Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Levi123 válasza raver (#400) üzenetére


Levi123
senior tag

Ne is mondd...
ez az igérgetés már engem is tönkrevág.
Majd hivjuk szerdán (nem jött a hivás) felhiv csütörtökön, hogy majd hétfőn térjünk rá vissza. Felhivom hétfőn erre mondja a héten visszahiv (azóta semmi)...
Legalább annyi sz@r lenne bennük, hogy megmondják az igent vagy a nemet. :(

Levi

(#402) g@bo válasza Levi123 (#401) üzenetére


g@bo
nagyúr

őszintén, mit akarsz egy olyan melóhelyen, ami a kezdeteknél átver? mondjuk az egy ember aki nem hív vissza, egy megbízott tahó...

én már úgy intézem, ledumálok minden létező interjút, és arra megyek el ami szimpi, többinek vissza se szólok. :DDD gondolom ők se többet, de mégis jólesik. ha esetleg felhív, mert olyankor idegeli a tirpákot, hogy átverted, akkor megmondom, sorry, találtam jobbat, és különben is, ismerősi körömben elég rossz híreket hallottam a cégről, kihagynám... ;]

(#403) Levi123 válasza g@bo (#402) üzenetére


Levi123
senior tag

Végülis nem rossz taktikád van, legalább megtudják milyen amikor nem hívják vissza - pedig megigérték... :D

Levi

(#404) Nimrod válasza Levi123 (#403) üzenetére


Nimrod
addikt

Ezzel csak az a baj, hogy olyan cégnek tehetsz be, amely egyébként korrekt. :(
Én ezt olyankor játszom meg, ha nem kapok semmi telefonszámot az adott cégtől (nagyon ritka). Akkor ugye kinek jelezzen vissza az ember? :U

(#405) g@bo válasza Nimrod (#404) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát az nem biztos. mondjuk, érdemes különbséget tenni a korrekt cég, és a korrekt munkaügyes között... az utóbbi hozzáállásán igen sok múlik, és lehet, hogy az ő hozzáállása nem ''azonos'' a cég, vagy a későbbi főnőkével.

(#406) Levi123


Levi123
senior tag

Na most mérgelődtem ki magam, hogy az összes álláshirdetés ezekkel a ''keressen pénzt interneten, építse ki vállalkozását, jól jövedelmező internetes munka...'' hirdetésekkel van tele minden.
Persze mind azzal kezdi, hogy fizess be ennyit, vegyél ezt meg azt.. nagy kamu az egész.
A normális hirdetéseket alig lehet kikeresni :W

Levi

(#407) raver


raver
aktív tag

holnap irány Baja. De most már kezdem unni..... Remélem közlik az eredményt. Mind1 hogy milyen lesz az, de ennél a helyzetnél még a ''Nem'' is jobb..

(#408) Levi123 válasza raver (#407) üzenetére


Levi123
senior tag

Ne is mondd, én is hasonló helyzetben vagyok.
Hajrá hajrá !

Levi

(#409) raver válasza Levi123 (#408) üzenetére


raver
aktív tag

A helyzet annyiban bonyolódott, hogy egy számtech kiskerben is hírdetnek felvételt. Hasonló fizuval, mint a mostani célpont.

Viszont. 25k-s kisvárosban ez lesz a sacc: 8. ilyen üzlet. 3 nagy cég tartja kezében a piacot. A többiek csak vegetálnak, vagy lehúzzák a rolót. Ugyh egyenlőre marad az értékesítői poszt megjátszása. Most semmiképp nem merem ezt a lehetőséget eldobni magamtól. Mégy egy hozzám talán jobban illő melóért sem.
Holnap kiderűl, hogy felvettek-e vagy sem (remélem). Ha igen, akkor értékesítő, ha nem, akkor rögtön nekifutok a kiskernek is.

Csak tudnám melyik lenne a jobb- :O


Húzzunk bele! Csak lesz egyszer valami állásnak csúfolt időtöltésünk ;]

[Szerkesztve]

(#410) Levi123 válasza raver (#409) üzenetére


Levi123
senior tag

Azt mondják az első gondolat a legjobb..
Majd lesz valahogy. De már én is várom a hét végét, mert talán addig kiderül ...

Húzzunk bele! Csak lesz egyszer valami állásnak csúfolt időtöltésünk :C :C

Levi

(#411) raver válasza Levi123 (#410) üzenetére


raver
aktív tag

Csak lesz egyszer valami állásnak csúfolt időtöltésünk
Nekem már van. Úgy csúfolják, hogy értékesítő. Majd meglátjuk mi sül ki belőle...

De a további keresgélést nem adom fel....

Neked is sok szerencsét. És széles utata (ha jól emlékszem). :P

(#412) Levi123 válasza raver (#411) üzenetére


Levi123
senior tag

Na gratulálok neked!
Majd kisül valami...
Ja köszi rámfér a szerencse.
A héten tán eldől mi lesz.
Jó melózást! :)

Levi

(#413) raver válasza Levi123 (#412) üzenetére


raver
aktív tag

Köszi a jókívánságokat.
Előbb utóbb neked is összejön. Reméljük előbb.

Ha másra nem is, legalább arra jó lesz ez a meló, hogy kiderűljön ki harap nagyobbat. Az élet, vagy én....

[Szerkesztve]

(#414) g@bo válasza raver (#411) üzenetére


g@bo
nagyúr

értékesítő legalább olyan finom, mint az ügynök. adj el, sokat, kapsz jutalékot, alapfizetést nem, van aki szerencsésebb...

hajrá.

(#415) g@bo


g@bo
nagyúr

kezdődik a droidvadász időszak, cégek előszeretettel vesznek fel a karácsonyi hajrára embereket, akiktől jan 01-el könnyes szemmel megválnak.

tessenek odafigyelni. minimálbér -> 70k fizu rulez, próbaidő után majd több lesz duma, de az pont jan. 01, a 3. hónap vége, lapát.... hétvégi meló, ingyentúlóra szintén jáccik, karácsonyi + mani az nem. a hiányt a kereskedelemben /is/ a pl. 70k-ból vonják... :DDD próbaidőre is jár munkaszerződés, tessék kérni.



(#416) raver válasza g@bo (#414) üzenetére


raver
aktív tag

Tisztában vagyok vele :( . A lehetőségek viszont..... hogy is mondjam. Erősen korlátozottak. És nem tehetem meg, hogy ezt kihagyjam, és esetlegesen megint fél évig keresgéljek....

Most úgy vagyok vele, hogy próba csereszne. Ha nem működik, valamelyikünk úgyis elköszön a másiktól.
Ha meg működni fog, akkor lehetek akár supermen is ;] Legalábbis a HR es majdnem ezt mondta.

Ez van ezt kell szeretni.

Jahh alapfizu: le sem merem írni. de komolyan. az a pénz már éhenhalni is kevés. Csak az a tudat ''boldogít'', hogy van aki még enyit sem keres....

(#417) g@bo válasza raver (#416) üzenetére


g@bo
nagyúr

múltkoriban olvastam, az értékesítői állásra kevés az ember... pedig az állásinterjún mást se hallasz, milyen f@sza, és ha ügyi vagy, akár 150-200 ropit is megkereshetsz.

ha ilyen marha jó, akkor miért van tele a hirdetési rovat értékesítőt keresünk szöveggel?
mert nem jó munka, az egyik legkotvákabb.

jellemzően a piti alapbér + jutalékra gyúrnak / van ahol alapbér sincs... /, én hallottam olyat, hogy használhatom a saját kocsim is a cégért. kérdeztem: 60+jutalékért? , te hüjje vagy.... á a benzint álljuk. :DDD ...aha. pá.


kitartás uram, nagyon legyél résen.... arc lapos, figyel, és koccol, ha akad lehetőség.

(#418) Levi123 válasza g@bo (#415) üzenetére


Levi123
senior tag

Mondasz valamit ezzel a ''droidvadász időszakkal''... Ha jobban belegondlol az ember tényleg így van (persze tisztelet a kivételnek biztos van rendes cég is.).

Levi

(#419) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy jó helyen kérdezek de nekem azzal kapcsolatban lenne kérdésem hogyha olyan állásra adom be a hirdetést ahol középfokú végzettségüt keresnek ott ne irjam le a diplomámat ha az mondjuk nem szakirányú. pl elektronika technikust keresnek nekem meg mondjuk környezet mérnök vagy bölcsész végzettségem van? köszönöm előre is a segítséget ! ja és mégvalami nekem volt egy másféléves kisiklásom elkezdtem a fősulit gépészként aztán abbahagytam és teljesen más szakon indultam el az elejétől. Irjam be azt is az Önéletrajzba??

[Szerkesztve]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#420) Levi123 válasza Bzzz (#419) üzenetére


Levi123
senior tag

szia
én beleírnám a diplomá(ka)t az önéletrajzba, de ez mondjuk vagy jól sülhet el vagy rosszul, mert pl. nekem amikor olyan helyre jelentkeztem ahol középfokút kerestek és elküldtem az önéletrajzot. Negatívan sült el a dolog, mert azt mondták túlképzett és nem tudjuk megfizetni.
De lehet pont a tapaszalatod, felsőfokú végzettséged miatt találnak alkalmasnak oda ahová középfokú végzettségű embert keresnek. Ebben az esetben előny.

Levi

(#421) Bzzz válasza Levi123 (#420) üzenetére


Bzzz
senior tag

Köszi gyors válaszod és szerinted megszakitott tanulmányomat bele kell-e irnom??

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#422) efge válasza Bzzz (#421) üzenetére


efge
aktív tag

miért irnád bele? büszke vagy rá? hozzáad valamit ahhoz hogy jól elláthasd a jövőbeni munkád?
abban az egy esetben ird bele, ha a munkához biztosan segit...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#423) Levi123 válasza Bzzz (#421) üzenetére


Levi123
senior tag

ja a megszakított tanulmányokat nem célszerű szerintem sem beleírni..
Csak ha tényleg segít pl ha a leendő munkádhoz kellhet az amit a megszakított tanulmányaid alatt tanultál. Pl.: mechanika 1, vagy gépelemek stb. amit valameddig tanultál és az hasznodra válhat a munkád során. Csak ekkor említeném meg, de persze ezt te tudod.

Levi

(#424) g@bo válasza Bzzz (#421) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne ird bele, és senki nem is kérdezi. ami miatt gyöngyödzik a hónaljuk, az úgyis a bérigény lesz, a többi már hatodrangú.

amúgy, tessék már kikozmetikázni az önéletrajzot, van egy egészséges szint, ameddig lehet kamuzni, amibe még nem buksz bele.

céges is hazudnak, bér, juttatások, fejlődés.... fele sem igaz.

amúgy én elkezdtem a személyesebb adatokat kiszedni -röviditeni -az önéletrajzból... pontos lakhely, imél, születési év, anyja neve... kicsit necc. a volt cégek nevét is célszerű - esetleg - átkölteni. xzy kft helyett jó lehet az egy miskolci székhelyű kereskedelmi cég is, sok az adathalász, és a jóindulatú ember már... ha valamit akarnak, majd elmondja interjún, ha nem, akkor ne turkáljanak az ember dolgaiban..

(#425) Bzzz válasza efge (#422) üzenetére


Bzzz
senior tag

Köszönöm a segítséget. Amúgy ti ilyen europass önéletrajzot szoktatok beadni vagy pedig valami egyénileg szerkesztettet?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#426) Nimrod válasza Bzzz (#421) üzenetére


Nimrod
addikt

Ne írd bele, hacsak nem akarod befejezni.

(#427) g@bo válasza Bzzz (#425) üzenetére


g@bo
nagyúr

álláskereső oldalakon vannak sablonok, azokat azért érdemes alapnak tekinteni, ill adnak követendő szerkezeti felépítést.

aztán kitapasztalod, mit érdemes beirni, vagy kihagyni.....

(#428) raver válasza g@bo (#417) üzenetére


raver
aktív tag

THX. Megfopgadom a tanácsokat.
A próbaidő azt hiszem sok mindenre fényt fog deríteni.

(#429) g@bo


g@bo
nagyúr

manapság elfogadott az önéletrajzot PDF formátumban elküldeni.

használjátok, biztonságosabb, mint egy túrkálható doc... ( word2pdf)

(#430) Levi123 válasza g@bo (#429) üzenetére


Levi123
senior tag

mondasz valamit..
Át is konvertáltam pdf-be és majd legközelebb úgy küldöm el.

Levi

(#431) 1010


1010
őstag

még mindig üres a munka
jó csajok előnyben
(de most komlyan mondom ha jó csaj vagy és nem akarsz otthon untakozni mert eltartanak akkor is gyere hozzánk)
betanulsz mindent

(#432) kano válasza g@bo (#398) üzenetére


kano
nagyúr

''a jó munkaerőnek nincs becsülete, az olcsónak van''
Teljesen egyetértek. Az elmúlt héten jelentkeztem egy IT-s állásra amit egy nagyon frekventált helyen lévő kft hirdetett meg. Elmenetem interjúra és a fickó által feltett kérdések 98%-ra helyesen tudtam a választ. A végén megkérdezték, hogy mennyi lenne a fizetés igényem(gondolkodjak el, hogy a szakmai kérdésekre mennyire tudtam válaszolni - mondta)?
Erre olyan 270k-300k-t mondtam(2 diplomával), de mivel az állás nagyon tetszett így olcsóbban is elmentem volna dolgozni(persze ezt nem mondtam nekik, gondoltam ha soknak találják akkor felhívnak és azt mondják, hogy ennyit nem tudnak adni, majd megegyezünk).
Erre egy érdeklődő e-mailomra azt írták, hogy bocsi, de az első körből sem jutottam tovább.
Olyat koppantam, hogy nem igaz!!!! Tényleg úgy éreztem, hogy végre szakmailag rendben voltam és szimpi is volt a hely, na és a munka is.
Nem igaz, hogy egy frekventáltnak kinéző munkahely nem ad a szakmaiságra csak a költségekre.
Ráadásul a fizetésemre lehetett volna igényelni munkaügyis támogatást(mivel munkanélküli vagyok több mint 1 éve), így a fizumat sem nekik kellett volna fizetniük.
És igazán az fáj, hogy az érdeklődő e-mailomra(hogy miért nem feleltem meg nekik) nem is reagáltak.
És most így szedjem össze magam, és keressek újabb állást. :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#433) g@bo válasza kano (#432) üzenetére


g@bo
nagyúr

Ebből tanul az ember. Legközebb löjj alá. De az a baj, sz@r pénz mellett az ember hamar elveszti a motivációját, besavanyodik, annak sincs értelme.

Nekem most.... építőipari cég, nem kicsi, csúnyán milliárdok. Telefonban csak ennyit kérdezett a nő: jónapot, xyz, cdf rt.... mennyi a bérigénye? kb xxx... az mennyi bruttó? nemtudom... de mégis? xxx. ok, továbbítom az illetékesnek, viszhalll... Azóta se láttam. :DDD [kép]


legközelebb már kicsit én is vadulok, megkérdem élből mennyit szánnak az állásra, de mégis? szégyenli megmondani? 100k alatt már éhbér a pénz ember, nem csak te keresel jó munkaerőt, én se szeretnék tróger munkaadónál melózni, aki a minimálbért se képes megtermelni.

gusztustan már ez az ország... :W

[Szerkesztve]

(#434) kano válasza g@bo (#433) üzenetére


kano
nagyúr

Csak azt nem értem, hogy egyesek meg olyan összegekkel dobálóznak, hogy csak kapkodom a fejem. Nagyon jó volt az interjúm íyg mertem egy kicsit többet kérni, erre...
Most már nettó 120-130k-t fogok.
Gondolja az ember, ha egy cég a MS mellett székel akkor nem sok neki az a 270k, de úgy látszik mégis. De akkor miért nem mondták, hogy te mar*a nem fogsz ennyit kapni, beéred kevesebbel is vagy csááááááá??????

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#435) g@bo válasza kano (#434) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem mondanak kevesebbet /többség/ mert egy látszatot akar tartani, nem azért nem vesz fel, mert szutyok spúr, hanem mert nem feleltél meg... rögtön más a kép.

érdemes sok helyre elmenni, ne add fel, tanul az ember tárgyalási technikát, és előbb utóbb az arcokban olvasni... kell a rutin.

minimálbér rulla.

(#436) Goose-T válasza kano (#432) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért nem mindegy, hogy nettó vagy bruttó 270-300K. Ha bruttóban nem adták meg, akkor sóherek, ha nettóra értették, akkor teljesen érthető.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#437) kano válasza Goose-T (#436) üzenetére


kano
nagyúr

Szerinted én nettóról beszéltem? :DDD Életemben nem láttam ennyi pénzt a számlámra érkezni a hónap elején. :DD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#438) CallaoW


CallaoW
tag

Sziasztok,

jómagam is álláskereső klubtag vagyok sajna már lassan két hónapja... :(((

Most már jópár helyen megfordultam és azt mindenkinek tudom tanácsolni,hogy legyen rámenős egy kissé.Ahogy észrevettem,ha jófiúként állsz ott,akkor hamar fölényeskedő hangra váltanak,de ha te írányítod a beszélgetést,az pozítívum.

Érdemes vinni valami kis füzetet is jegyzetelni az állásinterjún elhangzottakat,ezt állítólag nagyon szeretik.Meg persze így rutinos odafigyelős pályázónak tünhetsz.
(én holnap megyek ismét ,ki is próbálom)

Mostani álláskeresőknek:észrevételem alapján engem legtöbbször a profession oldaláról hívtak,de ez lehet véletlen is.
Expressz meg egyéb újságok felejtős.

Aki értékesítő szeretne lenni és budapesti,annak egy kis infó ,Október közepe -végétől nyílik az Aréna Plaza,most sok embert keresnek ezeken a területeken.Tudom,hogy nem egy leányálom,de tűzoltásra jó...

Holnapra próbálok nézni pár hasznos dolgot álláskeresőknek.Én is szívesen vennék minden egyéb ötletet esetleg megbízható fejvadász vagy közvetítő cégeket. :R

(#439) kano válasza CallaoW (#438) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
{Informatika és matematika tanári diplomával rendelkezem és jó alapfokon beszélek angolul(de még nem folyékony).}
Én is álláskeresést folytatok már vagy 13 hónapja. Mondjuk aktívan csak úgy 5-6 hónapja, mert előtte angolt tanultam. Ebből az utolsó 2 hónapban Pesten.
Előttem Baranya megyében keresgéltem, de ott a 3-4 hónap alatt 1 interjún voltam. :(((
Nyáron egy kicsit uborkaszezon volt itt BP.-en, de az utóbbi 2 hétben voltam vagy 10 interjúm. Van is egy multi ajánlatom műszakvezető technikusi pozícióba, de nem nagyon akarnék műszakozni és a fél 5-ös kelés sem lenne túl jó, viszont folytathatnám az angol tanulását.
Nekem is van 1-2 interjú már a hátam mögött. Ha tudok segíteni valakinek akkor nagyon szívesen.
Ezt a jegyzetelős dolgot én is kipróbálnám, de nem ciki ott irkálni amikor a fickó beszél hozzád?
Üdv.: Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#440) g@bo


g@bo
nagyúr

A fenébe, megint kaptam egy elutasító választ. Hátszél mellett, mégcsak be sem hivtak... Csajt vettek fel. főz kávét, és térgyepül... :(((

Asszem elkezdem a cégreszabott önéletrajzok gyártását, most tolom a fősulit, lassan vége... a "trógerebb" cégeknél nagyon nem jön be, ha az önéletrajzban szerepel. Több fizetést akar...

Külön pendrájvot kap az ügy. állás oldal HTM elmentve, cégnek küldött önéletrajz cégnévvel, dátumozva, szintúgy. / emlékezzünk a "kamura..." /

Bukta lehetősége? ha nem fejvadász, kisebb cég, akkor szerintem szerény, gyanítom, a beérkező többszáz CV alapból a kukában landol. persze, válasz nélkül.

(#441) CallaoW válasza kano (#439) üzenetére


CallaoW
tag

Szia,
én voltam ma is,kipróbáltam ezt a jegyzetelős dolgot.Semmi belemagyarázás,de a interjúztató srác komolyabban vett szvsz,legalábbis még előzékenyebb lett.

Szerintem nem ciki,sőt felkészültnek tünsz,aki nem csak ebben az egy állásban érdekelt átgondolt precíz pályázónak tünhetsz.

Másrészről neked is hasznos,hogy jegyzetelsz ,akár a helyszin megközelítésének módjáról,benyomásaidról,a feladatkörről.Sőt esetleg a kérdésekről.Később lesz pár sor amít hasznosíthatsz egyéb interjúkon.

Angol interjúkon általában ezeket kérdezték tőlem:

-meséljen magáról
-meséljen a hobbijáról
-meséljen a tanulmányaíról
-meséljen az elöző munkahelyeíről
-csapatban vagy egyénileg szeret dolgozni,miért?
-milyen nagy kihívás volt az eddigi munkahelyeken?
-hogyan képzeli a jövöjét?
-mondjon 5 jó tulajdonságot,5 rosszat magáról

kb.ennyi Persze nem egyszerre kérdeztek ennyít,kb az elmúlt 10 interjú termése.

Ja,igen a.h.c (Bajcsy-Zsilinszky 53)tanácsadó cég csak olyanoknak akik jutalékos rendszert szeretik. :((

Múlt héten voltam ott,előtte telefonban szerződéses munka fix+jutalék,fáradjon be.
Ott:15perc késés részükről, nem is a megbeszélt ember, lóf*sz fix,only jutalék
4db kérdés részükről
Mi a Down Jones?
Mennyi az euro árfolyama?
Szokott hazudni? :W
Ha két hónapig nem keresne a cégnél,mit tenne?

És lesajnáló modor a fix 200000 keresőkről,merthogy ők ott 20000$os üzlet alatt nem tárgyalnak.(@nyád)

Hazáig pofoztam volna a srácot,ha nem vettem volna inkább könnyedén.
Szóval mindenkinek sok szerencsét.
(kano:esetleg magántanítványokra nem gondoltál?,bár sokan oktatnak matekot,infót közép,felsőiskolásoknak,de hátha lenne rá kereslet) :R

(#442) Levi123 válasza kano (#439) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia!
Ezen már én is gondolkodtam, hogy jegyzetelni kéne de nem ciki ott irkálni amikor a fickó beszél hozzád? Erre én is gondoltam és még nem próbáltam.
Viszont lehet, hogy jó dolog hiszen annyi minden elhangzik ott és aztán sokmindent elfelejtek..
Amit én javasolnék, hogy amikor kijössz az interjúról fogsz egy papírt és leírsz mindent ami fontos. Én így csináltam.

Levi

(#443) Levi123


Levi123
senior tag

Voltam pár napja egy tréningen, melyben az interjúra, önéletrajzra stb. készítettek fel.
Személyiség tesztjeim, meg általános kérdések az interjún vannak. Ha érdekel valakit szóljon és elküldöm e-mailben.

Levi

(#444) Levi123


Levi123
senior tag

Itt egy pár állásinterjú kérdés:
[L]http://hvg.hu/karrier/20050327ezerkerdes.aspx[/L]

mod: nem működik linkelő funkció :F

Levi

(#445) Levi123


Levi123
senior tag

kétszer ment. Sorry

Levi

(#446) g@bo válasza CallaoW (#441) üzenetére


g@bo
nagyúr

-meséljen magáról

minek, össze akar velem költözni?

-meséljen a hobbijáról

munkatárs, vagy teniszpartnert keresnek?

-meséljen a tanulmányaíról

tanulok, ezt is azt is.

-meséljen az elöző munkahelyeíről

bizalmas, semmi köze hozzá.

-csapatban vagy egyénileg szeret dolgozni,miért?

egyedül szeretek árkot ásni, mert az felemelő munka, és egyedül hatékonyabb.

-milyen nagy kihívás volt az eddigi munkahelyeken?

a lehetetlen kéréseket teljesíteni, és megélni a minimálbérből.

-hogyan képzeli a jövöjét?

hogy felvesznek, 300 bruttó minimum, + kajalé, kocsi, teló, nők.

-mondjon 5 jó tulajdonságot,5 rosszat magáról

a zállással kapcsolatosan nincs rossz tulajdonságom, jó tulajdonságom, hogy szerény vagyok, és itt pont emiatt be is fejeztem.

:K

(#447) kano válasza CallaoW (#441) üzenetére


kano
nagyúr

Üdv!

Köszi a beszámolót.
Az az igazság, hogy lenne munkám egy nagy multinál Shift leader pozíció(hogy miért nem lehet ezeket magyarul mondani, műszak vezető). Valan elektronikai végzettségem is és itt laptopokat kellene szervizelnünk(modulokat cserélni) ésegy technikusi csapatnak lennék a műszakvezetője. Az a probléma ezzel, hogy tőlünk nagyon messze van a cég, 3 műszak.
Ha 6-ra kellene mennem akkor legalább fél 5-kor kellene felkelnem.
Viszont ami előny:
- vezetői tapasztalatnak beírható,
- 200k bruttó +20% + 40% műszakpótlék,
- tanulhatnék angolt,
- 9k kajajegy.
A pénz olyan átlag 240k bruttóra jönne ki. Nem tudom, hogy mi legyen? Nem akarok 3 műszakozni, mert akkor a labdarúgó játékvezetésemnek is annyi lenne.
Megyek holnap és pénteken is 1-1 interjúra, majd meglátjuk.
Ezt a jegyzetelést, hogyan kivitelezted? Vittél egy füzetet és amit mondott azt jegyzetelted?
Ezt érdemes meglépni esetleg fejvadász cégnél is?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#448) kano válasza Levi123 (#443) üzenetére


kano
nagyúr

Hali!
Engem nagyon érdekelnének ezek a kérdések. Megköszönném, ha elküldenéd nekem.
Igazából mit kell jegyzetelni ami fontos? A cégről amit mondanak az nem fontos, csak ha már ott fogsz dolgozni. Esetlegesen a juttatásokat érdemes leírni de azt meg azért meg lehet jegyezni. Csak olyan "komolyabban veszünk" funkcíója lehet szerintem.
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#449) kano válasza g@bo (#446) üzenetére


kano
nagyúr

:DD
Sokszor már én is annyira unom ezeket a kérdéseket. Teljesen felesleges ezt a sok baromságot nyomatni szerintem. Úgyis akkor derül ki, hogy mit tudsz teljesíteni, ha már ott dolgozol. A sok hülye agyturkász, meg léhűtő HR-es löki a sódert és sokkal inkább ők a klinikai esetek. A végén elmondják, hogy mit szűrtek le az egészből és semmi nem stimmel, na erről ennyit!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#450) g@bo válasza kano (#449) üzenetére


g@bo
nagyúr

Ezekre a kérdésekre fel lehet készülni, és lehet frappáns választ adni, aztán szopogassad...

Nekem önjelölt HR manager volt a felvételiztető, és rendkívül primitív kérdéseket tett fel, rá is kérdeztem, milyen összefüggésben van a kérdéssora a szervizes /80k/ munkakörrel. Felment a pumpa, nyomtam még pár kérdést én is, jobban esett így eljönni. Nem hívtak, nem bánom. Ott tartok, ha nem tetszik a meló -ott derül ki- , inkább beszólok, lefikázom a fizetést, és amit épp találok.... nem nehéz...., és elhúzom a csíkot. Sok helyen a szemét fizetési ajánlat és az ócska meló ellenére fölényeskedő hangnem társul. Unalmas.

Mondjuk egyelőre nem ugrálhatok, 1 év még a diploma..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.