Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) zozo79 válasza tildy (#149) üzenetére


zozo79
csendes tag

Szia Tildy,

Figyu ezek a nokiánál mennyi idő után adtak választ?
Én pont egy hete voltam, de még semmi.
Egyébként e-mailen mondják döntésüket?
Koszi.

(#152) tildy válasza zozo79 (#151) üzenetére


tildy
nagyúr

Voltál AC-n?Kb két hét.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#153) zozo79 válasza tildy (#152) üzenetére


zozo79
csendes tag

Igen, voltam AC. Csak az az érzésem, hogy nem sikerült a legjobban.

(#154) sonar


sonar
addikt

Bocsi,hogy bepofátlankodok, de vki tudna nekem külddeni egy CV meg egy önéletrajzot? Mintának
NAgyon hálás lennék neki. sonar(kukac)vipmail.hu

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#155) Sipi- válasza sonar (#154) üzenetére


Sipi-
tag

A CV és az önéletrajz nem ugyanaz? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#156) Sipi-


Sipi-
tag

A Kedvesem is munkát keres. Önéletrajz már megvan. Magyarul, angolul.
Ahova jár (IBS, pénzügy, angolul az egész) ott a 3. év egy teljes év gyakorlat volt (egy bank központjában dolgozott) most a 4. év megint suli lesz neki. Erre az évre keresne valami időszakos munkát.
Szerintetek hova küldjük el az önéletrajzát? Jó e-mailben is küldeni, vagy a postai jobb?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#157) PrinczA válasza g@bo (#50) üzenetére


PrinczA
őstag

Szerinted miert kapna a fizeteset a HR?
Vmit neki is kell csinalni!

(#158) Lacza


Lacza
senior tag

Azért már szakembert nehéz találni.A telefonban már olyanokat mondanak hogy én 15 év gyakorlattal csak ipari tanulónak érzem magam,azután meg a személyes kontaktus során kiderűl, hogy jó lenne ha haza vihetne 250e Ft-t zsebbe és mellette ne legyen több a munka napi 8 óránál és igazából csak a BKV-nál gyakorolta a szakmáját, és ott is Tom & Jerry szinten.
Na ettől meg nekem van tele a .....

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#159) tildy


tildy
nagyúr

Na találtam jó ksi bruttó -nettó kalkulátort (izé, párom mutatta):
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#160) zozo79 válasza tildy (#159) üzenetére


zozo79
csendes tag

Szia Tildy,

Kaptam pozitiv választ pestről. Az az igazság, hogy a kezdő fizu az brutto 230 ezer lenne. Most nem tudom mit csináljak. Ha beleszámolom a lakbért meg a rezsi, ami nem igazán tudom mennyi lehet, nem biztos hogy megéri.
Tudod, kb. mennyi egy garzon rezsie, pesten?

(#161) tildy válasza zozo79 (#160) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen.
Mi most megyünk garzonba.Én 45ért bérlek szeptembertől egy garzont ( a párommal közösen).
A közös költség 7E (ebbe van benne a szemétdíj, a viz, es alepcsohaz tisztantartás)Valahol ez 4e, valahol 5, valahol 7.
Gázfűtés van, ez nyáron havi 500, télen 4-5E ft.
Villanybojler (2-E Ft. körül), és a villanyhasználat.
Ha összeadod, legrosszabb esetben is kb 15-20 E ft a rezsi.
Szal ugye neked lesz kb:Nettóbér 131883 Ft fizud.
Én azt javaslom egyedul ne vegyel ki egy garzont, inkabb tarsulj be valahova, egy ures szobaba.Olcsóbban jösz ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#162) Joe_5


Joe_5
újonc

:U

(#163) zozo79 válasza tildy (#161) üzenetére


zozo79
csendes tag

Én keresgéltem a neten és 35 ezerért is találtam egy párat, persze garzont.
Tapasztalatok szerinted azok nagzon rossz állapotban vannak, hogy olcsóbbak?

(#164) uzsz


uzsz
senior tag

Segítsetek please!
Az elmúlt 2hónapban szétküldtem kb 100-150 pályázatot európa szerte, szoval már azt sem tudom hova küldtem, hova nem. A ''problémám'' a következő.
Csörög a telefonom, egy fiatal férfi udvariasan közli, hogy a MICROSOFT-tól telefonál, mert pályáztam oda is, hát persze fingom sem volt, mert már nem is emlékeztem. 10rizs, majd hívnak. Ma +int csörög a telefo, egy kellemes hangú hölgy közli, hogy a technnikai hozzáértésemet szeretnék tesztelni, ezért egy időpont kéna, amikor felhívhatnak telefonon (kb 20perces) felmérés céljából.
Hétfőn 9kor hívnak is. Parázok mint állat, hogy mit kéne átnéznem, de valszeg főleg hálózati kérdéseik lesznek. VAN VALAMI TIPPETEK, HOGY ILYENKOR MIKET SZOKTAK KÉRDEZNI?! :Y Mit nézzek át?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#165) uzsz


uzsz
senior tag

Bocsánat a helyesírás miatt, de siettem, és ideges is vagyok kicsit.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#166) dabadab válasza zozo79 (#163) üzenetére


dabadab
titán

35-ert bp-i garzon? Az egy kicsit kevesnek tunik.
Amig az ember nem keres olcso alberletet, addig el se tudja kepzelni, hogy milyen lepukkant helyek is leteznek :(

DRM is theft

(#167) Sipi- válasza uzsz (#164) üzenetére


Sipi-
tag

Én a helyedben átnézném a programoldalukat az ms-nek. Tehát milyen szerverek vannak nagyjából, mi az az Active Directory, hogyan kell Exchange szervert beállítani, stb.
Meg győzd meg őket, hogy könnyen tanulsz :)

[Szerkesztve]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#168) uzsz válasza Sipi- (#167) üzenetére


uzsz
senior tag

Kössz a tippet, azt is teszem. Ma már kb 20oldal hálózatokkal kapcsolatos katyvaszt szedtem le a netről, asszem hétfőig nem fogok unatkozni. Majd jelzem, hogy mire jutottam velük.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#169) uzsz


uzsz
senior tag

Na meg volt az interjú a microsoft-al, teljesen gáz kérdésekre számoltam, átnéztem egy csomó olyan dolgot, ami nekem gáz. Erre mi volt?! Olyan bagatel dolgokat kérdeztek, amik egy részére azért nem tudtam válaszolni, mert már rég elfelejtettem a definíciójukat, ráadásul nem gondoltam, hogy valahol is ilyen kérdések jönnek elő.
Kérdések ami eszembe jut:
-OSI modell
-UTP és TCP közti diferencia
-mi a MACadres és az IPcím közti különbség
-SMTP/POP3 közt-i különbség
-Tipikus portok
-A böngésző hogy hoz be egy weboldalt
-EXCANGE szerverben hogy mentünk ki adatbázist
-Mért fontos a submask
-Ha egy DHCPszerver és egy munkaálomás macadres-e nem egyezik meg, attól még lehet-e kapcsolat köztük
-Mi a különbség a közt, ha valami kernel/user módban fut
-Hogy működik a route-olás
-adott emailcímre hogyan küldi el a levelet a szerver
Most ennyi jut eszembe.
HOGYS LEHET EGY ILYEN ROHADT KÖNNYŰ INTERJÚT ELCSESZNI!!!
WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#170) Gorneck válasza uzsz (#169) üzenetére


Gorneck
titán

Khmmm, hát ezt tényleg elb@sztad! Ez kb OKJ-s szint, vagy egy picit hálózatokban jártasabb ember megválaszolja...

Gorneck#1239

(#171) szepi79 válasza uzsz (#169) üzenetére


szepi79
őstag

Wow. Nekem is hétfön volt, dettó ugyanez. Szerencsére nekem azt mondta a srác, hogy ha rajta múlik, továbbjutottam. Aztán a végén derült ki, hogy német nyelven lesz a kövi. Egy kicsit ledöbbentem, mert sehol nem láttam az álláshirdetésben, hogy német is kell hozzá. Egy csöppet gáz a dolog, mert 6 éve raktam a német középet, és azóta meg se szólaltam rajta. Szóval vicces lesz...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#172) g@bo


g@bo
nagyúr

most jártam a B Banknál, tróger ügyintérőt kerestek ( 150 bruttót kértem ) emellé nemigazán adnak semmit.

aszongya az arc majd kb 1 hét múlva értesítenek, 3 nap múlva ott volt a levél egy olyan sablondumával, majd leültem. persze gondolom már rég megvolt a belső ember. :(((

(#173) uzsz válasza szepi79 (#171) üzenetére


uzsz
senior tag

Én a némettől nem parázok, de sztem engem mr nem hívnak, egyébként is a héten utazok ausland-ba, úgy hogy akár hívhatnak is, nem lezek itthon. Egyébként a honlapjukon láttam ugyanezzel a munkakörrel angolos állást is, sztem nézd meg. Aki hívott azt mondta, hogy nem ő értékeli a válaszokat. Na mindegy ezt én már elcsesztem. De érdekes, hogy előtte akivel beszéltem az végig azt ecsetelte, hogy olyan problémákat kell megoldani, amiket x éve praktizáló rendszergazdik vetnek fel. Én jobban az ilyen szivatós dolgokra is gyúrtam, pl az OSI modell rétegeire már bevallom őszintén nem is emléxem, talán csak arra, hogy 7van belőlük. Át kéne olvasnom a tételeimet. :)
A dhcp-s kérdéseknél, mikor azt kérdezte, ha a dhcpszerver subnet mask-ja és a munkaállomás subnetmask-ja nem egyezik és router van köztük, akkor az úgy működik-e, arra mi volt a jó válasz? Én azt mondtam, hogy routerrel igen.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#174) teszt345


teszt345
tag

Hi!

Talan idevago kerdes: Ugyebar nehez tema az anyagiak kerdese...Elofordult-e mar valakivel, hogy interjun X osszeget kert, majd mikor felvetelt nyert, annal tobbet kapott? Persze, tudom, jol meg kell gondolni mit ker az emberfia, de ugye sok helyen vannak jovedelmi kategoriak bizonyos beosztasokra, igaz -tol, -ig hatarokkal, de ha en mondjuk kevesebbet kerek valamivel, mint a -tol, akkor megadjak-e az adott cegnel arra a beosztasra jaro minimumot, vagy magamra vessek? Itt most nem nagysagrendi kulonbsegekre gondolok persze....

(#175) uzsz válasza teszt345 (#174) üzenetére


uzsz
senior tag

Sztem ilyenkor vess magadra. Volt olyan állásinterjúm, ahol a fizetési igényem hallatán rögtön rákiabált a kedves hölgy, hogy hát én vagyok a tökéletes adott pozícióra, akkor már sejtettem, hogy talán keveset mondtam, aztán hozzátettem, hogy ez persze csak próbaidőre vonatkozik, utánna ugrik az igény. Azóta nem olyan lelkes a hölgy.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#176) efge válasza teszt345 (#174) üzenetére


efge
aktív tag

ezt bebuktad szerintem. bár a próbaidő alatt bármikor mondhatod, hogy én csak x összegért maradok itt tovább...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#177) MCGoofy


MCGoofy
újonc

Egy jó tanács informatikusoknak! Nézzetek szét olyan cégeknél, ahol oktatással foglalkoznak. Engem, mint mezei rendszerinformatikust simán alkalmaztak tanárként nettó 1000HUF-os órabérrel(napi 6 óra, 2-től 8-ig). Ez egy pályakezdőnek szerintem elég jó! + a délelőttöm szabad

(#178) uzsz válasza MCGoofy (#177) üzenetére


uzsz
senior tag

Ez nagyon szép csak sajnos általában nem jellemző, főleg pályíakezdőknél. Na meg aztán van aki 70bruttoért dolgozik mint rendszergazda. Egyszóval amíg túl sok munkaerő van addig örül a többség, ha állást talál.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#179) tildy


tildy
nagyúr

AKi tényleg tud programozni javaban és tényleg dolgozni akar, az nézzen itt szét.
Bővebben: link
Van pár informatikai állás.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#180) szepi79 válasza uzsz (#173) üzenetére


szepi79
őstag

Valahogy elmagyarázta, hogy meg lehet oldani, de már nem igazán emléxem. Nekem is azt mondta a srác, hogy nem ő dönt, de ha rajta műlik, akkor átmentem. De ha nem ő dönt, akkor mér ő csinálja az interjút? Csak van vmi beleszólása a dolgokba, ha már egyszer csak vele beszéltem? Amúgy már tele a t*k*m ezzel az egész keresgéléssel, pedig még csak 3 hónapja csinálom...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#181) szepi79 válasza MCGoofy (#177) üzenetére


szepi79
őstag

Igen, ez olyan dolog, hogy nekem meg sztech tanári képesítésem van, mégsem szólnak még csak vissza sem, hogy nem kellek. Szóval gratula, meg sok szerencsét, de nem ez a jellemző...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#182) uzsz válasza szepi79 (#180) üzenetére


uzsz
senior tag

Azt mondta, hogy nem ő dönt, őt csak felkérték hogy minden jelentkezőnek készítse el a ''teszt''jét. Gondolom van egy kérdőív, amit mindenkinek feltesz, aztán pipálgat v ilyesmi. Aztán ha ez és a német felmérés megvan kiválasztanak pár embert, azokat behívják személyes elbeszélgetésre, és az ottani kérdések-válaszok és személyes benyomások összességének alapján kiválasztják azt aki kell nekik. Aztán ekkora cégnél lehet hogy még lesz pszichologiai teszt, grafológiai vizsgálat, a fene tudja. A nagy cégeknek a mániája, hogy az embes segglyukába is benéznek.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#183) uzsz válasza szepi79 (#181) üzenetére


uzsz
senior tag

Mondjuk én mrá nem hiszem, hogy eljutok a személyes interjúig, mert már vagy két hete volt a szakmai elbeszélgetés és a német még nem, aztán meg 14-15én lépek ki a friccekhez munkaügyben+meglátogatom mutterékat is. A legnagyobb poén hogy most a legesélyesebb meló romániában lenne, csak hát nem keresnék valami jól, de ami mellette szól, hogy legalább a szakmámba lennék, kitanulnám a linux-ot,unix-ot, meg hát ott kint azért lehet mellette schaft-olni is kicsit.
Sok szerencsét a microsoft-nál! Vagy ha úgy jobban tetszik egy kalappal!

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#184) X-COM válasza szepi79 (#180) üzenetére


X-COM
nagyúr

dhcp relay agent kell abban a subnetben ahol nincs dhcp, ez lehet a router, vagy akármi

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#185) X-COM


X-COM
nagyúr

microsoft-nál készüljetek fel hasonló kérdésekre (nemtom milyen munkakör is ez pontosan)

-befut a hiba, hogyan állnál neki a problémamegoldásnak (nem konkrét hibáról van szó)
-mit mondasz az ügyfélnek, ha tudod, hogy az adott problémájára nem lesz záros határidőn belül javítás
-hogyan kezeled, ha ügyfél felhív és szidja a microsoftot/téged
-szokásos miért akarsz ott dolgozni
meg ehhez hasonló nyalánkságok,

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#186) zozo79 válasza X-COM (#185) üzenetére


zozo79
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki valamit az Evosoft kft -ről. Volt már valki intreviewn náluk?
Köszi

(#187) zergrash


zergrash
újonc

Valaki nem olvassot valami jó kis vill.mérnök melóról??Olyan távközlési írány felé?De igaz a robotos jó volna...

Én írtam

(#188) szepi79 válasza uzsz (#183) üzenetére


szepi79
őstag

Ja, nekem is mondta a srác. Megvolt a német interjú, sztem elég jól sikerült, aztán majd még hivnak. Azért remélem, nem fognak mindenhova bekkukantani... majd még jelentkezek, hogy mi történik...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#189) szepi79 válasza X-COM (#185) üzenetére


szepi79
őstag

kösz, de ha minden igaz, akkor emailen keresztül küldik a problémát, ha bonyolultabb. Ha meg szóban van, akkor majd gagyogok valamit... :D

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#190) szepi79


szepi79
őstag

Na, akkó megin jelentkezem, talán van valaki, akit érdekel, ha meg nem, akkor legalább jól elvagyok magamban. Pénteken lesz a HR-es interjú, 1 óra időtartam, már most fosok tőle. Azé csak lesz valahogy. Majd aztatot is megírom, hogy sikerült, kivéve, ha legalább 5 hozzászólás érkezik, hogy ne tegyem.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#191) g@bo


g@bo
nagyúr

gyerekek, az

OTP Callcenter -ről tudtok valamit, az bizti hogy 3 műszak, de érdekelne más infó is.

(#192) g@bo válasza g@bo (#191) üzenetére


g@bo
nagyúr

senki?

(#193) g@bo válasza g@bo (#192) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszönöm....

(#194) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Hogyan lehet a legegyszerűbben megtudni, hogy egy adott városban (esetleg megyében) milyen nagy cégek vannak? :F

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#195) g@bo válasza g@bo (#193) üzenetére


g@bo
nagyúr

válasz magamnak. :))

callcenter.

betanulási idő 6 hét, a végén szóbeli viszga a bank termékeinek ismeretéből, erre az időszakra bruttó 80.000 a zsozsó.

utána 115000 bruttó ( már gép mellett, élesben ), amire jöhet a kiértékelés alapján ( fogadott hivások, etc. ) 7500 - 10xxx bruttó.

3 műszakos munkarend, csak délelőtt 1 hét reggel 6-7-8 órai kezdettel 8 óra, óránként 10 perc szünet 1*25 perc ebédidő. délutános hét ( nemtom pontosan ) 14 órától. és az éjszakai hét, minen másnap 19-07-ig. a beosztásokra műszakpótlék jár ( törvény szerinti ) havi 4 hétvégéből 2 munka ( 2 szombat, vasárnap )

nos, mit szoltok hozzá?

(#196) efge válasza g@bo (#195) üzenetére


efge
aktív tag

en konnyen mondom, hogy nem tul jo, mert tobbet keresek.
de felmerul a kerdes, hogy csinaljak a 12orazast? az kicsit sok monitoros melonak, nem? es mikor kell hetvegen dolgozni? arra tulorat fizetnek?
ha igen, akkor szerintem megkeresheted az alap brutto beredet nettoban (110-120e)
bar en nem csinalnam a ''kedves ugyfeleke'' miatt...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#197) g@bo válasza efge (#196) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát én a csányi műveket egy kalap ..ar cégnek tartom, de kell a mani, hasonló munkakörben egy telefonszolgátató cég bruttó 140 alapot ad a próbaidőre, a többi feltétel majdnem megegyezik, tehát az emlitett cég ajánlata elég sivár.

12 órázás állitólag havonta 2*, este héttől reggel hétig van. túlórát nem fizetnek, valahogy kihozzák a 168-at ( vagy amennyi a törvényes )

óránként 10 perc szünet jár, és 25 perc ebédidő, igy effektiva 6-6.5 óra a monitorozás.

(#198) RpPRO


RpPRO
őstag

Sziasztok!

Na, vegigolvastam a teljes topikot, tanulsagos es hasznos

Tenyleg erdekes ez a beralku dolog.
En angoltanari diplomat szereztem, ha elhelyezkedem egy allami iskolaban, akkor a kozalkalmazotti bertablazat alapjan brutto 107500ft-ot kapok (ez tobb, mint 2 eve ugyanannyi). 3 evenkent van egy kategoria ugras, ami 5-10e Ft. Nyamm. Ez nem sok. Allami szektor. Persze, mondhatjatok, h maganorak, nyelviskola, forditas, stb.

En csak azon gondolkodtam, h manapsag mar lassan alap es kotelezo, h egy idegen nyelvet beszeljen az ember. E forumon rengeteg mernok ember van, aki - mellesleg - tud pl. angolul.
Veluk szemben en 'csak' angolul tudok. Hogyan lehetne igy munkat talalni nem a szakma(m)ban? Orommel beszelek barkivel akar egesz nap angolul, csak ne tanari allas legyen. Mar 3 evet megcsinaltam az egyetembol, mikorra ereztem, h nem vagyok valami elhivatott tanarember, akkor mar inkabb befejeztem, h legyen egy diploma a kezemben.

Az oneletrajzomban sem tul vastag a szakmai tapasztalatok kozt egy ev nevelotanari allas. Ezzel hogyan lehet labdaba rugni a tanari palyan kivul?
Bocsanat, ha hosszu voltam, byez.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#199) Atom


Atom
aktív tag

Hi!

Lenne 1 nemannyira a topikba vago kerdesem:
Mi aza SAP es az ABAP, mivel kapcsoltatos, aki ezzel foglalkozik mit csinal?
Nagyon idegesit, hogy nemtudom :)
Rakerestem guglin, de meg mindig nem vilagos...

Atom

Konfig: Már nincs

(#200) efge válasza Atom (#199) üzenetére


efge
aktív tag

SAP: Systeme, Anwendungen, Produkte in der Datenverarbeitung (German: Systems, Applications & Products in Data Processing; SAP AG)
ABAP: Advanced Business Application Programming

tehat az sap nemet ceg sap programja a lenyeg. ez egy vallalatiranyitasi (ERP) rendszer...

nem tudom hogy kerestel google-ban, de: Bővebben: link

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.