Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) doc válasza izomhod (#1699) üzenetére


doc
nagyúr

mibol gondolod hogy 15-tel kevesebbet ajanlottak? :D
ha mindent osszeadok (cafeteria, ev vegi bonusz) akkor tulajdonkeppen mar az indulo fizetes is kijon annyira, mint a mostani helyemen (sot, egy csoppet talan meg tobbre is), a gond hogy teljes osszegu ev vegi bonuszt azt csak jovo ev vegen kapok nyilvan
es amint juniorbol serniorra avanzsalok, meglesz az a +100 ;)

Goose-T
azert ez nem igy mukodik :)
arrol van szo, hogy teljesen mas jellegu a melo mint amiket eddig csinaltam, igy azon a teruleten nincs tapasztalatom. ezert nem seniorkent, hanem juniorkent kezdenek
aztan ha elegge kepbe kerulok ahhoz, hogy az adott teruleten rutinosnak mondhassam magam, akkor 'atminosulok' seniorra - es ez fizetesben is eleg szep emelest jelent
ez alapvetoen csak tolem fugg, en meg bizom annyira a tudasomban hogy mondhatni biztosra megyek :D

na kezdem egesz szepen rabeszelni magam :D
azert majd beszelek a HR-es kislannyal, foleg hogy o maga ajanlotta, kivancsi vagyok mennyire fix ez a fix :)

(#1702) bambano válasza doc (#1693) üzenetére


bambano
titán

a kérdésre szerintem két válasz létezik:
1. én ott a helyszínen mosolyogva miszlikbe téptem volna az ilyen ajánlatot, több okból:
- ha alkudozni hívnak meg, de kész a munkaszerződés, akkor láthatóan nem akarnak alkudozni, ez hazugság volt tőlük.
- biztosan nem fogadnék el olyan ajánlatot, ami visszalépés abban az esetben, ha egyébként kenyérre van és ők tornáznak

2. alaposan elolvasod a munkaszerződés ajánlatot és megnézed, hogy ez a juniorból előrelépés x idő után béremeléssel című műsor le van-e írva benne. mert ha nincs, akkor hagyni az egészet.

Nekem az az érzésem, soha nem is akarnak majd többet fizetni, megpróbáltak téged megszerezni áron alul, ha nem figyelsz oda, ez sikerül is nekik. Az egy lényeges alapelv, hogy amit kiküzdöttél magadnak az interjún és ami benne van a munkaszerződésedben, hosszú ideig csak arra számíthatsz. mert utána 2-3 évig simán arra fognak hivatkozni, hogy dehát eredetileg is magas bérrel fettek fel és most ne ugrálj. majd szépen elmegy melletted a cég.

Én tartanám magam ahhoz, hogy a bér alku tárgya, ha ők nem hajlandók alkudozni annak ellenére sem, hogy eredetileg ezzel a céllal hívtak be mára, akkor nincs üzlet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1703) doc válasza bambano (#1702) üzenetére


doc
nagyúr

na varj, azt nem mondtak hogy 'alkudozni hivnak', en fogalmaztam igy
az meg nyilvan nincs benne a munkaszerzodesben hogy X ido utan automatikusan senior lesz valaki, ez teljesen irrealis
ha felvesznek valakit, aki alapvetoen hasznalhato, de nem egy nagy durranas, akkor az is kapjon pluszpenzeket csak azert, mert eppen nem hagyta ott a ceget/nem rugtak ki? :S
az elorelepes tudastol fuggjon mar, ne egyszeru 'husegidotol' :U

(#1704) bambano válasza doc (#1703) üzenetére


bambano
titán

"az meg nyilvan nincs benne a munkaszerzodesben hogy X ido utan automatikusan senior lesz valaki, ez teljesen irrealis": oké, akkor legyen benne az, hogy milyen minőségi/teljesítmény szint elérésekor leszel senior.

Egyáltalán: lesz akkor üres seniori pozíciójuk?
nekem az, amit eddig elmondtál, negatív. most vagy másképp meséled, mint ahogy volt, vagy nem tudom. a te döntésed, tanácsokat, véleményeket kaptál :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1705) izomhod válasza doc (#1701) üzenetére


izomhod
senior tag

ja az a 16% zavart meg bocsi

nekünk belső szabályzat rögzíti, hogy bizonyos munkakörökben mennyi idő után leszel szenyor

(#1706) doc válasza bambano (#1704) üzenetére


doc
nagyúr

es hogyan mered a minosegi/teljesitmeny szintet? ezzel az a baj, hogy baromi szubjektiv...
a junior/senior pozicio meg nem 'uresedes' fuggvenye, egyszeruen csak annyit jelent, hogy 'szintet lepsz'
az ajanlat tenyleg gyengebb mint amit vartam, jovo heten beszelek a HR-essel, aztan meglatjuk mennyire rugalmasak az anyagiakat illetoen :)

(#1707) gordonfreemN válasza doc (#1706) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem ezt te már mélyen magadba eldöntötted, mit lépsz.
A szubjektivitásról meg annyit, hogy éppen emiatt ha akarnak, kiemelnek, ha meg nem akkor nem. Én ezt a szubjektivitást kifejezetten utálom (mert ez mindig a főlófasz szubjektivitásáról szól).
Ezért lenne fontos a szerződésben rögzítés, mert szó elszáll...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1708) bambano válasza doc (#1706) üzenetére


bambano
titán

gondolom tudod, hogy az ilyen tárgyalások mindig blöffjátszmák. lehet, hogy nekik sem ez a végső ajánlatuk, csak neked keménykedni kell egy kicsit, hogy adjanak jobbat.

ezért mondom, hogy tépd össze az orruk előtt, hátha van jobb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1709) forrest85


forrest85
senior tag

Induljunk ki abból is, hogy szerintem kellesz nekik, mivel küldözgetik az ajánlatot. Magyraul látnak benned fantáziát.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#1710) doc válasza bambano (#1708) üzenetére


doc
nagyúr

ossze nem tepem, nem leszek taplo :D
de azert kivancsi vagyok, mit lepnek majd a HR-esnek kuldott uzimre
ha arra rabolintanak, akkor valtok :)

(#1711) bambano válasza doc (#1710) üzenetére


bambano
titán

kell a show néha :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1712) PazsitZ válasza doc (#1693) üzenetére


PazsitZ
addikt

Vagy esetleg már a kezdő szerződésbe bele lehet fogalmazni, hogy a próbaidő lejárta után, a fizetésed a kívánt fix összeg lesz.

Így bár kevesebbel kezdesz, de ha beválsz, akkor fixen adott, a további fizetésed.

- http://pazsitz.hu -

(#1713) doc válasza PazsitZ (#1712) üzenetére


doc
nagyúr

ja igen, egyebkent emiatt gondolom ugy, hogy 'van meg tartalek' bennuk, ugyanis a kapott tablazaton kulon szerepel a probaido alatti, es az azutani fizetes, es mindketto ugyanannyi, ami azert gyanus :D

(#1714) dabadab válasza doc (#1693) üzenetére


dabadab
titán

Eddigi tapasztalataim szerint jelentos fizetesemelest ugy lehet kapni, ha az ember munkahelyet valt.

Ezek utan en nem hiszem, hogy feltetlenul vacakolnek veluk, foleg, hogy juniornak sorolnanak be es csak homalyos es megfoghatatlan igeretek vannak.

DRM is theft

(#1715) sutszi


sutszi
veterán

doc

Azt megkérdezhetem, hogy konkrétan mi az a terület amin senior vagy és mi ez az új terület amire juniorként szeretnének besorolni? Technológiát amit gondolsz írhatsz. Konkrétan érdekelne, milyen távol van egymástól a két dolog.
Kösz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1716) doc válasza sutszi (#1715) üzenetére


doc
nagyúr

senior az ugy 'altalaban', ez a terulet meg mondjuk halozati kommunikacio (beleertve kulonfele protokollokat, stb), ilyesmik (ezt meg tenyleg nem csinaltam :D)

kozben forgatom magamban az egeszet, nekialltam szamolgatni, es meg mindig ott tartok, hogy az fogja eldonteni a kerdest, mennyire tudnak feljebb lepni az ajanlattal. ez szerintem jovo heten vagy utana ki fog derulni :)

(#1717) sutszi válasza doc (#1716) üzenetére


sutszi
veterán

általában? mivel foglalkoztál fejlesztés vagy üzemeletetés?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1718) doc válasza sutszi (#1717) üzenetére


doc
nagyúr

egyertelmuen fejlesztes

(#1719) amargo válasza doc (#1703) üzenetére


amargo
addikt

"az meg nyilvan nincs benne a munkaszerzodesben hogy X ido utan automatikusan senior lesz valaki, ez teljesen irrealis"

Szerintem gondold át jól ezt a dolgot, amikor én elém raktak egy ilyen szerződést, le voltak írva benne a feltételek, hogy miket kell teljesítenem ahhoz, hogy senior legyek és utána mekkora lesz a fizetésem. bambano jól írja a dolgokat, amit ott ki hozol az lesz utána évekig.
A számok és a lelkesedés ne tévesszen meg!

Voltam olyan helyen is, ahol ahol egész egyszerűen meg mondtam, hogy ez karcsú és meglepő módon felajánlották a további egyeztetéseket, előtte állították, hogy ennyi pénzük nincs.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1720) doc válasza amargo (#1719) üzenetére


doc
nagyúr

a tovabbi egyezteteseket nalam mar alapbol felajanlottak
aztan hogy ez pontosan mit jelent, az majd kiderul, a kapott valaszrol is beszamolok :)

(#1721) amargo válasza doc (#1720) üzenetére


amargo
addikt

Csak azt tudom írni, hogy hajrá! :)
Csak ne tévesszenek meg számokkal és beszéddel, ami előtted van azt kapod.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1722) doc válasza amargo (#1721) üzenetére


doc
nagyúr

a szamokkal megteveszteni nem nagyon tudnak, ha egyszer le van irva, akkor az annyi :D

(#1723) Goose-T válasza doc (#1701) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát, te nagyon kis tapasztalatlanka vagy még ezen a területen. Amikor legutóbb állást váltottam (2008), akkor én is új területre mentem, mégis seniorként vettek fel. Ha nem vagy töketlen, te is elintézed ezt magadnak. Hidd el, ígéretekkel mindenhol tele van a padlás, de csak azt szabad elhinni, ami le van írva a szerződésben. Vedd már észre, hogy át akarnak b*szni a palánkon.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1724) Mercutio_ válasza doc (#1716) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én valami olyasmit mindenképpen belerakatnék a szerződésbe, hogy "X hónap után felek értékelik munkavállaló teljesítményét, és amennyiben vele/addigi munkájával szemben nem merül fel kifogás seniorba kerül annak megfelelő bérrel" :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1725) doc válasza Mercutio_ (#1724) üzenetére


doc
nagyúr

ez egy nagyon jo otlet, koszi! :R
remelhetoleg het elejen valaszt kapok, hogy mennyire hajlandok megemberelni magukat es szepiteni a szamokon, aztan majd ezt is megemlitem :)

(#1727) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Megyek interjúra, erre mikor késik a busz????? Most. Kurva volán.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1728) bugizozi válasza Plazmacucci (#1727) üzenetére


bugizozi
őstag

Hova mész ha szabad tudni, milyen pozícióra pályázol?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1729) kraftxld válasza Plazmacucci (#1727) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Odacsörögni, hogy mi a helyzet, valamint legközelebb kettővel korábbi busszal indulni aztán felmérni a terepet ha maradt időd :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1730) Plazmacucci válasza bugizozi (#1728) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Üzemeltetői pozicióra menten érdről pestre. Csak 3 percet késtem :)
Sajnos ez is ilyen fordukós buli, egyszer majd szólnak...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1731) it_service


it_service
csendes tag

Üdv, van 1 angol nyelvű önéletrajzom (webdev.), ha van köztetek pro HR-es vagy valaki aki CV guru akkor ha van 1 kis ideje ránézhetne az önéletrajzomra hogy miben jó és miben nem...

(#1732) AMDFan válasza Plazmacucci (#1730) üzenetére


AMDFan
addikt

Publikus, hogy kihez jelentkeztél?

(#1733) doc válasza Mercutio_ (#1724) üzenetére


doc
nagyúr

na, megkaptam a 'feljavitott' ajanlatot, pont az altalam kitalalt (de nekik nem mondott) 16%-ot tettek ra, plusz egy kis probaido alatti buveszkedest, hogy ott is magasabb legyen a fizetes
de a Mercutio_-fele otlet nagyon tetszik, szoval az fogja eldonteni a kerdest: ha bevallalnak egy ilyet kitetelt a szerzodesbe, ahol mondjuk X=6, akkor valtok, ha nem, akkor maradok :)

(#1734) bambano válasza doc (#1733) üzenetére


bambano
titán

Ez jó, ha Mercutio javasolja, akkor tetszik, ha én, akkor nem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1735) doc válasza bambano (#1734) üzenetére


doc
nagyúr

miert, te kinek javasoltad? csak mert en nem emlekszem hogy te is irtad volna...

(#1736) emvy válasza dabadab (#1714) üzenetére


emvy
nagyúr

Pluszegy. Akkor vagy alkupozicioban, amikor meg nem irtal ala. Utana majd jonnek a 'jovore minden job lesz' igeretek.

Ja, es a titulust (senior, junior) sz*rd le, valojaban a fizetestol fugg, hogy mi vagy. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#1737) doc válasza emvy (#1736) üzenetére


doc
nagyúr

forditva, a fizetes fugg a poziciotol :)

(#1738) amargo válasza doc (#1737) üzenetére


amargo
addikt

Nálunk pl nem, bár nálunk a pozíciók sem tudás alapján vannak kiosztva :W
Így a pozíció és a fizetés semmit nem jelent, nem azt mondom, hogy ez helyes, de mint inkább példaként írom le.

Arra akarok csak kilyukadni, hogy az vagy amit kiharcoltál magadnak, de a fizetés többet számít szerintem is, na meg, hogy miként kezelnek.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1739) PazsitZ válasza amargo (#1738) üzenetére


PazsitZ
addikt

Na igen, ezért írtam én is azt, hogy a próbaidő utáni fizetés növekedését rögzíteném a szerződésbe.
Mert én is azért szívesebben keresek senior fizetés titulus nélkül, mint senoir titulusom legyen nulla növekménnyel...

- http://pazsitz.hu -

(#1740) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Tiszteletem az uraknak!

Olyan kérdésem lenne, hogy megéri informatikát tanulni? El lehet benne helyezkedni rendesen? Vagy kész gyötrelem az egész?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1741) AMDFan válasza PumpkinSeed (#1740) üzenetére


AMDFan
addikt

Ha érdekel akkor megéri és el tudsz helyezkedni (jellemzően Budapesten), ha nem érdekel akkor viszont kész gyötrelem lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

(#1742) bambano válasza PumpkinSeed (#1740) üzenetére


bambano
titán

tőled függ, hogy melyik részterülettel szeretnél foglalkozni és milyen beállítottságú vagy.
kóder, telefonemelgető mindig kell és fog kelleni, ha neked ez jó karrier, akkor megéri.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1743) Plazmacucci válasza PumpkinSeed (#1740) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szia! Ne halgass bambanőkre :) Üzemeltetést nem nagyon érdemes, telített a piac. Ellenben programozást, alkalmazásfejlesztést érdemes. Én is most vettem egy könyvet, androidra akarok megtanúlni fejleszteni. Ilyen 2 éves okj képzések nem érnek semmit. Ahogy egy GDF papír se :)
Szóval üzemeltetést csak magas fokon éri meg, mindenféle certifikállt papírral.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1744) PumpkinSeed válasza Plazmacucci (#1743) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Program tervező matematikusnak szeretnék lenni a szegedi tudomány egyetemen. :) jó is lenne :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1745) Plazmacucci válasza PumpkinSeed (#1744) üzenetére


Plazmacucci
félisten

hát igen, lehet, hogy jó lenne :DD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1746) PumpkinSeed válasza Plazmacucci (#1745) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Lehet hogy a szegedi híd alatt leszek majd programozó :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1747) Plazmacucci válasza PumpkinSeed (#1746) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem szabad feladni. Én fél éve próbálkozok, de nem adom fel. Most is két futó állásügyben vagyok benne, remélem lesz vmi. Most kezdődik a szeptemberi hajtás :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1748) PumpkinSeed válasza Plazmacucci (#1747) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Milyen területen dolgozol?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1749) Plazmacucci válasza PumpkinSeed (#1748) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Eddig üzemeltetés volt, remélem találok hasonlót. Mondjuk most egy notebook szerelde esélyes. Lekopogom ^^

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1750) PumpkinSeed válasza Plazmacucci (#1749) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

És milyen szakmáról van papírod?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.