Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) vhunor válasza amargo (#1249) üzenetére


vhunor
őstag

A próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhat, akár még a szerződés aláírása és a tényleges munkába állás között is. Azt nem mondom, hogy egyszerűen ne menjen be első nap, mert bár a munkáltatónak vannak ilyen esetre jogi lehetőségei, de nagyon szűkek és nagyon nem éri meg. Ha a másik munka sokkal jobb feltételeket biztosít, azt kell elfogadni és a tegnap aláírtat felmondani.

(#1252) amargo válasza Mercutio_ (#1250) üzenetére


amargo
addikt

Én is hasonló tanácsot próbáltam adni neki, de én annak a híve vagyok, hogy törekedni kell a jobb lehetőségekre a körülményekhez képest.
Mert az Ő élete, attól nem fog jobban boldogulni, hogy beletörődik a sorsába.
Én azzal nyugtattam, hogy a sok erőfeszítés most kezd beérni, mert legalább már ajánlatokat kap és nem vadászni kell - igaz ezért meg több mint 1,5 éve küzd - a lehetőséget, ami bizony nagy szó!

vhunor: Nincs próbaidő, felvették egyből. Félre értés ne essék, itt meg vannak ugyan azok a lehetőségek, mint a másiknál, de a jelenlegi szerződésében ezek még nincsenek benne.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1253) soldierboy


soldierboy
tag

Viszonteladásra kínálok terméket. Nem bukhatsz vele, írj egy PÜ-t, megéri! :)

(#1254) Land


Land
veterán

Üdv!

Munkát keresek Vác-Budapest vonalon. Műszaki beállítottságú vagyok, Műszaki Karon végeztem Miskolcon Geográfusként (földrajzos végzettség). Bármilyen munka érdekelne, kivéve az ügynöki, tukmálós, gyári munkákat. Bármit megtanulok gyorsan, németül tanulok jelenleg is (nyelvvizsgára, illetve beszédre törekszem), MS Office programokat stabilan kezelem. Megbízható, csapatban könnyen dolgozó, kommunikatív vagyok. Köszönöm!

És bocs ha nem ide kellene ezt írnom, de sajnos irtó nehéz ismerősök nélkül bekerülni bárhova is... :((

Peace!

Land

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1255) szoni1988


szoni1988
újonc

Sziasztok!

programozót keresünk!

Elvárások:
- HTML, CSS, PHP, MYSQL magas szintű ismerete;
- határidők betartása

Előny:
- Javascript ismerete
- keresőoptimalizálási ismeretek

Pozitív tulajdonságok:
- kreatív, rendszerorientált gondolkodás
- precizitás
- önállóság

Feladatok:
- honlap, webáruház készítés, (tovább)fejlesztés
- php alkalmazások fejlesztése

munkavégzés ideje: min. 6 óra / nap
munkavégzés helye: IV. kerület v. otthon
munkavégzés bére: 120.000 HUF / hó

jelentkezni: info@akcioverzum.hu

(#1256) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Pályakezdő infósok, szervezők figyelmébe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1257) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

külföldi farmgyakorlatra akarok motivációs levelet írni.

Ehhez kellene nekem egy példa, vagy "sablon".

Megköszönném, ha valaki tudna adni egy linket, esetleg küldene egyet privátban!

Aurea mediocritas

(#1258) flash-


flash-
veterán

sziasztok

mi a legújabb trend?milyennek kell lennie egy önéletrajznak?
Benne kell lennie a születési hely,időnek is?
továbbá érdeklődési kör,személyes készség?
kérek egy aktuális önéletrajz mintát!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1259) doc válasza flash- (#1258) üzenetére


doc
nagyúr

[link]

tenyleg egyre tobb ceg (pl. mi is) keri az EuroPass-t, keress EP mintakat

(#1260) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Motivációs levélben:

"Ezidáig főként otthon, kötetlen munkaidőben dolgoztam de most már nagyon szeretnék egy csapat hasznos tagja lenni, akik együtt győzik le az akadályok félelmetes szörnyetegét és elhozzák az ügyfeleknek a megoldások Szent Grálját." :D

@doc: Ez hasznos lehet. Talán nem is lenne rossz ha egy bizonyos szabványt kellene követni az önéletrajzban is.

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#1261) buffon007


buffon007
tag

juppíííí :((
valószínűleg gyarapítom a munkanélküliek táborát márciustól.

(#1262) flash- válasza buffon007 (#1261) üzenetére


flash-
veterán

én mától...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1263) Mercutio_ válasza doc (#1259) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig ritka utálatos dolog az EP, max. ha van egy form amibe bepötyögöd a téged érintő dolgokat és az alapján legenerálja tetszőleges kimeneti formátumban a végeredményt akkor elviselhető.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1264) doc válasza Mercutio_ (#1263) üzenetére


doc
nagyúr

barhonnan letolthetsz template-et, amibe csak be kell irni a sajat adataidat (en most igy gyorsan raguglizva masodik talalatkent kaptam egy RTF-et pl)
megvan az a nagy elonye, hogy ha az ember ranez, pillanatok alatt atlatja, mig egy 'szabad formatumu' CV-nel ne tudd meg milyen borzalmak tudnak szuletni...

(#1265) Mercutio_ válasza doc (#1264) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz a szabad formátumú CV már egy jó szűrési paraméter :DDD

Persze, ott az Europass.hu-ról letölthető template, és van CV-varázslójuk is, egyfajta szamárvezetőnek jó azok számára, akik lusták utánanézni mi kell egy jó CV-be, mert az is kb. ilyen tartalommal bír legfeljebb a struktúra kicsit más, vagy dizájnosabb, ami mondjuk valami grafikus/kreatív terület esetén indokolt is, hisz maga a CV is egyfajta önreklám-felület.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1266) Croft-21 válasza flash- (#1262) üzenetére


Croft-21
őstag

Én tavaly májustól...

Az a probléma, hogy ha van egy jó állásajánlat, arra akár több százan is elküldik a jelentkezést és manapság már egyre több helyen divat a csoportos állásinterjú. Ahol ezáltal kisebb az esélyed a továbbjutásra. Mert nem feltétlenül személyes elbeszélgetés van, hanem egy sor teszt, amit 15 perc alatt ki kell töltened. Amik általában logikai feladványokból állnak és ez alapján döntik el, hogy te alkalmas vagy e, vagy sem. :U

Hihetetlen de még a mekiből meg a burger kingből sem hívtak vissza..és már a munkanélküli is lejárt... Nagyon nehéz állást találni mostanában. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1267) buffon007 válasza Croft-21 (#1266) üzenetére


buffon007
tag

Én 2009-ben szereztem egy viszonylag versenyképes végzettséget,mint Cad-Cam technikus,valamint CNC esztergályos.Egy évig bejártam az országot mint pályakezdő,hogy felvegyenek valahova.Volt rá példa,hogy már felvettek volna,kellettem volna,de inkább mégse,mert pályakezdő vagyok.Ezt a HR-es mondta utólag,ugyanis ő felvett volna,alá is írta a papíromat ,de az üzemvezető elutasított.Sikerült kifognoöm álmaim munkahelyét(pfff) egy Tescot.Innen lépnék,mert ez egy átok,de nincs semmi.El is felejtettem már,hogy a szakmámban mit kellene csinálni.Most elmegyek egy hegesztői tanfolyamra,hátha.Igaz,hogy legyen pénzem,mindenemet el kell adnom,van amit áron alul.

(#1268) Lacces válasza buffon007 (#1267) üzenetére


Lacces
őstag

Hali!

Egerben jártál? Elso-ba és a Bosch-ba felvesznek embereket. Az Elso-ba egy csomó diákot vesznek fel. Itt eltöltesz 0.5 évet és aztán Bosh. Haverom így járt, most meg öcsém fog nyáron ott dolgozni, és még csak 1 éve tanulja a CNC-t

(#1269) normal válasza Croft-21 (#1266) üzenetére


normal
tag

Az ilyen teszteket suhanva teljesítem - csak sajnos fele összeggel alámígér egy egyetemista. :( Ilyen az élet.

Szikrázik a köd, csicseregnek a varjak, virágzik a penész! Csuhaj!

(#1270) buffon007 válasza Lacces (#1268) üzenetére


buffon007
tag

Nem,de próba szerencse,megpróbálom.Tegnap beadtam az audihoz is,remélem visszahívnak.

(#1271) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

A vincotte-nél érdemes elvégezni valamilyen képzést?! Megtetszett a cnc forgácsolós tanfolyamuk, de a cnc-s topikban azt írják, hogy felesleges pénzkidobás lenne. Néztem még a munkavédelmi technikus-t is. Nem tudom, hogy merjek ilyen tanfolyamokba belevágni, vagy tényleg csak pénzkidobás az egész, nem ismerik el a cégek.
Debrecenben tudok valami értelmes oktatást, amivel van esély elhelyezkedni?

Köszi! :R

(#1272) btf


btf
aktív tag

Üdv.

Lenne egy-két apróság amire kiváncsi vagyok önéletrajzzal kapcsolatban:

A címeteket bele szoktátok írni? Hobbykat? (pl: valamilyen sport) Életkort?

Europass formátumban készítem el.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#1273) buffon007 válasza btf (#1272) üzenetére


buffon007
tag

Szia!Címet és születési dátumot bele szoktam írni.
Valahogy én nem tartom fontosnak a hobby részt,mégis volt folyamatosan munkám eddig.

(#1274) kraftxld válasza buffon007 (#1273) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A hobbi rész azért jó, mert az interjún arról el lehet beszélgetni egy kicsit kötetlenül. Én simán beírtam, hogy SMWS (Scotch Malt Whisky Society) tag vagyok, jól jött már kétszer is, mert mindig feljött róla a szó, plusz az interjúztatók is szorosan kötődtek skóciához így volt miről témázgatni :)
Persze kamu hobbit nem érdemes beleírni mert az kibukhat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1275) doc válasza btf (#1272) üzenetére


doc
nagyúr

en beirtam egy sort a hobbikrol (bringazas, motorozas, tarsasjatekok, snowboard)
artani biztos nem fog, de elkepzelheto hogy meg jol jon :)

(#1276) Mercutio_ válasza btf (#1272) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cím, dátum nem ajánlott :N
Van olyan HR-es, aki önhatalmúlag eldönti, hogy - mondjuk - te észak-pestről Gyálra már biztos nem lennél hajlandó utazni, és kidobja a CV-det, holott van az a pénz amiért...

Életkor, családi állapot, vallás, és még pár ilyen dolog elvileg diszkriminatívnak minősül, ezért hivatalosan meg se kérdezhetnék, ha problémás lehet a korod, akkor semmiképp ne írd bele, egyel több esélyed marad, hogy behívjanak, ott meg adott esetben bizonyíthatsz is.

Hobbi mehet, beszélgetés is kialakulhat vele kapcsolatban, de ne kamu legyen :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1277) beencee


beencee
senior tag

Frissültek a nyitott pozíciók cégünknél.

(#1278) Angelina87 válasza beencee (#1277) üzenetére


Angelina87
tag

Üdv,
munkaügyi által elindított gazdasági infós képzésen megéri-e részt venni, illetve kinek milyen tapasztalata van, már ha van.. ??

" A világon vendég vagyok."

(#1279) Croft-21 válasza Mercutio_ (#1276) üzenetére


Croft-21
őstag

Én beleszoktam írni a motivációs levélbe, hogy hosszabb távú munkaviszony esetén, beköltöznék pestre. Az előző munkahelyemre is így kerültem.

(#1280) Elek23Elek23


Elek23Elek23
tag

Sziasztok. Nekem egy informatikai munkahelyen lesz egy un. KÉPESSÉGFEJLESZTŐ teszt. Ezt szeretném megkérdezni, hogy volt e már valakinek ilyen, és mit takar ez a teszt. Esetleg egy mintát tud e mutatni belőle? Vagy csak elmondaná, hogy lehet erre készülni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1281) doc válasza Elek23Elek23 (#1280) üzenetére


doc
nagyúr

kepessegfejleszto biztos nem, esetleg kepessegfelmero :D
az meg hogy mi lesz benne, nyilvan munkahelytol es a megpalyazott poziciotol fugg, keszulni meg ugy kell ra, hogy tudod azt, amit majd a meloban csinalnod kell...

(#1282) izomhod válasza Mercutio_ (#1276) üzenetére


izomhod
senior tag

akkor név+emailcím+telefon?
én is most gondolkodom, hogy kiveszem a címet, semmi közük hozzá
az életkor viszont nem árthat ha benne van, bár néhol nem mindegy hogy 18 vagy 32

(#1283) gyiku


gyiku
nagyúr

bejelentett irodai munka, konkretan fuvarszervezes. kell angol, nemet, office. palyakezdo is lehetsz. a hirdetes.
fiz +13 havi + berlet + bonusz.

hüllő

(#1284) SOAD19


SOAD19
addikt

Anno életem első interjúmán rákérdeztek, hogy szerintem milyen egy jó főnök. Nem nagyon voltam ilyen kérdésekre felkészülve, mondjuk most se nagyon. :DDD Ti mit válaszolnátok egy ilyen kérdésre?

Köszöntem!

[ Szerkesztve ]

(#1285) izomhod válasza SOAD19 (#1284) üzenetére


izomhod
senior tag

szőke, nő, 90-60-90!

komolyabbra fordítva a szót, ha nem tudsz hirtelen megszólalni, ilyenkor meg kell fordítani a beszélgetést: azt várom el a főnöktől, amit önök tőlem. hmm, mit is várnak tőlem?:)

ne feledd: aki kérdez, az irányít! ezzel időt is nyerhetsz

(#1286) SOAD19 válasza izomhod (#1285) üzenetére


SOAD19
addikt

"szőke, nő, 90-60-90"

Erre én is gondoltam. ;) A hsz-ed másik része meg nem tudom. Nem tudom hogyan fogadnák, ha így visszakérdeznék. :F

(#1287) Mercutio_ válasza SOAD19 (#1284) üzenetére


Mercutio_
félisten

Általában ilyesmiket szoktak válaszolni:

Motiválja a beosztottait
Megfelelően képviseli területe érdekeit vezetői fórumokon
Képes a feladatokat a megfelelő szintre delegálni
Szakmai tudása/tapasztalata példa kollégái előtt

stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1288) SOAD19 válasza Mercutio_ (#1287) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem, köszi! :R

(#1289) izomhod


izomhod
senior tag

miért akarja minden fejvadász, hogy felutazzon az ember bp-re?

az elmúlt 2 hétben 3 helyre akartak hívni, és mindegyik: holnap fel tudna jönni pestre?
persze hölgyen, indulok is azonnal:)

ezek azt hiszik, hogy 50 szabadnapja van az embernek?:)

na ilyenkorra egy javaslat: erősködni kell, hogy skype-on legyen az interjú, és csak akkor mész már találkozóra, amikor személyesen a képviselt cég emberével találkozol

hangsúlyozni kell a RUGALMASSÁG szót, használ:)

(#1290) Lacces


Lacces
őstag

Nyugaton + USA + Canada + Australia, oda mennyire keresnek programozókat?
Most már hallok mindenfélét, hogy kell, meg azt is hogy egyáltalán nem adnak nekik munkát. :R

(#1291) szunyog199


szunyog199
tag

Hali.

Az itt lévő fórumozók között van olyan aki volt KFKI Zrt. gyakornoki tesztírásán? Ha igen akkor az megtenné, hogy megírja kb. mennyi idő még kiértékelik a tesztet és mennyi idő múlva értesítenek? Eléggé leszűkítettem a kört, de előre is köszi a választ! :)

(#1292) Lacces


Lacces
őstag

Hali!

Szerintetek érdemes ráírni a HR-esre, hogy mikorra várható visszajelzés? (ha már 1 hete lejárt a jelentkezési idő)

(#1293) izomhod válasza Lacces (#1292) üzenetére


izomhod
senior tag

persze, ne szarozz ilyenekkel, írj csak!

(#1294) Lacces válasza izomhod (#1293) üzenetére


Lacces
őstag

Ne haragudj, hogy megkérdezem, csak nekem nem jön át teljesen, ez most jó tanácsa, vagy csak ironikus válasz? :) (nem kötekedésből, csak tényleg nem tudom eldönteni)

(#1295) izomhod válasza Lacces (#1294) üzenetére


izomhod
senior tag

ja igen, éreztem én is hogy lehet nem lesz egyértelmű:)

szóval nem ironikus hangvételűnek szántam

hívd fel, főleg ha már lejárt a határidő. érdemes azt is megkérdezni, hogy ha nem a válasz, akkor más pozícióra alkalmas lehet-e az anyagod a későbbiekben

(#1296) szunyog199 válasza Lacces (#1292) üzenetére


szunyog199
tag

Szia!

Én is ugyan ilyen helyzetben vagyok (de szerintem már csak voltam). Március 15.-e előtt ígértek visszajelzést, mivel azon a héten hosszú hétvége volt és következő hét hétfőjén kellett volna munkába állni. Kétségemre, érdeklődtem a cégnél, amire azt a választ kaptam, hogy még tart a kiválasztás. Eltelt még egy hét, (már akkor gondoltam, hogy nem lesz ebből semmi, de most e-mailbe érdeklődtem)., és szintén ugyanazt a választ kaptam. Nem akarom elhinni, hogy egy diákmunkára hónapokon át keresik az embert. Ma már csak az bánt, hogy a két alkalom közül egyszer sem írták meg, hogy nem én vagyok a kiválasztott ember.
Szol szerintem érdemes írni nekik, legalább látják rajtad, hogy nagyon is érdekel a munka. :)

(#1297) Lacces válasza szunyog199 (#1296) üzenetére


Lacces
őstag

Neked és izomhod-nek is köszönöm a választ. :R

(#1298) izomhod


izomhod
senior tag

nem tudom, hogy hanyadán álltok a munkakeresésnek, de ahogy olvasom, az a jellemző, hogy nem szokták értesíteni az embert, ha nem veszik fel. tisztelet a kivételnek.

nem kell ezen fennakadni, meg csak egy helyre építeni

érdemes feltenni az önéletrajzot pár oldalra, ahol nem ti küldözgetitek, hanem fejvadászok keresnek az adatbázisban, és ők hívnak benneteket, ha van valami

(#1299) Drizzt válasza Lacces (#1290) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én úgy tudom, hogy erősen. Kanadában voltam 3 hétig, Usaban 5 hétig, munkába beletanulásra. Kanadában ha jól rémlik informatikusoknak enyhített követelményekkel adnak munkavállalási engedélyt az átlagos. Mondjuk most ránézve úgy látom, hogy aláírt munkaszerződés kell a munkavállalási kiadásához leggyakrabban. Én szeretnék még legalább egyszer huzamosabb ideig eljutni Vancouverbe.

I am having fun staying poor.

(#1300) buffon007


buffon007
tag

Sziasztok!
Bárhol az országban bármilyen munka érdekelne.Rugalmas vagyok,költözök a munkához,ezért nem számít a munka végzés helye.
Amennyiben esetleg szakmai állás ajánlatokat tudnátok ajánlani nekem,akkor minden CNC esztergálással kapcsolatos dolog érdekelne.
2009-ben szereztem CAD-CAM technikusi végzettségemet.Gyakorlatom sajnos nincsen,eddig csak egy multi kereskedelmi cégnél dolgoztam közel 2évet,ezért az önéletrajzomban tisztán látszik,hogy nem lusta vagyok és nem dolgozni akarok,hanem sajnos eddig nem jött össze más,de próbálkoztam becsülettel,valamint helyt is álltam.
Amennyiben valaki tudna segíteni,megköszönném!
Sziasztok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.