Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) dkaro válasza VágniValó (#14000) üzenetére


dkaro
őstag

Hát vannak olyan changek amikhez nem árt az ima :DDD

(#14002) inferno88 válasza VágniValó (#14000) üzenetére


inferno88
őstag

Teljesen érthető. Ha a Doclerhez mész livejasmint fejleszteni, akkor meg az érdes vasmarok jelent előnyt.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#14003) Jahno válasza VágniValó (#14000) üzenetére


Jahno
őstag

Lenkei szokta emlegetni az ezoterikus szemléletet és IT adminnak is képzés van a cég termékeiről, egyéb allatságairól.

(#14004) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis fizetéssel kapcsolatos kérdés:

szerintetek van olyan szolgáltatás, ahol tudnának segíteni abban, hogy mégis mennyit kérhetnék magamért egy pozi bérigény kérdésnél? :)

Tudom, tudom, annyit érek, amennyiért el tudom magam adni, de sajnos az összes HR-es ismerősöm IT-val kapcsolatos cégekkel dolgozik és én nem ilyen szférában mozgok.

PSN ambushka8989

(#14005) I02S3F válasza ambushka (#14004) üzenetére


I02S3F
őstag

Fizetesek.hu?

(#14006) djgeg válasza ambushka (#14004) üzenetére


djgeg
őstag

https://prohardver.hu/tema/jovedelem/friss.html
Hays Guide 2021

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#14007) ambushka válasza I02S3F (#14005) üzenetére


ambushka
aktív tag

Itt sajnos hozzávetőlegesen sincs hasonló pozíció.

PSN ambushka8989

(#14008) #48090880 válasza ambushka (#14007) üzenetére


#48090880
törölt tag

Mi lenne a konkrét pozíció? Milyen szektorban?

(#14009) I02S3F válasza #48090880 (#14008) üzenetére


I02S3F
őstag

És milyen tapasztalattal rendelkezik, milyen méretű cégnél! Milyen sulija van?

(#14010) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

ITSH-nál dolgozott valaki itt Network admin pozicíóban? Dobjon már rám egy privit. Köszönöm.

Thanos was right.

(#14011) MATEO6600


MATEO6600
őstag

LinkedInen keresztül állást keresek, ezért be van állítva, hogy nyitott vagyok a lehetőségekre, megadva a specifikus ország városait. Azonban azt veszem észre, hogy a megkeresések nagy része abból a városból érkezik ahol jelenleg is tartózkodok.
Tudja valaki hogy működik ez a recruitereknél? Átpöccinthetem a jelenlegi lakhelyem is, csak kicsit gyanús lenne a jelenlegi kollégáimnak.

(#14012) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Mai legjobb :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14013) dkaro válasza kraftxld (#14012) üzenetére


dkaro
őstag

Beugró feladat, át kell írni a Wiki oldalt :DDD

(#14014) kraftxld válasza dkaro (#14013) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy villantani 2007-es design doksit amit a Microsoft-nál írtál az Azure-ról :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14015) bobsys válasza kraftxld (#14014) üzenetére


bobsys
addikt

Meg tudni 3 kulonbozo teljes allasu munkakort

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14016) bambano válasza kraftxld (#14012) üzenetére


bambano
titán

burkoltan megkövetelik az időutazás képességét, hogyha baj van, vissza tudj menni az időben, elhárítani a hibát, mielőtt baj lesz.
elvárják a jó ügyfélélményt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14017) ivan ivanka


ivan ivanka
friss újonc

Sziasztok! Szeretnék bemutatni Nektek egy legújabb Flinkit nevezetű startup ötletet! Építsünk együtt boldog, összetartó csapatotokat! A véleményeteket szeretnénk kérni egy magyar startup ötlethez, mely kiváló lehetőséget nyújt összekovácsolni a cég alkalmazottait egy nagyszerű csapatépítő program keretein belül! Egyelőre távoli jövőnek tűnik, hogy személyes közösségi programokat szervezzünk, ezért mindezt a virtuális térben, ügyességi feladatokkal tudjátok megtenni. Ti kipróbálnátok?

(#14018) VágniValó válasza ivan ivanka (#14017) üzenetére


VágniValó
addikt

1. Ne legyen kötelező egy dolgozónak sem.
2. A csapatépítő kizárólag hétköznap munkaidőben lehessen.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#14019) speter33 válasza VágniValó (#14018) üzenetére


speter33
aktív tag

+1 :K

(#14020) bambano válasza ivan ivanka (#14017) üzenetére


bambano
titán

szerintem marhaság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14021) DS39 válasza ivan ivanka (#14017) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem spambot vagy.

(#14022) headhunter


headhunter
addikt

Irodai Túlélőkészlet: Természetellenes Kiválasztódás...

"...Axióma
Minél magasabb egy pozíció, annál hosszabb a kiválasztási folyamat.
Megállapítás
Minél hosszabb egy kiválasztási folyamat, annál tovább képes nélkülözni az adott pozíciót a cég.
Konklúzió
Minél magasabb egy pozíció, annál nélkülözhetőbb..."
[link]

(#14023) DGND00r


DGND00r
csendes tag

Sziasztok!

A 4iG/WizzAir (a WizzAir lenne a supportálandó ügyfél, a 4iG pedig a munkáltató) kapcsán van valakinek valamiféle tapasztalata? Kaptam tőlük egy alapvetően egészen okés ajánlatot (pótlékokkal legalábbis), egy L2-és szintű IT support pozícióról lenne szó, némi security-s beütéssel, több műszakban. Olvastam hideget a cégről bőven, meleget kevésbé, bármilyen plusz infó érdekelhet, ami segíthet a döntésben.

Előre is köszi szépen!

(#14024) section9 válasza DGND00r (#14023) üzenetére


section9
őstag

Nem tudom kontraktoroknak hogy van, de egy haverom csak panaszkodik a WizzAir-re. Kotelezo COVID teszt hetente akkor is ha be vagy oltva, hihetetlenul rossz fizu, igazi magyaros KKV mentalitas, home officera huzzak a szajukat, kb semmi benefit az irodaban, stb.

(#14025) HoTDoG válasza section9 (#14024) üzenetére


HoTDoG
tag

Nekem is van ott ismi. Szerintem pont az a mentalitás irodán belül is mint a reptereken, repülőn :). Legutóbb azt vetette fel a nagyfőnök, hogy a Teams-et le kellene tiltani, mert a kollégák ott beszélgetnek egymással és romlik a hatékonyság :). Az új HO policy pedig agyrém ahogy hallom.

(#14026) Jahno válasza DGND00r (#14023) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek több opciója lesz, én is kb. 2 évvel ezelőtt voltam ott felvételizni. Hulansoftos arc meg a másik csóka jó volt, nekem túl erős is lett volna a munka mert elvileg ugyanez, de tűzfal, storage, certek mindenféle ízében belementek. Jó kérdés, de volt az egész körítéssel valami megmagyarázhatatlan bajom.

(#14027) MasterMark válasza Jhonny06 (#13707) üzenetére


MasterMark
titán

Fényképet nem teszünk önéletrajzba.

Miért?

Switch Tax

(#14028) harylmu válasza MasterMark (#14027) üzenetére


harylmu
őstag

Mert tudatalatti (rosszabb esetben tudatos) eloiteletet szulhet a toborzonal. Mittomen nem szereti az orr piercinges embereket, vagy a szoke hajuakat, vagy az ex-baratjara emlekeztet az arcod.

[ Szerkesztve ]

(#14029) Jahno válasza harylmu (#14028) üzenetére


Jahno
őstag

És utána dolgozni jobb vele?

(#14030) MasterMark válasza harylmu (#14028) üzenetére


MasterMark
titán

De általában kifejezetten kérik a fényképet az önéletrajzba.

Switch Tax

(#14031) harylmu válasza MasterMark (#14030) üzenetére


harylmu
őstag

Mondjuk sales-es melónál el tudom képzelni hogy az arctetováltakat előre kiszűrik (vagy hostesseknél nem árt ha csinos vagy), de IT vonalon nekem nem is rémlik, hogy láttam volna valaha ilyen hirdetést. Kurva nagy red flag lenne egyébként.

Jahno: screening folyamatról és tudatalatti megkülönböztetésről beszélünk. Nagy különbség van eközött és aközött, hogy alaposan megismersz egy embert munka közben és kialakítasz egy véleményt róla.

[ Szerkesztve ]

(#14032) bambano válasza MasterMark (#14030) üzenetére


bambano
titán

egy rakás dolgot kérnek kifejezetten az önéletrajzba, ami elavult már.
más kérdés, hogy egy csomó toborzó nem áll a helyzete magaslatán, hogy tudja, milyen az önéletrajz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14033) Sztenly válasza Jahno (#14029) üzenetére


Sztenly
tag

Mivel az emberek ~99% nem HR-esnek felvételizik így nemigen fognak a jövőben együtt dolgozni.
A szakmai interjún meg legkésőbb kiderül a kinézet (még a pandémia alatt is).

Tehát igaza van aki írta h felesleges bele fénykép irodistáknál mert akkor a HR előítéleteit kikerülheted de ugyanakkor a szimpátiát sem tudod elérni. Habár értelmesebb pozikban ez sztem nem számít.

(#14034) Sempronius89 válasza Sztenly (#14033) üzenetére


Sempronius89
tag

Sok olyan HR-es van akiben meg az vált ki előítéletet ha nem vállalod az arcodat...

Feltétlenül az se volna baj ha kép alapján kiszűr. Pl a egy piercinges junki vagy a csapatot meg középkorú vallásos anyukák alkotják akkor lehet jó ha már időben kiszűr mert úgysem illenél a csapatba.

Ha valakinek meg streszt okoz, hogy egy fotóval is felvállalja magát érdemes pszichológushoz mennie.

(#14035) axioma válasza Sempronius89 (#14034) üzenetére


axioma
veterán

Ket ellentetes valaszom van erre.
1. nev alapjan ugyis rakeresnek es valahol vszinu lesz arca
2. oneletrajzba regi fotot betenni nem korrekt, de hogy a neten azt talalt... na az nem az en hibam, mindjart lejon egy tizes az akar szereplo akar kitalalhato eletkorombol, es nem nagymamanak sorol be hanem csak kozepkorunak
Amugy szerencsere jelenleg ugye nem az a helyzet van hogy hr-esek a szakmai resz megnezese elott valogatnak, de ha olyan lenne a szitu, nekem erdemes lenne csak valamelyik link mogott hagyni fotot, nem a cv elejen.

(#14036) bambano válasza Sempronius89 (#14034) üzenetére


bambano
titán

milyen jó lenne, ha az információbiztonság területén nagyfokú műveletlenség erősen kisfokú hangerővel társulna.

azért nem adom a képemet, mert a kiválasztási folyamathoz nincs rá szükség, egyébként pedig az én hatásköröm megmondani, hogy adom vagy sem. nem árt, ha a leendő munkáltató érzi, hogy a munkaviszony az nem egy teljesen alá-fölérendelt viszony.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14037) Sempronius89 válasza bambano (#14036) üzenetére


Sempronius89
tag

Neked duplán javaslom a pszichológust a súlyos kisebbségi komplexusod gyanújának okán is.

(#14038) Jahno válasza bambano (#14036) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, de Te mindig is bonyolult voltál.

(#14039) emvy válasza Sempronius89 (#14034) üzenetére


emvy
nagyúr

> Pl a egy piercinges junki vagy a csapatot meg középkorú vallásos anyukák alkotják akkor lehet jó ha már időben kiszűr mert úgysem illenél a csapatba.

Ez a 'nem illesz a csapatba' egy oltari fassag, a team nem attol jo, h egyutt pletyozunk meg sorozunk, hanem attol, h okos/kepzett emberek egyuttes erovel es lelkesedessel dolgoznak egy kozos probleman. Ha a kozepkoru vallasos anyukat zavarja a piercinges fiatal programozas kozben, akkor vele van a gond.

Eleve szerintem sikeres ember nem HR-en keresztul talal munkat. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#14040) emvy válasza bambano (#14036) üzenetére


emvy
nagyúr

> nem árt, ha a leendő munkáltató érzi, hogy a munkaviszony az nem egy teljesen alá-fölérendelt viszony.

+1

while (!sleep) sheep++;

(#14041) Sempronius89 válasza emvy (#14039) üzenetére


Sempronius89
tag

Az utolsó mondatodba nem tudok belekötni. :)

(#14042) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Tapasztalat nélküli kezdő java-s szerintetek mennyit kérhet egy interjún? Java alap ismeretekkel rendelkezem, illetve alap sql + alap spring boot. Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#14043) Zsoxx válasza Csaby25 (#14042) üzenetére


Zsoxx
senior tag

A Java topikban kapott válasz nem volt elég?

(#14044) Csaby25 válasza Zsoxx (#14043) üzenetére


Csaby25
senior tag

De igen. De azt ajánlották itt is nézzek körül.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#14045) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok. Kicsit kezdek besokallni a mostani cégénel ahol idén vagyok itt 10 éve. El fogok kezdeni keresgélni, de nem vagyok képben a mostaninál piaci helyzettel.
Nemzetközi IT Helpdesket(3rd party aweket támogatunk) vezetek 10 fővel. Emellett 2db kb evi 300 milliós árbevételű óriás projektben dolgozunk folyamatosan. Van hivatalos projektvezetoje a cégnek ezeknek a meloknal de gyakorlatilag én viszem a hátamon az egészet. SW HW megoldási projektvezetes, helpdesk üzemeltetés 10 fő napi szintű kordinalasa.
Folyékonyan angol, hálózati és adatbázis ismeretek, IT bealitottsag.
Megyeszekhely (nem BP) mi lehet a reális berigeny?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#14046) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Windows-os helpdesk-es tapasztalattal lesz esélyem junior linux rendszergazda pozira? Gőzerővel fogok készülni közben a Linux területre otthon. Hamarosan a papír is meglesz a rendszergazda szakmához (3-4 hét múlva). :R

(#14047) Jahno válasza I02S3F (#14046) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem nem sok, de persze attól függ mit nyújtasz a felvételin.

(#14048) I02S3F válasza Jahno (#14047) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen! :)

(#14049) sss válasza I02S3F (#14048) üzenetére


sss
senior tag

Szerintem simán. Azért egy alap linux tudást viszonylag gyorsan össze lehet szedni.

(#14050) I02S3F


I02S3F
őstag

@Jahno és @sss - Ha netán nem lenne esélyem, akkor hogyan szerethetnék belépéshez tapasztalatot?

Mert azért szinte csak a Linux miatt kezdtem el a rendszergazda sulit is. Nekem ez az álmom :)

Gondolom marad az, hogy tanulok és előbb utóbb csak felvesznek valami Linux-os helyre, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.