Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Mercutio_ válasza buffon007 (#1850) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyúrj rá a nyelvre, és menj el idegennyelvű HelpDesk-re dolgozni, ja és állíts össze valami napi/heti beosztást magadnak, különben szétfolynak a napjaid.
Ha már úgy is van idő legyen benne napi 1 óra mozgás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1852) moonguru válasza buffon007 (#1850) üzenetére


moonguru
őstag

Nem tudom merre laksz, 2007-ben én bementem az Orion portájára és megkérdeztem a portást, másnap fel voltam véve...

Ui:

Ma ez már valószínűleg nem így lenne!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#1853) doc válasza buffon007 (#1848) üzenetére


doc
nagyúr

ez nem azt jelenti hogy alkalmatlan vagy, siman lehetsz pl. 'tul jo' is :D
nekem is azt mondtak az elso 'hivatalos' allasinterjumon hogy tulkepzett vagyok (aztan egy honappal kesobb hivtak, hogyha meg erdekel, akkor mehetek...)

szimpla gyari, 'droidmunkara' (nehogy sertesnek vedd, oszinten nem annak szanom!) szerintem inkabb felvesznek olyat, akibol nem nagyon neznek ki tobbet
akin latszik hogy ertelmesebb (a hozzaszolasaid, azok stilusa alapjan szerintem Te boven ebbe a kategoriaba tartozol), azt konnyen elveszitik ha talal jobb helyet, szoval nem feltetlenul kifizetodo...

mindenesetre nyugodtan meg lehet probalni a portan leados modszert (bar akkor mar inkabb kozvetlenul a HR-eshez menj!), mit veszithetsz vele?

(#1854) Kassadin válasza buffon007 (#1850) üzenetére


Kassadin
addikt

Gyárak olyan messze állnak tőlem, mint Makó Jeruzsálemtől, nulla rálátásom van. De egy próbát megér, mit veszíthetsz vele?

(#1855) buffon007


buffon007
tag

Veszíteni semmit,csak a drága időmet.nagyon be vagyok ám táblázva egész nap.:(
Egyébként droidnak fogom kiadni magam.Amikor beszélnek kiröhögöm őket,stb stb.Ha ez kell nekik....:(

Azon gondolkoztam,hogy 2-300ezer ft körül veszek egy autót,és bele árut,azzal fogok piacozni,amíg jobb nincs.Az a baj,hogy ez is nagy rizikó,könnyen lenullázhatom magam.

[ Szerkesztve ]

(#1856) buffon007


buffon007
tag

Mit takarhat amúgy az alapfokú nyelvtudás? Behívtak egy interjúra,ahol ez szükséges németből.Én angolos vagyok,németet mostanában kezdtem feleleveníteni,félek,hogy ez még nem lesz elég.

(#1857) Kassadin válasza buffon007 (#1855) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha van fölös pénzed, akkor inkább fektesd magadba. Tanulj ki valami jó (hiány)szakmát.

(#1858) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Akkor itt is felteszem:

ÉszakMOn ipari infó/automatika/PLC végzettséggel (mérnök) +4 év szakmai, +2 év egyéb (elektrotechnikusi )tapasztalattal, közepes (vagy inkább kezdő :O ) angol nyelvtudással mennyit lehet keresni?

(#1859) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, ha ti rendszergazda állásra jelentkeznétek, mit írnátok az önéletrajzba ? Ami felkelti a HR-es kolléga érdeklődését.

(#1860) Mercutio_ válasza RaPiDsHaRe (#1859) üzenetére


Mercutio_
félisten

"D*gtam már HR-essel" :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1861) Kassadin válasza Mercutio_ (#1860) üzenetére


Kassadin
addikt

Te kész vagy. :D

Esetleg képet ne csatoljon a cerkáról?

(#1862) Mercutio_ válasza Kassadin (#1861) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább ne :N

Csak arra utaltam, hogy ez így elég általános kérdés volt, 1000 dolgot lehet írni attól függően, hogy a HR-esre mint személyre célzunk, vagy az adott szakterület specialitásait akarjuk domborítani, netán magának a CV-nek a formai elemeivel kapcsolatban gondolkodunk azon, hogy mivel lehetne érdekesebbé tenni. (Anim.gif :DDD )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1863) Mr.Csizmás válasza RaPiDsHaRe (#1859) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én beleírtam, hogy 6 éves koromban már ment a win 3.1 meg dos 6.22

csak egy tipp :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1864) PazsitZ válasza Mr.Csizmás (#1863) üzenetére


PazsitZ
addikt

fegyvertény. :DDD

És én még néha csodálkoztam bizonyos területen miért nem találnak egyesek állást. ;]

- http://pazsitz.hu -

(#1865) Xbean


Xbean
tag

Sziasztok!

Az alábbi álláshírdetést találtam az interneten:

"október 29-i kezdéssel keresünk magyar céghez rotterdami logisztikai központba raktáros munkatársaikat (férfiakat, nőket) egyaránt, könnyű fizikai munkára. 3 műszakos váltakozó munkarend, heti 2 szabadnap biztosított, 8 órás munkavégzés. Munkaruhát, szállást biztosítunk, szállás 2 személyes lakókonténerkben. Érettségi, é alapfokú számítógépes tudás szükséges. Kiutazás busszal, csoportosan október 14-én történik, melynek költsége 25.000 ft. Cégünk jelenleg nem tudja biztosítani az ingyenes kiutazást, így kérjük azok jelentkezzenek, akiknek módjában áll kifizetni ezt az összeget. Időpontegyeztetés telefonon: 0620444-51-99 személyes elbeszélgetésre, munkaszerződés megkötéséhez önéletrajz és bizonyítvány bemutatása szükséges! Személyes beszélgetés !Esztergomban! történik.
Nem közvetítők, fejvadászok vagyunk, hanem munkáltatók!"

Rövid telefonos beszélgetés során kiderült, hogy a kiutazás nem 14.-én, hanem 28.-án történik. Valamint a 25 ezer forintos utazási költséget rögtön az esetlegesen sikeres interjú után kellene befizetni, ami után természetesen megkapnám a megfelelő papírokat. Ugyanis állítólag sokan visszakoznak általában és csak lefoglalják maguknak a helyet, ezért a hirdető állítása szerint ez az előre kifizetett utazási költség egyfajta biztosíték arra, hogy a munkavállalónak komolyak a szándékai.
Nekem túl jó ajánlatnak tűnik nettó 1600 euró+szállás raktári nyelvtudás nélkül végezhető munkához képest. Szerintetek átverés?

(#1866) doc válasza Xbean (#1865) üzenetére


doc
nagyúr

a fizetes szerintem teljesen realis (adozassal mi a helyzet? ok adoznak Hollandiaban, vagy neked kellene elvileg itthon?)
keress ra gugliban a ceg nevere, ugy valoszinuleg gyorsan kiderul ha atveres
ha semmit nem talalsz roluk, az meg foleg gyanus :D

(#1867) Xbean válasza doc (#1866) üzenetére


Xbean
tag

Ha jól vettem le, akkor Magyarország felé adóznék. A cég nevére sajnos nem kérdeztem rá, amit így utólag röstellek is. :B Holnap 10-re kaptam időpontot személyes beszélgetésre.

(#1868) Kassadin válasza doc (#1866) üzenetére


Kassadin
addikt

Te elhiszed, hogy 0 (ismétlem 0) nyelvtudással bárkit is alkalmaznak bárhol?

"Valamint a 25 ezer forintos utazási költséget rögtön az esetlegesen sikeres interjú után kellene befizetni, ami után természetesen megkapnám a megfelelő papírokat. Ugyanis állítólag sokan visszakoznak általában és csak lefoglalják maguknak a helyet, ezért a hirdető állítása szerint ez az előre kifizetett utazási költség egyfajta biztosíték arra, hogy a munkavállalónak komolyak a szándékai."

Aha, igen. :DDD

10 ember 250 ezer. Nem is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#1869) bambano válasza Xbean (#1865) üzenetére


bambano
titán

ebből csak a munkaszerződés az, ami pozitív, hogy nem zsebbe megy, hanem papírral.
a lakókonténer az jelenthet szabvány szállítókonténert is, ami kb. a szeméttelep szint. ezzel már nem is annyira jó az az 1600 eurós ajánlat. meg lehet, az a könnyű fizikai munka nem is olyan könnyű.

megpróbálni azért érdemes, a papír adhat némi okot bizalomra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1870) Xbean válasza Kassadin (#1868) üzenetére


Xbean
tag

Igen viszont tömeges feljelentést kapna az illető. Ki lehet ilyenből jönni úgy, hogy komolyabb büntetés nélkül megússza? Tudom sok hasonló átverésről írnak az interneten, de konkrétan ilyen jellegűt nem találtam.

A hirdetés azt mondja nem kell nyelvtudás, de nekem egy erős középfok szerencsére adott.

[ Szerkesztve ]

(#1871) dabadab válasza Xbean (#1865) üzenetére


dabadab
titán

A netto 1600 tenyleg egy kicsit soknak tunik ezert a munkaert, egy kalkulator szerint ez brutto 2100 EUR, a minimalber masfelszerese - ugyanakkor fogalmam sincs, hogy pl. Hollandiaban a harommuszakossagnak milyen felara van.
Az, hogy elore penzt kernek, mondjuk szinten gyanus mozzanat, raadasul nem is keveset, ennyiert rendes busszal is elvisznek.

Persze mindezekkel egyutt is lehet, hogy tenyleg valos az ajanlat, de legyel ovatos, nezd meg, hogy mit irsz ala meg ilyenek.

DRM is theft

(#1872) Xbean válasza dabadab (#1871) üzenetére


Xbean
tag

Arról, hogy nem kell nyelvtudás mi a véleményed?

(#1873) Kassadin válasza Xbean (#1870) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem tudom, nem tanulok büntetőjogot. Amúgy miből gondolod, hogy tömeges feljelentést kapnának?

(#1874) moonguru válasza Xbean (#1865) üzenetére


moonguru
őstag

Átverés!

Monitor Guru!

(#1875) Xbean válasza Kassadin (#1873) üzenetére


Xbean
tag

Csupán abból, hogy 25 ezer forint nem kis pénz és ha sok emberrel eljátszaná ezt a csalást, akkor minden bizonnyal elég sokan feljelentenék.

(#1876) Xbean válasza moonguru (#1874) üzenetére


Xbean
tag

Miből gondolod?

(#1877) ronson válasza Kassadin (#1868) üzenetére


ronson
őstag

Van sok munka ahol nem kell. Pl. cimborámnak a húsiparban nem kell, mert elég ha a szalag vezető beszél németül. Keres 1500EUR-ot, plusz itthon a minimálbér, Teljesen normális korszerű lakások, családi házak vannak nekik bérelve, 2 fő/ szobával, ami szintén benne van a bérben. Igaz 6*12 óráznak.

[ Szerkesztve ]

(#1878) Kassadin válasza Xbean (#1875) üzenetére


Kassadin
addikt

És? Konkrétan mit mondasz a rendőrségen? Találkoztál egy fickóval, akinek jobb esetben tudod az álnevét, és adtál neki 25 ezret. Adhatsz róla személyleírást, de ha van egy kis esze, akkor elmaszkírozza magát/megváltoztatja a külsejét.

Mondjuk ne így legyen, csak nem kell senkiben sem megbízni...

(#1879) bambano válasza Kassadin (#1878) üzenetére


bambano
titán

ha a pénzt csak akkor adja oda, amikor már van aláírt szerződése, amelyben szereplő cégadatokat leellenőrizte a neten, az csökkenti az átverés lehetőségét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1880) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Átverés, nem átverés a biztonság kedvéért legyen nálad annyi pénz, hogy haza juthass bármi történjék. Biztos helyen mások tudta nélkül.

- http://pazsitz.hu -

(#1881) Xbean


Xbean
tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Az interjúra mindenesetre elmegyek, abból még nem lehet baj. Isten adja, hogy ne egy profi csalóval hozzon össze a sors. Résen leszek az biztos. ^^

(#1882) vg válasza Xbean (#1881) üzenetére


vg
addikt

Leírnád mi lett a történet vége?

(#1883) Xbean válasza vg (#1882) üzenetére


Xbean
tag

Még szép!

Na szóval úgy volt megbeszélve, hogy reggel 10kor találkozunk Esztergomban (tatabányai vagyok) és majd hívjam, ha ott vagyok, mert kijön értem a buszvégre. Ez már alapból furcsa volt nagyon. De mivel az állás nagyon kellett, mondom ok.

Odamentem a megbeszéltek szerint 10-re és hívtam is, de csak a postafiók kapcsolt állandóan. Telt telt az idő végül vagy 10 sikertelen hívás és 1 óra elteltével felvette. Sajnálkozott, hogy elnyúltak a tárgyalásai, meg hogy ő dolgozik ma a cégnél egyedül és sok dolga van, de ha végez majd rám csörög, hogy jön értem. Kérdeztem, hogy ez kb. mennyi idő, mondta nem tudja bizt, de kb. egy óra. Rákérdeztem a cég címére is, hogy addig odamennék magamtól, de nem nagyon akart válaszolni, pedig 3x is rákérdeztem utoljára már emeltebb hangon, hogy mégis tudatosuljon benne, hogy komolyan gondolom a kérdést, de nem árulta el, arra hivatkozva, hogy úgysem tudnék bemenni, mert nála vannak a kulcsok. Nevetséges. A cég nevére is 2x kellett rákérdeznem, azt végül gyorsan elhadarta, szóval kb. csak annyi maradt meg bennem, hogy valamiféle Bt-ről van szó.

Eltelt az egy óra, másfél is. Elkezdtem újra hívogatni, kb. 5 percenként csörgettem, de nagyrészt ki se csörgött csak postafiók kapcsolt. Ez így ment 12:30-tól 13:30-ig, amikor is meguntam az egészet és 3 és fél óra várakozás után szépen hazajöttem. Természetesen a beígért telefonhívás részéről a nap folyamán nem jött meg, de ezen már nem lepődtem meg. Azért legalább ennyi lehetett volna benne, hogy látva h egy halom nem fogadott hívása van tőlem visszahív az ígérete szerint. Empátia 0.

Szóval így történt, lehet az ő "elfoglaltsága" miatt buktam egy jó állást, de ebben már nem hiszek. Ha még igaz is a meghirdetett állás, akkor sem szeretném ilyen emberre bízni magam külföldön. Az biztos, hogy jól felidegelt aznapra...

(#1884) Kassadin válasza ronson (#1877) üzenetére


Kassadin
addikt

Elhiszem, habár nem ez a jellemző.

Xbean: Keress konkrét közvetítő céget, ne (csak) interneten. Itt pesten például tudok egyet, a városliget oldalában található, a nevére sajnos már nem emlékszem, időm meg sose volt bemenni informálódni, így nem is tudok biztosat mondani.

Amúgy itt egy, ők biztos nem dobnak át a palánkon.

(#1885) Xbean válasza Kassadin (#1884) üzenetére


Xbean
tag

Megnézem. Köszönöm szépen! :)

(#1886) Kassadin válasza Xbean (#1885) üzenetére


Kassadin
addikt

Nm. Volt elvileg egy hűtőházas meló is Hollandiában, azt hiszem, hogy arra is eujobs-nál lehetett jelentkezni. Csak azért linkeltem ezt, mert középfokú angollal lehetséges, hogy összejön valamelyik.

(#1887) moonguru


moonguru
őstag

Menjetek bányába dolgozni, ott van felvétel! :)

Xbean:
Tatabányától nincs messze... (igaz nem 1600 Euro lesz a fizetés)

Ui:

Én hétfőn megyek a toborzóra...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#1888) AMDFan válasza Xbean (#1883) üzenetére


AMDFan
addikt

Atyaég ez mennyire komolytalan már...

(#1889) Xbean válasza AMDFan (#1888) üzenetére


Xbean
tag

Nekem mondod? :) Rossz vicc az egész.^^

[ Szerkesztve ]

(#1890) izomhod válasza Xbean (#1883) üzenetére


izomhod
senior tag

a rohadék

biztos nem hagynám annyiban
ráment a napod+mennyi lóvé,a reménykedésről nem is beszélve

(#1891) doc válasza izomhod (#1890) üzenetére


doc
nagyúr

tenyleg, akartam is kerdezni

Xbean:
ugye a fejlejentes megtortent? (ahogy azt te magad is emlitetted meg mielott kiderult volna az atveres)

(#1893) izomhod válasza doc (#1891) üzenetére


izomhod
senior tag

ugyanmár feljelentés

és mit mondasz, hogy megbeszéltünk valamit és nem jött el?
ez nem testi sértés vagy rablás:)
kiröhögnek a zsaruk

ha a száma vagy az emailcíme megvan, akkor lehet szépen törleszteni neki:)

(#1894) doc válasza izomhod (#1893) üzenetére


doc
nagyúr

nehogymar nem kapott semmilyen szerzodest...
egyebkent meg akkor is siman el lehet menni a rendorsegre (ha jol tudom, a magyar jog ismeri a szobeli szerzodes fogalmat is), valoszinuleg (remelhetoleg) nem o lesz az egyetlen. ha meg megvan a hirdetes, onnan mar nem lesz nehez (elvileg) a rendorsegnek elindulni

(#1895) izomhod válasza doc (#1894) üzenetére


izomhod
senior tag

nem éri meg

ilyenkor nem az igazságot kell keresni, hanem a következő helyet

tanulópénz megvolt, céget MINDIG leellenőrizni!
nevet elkérni

sőt akár skypeos találkozót kérni, így sok időt meg lehet spórolni. sokan belemennek az ilyen dologba

(#1896) doc válasza izomhod (#1895) üzenetére


doc
nagyúr

nezd meg hogy mit irt korabban: biztos nem atveres, mert akkor mar egy csomoan feljelentettek volna
na EZERT kell feljelenteni, mert ha csondben marad, akkor vidaman folytathatja a kis kocsog gond nelkul
szoval en azt mondom, igenis feljelentes (azt az egy orat igazan ra lehet szanni)
plusz meg a homarnak is el kell kuldeni, a ceg nevevel egyutt, ugy legalabb a gugli is kidobja majd (amig mas alneven nem all neki szervezkedni)

[ Szerkesztve ]

(#1897) izomhod válasza doc (#1896) üzenetére


izomhod
senior tag

van benne valami amit mondasz

de nekem nem ér annyi hercehurcát, meg most mit törődjek azzal, időmet pazarolva, hogy másnak jó legyen,
egyszer be lehet nyelni, legközelebb jobban figyel az ember, annyi

mindig fenntartással kell kezelni az ilyen dolgokat, kivéve ha fejvadászon keresztül keresnek, mert az azért le van már csekkolva, ott nem kamu állások vannak komolytalan emberekkel

(#1898) doc válasza izomhod (#1897) üzenetére


doc
nagyúr

teged pont azert tudtak lehuzni, mert az elotted atvertek is pont igy gondolkodtak, ahogy te
es a teged atvero tetvek pont ezert tudnak teli pofaval rohogve lehuzni rengeteg jelentkezot :(

(#1899) izomhod válasza doc (#1898) üzenetére


izomhod
senior tag

engem melóval még nem tudtak átverni

volt ismerős, aki mondta hogy xy céghez megy másnap interjúra

na e-cegjegyzék+fórumok, hatalmas átverés, cég felszámolás alatt, mondtam neki, hogy ne menjen, ha jót akar, mert szívni fog

de elment, szívott is, egész napos várakoztatás, kaja nuku, feltételek nevetségesek

http://www.e-cegjegyzek.hu/index.html <- ajánlom mindenkinek, főleg ha nevenincs bt vagy kft van a képben

[ Szerkesztve ]

(#1900) doc válasza izomhod (#1899) üzenetére


doc
nagyúr

ez nagyon hasznos otlet :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.