Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) steve@prhw


steve@prhw
őstag

Üdv mindenkinek!

Be kellene adnom a héten egy pályázatot. Fényképes szakmai önéletrajzot kérnek, mailben. Tulajdonképpen az email törzse lehet motivációs levél? Vagy írjak külön doksit, és azt is csatoljam hozzá?

Szakmai önéletrajzban ugye nem kell rizsálgatni a hobbiról meg egyebekről?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#302) Josh válasza steve@prhw (#301) üzenetére


Josh
tag

Bár én nem dolgozom, szerintem ne írj bele ilyen hobbit meg ilyeneket, inkább csak szakmait, meg pozitív jellemzőket. Pl:vezetési gyakorlat, jó kommunikációs készség, csapatjátékos, stb.... De van itt bizotsan aki nálam jobban ért az ilyenekhez.

Tudna nekem adni valami kis vázlatot, hogy mégis hogyan néz ki egy motivációs levél? Esetleg tegye fel valaki a sajátját, meg úgy gondolom, hogy velem együtt sokaknak nincs fogalma, hogy mi a frászkarika az....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#303) Josh válasza mdk01 (#300) üzenetére


Josh
tag

Szerintem is lehet ilyet, mert miért ne próbálnád meg? Ha nem küldesz, akkor biztosan nem dolgozhatsz ott, ha meg küldesz akkor sem biztos, hogy ott dolgozhatsz, tehát nincs mit vesztened.

Van egy oldal Bővebben: link, ahol rá lehet keresni a cégekre városok szerint. Amik itt vannak azoknak már szinte mindnek van e-mail címe, úgyhogy egy próbát megér.

Foglalkozott már valaki ilyennel, hogy miről is szóljon egy ilyen levél, amihez csatoljuk a szakmai önéletrajzot, és a moti. levelet?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#304) mdk01 válasza Josh (#303) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi

(#305) Ergil válasza steve@prhw (#301) üzenetére


Ergil
aktív tag

Szerintem hobbit pedig érdemes beleírni, persze csak címszó felsorolás szerint.
Ha egyedi felkeltheti az érdeklődést, ha passzol a szakterülethez, szakmai tapasztalatként is értelmezhető. (Konrétan pl. ha motorokat szerelsz/restaurálsz, akkor valószínő van lövésed szerszámokról/anyagokról/festékekről - ami jól jöhet egy hasonló termékkel dolgozó cégnél) Esetleg felkeltheti a bíráló szimpátiáját, ha ő is foglalkozik vele.

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#306) efge válasza Ergil (#305) üzenetére


efge
aktív tag

egyetertek. nekem pl volt olyan, hogy elbeszelgettunk a beirt hobbirol is :) igaz oda nem vettek fel :)

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#307) nemethsza válasza Sipi- (#258) üzenetére


nemethsza
tag

Ez engem (ill. a nejemet) is érdekelne. :)))
Őt vmi miatt a legtöbb helyről ''vissza sem értesítik'', pedig ... lehet, hogy elfogult vagyok (kicsit biztos), de megérné!

Thx

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#308) steve@prhw válasza Ergil (#305) üzenetére


steve@prhw
őstag

Köszi a választ.

Az az igazság, hogy ezt az álláskereséses mókát nem annyira szívlelem... Ha békén hagynak, ha jól érzem magam a helyemen, akkor nem is kell okvetlenül agyonfizetniük, úgyis maradok. Én már csak ilyen régimódi fafej vagyok...

Még mielőtt a jelenlegi pozíciómba kerültem, voltam egy termelő vállalatnál, szintén támogatói munkára, kiegészítve egy kis beléptetőrendszer-kezeléssel és vb-makró írogatással. Próbafeladatok, beszélgetés HR-es csajszival, utána egy kollégával, végül közöltem a fizetésigényemet (ami annyi volt, mint a jelenlegi helyemen). A csajszi elődaott egy nagyhalált, meg hogy majd jelentkezik. Délután hívott, hogy néhány nap múlva be kellene menni a gazdasági igazgatóhoz, mert ő lenne a közvetlen főnököm, meg beszélhetnénk a fizetés-ügyről.

Aztán pár nap múlva én mondtam vissza, mert biztossá vált a jelenlegi helyem. Szitne meg volt sértődve a csaj. Máshol is keres állást? Nem vazze, én csak azért élek, hogy hozzátok bekerüljek... Miért nem mondta, hogy más lehetőség is kilátásban van? Mert akkor megadtad volna a fizut? Ez van, így jártál. Ha elfogadtad volna az ajánlatom, már másnap kezdtem volna, de ez a jópofizás, álszentkedés, színészkedés nem kifejezetten szimpatikus nekem...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#309) efge


efge
aktív tag

teljesen igazad volt/van. ertelemszeruen az ember mashol is keres allast.
a masik kedvencem, amikor latjak az oneletrajzbol-/ felvetelibol hogy jelenleg allasban vagyok, de megkerdi a vegen, hogy tudna jovo heten kezdeni? ezek nem tudom hol elnek? :)))

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#310) tonyo2


tonyo2
tag

Eddigi ismereteim,tapasztalataim alapján a legjobb esélyt munkát kapni olyan helyen ahol ''belülről'' építkezik a cég, vagyis a munkatársak a haverokat ismerősöket ajánlják be, vagy spontán bemész egy idegen céghez az önéletrajzoddal. Ezek a meghirdetett állásokra igen kevés az esély, egy csomó kamu, vagy jelentkeznek rá nem egy esetben 30-40 is (már akiket behívnak interjúra)

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#311) WillChi


WillChi
senior tag

Van egy nagy kérésem, holnapra meg kellene írnom egy önéletrajzot felvételhez, de még soha nem írtam még ehhez hasonlót sem. Ha valakinek van valamiféle sémája ezzel kapcsolatban, igazán megdobhatna vele.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#312) Cray Tyler válasza WillChi (#311) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

nézd meg a 7es meg a 9es hozzászólást ebben a totyikban... ha még van kérdésed akkor szívesen segitek

(#313) Thom!


Thom!
veterán

most mit fizetnek 1 számtech boltban eladónak, szervízesnek..?
h-sz munka napi 8 órában, szombat 3-4óra

(#314) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv!

Olvasgatom a topicot, és hozzászólogatnék (mint most végzett és álláskereső):

Hja, azt várják hog yaz előző munkaprojekteket boncolgassuk, meg a 2-3 év gyakorlatot, pályakezdőként sok helyeről sajna eleve lecsúszunk.

Zitalein én sem szeretem ezt itt a balkánon hogy *****nek egy mail t írni, telefonálni, vagy ha én hívom őket akkor értelmes használható embert kapcsolni :( . Ezért is lenne jó diákmatrica, mert míg állás interjúkra fogok járkálni, a gatyám rámegy :( .

Fizu: Van ahol a nettó 100ra is flhörögnek, van ahol jelexerint a br 250 is korrekt egy kezdőnek. Én itt vidéken cégmérettől függően nettó/bruttó 100ra gondoltam, de még eddig nem jutottam el, 1 helyen volt személyes beszélgetés, többin 'majd értesítjük' balkáni lerázós, aztán a végén persze egy nyamvadt emailt sem dobós eljárás volt. :(((

1 olyan van kilátásban, ahol egyedül menagelném az új vállalatirányítási rendszert egy faipari cégnél, kb 20gépük van. Mivel kijönnének betanítani akiktől a vállalatirányítási rendszert veszik, így nem lenne baj hogy kezdő vagyok. Én ide br 150et gondoltam (vidék ofkorsz, elméletileg város, gyakorlatilag nem igazán, alig 10.000es település), szerintetek kezdőként?
GAMFos Műszaki informatikus Mérnök (4es) diplomám van, gyakorlatom igazból szervízelésben van, meg egy kis hálózatok...

lebronet: Ez van :( . Bár én még itt se,m tartok...

Célszerű mást kérni próaidőre, meg utána? Vagy azt azt jelentené, hogy nem bízok magamban? Vag yhogy céltudatoks vok? A fenti cégnél pl br100 próbaidőre, és br 150 utána?

Úgy nézem, hogy ha az éves 1,5milla alatt akarok maradni, akkor br ~125, ha 13havi fizu is van, akkor br~115öt kérhetek. úgy ~85-92 marad a zsebembe. Ha azt nézem, hogy még itthon lakok, akkor jól is járok vele, mert ehhez képest ha pestre mennék, 40-50 ropival kellene többet keresnem. (30-40 albi, 10-15 kaja). Ami br 200 körül van/lenne. tehát ez alatt nem nagyon érdemes pestre mennem. Jajj... (pályakezdőként, aki NEM sw fejlesztő, hol kaphatok ennyit :( )

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#315) MC Pite válasza Thom! (#313) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem jövő héten dől el, hgoy beférek-e ilyen helyre, vidéki kisebb cég, 85-90et elhozzák, ergo br 110-120 körül. Kérdezd meg van e 13. havi, ha van, br 110et kérj, ha nincs, br 120at. Hogy ne lépd át az évi másfélmillát...
http://www.nettober.hu/

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#316) MC Pite válasza tildy (#205) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem már feltűnt, hogy a Nokiánál és a Siemensnél állandóan van munka. És nem azért, mert annyira dinamikusan fejlődnek, hanem kiskapuznak. Nem adócsalás, csak kihasználják azt, hogy 3hónap próbaidőre nem igazán kell utánad fizetniük. Mikor kéne, jöhet a köv jelölt. Azért tartanak sokáig talonban, és mikor megy a másik, jöhetsz.
Bár kezdésnek nekem még ilyen is simán jó lenne most :) .

És szerintem nem te leszel az egyetlen, aki így járt, nem is kell semmi különöset mondanod erről, max ércelődve teszel erre a gyakorlatra vmi finom megjegyzést, és kész. Szvsz.



Komáromi Nokiánál mi volt? Iránytechet (bode diagrammok,etc) nézzem át? GSMre mennyire utaznak, mert a GPRS az össz, amiről tudok vmit...

[Szerkesztve]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#317) MC Pite válasza Josh (#299) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen. Én ezt csinálom, személyesen befáradok, közlik hogy majd hívnak/dobnak mélt,és még 0 hónap múlva is baxnak visszaszólni.

A kisebb cégek megmondják kertelés nélkül ha nem kellesz.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#318) Josh válasza MC Pite (#317) üzenetére


Josh
tag

Kezdjük ott, hogy benyitsz az elképzelt munkahelyed ajtaján. Köszönsz, és aztán miket mondasz?

''Érdeklődöm, hogy van-e betöltetlen állás?''
vagy
''Szeretne ön egy 25 éves diplomás, 2 nyelven beszélő, profi reklámaszakembert a csapatába?''

Hogy csinálod? Ez hogyan működne levélben?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#319) MC Pite válasza Josh (#318) üzenetére


MC Pite
veterán

Keresem a munkaügyest.
Üdv/kézcsók, most végeztem mint ezmegez, érdeklődnék hogy van-e ilyesmi munkájuk.
Leadom CV-t, kitöltök papírt, és azt mondják majd szólnak.

Mélben dettó, CV csatolva. most a Suzukiba így hívtak be szerdára.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#320) Thom!


Thom!
veterán

kézzel írott önéletrajz pontosan milyen?

először úgy volt meghirdetve, h kézzel vagy géppel, majd miután leadtam a CV volt utána egy kis kikérdezősdi, majd vigyek kézzel írottat mondta a csávó..szerintetek jó ha a gépies vázlatát átírom kézzel írott változatra?

(#321) MC Pite válasza Thom! (#320) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem igen, a grafológusnak mindegy mit írsz...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#322) g@bo válasza MC Pite (#321) üzenetére


g@bo
nagyúr

igen, grafológusnak kell.... ami teljesen illegális, mert a tudtodon kívűl nem vizslathatja grafológus az irományod ( grafológus is mondta )

tőlem is kértek, de nem adtam ( nem is vett fel a kecseg.. de nem is baj :DDD ) ahol a tulaj hobbyja volt a graf, és ezen élvezkedett.

meg kell iratni egy csajjal, gyöngy betűvel... hadd nyalogassák a papírt.

(#323) Thom! válasza g@bo (#322) üzenetére


Thom!
veterán

odaadtam..

erre mondta írjak már olyan szakmai önéletrajzot ami levélszerű pár sorban??? mondom gigalol

mondta grafológusnak kell... nekem aztán mind1, de kb amennyit ott nekem kézzel kéne írni az a nevem :D

(#324) graffin válasza MC Pite (#316) üzenetére


graffin
csendes tag

Én immár 10 hónapja dolgozom a finneknél és akikkel kezdtem még mindig itt vannak.
És azóta is jöttek jópáran.
Úgyhogy ezt a ''gyakorlatot'' nem tudom megerösiteni.

Megmondom öszintén [és saját tapasztalat alapján], hogy ennek nem lenne semmi értelme. Ugyanis szerintem minimum [nagyon minimum] 3 hónap kell ahhoz, hogy igazán része legyél a cégnek és hasznos munkát végezz.
Kivétel, ha 5 éves gyakorlatod van és kisujjadban van az a terület, ahova kerülsz.

(#325) dabadab válasza MC Pite (#316) üzenetére


dabadab
titán

Ez sikolto baromsag. Termeszetesen a probaido alatt is kell fizetni minden jarulekot a dolgozok utan, raadasul pont az ilyen cegeknel a probaidosok leginkabb csak utban vannak, mivel kell par honap, hogy betanuljanak.

DRM is theft

(#326) Gambit


Gambit
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Mostanában az interjúkon gyakori kérdés, hogy mondj 3 rossz tulajdonságot magaddal kapcsolaban. Ilyenkor nyilván olyanokat kell mondani, amikből előnyt is lehet kovácsolni. Segítenétek ilyeneket összegyűjteni? Keresgéltem a topicban, de nem találtam igazán semmit.

Előre is köszi!

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#327) g@bo válasza Gambit (#326) üzenetére


g@bo
nagyúr

- nem nyalsz a főnöknek
- nem pletykálsz
- nem kávézol a kollegákkal

;) munkamániás vagy.

(#328) Gambit válasza g@bo (#327) üzenetére


Gambit
őstag

Ezek azért nem rossz tulajdonságok, kivéve az utolsót, ami meg elcsépelt. De azért köszi! ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#329) Gambit


Gambit
őstag

Hello!

Új kérdésem van. Ha ''complete application file''-t kérnek, akkor abba vajon mi tartozik bele? Mondjuk egy CV meg egy cover letter? Köszi a segítséget!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#330) HS


HS
újonc

Sziasztok!


IT termékek és/vagy szolgáltatások értékesítésben jártas (2-3 év tapasztalat) szakembert keresek egy neves magyar informatikai céghez.

Önéletrajzokat a hrmester@index.hu-ra kérem.

üdv
Péter

Head

(#331) zolinemvicc válasza dabadab (#4) üzenetére


zolinemvicc
újonc

Hali,

ez azért van mert a legtöbb frissdiplomás azonosítja a munkakezdést a diploma kézhezvételével.
A munkához pedig nem diploma kell, hanem ember, mert az végzi, nem a papír:)
Legalábbis az enyém nem szokott korán felkelni, és munkába menni, ott hever a polcon csak....

(#333) Biaggio válasza tildy (#30) üzenetére


Biaggio
őstag

Nemcsak a diplomavégzés helye határozza meg a fizetésedet, hanem ezeregy tényező. Budapest vagy vidék, multi vagy kiscég, tapasztalati évek, egyéb juttatások, mind-mind befolyásolják az összeget.
Ne rájuk legyél mérges, a munkaadóknál kimondva-kimondatlanul létezhet a diplomák rangsora, egyes egyetemeket helyenként előnyben részesítenek. Ezzel lehet vitatkozni, de tény: néhány helyen üzemelnek büfé-ruhatár szakok... :(

(#334) G@ben


G@ben
addikt

Ezekre a kérdésekre miket kéne válaszolni?

~ 5 legfigyelemreméltóbb adottsága

~ 3 legjelentősebb eredménye

Frissen végzett gépész vagyok, szakmai tapasztalatom még nincs, tehát abból nem nagyon tudok írni eredményt. Olyanokra meg gondolom nem kíváncsiak, hogy pl milyen eredményeket értem el kosarasként vagy ilyesmi.
Az adottságokhoz ilyen tippjeim vannak: pontos, maximalista, stb. Kb ilyeneket várnak?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#335) G@ben válasza G@ben (#334) üzenetére


G@ben
addikt

Up!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#336) rebel56


rebel56
tag

Az önéletrajzom összeállításán fáradozok, és pályakezdőként nem tudom mit írjak bele a szakmai tapasztalatokhoz. Egyszerűen kihagyhatom? :) Eddig van benne személyes adatok, elérhetőség, végzettség, nyelvismeret, számítástechnikai ismeretek, érdeklődési kör, egyéb ismeretek. Ez elég vajon? :F

(#337) Antonio


Antonio
senior tag

melót keresek én is

már jó pár weboldalt átnyálaztam ez ügyben
engem főleg az emailes CV küldés érdekelen mert van róla téma de sehol nem mondanak lényeges konkrét dolgokat, csak szavakkal dobáloznak, ill sokszor tök mást mondanak

szóval csatoljam a Word be megírt képpel ellátot CV-t + motivációs levelet
avagy sem a mailhez? mondjuk én amaellet vagyok hogy csatolom a levélben pedig csak pár sor lányeges info kivagyok mitakarok mi va a mellékletbe stb

viszont ha csatolom Word doksiként az aCV-t az mindenhol úgyanúgy fog megjelenni? mert ha nem akkor megette a fene az egészet
teszem azt nem csúsznak el a sorok stb. azaz ugyanazt fogják mindenhol látni ahhogy én megszerkeztettem és a saját gépemen látom (feltételezve hogy mindenhol van aktuaális szoftver)

nekem 2003-as officom van

és adva van a gusztán megszerkesztet CV-m

viszont ha csatolom mindehol azt ajánlják hogy mentsem RTF-be vagy TXT-be a kompatibilitási problémák elekrülése végett
TXT-be ugye egy nagy leegyszerűsített ékezetmentes buta szarság lesz ami minden csak nem szép

RTF-be meg egy képpel ellátot 360Kb-os doksiból csinál 3600 Kb majdnem 4 megás filet az meg a másik hogy ekkora file-t nem szabad köldeni valahogy 1 mega alatt kell megálni

meg magyaráznak itt ASCII-önéletrajzól is

tanácsot /tapasztalatokat kérnék sürgősen ez ügyben
(nem vagyok infos szakember)



Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#338) Goose-T válasza Antonio (#337) üzenetére


Goose-T
veterán

Küldd el simán Word formátumban, nem fognak elcsúszni a sorok. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor pedig PDF-be konvertáld át, az tutira ugyanúgy fog mindenhol kinézni. Sima TXT-t nem ajánlam, az undorítóan néz ki, nem tudom, ki találhatta ki ezt a hülyeséget.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#339) Antonio válasza Goose-T (#338) üzenetére


Antonio
senior tag

köszi azt hiszem marad a word

amúgy PDF-be hogyan is kell átrakni még soha nem csináltam ... persze lehet mire megjön a válasz már rá fogok jönni de azért leírhatnád :)

köszönöm

de azért még várok ilyen témájú hozzászólásokat

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#340) Goose-T válasza Antonio (#339) üzenetére


Goose-T
veterán

Még én sem csináltam ilyet, de valahogy így: [link]. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#341) Antonio válasza Goose-T (#340) üzenetére


Antonio
senior tag

na mielőtt válaszoltál volna megcsináltam
csak egy konvertáló progi kellett hozzá
pl.: [link]

nagyon príma :C :C
pdf be
csak 90 Kb képpel együtt ... :)

nem is tudom miért nem írták ezt sehol? ez így tényleg korrekt ''nem lehet'' belepiszkálni, úgy marad ahhogy írtam stb.
feltételezem Adobe is van minden munkaadónak a gépén nem?
tényleg nem értem mit bénáznak itt mindenféle file formátumokkal?miért nem ajánlotta ezt egyik ezzel foglalkozó cikk sem? pedig van jó pár ilyen meg olyan tanácsadó cég

vagy azért mert ez talán nem hivatalos program pedig freeware (vagyis a konvertálóra gondolok) ill. nagyon kevesen ismerik ???

ezt jó lenne tudni ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#342) Geza22


Geza22
újonc

Sziasztok!

22 éves vagyok munkát keresek.
Adatbázis kezelés, adatbázis szakértő területen szeretnék elhelyezkedni. (komoly szinten..)

Hiába van felsőfoku informatikai végezettségem.
Álláshirdetésekben az elvárásoknál lévő programokat nem ismerem... (pl. Oracle , stb.)

Így szeretném magam továbbképezni, tud valaki ajánlani jó tanfolyamot?
Esetleg hol tudok találni ilyen munka körben gyakornoki munkát (ahol betanítanának) ?

Valamint erről a munkakörről szeretnék mindent megtudni.
Jó cikket, honlap címet, vagy bármilyen tanácsot
szívesen fogadok mindenkitől !

Nagyon köszönöm!


(#343) Goose-T válasza Geza22 (#342) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha állásra jelentkezel és láttad már a programot, aminek az ismeretét megkövetelik, akkor nyugodtan mondhatot, hogy ott vagy a szeren. :) Később úgyis belejössz, egyébként meg minden mostani adatbázisnak az SQL az alapja. Ha vágod az SQL-t, akkor semmi probléma. Emellett nem árt átfogó rendszermodellezési ismeret (normál formák, egyed-tulajdonság-kapcsolat, stb.). Ha ezek mellé van egy kis programozói vénád, akkor jelentős eséllyel mehetsz bármilyen adatbázis-kezeléssel kapcsolatos állásinterjúra. A programok ne érdekeljenek, Oracle, MS SQL Server elég hasonlóak, elég, ha csak az egyiket ismered.

Szerk.: még egy dolog: ha esetleg nem tudsz angolul társalgási szinten, akkor az első tanfolyam, amire elmész, angol nyelvtanfolyam legyen. Megtízszerezed vele az esélyeidet.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#344) Antonio


Antonio
senior tag

ááá ... most vettem csak észre hogy elkövettem azt a hülyeséget hogy sokhelyre ékezetes címmel küldtem el a csatolt fileokat önéletrajzomat meg a motivációs levelet,

azaz lehet nemtudják megnyitni csak ha lementik és átírják a címet vazze tiszta ideg vagyok :O mindenre figyeltem csak erre az ökörszabályra nem, bízom benne hogy ott ahhol nézik rájönnek a megoldásra (mármint lement és átnevez megnyit)

ááááá

fu de ökör vagyok napokig tervezi fogalmazz irogatja a papírokat az ember aztán lehet el se olvassák egy ilyen ''apróság'' miatt én meg várom hogy jelentkezzenek ááá

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#345) Dictator^


Dictator^
veterán

kérdés lenne: önéletrajzba a suli elvégzéséhez (középsuli) mit irjak? buktam 1x, és 2000-2005-alatt csináltam meg.. irjam az igazit vagy irjam hogy 2001-2005?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#346) Antonio válasza Dictator^ (#345) üzenetére


Antonio
senior tag

hát pl én bele se írom a középiskolát :) egyrészt mert nem nem valmi nagy szám meg már dolgoztam 1-2 helyen úgyhogy inkább azzt mutogatom

ha van már diplomád és dolgoztál már valahol és nem olyan mérvadó a középiskola akkor ki is hagyhatod, de ha beírod akkor ird be a reális időt azaz 2000-20005

ha meg rákérdeznek, akkor becsülettel elmondod, és még hozzáteszed hogy tanultál a hibádból, jó lecke volt és azóta keményebben tanulsz stb. így még jó is jössz ki a dologból, de senkit nem érdekel hogy megbuktál középiskolában, ha nem veszenk fel valahova ez lenne a legutolsó indok ...

mert ha kamut írsz be és netán leellenőrzik (kérik a bizonyítvány másolatokat stb) akkor úgy is kiderül a turpisság és akkor kezdhetz magyarázkodni

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#347) bonat


bonat
senior tag

Szerintetek alábbi a dolgaimmal:
-ECDL
-Érettségi(2005)
-Középfokú angol
-Távközlési Technikusi (Puskás Tivadar TT)
-jogsi
(+ hardwerekben otthonvagyok és számítógépeket is raktam már össze...nem félek belenyúlni a házba)-tudok még használni Laptopot és PDA-t...
hol tudok kezdeni, dolgozni és mennyiért kb???
:)) :))

[Szerkesztve]

(#348) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

De leült ez a topik.

(#349) Vallon


Vallon
tag

Srácok nem tudnátok felvilágosítani egy fontos kérdésben?? Ha valaki tud valamit úgy kvázi gazdasági informatika micsoda, az ne szégyelje megosztani tudását, olyanokra gondolok, hogy mi vár rá a munkaerőpiacon, szükség van-e rá, egyáltalán érdemes-e tanulni. Gondolom valaki csak tud valamit, elvégre ez egy IT dolgokkal foglalkozó fórum :F

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#350) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

sziasztok,

meg tudja valaki mondani hol lehet felleni egy aktuális CV sablont amit mindenhol kultiválnak?
kicsit kiestem a pixisből, és sajna kellene a dolog...

előre is kösz

-= No way back from Here =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.