Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) fesii válasza Croft-21 (#1350) üzenetére


fesii
aktív tag

Köszi a választ kép már jobbra igazítva. Én is gondoltam rá de ugydöntöttem rohadjanak meg nem írok egy betű motivációs rizsát se nem cégvezető akarok lenni. :DDD

(#1352) ArchElf válasza buffon007 (#1346) üzenetére


ArchElf
addikt

Mármint az a kérdés, hogy írnak-e ide dolgozó emberek (akik már találtak munkát), vagy hogy van-e olyan itt, akit az itt kirakott hirdetésekre felvettek?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1353) buffon007 válasza fesii (#1351) üzenetére


buffon007
tag

Pedig motivációs levelet szinte mindenhova elvárnak

ArchElf
:Így van,az érdekel,hogy itt feltett hírdetésre vettek-e már fel valakit.

Ez csak azért érdekel,hogy tudjam,hogy érdemes-e próbálkoznom itt is,vagy kár a gőzést.

[ Szerkesztve ]

(#1354) doc válasza ArchElf (#1352) üzenetére


doc
nagyúr

en speciel dolgozom most is...

(#1355) bugizozi


bugizozi
őstag

Bíztató :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1356) Devergo7 válasza fesii (#1348) üzenetére


Devergo7
tag

Elég jónak tűnik, remélem hamar találsz munkahelyet. :)

Devergo7 felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1357) buffon007 válasza Devergo7 (#1356) üzenetére


buffon007
tag

már minden pocsék munkára visszahívnak 2-3-4körön át?
most pl muszájból jelentkeztem komissiózónak,de 3szor kell vissza menni.ez komoly?

(#1358) fesii válasza Devergo7 (#1356) üzenetére


fesii
aktív tag

Munkahelyem lett raktáros annyi közöm van a géphez, hogy közbe az sap-t használom szóval nem sok... Az első ajánlatot el is fogadtam mivel szeptemberbe go vissza suli...

(#1359) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

Állásinterjún, vagy már előtte jelentkezésnél, mindig kérik, hogy adjuk meg a fizetési igényt. Mekkora öngól lenne számomra, ha nem konkrét összeget mondanék, hanem azt, hogy a cég átlagfizetésére tartok igényt?
Kezdőként mondanám, a velem azonos munkatapasztalattal rendelkező munkatársak átlag fizetését kérem. És kész... (java fejlesztői állásnál 140.000Ft-nál már nagyon nem tetszik amit hallanak)

(#1360) doc válasza Lacces (#1359) üzenetére


doc
nagyúr

nem hiszem hogy ezt igy lenyelnek, a cegek minel kisebb szamokat akarnak hallani, azt meg Magyarorszagon egyfajta iratlan szabaly tiltja hogy a munkatarsak fizeteserol barmi is kideruljon...

(#1361) Lacces válasza doc (#1360) üzenetére


Lacces
őstag

Igen, erre én is gondoltam... hogy a fizetőséről nem szabad beszélni, és ezért nem szívesen mennének bele, csak már unnom az alacsony számokat, még más 0 év tapasztalatra csak úgy kapja a 200K-at kézbe... Kezdőként nehéz... Majd akkor tippelgetek az állásinterjún :D

(#1362) dabadab válasza Lacces (#1359) üzenetére


dabadab
titán

"java fejlesztői állásnál 140.000Ft-nál már nagyon nem tetszik amit hallanak"

Ez hol meg milyen vegzettseggel?... Meg mi a 140k? Havi brutto ber?

DRM is theft

(#1363) Lacces válasza dabadab (#1362) üzenetére


Lacces
őstag

Netto bér, tanulmányok folyamatban PTI-n, Budapesti cég.

[ Szerkesztve ]

(#1364) gygabor88 válasza Lacces (#1363) üzenetére


gygabor88
tag

Multiceghez jelentkezz es berigenyre mondj netto 200K-t. Valoszinuleg lealkudjak majd kicsit vagy mas ajanlatot tesznek (pl 170K + bkv + kajajegy, ami alulrol surolja 200-at), de menj bele. Most abban a szerencses helyzetben vagy hogy 5-6 ceg is keres junior javasokat. Ritka az ilyen idoszak, ki kellene hasznalnod.

(#1365) sutszi


sutszi
veterán

Szerintetek kezdő/junior .Net fejlesztőként nem BP esetén mennyi lenne a reális bérigény?
Nem multinál, hanem kisebb cégről van szó.

vagy ez inkább a jödelem topic-ba érdmes?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1366) Master94


Master94
tag

Hali!

17 vagyok, nyárra, hol kaphatok "biztosan" munkát? Vagy milyet?

I love Maluch!

(#1367) efge válasza Master94 (#1366) üzenetére


efge
aktív tag

biztosan, ma Magyarorszagon? sehol...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1368) doc


doc
nagyúr

ma allasinterjura megyek :DD
nem igazan terveztem, de nagyon csabitgatnak, meglatjuk mit ajanlanak :U
kicsit elszoktam mar ettol, utoljara 4 eve voltam interjun, azota a mostani munkahelyemen vagyok...

(#1369) sutszi válasza doc (#1368) üzenetére


sutszi
veterán

A publikus és élménybeli részeket majd megoszthatnád az okkulás végett...

Erre valami tippje valakit, csak kb-ra?
(#1365) sutszi
Kéne valamit mondanom de nem tudok.... :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1370) doc válasza sutszi (#1369) üzenetére


doc
nagyúr

megjottem :)
alapvetoen kellemes volt a beszelgetes, egy tisztessegtelenul dögös, fiatal HR-es holggyel
nem volt egyszeru odatalalni (a GPS folyton ossze-vissza rangatott, aztan meg rossz epuletbe mentem be :D), de azert sikerult, bevezettek egy pici targyaloba, kaptam asvanyvizet (ebben az idoben azert eleg jol esett)
azzal kezdte hogy tegezodjunk, szoval a kenyelmetlen magazodast megusztuk :)
meselt a cegrol, mit csinalnak, hogyan mukodnek, stb, aztan en meseltem a mi cegunkrol es a melomrol, majdnem egy orat beszelgettunk
abban maradtunk hogy lesz majd egy ket reszbol allo szakmai teszt (egy tesztjellegu, meg egy gyakorlatban megoldando feladat) amit mailben kuldenek, azt megcsinalom
o meg beszel a fejlesztesi vezetovel
penzrol most a szemelyes talalkozon nem esett szo, elotte a telefonban mondtam egy olyan minimum osszeget (a mostani fizetesemnel valamivel magasabbat) ami alatt semmikepp, azt mondta az valoszinuleg nem lesz problema, szoval a kerdes mar csak az, hogy mennyivel ajanlanak majd fole, aztan meglatjuk...

nem szivesen hagynam itt a mostani munkahelyemet, de ahogy mondani szoktak 'van az a penz' :DDD meg egesz szimpatikusak az eddigiek alapjan, szoval meglatjuk...

(#1371) bugizozi válasza doc (#1370) üzenetére


bugizozi
őstag

Majd ha megkapod a tesztet mailben informálsz róla minket, hogy milyen, ha publikus?! :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1372) doc válasza bugizozi (#1371) üzenetére


doc
nagyúr

hat, nagyvonalakban esetleg irok rola valamit hogy milyen jellegu, de nem akarok tulsagosan reszletekbe menni, azert az nagyon nem lenne tisztesseges :)
a HR-es csajszi annyit mondott hogy a teszt az 45 perc, kerdesekre kell valaszolni pl. halozatok, elmelet temakorben, meg C kodban hibat megtalalni, ilyesmik
a masik meg allitolag egy 20-30 perc alatt megirhato program letrehozasa, ket feladatbol kell egyet valasztani, a nyelv is bizonyos keretek kozott valaszthato

(#1373) dabadab válasza doc (#1372) üzenetére


dabadab
titán

"hat, nagyvonalakban esetleg irok rola valamit hogy milyen jellegu, de nem akarok tulsagosan reszletekbe menni, azert az nagyon nem lenne tisztesseges"

Most a HR-es csajrol van szo? :DDD

Egyebkent , a fizetessel kapcsolatban, az nem ugy szokott mukodni, hogy te mondod a nagyobb szamot, ok meg a kisebbet? Mert en mondjuk a mostani allasvaltasomnal ezt a strategiat kovettem :)

DRM is theft

(#1374) doc válasza dabadab (#1373) üzenetére


doc
nagyúr

Most a HR-es csajrol van szo?
azt a temat inkabb ne feszegessuk :D

az a baj, nem tudom eldonteni hogy mennyit kerjek, ez volt a gondom a 4 evvel ezelotti allaskeresesnel is, bar ott mikor az egyik helyen ajanlottak valamit, azt mar be tudtam dobni a tobbi interjun :)

most adtam nekik egy also hatart amennyiert biztosan nem mennek, aztan meglatjuk mennyivel ajanlanak tobbet
ok tudjak hogy naluk ki mennyit keres, azokhoz kepest fel tudjak merni a tudasomat, csak mondanak egy jo nagy szamot...
ha nem tetszik, akkor legfeljebb maradok itt, szerencsere nem olyan helyzetben vagyok, amikor ketsegbeesve el kell fogadni mindent :) sot, meg is mondtam neki mar az elejen hogy en nem tervezek valtast, de azert meghallgatom, hatha olyat mond amitol elcsabulok (erted, a csaj csabit engem, azert valamit mar csak tudok :D)

(#1375) bobsys válasza doc (#1374) üzenetére


bobsys
addikt

Legutoljara Magyarorszagon munkahely valtaskor az uj helyen fizetes igenynek +35-40%-ot mondtam, nekem annyiert erte meg valtani. Meg is kaptam annyi alkudozassal, hogy brutto 50K-t beren feluli juttataskent adtak (akkor meg volt kajajegy, internetet fizettek, egeszsegpenztar ilyesmik)
Nem volt szo minimum, meg maximum fizetesekrol. Konkret szamot mondtam, hogy ennyiert valtok

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1376) doc válasza bobsys (#1375) üzenetére


doc
nagyúr

amit "annyiert meg nem valtok" minimumnak mondtam, az a mostani fizetesemnel kb. 25 %-kal tobb (a Cafeteria es az evvegi bonuszok ezen felul vannak)
azert nem is akartam konkret osszeget mondani, mert ha amugy tobbet is adnanak, akkor csak magammal tolok ki :)

(#1377) Croft-21 válasza doc (#1376) üzenetére


Croft-21
őstag

Attól, hogy mondasz egy összeget, attól még ugyanazt a bért adják neked, amennyit amúgy is adnak az adott pozícióra. Nem adnak kevesebbet.
Ma voltam egy állásinterjún és közölték hogy többet tudnak adni annál, mint amennyit én mondtam, :)

[ Szerkesztve ]

(#1378) doc válasza Croft-21 (#1377) üzenetére


doc
nagyúr

na ilyet meg nem hallottam :DDD
de ebben az esetben gondolom meg sem kerdezik, nem? sok ertelme nem lenne hogy "mondj egy osszeget, de mi ugyis eldontottuk mennyit fogunk adni"

(#1379) Croft-21 válasza doc (#1378) üzenetére


Croft-21
őstag

Azért kérdezik meg, hogy megtudják, hogy Te vajon mit gondolsz, menyit ér a munkád.
Jó hát gondolom egy programozós munkánál talán kicsit személyre szabottabb ez a dolog. Mert ott megegyezés alapján kapod a béred, de én pl call centerbe jelentkeztem, ahol egységes hogy mennyit tudnak adni a dolgozóknak.

(#1380) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

opr! Az állzalad említett munkakörökben keresek fél éve munkát. Te is csókos vagy?:D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1381) Master94 válasza efge (#1367) üzenetére


Master94
tag

Van benne valami :(

Akkor talán annyi, hogy merre induljak?

I love Maluch!

(#1382) Mercutio_ válasza Croft-21 (#1379) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kicsit más jellegű munka azért, bár a CC-k közt is van különbség: Ismerős annó magentáéknál volt. Frontban kezdte, ahogy illik, aztán mivel volt tehetsége és kitartása szépen lépkedett a ranglétrán. Aztán egyszer úgy gondolta, hogy némi béremelést szeretne, kiröhögték, mondván mit gondol, különben is máshol se kapna többet.
Úgy gondolta, talán mégis, és elkezdett keresgélni, aztán talált jobb helyett, mind bérben, mind körülményekben, mind munkaszervezés terén :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1383) efge válasza Mercutio_ (#1382) üzenetére


efge
aktív tag

szokásos történet. miután megvan a kellő munkatapasztalat, egy második helyen jobb pozíciót és pénzt lehet találni...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1384) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Automatizálási mérnök diplomával, közel hat év tapasztalattal, ebből több mint 3 év iparban, ÉszakMOn 200.000 nettó kezdetnek. Elégséges vagy kevés? Mit szóltok hozzá?

szerk: Plusz szállás.

[ Szerkesztve ]

(#1385) efge válasza Csakénvagyok (#1384) üzenetére


efge
aktív tag

szallas gondolom er kb 30-40-50 ezer forintot, szoval igz mar nem is olyan rossz...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1386) amargo válasza doc (#1378) üzenetére


amargo
addikt

Pedig ilyen is van. Én is meglepődtem rajta :)
Elég pozitív csalódás volt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1387) Csakénvagyok válasza efge (#1385) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

:R

Eddig úgy nézz ki egy hónap múlva kezdek.

(#1388) Croft-21


Croft-21
őstag

Én pénteken mondtam fel az előző munkahelyemen és hétfőn már kezdek is az új helyen... :D

(#1389) bugizozi válasza Croft-21 (#1388) üzenetére


bugizozi
őstag

Miről mire váltottál?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1390) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Sziasztok.
Ma végre hívtak az 576-tól hogy szerdán kellene mennem állásinterjúra.
Valakinek van valami tapasztalata vagy jó tippje mit hogyan csináljak , esetleg miket fognak kérdezni vagy miket válaszoljak ahhoz hogy egyáltalán esélyes legyek a továbbjutásra?

(#1391) Croft-21 válasza Ateszzero (#1390) üzenetére


Croft-21
őstag

Én tavaly voltam náluk állásinterjún. Gondolom bolti eladónak jelentkeztél.
A szokásos kérdések: Miért szeretnél az 576-nál dolgozni, hol képzeled el magad 5 éven belül,
Illetve ugye nagy gamer rajongónak kell lenned, képbe kell lenned nagyon ezen a területen. Minden aktuális játékról, játék megjelenésről illik tudni, mert rákérdeznek.
Tőlem kérdeztek olyat, hogy milyen játék tetszett a legjobban és melyiket várom a legjobban, stb, meg hogy szerinted az a játék miért olyan jó.... Másrészről meg nem árt, ha van némi eladói tapasztalatod.

(#1392) Ateszzero válasza Croft-21 (#1391) üzenetére


Ateszzero
őstag

Én is ilyen dolgokra gondolok.
Van gamer tapasztalat visszamenőleg vagy 20 évvel, azzal nem lesz gond. Nálad is volt egy előinterjú és amikor azon megfeleltél jöhetett a második kör vagy nem is jutottál tovább?
Amugy köszi az infót , kezdetnek jó. Hol voltál interjún ? Az Árpád üzletházban? Milyen volt az interjúvoltató?

[ Szerkesztve ]

(#1393) Croft-21 válasza Ateszzero (#1392) üzenetére


Croft-21
őstag

Igen, két körös volt. Az első az még simán ment, kitöltöttél egy kérdőívet, amiben bejelölted hogy számítógépen vagy konzolon játszol. Meg hogy milyen géped van. Ilyesmi.
Aztán volt rögtön utána egy elbeszélgetés az egyik vezetővel, aki nagyjából elmondta, hogy mennyit tudnak fizetni és hogy itt hétvégén is bent kell lenni, mivel hétvégén is nyitva vannak.
Aztán ha azon átmentél, akkor visszahívtak egy második körre, ahol már 4 vezető előtt kellett beszélni magadról, meg azokról a kérdésekről, amiket elírtam. Én ott buktam el, mert nem vagyok annyira otthon minden játéktípusban... Én főleg a TPS-t szeretem pl: Assassins Creed, Tomb Raider, de ez kevés volt ahhoz, hogy engem válasszanak.

(#1394) Ateszzero válasza Croft-21 (#1393) üzenetére


Ateszzero
őstag

4 vezető előtt kell "vizsgázni". Kik ezek ? Nem a vezérigazgatói posztra pályáztam. Azon szerintem én is el fogok vérezni .
Amikor izgulok ég az arcom , gondolom ez meg is látszik majd rajtam.

2 hete is volt egy elég kemény interjúm, hát az nyomokat is hagyott bennem , olyan pofátlan volt az interjúvoltató. Belemászott az életembe , pedig csak egy raktárosnak jelentkeztem , aztán mikor végzett ,elmondta hogy nekem nincs targoncás vizsgám , és oda az elvárás lett volna , így nem tud alkalmazni. Csak azt nem tudom akkor minek kellett neki az önéletrajz ha el sem olvasta , mert abban nem szerepel hogy van. Akkor nem kellett volna szabit kérnem a munkahelyemen hogy elmehessek az interjúra.

[ Szerkesztve ]

(#1395) Croft-21 válasza Croft-21 (#1393) üzenetére


Croft-21
őstag

Hát nem tudom már pontosan hogy kik voltak, de biztosan nagy fejesek illetve kis főnökök lehettek. A négy közül az egyik egy bolti eladó lehetett.
Elmondták hogy karácsonykor nincsen szabi, a nagy forgalom és vásárlási láz miatt. De amúgy sztem ahhoz képest h hétvégén is bent vagy, meg amúgyis reggel 9től este 9ig kb, ahhoz képest nem fizetnek jól. Nekem nettó 90et mondtak tavaly és az utazást nem térítik.

(#1396) Ateszzero válasza Croft-21 (#1395) üzenetére


Ateszzero
őstag

Ezeket nem tudtam. Ilyen sokat kell dolgozni és ilyen kevés pénzt fizetnek? Ez biztos?A hét mindennapján 12 óra kicsit nem túlzás? Nincs pihenő sem vagy hogy van ez? A végén még az interjúra sem megyek el. Valami bíztató? :B

(#1397) Croft-21 válasza Ateszzero (#1396) üzenetére


Croft-21
őstag

Hát gondolom úgy van ott is, hogy heti 5 napot dolgozol, tehát a 2 pihenőnapod megvan, csak nem mindig hétvégére fog esni, mivel néha hétvégén is bent kell lenni. Így azon a héten másik napra fog esni a pihenőnapod. Sok helyen így van ez. Sztem menj el nyugodtan, majd úgyis elmondják személyesen a dolgokat. :)

(#1398) Ateszzero válasza Croft-21 (#1397) üzenetére


Ateszzero
őstag

Igen , gondolom ilyesmi lesz akkor itt is. Elmenni mindenkepp elmegyek , meghallgatom mit ajanlanak es mire szamithatok a meloval kapcsolatban.

(#1399) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Visszajöttem , sajna az 576 kbyte nem hívott hogy megfeleltem-e , így gondolom nem lesz belőle semmi.

Azóta gondolkodtam egy kicsit és arra a döntésre jutottam hogy keresgélek valami külföldi munkát ami nem igényel szaktudást . Így hirtelen tudtok ajánlani megbízható munkaközvetítő céget ahol a szállást és mindent intéznek? Angol alapfokúm (írásbeli és szóbeli vizsga) van , tőkém is van hozzá.
Nem lenne rossz ha valami közeli ország lenne, ahonnan havonta vagy 2 havonta hazajárhatok.

[ Szerkesztve ]

(#1400) Croft-21 válasza Ateszzero (#1399) üzenetére


Croft-21
őstag

Mi volt az 576 ban? Vártam, hogy majd írsz élménybeszámolót :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.