Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Mister_X válasza pethYeti (#7000) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem a legelnyúltabb interjúm volt három órás, de egy óránál hosszabb szerintem nem is volt. Ennyi időt meg mindenki tölt szabadidő címszó alatt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7002) pethYeti válasza Mister_X (#7001) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen. Nem is lenne gond ha nem kellene 2 órát oda és 2 órát vissza vonatoznom. Ezért van hogy nekem az egy szabadnap lesz. De hátha szerencsém lesz és akár többet letudok egy nap alatt.

(#7003) dkaro válasza pethYeti (#7002) üzenetére


dkaro
őstag

Próbálkozz be a cégeknél, hogy az első kör skype-on mehessen.

(#7004) pethYeti válasza dkaro (#7003) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez jó ötlet köszi.

(#7005) dellfanboy válasza pethYeti (#6995) üzenetére


dellfanboy
senior tag

BudapestBank operacios kozpontja nem neztel allast? az elvileg Bcsaban van.. es mivel operacio gondolom kell nekik a gazd infos (is) allitolag 750-en dolgoznak ott

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#7006) Methionyl válasza pethYeti (#7004) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ha biztat a dolog pl.: pont ma hívtak fel, hogy tudnék e menni interjúra de mivel látták, hogy messziről mennék (én is) egyből megkérdezte, hogy ha gondolom az első kört skypon is lezavarhatjuk. Bátran kérdezd meg.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#7007) bambano válasza pethYeti (#6995) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem gazdaságinformatikusként tisztán it-ben elhelyezkedni esélytelen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7008) dkaro válasza bambano (#7007) üzenetére


dkaro
őstag

Az csak egy papír. Ha jó a hozzáállás és van hozzá agya akkor simán.

(#7009) Nerd válasza bambano (#7007) üzenetére


Nerd
aktív tag

Hogy mi? Ezt nem ertem...

BSc, MSc-t vegeztem gazdinfon... 7 eve "tisztan" szoftverfejlesztokent dolgozok...

(#7010) Nerd válasza pethYeti (#6995) üzenetére


Nerd
aktív tag

Ha nem ragaszkodsz Szegedhez en a helyedben Pestre mennek, tobb lehetoseg...

Epam-nal probalkozz Szegeden...

(#7011) Tapsi válasza bambano (#7007) üzenetére


Tapsi
addikt

Hatalmas tévedés. Az egyik leginkább piacképes diploma manapság.

(#7012) pethYeti válasza dellfanboy (#7005) üzenetére


pethYeti
addikt

Ott eddig én mindig csak telemarketinges meg könyvelői állásokat találtam. Most sincs olyan állás sajnos. :(

(#7013) bambano válasza Tapsi (#7011) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a piac nem a szigorúan vett it-ből áll.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7014) Tapsi válasza bambano (#7013) üzenetére


Tapsi
addikt

Mert mi a szigorúan vett IT? Tudom, a te szemszögedből a rendszermérnök ;] , a fejlesztők szerint pedig a Java/C++ programozó. Ennél ezért többről szól az IT.

(#7015) bambano válasza Tapsi (#7014) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ne aggódj, a programozó az nekem is it :)
szerintem gazdasági informatikus végzettséggel se rendszergazdának/rendszermérnöknek, se programozónak nem való.
ez nem mond ellent annak, hogy szerinted az egyik legkeresettebb diploma, mert pl. szervezőnek, elemzőnek, managernek viszont jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7016) kovsol válasza bambano (#7015) üzenetére


kovsol
titán

Nem mintha túl sokat használná bárki is azt a tudást amit az iskolában tanítottak meg neki. Szóval elég lényegtelen szerintem az IT vonalon kinek milyen diplomája van. A használható tudást úgyse az iskolapadban szerzi meg az ember.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7017) Nerd válasza bambano (#7015) üzenetére


Nerd
aktív tag

Miert ne lehetne jo szoftverfejleszto?

De ha csak a papirt nezzuk am legyen... BSc-n ugyanazt tanulja, mint a programtervezo, 1 vagy 2 matekkal kevesebb, meg 1 vagy 2 progos targgyal kevesebb van (ebbol az egyik a kepfeldolgozas). Cserebe van 1 felevvel tobb, es +15 kozgaz targy...

A mernokinfo az mas... MSc-nel mar van elteres, de MSc-t most hagyjuk...

Mindig kiemelkedo voltam szoftverfejlesztokent barmelyik cegnel ahol eddig dolgoztam. Egyaltalan nem banom hogy tanultam kozgazt is, es sosem ereztem barmi hatranyat a plusznak...

Rendszergazdanak meg ki megy diplomaval? :D

Amugy ismerek zsenialis frondendest be nem fejezett bolcsesz szakkal, szinten nagyon jo frontendest epiteszmernok diplomaval, java fejlesztot orvosi diplomaval es gyakorlattal!!!

[ Szerkesztve ]

(#7018) gyantaszuz válasza bambano (#7007) üzenetére


gyantaszuz
tag

Ezzel lehetne vitatkozni. Cégünkhöz IT tesztelői poziba (nem manuális) szinte csak gazdinfósokat keresnek. :))
De volt nálunk nem egy fejlesztő, aki szintén gazdinfón végzett.
Jöhetnél akár pénzügyes vagy bölcsész diplomával, ha tudod mi a pálya, úgyis felvesznek.

(#7019) PazsitZ válasza Nerd (#7017) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én is ismerek bölcsész irányultságú frontendest :D.
Amúgy én is láttam már gazdinfóst, aki nem nagyon tudott fejleszteni, pedig a sulit elvégezte.

Ez a gazdinfós nem jó semmire kijelentés, kb. olyan fetisizmus, mint hogy diploma nélkül valaki nem lehet (jó) fejlesztő.
Van egy réteg, aki azt mondja nem, azok csak bénák lehetnek.
De a valóság lássuk be nem fekete-fehér, gazdinfós végzettséggel, vagy bölcsész diplomával is simán lehet valaki jó fejlesztő, max az arányok változnak.

- http://pazsitz.hu -

(#7020) Cathfaern válasza PazsitZ (#7019) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én kertészt. Mondjuk belegondolva az a két szakma nem is áll olyan messze egymástól, a lényeg ugyanaz, csak az eszközök mások :))

(#7021) bambano válasza PazsitZ (#7019) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ez a gazdinfós nem jó semmire kijelentés,": mondott ilyet valaki?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7022) PazsitZ válasza bambano (#7021) üzenetére


PazsitZ
addikt

Valóban nem pont így írtad. Örülök, h sikerül kiforgatni a dolgot, de a lényeg nem megy át.
Sebaj.
szerintem gazdasági informatikus végzettséggel se rendszergazdának/rendszermérnöknek, se programozónak nem való

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7023) #35193216 válasza Nerd (#7017) üzenetére


#35193216
törölt tag

Van olyan vidéki egyetem, ahol 70-80%-os átfedés van a 3 szak között, és mivel csak 3 éves, a programtervező informatikus szakon van a legkevesebb olyan, ami a másik kettőn nincs.

(#7024) #35193216 válasza #35193216 (#7023) üzenetére


#35193216
törölt tag

Amúgy majdnem mindegyik gazinfót végzett ismerősöm fejlesztőként dolgozik, gazdasági területen meg alapfogalmakkal nincsenek tisztában, mert az sosem érdekelte őket, csak jól hangzott a szak neve, ezért mentek oda...

(#7025) Mercutio_ válasza PazsitZ (#7022) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyugi, olyan úgy se fog megtörténni, hogy elismerje hülyeséget írt :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7026) harylmu válasza #35193216 (#7024) üzenetére


harylmu
őstag

Én se igazán tudtam mire vélni ezt a beírást. Tavaly végeztem gazdinfón, legtöbben fejlesztőnek vagy rendszermérnöknek mentek, de ismerek olyat is aki business analyst-nek, mert az IT nem is érdekelte. Szerintem beállítottság kérdése, bárkiből lehet bármi, ha igyekszik.

hb1: azért voltak szép számmal gazdasági kurzusok is, de ha valakit kifejezetten az érdekel, akkor gazd-menre menjen. ha meg kifejezetten programozás, akkor proginfóra. ha fingja sincs, gazdinfóra :) én nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#7027) Jhonny06 válasza PazsitZ (#7022) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem arra akart rávilágítani, hogy alapvetően nem erre készült a gazdinfó szak (ami igaz is, fejlesztőnek sokkal hasznosabb a mérnökinfó), csak túl agresszíven fogalmazott.

(#7028) Methionyl


Methionyl
senior tag

Megint egy kezdő kérdésem lenne..
Szóval az áll a levélbe, hogy " személyes interjúra hívom önt.." Tehát interjú. A pozíció 2nd line supporter de ez csak az első kör lesz. Mit vegyek fel? Rendesen ing nyakkendő zakó stb? Vagy elég egy szolidabb hosszú sötétebb farmer és egyszínű vagy kockás sötét ing?

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#7029) Tapsi válasza Methionyl (#7028) üzenetére


Tapsi
addikt

Ing+farmer, max. szövetgatya.

(#7030) djgeg válasza harylmu (#7026) üzenetére


djgeg
őstag

"de ismerek olyat is aki business analyst-nek, mert az IT nem is érdekelte."
Ismerek nem egy business analyst-et (IT-val kapcsolatosan persze) akinek nagyobb tudása van IT körül mint egy két embernek akik pedig papíron is IT-s poziban dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7031) emvy válasza djgeg (#7030) üzenetére


emvy
nagyúr

> mint egy két embernek aki pedig tényleg IT területen dolgoznak

Ahogy forditva is, mindenre lehet talalni peldat.

Egyebkent ha valaki egy adott domain-ben fejleszt, annak illik kb. ugy tudnia a teruletet, mint egy profi. Peldak: bizonyos egyensulyvesztessel jaro betegsegekre differencialdiagnosztikai szoftvert fejleszto programozo par ev utan ugy ertett a tema diagnosztikai reszehez, mint a vilagon kb. 10 orvos. Vagy trading teruleten is sok programozo kezd el maganak penzt keresni egy ido utan, mert jobbak lesznek, mint a traderek.

while (!sleep) sheep++;

(#7032) F_Gergely válasza Methionyl (#7028) üzenetére


F_Gergely
őstag

túl öltözni sem szabad, de a módját is azért meg kell adni. Én farmert és inget szoktam felvenni, de ne koptatott, szakadt farmert vegyél fel hanem rendes "elegáns" verziót, mellé meg valami öltönying, ne valami hawai mintást vegyél fel.
Cipőnek bőrcipő, ne sportcipőt vagy szandált, zárt cipő legyen.

(#7033) polonic válasza F_Gergely (#7032) üzenetére


polonic
félisten

A reszletekre is erdemes figyelni. A borcipo es az ov szine egyezzen meg. Ha borszijas orat veszel fel, akkor az meg az ovvel, azaz a cipo szinevel is.

(#7034) F_Gergely válasza polonic (#7033) üzenetére


F_Gergely
őstag

igen ez lemaradt de igazad van (bár én mindenhez veszek fel övet, órát). :))

(#7035) Jhonny06 válasza polonic (#7033) üzenetére


Jhonny06
veterán

(#7036) Methionyl


Methionyl
senior tag

Köszönöm a válaszokat. :R
De sajnos órát & övet nem hordok szóval ettől nem félek. Bár egyrészt hasznuk is van de eleganciát is sugall szóval lehet, hogy majd intézkedek. Persze kínai Polex órát nem veszek :D

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#7037) kovsol válasza Jhonny06 (#7035) üzenetére


kovsol
titán

Ez miért lenne trollkodás? Ha esetleg egy óra barát interjúztatót fog ki az ember akkor ilyen kis apróságok miatt is megjegyezheti az interjúztató az embert.

May the Force be with you!

(#7038) F_Gergely válasza kovsol (#7037) üzenetére


F_Gergely
őstag

az óra öltöztet, stílust ad, szerintem csak előnye van. Én mondjuk szeretem, ha lenne pénzem biztos lenne egy fióknyi órám :D

(#7039) Mercutio_ válasza F_Gergely (#7038) üzenetére


Mercutio_
félisten

20+ év kihagyás után tavaly vettem egyet, most 7-nél tartok :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7040) #35193216 válasza Jhonny06 (#7027) üzenetére


#35193216
törölt tag

Szerintem meg mindhárom szak ugyanannyira való fejlesztőnek, csak máshogy.

Eltekintve attól, hogy bármely 3 szakon végzettből lehet bármi IT-n belül, többet nyom a latba az érdeklődés, tapasztalat, azért egy business közeli fejlesztőnek előnyösek lehetnek a gazdasági ismeretek. Szerintem a gazdinfó szak nem határoz meg konkrét munkakört, ahogy a többi szak sem, lehet fejlesztő, rendszermérnök, vagy épp IT tanácsadó, bármi.

(#7041) Ursache válasza kovsol (#7037) üzenetére


Ursache
senior tag

Persze, fontosak a részletek. De mindenkinek úgy sem lehet megfelelni. De ne az övem színe miatt vegyenek, avagy ne vegyenek fel valahova. Ahol ilyen jellegű "szőrözés" megy, inkább felejtsük el egymást. Nehogy a Béla azért jusson már előnyösebb helyzetbe, mert neki ilyen meg olyan órája és/vagy öve van.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7042) Jhonny06 válasza Ursache (#7041) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Ahol ilyen jellegű "szőrözés" megy, inkább felejtsük el egymást"

+1

(#7043) polonic válasza Ursache (#7041) üzenetére


polonic
félisten

Senki sem mondta, hogy emiatt nem vesznek fel valakit.
Csak ha valaki felöltözik az alkalomhoz illően, figyeljen oda a részletekre is. Ennyi
És ez most nem csak az állásinterjúra vonatkozólag.

(#7044) Cathfaern válasza Ursache (#7041) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Nehogy a Béla azért jusson már előnyösebb helyzetbe, mert neki ilyen meg olyan órája és/vagy öve van."
Vagy te, 2 év releváns tapasztalattal, 10 projecttel a hátad mögött. Van Béla, 2 év releváns tapasztalattal, 10 projecttel a hátad mögött. Mindketőtökkel elbeszélgetnek, mindketten szimpatikusak vagytok, a szakmai vezető azt mondja, hogy ő legszívesebben mindkettőtöket felvenne, de csak egy pozíció van. A nagyfőnök látta, hogy Béla milyen igényesen öltözött fel, ezért arra következtet (persze lehet helytelenül, de ő is emberből van), hogy a munkájára is igényes lesz, ezért őt veszi fel.
Szőrözés? Nem. Azért vették fel, mert órája volt? Nem. Ha Bélának fél év tapasztalata van, lezárt projekt nélkül, akkor is felvették volna? Nem. Hozzásegítette az álláshoz, hogy odafigyelt a kinézetére? Igen.

Aki ült már a másik oldalon, az pontosan tudja, hogy hiába próbál szakmai lenni az illető, igazából a hosszú távú munkát és csapatbeillést nagyon nehéz pár óra alatt eldönteni. És könnyen odajut az ember, hogy van pár jelölt akik hasonló szakmai tapasztalattal rendelkeznek, mindegyik beleillik a csapatba, de valahogy dönteni kéne köztük. És ilyenkor jönnek a szubjektív szempontok.
Nyilván hozzá kell tenni, hogy ez vissza is üthet, mert ha van egy csapat ahol az átlagfizetés 300k nettó, és valaki odaérkezik (nem vezetői pozícióra) egy ferrarival, 10milliós rolexxel meg aranyozott telefonnal, akkor könnyen lehet, hogy pontosan azért nem fogják felvenni, mert a csapat többi tagja nem tudná elfogadni, és egyedül hiába jó az illető, kell a csapatmunka is.

(#7045) dkaro válasza Cathfaern (#7044) üzenetére


dkaro
őstag

+1
Szépen megfogalmaztad.

(#7046) F_Gergely válasza Cathfaern (#7044) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igy van... Nem arrol volt szo hogy legyen draga oraja, lehet valami tok alapveto casio oraja is nem ez a lenyeg. Hanem az osszhang, a harmonia, es az igenyesseg/apoltsag. Ugyan olyan dolog ez mint hogy nem megyunk mackonadragban meg sportcipoben kocosan apolatlanul. Szakmailag lehet akarmilyen jo, aki annyira gyoker, es tiszteletlen, igenytelen hogy nem tud megjelenni, apoltan es igenyesen az mar mehet is a levesbe. Es itt nem az a lenyeg hogy Hugo Boss oltonye legyen es rolex, hanem tudjon megjelenni - ezt meglehet tenni olcson, nem markas es divatos cuccokkal...

(#7047) Ursache válasza Cathfaern (#7044) üzenetére


Ursache
senior tag

Ez cornercase. Nem hinnem hogy ennyire jellemzo lenne. En nem azt mondtam, hogy apolatlanul kell megjelenni, csak ha a harom gombos oltony mind a harom gombjat begombolva jelenek meg az interjun es ez mervado...

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7048) F_Gergely


F_Gergely
őstag

1 honappal ezelott irtam, allaskereses/felmondas kapcsan. Csutortokon jart le a 30 napos felmondasi idom (70 nap lett volna de elengedtek 30 nappal) es leptem ki a cegtol, penteken meg irtam ala a szerzodest az uj cegnel. Hat az uj szerzodesem elegge furcsa van amit hianyolok, van ami meg negativ pl benne van hogy mint munkavallalo lemondok a 14 napos egybefuggo szabadsagigenyemrol. Munkavegzes helyenel meg oda van irva hogy a munkaltato egyoldaluan valtoztathatja a munkavegzes helyet. Nincs leirva hogy pontosan mely napokon, milyen idobeosztasban dolgozom. De mivel a masik helyrol kileptem, igy sok valasztas nem volt... a masik aminek nem orulok hogy csutortokon leptem ki es a masik hely csak 4-etol jelent be, tehat van 3 nap kieses a munkaviszonyomban :( na de remelem megerte 4 ev utan valtani, remelem nem jovok ki szarul belole... Hetfon mar kezdek.

(#7049) bambano válasza F_Gergely (#7048) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"mint munkavallalo lemondok a 14 napos egybefuggo szabadsagigenyemrol.". ez eléggé törvénytelennek tűnik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7050) FLx válasza F_Gergely (#7048) üzenetére


FLx
addikt

És miért nem kilépés előtt olvastad el a szerződést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.