Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Plazmacucci válasza PumpkinSeed (#1750) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Klasszikus rendszergazda. Ilyen felsőfokú szakképzés. Kb semmit sem ér, de nem is ezt nézik. Az eddigi szakmai tapasztalatom miatt hívnak ide-oda meghallgatásokra. Na meg az angol. Az is nagyon fontos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1752) buffon007 válasza PumpkinSeed (#1746) üzenetére


buffon007
tag

Én szolnokról küldöm majd neked a morze jeleket.:S

(#1753) PumpkinSeed válasza buffon007 (#1752) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Úgyszintén híd alól?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1754) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

IT területen milyen tanfolyamot érdemes elvégezni, mire van igény?
Rendszergazda területen milyen tanfolyam/iskola ajánlott?

(#1755) sutszi válasza Matt-OPT (#1754) üzenetére


sutszi
veterán

Az általános vélemény az, hogy az OKJ-s rendszergazda és társai...stb nem sokat érnek.
Inkább a különböző Certification-ök amiket érdemes megszerezni. Persze tudom ez pénzbe kerül...
A lényeg, hogy ezekkel reális esélyed lehet állást/ jó állást kapni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1756) Funthomi válasza Matt-OPT (#1754) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Ha hálózati témakör érdekel, akkor a Cisco tanfolyamok piacképesek (igaz, drágák is nagy többségben).
Ha nem tipikusan hálózatis lennél, lehet Microsoft certeket letenni pl. Bár én úgy gondolom sok féle vizsga van, sok témakörrel, mérlegelsz és aztán biztosan tudni fogod, melyik illik hozzád. :D

YOLOska

(#1757) PumpkinSeed válasza Matt-OPT (#1754) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én egy cicso-t fogok elkezdeni szeptembertől! De a mai világba csak külföld a biztos szerintem. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1758) izomhod


izomhod
senior tag

hálózatosoknak ccna alap!
aztán ccnp (3 részvizsga, darabja vagy 200 dollár)
vagy ccna security, ccna wireless, több ágon lehet menni, de ezek itthon is keresettek, és nagy előnyt jelentenek

(#1759) buffon007 válasza PumpkinSeed (#1753) üzenetére


buffon007
tag

ti-ti-tá-tá-ti-tá:)

Off.:
Family Frostos értékesítésről valaki tudna nekem mesélni?

(#1760) Mercutio_ válasza buffon007 (#1759) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra gondolsz, aki azt dalolja, hogy "hejj-parasz-toook-gyer-tek-KI!"? :DDD

Akit a CSICO-s dolgok érdekelnek itt olvasgasson :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1761) izomhod válasza Mercutio_ (#1760) üzenetére


izomhod
senior tag

aztamindenit, ez így felpörgött?:)

(#1762) Mercutio_ válasza izomhod (#1761) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, nagyon lelkesek a srácok :C , ki is vettem a követett topicok közül, mert nem tudtam követni :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1763) buffon007 válasza Mercutio_ (#1760) üzenetére


buffon007
tag

Arra bizony.:)

(#1764) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Úgy tűnik végre kapok munkát, jövő héten kezdenék. Öröm és bodottá :C

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1765) krisztianAMG válasza Plazmacucci (#1764) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Gratula! :) Milyen munkakörben?

(#1766) PumpkinSeed válasza Plazmacucci (#1764) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Grat! :_)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1767) Plazmacucci válasza krisztianAMG (#1765) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi!
Samsung notebook szerviz. Most ez van egyenlőre, üzemeltetői melóra nem találok helyet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1768) gordonfreemN válasza Plazmacucci (#1767) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Gratula tőlem is!
De az egyenlőre mennyiségi jelző, az egyelőre pedig időhatározó, ami jelen esetben neked kellett volna. :D Hátha munkába fontos lesz :DDD :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1769) izomhod válasza Plazmacucci (#1767) üzenetére


izomhod
senior tag

samsung les paul :)
gratulálok hozzá!

(#1770) Plazmacucci válasza izomhod (#1769) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszönöm :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1771) buffon007


buffon007
tag

Gratulálok.Bár én is találnék valamit.

(#1772) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! érdeklődnék, hogy angliába milyen cv-t érdemes beadogatni számítástechnikai üzletekbe? gondolok itt arra, hogy van egy 2 oldalas europass cv-m, de az lehet, hogy túl bonyolult egy egyszerűbb álláshoz. esetleg tudna valaki mutatni egy biztosan jó mintát? :) előre is köszönöm! :R :R

Predator G3-571-77QK

(#1773) F34R válasza Plazmacucci (#1767) üzenetére


F34R
nagyúr

nah ez jol hangzik gratula skatulya :DDD

(#1774) Plazmacucci válasza ádika86 (#1772) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi!

Számítástechnikai üzletekbe nem érdemes, családi és kihalásos alapon működnek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1775) F34R válasza Plazmacucci (#1774) üzenetére


F34R
nagyúr

ugyan ugy mint itthon , en is hiaba probalkoztam legutobb semi erdemleges..

(#1776) Plazmacucci válasza F34R (#1775) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Volt olyan, hogy bementem számítástechnikai boltba, hogy bármifajta munkát elvállalok. Úgy néztek rám mint az utolsó sarki kurwára.
Ha beküldöm mailen, akkor meg visszaírják, hogy most nincs üresedés, de elrakják a rajzomat. Ennyit érnek :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1777) PazsitZ válasza Plazmacucci (#1776) üzenetére


PazsitZ
addikt

De most alapvetően, ha nincs szabad állás, mit vársz?
Bemész és a pult mögött állót kirúgják miattad, vagy alkalmazzanak egy 1 emberes pozícióba 2 embert ? :F

- http://pazsitz.hu -

(#1778) F34R válasza PazsitZ (#1777) üzenetére


F34R
nagyúr

hat volt olyan akinek halvany lila fingja nem volt , honnan vegye elo a rendszerhuto ventillatort , es meg esztetikusan is kancsal volt :DDD

oh , hat en ugy mentem be hogy felvetelt hirdettek, utanna onelatrajzot kuldtem .
persze hogy n+1 emailbol azt se kuldik vissza hogy fuck your mother.

(#1779) PazsitZ válasza F34R (#1778) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én a fentiekben Plazmacucci említett példájára gondoltam. A "bármifajta munkát elvállalok" végiggondolva alapból elég furán hangzik szerintem :), de persze, ha nem hirdetnek és nincs munkaerő hiány, akkor se ezzel a szöveggel se mással nem tudnak mit tenni...

Az, hogy vissza se válaszolnak sajnos egész sok helyen szokás :(.
A hozzáértés hiánya is elő-elő fordul, de mint kívülálló erre nem igazán tudsz rávilágítani...

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1780) F34R válasza PazsitZ (#1779) üzenetére


F34R
nagyúr

tudom hogy az o hsz.-re valaszoltal , probaltam kicsit ironikus lenni, kulonben ha ferfirol van szo akkor nem fura amit mondott , ha norol akkor mar kicsit erdekesebb a helyzet :DDD

(#1781) Plazmacucci válasza PazsitZ (#1777) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mit várok? Voltál te már egyáltalán munkanélküli? Szerinted miért próbál meg mindent az ember? Egyébként kíváncsiság miatt mentem be, hogy mit szólnak ha nem csak levélben zargatok. Remélem egyszer te is leszel olyan helyzetben, hogy mindent meg kell, hogy próbálj, nehogy árufeltöltő legyél.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1782) PazsitZ válasza Plazmacucci (#1781) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez egyáltalán nem akart bántás lenni.
Szerintem, szinte minden vállalkozó, szívesen alkalmazna több embert, fizetne normálisabb bért, ha módjában állna. De nagyon nem olyan helyzet uralkodik sajnos.

Azzal önmagában semmi baj, hogy bementél személyesen, azzal sem, hogy úgymond, mindent megpróbálsz.

Véleményem és tapasztalataim alapján egyébként rosszabb, ha valaki azt mondja mindenhez ért, mintha felsorolja a jártasságát a dolgokban és azt hangsúlyozza, amiben tényleg kiemelkedő másokkal szemben.
Ez szerintem igaz mind az önéletrajzra, mind személyes beszélgetéseknél.

Ezt megint csak ne sértésnek vedd, de van ilyen mondás (,amit olvastam és hallottam is már másoktól is): "aki mindenhez ért, az semmihez sem ért"

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1783) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Végre találtam én is melót(február óta kerestem). Ma lesz az első munkanapom, így kicsit bennem van az izgulás az új helytől/emberektől. Szerencsémre olyan emberrel fogok dolgozni, akit ismerek, ő fog betanítani. Nem egy álommeló, de a semminél jobb.

A vicces az egészben, hogy eddig semmi nem volt, aztán amikor ez a hely eldőlt, hirtelen mindenhonnan felhívtak, hogy érdekelne ez meg az :W , eddig meg le sem szartak. No de nem is ez a lényeg, örülök, hogy van.

Ja és nincs közvetlen főnök(azaz van, csak sosincs ideje lejönni a fő csarnokból).

[ Szerkesztve ]

(#1784) Mawyx válasza Nordic (#1783) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem is első munkanapom, de kettőt már le kellett mondanom, eddig meg semmi, mondjuk nem voltam munka nélkül, csak keresgéltem közben. Közalkalmazotti bértábla, ez csak a lakbérre, rezsire elég, kajára meg minden másra marad egy 10es, ez értelemszerűen nem elég, így már másodállás után kajtatok, csak nem tudom hogy fogom birni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1785) kraftxld válasza Mawyx (#1784) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nem jön ki a matek és volt másik melód akkor miért vállaltad el?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1786) Mawyx válasza kraftxld (#1785) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nyilván mert lejárt a szerződésem, amiket lemondtam az meg ugyanilyen lett volna, így ha már ide igent mondtam, semmi különbség nem lett volna. Annak is örülök, hogy nem volt kiesés, hanem pár nap telt el és már melóban vagyok.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1787) Plazmacucci válasza Nordic (#1783) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, most induktak be a cégek. Eddig engem se hívtak, de most több is összejött :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1788) Nordic válasza Plazmacucci (#1787) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Vicces amúgy, hogy oda megyek dolgozni, ahonnan egyszer már hívtak, csak nem vállaltam, mert cnc karbantartói állást ajánlottak, amihez semmit sem értek, mindezt 501ft/óra bérért, 12 órás munkaidőben. Mikor közöltem a faszival, hogy még messziről sem láttam cnc gépet, meglepődve kérdezte, hogy akkor nincs is benne tapasztalatom? Mondom neki, ha lenne odaírtam volna az önéletrajzomba, amire egy masszív hallgatás volt a válasz(gondolom lusta volt elolvasni is).

Most legalább olyan munkát fogok csinálni, amihez konyítok is(raktáros munka), cirka 4,5 évig ezt csináltam, és jobban is fizet(majdnem 2x annyit).

Amúgy azt hittem, hogy tavasszal szoktak inkább beindulni, meg is lepődtem, hogy tavasszal, meg majdnem egész nyáron semmi nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#1789) buffon007


buffon007
tag

Bárcsak összejönne már nekem is valami.:(

(#1790) amargo


amargo
addikt

Ha valakit érdekel, itt található.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1791) Nordic válasza Nordic (#1788) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Igaz ez már nem tartozik túlságosan a topic témájához, de talán nem haragszotok meg érte, hogy leírom. Megvolt az első napom, hát...

...első tapasztalatban senkinek sem kívánok jobbat. Nagyon jó a munka, a környezet, jól éreztem magam(igazából jól is esett már dolgozni). A dolgozókról még nem tudok nyilatkozni, hisz csak 1 embert ismertem(aki betanít), de az elsőre feltűnt, hogy korrektül állnak az emberhez, tényleg embernek nézik egymást, ez az előző munkahelyen nem volt így(ott a 80%-a azt nézte, hogyan rakjon keresztbe a másiknak). Lehet hogy itt is lesz egy-kettő, majd kiderül. A másik meglepően jó dolog az pont fél órával a kezdés után történt. Jött egy faszi, lekezeltünk, mondta, hogy nyugodtan tegeződjünk. Hozott valami német faszit, akinek el kellett mondani, hogy mi a raktáros feladata(ezt persze a kollégám tettem meg), de persze közölte, hogy csak beszéljen a munkáról, nem baj ha kihagy valamit, ő majd úgyis azt fogja fordítani, amit a német hallani akar(gondoltam milyen laza). Miután elment akkor közölték, hogy ő a gyárigazgató:DDD.

A fizetésről annyit tudtam meg, hogy ha letelik a próbaidő, akkor olyan nettó 120 jön ki két műszakra, úgy, hogy a szombati műszak csak délelőttösnek van, az is csak 4 óra. Igaz ebbe nem fogok már beleesni, mert a próbaidőm 2. hónapja már 12 órás lesz ,de ennél gondolom nem lesz kevesebb.

Egy szónak is száz a vége, az első benyomás csillagos ötös. Van egy olyan érzésem, hogy ez egy olyan munkahely lesz, ahova nem úgy fogok bejárni, hogy gyomorgörcsöm lesz, még akkor se, ha elindul a folyamatos műszak. Remélem nem kiabálom el... :U

Sorry a hosszú kicsit nem idevágó hsz-ért. :B

(#1792) Plazmacucci válasza Nordic (#1791) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Korrekt helynek tűnik. Ahol most dolgozok, ilyen kaliberű hely kb. Meg kell becsülni mindenféle kedves helyet, mert ahogy tartja a mondás, ennél már csak rosszabb lesz >:Ð

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1793) gordonfreemN válasza doc (#1733) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na mi a helyzet? El vagy tűnve... ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1794) doc válasza gordonfreemN (#1793) üzenetére


doc
nagyúr

ja tenyleg, bocs :D
kicsit suru napjaim voltak mostanaban...
szoval az lett a vege hogy maradok. az utolso ajanlatuk anyagilag erezhetoen tobb volt, mint amit most kapok (bar a mostani fizetesem az eleg tag keretek kozott valtozik honaprol honapra, szoval ez sem mindig igaz), de abba nem mentek bele hogy 6 honap utan automatice legyek senior (a 'hivatalos' indoklas szerint naluk az atlagos betanulasi ido 6-9 honap)
nagyon nem banom, igy legalabb nem kell problemaznom azon hogy menjek vagy maradjak (foleg most, hogy sikerult multkor eleg komolyat villantanom szakmailag itt a cegnel, jol jon ez majd meg a kovetkezo fizuemelesnel :DDD)

(#1795) gordonfreemN válasza doc (#1794) üzenetére


gordonfreemN
addikt

na bölcs döntés :K :N :F

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1796) Kassadin válasza amargo (#1790) üzenetére


Kassadin
addikt

Sok helyre keresnek bolti eladókat. Csak menj fel az aldi weboldalára például vagy az expresszre. Mondjuk az meg megint más téma, hogy mennyit keresel és mennyit dolgozol érte. :(

(#1797) buffon007 válasza Kassadin (#1796) üzenetére


buffon007
tag

sajnos sokaknak az a kevés is sok lenne,pl nekem.sajnos erre felénk még az sincs most.

(#1798) Kassadin válasza buffon007 (#1797) üzenetére


Kassadin
addikt

Elhiszem. Vidéken még rosszabb a helyzet.

(#1799) buffon007 válasza Kassadin (#1798) üzenetére


buffon007
tag

ez vidék sajnos.:(te is vidéki vagy?

(#1800) Kassadin válasza buffon007 (#1799) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem, de a rokonaim igen. A másik meg ami durva, hogy milyen fizetésbeli különbségek vannak... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.