sziasztok!
a következő a helyzet, meguntam a nyári segédmunkát (igazából a legnagyobb gond, hogy mellette semmi szabadidőm nem volt, hajnali kelés, esti hazaérkezés), így összerittyentettem egy önéletrajzot. fater bevitte a céghez, ahol dolgozik (turbokat gyártanak), és mondta h rögtön szólt is két ménök, hogy jó lenne, ha tudnék velük dolgozni, segítségként, vagy valami asszisztensként. gondolom rám bíznák a piszkos részéta munkának, számítógépen pötyögni, ilyesmi. az önéletrajzomba nem írtam semmi valótlant, csak, hogy egy éve tanulok a bme-n.a tulajdonságokhoz fogalmaztam egy ilyen szép mondatot:

Szeretnék minél több energetikával, gépészettel kapcsolatos szakterü-lettel megismerkedni, amely később segítséget nyújthat a szakirány-választásban, és abban,
hogy minél jobb szakember legyek.

ezek után kell majd jövőhéten bemennem egy interjúra. két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
1.: ha olyan időpontot mondanak, ami nekem pont nem jó (épp vizsgám van aznap), akkor inkább rakjam át kérdés nékül a vizsgát, vagy hivatkozhatok erre, és ebből is látszik hogy komolyan veszem a tanulmányaim?
2.: ha esetleg oda kerül a sor, hogy már elképzelt összeget is kell mondanom, akkor mit lehet ilyen esetben kérni? jó esetben 2-2,5 hónapot tudnék ott dolgozni. ha ez is megfelel nekik mennyit mondhatok? én olyan netto 80-100k körül gondolom, javítsatok ki, ha nagyon el vagyok tévedve :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#670) g@bo válasza bandus (#669) üzenetére


g@bo
nagyúr

1, nyugodtan mond, hogy vizsgád van, és kérj másik időpontot. ( sajnos a keddi nap nekem vizsga miatt nem felel meg, önnek mikor lenne még megfelelő? )

2, 100 nettó alatt ne menj ha nem muszály, utazási költséget, kaját vond le a bérből. maradjon azé valami mozijegyre is...

(#671) bandus válasza g@bo (#670) üzenetére


bandus
veterán

köszi a gyors választ :R

utazás kb. 10 perc gyalog, vagy kettő, ha kivisznek autóval, és otthon laknék, szóval a kajára, meg ilyesmire sem lenne gondom szerencsére. :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#672) g@bo válasza bandus (#671) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne úgy kalkulálj, hogy valaki eltart, hanem legyen miből félretenni.

de ha kell a szakmai gyakorlat.... a kis + mani, hajrá. munka válogatja. ücsörgéssel ellehecc, csilletolással eltöltött 8 óra megfontolandó.

(#673) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Ma délutánra megyek állásinterjúra. Ha minden igaz irodai ügyfélszolgálati/értékesítő munka lessz (Zepter-Biotron). Kérdésem, hogy ha a fizura kerül a sor, és fizetési igény jön szóba, mennyit kérhetek? (Pályakezdő érettségizett vagyok)

(#674) Jarod1 válasza netmesterke (#673) üzenetére


Jarod1
addikt

Üdv!

Attól függ merre vagy, Pesten?
Az önéletrajzban megadtad a fizu igényt? hmm Zepter.. ügynöki munka, szagot szimatolok, xerintem 100 ropi nál ne kérj kevesebbet, hallgasd meg mit kínál még a cég, a fizun felül kajajegy, CAfetéria(ajándékutalvány, üdülési csekk) van-e. de lehet hogy az eladott termékek után kapot a zsét....szóval csak okosan..

(#675) netmesterke válasza Jarod1 (#674) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Szia! Budapest, XIII kerületben van. A 100 nettó vagy bruttó? Az a baj hogy nekem még egy albit is fizetnem kellene mellette...

(#676) doc válasza netmesterke (#675) üzenetére


doc
nagyúr

számold ki hogy mennyibe kerül a megélhetésed, annál nyilván ne kérj kevesebbet
100 bruttóból kb. 76-ot kapsz kézhez, ebből nem hiszem hogy el tudnád tartani magad...

(#677) netmesterke válasza doc (#676) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Megtudtam, jutalékos a játék....nemtom mi lessz. Másik kérdés, szerintetek milyen fizetési igényt írhatok egy számtekboltba? Találtam olyat ahol eladni, és ügyfélszolgálatba kellenék, valamint olyat ahol bolti eladónak kellenék. Érettségim van, ez kell hozzá... Szerintetek?

(#678) doc válasza netmesterke (#677) üzenetére


doc
nagyúr

tisztán jutalékost soha, csak ahol biztos hogy megkapod a pénzt amiből meg tudsz élni!
egy ismerős múltkor mondta hogy keresnek eladót, ha jól emlékszem nettó 70-et mondott
azt esetleg érdemes elsütni, hogy mondasz egy számot, ami nagyobb mint amit vársz (pl. nettó 100-120 mondjuk), és hozzáteszed hogy nem a bérezés a legfőbb szempont mikor munkahelyet keresel
vagy a másik variáció, hogy mondasz egy alacsonyabb összeget (mondjuk nettó 70-80), és az lesz mellé a szöveg, hogy kezdésnek reálisnak tartasz ennyit, aztán a próbaidő után lehet emelés, viszont ilyenkor vigyázni kell, hogy mindenképpen legyen benne a munkaszerződésben hogy a próbaidő után X %-ot (vagy X ezer forintot/-ra) emelnek, különben nyugdíjas korodig dolgozhatsz minimálbérért...

(#679) g@bo válasza netmesterke (#677) üzenetére


g@bo
nagyúr

90-95k. de kezdőknek 85k szokott lenni.

én területi képviselőnek mentem volna egy céghez, nagy.... kegyetlen sumákok voltak, ott húztak volna le ahol lehetett, nagy pofa de nyamvadt 100k, a caffeteria meg a bér része.
:(((

jutalékos melót ne vállalj.

(#680) g@bo válasza doc (#678) üzenetére


g@bo
nagyúr

nettó 70é is megérdemelnének némi ólmot. a munkanélküli segély volt 42k, mellette seft... és nem 8+ óra gálya.

pesten nem irreális elvárás a min...100, csak a munkanélküliség... szégyenország, ez van.

(#681) doc válasza g@bo (#680) üzenetére


doc
nagyúr

nem tudom hogy mennek ezek a fizuk, én kicsit más pénzért megyek az új munkahelyemre...
de tudva azt, hogy egy normális lakás havi 50-60- nál indul, tényleg nagyon gáz a nettó 70 :(

(#682) netmesterke válasza doc (#681) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Hová mész? Persze csak ha nem vok indiszkrét:D Amugy az a gond hogy a nettó 70 ből semmire sem jutni manapság....az albira sem elég...sajnos!

(#683) g@bo válasza doc (#681) üzenetére


g@bo
nagyúr

bérlet, ruházkodás, kaja... netán szórakozás. aztán rezsi.... soroljam? 70k az a minimálbér + hajszál.

elgondolkodtató, milyen cég is az, aki ennyire lehúz.

(#684) Jarod1 válasza netmesterke (#677) üzenetére


Jarod1
addikt

EZ a Zepter biznisz annyira nem jo, ad 1, nem hiszem hogy az emberek mostansag tolonganak a 100-200 ezres edenykeszletert, ...jutalékos az nem tul jo... a szerzodesedben legyen benne a fizu, és akkor azt megkapod...

(#685) doc válasza netmesterke (#682) üzenetére


doc
nagyúr

egy fejlesztőcéghez, ha gondolod priviben megmondom hogy melyikhez meg mennyiért :)
amúgy most jutott eszembe, van itt a PH-n egy jövedelem c. topic, ott érdemes lehet körülnézned bérezés ügyben, bár elég nagy különbségek tudnak lenni
én is pl. valamivel kevesebb bérigényt mondtam azon a helyen, ahova aztán megyek, mint amit máshol ajánlottak, aztán annyi lett, hogy felvesznek lényegesen kevesebbel, és 6 hónap utánra ígérték hogy megkapom amit kértem
én belementem, maga a meló nagyon tetszik, ennyit megér :)

(#686) netmesterke válasza Jarod1 (#684) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Gyógyászati segédeszközöket kell eladni, de igazság szerint fix listából dolgozunk majd...nemtudom...azt mondták hogy lehet vele keresni. Nemtom mi lessz. Igazából nyitott vagyok mindenre..

(#687) g@bo válasza netmesterke (#686) üzenetére


g@bo
nagyúr

értékesítő, jutalékért. ez manapság a leggyakoribb szakma...

sokat ne remélj. :(((

(#688) netmesterke válasza g@bo (#687) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Akik ott dolgoznak azok nem keresnek sokat!:D

(#689) netmesterke válasza netmesterke (#688) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Ezt elírtam...:D Akik ott vannak jól keresnek!

(#690) doc válasza netmesterke (#689) üzenetére


doc
nagyúr

gyorsan leesett hogy mit írtál :D
de az ilyen ügynöki meló nagyon lutri.
a párom biztosításba kezdett bele, pedig mondtam neki hogy annyira telített a piac, hogy nem sok esélye van. nem hitt nekem.
ebben a hónapban adja vissza a kevesebb mint egy éve kiváltott vállalkozói engedélyét...

(#691) edipqe válasza petyus980 (#657) üzenetére


edipqe
senior tag

vasárnap ráérek Bp-en vagy szombaton este fehérváron és tarthatok neked angol interjut..ha gondolod.
abbol sitty sutty megmondom mit tudsz.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#692) edipqe válasza doc (#678) üzenetére


edipqe
senior tag

én ezt ugy szoktam kikerulni, hogy kodosítek:
-és mennyire gondolt?
-nem tudom megmondani, ahhoz a résleteket jobban kéne ismernem.
-de mégis?
-hát nem tudom, hogy mennyire sietős onnek, de eltudom mondani hogy mitol fugg.
-mondja
(itt szurják el mert azt hiszik, csak kodosítesz, persze igen de mégsem :P )
hát hogy milyen dinamikus a fizetés emelés uteme
..hogy milyenek a munakkorulmények
..hogy milyen a juttatási csomag
..hogy van-e lehetőség nyelveket tanulni
..hogy milyen gyakoriak a kulfoldi projektek
..hogy milyenek a munkatársak
..hogy érzem majd magam
..hogy mennyi a benzinpénz
..hogy kapok-e notit
..mennyire elismert\kozismert a cég neve
..mennyire jutalmazzák a jo teljesitményt
..mennyire lehetek kreatív\innovatív
..mennyire burokratikus a dontéshoztali rendszer a cégen belul
..van-e céges kajálda..ott támogatott árak vannak-e
a lényeg az hogy tuzdelj belel olyan dolgokat amik szubjektivek, hiába válaszol a tobbire, a hogy hogyan érzem majd magamat ...arra nem fog tudni válaszolni :DDD

DE
mivel bunkok általában a recrutingosok\HR esek
ezért miután rizsáltál 10-15 percet simán megint megkérdik, mintha nem is kodositettél volna:
-na jo de mennyire gondolt
itt kell nagyon nyugodtnak maradni, és mondani, hogy amig az elozoeket nem tudod addig nem tudsz válaszolni.
-na jó de mégis, kb mennyire gondolt?
-hát mivel nem tudod ezekre a válaszokat....itt jon az okosság baromira nagy játékkal adod meg az osszeget pl: 180-280 netto
igy nem az lesz hogy elrémiszted a naggyal, vagy hogy ráfázol mert tul keveset mondtál, és késobb ha mondjuk az ajánlatban adnak 200k-t tudod azt mondani hogy tobbre gondoltál. mert ha azt mondod a második harmadik korben hogy fixen: 187,300- és azt megadja a munkáltato, lámának fogsz tunni ha azt mondod hogy hát én tobbre gondoltam

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#693) doc válasza edipqe (#692) üzenetére


doc
nagyúr

igazából nagyon sok múlik azon, hogy mennyire vagy jó, vagyis mennyire kellesz a cégnek
én pl. úgy érzem elég szépet mutattam az interjún (sőt, ezt mondták is, miután megcsináltam egy kis felvételi tesztet :) ). A fizetési igényre mondtam egy szerintem szép számot.
Visszahívtak második körös interjúra, ahol a "főember" némi beszélgetés után azt mondta, sokkalja amit kértem, így kezdésnek a kétharmadát tudja adni, aztán ha bizonyítok, fél év után kapok 50% emelést (magyarul megkapomk amennyit kértem)
szóval a magas fiz. igény nem feltétlenül kizáró ok normális helyen, viszont jó kiindulási alap lehet megtudni, mennyit hajlandók adni
persze azért a nettó 800e igényt nem érdemes megjátszani arra számítva, hogy majd nekiállnak alkudozni :DDD

(#694) corlagon válasza edipqe (#692) üzenetére


corlagon
senior tag

Nem akarok okoskodni, ez kisebb cegeknel lehet h jo taktika, de multi + felkeszult nterjuztato + jo hr-es kombonal tuti nem fog bejonni.
A kerdesek 90%-a gondlkodas nelkul megvalaszolhato, a maradek 10%-rol anyira latszik h kodosites h legfeljebb egy mosoly lesz a jutalmad.
A legtobb multinal eleg egyszeru amugy a tortenet, a HR-nek kell a "minimum fizetesi igeny", ezert eroltetik. Mas kerdes, h a bermatrix alapjan elegge kotott az adhato sav, szoval nincs sok mozgaster az ajanlatokban, legfeljebb ha a kiemelkedoen ugyes/tapasztalt a palyazo.

(#695) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Holnap vizsga a Zepternél....kíváncsi vok hogy milyen. Tisztén jutalékos a rendszer, és 3 hónap után számlaképesnek kell lenni. Viszont elég magasask a jutalékok is...Elméletileg működhet is a dolog...Az talán biztató hogy olyanokat kell megkeresnem akik a kérdőíven azt jelölték meg hogy szeretnék ha felhívnám őket....Vkit nem érdekel esetleg Bioptron lámpa? :C

(#696) g@bo válasza netmesterke (#695) üzenetére


g@bo
nagyúr

a tisztán jutalékos meló a legundorítóbb, inkább mennék kocsit mosni...

(#697) kraftxld válasza netmesterke (#695) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah... jelen gazdasági helyzetben csak úgy tologanak a népek, hogy vegyék a 250K+ kotlakészletet, meg a 300K-s "csodalámpát" az n+1. ügynöktől...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#698) Biaggio válasza corlagon (#694) üzenetére


Biaggio
őstag

Van azért mozgástér, inkább a tapasztalat / fizetési igény arányt kell jól belőni. Az interjún bekért bérigény inkább csak a "tájékozódást" szolgálja, hogy a cég egyáltalán "megengedheti" magának a jelöltet. Én annak örülnék a legjobban, ha a magyar álláshirdetésekben is megszokott lenne a juttatási csomag ismertetése, de ez sajnos csak álom :B

(#699) netmesterke válasza kraftxld (#697) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Hát nemtudom...Van aki jól tud keresni. Részletre is lehet venni. Akár 60 hónapra is. Az pedig bizonyított hogy nagyon jó, hisz több mint 60 betegséget lehet vele kezelni, és eltüntetni....

(#700) joshua7 válasza netmesterke (#699) üzenetére


joshua7
veterán

Látom, az agymosás sikeres volt... :( :D

Semper Fi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.